Boommarktgrossiers gaan verhuizen Loop der bevolking te Leiden 97ste Jaargang Maandag 2 februari 1959 Tweede blad no. 29660 Dit zyn van links naar rechts de heren J. Nijeboer (firma H. Kukler en Zn.), W. Kromhout, J. Kromhout, Chr. Pasma, M. Schellevis en D. Schouten. Men zou ze de leden van de „Boommarktgroep" kunnen noemen. Het zijn de tegenwoordige opvolgers van vele generaties groente- en fruitgrossiers, die gedurende bijna een eeuw hun nering op de Boommarkt hebben gedreven. De dag van zaterdag had voor hen historische betekenis. In het Waaggebouw tekenden zij met de gemeente Lei den een contract, dat het doodvonnis velt over de Boom- markt als groente- en fruitmarkt. Het was tevens de officiële bekrachtiging van het be sluit om de reeds jarenlang levende gedachte te realise ren n.l. de bouw van een groot overdekt grossierscentrum aan de Rooseveltstraat. Vlak achter de winkelgalerij langs het Vijf Meiplein ligt een terrein van ongeveer vierenhalve hectare. Het zal voorlopig nog slechts gedeeltelijk worden bebouwd. Over enkele maanden gaan de eerste palen de grond in voor de overdekte neerzethallen met een lengte van 55 meter en een breedte van 34 meter. Er zullen ruime betegelde par keerplaatsen worden geschapen, er worden lichte kantoren voor de markt- en havendienst ingericht en ook de overige gedeelten zoals de fustcentrale zullen volgens de eisen des tijds worden opgetrokken en aangekleed. Het ligt in de bedoeling tegen het einde van het jaar naar de nieuwe accommodatie te verhuizen. Hierdoor zal voor de meer dan tweehonderd handela ren, die gedurende het drukke seizoen de grossiers op de Boommarkt bezochten, een betere ontvangst- en handels gelegenheid zijn gecreëerd. Maar dat niet alleen. Het zal ook voor dat gedeelte van de binnenstad een aanmerke- ontlasting betekenen, nu deze handelaren niet meer de Boommarkt behoeven op te zoeken. Voor de grossiers was zaterdag dus wel eeen belangrijke dag. En het ondertekenen van het contract een „histo risch" evenement. Onze fotograaf „schoot" de groep bij het verlaten van het Waaggebouw kort nadat zij hun handtekening op het gewichtige document hadden geplaatst. (Foto Leldsch Dagnlad) Lezers schrijven Vroeg, vroeger, vroegst In uw blad van zaterdag las ik, dat er ..reeds" honderden kievitten in Neder land gesignaleerd zyn. U noemde dit een zeldzaamheid, het zal U echter nog zeldzamer in de oren klinken als ik U vertel, dat dit „reeds" m.i. „nog" moet zijn. Op drie zondagen in december en op 11 en 18 januari j.l., heb ik grote groe pen van deze vogels waargenomen in de omgeving van Leiden. U zult waar schijnlijk denken, dat ik andere vogels voor kievitten versleten heb, ik weet echter zeer zeker dat dit niet het ge val is. U dankend voor de plaatsing verblijf ik, hoogachtend, H. J. Wisse, Oosterstraat 81 Leiden. Beeldende kunst1 van cives Ter gelegenheid van de dies der Leidse Universiteit wordt donderdag a.s. in het Leids Academie Historisch Museum on der de titel ,3eeldende kunst van cives" een tentoonstelling geopend van werken van een dertiental inzenders, o.w. hoog leraren, leden van de wetenschappelijke