Industriële ontwikkeling Z.-Holland Oude Vest als racebaan voor jonge bromfietser Ruim 4 ton voor aanleg van groot recreatieterrein in Leiden-Noord f RADIO Middelmatigheid van compromis Speelweide, drie sportvelden, rolsehaatsbaan, verkeerstuin SIEMENS 97ste jaargang Dinsdag 3 februari 1959 Tweede blad no. 29661 Nieuwjaarsrede voorzitter K. van K. Katwijkse vissershaven draagt bij tot oplossing van Leids verkeersvraagstuk Verkeer vraagt om doorbraken Voorwaarde daartoe is dat voor de vestiging in het district een goede ser vice wordt geboden en de verkeersmoge- lijkheden een vlot contact met de aan grenzende gebieden verzekeren. T. M. H. VAN WAV EREN oppassen voor perfectionisme Daartoe zal onder meer Leiden in staat moeten zijn en worden gesteld het vraagstuk van het binnenverkeer tot oplossing te brengen. Een soort „Hausmann" doorbraak, zoals in Brus sel de noord-zuidverbinding, ter be ëindiging van de jaarlijks toenemende verkeerscongestie acht spreker nood zakelijk. Geef Katwijk een haven Voorts zal voor een vlotte afwerking van het verkeer nodig zijn, dat aan de verplaatsing van de Katwijkse log gers door de binnenwateren van het district naar IJmuiden een einde komt. hetgeen alleen door een eigen vissershaven voor Katwijk tot stand zal kunnen worden gebracht. Een zeer gunstige omstandigheid in het district der Kamer is, dat naast de ontwikkeling van steden een ruim recreatiegebied wordt gevonden in de meren en de kuststrook. Verheugend is dat het Provinciaal Bestuur ook hier voor aandacht blijkt te hebben. De eisen, welke een snel groeiende bevol king met toenemende behoeften aan het bedrijfsleven stelt, moeten evenzeer wat de efficiency betreft gelden voor de administratie. Een praktische admini stratie toch is onmisbaar voor een vruchtbare samenwerking tussen bevol king. bedrijfsleven en overheid. Het streven in de USA om het overheids apparaat efficient en zo beperkt moge lijk te houden, verdient onze aandacht. Evenzeer als in het bedrijfsleven zijn daar sterke leiders onmisbaar. Spreker heeft de vrees, dat men in Nederland steeds verder gaat met de organisatie van het perfectionisme. Aan „Metaalvisie" ontleent spreker een be cijfering van één ambtenaar van het ministerie van Landbouw op 8 mensen, werkzaam in de landbouw. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johanna, dr van I. Kamphues en T. van Soest, Robert, zn van P. J. Mens en F. A. Kodijk, Miriam Cornelia, dr van A. J. Zwartelé en M. P. Smeets, Anita Maria, ar van G. van der Ploeg en J. M. Hoo- genboom. Anna Marchien. dr van J. van Santen en E. Wassenaar, Yvonne Johanna Maria, dr van T. H. Wisse en M. S. E Stuifzand, Hendrikus Cornells, zn van C. L J. Jansen en M. Groenendijk, Chris- tiaan Hugo, zn van C. Kalkman en R. Roos, Cornelia Adriana. dr van A. W. van den Bos en C. van Beelen, Clara Kniertje, dr. van J. de Zwart en C. van Duijn, Jo hanna Maria Theresia. dr van W. P. Hart- wijk en J. M. T. Roessen, Johannes Al bertus. zn van M. W. de Mooij en T M Bakker, Gerrit Hendrik, zn van J. M Quellhorst en S. H. Gerritsen. Yvonne, dr van P. Roos en J van der Veen. Catharina Margaretha Johanna, dr van D. A. J Brugman en M. C. Schrama, Jolan Sascia Grada. dr van A. Sanders en C. Meijers, Maartje Sophia, dr van P. A. van der Vliet en S. Hulsbos. GETROUWD C. J. van Es en C. Schild. OVERLEDEN P W. Hogedoorn, 73 Jaar. man. P. Bo 55 jaar. man, A. A. Braggaar. 77 jaar wed van A. J. Momberg, C. C. van dèr Waals 63 jaar. echtgenote van W. de Mooij, J Ouwerkerk, 51 Jaar, man, J. M. Kuiters. 