Aspirin >mfraphi] Rosenmontag: Westduits carnaval bereikte gisteren hoogtepunt Waarde wapenleveranties iets meer dan tien miljoen dollar Herindeling gemeente Walcheren DIN8DAG 10 FEBRUARI 1959 Drie dolle dagen (ook vandaag nog) niet enorme optochten in de grote steden (Van onze correspondent in Bonn) Gisteren was het Rosenmontag, het hoogtepunt van het Westduitse carnaval. Van Krefeld tot Miinchen, in geheel het westen en zuiden van het land, trokken 's middags optochten met verklede mensen, bespottingen van het politieke leven en wat niet al door de steden. Kernpunten van het feest waren vooral Keulen, Mainz, Miinchen, Düsseldorf en Frankfort. Naar Keulen, Aken en Düsseldorf trokken 's ochtends in talryke bussen vele Nederlanders, die het werkelijk dave rend feest van gisteravond en vannacht wilden meemaken. Het carnaval is op 16 januari reeds begonnen, maar het bereikte eerst vorige week zyn eerste hoogtepunt met de Weiberfastnacht, de bestorming door vrouwen van de raadhuizen en het „afzetten" van burgemeesters. Spot met de affaire-Kilb was echter verboden Eerst op de drie dolle dagen zon dag, Rosenmontag en Fasohingsdinstag slaan de camavalsgolven zo hoog, dat menigeen zijn hart vasthoudt (in Keulen werd zondag een 24-jarige vrouw, ver kleed als tü'ger, vermoord). Boze tongen beweren dan ook dat het carnaval "tot aan de grenzen van het fatsoen pleegt te gaan en wat de allerbooste tongen dan beweren, kan men gemakkelijk ra den. Honderdduizenden mensen zagen zondag reeds grote optochten in Miinchen Wiesbaden en Frankfort, waar men met tienduizenden marken heeft gesmeten om maar het toppunt van dolheid te be reiken. Alsof het van groot politiek be lang was, verspreidde een groot Duits persbureau zaterdag het bericht dat in het onder Nederlands bestuur staande Elten men alleen met Camavalsmaskers op mag lopen na betaling van twee kwartjes aan de politie De kenners van het feest houden het op het gebied rond Keulen. Zondag en gisteren ging carnaval hier als een soort lawine door de stad als een brui send feest, waardoor niemand in het normale gareel kan blijven. Het gehele jaar in Keulen schijnt men geconcen treerd' te zijn op carnaval, wanneer de gemakkelijk levende Rijnlanders tot lichtzinnigheid toe de bloemetjes buiten mag zetten. „Brandend" protest Gisteren in het bijzonder was het het feest der „Jecken" (dwazen) en van ,4hre Tollitaten" (hun dwaasheden), met verkleedpartijen, een reusachtige optocht in de middag en de deinende massa's honderdduizenden mensen. De ongedwongen Keulenaar noemt dit alle maal hantverfrissend, een heerlijke spot met alles wat verheven, strak en stram door het leven gaat. Overigens, zaterdag sloegen de vlammen uit de tribune, die men in Keulen heeft gebouwd voor toe schouwers, die de Rosenmontagoptocht willen zien! De brand bleek gesticht te zijn door een 40-jarige vrouw, die met deze daad wilde protesteren tegen het carnaval, dat zij zedeloos acht. Haar me ning is niet onjuist, haar protest had zij beter op andere manier kenbaar kunnen maken. In Düsseldorf is de optocht vier kilo meter lang en zorgden 54 muziekkorpsen voor een onvoorstelbare herrie (kosten honderdduizend mark). De Kö, de hoofdstraat van Düsseldorf, de Konings- allee, had een kilometers lange, drie meter hoge tribune, alleen voor het aan schouwen van deze optocht gekregen. In het gewoonlijk zo saaie en serieuze Bonn daalde minister Dulles neer temidden van een carnavalsjolijt-van-jewelste. In de optocht in Bonn had men zo gaarne een spotternij willen meevoeren op de affaire-Kilb, de assistent van Adenauer, die aangeklaagd is wegens corruptie. Maar dit werd verboden, nadat van ho gerhand gezegd was dat dit „te primi tief" geacht werd! De veroordeelde ex- chef psycholoog van het Westduitse le ger, Schneider, liet een kort geding van de gevangenis uit