Sunil wast stralend wit... nj Minder kortademig Na enkele opklaringen breidde mist zicli weer over ons land uil WITTER DAN HET WITSTE LAM en spaart uw linnenkast Commentaar op de concessie van Australië inzake N.-Guinea DINSDAG 17 FEBRUARI 1959 Op Schiphol werd het mistrecordgebroken Nederland is nog niet van de mist af. Ondanks een bemoedigend zonnetje, dat gisteren op vele plaatsen in het land aan de lente deed denken, begon zich bij het vallen van de avond door de toe nemende koude weer mist te vormen, liet dikst was deze mist in de omgeving van 's-Hertogenbosch-Tilburg, waar het zicht ook reeds eerder op de dag niet meer dan 15 tot 25 meter bedroeg. Om streeks acht uur 's avonds kreeg de KNAC-weginformatiedienst meldingen uit verscheidene streken betreffende de mistvorming. De zeer dichte mist in westelijk Noord-Brabant bleek zich toen naar het oosten te gaan uitbreiden en ook in Limburg werd de mist dichter en be droeg het zicht hier en daar niet meer dan 50 meter. In Gelderland en Utrecht varieerde het zicht van 30 via 90 tot 100 DRAGERS VAN EEN KUNSTGEBIT Wanneer de vorm van het mondweefsel of tandvlees zich wijzigt, waardoor Uw prothese loslaat, dient U de tandarts te raadplegen. TUSSENRUIMTEN, veroorzaakt door schrompelen van het tandvlees Alleen de tandarts is in staat het gebit weer passend te maken. Tracht dit niet zelf te doen met stoffen, die zich op het gebit vastzetten, de vorm wijzigen en de tere mondweefsels kunnen aan tasten. Indien U zich niet onmiddellijk tot de tandarts kunt wenden, is het raadzaam voorlopig DENTOFIX te gebruiken, een aangenaam alkalisch poeder, dat bet gebit stevig op zijn plaats houdt. DENTOFIX wordt geheel verwijderd door bet schoonspoelen van Uw gebit en geeft geen zuurvormlng onder «Je plaat. Het vormt een zocht, beschermend laagje tussen gebit en gehemelte en doet het gebit goed vastzitten, zodat men even gemakkelijk kan eten, praten en lachen als met natuurlijke tanden. Dus geen angst meer voor verschuiven, loszitten e. d., doch wel een gevoel van zekerheid dank zij DENTOFIX. Verkrtjgbaor bi> Apothekers en Drogisten. Onderzoek Noordzeebodem voor oliewinning Op enige mijlen uit de Nederlandse kust bij Noordwijk aan Zee is zaterdag middag een boorponton op de Npordzee verankerd, waarmede in het weekeinde het eerste onderzoek werd ingesteld naar de bodemgesteldheid van de Noord zee voor de kust van Zuid-Holland. Het onderzoek, dat wordt verricht door de Dienst Grondmeehanisa te Delft, houdt verband met de plannen van de Neder landse Aardolie Maatschappij om de winning van aardolie uit te breiden tot de lagen die men onder de zeebodem voor de kust vermoedt. Voor dit eerste onderzoek vertrok za terdagmorgen de sleepboot Hector met op sleeptouw de boorponton Huib. Nadat door peilingen de juist positie was be reikt werd de boorponton verankerd. Er zjjn dit weekeinde twee boringen ge daan, elk tot een diepte van 15 meter in de zeebodem. Hierdoor hoopt men meer aan de weet te komen omtrent de toe stand van de zeebodem zodat vervolgens beoordeeld kan worden of een boor eiland, dat tenslotte de olieboringen moet verrichten, hier kan worden ge plaatst. Kerkelijk L even GEREF. KERKEN Tweetal te Vrlezenveen A. Nagelkerke te Zweeloo en C. W. de Ruiter te Visvliet. Beroepen te Borne H. Bade te Valther- mond. Beroepen te Aalten (vac. J. van Wijngaarden) L. Schuurman te Giessen- burg te Gees (Dr.) L. J Wolthuis, kand. t® Groningen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Doomspijk-Elburg M. S. Roos te Alphen aan den Rijn en D. Slagboom te 's-Gravenzande. Tweetal te 's-Gra- venhage-West W. Heerma te Veencndaal en C. den Hertog te IJmulden Bedankt voor Werkendam B. Bijleveld te Noorde loos. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Kampen A. van Gent, kand. te Zaandam, die dit beroep ook aannam. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Moercapelle A. Verhagen te Gouda en G. Zijderveld te Paterson (USA) van wie laatstgenoemde is beroepen. Bedankt voor Sint-Annaland Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid. Leidse Schaakbond Naarmate de competitie van de LSB op haar eind loopt, worden de wedstrij den ook vinniger. Dit bewees weer eens de lste-klasse wedstrijd Philidor 2 Alphen 1. De Alphenaren doen al het mogelijke om nog kansen te behouden voor het begeerde kampioenschap. Phi lidor echter, dat dit seizoen hardnekkig vecht om zich in de eersteklasse te handhaven, beet ambitieus van zich af en wist de balans voorlopig met 33% in evenwicht te houden. Over de drie afgebroken partijen kwam men het volgende overeen: voor bord 6 en 7 voorspelde Philidor winst Alphen remise. Bord 2 staat voor onze stadgenoten duidelijk op verlies. De ar biters hebben in die spectaculaire twee strijd dus het laatste woord! De gedetailleerde uitslag luidt: Philidor 2—Alphen 1: H. J. W. Ele- mans—C. Brunt 0—1, J. Padding—D. Posthuma afgebr., A. KoevoetP. de Jong 0—1. S. WelsL. Kantebeen 1—0. C C. BergC. Biesheuvel G. Pelsa. Post afgebr., mr. A. J. Mulder A. Koov afgebr.. J. Koet jr.—W. v. d poest o—l. J. J. Piket—J. G Kardol 1-0. J M. Volders—J. v. d. Wijngaard 1—0 Totaal: 3%—3% (voorlopig). De wedstrijd Noordwijk 1Voorscho ten 1, eveneens voor de eerste klasse, werd door omstandigheden uitgesteld tot maandag 23 februari a.s. meter, hoewel het in deze provincies ook op verscheidene plaatsen slechts nevelig of zelfs helder weer was. Andere .Richtgetallen" zijn: Zeeland 40 tot 100 meter. Gouda en omstreken ongeveer 100 meter, op de Rijksweg Delft-Overschie (gedeelte van Rijksweg 13) 40 tot 60 meter en in de overige pro vincies soms 80 tot 400 meter, maar voor het merendeel niet meer dan nevelig. In tegenstelling tot deze getallen, die de KNAC verstrekte, meldden de waar nemingsposten bij de Nieuwe Rotter- damsche Waterweg een redelijk goed zicht. Op Schiphol landde gistermiddag om vijf uur het eerste toestel. Het was een Convair van de Finnair uit Londen, waarvan de piloot het had gewaagd on danks het slechte horizontale zicht zijn toestel aan de grond te zetten. Hij had acht passagiers aan boord, van wie er vijf naar Hamburg moesten. Zij gingen verder per trein. De gezagvoerder durfde niet in de Duitse havenstad te landen, daar had men slechts tien meter hori zontaal zicht Elf passagiers, die uren in de wacht kamer op Schiphol gewacht hadden in de hoop toch nog in de richting Fin land te kunnen vertrekken, zagen hun geduld beloond. Inmiddels was ook een vrachtmachine van de Transair, een DC-3 komende van Gatwick, geland na vijf vergeefse po gingen daartoe te hebben gedaan. Om zeven uur gisteravond klaarde het weer op Schiphol plotseling op. De vrachtmachine van de Panamerican 111 Frankfurt, die reeds van plan was de Amsterdamse luchthaven te laten liggen en rechtstreeks naar Londen te vliegen profiteerde het eerst van deze opklaring Onmiddellijk werd ook aan de gezag voerders van KLM-toestellen, die naar Brussel. Keulen en Frankfurt waren uitgeweken (in totaal gisteren niet min der dan 36 machines), opdracht gegeven naar Schiphol te komen. Vorig jaar werden in de gehele maand februari in totaal 50 misturen op Schiphol gemeten (percentage 7.4). Maar liefst 185 uur (51.4 procent) telde de metereologische dienst op Schiphol dit jaar in de eerste twee weken van deze maand, waarbij het zicht dus min der was dan de gemiddelde limieten, uit veiligheidsoverwegingen door de lucht vaartmaatschappijen vastgesteld voor landingsprocedures. In de afgelopen twee weken werd het record in alle op zichten, maar dan in ongunstige zin, ge broken. (Advertentie) Hier is met Sunil gewassen.dat