82 Jaar, weduwe van M. G. van der Klaauw, A. I. Casteleln, 72 jaar, man. Geen perspectief. In „De Lakelhal", waar zeer vele burgemeesters en vertegenwoordigers van handel en industrie uit het district van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland bijeen waren gekomen, werd hedenmiddag de traditionele nieuw jaarsvergadering van deze K. van K. gehouden. Tijdens deze bijeenkomst heeft de voorzitter, de heer T. M. H. van Wave- ren in verband met een ongesteldheid van de heer Van Waveren kon deze vergadering eerst heden worden gehou den een nieuwjaarsrede uitgesproken. In deze rede schonk spreker allereerst aandacht aan de nota inzake de indus triële ontwikkeling van de Provincie Zuid-Holland, welke op 5 januari j.l. door Ged. Staten van deze provincie werd uitgebracht. Gegeven de gunstige ligging van Leiden, Alphen aan den Rijn, Katwijk en de Bollenstreek meen de de heer Van Waveren, dat zijn dis trict de toekomstige ontwikkeling tegen over de grote agglomeraties van Rotter dam en 's-Gravenhage met een even tueel Wilsveen kan aanvaarden. Ernstig is de heer Van Waveren be zorgd over wat hjj noemt de middel matigheid van het compromis. In een scherp concurrerende wereld en als partner in het vrijere verkeer van de Euromarkt biedt deze middelmatig heid geen perspectief. De bestaande vicieuze cirkel van Ionen, huren, sub sidies, belastingen en koopkracht van het geld lijkt niet te doorbreken door verder compromis. Het gevaar is aan wezig dat de gebondenheid van de Europese partners aan eigen histo rische en politieke opbouw ook deze economische samenwerking belast met de middelmatigheid van het compro mis. Daartegenover heeft het Economisch Blok van de USA, niet gebonden door ketenen van traditie, een voorsprong, doordat zij de rationele aanleg onbelem merd kan uitleven. Als reacties op het ontstaan van de E.E.G. wijst spreker op de grote Amerikaanse investeringen in Europa, waarbij de overname van de Europese c.q. Nederlandse grote bedrij ven door Amerikaans kapitaal niet uit gesloten i6. Voorts zijn de reacties van de overige Europese landen en de krachtige figu ren van Adenauer en De Gaulle binnen het Europa van de 6, factoren die een klein land als Nederland voor de moei lijke taak plaatsen om gelijke tred te houden. Wellicht zal de economische Europese politiek voor Nederland de mengvorm van de „geörienteerde eco nomie" van professor Verrijn Stuart brengen. Deze mengvorm komt echter gevaarlijk dicht bij het begrip com promis. Tenslotte gaf spreker een beschouwing over de gecöordinerende taak van de Ka mer van Koophandel als vertegenwoor diger van het bedrijfsleven en ander zijds als uitvoerder van overheidsmaat regelen Na afloop van deze bijeenkomst, waar aan een korte huishoudelijke vergade ring vooraf ging, recipieerde het bestuur in een der zalen van „De Lakenhal". Voor Leidse kantonrechter Haagse elektriciën snauwde jongetje af „Zeer ergerlijke kwajongensstreken. U bracht niet alleen de ver keersveiligheid in gevaar, maar ook mensenlevens. En inplaats van ridderlijk uw misplaatste grapjes te bekennen probeert u met allerlei onwaarheden uw onschuld te demonstreren, terwijl alle getuigenver klaringen zeer bezwarend zijn!" Met dit felle requisitoir luchtte de officier van Justitie bij het Leidse kantongerecht gisteren zijn verontwaardiging over het gedrag van een 20-jarige schipper uit Nieuw-Vennep, die op een nogal vreemde wijze aan een bromfietser te kennen had willen geven, dat hij wilde mee rijden. Met een snoeksprong was hij naar diens rechterbeen gespron gen, toen de jongeman op het punt stond weg te rijden. Door deze wonderlijke manoeuvre kwam de bromfietser met zijn belager half op zich ten val en botste tegen een juist