Jong en ond kwamen burgemeester gelukwensen met zijn jubileum Talrijke geschenken en bloemen Raad in Voorschoten vergaderde weer eens tot diep in de nacht MAANDAG 2 FEBRUARI 1959 Leiderdorp vierde feest STADSNIEUWS Mr. M. A. V. Slingenberg gaat Leiden en Oegstgeest verlaten Naar wij vernemen is mr. M. A. V. Slingenberg, sinds 15 mei 1949 directeur van hst kantoor Leiden der Rotter- damsche Bank met ingang van 1 juni a.s. benoemd t t -e r Noord-Holland van genoemde instelling, tevens directeur van net kantoor naai- lem. In verband daarmede zal de heer Slingenberg t.z.t. Oegstgeest metterwoon verlaten en derhalve de raadszetel, welke hij gedurende enige jaren voor de VVD heeft bezet, ter beschikking stellen. Zijn opvolgster op de VVD-lijst is mevr. E. de Tombe-Huurman. SCHAKEN Mr. Rueb overleden Zaterdagmiddag is de burgemeester van Leiderdorp, de heer K. van Diepeningen, in verband met zijn koperen ambtsjubileum in deze ge meente hartelijk gehuldigd door de gehele bevolking. Om kwart over één werd de familie Van Diepeningen afgehaald aan de Spanjaards- brug door een commissie van ontvangst, bestaande uit mevrouw Hoef man en de heren ir. Poels en Verkley. Bij hun aankomst aan het gemeentehuis was de raadzaal reeds geheel gevuld voor de bijzondere raadszitting uitgeschreven door de loco-burgemeester, de heer C. Meer burg en de daarop aansluitende huldiging namens de burgerij. Tal van vertegenwoordigers uit alle lagen der bevolking waren in de, voor dit doel eigenlijk te kleine, raadzaal bijeen. Wethouder Meerburg sprak een be- deze onvergetelijke bijeenkomst hadden groetingswoord, waarin hij erop wees dat de burgemeester er de man niet naar is zich te laten huldigen. Er zijn echter dingen, die toch wel eens gezegd moeten worden. Tevens stond de heer Meerburg even stil zij de verjaardag van Prinses Beatrix Zich wederom richtend tot de jubilerende burgemeester, merkte spre ker op dat de burgemeester wordt be noemd door de Kroon. De burgemeester heeft een zeer verantwoordelijke taak, want hij heeft geen chef. Vervolgens wees de heer Meerburg op wat in de af gelopen twaalf en een half jaar tot stand is gekomen en wat nog niet tot stand is gekomen. De burgemeester onderhoudt nauw contact met de burgerij en dat dit gewaardeerd wordt blijkt wel uit deze huldiging. Grote waardering had de heer Meerburg voor de grote openheid waar mede de zaken in het college van B. en W. en in de raad worden behandeld. Als lid van de CHU is de burgemeester vóór de handhaving van het gezag, met als grondtoon het christelijk beginsel. Er staan voor de toekomst nog grote pro jecten op stapel, en de burgemeester kan daarbij rekenen op de steun van de ge hele raad. Als nestor van de raad sprak de heer C. de Graaf, die de burgemeester had zien komen op 1 augustus 1946. U heeft grote activiteiten ontplooid, aldus spre ker, en als U zich ergens in vastbijt laat U het niet meer los. Namens de raad bood de heer De Graaf de jubilaris een diaprojector aan OUD EN JONG Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer M. P. Splinter, die de bur gerij vertegenwoordigde. De thans 84- jarige heer Splinter is vele jaren ge meenteraadslid geweest en ook loco burgemeester. Spr. wees op de grote veranderingen die zich hebben voltrok ken in de gemeente. Namens de burgerij bood h{j een gouden horloge