Laatste Berichten Officiële publikaties De Rotterdamse haven tjokvol Leidse raad hedenmiddag bijeen DINSDAG 10 FEBRUARI 1959 Verkorting arbeidstijd ADVIES S.E.R. AFWACHTEN (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag met 48 tegen 72 stemmen de motie van de P.v.d.A. verworpen, waarin werd uit gesproken. dat met de geleidelijke ver korting van de arbeidstijd een begin dient te worden gemaakt. Voor de motie stemden de P.v.d.A. en de communisten. De meerderheid was van mening, dat eerst het nader advies van de S.E.R. dient te worden afgewacht over de vraag in hoeverre bij het voor de toe komst te volgen sociaal-economische beleid sociale verlangens in vervulling kunnen gaan en in welke volgorde. WERKTIJDVERKORTING EN OVERWERK In januari werd krachtens door de arbeidsinspectie verleende vergunningen tot verkorting van de werktijd in 376 ondernemingen door 10.228 mannen in totaal 519.352 uren tv. m. 466.840) en door 978 vrouwen 39.401 uren (v. m, 100.461) minder gewerkt dan bij een 48- urige werkweek het geval zou zijn ge weest.. Het gemiddeld aantal werkuren per werknemer ten aanzien van wie van de vergunning gebruik werd gemaakt be droeg 36.5. LEIDERDORP UITSLAGEN FOTO-CLUB DAQUERRE Gisteravond vergaderde de foto-club Daquerre in het Dorpshuis, waarbij de volgende uitslagen bekend gemaakt werden. Beste dia's: 1 .D. Goldberg 179 punten 2. J .T. Viertelhausen 155 punten. 3. F. Beurze 152 punten. Beste serie: 1. D. Goldberg 430 pun ten, 2. F. Beurze 429 punten. 3. A. H. Lugtenburg 426 punten. 4. J. F. Viertel hausen 401 punten. 5. L Noor' 3R4 punten: 6. B. Wijling 343 punten; 7. D. de Graaf 340 punten. Tenslotte werd bekend gemaakt, dat de heer F. Beurze aan de kop van de dia-wedstrijd staat. KORTEBAAN SCHAATSWEDSTRIJD Op de nieuwe ijsbaan was gistermid dag door de IJsvereniging „IJssport" een korte baan wedstrijd georganiseerd. Er waren 19 deelnemers. De uitslag was als volgt: 1. C. Borst. Hoogmade, 2. D. Rietveld. Leiderdorp. 3. J. van der Star. Hoogmade. 4. B. Janssen. Alphen aan den Rijn. 5. T. Rietveld, Leiderdorp. Het ligt in de bedoeling van het be stuur morgen onderlinge wedstrijden te houden om het kampioenschap van Leiderdorp over afstanden van 500 en 1500 meter. WARMOND UITVOERINGEN ST.-MATTHIAS Zaterdag-, zondag- en maandagavond gaf de R.-K. Zang-, Harmonie- en Toneelvereniging St.JMatthias haar vastenavonduitvoeringen. Zaterdag en maandag werden de avonden verzorgd door de harmonie en het toneel. Zon dagavond alleen door het toneel, waarna een gezellig samenzijn volgde. De zaal was alle avonden goed bezet. Na de mars Army of the Nile werd de avond geopend door de secretaris, de heer J. L. Weyers. Hy herinnerde nog- eens aan de bijzondere prestaties, welke de Harmonie op het landelijk concours te Breda heeft geleverd. De beide con- courswerken waren in het programma opgenomen. Het concert van de Harmonie werd gegeven op een wijze, die alle respect afdwingt. Het getoodene getuigt van hard werken en bovenal van enthousias me, waardoor het voor dirigent Alb. Mey een waar genoegen zal zijn deze mensen te leiden. De beide concoursnummers Harlem Shadows en Meindert Boekei en de 2e Danssuite van A. Meulemans, waren wel de glansnummers. Na de pauze volgde het gebruikelijke toneelstuk. Deze keer niet eens verzorgd door de eigen toneelafdeling, doch door De Gastspelers uit Leiden. Zij brachten hun successtuk „Anneanariezeg jij het maar" op de planken. Het bleek al zeer spoedig, dat de spelers goed op elkaar in gespeeld zijn. Op vlotte en charmante wijze werd deze klucht van Hans Nesna voor het voetlicht gebracht. Het publiek heeft zich kostelijk ge amuseerd. