Zangfestijn was niet alléén feest Met een enkel woord 0OOO0OOO Agenda WOENSDAG 18 FEBRUARI 1959 Invalster Teddy Scholten verwierf de erepalm (Van onze t.v.-medewerker) Wij willen gaarne vooropstellen, dat we ons gisteren met veel animo hebben gezet tot het beluisteren van de Nederlandse ronde voor het Eurovisie Song festival en dat we met het eindresultaat bepaald zeer ingenomen zyn. Er was veel werk van gemaakt. Er was royale publiciteit bedreven, maar de grootste attractie was dunkt ons toch wel, dat het een vaderlandse aangelegen heid was en dat trekt immer, al betrof het alles behalve een wereldschokkende zaak. Straks zullen we terugkomen op de winnares, maar we moeten, of we het nu prettig vinden of niet, eerst door een rijstebrijberg van minder plezierige kwesties heen. Premier Djoeanda gaat naar Malakka Een woordvoerder van de Indone sische ambassade in Koeala Loempoer heeft meegedeeld, dat de Indonesische premier, ir. Djoeanda, in april op uit nodiging van de regering van de fede ratie, Malakka zal bezoeken. Tijdens dit bezoek zal hy een vriendschapsverdrag tussen Malakka en Indonesië onderte kenen. Aanvankelijk zou Djoeanda Malakka eerder bezoeken maar dit is niet door gegaan naar aanleiding van het ver koelen der betrekkingen tussen beide landen nadat Indonesië een plan van de toenmalige premier Abdoel Rahman, inzake een verbond voor Zuid-Oost- Azië, koel had ontvangen. MEER WITTE STREPEN GEVRAAGD. De KNAC vraagt meer witte geleide- strepen op de buitenwegen midden- strepen zowel als kantstrepen. Bij de zware mist van de afgelopen weken is opnieuw gebleken, hoe bijzonder belang rijk deze strepen zijn, aldus de KNAS in brieven aan de directeur-generaal van Rijkswaterstaat en de colleges van Ged. Staten van alle provincies. Indonesië en Nieuw-Zeelond willen vreedzame oplossing „Indonesië en Nleuw-Zeeland zouden een oplossing van de kwestie Nieuw- Guinea met vreedzame middelen en in overeenstemming met het Handvest van de V.N. toejuichen", zo wordt in een te Wellington uitgegeven officiële verkla ring gezegd. De Nieuwzeelandse premier, Walter Nash, en de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken. Soebandrio, zeggen in hun gezamenlijke verklaring, dat de nauwe en vriendschappelijke betrek kingen moeten worden uitgebreid. Er bestonden geen politieke geschillen tus sen de twee staten. Men wil trachtende samenwerking te vergroten in het ver band van het Colombo-plan voor hulp aan Zuid-Oost-Azië. Premier Nash hoopt, dat Nieuw-Zee- land in de toekomst meer leraren in de Engelse taal naar Indonesië kan zenden. Minister Soebandrio zal Nieuw-Zee- land morgen verlaten. VOOK HEDENAVOND Hilversum I, 420 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 RVO: De mens en zyn omgeving, door dre. D. G. Ruarus. Tweede lezing. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Het onderwijs, een kansspel?, toespr. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Dansmuz. 20.50 De zware ope ratie. hoorsp. 21.55 Fortunlo. opera (3e en 4e bedryf). 22.45 Tussen mens en ne velvlek. caus. 23 00 Nws. 23.16 Oram. 23.30 Hammondorgelspel. 28.50—24.00 Soc. nws. in Esperanto. Hilversum II. 298 m. NCRV: 18.00 Gram. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenlgingslleven. 18.30 Jazzmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weorber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radio- tar,ant. 19.55 Pol. caus. 20.00 Oram. 20.30 Passlestonde. 21.10 Geestelijke liederen. 21.40 Muz. caus. 22.10 Liohte muz. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23JlS Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. Her aanbod van liedjes was "zeer be vredigend te achten. Als men 8 liedjes nodig heeft en men heeft de keus uit 125, dan kan men wel veilig uit de voeten, dachten we. Het bleelk anders. Zeker meer dan de helft bestond uit infantiele teksten en vertolkte onrijpe gevoelens, die de puber misschien zul len aanspreken, maar beneden het peil lagen, waarop men de deelnemers dien de te onthalen. De vertolkers van de liedjes leverden voor een groot deel ook niet bepaald prestaties, die waard waren om over naar huis te schrijven. Billijkheidshalve moeten we erop wijzen, dat hier zeker voor een deel sprake zal zijn van een wisselwerking, maar aan de andere zijde moet men als uitvoerende, als verkozene om een gooi te doen naar Cannes, toch over de vrijheid beschikken te zeggen: „Laat dat maar door een ander zingen, daaraan wens ik mijn reputatie niet te wagen". Vorig jaar had men gemodderd met de beoordeling. Daarop leek nu geen enkele aanmerking te. maken. Het jury systeem, een enorm werk om op te bou wen. voldeed voor zover een kijker het vermocht te beoordelen goed. De uitslag bevestigde onze hierboven gege ven kritiek, want de spreiding in de waardering was ontstellend en onthul lend voor de trieste kwaliteit van de verkeerde helft. Hoewei we dus de deelnemers niet te zwaar willen aanrekenen, dat een deel van het feest in het water viel, is het toch voor het geheel wel karakteristiek, dat een invalster met de prys ging strijken. Om het achttal vol te maken, had de wedstrijdleiding Leentje-buur moeten spelen en dank zij de inschik kelijkheid van René Sleeswijk kreeg Teddy Scholten een avondje vrij. Naar aan het eind van de avond bleek, om zioh even naar de top te zingen. Het leek ons volkomen verdiend en alleen jammer voor Bruce Low, die zeker een kans gemaakt zou hebben als ook hij dit liedje „Een beetje" had mogen ver tolken. Men scheepte hem nu af met iets, waarvan Corrie Brokken een hui- lertje had gemaakt, maar dat hij ten minste oorspronkelijk wist af te leveren. We hadden er ook geen bezwaar tegen gehad als hij „Regen" zou hebben ge zongen, dat stellig wel een blijvertje zal worden (wat wonder in een land als het onze!) en daarmee was hij dan zeker een bedreiging van Teddy geworden. We hebben de organisatie hierboven in een opzicht reeds geprezen, maar ontlenen daaraan de vrijheid onze ern stige ontstemming te uiten aan het adres van VARA-man Piet te Nuyl jr., die zo erg in gebreke was gebleven om het zeer belangrijke onderdeel van de puntentelling goed voor te bereiden, dat hij zich verplicht achtte daarover exouus te komen maken, een anti-cli max. Een troost, dat het niet alleen hierdoor verregende feest een klaar zonnestraaltje opleverde, dat het hope lijk niet slecht zal doen aan de Rivièra. Het bekroonde liedje, lipht van tekst en geestig van woordkeus, kwam uit het hoofd, het hart en van de hand van Willy van Hemert. die de uitzending „een beetje" mocht bekronen met een kusje voor Teddy. Tot zover onze t.v.-medewerker. Stralende Teddy Teddy Scholten nam gisteravond, in de met bloemen van de Keukenhof ver sierde gTote studio van de AVRO in Hilversum, stralend de dank en het applaus van de vele genodigden in ont vangst op de finale van het nationale songfestival. Aan haar was door een jury de eer toegewezen het bekroonde liedje „Een beetje", waarvoor Willy van Hemert de tekst schreef en Dick Schal- lies. pianist in het Metropole-Orkest van Dolf van der Linden, de muziek com poneerde. te zingen op het Europese songfestival in Cannes. Teddy Schol ten en John de Mol had den dit liedje gezongen, eenmaal bege leid door het klein ensemble onder lei ding van Eddy de Jong en eenmaal met de begeleiding van het Metropole-Or kest van Dolf van der Linden. Een jury, gevormd door radioluisteraars en tele visiekijkers uit Leeuwarden, Goor, De Rijp, Noorbeek <L.), Maarssen, Den Haag, Eindhoven. Zutphen, Aduard, Emmen en Emmeloord (Noord-Oost-pol der), wezen aan de acht liedjes de pun ten toe, waarbij het liedje „Een beetje" een puntenaantal verwierf van 253. Op het liedje „Mijn hart en ik" werden uitgebracht 110, op „Als ik denk aan geluk" 38, „Kleine zilveren ster" 35, „Op het plein" 48, „Iedere dag met jou" 43, „De regen" 148, „Angeline" 53. De acht liedjes werden ten gehore ge bracht door Corry Brokken, Bruce Low, Greetje Kauffeld, Tonny van Hulst, John de Mol, Dick Doorn en Teddy Scholten. O Vervolg