met ins criptie aan en aan mevrouw Van Diepe ningen bood hy een Perzisch tapyt aan voor de hal van de toekomstige nieuwe ambtswoning. Na de „ouden" kwamen de „jongen": vier kleuters, van elke kleuterschool in de gemeente één, kwa men een versje opzeggen en overhan digden mevrouw Van Diepeningen een boeket bloemen. Namens de industrie voerde de heer Sweris het woord. Onder dankzegging voor de voortdurende steun, die onder vonden wordt van het gemeentebestuur, overhandigde de heer Sweris de burge meester een televisie toestel. De heer Hobo, de gemeentesecretaris sprak na mens het secretariepersoneel, dat dage lijks met de burgemeester te maken heeft en dan ook hartelijk meeleeft met dit jubileum. Hij bood een sigaretten aansteker aan. De gemeente-architect getuigde dat men er trots op is te kun nen werken onder een burgemeester, die grote werken aan durft te grijpen. Hij overhandigde enkele ligstoelen voor de ■tuin van de burgemeester. Namens de gehele geestelijkheid sprak ds. J. J. Dijk, geref. predikant, die o.m. zei dat de volgende dag in de kerken ge beden en gedankt zou worden voor de burgemeester De kerken zijn arm. aldus ds. Dyk, en daarom hebben wij geen ge schenk kunnen kopen. Burgemeester van Diepeningen dankte vervolgens alle sprekers en hen die voor WARMOND T.V.V. „STEEDS VOORUIT" De competitiewedstrijden van de Ta feltennisvereniging „Steeds Vooruit", die in de afgelopen week gehouden zijn. hebben tot de volgende resultaten ge leid: (heren» D.H.C II—Steeds Voor uit 4—4: (heren) Steeds Vooruit—Re flex IV 7—3. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 2 februari. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 1793. Vette koelen en ossen 1021, varkens 772. Prijs ln cents per kg: vette koelen le kw. 316/346. 2e kw. 300/316, 3e kw. 280/ 300, varkens (lev. gew.) 190 188 186. gezorgd, met een ecikel woord. Tot ds. Dijk zeide hij dat de voorbede in de ker ken wel het mooiste geschenk is. ZEER DRUKKE RECEPTIE Na de zanghulde door de kinderen en de serenade van de harmoniekapel, volgde een druk bezochte receptie. Naar Oud en jong feliciteren de bur gemeester: oud-wethouder Splinter namens de burgerij en vier kleuters namens de kinderen van Leiderdorp (Foto L.D./Van Vliet) schatting duizend personen kwamen de jubilaris gelukwensen. Onder hen bevonden zich talrijke bur gemeesters ui-t de omgeviog, verscheidene brandweercommandanten, de heer D. van der Kwaak namens Ged. Staten, en vele anderen. De heren Van der Horst en Rens boden namens de zwemvereniging een taart in de vorm van een zwembad aan, van de fotoclub „Daguerre" ont ving de burgemeester een album met foto's van Leiderdorp zoals het 12% jaar geleden was en van veel wat er in de af gelopen jaren is gebouwd. Prof. dr. C. F. P. Stutterheim sprak namens de Lion's club en bood een boekwerk en een grammofoonplaat aan en Adjudant Kronenberg schonk namens de rijks politie een belichtingsmeter. Ver der waren er nog tal van ander geschen ken en bloemstukken. Het was een groot se huldiging en een onvergetelijke dag. Motie over plan Adegeest vroeg veel tijd Het belangrijkste agendapunt kwam in de gemeenteraadsvergade ring van vrijdag pas tegen kwart voor elf aan de orde, doordat over de voorgaande punten meer was gezegd dan ongetwijfeld nodig was geweest. Ze kregen in ieder geval geen