beginnen tegen een voorstelling van hem in de carnavals stoet als de moderne kapitein van Kö- penick! Het gerecht wees zijn eis af en zei" Schneider is een persoon uit deze tijd en mag dus bespot worden, ook tij dens carnaval Miinchen kon niet meer Zo vierde West-Duitsland gisteren en ook nog vandaag feest. Door radio en televisie giert het dezer dagen van het Keulse .alias", van het Bonner „Do bessde platt, och dat es Bonn" (de beste stad is Bonn). In alle West- en Zuid- duitse café's en de theaters zingt men, terwijl als nimmer tevoren de champag ne vloeit, „am Asschermittwoch ist alles vorbei". In Düsseldorf liet men gister middag een regen van honderduizend kilo bonbons, toffees en dergelijke uit de Na de ramp met de „Hugo de Groot" Identificatie der slachtoffers Op 14 augustus van het vorig jaar is de Lockheed „Super Constellation" van de K L M., de PH-LKM „Hugo de Groot" tussen Shannon en Gandar veronge lukt, waarbij de 91 passagiers van di verse nationaliteiten, die zich aan boord bevonden, alsmede de acht leden van de bemanning om het leven kwamen Enkele dagen na de ramp hebben vis sersvaartuigen de stoffelijke overschot ten van 34 inzittenden naar het Ierse stadje Galway gebracht. Op de begraaf plaats van Galway zijn 22 slachtoffers ter aarde besteld. De stoffelijke over schotten van 12 inzittenden konden on- nv 'dellijk worden geïdentificeerd. 'e negen maanden oude baby Berna- dette de Koek van Leeuwen werd even eens in Galway begraven. De andere elf geïdentificeerde slachtoffers werden in overleg met de nabestaanden elders ter aarde besteld. Naar wij van de officier van Justitie te Den Haag, mr. J. C. Maris, vernemen, zijn thans ook de stoffelijke overschot ten van de volgende inzittenden geïden tificeerd: Mej. H. W. Hamel 32 jaar, stewardess van de „Hugo de Groot", mevr. R. Ra- hamin 53 jaar, Israël, mevrouw R. L. Stinebaugh 42 jaar, V.S., mevrouw I. F. Leeds 43 jaar, V.S., mevrouw Francisca Hawryszko 71 jaar. Polen, mevrouw E. Cuvelier 65 jaar. V.S., mevrouw S. Gerz- kowitch 51 jaar. Engeland, mevrouw C Peters 56 jaar. V.S., J. D. Bowan 61 jaar, V S., C. Schipper 86 jaar, Duitsland, M P Samperi 34 jaar, V.S. en Th. Roach 61 jaar. V.S. In totaal zijn dus 24 slachtoffers ge ïdentificeerd. Het onderzoek heeft ge ruime tijd gevorderd, aangezien diverse gegevens via Interpol in een groot aan tal landen moesten worden opgevraagd. Het onderzoek inzake de tien slachtof fers, die totnutoe nog niet werden ge ïdentificeerd, wordi jM>ortfiezet. Rosenmontag-optocht op de menigte van naar schatting vierhonderdduizend mensen neerdalen. Alleen in Miinchen deed men het gisteren wat kalmer aan: daar heeft men in vier weken tijds twee duizend feesten gehad, waarbij twee mil joen mark is omgezetHet hoogte punt van carnaval is daar dan ook ga pend van slaperigheid gevierd: de men sen kunnen niet meer Toelatingsnorm BW-2 objecten verhoogd De directeur van de cultuurtechnische dienst van het Landbouwschap heeft in overleg met de directeur-generaal voor de arbeidsvoorziening besloten voor aan neming van arbeiders op zogenaamde BW-2 objecten te stellen, dat deze arbeiders in het afgelopen jaar ten minste acht maanden in de landbouw werkzaam moeten zijn geweest. In dit verband wordt bedoeld, de landbouw in ruimere zin, dus met inbegrip van dors-, aardappelsorteer-, zaadteeltbedrijf en grasdrogerij. Dit besluit is vervat in een tegenvoor stel aan de regering, op door de over heid gedane voorstellen de norm te stel len op 8 of 9 maanden. Het komt dus neer op een aanvaarding van het rege ringsvoorstel, echter onder vermelding, dat het besluit voorlopig van kracht is, van kracht zal zijn, in afwachting van uitvoerig overleg omtrent de gehele agrarische werkgelegenheid. Het Landbouwschap meent, dat het instellen van een hogere norm in feite neerkomt op liquidatie van