hemels blauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs ver geten, met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw, ook wasmachine en wringer varen er wel bij Neem meteon het voordelige reuzenpak Succes voor Russische contra-spionagedienst De Russische Staatsveiligheidsdienst heeft verscheidene groepen agenten van de Amerikaanse en Turkse geheime dienst onschadelijk gemaakt, die met parachutes boven Sovjetrussisch gebied uit vliegtuigen waren gesprongen, zo heeft het officiële persbureau Tass za terdag bekendgemaakt. Volgens deze verklaring zijn in Georgië twee spionnen aangehouden en in Armenië eveneens twee. Voorts is een buitenlands agent bij een vuurgevecht aan de Turkse grens gedood. Het onderzoek naar de activiteit van verscheidene van deze spionnen is reeds voltooid: zy zullen zich voor de rechter moeten verantwoorden. Tass verklaart, dat de gearresteerden wapens, fototoestellen, verrekijkers, kompassen, speciale tangen voor het doorknippen van prikkeldraadversper ringen aan de grens en andere spionage- uitrusting bij zich hadden en grote sommen Russisch geld. Uit het onderzoek zou volgens Tass zijn gebleken, dat de spionnen door de Turkse geheime dienst waren uitgezocht en in een voorstad van Ankara een spe ciale opleiding hadden gekregen. Deze school stond onder leiding van Ameri kanen. die de fictieve namen Moerad bei, Rasjad bei en Nedjet bei droegen. Bij die opleiding werd speciale aandacht besteed aan het overwinnen van grens- versperringen. De spionnen zouden de opdracht hebben gekregen in geval van arrestatie in de Sovjet-Unie in geen geval te verklaren, dat Amerikanen een rol bij de opleiding hadden gespeeld. Na hun opleiding waren de spionnen naar de Sovjet-Unie gebracht, waar zij inlichtingen moesten verzamelen over belangrijke industriecentra, garnizoens plaatsen en militaire vliegvelden. Zij moesten proberen echte Sovjetrussische paspoorten te krijgen en onbetrouwbare Sovjet-burgers door chantage of omko perij te werven voor ondermijnend werk. SUN t3.6SK>: Geen discriminatie. Een woordvoerder van het Indone sische Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat de natio nalisatie van Nederlandse cultuur- ondernemingen niet discriminerender is dan de bevoorrechte positie die de Nederlanders eens in Indonesië ge noten. „De actie van de regering is een pro cedure om de positie van buitenlandse mogendheden in Indonesië te standaar diseren". zei hij, „in andere woorden, deze actie kan niet geacht worden van wèg dat benauwde gevoel! Abdijsiroop stilt de hoest- buien en zuivert de luchtwegen. Ik heb veel minder last van m'n kort ademigheid nu ik ge regeld Abdijsiroop neem. Eén - twee - diep ademen ..heerlijk! De 23 eenczende bestanddelen Verontwaardiging Verschillende Australische bladen le veren een vernietigend commentaar in zake de houding der Australische rege ring ten opzichte van Ned. Nieuw-Gui- nea na de besprekingen met dr. Soe- bandrio. Zo bestempelt de Australische „Dailly Mirrir" in een artikel op de voorpagina de overeenkomst, dat Austra lië zich niet zal verzetten tegen een eventuele machtsoverdracht van Nieuw- Guinea door Nederland aan Indonesië, als een overwinning voor Soebandrio, die in Australië een storm van veront waardiging heeft verwekt. „Soebandrio (is de Australische pre mier) Menzies te slim af", aldus het blad. „Deze beslissing is een volledige ommekeer in de Australische buiten landse politiek. Zij laat Indonesië vrij zijn campagne en vervolging van de Ne derlanders voort te zetten". Het blad haalt een uitlating aan van fle voormalige Australische luit-gene- raal Gordon Bennet: „Dr. Soebandrio heeft de Australische regering heel han dig de loef afgestoken". ,De zwakheid die de Australische re gering getoond heeft, geeft Indonesië vrij baan om