korte, zakelijke behandeling. Daardoor dreigde de behandeling van de vaststelling van het plan- Adegeest niet die belangstelling te krijgen, die dit plan verdiende. De raadsleden lieten zich echter niet afschrikken door het late uur, want dit plan kreeg toch een uitvoerige bespreking. De vergadering duurde daardoor tot over tweeën in de nacht. De meeste fracties waren zeer inge nomen met het plan Adegeest, zoals dat door B. en W. en de stedebouwkundigen was ontworpen. De Prot. Chr. groep ïby monde van mr. dr. J. P. J. v. d. Wilde) zou worden in bepaalde „klassen". Deze Deze mogelijkheid ligt in de navol gende projecten: a. dit plan Adegeest 1018; b. Vlietwyk 700; c. achter Huize Bijdorp 600: d. .Plan Zuid 400; e. plan Boshuizen 1400; had grote bewondering voor de afwisse- f. plan Stevenhoven 2400. ling van hoog- en laagbouw in dit plan, De plannen e. en f. zijn de zgn. om- een voorbeeld voor vele andere gemeen- j streden gebieden, die volgens de ge- ten. De KVP (ir. Rombouts) vond deruchten eventueel bij Leiden zouden algemene bezonning bijzonder gunstig, komen. evenals de openheid, de singels, het vele j Wethouder Dekker verdedigde verder groen en het centraal gelegen „Park I het uitbreidingsplan Adegeest. Spreker Adegeest". Spr. vond de ruimte voor i merkte op, dat juist deze bebouwing ge- openbare en bijzondere bebouwing wat j wenst was. omdat Voorschoten in de royaal opgezet, de winkelplanning te agglomeraties Leiden en Den Haag een krap. Wel had spr. kritiek op de wegen functie te vervullen heeft. Bovendien en hij wenste daarom parkeerhavens of I kunnen hierdoor misschien annexatie extra parkeerruimte. De heer De Graaff j plannen tegengegaan worden. (PCG) vond juist de bezonning niet. De heer Mol <P. v. d. A.) accentueer- goed. 75% van de flats staat verkeerd de het standpunt van deze fractie nog en krijgt te weinig zon. Eovendien was eens. door op te merken, dat de P. v. d. spr. het niet eens met flatbouw, omdat A. tegen een conceptie van Voorschoten dit het karakter van Voorschoten aan-lis. waardoor deze gemeente ingedeeld tast. - De heer De Groot (VVD) vond het plan zeer belangrijk en het maakte op spr. een prettige indruk. Er is op het ogenblik geen bouwrijpe grond meer voor ruimere bebouwing en vrije bouw. Het zal wel een zeer duur plan worden, maar de grote aantrekkelijkheid van dit plan is ce ruimte en openheid. De heer De Groot miste echter voldc°nde speelterrein voer de jeugd, hij betwijfel de of er voldoende parkeerruimte in was en hij wenste meer garageruimte Ds flatbouw leek spr. zeer aantrekkelijk voor institutionele beleggers, maar spr. vroeg wel of dan de ingezetenen van Voorschoten voorrang zouden krijgen bij huur NIET ENTHOUSIAST De P. v d A. kon (bij monde van de heer dr. Pels) niet in alles zo enthou siast zijn voor dit plan. De heer Pels stelde diverse vragen, waarop hy graag antwoord wilde hebben alvorens een uitspraak van de raad uit te lokken. De belangrijkste punten uit zijn betoog be troffen: de vraag of in dit grote project een beantwoording te vinden is in de opbouw van de bevolking en ook van de leeftijdspiramide; de vraag of hier niet alleen aan woningen voor welgestelde gedacht is, (voor wie het minder moei lijk is aan woningen te komen). In de nieuwe Vliet wijk is een gelukkige men ging van woningtypen en bevolkings