van pag. 1 Verklaring van Casey Hoop op schadevergoeding Minister Casey deelde voorts mede, dat de Australische ministers de aan dacht van dr. Soebandrio hadden ge vestigd op het minder gelukkige ef fect op de Australische mening van het zonder schadevergoeding overne men van de Nederlandse eigendom men in Indonesië en de behandeling daar van de Nederlandse onderdanen. „Australië had uitdrukking gegeven aan de hoop, dat maatregelen voor schadevergoeding spoedig en effec tief zouden worden toegepast", aldus Casey. Minister Casey wees tenslotte op het belang van goede betrekkingen tussen Australië en Indonesië. Nauwere be trekkingen dan tot nu toe werden on derhouden" met de 80 miljoen Indone siërs de naaste buren van Australië achtte hij de moeite waard om er met yver en geduld voor te werken. Maar Australië zal er op toezien, dat de Australische belangen en Australiës verantwoordelijkheid door Indonesië zullen worden begrepen en ontzien. Onder deze belangen in en buiten Zuid oost Azië vallen o.a. verbintenissen en De Nederlandse finale van het Eurovisie-songfestival eindigde gisteravond met een overwinning van Teddy Scholten (midden), die hier wordt gelukgewenst door Corry Brokken (links) en Greetje Kauffeld (rechts). Overleg in Genève vastgelopen Het schijnt dat de besprekingen te Genève bussen het Oosten en Westen over het staken van de kernproeven in een impasse zijn geraakt. Men is het n.l. nog steeds niet eens kunnen wor den over de kwestie van het bemannen van de controleposten. De Rus Tsarapkin las gisteren een verklaring voor. waarin nogmaals ge zegd wordt, dat alle controleposten naar de mening van de Russen bemand moe ten worden met mensen, die de nationa liteit hebben van het land waar de controleposten gevestigd zijn. Wel zijn de Russen bereid vier of vijf Amerika nen of Britten tot de oontroleposten in Rusland toe te laten, maar deze mensen mogen zioh dan niet bemoeien met de uitvoering van de technische werkzaam heden, zo bleek uit de verklaring van Tsarapkin. De Rus beschuldigde het Westen ervan, dat het tracht een spionagenet in Rusland op te bouwen. overeenkomsten met andere staten en het lidmaatschap van de Zoavo. Dit aldus Casey is aan dr. Soebandrio onder het oog gebracht. Naar de mening van minister Casey zal het bezoek van dr. Soebandrio leiden tot een beter be grip van de Australische belangen in Indonesië. Australië streeft naar een vriendschappelijke verhouding met een waarlijk onafhankelijk Indonesië en de weinige belangrijke tegenstellingen die de twee landen thans van elkaar ge scheiden houden en die hun oorsprong vinden in redenen van nationale poli tiek, zullen Australië en Indonesië er niet van kunnen weerhouden, een groot aantal gezamenlijke belangen te ver werven. BINNENLAND Bij de werf Gusto te Slikkerveer heeft de echtgenote van de Belgische mi nister voor Belgisch Kongo en Ruanda- Urundi. mevrouw van Hemelriick, onder de tonen van het Belgische volkslied de hopperzuiger „Maxwell" te water gelaten, die dienst zal gaan doen op de rivier de Kongo. De Nederlandse Organisatie voor Zui ver Wetenschappelijke Onderzoek heeft dr. Jacob ter Meulen, oud-bibliothecaris van het Vredespaleis, een subsidie verleend voor de uitgave van een geannoteerde Bi bliografie van 17e eeuwse werken over Hugo Grotlus. BUITENLAND In Hlmalaja-staat Nepal zijn voor het eerst algemene verkiezingen beginnen, die duren tot 3 april. Er zullen 109 afge vaardigden voor een Tweede Kamer wor den gekozen. De leden van de Eerste Ka mer worden voor de helft door de Tweede Kamer gekozen en voor de andere helft door de Koning benoemd. Koning Mahen- dra heeft vorige week een grondwet naar Westers voorbeeld afgekondigd. Het ko ninkrijk telt acht miljoen inwoners. Ver wacht wordt, dat als gevolg van de moei lijke verbindingen minder dan een derde van de viereneenhalf miljoen stemge rechtigden een stem zal uitbrengen. Men heeft in Reykjavik alle hoop op gegeven dat er nog overlevenden gevon den kunnen worden va-n de IJslandse