staf en studenten. De jury, die de in zendingen beoordeelde, bestond uit de heren J. N. van Wessem, directeur van ,De Lakenhal", mr. J. D. van der Meu- len en S. Tromp Meesters. De tentoonstelling wordt georgani seerd door het Leids Academisch Kunst centrum en duurt tot 20 rebruari. PORTRET PROF. EINSTEIN. Harm Kamerlingh Onnes, die het vrij dag aan de Leidse Universiteit aange boden jeugdportret van prof. dr. Albert Einstein schilderde, was niet de broer van de fysicus Kamerlingh Onnes zoals wy abusievelijk vermeldden, maar een zoon van deze broer (Menso) die zelf ook kunstschilder was. Bij beschikking van de minister van O. K. en W. is onze oud-stadgenoot, dr. mr. F. J. Duparc, referendaris bij dit ministerie en hoofd van de onderafdeling Musea en Archieven van de afd. Oud heidkunde en Natuurbeschermingaan gewezen tot plaatsvervangend chef van deze afdeling. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Brigitte, dr van F. Burgerjon en S. K. G Huisman, Johanna, dr van J. H. Vink en J. Mooten, Cornells Leonardus Joseph, zn van C. J. Vink en G. W. Schrama, Jo hannes Marinus, zn van J. P. van der Haas en G. G. ter Beek, Pleter Arie, zn van M. Booster en C. C. van der Windt, Hendrik Martin, zn van H. Stolker en C. E van Waveren, Eleonora Jacoba, dr van W. Tegelaar en M. van Duijvenvoorde. Marjolein, dr van C. M. van Tol en M. Lowenstein, Pieter, zn van p. Servaas en M van der Ster, Johanna Theodora Wij- nanda, dr van J. A. C. van der Wiel en A. M. M. Verberkt, Neeltje Magdalena, dr van A. de Vries en M. Wassink, Sophia An- toinetta. dr van S. J. Bessellng en M. C. de Kramer, Alfred Gerardus, zn van C. van den Berg en E. C. L. G. van de Mortel Helena Elisabeth, dr van J. W. Muusse en J J. Hollebeek, Aukeline, dr van M. C. Schouten en H. M. van der Kwaak. Pieter, zn van P. Beij en M. van der Meer, John zn van E. G. Immlng en G. van Loe, Jan na. dr van V. D. L. van Duijn en M. de Jong, Johannes, zn van A. Pardon en J. Disseveld, Anna Maria Cornelia, dr van C. P. Loos en G. M. de Vries. ONDERTROUWT» G. J. Sleeuwenhoek en E. L. Hajek, A. Montanus en M. Bakker, J. van Bergen en C. A .Verhoeven, H. Loriaux en S. Huizing K. F. van den Broek en E. J. van der Blom II. J. de Jongh en J. de Feij, L. J. J. Voge laar en M. G. Bouwhuizen. OVERLEDEN J. van den Berg. 87 Jaar. man, G. van Lier. 80 Jaar. wed van T. Hiemstra, M. J. J. Hoogervorst. 1 dag dochter, H. A. C. Schüller, 76 Jaar, weduwe van P. P. de Koning, J. Wischmeier, 73 Jaar vrouw. HUMANISTISCH VERBOND Mevrouw E. Vrindvan Praag sprak voor de Gemeenschap Leiden van het Humanistisch Verbond over „Welke plaats heeft de geestelijke verzorging in het werk van het Verbond". Kort na de oorlog hebben buitenker kelijken zich verenigd in „Het Huma nistisch Verbond" om zodoende in staat te zijn hun ideeën uit te dragen. Het overgrote deel der buitenkerke lijken blijft totnutoe op zichzelf staan. Komen er moeilijkheden, op welk terrein ook, dan springt bij diverse groepen „het kerkelijk werk" in. Deze alleen staanden zijn van deze hulp uitgesloten, want ze zyn niets. Is 't dan niet van zelfsprekend. dat van humanistische