klassen. Spr. zag graag, dat ook in deze wijk de mogelijkheid bestond woningen voor arbeiders en ouden van daeen te bouwen. Spr. vroeg daarom of dit plan voldoet aan de behoefte aan plaatselijke voorzieningen, of het beantwoordt aan de gedachte van de sociologische ont wikkeling van deze gemeente. RUIME MOGELIJKHEDEN De voorzitter merkte op, dat we nog niet aan het laatste stukje grond in onze gemeente toe zijn. Er is nog mogelijkheid een 6000 woningen te bouwen. In de nacht van zondag cp maandag is te Zeist op 76-jarige leeftijd overleden mr. Alexander Rueb, oud-voorzitter van de FIDE en van de KNSB en oud redacteur van het „Tijdschrift". De heer Rueb werd na zijn studenten tijd erelid van de Leidse Studenten- schaakvereniging Morphy. In 1920 volg de hij mr. J. Belinfante op als voorzit ter van de Haagse Vereniging DD. Twee jaar later werd hij voorzitter van de Nederlandse Schaakbond. Beide functies moest hij evenwel in 1928 neerleggen wegens zijn drukke werkzaamheden. Zowel DD als de Nederlandse Schaak bond verleenden hem toen het erelid maatschap. Samen met ds Fransman Paul Vin cent was mr. Rueb in 1924 oprichter van de Internationale Schaakfederatie (FIDE). Vijfentwintig jaar lang is hij president van de FIDE geweest. Toen hij in 1949 aftrad benoemde de Federa tie hem tot erevoorzibter. Mr. Rueb werd in 1908 advocaat en procureur bij de Hoge Raad. Van 1917 tot 1920. was hij secretaris van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis en van 1917 tot 1938 plaats vervangend voorzitter van de Raad van Beroep voor de Ongevallenwet. Mr. A. Rueb is tevens consul van Luxemburg geweest. NEDERLANDSE STUDENTEN SKIKAMPIOENSCHAPPEN In het afgelopen weekeind zijn te Saalbach in Oostenrijk de Nederlandse studenten skikampioenschappen gehou den. Er waren honderd deelnemers uit ze.-. Nederlandse universiteitssteden, die eer. parkoers moesten afleggen van 3200 meter met een hoogteverschil van 700 meter. De' stedelijke titel werd, evenals vorig jaar, behaald door Amsterdam met de totaaltijd van 8 min. 20.8 sec., tweede werd Leiden, derde Utrecht. In het individueelkampioenschap ze gevierde H. Michielsen uit Leiden in een tijd van 2 min. 43.8 sec., tweede werd F. van der Schaar uit Amsterdam met een achterstand op de winnaar van 2.2 sec. PRINS BERNHARD VAN SCHIPHOL VERTROKKEN „Daaaag, daaaag". Prins Bernhard wuifde, staande boven aan de trap van de DC 7C „Middellandse Zee" naar de Koningin, de beide Prinsessen, Irene en Margriet en naar de vele autoriteiten, die de Prins voor zjjn reis van enkele weken naar Zuid-Amerika op het plat form van Schiphol uitgeleide deden. Op Schiphol deden de ambassadeurs van Chili, Mexico. Brazilië. Argentinië, Honduras en Columbia de Prins uitge leide. Een half uur voor het vertrek van het KLM-vliegtuig waren de Koningin, Prins Bernhard en de beide Prinsessen per auto op de Amsterdamse luchthaven aangekomen. Geruime tijd verbleef het gezelschap in de speciale wachtkamer van de I.C.A -hal. De Prins is vergezeld van zijn adju dant, luitenant-kolonel C. C Geertsema en het hoofd van de veiligheidsdienst van het Koninklijk Huis. de hoofdcom missaris Rijkspolitie C. Sesmk. De par ticuliere secretaris, dr F A. de Graaff zal donderdag 5 februari a.s. rechtstreeks vertrekken naar Paraguay. VOORSCHOTEN Verre Oosten heeft tekort aan