trel- ler „Juli", die met 30 man aan boord ca. 10 dagen geleden by New Foundland ls vergaan. Men neemt aan dat de „Juli" topzwaar is geworden door ijsafzetting en in de hevige storm, die toen raasde, is omgeslagen. In New York ls gisteren een jongen van elf Jaar uit een raam van een 17de verdieping gevallen en er met twee ge broken benen afgekomen .HIJ waa op een modderig grasveld terechtgekomen. Joego-Slavië heeft een zeer krachtig protest aan Albanië gezonden, waarin dit land beschuldigd wordt van intensieve spionage en sabotage tegen het regime van Tito, hetgeen „de vrede in dit deel van de wereld in gevaar brengt". De Al banese zaakgelastigde in Belgrado. Rako Naco. weigerde de nota in ontvangst te nemen. Het Joegoslavische persbureau Tanjoeg bericht dat Albanië reeds eerder weigerde dergelijke nota's in ontvangst te nemen. De Oostenrijkse regering heeft een fonds gesticht, met een kapitaal van zes miljoen dollar, waaruit schadevergoedin gen zullen worden verleend aan gemeen schappen. organisaties en personen, die in Oostenrijk van de vervolging der nazi's te lOden hebben gehad. De uitkeringen zul len tussen 1 Juli 1959 en 1 Januari 1962 worden gedaan. De beroemde dirigent Charles Adler ls in een ziekenhuis te Wenen aan kanker overleden. Hij was 69 Jaar. Adler werd ge boren te Londen. HIJ was een leerling van Felix Mot tl en Gustav Mahler. Vooral als vertolker van werken van Bruckner ls hij bekend geworden Sinds verscheidene Ja ren woonde Adler in Wenen. Iemand van een kledingbedrijf te New York, die dinsdag op staande voet was ontslagen, ls een half uur nadat hij de zaak verlaten had. teruggekeerd met een revolver, waarmee hy twee kantoor meisjes doodschoot. Prinses Margaret van Groot-Brlttan- nië zal in Juni van dit Jaar een bezoek van één week aan Lissabon brengen, aldus ls officieel ln Londen bekendgemaakt. In Tel Aviv ls vandaag een tentoon stelling van Nederlandse schilderijen uit de 17e eeuw geopend. President Ben-Zvi was bij de opening aanwezig. Groot-Parijs telt acht miljoen inwo ners. bijna een vyfde van de gehele be volking van Frankrijk. M RUYS kantoormachines 71 Vestigingen door geheel Nederland WOENSDAG Doezastraat 2a: Voorlichting Gew. Ar beidsbureau over „Australië". 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. My. voor Tuinbouw- en Plantkunde. 8 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus bloemen- sehikken o.l.v. C. Krlest. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing C. J. Duiry over: „Zes millenla cera miek" 8 uur nam Schouwburg: Kon. Ver. „Llttenls Sa crum". „De zonderlinge mrs. Savage". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ned. Chr. Rels- ver. Film over Noorwegen door de heer A Th. van der Lecq. 8 uur nam Steenschuur 6: Ledenverg. „De Natuur vriend". 8 uur nam. Volkshuls: Filmavond voor ouders. 8 uur nam Wassenaar Zuiderhout. A.R. Spr. dr. J. v Baal „Nieuw-Gulnea, perspec tief en opdracht". 8 uur nam. Wassenaar. Clubgebouw sport park Kerkehout. Voetbalfilms sportver. Wassenaar. Junioren 7 uur en senioren 9 uur nam. DONDERDAG Doopsge.z. Kerk; Bybelstudle Advent kerk. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Hooigracht 84: Lezing Vrouwenbond NVV over „Licht en kleur ln ons huls" 8 uur nam. Muziekschool Mij. voor Toonkunst (Ra penburg 22)„d'Öprechte Amateur". 8 Schouwburg: Kon Ver. „Lltterls Sa crum". „De zonderlinge mrs. Savage". 8 uur nam. Speeltuin „Westerkwartier" (Ten Ka te straat) Ledenvergadering Ned. Christen vrouwenbond. 8 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. A.R. Spr. mr. B. W. Biesheuvel. „Verkiezingen ln zicht". 8 uur nam Wassenaar. Deylerhuis: Voorlich tingsavond elektrische huishoudelijke ap paraten. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Aandeelhou- dersverg. N.V. Ned. Mij. tot Financiering van Hum-kooptransacties „Nemafl". 2.45 uur nam. Prediker: Herdenking 50-Jarig bestaan Ulo-sohool Hoogl. Kerkgracht. 8 uur nam. Rehobcrth: Filmavond Ned. Chr. Vrou wenbond. 