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Richard Petrus Johannes, zn. van P. J. Klein en L. F. Kokkedee; Henricus Willem zn. van P. W. van Geffen en A. M. van Steenoven; Pieter Franciscus Hendrik, zn. van P. F. H de Roos en W. J. BodrlJ; Hendrika Catharina. dr. van A. C. Marks en C. W. Dreef; Jacobua zn. van W. L. de Vriend en C. J. Schrijver; Marianne, dr van H. J. Flanderhyn en C. J. A. Harte- velt; Jacob, zn. van J. van Delft en C. van der Bent; Jacoba, dx. van J. M. Chau- dran en M. SchroefMaria Elizabeth Jo hanna, dr. van J. W. EJJck en W. A. van Akkeren; Jan Christlaan, zn. van A. van der Wouden en P. Teseelhoff; Eduard Antonius Maria, zn. van C. J. van den Berg en A. M. L. Schacht; Theodorus Martinus Johannes, an. van N. van der Mey en I. C. J. van Rijn; Maria Johanna dr van W. van de Pieterman en M. J. van der Pol; Hubert us Johannes, zn. van L. J. K. Veen en E. C. van Leeuwen; Fr,anclscus. zn. van P. Mast en C. van Herk; Catharine, dr. van P. A. Zwanen burg en M. C. Thlel; Johanna Margaretha dr. vain P. van Dfjk en M. Lappaln. GETROUWD J. D. Ooel en A. Kuiken; B. Fois en J. P. van Kaimpen. OVERLEDEN A. J. H. Peltenburg. 11 jr.. zoon; M. M. Sammüller. 05 Jr.. echtgenote van H. A. J. van der Tuin; G. A. van der Poel, 76 Jr., man; W. Jui, 64 Jr., echtgenote van A. Boom. VASTSTELLING WACHT VERBOD Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten een wacht ver bod vast te stellen voor het Stationsplein, voor zover betreft het gedeelte, dat wordt begrensd door het oplopen d bordes van de bagage- en snel/expresegoederenloods van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, de gemar keerde voetgangersoversteekplaats ter plaatse, het voetpad ten noordoosten tan de trappen naar de ingang van de sta tionshal en de noordoostelijke muur van deze hal. Een afschrift van dit besluit is gezon den aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de minister van Verkeer en Water staat aangewezen verenigingen, beharti ging van verikeersbelangen tën doel heb bende. en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. (Van onze correspondent) De mist, die nu al vier-en-een-halve dag aanhoudt en de scheepvaart tracht lam te leggen wat niet vol ledig gelukt dankzij de raderloods- dienst begint nu «och moeilijkheden in de haven van Rotterdam te ver oorzaken. Oorzaak van die moeilijk heden is het feit, dat vele op vertrek liggende schepen dit vertrek uitstellen. De haven raakt vol en binnenkomen de schepen kunnen moeilijk een ligplaats meer vinden. Er ligt dikwijls een schip op hun plaats, dat allang vertrokken had moeien zün. De car gadoors. maar vooral de stuwadoors beginnen bedenkelijk te kijken. Aan- en afvoer van lading begint te stag neren. De lichters, die dikwijls nodig zijn voor afvoer van massalading, beginnen nu ook te vertragen of konien in het geheel niet door. De haven snakt naar opklaring. Totnutoe heeft men de moeilijkheden het hoofd kunnen bieden, maar elk etmaal meer dat de mist stand houdt, brengt meer vertraging. En De Bilt voorspelt voor de komende 24 uur niet veel verbetering. Er ligt een schip voor de kade, dat vrijdag al had moeten ver trekken, maar nog steeds de trossen niet heeft losgegooid, omdat de gezagvoerder, zeer tot verdriet van de stuwadoor, het niet waagt naar zee te gaan. Hij vindt blijkbaar het varen op gezag van de walradar te riskant en