Mario Rossi frappeerde door een aparte visie op Bralims' „Derde" BINNENKORT COMMERCIËLE TV IN NOORDRIJN-WESTFALEN Introductie van een formidabel cellist: Hongaar Janós Starker Vroegere Duitse generaal moet oud-collega's op vingers zien Vijftienduizend mark per minuut Ook al belangstelling van Nederlandse bedrijfsleven Kerkelijk L Zié de Amerikaanse FORD *59 bij de ELAM»» Harmonie Crescendo (Sassenheiin) cultiveert liet kunstgevoel 97ste jaargang Vrijdag 6 februari 1959 Vierde blad no. 29664 Concert Residentie - Orkest De Italiaan Mario Rossi, reeds eerder hier opgetreden als dirigent van het Rotterdams Philharmonisch Orkest en toen waarderend door ons besproken, wist thans als mentor van het Residentie-Orkest, dat zijn voorname en doelbewuste intenties graag volgde, zijn gevestigde reputatie te versterken. Deze leider van het Turijnse Radio Orkest maakte speciaal diepe indruk met een sterk-persoonlijke vertolking van Brahms „Derde Sym fonie", die in gans andere gedaante dan gewoonlijk tot ons kwam, te weten in een poëtisch-bezonken, opvatting met speciale voorkeur als rechtgeaard Italiaan! voor het melodische. Dit met een magistraal en bewogen klinkend slot-Allegro. Zij schonk de overtuiging, dat Rossi even gewetensvol als aanvaardbaar Brahms' in uitgesproken even wichtigheid, zonder ergens in excessen te vervallen, te verklan ken weet. Rossi legde in het Andante en Poco Allegretto welhaast het schoonste deel het accent op het innig-lyrische, waarop de sterk contrasterende Finale te scherper afstak. Brahms deed onder zijn hand veel minder ruig en hoekig aan, dan men gewend is. Zij stempelde Rossi tot een dirigent, die Brahms, ondanks de af en toe markante accenten, in het algemeen een mild karakter verleent, een berustender, verstilder Brahms dan anderen gemeenlijk in hem zien. Het was bijzonder interessant met deze visie kennis te maken en in Rossi, wiens uit gesproken gevoel voor een heldere expositie en liefde voor een schone instrumentale klank evident zijn, een man te onderkennen, die het orkest tot wel overwogen uitgebalan. ceerde verhoudingen wist op te voeren. Deze Brams-interpre- tatie bezat in haar in dividuele allure „stijl". Wij konden er ons zeer wel mee verenigen. De 35-jarige Hongaar Janós Starker is een formidabel cellist. Na zijn furore-ma- kend succes op het Festival te Edinburgh snelde zijn roem naar het vasteland van Europa. In het cello-concert in a kl. t. op. 33 van de steeds gedistingeerde Saint Saëns heeft hij deze faam ook hier waar weten te maken. Hij is de edelebe speler van een uniek instrument: een Stra divarius van Lord Ay- lesford. Hiermee rea liseert hij in alle liggingen wonderen van sonore of mysterieuze klank. Een Pablo Casals zou deze nauwelijks of niet weten te overtreffen! Zijn voordracht kenmerkt zich door een introvert-peinzend gesetelijke in stelling. véél meer dan door een zucht naar het briljant-virtuoze effect. Het geen vanzelfsprekend niet wegneemt, dat hij de virtuositeit volledig onder de knie heeft: zijn feilloze intonatie, de beheersing der flageoletten en het oc- tavenspel geven daarvan overvloedige voorbeelden. Persoonlijk achten wij ook deze Saint Saëns, ondanks verrukkelijke passages wel wat verbleekt, maar het cello-re pertoire is beperkt, waardoor de keuze 'toch gerechtvaardigd is. Vooral wanneer zulk een eminent cellist bewust-overwogen voordracht paart aan de gesignaleerde onvergelij kelijke techniek, waaraan iedere behaag zieke drang naar uiterlijke schittering vreemd is. Wij zien in Starker veel meer de „denker" dan de „praler", hetgeen in een tijd van oppervlakkige veruiterlij king een welkome weldaad is. Het geestdriftige applaus bewees zon neklaar, hoe hoog men zijn spel en in zicht op prijs stelde. Het fijnzinnig begeleidende orkest onder de met deze erudiete cellist in hecht contact staande Rossi, is door Starker welverdiend in de grootse en oprechte hulde betrokken. Rossi introduceerde als inzet het „Rondo Veneziano" van zijn landgenoot Ildebrando Pizzetti, eenmaal groot vriend van