passerende auto op. Politiële tolk Wonder boven wonder bleef de schade hier beperkt tot enige deu ken in de auto en wat schade aan de bromfiets. In totaal liepen de kosten op tot 73 gulden. De getuigen van dit incident, dat op 10 novem ber op de Plantage te Oude Wete ring plaats had, waren unaniem van oordeel, dat verdachte zeer roekeloos had gehandeld. Maar deze weigerde hardnekkig zelfs de sprong maar toe te geven. Volgens hem had hij alleen maar de hand op de duo gelegd. Neen, de bromfietser had alle schuld, die had omgekeken. Althans volgens de ver dachte, maar de officier van Justi tie geloofde er niets van. Temeer door de onplezierige houding van verdachte ter zitting kwam hij tot de hoogste eis, die hij in dit geval kon stellen: 25 gulden boete en be taling van de schade. De kanton rechter deelde in de verontwaardi ging van de officier en vonniste con form de eis. Kind afgesnauwd Ook het gedrag van een 65-jarige Haagse elektricien achtte de officier zeer laakbaar. Volgens de getuigen had hij de fiets van een 13-jarig jongetje omver gereden en nogal beschadigd Toen het kind kwam vragen om vergoe ding van de schade, had hij het afge snauwd met een „Het is je eigen schuld", en was meteen met vol gas weggesto ven. Gelukkig had een der omstanders het nummer van de auto opgenomen. De man werd opgespoord en moest zich gisteren voor de kantonrechter verant woorden. Hij ontkende alle schuld. Het rijwiel zou vlak voor zijn auto zijn neer gezet en bij het wegrijden zijn omgeval len, zonder dat hij het aangeraakt had De getuigenverklaringen spraken echter andere taal. En vooral de onheuse op merkingen tegen het kind werden hem kwalijk genomen. „En waarom bent U dan later naar de vader van dat jonge tje toegegaan om een schikking te tref fen? U hebt hem toen toch tien gulden aangeboden voor een vakantiereisje?" Verdachte bleef het antwoord op die vragen schuldig. De plaatsvervangend kantonrechter sloot zich volkomen aan bij het felle requisitoir van de Officier van Justitie en legde verdachte conform de eis een zeer hoge boete op: vijftig gulden. Bovendien zal de elektriciën de schade aan het rijwiel moeten betalen. Kleine meiskes, die net hebben leren lopen en sprekenhebben over het algemeen nog qeen weet van de boze wereld waarin ze later hun weg zullen moeten zoeken. Dit dochtertje van een Cubaan wordt er al vroeg mee geconfronteerd. Zij mocht haar vader opzoeken in de gevangenis, waar de aanhangers van Fidel Castco hem na hun overwinning hadden opgesloten. Zij moest ook eens even controleren, welk uitzichthaar vader nu wel in dit nieuwe huis had Statenkring Leiden S.G.P. TOENEMENDE GOKZUCHT Onder voorzitterschap van de heer C. V'. Oudshoorn hield de statenkring Lei den van de SGP haar jaarvergadering in het gebouw Prediker. Na de gebrui kelijke opening had een vlotte afwerking der agenda plaats. De aftredende be stuursleden, de heren D. de Jong en A. van Egmond werden herkozen, terwijl de nieuw gekozen heren G. van Essen en J. Rijsdam in het bestuur plaats na men. De penningmeester, de heer Van Nieu- wenhuis, kon gewagen van een batig saldo. De heer L. Walhout, hoofd van een school te Lisse hield een referaat over ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het kand. ex. sociologie mej. G. Fienieg (Schagen) cn de heer R. A. Hendriks (Rotterdam). „de toenemende gokzucht". Spreker wees op de gevaren, welke daaraan verbon den zijn. Men moet werken om te eten en niet door geluk trachten zijn in komsten te vermeerderen Rijkdom maakt altijd niet gelukkig. Die rijk wor den, vallen in vele verzoekingen. Wij moeten vragen om en werken voor ons