de Nederlanders uit West- Guinea weg te pesten. We hebben niet alleen toestemming gegeven aan Indo nesië om meer druk uit te gaan oefe nen op Nederland. Wij hebben het onze steun gegeven". De Mirror sohryft: „Dr. Soebandrio's betuigingen van de vriendschap van In donesië met Australië zijn ongetwijfeld oprecht. Maar hij kan niet spreken na mens de Indonesische regeringen van de toekomst". Volgens het blad betekent de overeenkomst, dat de Australische regering geen gevaar erin ziet Westelijk Nieuw-Guinea over te geven, hoewel het van alles-beslissende strategische waar de zou zijn in het geval Indonesië com munistisch zou worden. De „Sydney Morning Herald" komt tot de conclusie dat Soebandrio een di plomatieke overwinning heeft behaald, die hem niet gekost heeft. „Zonder een enkele concessie te hoeven doen heeft Soebandrio van Australië de toezeggging gekregen dat het zich niet zal verzetten tegen een tussen Nederland en Indone sië ten aanzien van Westelijk Nieuw- Guinea tot stand gekomen overeen komst". „De concessie betekent dat Australië zonder protest zal instemmen als Ne derland. onder Indonesische druk. Wes telijk Nieuw-Guinea afstaat. Dit is het zelfde als de verklaring, dat Australië geen nationale belangen heeft in het omstreden gebied. Toch moet Australië zeker een nationaal belang hebben. In de eerste plaats eist de veiligheid van Australië, dat heel Nieuw-Guinea in vriendenhanden isEr bestaan geen redenen om te twijfelen aan de goede trouw van de huidige Indonesische re gering. maar er zijn eveneens geen re denen waarom Indonesië niet een com munistische staat kan worden. Ten tweede heeft Australië een recht streekse verantwoordelijkheid voor het tot zelfbestuur brengen van de papoea's op Australisch grondgebied, en kan het vooruitzicht, dat de papoea's op de wes telijke helft van het eiland dat recht ontzegd zal worden en zij permanent onder vreemd gezag komen toch niet met gelijkmoedigheid bezien". „Het had dr. Soebandrio duidelijk moeten worden gemaakt, dat Australië nooit goedschiks akkoord zou gaan met overdracht van Westelijk Nieuw-Guinea en bereid zou zijn om de toekomst van het volk daar ter sprake te brengen in de Ver. Naties", aldus het blad. NIEUWE UITGAVEN „Vreemdeling in Spanje", door H.V Morton. Oorspr. titel: A stranger in Spain, vert, door C. Groot. Uitg.: H. P. Leopold N.V.. Den Haag. „Het meisje Roseniarie", door Erich Kuby. Uitg.: O. W. Breughel. Den Haag. „Voor of tegen een rechts Kabinet", door mr. J. A. W. Burger. Uitg.: De Arbeiders pers. Amsterdam. „Operatie Amsterdam", door D. E. Wal ker. Uitg.: van Holkema en Warendorf, Amsterdam. discriminerende aard tegenover de Ne derlanders te zijn, maar slechts om te verzekeren, dat alle buitenlandse belan gen gelijkwaardige posities zullen heb ben. De Nederlanders hebben in het ver leden discriminerende maatregelen ge troffen, en nu ondernemen we stappen om de situatie te normaliseren". Rijke ijzervondst in het Wezer-gebied bij Bremen (Eigen berichtgeving) In het Wezer-gebied tussen Bremen en Nienburg is zoals blykt uit een mede deling van het ministerie van Economi sche Zaken in de Westduitse staat Neder-Saksen, de aanwezigheid van bui tengewoon omvangrijke ijzerertslagen vastgesteld. Het erts zou met een gehal te van 42 tot 48 procent tot de hoog waardigste behoren, welke ooit in Duits land in exploitabele hoeveelheden zijn aangetroffen. Negentien boringen, die onder auspiciën van het Geologisch Bu reau te Hannover in de omgeving van Staffhorst, tussen Bremenen Nienburg, werden uitgevoerd, leverden de bewijzen voor dit voorkomen en tevens dat de ontginning door middel van mijnbouw mogelijk is: de ertslagen bevinden zich op een diepte tussen de 800 en 1.200 meter. Op grond hiervan is van de zijde van het Nedersaksische ministerie van