de BW-2 regeling. Deze regeling werd in het leven geroe pen ter bestrijding van de seizoens werkloosheid onder de landarbeiders. In dit kader voert de cultuurtechnische dienst opdrachten uit van particulieren op individuele agrarische bedrijven met behulp van vaste en losse landarbeiders. Ook patrouillevaartuigen voor Indonesië Aan levering geen beperkingen verbonden In welingelichte kringen te Washington werd vernomen, dat de totale waarde van de lichte be wapening, welke de Verenigde Bij spierpijnen, reumatiek, neusverkoudheid. PHILIPS C3 Type 7529 f 37.50 Waar warmte helpt, helpt Philips „Infraphil" beter Noodtoestand in Koeweit In het Sjeikdom Koeweit aan de Perzische Golf is gisteren de noodtoe stand afgekondigd. Sjeik Abdoelah Sa lem es Sabbah heeft zijn broer Abdallah Moebarak, die als de sterke man van Koeweit geldt, de macht in handen ge geven. Dit zou volgens berichten uit de Perzische plaats Abadan zijn geschied met het oog op recente incidenten tus sen aanhangers van Nasser en jonge Iraakse emigranten, aanhangers van ge neraal Kassem van Irak. Sjeik Moeba rak zou reeds vele leden van beide groe peringen hebben laten aanhouden en voorts twee bladen een verschijnings verbod hebben opgelegd omdat zij sedert het proces tegen kolonel Aref een hetze tegen Irak voerden. Staten aan Indonesië zullen leve ren iets meer dan tien miljoen dollar zal bedragen en niet zo als sommige persberichten willen doen geloven 40 miljoen. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft verklaard, dat onder deze wa penleveranties ook patrouillevaartuigen zijn begrepen. Voorts bestaat de levering uit geweren, pistolen, vrachtwagens, jeeps, radio- en telefonie-uitrusting. Volgens het hoofd van de inlichtin gendienst van de Indonesische lucht macht, kolonel Siswadi, zou Indonesië op grond van de nieuwe wapenovereen komst,v. Amerika ook Mitchell-bommen- werpers en Mustang-straaljagers krij gen. Hij dacht, dat zijn land tien van elk zou ontvangen. Deze toestellen zou den nodig zijn in de oerwoudoorlog tegen de opstandelingen. Zij zijn zeer wend baar, aldus Siswadi op het vliegveld van Djakarta, vlak voor het vertrek van minister Soebrandrio naar Australië. Onderricht De Amerikaanse woordvoerder heeft echter met geen woord over vliegtuigen gerept. Wel deelde hij mede, dat de Ver enigde Staten erin hebben toegestemd onderricht in het gebruik van het gele verde materiaal te geven. Hij gaf geen bijzonderheden over de hoeveelheid en de waarde van de zendingen. Volgens hem waren de leveranties bedoeld om „Indonesië in staat te stellen voor zijn binnenlandse veiligheid en wettige zelf verdediging te blijven zorgen". De wa pens zouden in roepiahs betaald worden. De Indonesische minister-president Djoeanda heeft in Djakarta verklaard, dat Indonesië de uitrusting zal gebruiken voor binnenlandse doeleinden, zoals de opbouw van de weermacht en het be dwingen van opstanden in Indonesië. Krediet op lange termijn Op een vraag of de Amerikanen spe ciale waarborgen hadden geëist in die zin, dat deze wapenen niet door In donesië zullen worden gebruikt voor een aanval op Ned. Nieuw-Guinea, ant woordde Djoeanda, dat tijdens de onder handelingen op dit punt niet is aange roerd. Op de vraag of hij een Neder lands protest tegen deze levering ver wachtte. antwoordde Djoeanda: „Dat staat de Nederlanders vrij, ze hebben het al zo dikwijls gedaan". Hü deelde nog mede, dat de wapenen worden geleverd op een krediet op lange Prins Sihanouk in Indonesië Prins Norodom Sihanouk, premier van Cambodja, is gisteren in Djakarta gearriveerd, voor een staatsie-bezcek van zes dagen aan Indonesië. Sihanouk werd verwelkomd door pre mier Djoeanda. De Prins zal bij een aantal functiona rissen zijn opwachting maken; gister avond werd ten huize van Djoeanda een diner te zijner ere gegeven. Vandaag wordt Sihanouk door Soekarno ontvan gen, waarna hij naar Bandoeng vertrekt. 