de dichter Gabriel d'Annun- zio. Met diens dichterlijkheid heeft hij veel gemeen. Na de sfeervol-melodieuze, bijzonder daarbij op vele voorgangers of tijdge noten. Zijn niet originele taal, met veel climaxen naast inzinkingen, doet op den duur vermoeiend, zo niet irriterend aan. De knap opgebouwde, voortvarende Furlana geeft weliswaar even een he vige verlevendiging, doch kon dit Vene- tiaanse Rondo toch niet redden Daarvoor bood het werkelijk te weinig boeiende verrassingen. Aan de instrumentale verzorging ha perde niets, al hadden wij het gevoel, dat het orkest hier nog niet volkomen op dreef was en slechts matig reageerde op de suggestieve bedoelingen van Rossi, die deze dus slechts ten dele verwezen lijkt zag. Wellicht zal hij er een volgend maal want wü zullen hem graag terug zien! een indrukwekkender en mar kanter specimen van een zijner land genoten introduceren. Wij houden ons daar hartelijk voor aanbevolen! H. Directie aansprakelijk voor dodelijk ongeval „Rommelige toestand" (Van onze Haagse redactie) De Delft-se kantonrechter heeft de adjunct-directeur van een Poeldijkse fabriek veroordeeld tot f. 150 boete of 20 dagen hechtenis. Op 30 mei 1958 was in zyn bedrijf een dodelijk ongeluk gebeurd. Een arbeider werd getroffen door een neervallend deel van een transportleiding, die ondeugdelijk in het plafond was vastgemaakt. De lei ding bevond zich al 18 jaar in deze toestand maar keuring door de ar beidsinspectie had nooit plaats gehad. De transportleiding hing plus minus drie meter boven de grond van de zagerij-werkplaats. Zij was gevuld met afval tot een gewicht van circa 200 kg. De leiding was met drie stukjes ijzer- draad met houten pluggen in het pla fond bevestigd, terwijl een derde stukje draad met zo'n plug aan een kolom was was vastgemaakt: De kantonrechter sprak van een „rommelige toestand in het bedrijf". De officier zei. dat de fabrieksleiding verantwoordelijk was en requireerde de straf waartoe de rechter ook veroordeelde. KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR ZWITSAL KINDER-HONING-SIROOP Foil Grolman tot burger-gedelegeerde van Bonn bij het nieuwe leger benoemd Aanvaardbare persoon, al is de figuur nogal vreemd (Van. onze correspondent in Bonn) De Westduitse regeringspartij, de CDU, en de voornaamste oppositie partij, de SPD, hebben hun goedkeu ring gehecht aan het voorstel om de voormalige generaal Von Grolman, tij dens de oorlog stafchef van de leger groep vijf van de „Wehrmacht", te be noemen tot parlementair gedelegeerde bij het nieuwe Westduitse leger. Daar mee schept de Bondsdag in Bonn een vreemde figuur: een ex-generaal wordt als burger-gedelegeerde aangesteld. Net van vijf miljoen kijkers (Van onze correspondent in Bonn) Op woensdag 1 april a.s. begint het tweede commerciële televisie-programma in Duitsland. Naast het reeds bestaande programma in Zuid-Duitslanö zal dan een begin worden gemaakt met de reclameuitzendingen voor het dichtstbevolkte gebied van de Bondsrepubliek, te weten de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Men kan van de krachtige televisiezender in Keulen en de nevenzenders te Langen- berg, Bonn, Aken-Stolberg, Wuppertal en Teutoburgerwoud niet minder dan een miljoen bezitters van televisietoestellen bereiken, hetgeen neerkomt op een totaal van niet minder dan 4 a 5 miljoen kijkers! Het is buiten kijf, dat het hier om een uiterst belangrijk economisch gebied gaat, wat betreft de afzet van duurzame en min der duurzame consumptiegoederen. Hier immers wonen arbeiders en kantoorbedien den, alsmede leidinggevende figuren uit het industriële leven van het gehele Rijn- en Roergebied. Daarenboven staat vast, dat een deel van de Nederlandse televisie kijkers in staat zal zijn de uitzendingen te volgen! Niet voor niets hebben enige grote Nederlandse ondernemingen reeds bij de Westduitse commerciële televisie in Keulen inlichtingen ingewonnen en het is dan ook te verwachten, dat binnen kort eveneens Nederlandse produkten zullen worden aangeprezen. prospectus zal aan het einde