heeft niet vee! vertrouwen in het weer als hij eenmaal op zee zal zijn. Men heeft, al getracht hem naar ..de palen" te verwijzen, maar hy weigerde omdat hij de mistige rivier niet wil overstrken. Al met al ligit hij cp de plaats van een schip, dat zal opvaren zodra hij vertrokken is. En zo gaat het in meer gevallen. De kaden liggen vol. Elk vertrekkend schip krijgt een meer dan vriendelijke afscheidsgroet mee, omdat hij plaats maakt voer een ander. Dat is het nadeel van die gced werkende radarloodsdienst. zegr?n de stuwadoors. Ze brengen maar schepen binnen, maar als de vertrekkers geen gelijke pas hou den, komt de 'haven van Rotterdam in de knoei te zitten. Dan kernen we kade lengte te kort. Onder normale omstan digheden gaat het altijd goed, al komt het incidenteel wel eens voor, dat. het aankomende schip voor de havenmond ligt en binnen zal varen als de plaats waar het moet komen te liggen, maar net ontruimd wordt docr het vertrek kende schip. En bij dat spelletje gooit de mist nu roet in het eten. Er is nu eenmaal met mist meer neiging om binnen te lopen als men op zee zit, dan te vertrekken als men veilig voer de wal ligt. MADURODAM OP 26 MAART OPEN De miniatuurstad M^durodamte Den Haag. zal op 26 maart as. zijn poorten voor het publiek weer openen. Advertentie Wanneer U van de warmte in Uw huiskamer geniet. Vergeet dan vooral de vogels niet. Denk ook om Uw hond en ook om Uw paard. De dieren, „Gods schepselen", ze zijn het zo waard. Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, afd. VOORSCHOTEN. Zes gewonden op Rijksweg 12 Zes personen werden gewond bij een auto-ongeval op Rjjksweg 12 (Den Haag Utrecht), dat vanmorgen omstreeks 10 uur ter hoogte van de Ballast-Mij te Utrecht veroorzaakt werd, door het plot seling stoppen van een tankwagen. De chauffeur van deze tankwagen wilde zijn ruiten schoonmaken, omdat Ijsafzetting hem het uitzicht belemmer de. Hij stopte vry plotseling aan de rech terkant van de weg, waardoor een ach teropkomende personenauto in volle vaart tegen hem opvloog. De personen auto schoot bijna geheel onder de tank wagen. In de auto bevonden zich zeven personen, waarvan er zes gewond wer den. De bestuurder werd in zorgwek kende toestand naar het Stads- en Aca demisch ziekenhuis in Utrecht overge bracht. Hij liep een schedelbasis- fraotuur od alsmede ernstig letsel aan benen en armen. Zilveren jubileum Zeiss-planetarium (Van onze Haagse redactie) Het Zeiss-planetarium Haagsche Cou rant te Den Haag bestaat 25 jaar en de directeur van deze instelling de eni»re van dit soort in ons land dr. J. J. Raimond jr. jubileert mee. Vanochtend is een groot aantal Ne derlandse journalisten, tijdens een persbijeenkomst door dr Raimond voorrelicht over de geschiedenis en de bc'ekenis van dit uit 120 pro.jeetie- 'antaarns ongebouwde planetarium. Het werd 25 jaar ge'eden aan het daebladbedriif geschonken door de toenm^'ige directeur, de heer A. W. Sythoff. Het planetarium met zijn markante koepel. 19 meter boven de jrond. op de hoek van de Grote Marktstraat ?n de Wagenstraat is een van de 17 instellin gen van dit genre, die de wereld telt. In de afgelopen kwart eeuw hebben een miljoen mensen het Haagse planeta rium bezocht. Van de 40.000 bezoekers per jaar bestaat circa 25.000 uit vol wassenen pn 18.000 uit Jongeren, gedeel telijk leerlingen van middelbare scvolen en andere onderwijsinstellingen. L^er- lin^en van zeevaartschole ontvangen Mr>r e~" paar onmisbare visuele lessen. De KLM stuurt al 24 laar piloten in op leiding