68 miljoen spaaroverschot bij Boerenleenbanken Bij de Stichtingen Spaarbank van de Boerenleenbanken, aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven en de Coöperatieve Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht, hebben de stortingen en terugbetalingen in januari 1959 resp. f. 178.900.000 en f. 110.800.000 belopen, zodat er een spaaroverschot was van f. 68.100.000. In december 1958 bedroeg het spaar overschot f. 58.000.000. termijn, en niet als onderdeel van een militair hulpprogramma, zoals de Ame rikanen dat ten ^anzien van bepaalde landen toepassen. Aan de levering wa ren geen beperkingen verbonden. Djoeanda sprak tenslotte de hoop uit, dat deze Amerikaanse wapenlevering een goede invloed zou uitoefenen op het bezoek, dat de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio, aan Australië zal brengen. Advertentie ER IS GEEN f Q N ASPIRIN ZONDER (ÖXVVSp) BAYERKRU1S J Van de 19 blijven er slechts 9 over Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft de raden van de gemeenten op Walcheren en de raad van de gemeente 's Heerarendskerke op de hoogte gesteld van een voorontwerp van wet voor de gemeentelijke herindeling van Walcheren. Van de 19 op dit eiland bestaande gemeenten zullen er slechts 9 overblijven. Van de 19 gemeenten op Walcheren hebben slechts de gemeenten Vlissingen, Middelburg en zü het ook in mindere mate Oost- en West-Souburg een stedelijk karakter. In deze gemeenten zijn ongeveer 58.000 van de rond 80.000 inwoners van Walcheren woonachtig. De 9 gemeenten, die op Walcheren zullen overblijven, aldus het voorontwerp van de wet, zijn de volgende: 1. Vlissin gen, dat wordt uitgebreid met de ge meenten Souburg en Rittem, alsmede met enkele gedeelten in het Zuid-Sloe, gronden, die thans nog onder de ge meente 's-Heerarendskerke vallen. Vlis singen wordt dus de belangrijkste stad van het gebied van Zuid-Walcheren; 2. Middelburg, de hoofdstad van Zee land, krijgt een deel van het aangren zende St.-Laurens en een uitlcper van de gemeente Koudekerke; 3. de bestaande gemeente Koudekerke en de gemeenten Biggekerke en Zoute- lande worden samengevoegd onder de naam Valkenisse. Deze drie gemeenten zijn gelegen aan de noordwestzijde van het eiland; 4. aan de zuidwestzijde van Walche ren ligt een strand- en duingebied, dat op dit moment wordt beheerd door de gemeente Domburg, Oostkapelle en Vrouwenpolder. In dit recreatiegebied, dat vooral tot ontwikkeling zal komen door het drie-eilandenplan komt één grote gemeente, de gemeente Domburg, die een inwonertal van 4.000 zal krijgen; 5. Westkapelle, waarvan de bevolking een bijzonder eigen karakter heeft en dat 2.357 inwoners telt, zal bij geen enkele andere gemeente worden gevoegd en dus zijn zelfstandigheid bewaren; 6. en 7. dit is ook het geval met de gemeenten Arnemuiden (2.813 inwoners) en Nieuw- en St.-Joostland (1.241 inwo ners) 8. in Midden-Walcheren met een uit gesproken agrarisch karakter liggen thans de gemeenten Agdekerke, Grijps- kerke, Meliskerke, Seerooskerke en St. Laurens. Deze zullen worden samenge voegd tot één gemeente, die de naam Mariekerke krijgt. Het zal rond 5.000 inwoners gaan tellen en zal met name de agrarische belangen behartigen. G.S. merken ten aanzien van de zelf standigheid van de gemeenten Arnemui den en Nieuw- en St.-Joostland nog op, dat door de ontwikkeling van het Sloe- plan er voor hen toekomstmogelijkheden zullen komen; 9. Veere behoudt eveneens zijn zelf standigheid omdat deze gemeente een belangrijk aandeel zal krijgen in het tot ontwikkeling brengen van het recreatie gebied van het drie-eilandenplan. De gemeenteraden van Walcheren zullen in de eerstvolgende weken het voorontwerp in bespreking nemen. Zij dienen hun opmerkingen en gevoelens vóór 15 maart bekend te maken aan het College van Ged. Staten. De Flevo" Icreeg zware slagzij De Nederlandse kustvaarder „Flevo" is met zware slagzij en in langzaam zinkende toestand de Engelse haven St.