8 uur nam. Rembrandt-LyceumLedenvergadering Stichting „Ceno8.30 uur nam. Eventueel direct beperking invoer Amerikaanse kolen (Van onze parlementaire redacteur) Minister Zijlstra heeft gistermiddag in de Eerste Kamer verklaard op het standpunt te staan, dat de Duitse maat regelen ter beperking van de invoer van Amerikaanse kolen, niet mogen leiden tot een verscherping van de toestand op de Nederlandse kolenmarkt. Wanneer, als gevolg van de Duitse maatregelen, te veel goedkope Amerikaanse kolen hier worden aangeboden, (maar die grens is nog niet bereikt) kan aan verscherping van het invoerregime niet worden ont komen. Een beperking van de Neder landse invoer van Amerikaanse kolen kan direct ingaan, aldus minister Zijlstra. Bij de Limburgse mijnen is boven staande verklaring van minister Zijlstra met voldoening ontvangen. Ofschoon de situatie in ons mijnbedrijf verontrustend is de voorraden groeien langzaam maar zeker is er toch nog geen sprake van een hopeloze situatie. Die kan ech ter ontstaan, wanneer het buitenland op onze kolenmarkt zou gaan „dumpen". Op het ogenblik is er nog steeds geen sprake van verzuimdiensten. Deze kun nen echter niet uitblijven, wanneer de toestand zich verder zou verslechteren. De verklaring van minister Zijlstra heeft onze mijnindustrie goede hoop ge geven, dat zij de huidige moeilijkheden teboven zal komen. Maar men hoopt ook. dat eventuele maatregelen tot be perking van de invoer op tijd worden getroffen. Men heeft echter vertrouwen in het beleid van minister Zijlstra, wiens hoofdambtenaren een geregeld contact met de Staatsmijnen onderhouden. In werkgeverskringen verklaarde men ons, dat de Limburgse mijnen de con currentie niet vrezen. Maar ze zijn be nauwd voor een ongebreidelde concur rentie, in welk geval zij de machtige Duitse mijnindustrie niet aan zullen kunnen. Dat minister Zijlstra hiervoor oog heeft, noemde men grote winst ver geleken bij de houding van de regering- Colijn tijdens de crisisjaren na 1930 het nationale belang onze mijnindustrie leerde men nu inzien, oordeelt men in werkgeverskringen. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O. rondleiding tentoonstelling „Wat doe Je in de kou?". 8 uur nam. Schouwburg. Abonnementsvoorstelling Ned. Comedie „Oscar". 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. „Rijnland". Spr. dr. D. A. van Krevelen over de hond- mensrelatie 8 uur nam. Leiderdorp: Gebouw Eiken laan. NCVB. 8 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuls. Ont spanningsavond NCRV. 8 uur nam. Oegstgeest Witte Huis: Post duivenvereniging. Spr. dhr. A. van den Hoek. 8 uur nam. Wassenaar: Verenigingsgebouw. Nutsavond. Film en causerie door Renler L. A. Muller over Griekenland. 8 uur nam. W as s e n a ar: Jeugdhuis. Ver. van Aquariumliefhebbers „Het Zeepaardje". Spr. A. van den Herck over „Vissen zwem men overal". 8 uur nam. ZATERDAG St.-Antoniusclubhuls„Cabaretavond Personeelsvereniging S.R.O. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bijbelstu die 10-11 uur voorrn; spr. ds. J. J. Con tant van Den Haag. 3 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sa crum". „De zonderlinge mrs. Savage". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Gymnastiekult- voering „Brunhllde". 8 uur nam. Leiderdorp: „IrenePropagan- da-avond CKV „Velocitas" Opvoering „Gieren op 't veilig nest". 8 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefl-beweglng. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 uur nam. Hooigracht 84: Hum .Verbond. Spr. dr. G. Stellinga „De openbare School" 10.30 uur voorm. Volkshuis: Poppentheater „Harlekyn" „Jan Klaassen en de draak". 3 uur nam. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leldse Amateur Fotografenver. 8 uur nam Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huisvrou wen. Lezing Weverij „de Ploeg". 2.30 uur nam. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)K. en O.-cursus Schilderkunst o.l.v. J. C. v. d Waals. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Verkiezingsver gadering A.R.