wetenschapsmensen Prof. dr. W. Brand uit Leiden sprak voor de afdeling Voorschoten van de Party van de Arbeid in een openbare bijeenkomst over zyn reis door India, Thailand, Birma, de Philippynen en Turkije. Prof. Brand doceert in Leiden econo mie, van de riet-Westerse beschavings_ gebieden. Voordien is hü 10 jaar lang De heer De Groot verklaarde, dat de bezwaren wellicht wat voorbarig waren geweest en dat deze motie beschouwd kon worden als behorende tot het voor stel uitbreidingsplan Adegeest. Ook hy had daarom geen bezwaar meer tegen behandeling. De heer Fortanier (KVP) verklaarde daarna namens de fracties van de KVP, VVD en Prot. Chr. groep, dat zy in deze motie een zeker wantrouwen zagen in het beleid van B. en W. en dat deze fracties dit wantrouwen niet hebben en daarom geen behoefte hebben aan deze motie. De heer Mol <P. v. d.A.) lichtte toe. dat het geen kwestie van wantrouwen was. De bedoeling is dat slechts vastge steld wordt dat het fout is als deze wijk gemaakt wordt tot een wijk voor de betere huurklasse en dat een juiste ver deling over alle wijken gediend wordt als ook in deze wyk woningen komen in lagere huurklasse. De P. v. d. A. is beslist niet gekant tegen particuliere bouw of bouw van woningen in betere huur klasse. Alleen wenst deze fractie bewust plaats voor goedkopere woningen en wo ningen voor ouden van dagen. De motie werd verworpen met alleen de stemmen van de P. v. d. A. voor NIEUWJAARSREDE Bij het begin van deze raadsvergade ring hield de voorzitter een nieuwjaars rede ,die deze maal niet als andere keren concrete overzichten bevatte over de po- sitie van'Voorschoten, fractie is bang, dat deze wijk bestemd burgemeester slechts algemene opmer- zal zyn voor koopwoningen in hogere prijsklasse. Omdat de heer Pels geen duidelijke uitspraak gekregen had op de vraag of er rekening wordt gehouden met ouden van da^en, arbeiders en mid BEURSOVERZICHT Vast, behalve Olie en KLM Amsterdam, 2 februari. In een kalme markt doch bij vrij re gelmatige omzetten waren de interna tionale waarden vanmiddag weer aan de vaste kant. Een uitzondering hierop maakten aandelen Kon. Olie en KLM. Philips trok vanmiddag d£ meeste be langstelling en namen nu zeer ruim de brug van 500 door op 510 te openen. In deze prijs kwam vrijwel geen veran dering. dit betekende, t.o.v. de slotkoers van vrydag j.l., een koerswinst van ruim 10 punten. Amerika was hier de grootste koper. Unilever noteerde op 474% circa 9 punten hoger dan vrydag j.l. Ook Aku's ontmoetten goede belangstelling zowel van het publiek als van Duitse zijde. De aandelen noteerden op 291 circa 7 punten boven de vorige slotprys. De vaste stemming voor de rayonaan delen liet zich gemakkelijk verklaren door de gunstige gepubliceerde cyfers van twee grote dochterondernemingen van het concern n.l. de Ver. Glanzstoff en de American Enka. De Enka behaal de over 1958 een grotere winst dan over 1957 toen de winst 93 dollarcent per aandeel beliep. Hardnekkige geruchten doen ter beurze de ronde dat de kunst- zydeaandelen op de Westduitse beurzen zullen worden geïntroduceerd. Het con- KUNSTRIJDEN Europees kampioenschap kunstrijden heren Hedenmorgen is de strijd om het Europees kampioenschap kunstrijden heren voortgezet. De titelhouder, de Tsjech Karol Divin die gisteren - men zie ook ons sportblad - een kleine ach