dagelijks brood. Indien God ons in het kleine wil zegenen, is dit van groter waarde, dan vele goederen zonder Zijn zegen te ontvangen. Ambtsaanvaarding prof. dr. F. Vos Vrijdag 6 februari a.s. om 4 uur hoopt dr. F. Vos, benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte voor het onderwijs in het Japans en Koreaans zijn ambt te aan vaarden door het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium. GOUDEN DOCTORAAT. Morgen is het vijftig jaar geleden, dat mr. W. F .E. baron van der Feltz. ge boren te Assen en thans wonende te Middelburg, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswe tenschap. Voorstellen non Ruud Accommodatie bijvelden Kikkerpolder In de a.s. dinsdagmiddag te houden vergadering van de Leidse raad komt o.a. een voorstel aan de orde om een bedrag van f 429.600. beschikbaar te stellen voor de aanleg van recreatieterreinen in Leiden- Noord (omgeving Willem de Zwijgerlaan). Op deze terreinen zijn geprojecteerd een speelweide, rolsehaatsbaan, drie sportvelden, kleuter- weide met piasvijver en een verkeerstuin. Prot. Chr. School voor slechthorende kinderen Het voornemen bestaat het plan in twee gedeelten uit te voeren. Het eer ste gedeelte omvat het aanleggen van een speelweide, waarvan de grasmat zal worden ingezaaid, het maken van verharde wandelpaden, aan aanbren gen van beplantingen, het aanleggen van een kleuterweide met piasvijver en gazons en het verrichten van grondwerk voor een verkeerstuin. Het tweede gedeelte bestaat uit het aan leggen van drie sportvelden, waarvan de grasmat eveneens zal worden inge zaaid, en het verrichten van grond werk voor een rolschaatsenbaan. De Ned. Heide Maatschappij, die deze werken zal uitvoeren, heeft de kosten van het eerste gedeelte der werken be groot op f. 218.580, die van het tweede gedeelte op f. 255.990. In deze bedragen zijn ondersoheidelijlk f. 141.536 en f. 166.390 aan lonen en daarmede gelijk te stellen kosten begrepen. B. en W. hebben de plannen aan de Provinciale Commissie voor de Werk gelegenheid in Zuid-Holland toegezon den met verzoek te bevorderen, dat de werken als aanvullend werk zullen (Advertentie) QJA t&QjWiSÜL Oude Vest als racebaan Een jeugdige Leidenaar (18 jaar) kon moeilijk volhouden, dat hij „per onge luk" op 8 november de Oude Vest als racebaan had gebruikt. Met grote snel heid was hij op een auto - die voor rang had - gevlogen. Het was trouwens niet de eerste keer, dat de jongeman door zijn manier van rijden brokken had gemaakt. De verzekeringsmaat schappij had het al welletjes gevonden en hem de verzekering opgezegd. Dus reed verdachte nu zonder verzekering rond. „En wie moet nu die f. 400 scha de betalen", vroeg de kantonrechter. Verdachte haalde de schouders op. Hij had het geld in ieder geval niet. En dc eigenaar van de auto mag nu proberen toch iets te halen, waar niets is. „Een ergerlijk geval", meende de offi cier, die echter niet meer dan twintig gulden kon eisen, hetgeen hij dan ook deed. Wéér was de kantom-echter het volmaakt met hem eens. Het vonnis was dus even hoog. Als de jongeman die 20 gulden ook niet kan betalen, zal hij 10 dagen hechtenis moeten doorstaan. Gisteren moest ook een 40-jarige Zwitser voor de groene tafel plaats ne men, omdat hij op 22 november voor het gebouw van het Leidsch Dagblad geen voorrang had verleend, hetgeen een botsing had veroorzaakt. De zaak werd er echter niet gemakkelijk op ge maakt door het feit, dat deze verdachte alleen Frans sprak. Gelukkig ontpopte de hoofdinspecteur van politie, de heer D J. Verzijden, zich als zeer vlotte tolk. Trouwens, het ten laste gelegd werd al spoedig als wettig en overtuigend