en het be gin van het amusementsprogramma re clame kunnen worden uitgezonden, maar daarmee zal wel de hand worden ge licht. Daarnaast heeft men dit program ma geplaatst tussen een regionaal pro gramma van de Westduitse televisie, ge titeld „Hier und heute" en het alge mene avondprogramma van de televisie Bepaald geen stap in liet wilde weg! Volgens het tarief van de Westduitse commerciële televisie, speciaal dus voor MARIO ROSSI veelbelovende inzet van pastoraal ka rakter, verzandt deze muziek echter in een heterogene, fragmentarische en vrij langdradige conceptie. Het werk is weliswaar wonderbaarlijk zuiver en veel zijdig geïnstrumenteerd met dank bare solistische passages, o.a. voorKreb- bers en Zagwijn maar Pizzetti wil te véél van alle wallen eten. Hij leunt e v cd NED. HERV. KERK Beroepen te Ameide en Tienhoven T. Langerak te Vlnkeveen. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Enschedé J. Broertjes te ttrecht. Ds. W. B. H. van Linschoten overleden NESTOR VAN HERVORMDE PREDIKANTEN In de ouderdom van ruim 94 jaar is woensdag te Zeist overleden ds. W. B. H. van Linschoten, de nestor van de emeriti predikanten van de Ned. Herv. Kerk. Nadat ds. Van Linschoten in mei 1889 door het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 6 oktober van dat zelfde jaar door ds. F. Oberman toen nog predikant te Leiden, te Oud-Vosse- meer op het eiland Tholen in het ambt bevestigd. Op 20 december 1891 verwis selde de thans overledene deze gemeen te met die van Varsseveld, waar hem met ingang van 1 november 1937 na achtenveertig volbrachte dienstjaren op 72-jarige leeftijd emeritaat werd ver leend. Na zfjn emeritaat vestigde ds. Van Linschoten zich te Zeist. Het stoffelijk overschot zal maandag middag om twee uur worden bijgezet op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Zeist. de uitzendingen in Noordrijn-Westfalen, jn ae gehele Bondsrepubliek. Deze „at- wordt er uitgezonden tussen 19-30 uur en- - 20.00 uur en wel iedere werkdag. Van deze dertig minuten zullen er overigen slechts zes beschikbaar komen voor de echte commerciële praatjes, de rest van de tijd moet worden opgevuld met amu sementsmuziek en dergelijke. In Keulen heeft men, aldus het prospectus, be loofd een zeer aantrekkelijk en vele mensen interesserend programma uit te zenden in de 24 minuten buiten de eigenlijke reclame. De bedrijven zorgen zelf voor beeld en tekst van hun recla me; de programma's zullen nog niet geheel „gesponserd" zijn. Volgens het tractie" brengt met zich mee, aldus de Westduitse commerciële televisie te Keulen, dat men kan rekenen op een kijkerspubliek in de orde van grootte van 4 k 5 miljoen mensen. Gepeperde tarieven Uit de voorwaarden, waarin wij dezer dagen inzage kregen, blijkt, dat vijftien seconden reclame 4600 mark kost, 20 seconden 5900 mark. 30 seconden 8600 mark, 40 seconden 10.800 mark, 50 se conden 13.000 mark en een minuut de wiens taak het zal zijn er op toe te zien, dat de burgerlijke reohten van soldaten en officieren niet door de mili taire discipline met voeten worden ge treden! Aan deze beslissing is een voorge schiedenis van anderhalf jaar vooraf gegaan. Krachtens de Westduitse grond wet dient een zogenaamde „Wehrbeauf- tragte" te worden aangesteld, die in op dracht van de Bondsdag erop moet toe zien, dat de soldaten in de eerste plaats als burgers met staatkundige rechten worden behandeld en niet het slacht offer zullen kunnen worden van al te soldateske officieren. Men wilde via deze gedelegeerde ieder ondemocratisch militarisme in de kiem smoren. Er zijn diverse kandidaten voor dit ambt in aanmerking gekomen. De twee, die ten slotte de meeste kans maakten, vielen te elfder ure af, te weten de hoge amb tenaar Freiherr Von Fritsch, omdat deze niet het voorgeschreven jaar mili taire dienst erop had zitten, en de pe dagoog Klaus von Bismarck, die op het beslissende moment zelf weigerde. Goed verleden Tot voor een paar maanden was men er in de Bondsdag tegen gekant een generaal voor dit ambt in aanmerking te laten komen. Tenslotte