naar de koenel. ..Vaste klanten" leveren ook de artilleries '-oni in Breda en het Instituut voor de Marine. He* nianetarlum. zich van bet hein af aan toweled nn de didactiek vn de sterrenkunde. TUt wil hoven- '"i"*n pen rpidde'"»n« z!'n voor dp r»o- „n ponu,alr-wetererh'>npelijke beoefening van de sterrenkunde. DRIE JAAR WEGENS POGING TOT MOORD De Maastricht re reohtbank heeft een 47-jarige huisknecht veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest wegens poring tot moord op een 41-jarige weduwe te Ubaeh over Worm? Oo 25 oktober van het vorige jaar had hij de vrouw, nadat hij haar wening was binnengedrongen, met een zware beitel zo hard op het hoofd ge slagen, dat de schedel gespleten zou zijn, alg de vrouw niet een buitengewoon dik schedeldak had gehad. Bij K.B. is aan jhr. mr. W. W Feith op zijn verzoek, met ingang van l april 1959, eervol ontslag verleend uit zijn ambt van president van de arron dissementsrechtbank te Groningen, on der dankbetuiging voor de vele en ge wichtige ln rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. Dr. Johan Chrlstiaan Boogman is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de algemene en vaderlandse geschiedenis van de nieuwe re tijd. „Köpenickiatle" op Java Een ondernemend echtpaar is erin geslaagd twee maanden lang alle autoriteiten met inbegrip van pre sident Soekarno bij de neus te nemen door zich uit te geven voor de „Koning en Koningin van de „Anak Dalam"-stam. Het echtpaar Idroes en Markonah Trees heeft twee maanden lang op staatskosten Java doorgereisd. Overal werden zij officieel ontvangen en ont haald. In Djakarta wisten zij zelfs een audiëntie bij de president te krijgen. In Madioen liepen zij eindelijk tegen de lamp. Het stadsbestuur bood hun een officieel diner aan en tijdens de maal tijd meenden de stadsbestuurders dat er toch wel iets eigenaardigs aan de hand was met het gedrag van de vorstelijke personen. Zij stelden een onderzoek in en ontmaskerden Idroes als niet meer dan een voormalig dessahoofd en Mar konah als een dame van verdachte zeden Le Troquer bedankt als lid van socialistische partij André le Troquer. ex-voorzitter van dc Nationale Vergadering, die zoals be kend betrokken is in de zaak van de ..rose balletten", heeft bedankt als lid van de Franse socialistische partij. In zijn bedankbrief zegt hy dat hij niet wil dat de partij, waarvan hy sinds 1902 lid is. moeilijkheden ondervindt door de slagen, die men hem tracht toe te bren gen. Reuter weet te melden dat Le Tro quer niet als lid van de partij heeft be dankt maar slechts gevraagd heeft om tijdelijk geroyeerd te worden en wel voor zolang het onderzoek in de zaak van de ..rose balletten" duurt Het verzoek is ingewilligd. De „Waterman" verleende hulp aan zeilschip Toen het s.s. „Waterman", dat uit Australië in ballast op thuisreis is naar Rotterdam, een dezer dagen ongeveer 150 mijl ten zuid-oosten van Quardafui veer. werd op een morgen een zoge naamde dhow. een Arabisch zeilende kustvaartuig ontdekt, dat met gestre ken zeilen voer en noodseinen gaf. De gezagvoerder van de ..Waterman", kapi tein B. Blok uit Den Haag, gaf order tot bijdraaien. Toen het zeilschip „Takisir" geheten, langszij gebracht was, bleek het 26 mensen aan boord te hebben en op thuisreis te zijn van Ras nafun naar Makallah. De zeilboom van 't vracht scheepje bleek in een zware oost moesson te zijn gebroken. Dien was nu al 15 dagen no zee en had gebrek aan eten en drinken. Behalve touwwerk om de zeilboom te repareren, gaf de „Waterman" ook drinkwater, brood, rijst, sigaretten en een kist met sinaasappelen aan de op varenden. Nadat men zich ervan over tuigd had dat nu alles aan boord van het. zeilscheepje weer in orde was, ver volgde de „Waterman" haar weg. Gaat Kroesjtsjef naar Scandinavië? De Noordse premier Gerhard sen heeft aan de pers meegedeeld, dat zijn regering bereid is dit jaar premier Kroesjtsjef van de Sovjet-Unie op be zoek te ontvangen. Er is over deze kwestie overleg met Zweden en Dene marken gepleegd. Al in 1956 is Kroesj tsjef naar Scandinavië uitgenodigd. De drie Noordse premiers hebben toen Moskou bezocht. Er is nadien evenwel niet meer over de zaak gesproken. Een mistige wintermorgen in De Paauw te Wassenaar. (Foto LD./Jaap van Duyn, Katwijk) Dr. S. J. Roorda geïnstalleerd als lid Onder leiding van de burgemeester. Jhr. mr. F. H. van Kinschot, kwam de Leidse raad hedenmiddag bijeen. Onder de vele agenda-punten, welke deze mid dag in behandeling kwamen, bevindt zich o.a. een voorstel om een bedrag van ruim vier ton beschikbaar te stellen voor de aanleg van een groot recreatie terrein in Leiden-noord. Alvorens deze voorstellen aan de orde werden gesteld, werd dr. S. J. Roorda (P. v. d. A.) in de vacature prof. dr. J. Goslings geïnstalleerd als lid van de raad. Mej. Van Nienes (P. v .d. A.) werd benoemd tot lid van de Commissie voor de G.G. en G.D. Hierna vonden de volgende benoemingen plaats: de heer C. J. Kloots tot tijdelijk leraar in de Nederlandse taal- en letterkunde aan het Rembrandt-lyceum; de heer D. Bos nia tot tijdelyk leraar in de Franse taai en letterkunde aan het Rembrandt-ly ceum; mej. J. M. A. A. Schaap tot hoofdleidster van de openbare Montes- sori-kleuterscshool aan het Schutters veld; mevr. B. de GrootWesterop en mej. B. Gillissen tot onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Maresingel; mej. B. L. Kullberg tot tijdelijk lerares in de mu ziek aan de hogere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjeschool. tot regentes van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis mevr. G. v. d. HeideSorgdrager. Aan de heren J. A. van Gelderen en R. Soebcndrio naar Canberra Nederland niet schuldig aan de opstand De Indonesische minister van Buiten landse Zaken. Soebandrio, is vandaag op weg naar Canberra per vliegtuig in Darwin aangekomen. In antwoord op vragen van journalis ten zei h(j op het vliegveld, dat er geen bewijs is dat de Nederlanders betrokken zijn geweest bij het steunen van de opstandelingen in Indonesië met geld of wapens. „Wü moeten eerlijk zijn jegens Nederland: „er is geen enkel bewys, dat de Nederlanders op welke wijze dan ook bü de opstand zyn betrok ken", zei hij. Soebandrio voegde hieraan toe te menen, dat de opstandelingen geldge brek krijgen. S. W. Perdeck werd eervol ontslag ver leend uit hun betrekking van tijdelijk leraar aan de HBS voor meisjes In een tweetal vacatures in het on derwijzend personeel van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Plesmanlaan en de openbare sohool voor gewoon lager onderwijs aan de Du Rieustraat werd voorzien door overplaatsing van de heer B. Uiterwijk Winkel, onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Aalmarkt en de heer H. Timmerman, onderwijzer aan de openbare sohool voor gewoon lager onderwijs aan de Willem de Zwijgerlaan. Een krediet van f. 6000 werd verleend voor het aanschaffen van leerlingensets ter vervanging van oude schoolbanken ln drie klassen van het Rembrandtly- ceum. Nadat een regeling was getroffen