bewe zen geaccepteerd en verdachte vijftien gulden boete opgelegd. Haastige spoed Een 34-jarige Haagse planoloog, die haast had, kwam tot de onaangename ontdekking, dat zijn auto, die hij op het Stadhuisplein had geparkeerd, geheel was ingebouwd door de wagen van een marktkoopman. De planoloog besloot de zaak nogal drastisch aan te pakken. Hij reed zijn auto tegen het obstakel aan en probeerde zo ruim baan te maken. Het lukte echter niet best en de inmiddels gewaarsc'uwde koopman moest redding brengen. Zo was de lezing van de ten lastelegging, maar verdachte beweerde, dat hij slechts voor- en achteruit had willen rijden en daarbij per ongeluk de wagen van de koopman had geraakt. Bovendien vond hij 69 gulden voor een stukje beschadigde bumper een toch wel belachelijk hoog bedrag. Daar volgens hem ook de marktkoopman niet geheel vrij uit ging, stelde de plaatsvervangend kantonrechter voor een schikking te treffen. Beide partijen gingen na enig heen en weer gepraat akkoord met een schadevergoeding van veertig gulden. Het vonnis was daarna mild: tien gulden of vijf dagen. kunnen worden uitgevoerd en dat in de kosten van de lonen en de daarmede gelijk te stellen kosten een Rijksbijdrage van 100% wordt verleend. De kosten zijn als volgt begroot: a. aanleg van de speelweide, kleuterweide met piasvijver, rolschaatsenbaan en de daarmede samenhangende werken, vol gens de begroting van de Ned. Heide Maatschappij f. 217.448. aan bijkomende kosten f. 24.956, aan grond f. 55.010. aan afwerking van de rolschaatsenbaan f. 18.500 in totaal f. 315.914, verminderd met een Rijksbijdrage van f. 141.536, blijft f. 174.378; b. aanleg van de ver keerstuin wegens grondwerk f. 5.500, wegens afwerken van de verkeerstuin f. 24.000, aan grond f. 7.950, in totaal f. 37.450: c. aanleg van drie sportvelden, volgens de begroting van de Ned. Heide Maatschappij f. 251.622, aan bijkomende kosten f. 22.400, aan grond f. 68.640. aan accommodatie f. 41.500, in totaal f. 384.162, verminderd met een Rijks bijdrage van f. 166.390, blijft f. 217.772. In totaal is derhalve nodig een krediet van f. 429 600. ACCOMMODATIE KIKKERPOLDER Een voorstel, waarnaar reeds lang Is uitgezien: de accommodatie van de Kikkerpolder, komt deze middag eveneens in behandeling, zij het, dat hierin nog slechts sprake is van de bijvelden. Zoals bekend is het in verband met de financiële moeilijkheden van de laatste jaren totnutoe niet mogelijk geweest de accommodatie, nodig voor de bespeling van deze sportterreinen, aan te brengen. B. en W. achten het thans evenwel niet langer verantwoord dit complex, dat 5 voetbalvelden en een half-hard oefen- veld omvat, geheel onbespeeld te laten, enerzijds omdat de instandhouding van deze sportterreinen op zich zelf reeds hoge onderhoudskosten vergt, waarte genover geen enkel nut staat, anderzijds omdat ondanks het onderhoud de gras mat bij niet gebruik vrij snel achteruit gaat. B. en W. bieden de raad thans een plan aan voor het aanbrengen van de nodige accommodatie op 3 bijvelden van het complex. De plannen voor de accom modatie van de overige velden, waar onder het hoofdveld, zijn eveneens ge reed; gelet op het daarmede gemoeide bedrag, 'beraden B. en W. zich nader op de m-ogelijkheid tot financiering van dit werk. Het thans overgelegde plan voorziet in de bouw van een kleedgebouw, waarin slechts de allernoodzakelijkste voorzieningen zullen worden getrof fen, het aanbrengen van doelen op 3 velden en het omrasteren van één veld. De kosten van een en ander zul len naar raming f. 44.500 bedragen, waarbij rekening is gehouden met de omstandigheid, dat een deel der werk zaamheden