Economische Zaken het vermoeden uit gesproken, dat deze ertsvondsten een zeer goede basis kunnen zijn voor de vestiging van een nieuw industrie-gebied, in casu zware industrie, aan de Wezer. Verscheidene bij eventuele winning geïn teresseerde maatschappijen, o.a. een hoogovenonderneming in Düsseldorf, zouden reeds plannen hebben aange kondigd om een begin te maken met de aanleg van schachten. Met de winning van het erts zal dan over een tiental jaren kunnen worden aangevangen. BILJARTEN Leidse Biljartbond Voor de competitie werden de volgen de wedstrijden gespeeld: le-klas: De Carambolé BTOG 42, RijnegomDe Carambolé A 42, TOP AUVS 06, DOS't Centrum 06, De Spijkerbak—TOP B 4—2. 2e-klas: UVS 2—Rijnegom 2 08, De VriendschapDe Morschpoort 44. De Heul—DOS 2 1—7, DVH't Spoortje 4—4. 3e-klas: De Carambolé 3De Morsch poort 3 44, De Morschpoort 2TOG 2 44. De Vriendschap 2DOS 3 44, Rijnegom 3—De Spijkerbak 2 44. 4e-klas: De Spijkerbak 3TOP 3 2-6, MBODVS 44, De Vriendschap 3 't Centrum 2 44. 5e-klas: 't Spoortje 2Rijnegom 4 6-2, De Morschpoort 5DVS 2 62, 't Zuid 3—UVS 4 2—6. 6e-klas: 't Centrum 4't Spoortje 3 80, TOP 4De Morschpoort 6 62, De Carambolé 5De Vriendschap 4 44, De Heul 3—MBO 2 6—2. District Leiden KNBB Voor de competitie van het district Leiden van de Kon. Ned. Biljart Bond werden de volgende wedstrijden ge speeld Klasse C-D: CentraalDe Plas 52. DDEDe Kroon 25, Vriendenkring B Sport 52, Royal Sport't Noorden 5—2. Klasse E: CentraalOSL 72, P. v. CleefMonopole A 36, Ons Genoegen De Plas 9—0, Vergulde VosVrienden kring 9—0. Klasse F: 't NoordenVergulde Vos A 72, Vergulde Vos BDe Kroon 54, MonopoleCentraal 54, Ons Genoe genVergulde Vos B 27. CRICKET De laatste testmatch ENGELAND 205, AUSTRALIË 351. De Australiërs, die de serie om de „ashes" al gewonnen hebben, staan er in de vijfde en laatste testmatch tegen Engeland ook weer goed voor. Zij be haalden een voorsprong van 146 in de eerste innings door 351 te scoren m ant woord op de 205 van de Engelsen. Aan het einde van de dag stonden de Engel sen in hun tweede innings op 22 voor twee. zodat de achterstand nog 124 runs bedroeg. Ray Lindwall nam kort na elkaar twee wickets, wat zyn totaal op 218 bracht: 2 meer dan het record van Clar- rie Grimmett. De 37-jarige fastbowler bracht het record op zijn naam in de tweede Engelse innings. Colin Mcdonald scoorde weer eens een century (133) en Wally Grout (74) en Richie Renaud (64) zetten samen een stand op van 115 voor het zevende wic ket. Dit waren wel de hoogtepunten van de eerste Australische innings. Macdonald had ruim 5% uur aan bat gestaan voordat hij uitgevangen werd op een bal van Laker, die vier wickets nam voor 93. Een andere Engelse bow ler, die succes had, was Freddie Treu- mam 4 voor 92. Leidse Bridgeclub DDS In de 7de ronde van de viertallencom petitie waren de uitslagen: Groep A: Team Verboog wint van team Lautenbach met 40 m.p., team Kuilman wint van team mevr. Reekers met 10 m.p., team Krul gelijk tegen team mevr. Visser (34-34); Groep B: team De Nie wint van team Lancel met 12 m.p. De resultaten van de 10de ronde der parencompetitie luiden Groep Zwart: 1. mevr. Beeker-Baggen 42 mp. (gem. 31%), 2. VerboogVellenga 38%, 3/4 Van der MeerDe Meyier en Plouvier sr.Van Noort 32%, 5. Brou wer sr.Brouwer jr. 31, 6. Parmentier v. d. Voort 27%, 7. dames Verstraaten Nagel 25, 8. hr. en mevr. Kuilman 23 mp. Groep Groen: 1. hr. en mevr. Eichhorn 37 mp., 2. Dames VisserVan der Meer 34 mp., 3/4. Dames Van ZijpVan Tuyn 32% en Dames BrouwerBrouwer 32%. 5. Hr. en mevr. Van Heusden 31%. 