terstand had. slaagde erin zyn Franse rivaal Alain Giletti in te halen en vcor- by te streven. Na vier van de zes ver plichte figuren had Divin 521 punten te gen Giletti 509.6. Deze twee cracks wa- rer ver uitgelopen op de zestien overige deelnemers. WASSENAAR In 1958 zijn in Wassenaar ten be- hoeve van de lectuurdienst van het Rode Kruis een hoeveelheid van 6298 kg. 1 tijdschriften en 1231 boeken ingezame.d, waardoor de Wassenaarse Rode Kruis- afdeling op de tweede plaats van de al gemene ranglijst prijkt. Een gedeelte van deze lectuur kwam bijeen via het leotuurhuisje bij de tramhalte Lange Kerk dam, een ander deel via een aan tal ingezetenen, dat zich beschikbaar gesteld heeft voor het in ontvangst ne men van lectuur voor zieken en bejaar- j den. CONTROLE OP GASAANSLUITINGEN De directie van de Wassenaarse ge- meentebedryven heeft besloten in ge heel Wassenaar een controle te houden op de gasaansluitingen. Dit werk zal vermoedelyk enkele jaren in beslag ne men. Het gaat by deze controle vooral om de aansluitingen van gastoestellen op de leiding en om de afvoer van bad en keukengeisers. By een proefcontrole in een 80-tal huizen bleek in meer dan de helft een en ander aan de aanslui tingen te ontbreken. verbonden geweest aan de organisatie van de Verenigde Naties. Het doel van zijn reis naar het Verre Oosten was om een onderzoek in te stel len naar het probleem van het tekort aan wetenschappelyk personeel, een probleem door deze landen zelf gesteld. Deze landen vrezen n.l. nooit uit de ar moede te komen als ze niet eerst men sen hebben, die de opgezette plannen kunnen uitvoeren. De heersende armoede is in de meeste gebieden voor Westerse begrippen on voorstelbaar. Als oorzaken voor deze armoede noemde prof. Brand het feit, dat deze landen geen industriële revolu tie hebben meegemaakt. Zy beschikken dus niet over machines, techniek en organisatie. Anderzyds is er een grote overbevolking met dienover eenkomstig een grote bevolkingsaanwas (3 De toepassing van de weten schap. de technologie vooral, op de praktijk is in deze gebieden te laat of zelfs helemaal nog niet gekomen. Aan de hand van talrijke illustraties gaf prof. Brand in grote lijnen de vele facetten weer, die dit probleem van de Oosterse gebieden met zich meebrengt. Hieruit bleek wel duidelijk, dat deze zaak zeer vele kanten heeft. Hulpverlening in welke vorm ook zal moeten voort komen uit verantwoorde lijkheidsgevoel voor onze medemens, waarbij een reëel idealisme zonder per fectionistische neigingen dit streven van hulpverlening gestaag op de been zal kunnen houden. Na de boeiende uiteenzetting van prof. Brand volgde een zeer geanimeerde en ook leerzame gedachtenwisseling. cern blyft doorgaan met de spreiding van haar bedrijf. Kon. Olies lagen ge heel buiten de belangstelling en noteer den circa f2.50 lager. Ook KLM moest een flinke veer laten en werd circa f 3. lager geadviseerd ingevolge Wall Street. Van de Scheepvaarten werden aande len KNSM kennelyk gesteund en verbe terden daardoor circa 3 punten in ver houding tot de slotkoers van vrydag j.l. De aandelen konden de hoge openings koers van 163 weliswaar niet handhaven en liepen terug tot 161%. In de overige Scheepvaartwaarden gebeurde niets by- zonders. In de cultuursector was het zeer rustig, waarby Deli's zich verder her stelden. HVA's een