belangeloos zal worden verricht door leden van de Voetbal vereniging „Docos", die twee velden zal gaan bespelen. SCHOOLSTICHTING Zoals bekend verleende de raad bij be sluit van 20 januari 1958 aan het be stuur van de Stichting Christelijk Or- thopaedagogisch Instituut voor Leiden en Omgeving, in de vorm van een jaar lijkse vergoeding medewerking voor de stichting van een school voor slechtho rende en spraakgebrekkige kinderen. De vergoeding Werd bepaald op 2/3 gedeelte van een annuïteit, verschuldigd voor een ten behoeve van de schoolstichting door het bestuur aan te gane geldlening en zou slechts worden genoten voor de tijd, dat de stichtingskosten niet ingevolge wettelijk voorschrift op andere wijze zouden worden vergoed. Het hier bedoelde wettelijk voorschrift is inmiddels verschenen en op 1 januari 1959 in werking getreden. Ingevolge dit Koninklijk besluit zijn de artikelen 72 e.v. der Lager-onderwijswet 1920. behou dens een enkele wijziging, op bijzondere scholen voor buitengewoon lager onder wijs die na 1 januari 1959 worden opge richt, van toepassing. Aangezien het be stuur van de Stichting Christelijk Or- thopaedagogisch Instituut voor Leiden en Omgeving voornemens is zijn school met ingang van 1 maart a.s. op te rich ten, heeft het ter vervanging van de eerder ingediende aanvraag, die tot bo vengenoemd besluit heeft geleid, met een beroep op het nieuwe Koninklijk be sluit, bij zijn om preadvies in handen van B. en W. gesteld schrijven, d.d. 10 januari 1959, opnieuw medewerking ver zocht. Blijkens deze aanvrage zal de te stichten school drie leslokalen, alsmede een werklokaal tellen. Over de plaats van de school wordt overleg met het schoolbestuur gepleegd. De school zal voorlopig worden onder gebracht in enige lokalen van de bijzon dere school voor gewoon lager onder wijs aan de Hoge Morsweg. Met de aan schaffing van meubilair, leermiddelen en een elektro-akoestische uitrusting als eerste inrichting van de school is naar raming een bedrag van f. 20.000 ge moeid. B. en W. stellen thans voor In deze geest een besluit te nemen. Btj de behandeling van de onderwijs - paragraaf komen voorts de volgende voorstellen aan de orde: een krediet van f. 4000 beschikbaar te stellen voor de aanvulling van de te bouwen r.-k. kleu terschool aan de Oppenheimstr., thans tijd. ondergebracht in de school aan de Leliestraat IB; idem van f. 6000 voor het aanschaffen van leerlingensets ter vervanging van oude schoolbanken in drie klassen van het Rembrandtlyceum idem van f. 2050 voor het vervangen van vier urinoirs door closetten en het ver beteren van de verlichting in een lo kaal van de chr. kleuterschool aan de Herensingel 28; het vaststellen van het bedrag per leerling in de kosten van on derwijs openkele bijzondere en openbare scholen; idem van het geven van een voorschot in de exploitatievergoeding (1958) voor b.l.o. aan woonwagenkamp kinderen. BENOEMINGEN Traditie getrouw komt in deze zitting weer een groot aantal benoemingen aan de orde. B. en W. stellen als zodanig voor a. de heer C. J. Kloots, alsnog met ingang van 1 februari 1959, tot wederop- zeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 19581959, te benoemen tot tijdelijk leraar in de Nederlandse taal en letterkunde aan het Rembrandt-ly- ceum; b. de heer D. Bosma met ingang van 1 april 1959, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 19581959, te benoemen tot tij delijk leraar in de Franse taal en letter kunde aan het Rembrandt-lyceum; mej. J. M. A. A. Schaap, met ingang van 1 maart 1959 te benoemen tot hoofdleid ster van de openbare Montessori-kleu- terschool aan het