voor de vergoed in? van kosten van onderwijs in enkele bijzondere en openbare scholen werd een bedrag van f. 20 000 beschik baar gesteld t.b.v. de eerste inrichting van een christelijke school voor slecht horende kinderen, idem van f 4000,— voor de aanvulling van de inventaris van de r-k. kleuterschool, die tijdelijk is ondergebracht i-n het schoolgebouw aan de Leliestraat 1B. Bii de behandeling van het voorstel een bedrag van f 44.500 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van de nodige accommodatie op drie bijvelden van het sportterrein en complex in de Kikkerpolder, vroegen de heren Van der Poel (KVP) en Zunderman <P. v d. A.i, die beiden grote waardering hadden voor dit voorstel, om zo spoedig moge lijk ook de accommodatie van de ove rige velden, w.o. het hoofdveld, aan te brengen. (De zitting duurt voort). STADSNIEUWS LEIDSE AMATEURFOTOGRAFEN BESPRAKEN EIGEN WERK De Leidse amateurfotografen bespra ken gisteravond, onder leiding van de heer G. J. Gompelman. in „De Doelen" het ingekomen werk voor de derde ronde vrije onderwerpen. In zijn ope ningswoord deelde de voorzitter mede, dat een der sympathiekste en trouwste leden, generaal-majoor b.d. J. J. Mojet, na een langdurige ziekte is overleden. Staande namen de aanwezigen enige ogenblikken stilte in acht. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Stichting ter Bevorde ring van de Amateurfotogxafie om we derom, in samenwerking met de plaat selijke fotohandel, een tentoonstelling te houden in de Boerhaavezalen. Una niem was men echter van mening, dat het ieder jaar houden van een derge lijke expositie een te zware opgaaf is. Uit de ervaringen van de jury bleek, dat er onder de beginnelingen enkelen zijn, die beter werk leveren dan de ouderen in het vak. Na de pauze bespraken de heren ir. Terwen en Versteeg de foto's. Het aan tal Inzendingen is bevredigend geweest. Bij K.b. is de heer S. R. Klaren- beek in vaste dienst aangesteld als ad junct-inspecteur bij de Veeartsenij- kundige Dienst, ter standplaats Leiden. BEURSOVERZICHT Goede weerstand AMSTERDAM, 10 februari. De markt bood vanmiddag goede weerstand, al waren de koersen voor de internationale waarden lager, vergele ken bij de slotkoersen van de vorige dag. Deze weerstand kwam van Zwitserland en Parijs en vond meelopers in Amster dam. De openingskoersen vielen heel erg mee. Hierdoor werd aangetoond, dat het aanbod zeer minimaal was en dat de kooporders eerder domineerden. Aan delen Philips, wederom zeer actief, wer den bij de opening met tientallen tege lijk uit de markt genomen op 501. 's Morgens werden deze aandelen nog verhandeld op 495 A 496. Aanhoudende vraag bracht de koers op 503. De slot- koers van gisteren was 50914. De con verteerbare obligaties Philips waren slechts 2 punten lager. Unilevers no teerden op 46014 circa 3 punten beneden de slotkoers van de vorige dag. De laag ste koers 's morgens was 455. Aku's liepen op van 285% tot 287%. Hier was de slotkoers van gisteren 290. Kon Olies openden op f. 172.50, f. 3 boven de laag ste koers 's morgens en bleven slechts een halve gulden onder gisteren. De aandelen noteerden circa f. 2 boven pariteit New York. KLM werd iets lager geadviseerd. De internationale waarden sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag- De koersen der Scheepvaartaandelen bewogen zich omstreeks het slotniveau van maandag. Voor de Staatsfondsen waren de koersen prijshoudend. Van de cultures waren HVA's op 142 *4 ruim 2 punten boven gisteren. Amsterdam Rub bers