puntje beter en Am sterdam Rubbers nauweiyks prijshou dend. Staatsfondsen merendeels aan de vaste kant. Van de bankaandelen wer den Amsterdamsche Bank iets hoger ge adviseerd. Op de lokale markt werden Kromhout een paar punten lager ge taxeerd. Advertentie WISSELKOERSEN Amsterdam, 2 februari. Londen 10.59%—10.59%; New York 3.76%—3.77%; Montreal 3.88^3.88A; Parys 76.85—76.95; Brussel 7.54% 7.54%; Frankfort 90.25—90.30; Stock holm 72.8672.91%; Zürich 87.43%— 87.48%; Milaan 60 68%—60 73%; Ko penhagen 54.65%54.07%; Oslo 52.85% —52.90%; Wenen 14.53%—14.54%; An kara 3.76H—3.77A: Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.20%—13.21%. kingen maakte over de taak van de raad en de toekomstige opbouw van de gemeente. De heer Van der Hulst beantwoordde deze rede namens de gehele raad waar- I by hij opmerkte, dat er naast voldoe- één een motie in van de volgende strekking: „De raad. overwegende, dat de structuur en bevolkingsopbouw van Voorschoten het noodzakelijk maken, dat ook in dit plan huizen van verschillende typen en huurprijs wor den opgenomen, nodigt B. en W. uit by de uitwerking van dit plan reke ning te houden met huizen in betaal bare huurklasse voor arbeiders en middenstandsgroepen," Na een uitvoerige discussie over de toelaatbaarheid van deze motie in ver band met het reglement van orde. waar by wethouder Schrama bovendien de op merking maakte dat ook hy van ge dachte was, dat dit een wijk voor uit sluitend dure woningen werd en waarby de heer Dekker opmerkte, dat goed kopere woningen op goedkopere grond gebouwd moeten worden, besloot de raad (zonder stemming) de motie niet in be handeling te kunnen nemen. Daarop stemde de fractie van de P. v.d. A. tegen de vaststelling van dit uitbreidingsplan. RONDVRAAG Bij de rondvraag kwam de heer Pels terug op deze motie en de interpreta tie van het reglement van orde. Spr. vroeg de burgemeester zich nog in deze vergadering uit te spreken over het motierecht van de raad en spr. wenste alsnog de motie in behande ling en stemming gebracht. Daarop schorste de voorzitter om kwart over één de vergadering voor nader beraad. Toen om kwart voor twee de verga dering heropend werd deelde de voor zitter mede, dat hy het motierecht zo ruim mogelyk wilde toepassen. terwege bleef. Óndanks de bestrijding van de woningnood is deze niet naar be tekenis verminderd. De toestand blijft dezelfde. Na de installatie van mevr. A. de Waal Malefijt-Spruyt als raadslid in de vacature Korthals wenste de burge meester haar geluk met haar intrede en haalde hy herinneringen op aan de vo rige vrouw in deze raad, n.l. mevr. Ro- mijn-Oostveen, die van 1949 tot 1952 zitting heeft gehad REINIGINGSRECHTEN Zeer langdurig werd gesproken over de wyziging van de reinigingsrechten. Voor vuilstorting op de stortplaats zal in de toekomst f 1.in plaats van een ryksdaalder per m2 gevraagd worden. Verschillende raadsleden vonden dat het storten gratis moest gebeuren en ook waren er, die wilden weten hoe B. en W. aan die gulden kwamen. De geldlening van f 112.900.— tegen 4% werd natuurlyk aanvaard. De nieuwe gasleveringsovereenkomst met Leiden kon de goedkeuring van de raad wegdragen en B. en W. kregen zelfs een compliment van de heer Dirk- sen daarvoor. De heer Van der Hulst had bezwaren tegen de nieuwe destructieverordening, omdat het de boeren verboden zal zijn klein vee te begraven, terwyl honden en katten wel in een klein tuintje begraven mogen worden. In de Vlietwyk werd bouwgrond ver kocht voor de fa. Brandwijk tegen f23.