Schuttersveld; mevr. B. de Groot-Westerop en mej. B. Gil lissen met ingang van een nader door B. en W. te bepalen datum te benoemen tot onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Maresingel; mej. B. L. Kullberg met in gang van 1 maart 1959, tot wederopzeg gens, doch uiterlijk tot 5 augustus 1959, te benoemen tot tijdelijk lerares in de muziek aan de hogere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjesschool. Voorts moet dn de vacature-prof. dr. J. Goslings een lad in de commissie G.G. en G.D. worden benoemd en doen B. en W. ter voorziening in een vaca ture in het College van Regenten en Regentessen van het Gereformeerd Minne- of Arme Mannen- en Vrouwen huis, ontstaan dêor het overlijden van prof. dr. C. de Boer. de volgende voor dracht: 1. mevr. G. van der Heide Sorgdrager, 2. mervr. A. A. Holleman van 't Hoff. Eervol ontslag wensen B. en W. te verlenen aan: a. de heer J. A. van Gel ei eren uit zijn betrekking van tijdelijk leraar in de wiskunde aan de Hogere Burgerschool voor Meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjes school en b. de heer R. S. W. Perdeck uit zijn betrekking van tijdelijk leraar in de muziek aan de Hogere Burger school voor Meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjesschool. In een tweetal vacatures in het onder wijzend personeel van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Plesmanlaan en de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Du Rieustraat zouden B. en W. wil len voorzien door overplaatsing van de heer B. Uiterwijk Winkel, onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Aalmarkt en de heer H. Timmerman, onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Willem de Zwijger laan. AUTO EN STATIONCAR VOOR POLITIE. Onder de overige agendapunten, wel ke deze middag aan de orde komen, be vinden zich de volgende voorstellen: het beschikbaarstellen van een bedrag van f 18.649.voor de aanschaffing van een personenauto en een stationcar met toebehoren ten behoeve van de politie; het brengen van een wijziging in de ver goeding van telefoonkosten aan raads leden, het in het leven roepen van een destructieverordening, het aangaan van een 4>/2% geldlening ad f472 000. het aankopen van het pand Oude Singel 220/220 a voor f 30.325. Ten behoeve van het verbeteren van het verkiezingsmate riaal (demontabel maken van stem hokjes) een bedrag beschikbaar te stel len van f 5.700 het brengen van een wijziging in de begroting 1958, het goed keuren van de staat van af- en over schrijving voor en rekening over 1957 en begroting voor 1959 van het College van Vrouwenkraammoeders en tenslotte de aankoop (f14.125) van een perceel wei land gelegen in de Gasthuispolder aan de Korte Vliet en het in verband met deze aankoop uitkeren van een bedrijfs schadevergoeding van f12.695 Aan het begin van deze zitting zal dr. S. J. Roorda (P. v. d. A.) als lid van de raad worden beëdigd en geïnstal leerd. UITGEGLEDEN OVER.. AARDAPPEL. Gisteravond omstreeks zeven uur is een 45-jarige inwoonster van Leidschen- dam. die op het trottoir langs de Oude Rijn liep. uitgegleden over een gekookte aardappel. De onfortuinlijke voetgangster viel «n brak haar rechter- enkel. De EH.D. zorgde voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. Schoenfabriek uitgebrand De schoenfabriek „Mallorca" te Ois- terwijk is vannacht uitgebrand. De zware brand brak om een uur uit Om zeven uur was het blussingswerk nog niet geëindigd. Aanvankelijk werd gevreesd, dat de brand zich zou uitbreiden tot een kerk en enkele woonhuizen, maar hij bleef tot de fabriek beperkt.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3