6 Dames GuldemondAalbersberg 31, 7. Van LeeuwenEyndhoven 29, 8. Hr. en mevr. Lancel 24%. Italië voor de derde maal wereldkampioen bridge Italië heeft voor het derde opeenvol gende jaar het wereldkampioenschap bridge gewonnen. Nu het negendaagse driehoekstoernooi te New York geëin digd is geeft het scoringsbord twee overwinningen aan voor de Italiaanse ploeg, die uit Forquet. Siniscalco. Avarelli en Belladonna bestond. Italië won met 233183 punten van de Ver. Staten, en met 218178 punten van Argentinië. De Ver. Staten versloegen met 252209 punten Argentinië en be zetten de tweede plaats in het toernooi. Bridgeclub Sons Atout De uitslagen van de 9e ronde der vier tallencompetitie luiden: Zwart: team v. Rhijn wint van team Winterkamp met 35 mp., team Stik- voort wint van team Zwanenburg met 30 mp.. team Bonnet wint v. team Bra- kel met 18 mp.. team Tielkemeijer wint van team Mekel met 4 mp. Rood: team Schild wint van team Jonkers met 37 mp., team v. d. Zeeuw gelijk met team Alting (team v. d. Zeeuw 2 mp.). Groen: team Kop wint van team Nie- hot met 9 mp., team Mollema gelijk met team La Lau (2 mp. team Mollema). WIELRENNEN Italianen binden in De Italianen hebben al enigszins in gebonden met hun eisen ten aanzien van de Tour de France. Nadat vertegen woordigers van Italiaanse rywielfabrie ken vorige week hadden aangekondigd, dat zy geen renners meer beschikbaar zouden stellen voor nationale ploegen zij eisen merkenteams in de Tour werd maandagavond op een nipuwe vergadering te Milaan medegedeeld, dat deze eis nog niet zou gelden voor de komende ronde „wegens praktische be zwaren". Jacques Goddet kan dus nog rustig een jaar over het probleem na denken.... Internationale wedstrijden te Rotterdam In Rotterdam werden gisteravond in ternationale bokswedstrijden gehouden. De uitslagen hiervan luiden: Wel terge wicht: Piet van Klaveren (Ned.) wint van Bob Marcel (België) door opgave in de zesde ronde. Bantamgewicht: Hein van der Zee (Nederland) wint op punten van Daniël Danny (België). Vlieggewicht: Gerard Berkhout (Am sterdam) bokst onbeslist tegen Reny Dekens (België). Middengewicht: Jo Lamers (Rotter dam) wint door opgave in de 2e ronde van Nelis van Oostrum (Amsterdam). Tofeltenniscompetitie In de hoofdklasse B stelde Batswin- gers 2 na de zege op het leidende Maas stad vorige week, ditmaal teleur door tegen het wisselvallige USV niet meer dan 55 te bereiken. Ook Treffers stel de teleur, door van Luck Raek 2 met 64 te verliezen. L'Amie won tweemaal en W. v. d. Zwet eenmaal, terwijl samen ook nog de winst in het dubbelspel werd behaald. Maar invaller Hogenboom bleef zonder winst en dat kostte de wedstrijd. Belcrum won met 91 van BSM en Wifra 2Atoom eindigde in een 5—5 gelijkspel. In Overgangsklasse C wonnen beide DOS-teams. DOS 2 bleef baas over NO AD met 82 en DOS 3 won in het verre Vlissingen met 73 van Sorry. Treffers 2 won met 82 van Vrienden schaar 2. Luc v. d. Meer was hier de onfortuinlijkste man met nederlagen te gen Blokland en Boot. RonoWifra 3 werd door Rono met 64 gewonnen. Maasstad 2EN werd uitgesteld. GEWICHTHEFFEN LKV komt donderdag a.s. voor de competitie uit tegen KDO. De wedstrijd wordt in Den Haag gehouden. De LKV- ploeg bestaat uit de volgende gewicht hef fers: K. Devilee, H. Zirkzee. W. Tu- renhout, J. J. de Romijn, J. v. Kampen, S. Stokkel. Sportsplinters Voor de Engelse league werd gister avond de wedstrijd West Ham United- Blackpool gespeeld. West Ham United won met 10. Het Nederlandse tafeltennisteam dat op weg is naar Kopenhage, onder brak maandagavond de reis voor een wedstryd tegen een selectieploeg in Hol ding. Onze landgenoten bleken voor de Deense tegenstanders veel te sterk, en zij wonnen dan ook met 9—1. Al leen Frans Schoofs leed een nederlaag. Hy verloor van de Jutlandse kampioen Mogens Nielse. - De Koninklijke Nederlandse Honk- balbond heeft besloten Martin Jole aan te stellen als bondscoach, ter vervan ging van Henk Keulemans, die deze functie niet langer vervult.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 8