-Ives in ComwallO binnengelopen. Het schip was nabij St.-Ives Head op de rotsen gelopen. De „Flevo" had een SOS uitgezonden, waarop de reddingsboot van St.-Ives uitvoer. De gezagvoerder van het Ne derlandse schip verzocht de reddings boot hem te begeleiden, terwijl hü trachtte zün schip op eigen kracht bin nen te brengen. In de buitenhaven kwam de „Flevo", die zeer diep stak, aan de grond te zit ten, maar spoedig was het schip vlot. Met het dek onder water en zware slag- zü werd de „Flevo" tenslotte langs de kade gemeerd. Aan boord bevindt zich een bemanning van tien koppen, onder wie een vrouw. Jeugd ging op roof uit Enige tijd geleden is gemeld, dat de Rotterdamse politie vier jongens van 16 tot 18 jaar had aangehouden, die op de Leuvebrug hadden geprobeerd een sleep bootkapitein van zijn geld te beroven. De man had slechts vier dubbeltjes bü zioh en omdat de knapen dit te weinig vonden kreeg de kapitein het geld te rug. Met een van deze dubbeltjes belde hij toen in een telefooncel de politie, die daarop de jongelui pakte. De politie is toen nagegaan of de kna pen soms nog meer op hun kerfstok zouden hebben. Nu is gebleken, dat zij in de loop van de tüd acht dergelijke berovingen hebben gepleegd Zij plach ten bij avond eenzame wandelaars aan te vallen en te beroven van geldsbedra gen. Inmiddels zün nog twee medeplich tigen aangehouden. Nieuwe postzegel van V.N. Op 18 mei van dit jaar zullen de Ver. Naties een speciale postzegel uitgeven die gewijd is aan het werk van de Economische commissie voor Europa, de ECE. De post zegel die in een waarde van 4 c blauw en 8 c oranje zal verschijnen, is ontworpen door de Deen O. Ha- mann. De zegel draagt de sym bolen van de landbouw, industrie en handel. De Economische com missie voor Europa is opgericht in 1947 en heeft tot doel de bevorde ring van de internationale contac ten en de bestudering en samen werking van de Europese landen op economisch gebied. Wegverkeer een chaos STRENGERE VEILIGHEID BEPLEIT De veiligheid van de voetganger was het onderwerp, waarover de heer L. C. Admiraal, voorzitter van de Ned. Ver. Bescherming Voetgangers, gisteren te Den Haag het woord voerde voor de leden van het Ned. Verkeersinstituut. Spr. wenst een nieuwe codering van plichten en rechten voor alle weggebrui kers, vervat in glasheldere, redelüke voorschriften. Hü heeft om. becüferd, dat dagelü'ks twee schepen met 100 op varenden met man en muis moeten ver gaan om te komen tot het dagelüks aantal verkeersslachtoffers in West- Europa en de V.S. samen. In groten getale worden ouden van dagen, kinde ren en kwetsbare (brom)fietsers slacht offers van onbesuisdheid, onbekendheid met verkeersregels en technische onvol komenheid van motorvoertuigen. In vergelijking tot scheepvaart, lucht vaart en spoorwegen, is het wegver keer een chaos. Het ware te wensen, dat de overheid eenzelfde ü*eren disciplinaire greep op het wegverkeer kreeg als ze op andere vervoerstech nieken heeft. Grote waardering heeft de heer Admiraal voor de Nederlandse rechters, die het lyfsbehoud van duizenden in de hand hebben. Hij bepleitte een beter ontzag van het voetgangersdomein, o.a. door verdere snel'heidslimiteringen en verkeerstechnische verbeteringen als midden-trottoirs in rübanen, trottoir- verhoging en veiboden voor het mis bruiken van voetpaden als laad- en losplaats, parkeerplaats voor auto's, fietsen, bromfietsen en scooters enz. Een belangryk punt acht hij voorts verplichte periodieke inspectie van motorvoertuigen om Ievensgevaarlyke vehikels uit te wieden, alsmede ver vanging van rijbewijzen door rijver gunningen, die geen absoluut recht op, maar het privilege tot, het gebruik