onveranderd, Deli fraotioneel hoger en Senembah een punt beter. WISSELKOERSEN Amsterdam, 10 februari Londen 10.58%—10.59%: New York 3.76}jj—3.77A; Montreal 3.86%—3.86%; Parijs 76.8576.95; Brussel 7.54%7.55% Frankfort 90.22—90.27; Stodkholm 72.88 —72.93; Zürich 87.44%—87.49%Milaan 60.73%—60.78%; Kopenhagen 54.65 54.70; Oslo 52.85—52.90; Wenen 14.54— 14.55; Ankara 3.76%— 3.77%; Praag 52.84—52.94; Lissabon 1321—13.22%. Beurs van Amsterdam Dinsdag 10 februari ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '59 4% 100% 100% Ned '58 4)3 100% 100% Ned. '53 3% 94% 94% Grootboek obi. 3% 81% Ned. '47 3% (3) 92r> 92A Ned. '51 3% 96%B 96% Ned. '53 (3%) 93% 93% Ned. '56 3% 97H 92+$ Ned. '48 3% 88% 88% Ned. '54 3% 90% 90% Ned. '55 I 3% 90% 89% Ned. '55 113%89y4 90% Ned. '37 3 89% 89% Dollarlng '47 3 923; 93 Investeringscert. 3 07^ 07 jl Ned. 62-64 3 qctL 9651 Indië '37 A 3 971' 97L Grootboek '46 3 oou Ned. W.B. 6% ii2,i 112% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 40 40 Nat. Handelsbank 142% 142 Ned. Handelmij201% 200 Amst. Rubber 95 94% H.V.A140%ex.d. 143% Java Cult26% 28 Senembah129% 131% Vorstenlanden11% 11% A.K.U290 287% Berkel's Patent (v.) 230 Calvé Delft cert480 471 Deli Mij .en (Ver.) 152 05 152.45 Kon. Pap. v. Gelder 219% 215% Hoogovens eet352 352 Miiller en Co. N.B. 303% 305 Ned. Kabelfabr340 334 Philips 509% 503% Philips pref453 225 Unilever 463i4 459 Wilton Feyenoord <>00 201% Billton 2de r217% 215y' Dordtse Olie gew. 7083; 7i?% Kon. Petr. (f. 20.—) 175 J75 Idem <50 f.20.—173l5 172 g5 Holl. Amer. l<jn j644 ,63y Java China Paket 141 14a K.L.M{{J ij. Kon Ned. Stmv. Mi) icoi/« iri Kon. Paket Mijigg 137 Stoomvaart Mij. Ned. f??* J2{u Nievelt Goudr. eert igou, 131 v. Ommeren eert. .«Vi Kon. Rott. Lloyd 1 f£,V4 Ned. Scheepv. Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 93% 93% idem '48 (3%) 93% R'dam '52-1 (4%) 100y4 100 idem '37 I-in (3%) 94 idem '38-1 (3%) 94% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 106% 106% id. N. W. B. '52 (4%) 98% 98% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 96% 96% Premieleningen A'dam '53 3 98% A'dam '51 2% 89% 89% A'dam '56 I 2% 88% 88 A'dam'56 II 2% 98% 98% Eindhoven '54 2% 84% 83% Enschede '54 2% 83 Va Den Haag '52 I 2% 95% 94% Idem II 2% 95 95% R'dam '52 12% 92% 92% Idem n 2% 97% 97 Idem '57 2% 105% 105% Utrecht '52 2% 93% 93% Z.-Holl. 7957 2% 103% 103 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 393 390% Amst. Bank 270 269.34 H.B.U. eert224% 220 Rott. Bank 230 230 Twentsche Bank 210% 210 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 280% Borneo Sum. H.Mij. 63 60 Ned. G. en Sp. fabr. 270 271 Kon. Ned. Grofsm. 132% 132% Internatlo110 108 Rott. Droogdok Mij. 595 595 Sikkens Lakfabr. '53 497 490 Tieleman en Dros 8% 9 Ned. MU. Walv.vrt. 82 80 Spoorwegen Deli Spoorweg MiJ. 8y4 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 30% 30^ Intern. Nickel89% 89% Anaconda 66^ 65% Bethlehem Steel52% 52 Cities Service 61% 60% General Motors 46% 40ft Kennecott104% 103 Republic Steel 69% 68 Shell OU 81 80% Union Pacific 36H 36,* Un States Steel 89% 89 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VJC. 9/2 Edelmet. Kon. AA 64G Pref. w.a. Idem 68% 68 Electrolas B327GB 328% HoU. Constructie 351% 354% Ing. bur. v. Bouwnyv 174 ld. div. 1958 167 166 Int. Kunststoff. Ind 50L Leidsche Wolspinn 238GB 235 Ver. Touwfabrieken 218GB 217% Wernink's Betonm. 117%GL 116%GL Van Wijk Tetiel 71% 70L Zaalberg 107% 105

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9