kwam men met een soort compromis-figuur aan dragen, de voormalige generaal Hel- muth von Grolman, die tijdens de oor log divisie-commandant was geeweest en tot 1948 door de Amerikanen was vastgehouden. In de oorlog had hij zijn secretaris Albertz, die op religieuze gronden door de Gestapo werd gezocht, voor arrestatie weten te vrijwaren. Albertz, een dominee, werd na de oor log socialistisch minister voor het vluchtelingenwezen in Neder-Saksen. Hij benoemde Grolman tot staatssecre taris. Grolman was voorts lid van de rege ringscommissie te Bonn, die tot taak had de aanstelling van hoge officieren voor het nieuwe leger te onderzoeken. Hij blijkt zowel op de CDU als op de SPD een buitengewoon goede indruk te hebben gemaakt en niets staat thans zijn benoeming tot parlementair gede legeerde bij het leger in de weg. Op de persoon-Grolman moge men weinig aan te merken hebben, er zijn toch diverse Westduitse kringen, die de benoeming van een ex-generaal in deze spiksplin ternieuwe functie principieel onjuist achten. Eenvoudig gezegd is het Grol- mans taak namelijk om erop te letten, dat de generaals van het nieuwe leger, die in negen van de tien gevallen eens lieve som van 15.000 mark, hetgeen overeenkomt met 13.500 gulden! Per se- konde kan men de prijs van de commer ciële televisie dus gemiddeld stellen op zo'n 250 gulden. Daarnaast zijn er spe ciale tarieven met kortingen bij meerdere uitzendingen. Zes minuten reclame le vert de commerciële televisie te Keulen dus ongeveer 100.000 mark op. Op het ogenblik staat men bij wijze van spreken te Keulen in de rij om maar een mi nuutje te mogen uitzenden; in het bij zonder betreft het hier op het ogen blik grote ondernemingen met niet- duurzame consumptie-artikelen, zo deel de men ons te Keulen mee. Men gelooft hiermee een stap te heb ben gedaan op de weg naar commerciële televisie, die hier zeker resultaten zal afwerpen. De experimenten in Zuid- Duitsland acht men nuttig te zijn ge weest; de grote slag, die men thans in het dichtbevolkte Noordrijn-Westfalen met zijn 15 miljoen inwoners en 1 mil joen geregistreerde televisietoestellenbe- zltters doet, is dan ook bepaald niet een stap in het wilde weg. De steun, die men ten deze van de grote bedrijven onder vindt, acht men doorslaggevend. Daarbij is voor deze stap het moment hoogst toevallig bijzonder gunstig: juist thans collega's waren, het met de democra- immers is op verschillende terreinen van tische rechten op een akkoordje gaan het handelsleven een felle concurrentie in de Bondsrepubliek ontbrand, waarbij de betreffende bedrijven alles zullen willen doen om hun omzetten te hand haven, Korfbal afgelast Alle korfbalwedstrijden, die door de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond en zijn regionale bonden voor zaterdag en zondag a.s. waren vastgesteld, zijn in verband met de gesteldheid van de ter reinen afgelast. Advertentie fA "v «."F-, v A V^ij nodigen u gaarne uit tot een bezoek aan onze showroom. 'vf O ELAM n.v. Haarlemmerweg 2-4, Leiden, Tel. K 1710-33141 g Z,e oni? op Ger. Kerk wordt een „cultureel centrum De programma's van onze amateur-blazerskorpsen moge maar al te zelden de kwalificatie „concertprogramma" dragen. Bij de Sassenheimse Harmonie „Cres cendo" is de sleurgang doorbroken. Haar dirigent Peet van Bruggen is bewust op distinctie, veredeling en verfijning uit en op cultivering van het kunstgevoel. De Geref. Kerk is als verzameloord voor muzikale manifestaties bezig de rang van een „Cultureel Centrum" te veroveren. De goede muziek wordt hier in haar beschavende functie erkend en dit strekt, behalve notabelen en organisatoren, ook het publiek tot eer! Vrij algemeen koppelen de korpsen een toneelvoorstel ling aan hun uitvoeringen. Hier niet, zelfs de marsen verdwenen en desondanks kwamen honderden naar „Crescendo" luisteren. Ter navolging! Muzikaal het belangrijkst was Gluck's Ouverture tot de opera „Iphigenie in Aulis". Toelichtingen zijn niet gegeven. Bij dit werk heeft het nochtans zin een toelichting niet achterwege te