van een motorvoertuig zouden geven. Tenslotte bepleitte de heer Admiraal o..m. een betere oversteekregellng met zebra's en verkeerslichten. Hü maakt zioh ongerust over het verkeer in de bebouwde kommen. De Zeeweg te Katwijkter hoogte van het raadhuis, geeft bij avond dit sprookjesachtige schouwspel, nu de bomen met rijp bedekt zijn. (Foto L.D./Jaap van Duyn, Katwijk) LIGT IRAK THANS IN DE COMMUNISTISCHE SFEER? Wat precies de betekenis is van de sterke wijziging, die de Iraakse regering in de laatste dagen heeft ondergaan, is nog niet geheel duidelük. De Syrische bladen zün unaniem van oordeel, dat door de jongste kabinetswüziging Irak onder communistische controle is ge komen. Voorts weten zü te melden, dat er op grote schaal onder anti-commu nistische politici, officieren en stam- leiders arrestaties zün gelast. Volgens te Damascus verschünende bladen zijn bü- na alle acht nieuwe leden van de rege ring van generaal Kassem communis tisch of pro-communistisch. Toch heeft de Iraakse regering gis teren het communistische blad „Ittihad el Sjaab" een verschüningsverbod voor twee weken opgelegd, omdat het in het weekeinde commentaar op de regerings- wüzigingen had gegeven, die niet strook te „met de belangen van het land". Het blad had enkele van de zes afgetreden ministers ervan beticht dat zij waren afgeweken van het „pad van de idealen der revolutie". Andere Iraakse bladen hebben tot dusver nog geen commen taar geleverd. Wel is het waarnemers te Bagdad opgevallen, dat de aanvallen op de V.A.R. in de Iraakse pers sterk zün verminderd. Men vermoedt, dat premier Kassem tracht een einde te maken aan de propaganda-oorlog tussen zün land en Cairo. Volgens de Egyptische radio zou dat het gevolg zün van een opdracht van de Iraakse minister van Nationale Voorlichting Djamil, die tevens zou hebben bevestigd, dat Irak ten aanzien van de machtsblokken in de wereld een zelfde neutraliteit in acht zal nemen als India en de V.AR. In gewoonlük goedingelichte kringen in de Turkse hoofdstad Ankara wordt vernomen, dat de Iraakse soevereini- teitsraad, het hoogste orgaan van de republiek „zichzelf heeft ontbonden". Dt raad van drie man. die als staatshoofd optrad, zou het niet eens zün met de politiek van de regering-Kassem. Aardverschuiving bedreigt een Zwitsers dorpje Zwitserse lawinedeskundigen besloten gisteravond alle 210 inwoners van het dropje Herbriggen te evacueren in ver band met het gevaar dat een massa van 150.000 kubieke meter aarde, rots en üs, die uit een scheur in de bergwand boven het dorp te voorschün is gekomen, zich ontwikkelt tot een alles verpletterende lawine. Men hoopt evenwel nog de lawi ne onschadelijk te kunnen maken voor zij in beweging komt door middel van explosies en drainering van het water. De beste kansen hiervoor bestaan, als het weer droog en koud blijft. Bü reger. of sneeuw zou de massa binnen enkele uren in beweging kunnen komen. Gisteren is tweederde van de bevol king is geëvacueerd. Het station is ook ontruimd. De treinen stoppen nu op een afstand van 400 meter van het stations gebouw, buiten de gevarenzone. AMERIKAANSE CONGRESLEDEN ir ONS LAND Vier leden van de juridische commis sie van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden zün gisteravond in ons land aangekomen. Zü zullen tüdens een kort vertjlüf hier te lande een studie maken van de werkzaamheden van het Inter nationale Gerechtshof. De groep con gresleden wordt geleid door de afge vaardigde F. Chelf uit Kentucky. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade bracht naar aanleiding van dit bezoek in herinnering, dat president Eisenhower in zün laatste boodschap over de „State of the union" heeft ver klaard, dat zün land bereid is het Internationale Hof in zün werkzaam heden meer armslag të geven.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7