-Party. Spr. minister van Aartsen. drs. P. C. Hazenbosch en ds. G van Duinen. 8 uur nam. Stadszaal: Modeshow firma Gronheld v.h. B. Rippe. 2.30 en 8 uur nam. DINSDAG Gulden Vlies: Lezing over Spanjereizen. 8 uur nam. Rapenburg 6: Lezing dr. P. H. Pott voor Viro en „Oost en West" over reisindruk ken van Japan. 8 uur nam Universiteit (filmzaal)K. en O.-film studiekring „Porte des Lilas". 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Rex „China doll" 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uut Donderdagcyclus: „Bonjour Tristesse". Trianon „De dokter van Stalingrad" 18 jaar. Werkdagen: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4 30, 7 en 9.15 uur. Luxor „De tien geboden". A.l. Dage lijks 2.30 en 7.30 uur. Lltlo „Vrouwenarts dr. Bertram" 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino ,,De vrouw die haar man ver kocht" 18 jaar. (Vrijdag zaterdag en zondag). „By de kanibalen van Nleuw- Gulnea" 14 Jaar (maandag, dinsdag, woensdag en donderdag). Geen middag voorstellingen. behalve zaterdag en zondag) TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw; Tentoonstelling „In formele Kunst" (T/m 28 februari) Acad. Hlst Museum (Rapenburg 73): Lelds Academisch Kunstcentrum „Beel dende kunst van Clves" 11 uur voorm fuur nam (tot 20 februari) Lakenhal: „De Grafische". Werkd. 10 4 uur, 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart) Lakenhal: „Schatten van het Maurits- huls". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur nam. (tot 3 maart). Lakenhal: Wie was Vincent van Gogh" Werkd 104 uur; 's zondags 14 uur nam (tot 2 maart) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- fle van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Ryksmuseum voor Vulkenxunde Ten- too6telling .Wat doe Ie ln de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoorstelling (tot en met I maart 1959) UniversiteitsbibliotheekI entoonstel ling over leven en werken van Josephus Justus Scallger Werkdagen: 9.30 uur voorm tot 5.30 uur nam (t/m 21 febr.) Avond- en Nachtdienst der Apotheken Te Lelden zyn geopend de Haven-Apo theek, Haven 18. tel. 20085, en de Doeza- Apotheek. Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest. Apotheek Oegstgeest. Wllhelmlnapark 8, tel. 26274. Bi) geen gehoor bij (Jw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222 TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 In tern. JeugdJourn. NTS; 20.00 Journaal. NCRV: 20.30 Land van belofte, t.v.-epel. 22.10 Dagsluiting. VOOR DONDERDAG 19 FEBRUARI Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. lil. 15 Cello en piano. 11.36 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Instr. trio 12.50 Uit het bedrijfsleven caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Mil. ork. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. en plano. 14.25 Alles op één kaart. 15.20 V. d. vrouw. 16.00 Van vfer tot vyf. 17.00 V. d. Jeugd. 17.45 Lichte muziek. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Gram. 18.30 Ver kiezingstoespraak. 18.45 Sportpraatje 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d, kleuters. 19.05 Gevar. progr. 19.45 Nws. 19.50 Lohengrin, opera. I. d. pauze: plm. 21.0521-16 Act. 22.35—22.50 Nws. en beursber. v. New York. 24.00 Sluiting. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. de vrouw. 9.40 Schoolradio. NORV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Amus.muz. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. NORV: 14.00 Metropole-ork. 14.45 Gram. 15.15 Omr.onk. 16.0(5 Bijbel lezing. 16.30 Recital. 16.50 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gevar. muz. NORV: 18.15 Sportrubriek 18.30 Liohte muz. 18.50 Sodaal perspectief, caus. 19.00 Nws. en weerber 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant 19.45 C.H.U.. pol. caus. 20.00 Gevax. progr. 22 00 TiJdsChrlftenkron. 22.10 Ongelconc. 22.40 Gram. 22.40 Avondoverdenklng. 23.00 Nws. 23.16 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA 20.00 Pol. caus. NTS: 20.07 Journ. en weeroverz. VARA: 20.35 Spiegel der kun sten. 21.00 Anders dan anderen, t,v.