laten. De achtergrond is het volgende: Aga memnon, een der strijders van de Ho merische Trojaanse oorlog, was een machtig vorst in het vóór-christelijke Griekenland. Hij had eens de onvoor zichtigheid een heilige hinde te doden en moest daarvoor zijn dochter Iphigenie offeren aan de godin Artemis. Dit gege ven leverde Gluck een welkome stof voor een drama en dramatische werking was Gluck's beginsel. Wij weten door de opera wat de kort na elkaar verschij nende drie thema's uitdrukken willen: het eerste de onverbiddelijkheid van het geëiste offer, dan de liefelijkheid van Iphigenie, ten derde het medelijden met. het gefolterde vaderhart. Gluck toont zich een girocvt toondichter door het zinrijke spel, waaraan hij deze drie ge gevens onderwerpt. Hij is daarin een bouwmeester. Wij komen daarop terug. Die dramatische spankraoht heeft „Crescendo" niet gerealiseerd. Dat is geen tekort van de dirigent. Want hij is gebonden aan de beperkingen die zijn klarinettenkoor hem oplegt. Het Resi dentie Orkest werkt met drie klarinetten, „Crescendo" met meer dan twintig, waaronder schoolkinderen! Men begrijpt voorshands de opgave om deze zrwaar bezette groep één ongedeelde klank te laten voortbrengen da ér, waai' de tech niek veeleisend wordt. Desniettemin is de toongeving altijd heel zuiver geweest, en alles trouwens wat „Crescendo" heeft verricht heeft zich gekenmerkt door schoonheid en reinheid van klank. Het is geen gering compliment, dat we hier uitspieken! Een verdere belangrijke compositie is Gréty's Suite „Oephalus en Procris", twee figuren alweer uit een mytische geschiedenis van de Griekse goedenwe- reld. Een aardig beeld van de vier ge stileerde gezelschapsdansen van deze suite kwam door de mooie korpsdisci- pldne tot stand, al blijft de beperking gelden die we voor Gluck signaleerden. Een breed zingende Schubert in ko raalstemming was geschikt om een in- druik te geven van de fonkelende gaaf- Noodwachtplicht en Indonesiëgangers Van bevoegde zijde verzocht men ons de aandacht te vestigen op een kwestie, welke voor vele Indonesiëgangers die voor de noodwachtplicht zijn aange schreven, van groot belang is. In zijn antwoord op de vragen van het Kamerlid, de heer Visch, over de nood wachtplicht, heeft minister Struycken Prins Bernhard naar Brighton? De organisatoren van de luchtvaart- week in Brighton hebben Prins Bernhard verzocht de officiële opening te ver richten. Deze heeft plaats op 30 mei. De luchtweek omvat volgens Air Chief Marshal sir John Baker, een lucht- parade van Engelse en Amerikaanse straaljagers, luchtacrobatiek en demon- nadrukkelijk doen uitkomen, dat voor de straties parachutespringen. Indonesiëgangers die niet de rang van korporaal of hoger bekleden, de leeftijds grens, niet zoals voor andsren op 40 jaar, maar op 35 jaar is gesteld. Om te voorkomen dat de ouderen on der de soldaten (dus niet tot het kader behorende) die in Indonesië zijn ge weest, kort na de noodwachtopleiding wederom zouden moeten worden ont slagen, is van meet af aan als algemene gedragslijn aangenomen zodanige perso nen indien zijn 33 jaar of ouder zijn, niet bfj de noodwaoht in te schakelen. orgel-obligaabstem) en een „Prélude, Dialogue et Variations"titels die geen trots op het Nederlanderschap ver raden. Die Fantasie is een mislukking. Denkend aan de geniale bewerkingen zonder meer, die Pijper en v. d. Horst van kerstliederen gaven, is er reden om alles na te laten wat op 19de eeuwse potpourri's van kerstzangen gaat lijken. Gelukkiger viel dat tweede werk uit, waarvan Prelude en Dialogue uitnemend klinken, fris, helder en licht geïnstru menteerd, met een levendig, soms bijna oosters getint kleurbeeld en een vertel- lende componeertrant. De klarinetten waren hier in him eigen vaarwater, - - hoefden e<?<?n violenwerk te vervancen, h€id...