— per m2 (randbebouwing) en f20.— per m2 voor overige bebouwing; terwyl ook aan de firma's Stikvoort's Bouwbureau en Niersman en De Graaff grond ver kocht werd. Beurs van Amsterdam Maandag 2 februari ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% 99H 99% Ned '53 3% 93%B 93% Grootboek obl. 3% 80% Ned '47 3% (3) gifg 92^ Ned '51 3% 94% 95B Ned '53 (3%) 92% 93 Ned '56 3% 92% 92% Ned '48 3>4 88% 88 Ned '54 3% 89% 89% Ned '55 I 3% 89^ 90B Ned '55 II 3% 89% 90 Ned '37 3 goaj. 88VV Dollarlng '47 3 92% 92% Investeringscert. 3 noyZ q7 Ned 62-64 3 qajT q6U Cert NWS 2% fi,5 Indië '37 A 3 98% Grootboek '46 3 Ned WB 6% jgg n2V4 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind B 37% 39 Nat Handelsbank 145% 146 Ned HandelmU 201 200 Amst Rubber 91% 91 H.V.A 147% 148% Java Cult25 24% Senembah 127% 128% Vorstenlanden11 10% A.K.U 283% 291% Berkel's Patent (v.) 230 230% Calvè Delft cert 450% 460 Deli Mij.en (Ver.) 152.55 153 Kon Pap v Gelder 220% 224 Hoogovens eet 344 350 Müller en Co NB 310 313 Ned. Kabelfabr 338 339% Philips 49834 511 Philips pref 219% 221 Unilever 465% 474% Wilton Feyenoord 212% 212% Biliton 2de r 215% 221% Dordtse Olie gew 733% 730 Kon Petr (f 20.— 183.20 181 idem (50 a f 20 182.70 180.70 Holl Amer iyn 137% 167% Java China Paket 133 139 KL M 123 120 Kon Ned Stmv Mil {Jgt* i61 Kon Paket My io4 133% Stoomvaart My Ned 169,^ 169% Nievelt Goudr eert 136% 135% v Ommeren eert 247% Kon Rott Lloyd imv, im Ned Scheepv Unie {JJJj NIET ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam 47 i3%» i 93% idem 48 (3%93% 93% R'dam '52-1 (4%) 97% 98 Idem "31 I-m (3%) 94% 94% Idem -38-1 (3%) 93% Bankwezen Bank N. G. *58 (5%) 105% 106 id. N W B "52 (4%) 98 98 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 96 95 Premieleningen A'dam '53 3 99 98 A'dam '51 2% 89% 90 A'dam '56 I 2% 88% 89% A'dam '56 II 2% 96% 97 Eindhoven '54 2% 85L 84% Enschede '54 2% 85 85 Den Haag '52 I 2% 94% 96 Idem n 2% 94 96 R'dam '52 I 2% 93 92% Idem n 2% 96 v, 97% Idem '57 2% 105% 105 Utrecht '52 2% 96% 95% Z.-Holl 1957 2% 103 102 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 396 396% Amst. Bank 265 269 HB.U eert 227 226% Rott Bank 234% 234% Twentsche Bank 217 213 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 284 Borneo Sum H My 58% 67 B Ned G en Sp fabr 271% 273% Kon. Ned Grofsm 131 131% Internatio 103 104% Rott Droogdok Mij 595% 595 Sikkens Lakfabr '53 490 493 Tieleman en Dros 7% Ned My Walv.vrt 89 90 Spoorwegen Dell Spoorweg My 7 7% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 30f| 30% Intern Nickel 91% 91 Anaconda 65% 66% Bethlehem Steel51% 53 Cities Service 63% 63% General Motors 48% 48% Kennecott104% 104% Republic Steel 72 72% Shell Oil 83% 84% Union Pacific 35% 35% Un States Steel 94 94% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 30/1 Edelmet Kon AA 64G Pref wa idem 70 Electrolas B 328GL Holl Constructie 347 349 Ing our v Bouwnyv 169 176 ld 'i div 1958 170% 168% Int Kunststof! ind 53 52% Leldsche Wolspinn 242 238GL Ver Touwtabrieker 219 223 Wernink's Betonm 112 112 Van wyk Tetiel 71% 71 Zaalberg 108 108

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9