-bio grafie. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 V .d. scholen. 13.00 Sportpraatje. 13 10 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14 O0 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 Gram. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Lichte muz. 16.45 Ouders en kinderen. 17.15 Kritieken. 18.00 V. d. kind 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Kamermuz. 20.30 Gram. of voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.060.36 Planorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 1250 Nws. en lichte muz. 13 00 Orgelspel. 13.30 Nws. en V. d. arb. 14.00 Pianospel. 14.15 Lichte muz. 14.30 Nws. 14 45 V .d. kind. 15.00 V. d. vtouw 15.30 Nws. 16 00 Lichte muz. 16.30 Nws. 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Da le's dagboek. 17.45 Ork.conc. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en herensgym. 21.00 Lichte muz. 21150 Nws. en brieven- beantw. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en hoorsp. 23.00 Interviews en lichte muz. 23.30 Nws. 23 40 Jazzclub. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz.. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16 00 Filmmuz. 16.25 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Klassieke muz. 19.00 Nws. 19.20 Liohte muz. 20.15 Operaconcert. 21.45 Nws. 23.10 Strijkkwint. 24.00 Nws. 0.10— 1.00 Dansmuz. FVankrljk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Operaooncert. 14.05 Ka mermuz. 16.40 Liederen. 17.10 Gram. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gram. 20.00 Ork. cono 22.25 Gram. 23.35 Idem. 23.53—24 00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Amus. muz. 1230 Weerber. 12 34 Gram. 13,00 Nws. 13.11 Grarti. 14.00 Engelse les. 14.15 Graan. 14.30 Franse les. 14.45 Chinese muz. 15.00 Schoolradio. 15 45 Duitse les 16.00 Koersen. 16 03 Aldeburg Muziekfestival *58. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. Mnd. 18.15 Vlaam se liederen. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 19.50 Vrije Pol. Tribune. 20.00 Verz. progr. 21.30 Gram. 22 00 Nws 22.15 Intern Radio Universi teit 2230 Experimentele muz. 22.55— 23.00 Nws. 484 m.: 1230 Chansons. 13 00 Nws. 14.15 Gram. 14 30 Oude muz. 15.30 Gram. 16.05 Idem. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Kamermuz. 17.50 Gram. 19.30 Nws. 20 00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Muz. progr. 22.55 Nws. Hoeveel sneeuw ligt er? Zwitserland cm. sneeuw in skigebied Arosa m. d. lm. Davos 100 Engelberg m. d. 1 m. Films m. d. 1 m. Leysln 100 St.-Morltz 100 Wengen 100 Duitsland cm. sneeuw ln skigebied Garmisch 17 Feldsberg 130 Braunlage 45 St.-Andreastoerg 20 Oostenryk cm. sneeuw ln skigebied Berwang 80 Kltzbühel 30 Seefeld 45 igfc e-opg- Lech g-opg. Saai bach 30 Malnltz 5 Frankrjjk cm. sneeuw ln skigebied Chamonlx 230 Megève 140 Val d'Isère 280 Vallolre 200 Alpe d'Huez 180 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Den Helder geh. bew. Ypenburg mist Vlissingen geh. bew. Eelde Twente De Bilt Eindhoven mist motregen wzw 1042 mist wat. 1042 geh. bew. zzo 1041 Zd.-Limb. mist a zw 1041 -2 -2 d d a u, - d s3 6 S Helsinki regen w 4 1 0.1 Stockholm licht bew. w 2 1 0 Oslo licht bew. windstil -3 0 Kopenhagen mist wzw 5 2 0 Aberdeen onbewolkt z 4 1 0 Londen mist windstil 1 0 1 Amsterdam mist zo 1 3 0 Brussel mist windstil -1 0 Luxemburg zwaar bew. no 3 0 0 Parys mist no 1 -1 0 Bordeaux onbewolkt ono 1 -1 0 Grenoble onbewolkt windstil -4 0 Nice onbewolkt nnw 6 6 0 Berlyn motregen nw 4 2 0.1 Frankfort geh. bew. o 1 2 0 Mtinchen geh. bew. windstil -3 0 Zürich licht bew. windstil -3 0 Genève onbewolkt windstil -2 0 Locarno licht bew. windstil -2 0 Wenen zwaar bew. wnw 2 3 0 Innsbruck onbewolkt w 1 -5 0 Rome onbewolkt ono 3 2 0 Alacclo onbewolkt no 1 3 0 Madrid onbewolkt windstil -2 0 Mallorca onbewolkt windstil 2 0 Algiers licht bew. zw 1 2 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2