™n het instrumentarium m zijn en daarom op zijn best totaliteit, waartoe zich ook bet week- warme „Judex" van Gounod leende „Nimrod", een van de 14 „Enigma variaties" van Elgar, bleek de harmonie ook uitstekend te liggen: daar zorgde de arrangeur Moerenhout wel voor Nieuws voor ons waren twee originele werken van Meindert Boekei: „Fantasie sur trois Noëls" (met een o.i., overbodige Dat „tweege sprek" van de „Dialogue" was echter als tweegesprek weer geen succes. Boekei kan nl. niét wat. Gluok wel kan: thema's in een organisch samenspel met elkaar in relatie brenger. Ook de Variaties wa ren compositorisch zwak. Niettemin zijn we dankbaar voor de kennismaking en „Cresi :do" heeft er, wat zover de ver tolk ing^kunst aangaat, een boeiende en geslaagde weergave van geschonken V. De Engelse recordhouder parachute springen, Sue Burgess, zal trachten een nieuw wereldrecord „vertraagde val" te vestigen. Noord-Russisch visserij - incident Een viertal Russische vissersboten heeft op de haringvangst nabij Kris- tiansund de Noorse visser ij grenzen ge schonden. Volgens de waarnemingen van een kustwachtvaartuig waren de schepen twee mijl binnen de visserü- grens bezig hun netten op te halen. Noorse patrouilleboten zijn op weg naar de plaats van het insident. BOB HOPE ZIEK De Amerikaanse komiek Bob Hope (55) blijkt een ernstige oogaandoening te hebben. Zijn artsen hebben hem voor de keus gesteld zijn werk onmiddellijk en volledig te staken of aan zijn linker oog blind te worden. Tijdens filmopnamen voor een tele visieshow. deze week, kreeg Hope een flauwte. Men constateerde trombose achter het linkeroog. Sinds hij 21 jaar geleden zijn eerste film draaide is Hope in meer dan 30 films opgetreden, in honderden televisie shows, ontelbaar vele liefdadigheids voorstellingen. in wekelijkse en dage lijkse radioprogramma's. Voorts heeft hij voorstellingen gegeven voor in totaal 10 miljoen man van het Amerikaanse le ger, en hierbij ca. 4 miljoen kilometer afgelegd. gooien Nu zou Grolman, wiens integriteit vaststaat, zijn collega's wel aankunnen, maar hoe kunnen hij en straks zijn op volger, als die wat voor de hand ligt weer een ex-generaal is, de werke lijk kwaadwillende krachten in bedwang houden, wanneer die kwaadwilligheid zich over een lange periode uitstrekt? In het Westduitse ministerie van De fensie zelf voelde men tot voor kort wei nig voor de figuur van een parlemen taire toezichthouder en pottekijker in het leger. Daarentegen zouden vele offi cieren bij de troep zich veel voorstellen van de nieuwe man in hun papieren strijd tegen wat men hier noemt „het waterhoofd van het ministerie van De fensie te Bonn", dat zou lijden onder een zware bezetting, met alle gevolgen van dien op het gebied van de perso neelspolitiek en de woningnood, die tot ontevredenheid zou hebben geleid onder vele officieren en onderofficieren. Bespreking over televisie-toneel In het departement van O. K. en W. is gisterochtend een oriënterende be spreking gehouden met vertegenwoordi gers van de toneel-coördinatie en de televisie omtrent een door de Ned. Tele visie Stichting opgesteld plan tot op richting van een televisie-toneel-gezel schap. Deze vergadering stond onder leiding van mr. H. J. Reinink, directeur- generaal voor de kunsten en de buiten landse betrekkingen. Een nadere bespre king zal over 14 dagen volgen. Advertentie een hatdiec 11 tl l MEENK-S POEDERS helpeol Gr cijn Meenk's Poedcr^ÉQfci hoofdpijn, kies pijn, hoest, griiïp,.ïarrhee, influenza, rheumatiek, koortsj^reid bi) gevatte kou, periodieke pijnen ^z. enz. Vecknjgbaar in etuis met 6 jrocdcrs maar ook m een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. POEDfERXTU INTERNATIONAAL RECLAME CONGRES TE WENEN Jhr. W. van Antfringa de Kempenaer, voorzitter van het (Nederlandse) Ge nootschap voor Reclame, is benoemd tot vice-voorzitter van het congres dat de „International Advertising Association" op 13, 14 en 15 mei a.s. te Wenen dat is voor de derde maal in Europa houdt. Dit congres staat onder be schermheerschap van de president van Oostenrijk, die het congres ook zal ope nen. De ongeveer 1000 deelnemers zul len vooral de vraagstukken bespreken die de gemeenschappelijke Europese markt stelt.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7