zijde dit werk voor deze mensen ter hand werd genomen?, aldus mevrouw Vrindvan Praag. Op het ogenblik heeft men in vele plaatsen bureaus voor gezinsmoeilijk heden. In de arbeiderskampen, gevan genissen, ziekenhuizen, humanistische militaire tehuizen treden geestelijke raadslieden op, wier taak het is de mensen met raad en daad by te staan, maar niet om hen te „bekeren". Een groot bezwaar voor dit werk is, dat het humanisme bij de mensen nog te onbekend is. Ook van de autoriteiten had men in het begin weinig medewerking. Dit gaat nu echter hoe langer hoe meer de goede kant uit, hoewel men nog geen toegang heeft in de kazernes en verschillende ziekenhuis. TENTOONSTELLING L.J.P.C. Zaterdag hield de L.J.P.C. haar jaar lijkse duivententoonstelling. Er waren zeer mooie exemplaren ingezonden. Bij de jeugdige duivenvrienden bestond voor deze tentoonstelling grote belangstel ling. In de klasse I (oude doffers) behaalde H. Otto de eerste prijs met 93.5 pnt. In de andere klassen werden de pryzen als volgt toegekend: klasse II (oude duivin- nen): G. Mook 92.5 pnt.; klasse 3 (jonge doffers): H. Hillenaar 91,5 pnt.; klasse 4 (jonge duivinnen)W. Devilé 92,5 pnt. Fraaiste inzending H. Otto. OPENING PADVINDERSTROEPHUIS. Het door de gemeente beschikbaar gestelde gerestaureerde padvinderstroep- huis aan de Warmonderstraat 18 zal za terdag 14 februari om vier uur officieel in gebruik worden genomen. De wethouder van Onderwijs is ver zocht de opening te willen verrichten. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doet. ex. gen. II mej. P. G. M. Schrama (Rijswijk) en de heren G. H. Besselaar (Heerjansdam), J. J. Feikema (R'dam), J. Kriegsman (U.S.A.) en P.W. F.v. d. Meulen (Leeu warden): semi-artsex. de heren H. A. M. Janssen (Oegstgeest) en E. A. S. T. Schutte (Breda); artsex. de heren J. Andeweg (Klaaswaal). H. A. C. Boel man (Den Haag). M. J. Haverkorn van Rijsewijk (Utrecht). J. L. de Koning tScheveningen) en J. van Ulsen (Delft). GEVESTIGD In weck van 22 t.m. 28 januari 1959 D. Hogewoning en fam., groentegrossier Schimmelstr. 9a, G. A. L. van der Meer en fam, tramconducteur, Maresingel 30, L. H. Sijpesteijn en fam. adv.-acquisiteur. Vijf Meiplein 76, J. Bentvelzen en fam, St.-Ja- cobsgrt 1, A. Holtrop-de Jong en fam, J. P. Coenhof 16. G. Budding-Samwel en fam., J. P. Coenhof 2, J. Huiskamp en fam lysicus. Vijf Melpleln 38. M. S. Shapero en fam, Rijnsburger weg 159, L S. A. van Bochove en fam militair. J.P. Coenhof 18, I. Schurink, werkster, Herengrt 11, G. Dorrepaai 11. verpleegster, de L. de Kan- terstr. 32, J. Strijk, 11. verpl., W. de Zwij gerlaan 14, T. G. Tarmann, ue Sitterlaan 95, L. Leyte-Veldstra, biologe. Zoeterwoud- se Singel 43, H. H. M. Magnée, militair. Noordeinde 2a. A. Hartman, militair. Noordeinde 2a, J. E. A. Velthuis, militair, Meerhof 20. H. Valkenburg, idem. Vijf Meiplein 148, B. Hottinga, Idem Groen- hazengrt 12. T. J. Baijer, Jan van Hout kade 9. M. D. de Vries, Rapenburg 121, M. J. L. van den Biggelaar, verpl., Rijnsbur- gerweg 10, H. Berendsen. rijksambtenaar, Koninginnelaan 66. T. R. Meeuwsen, radio monteur. Falckstr. 11, D. van der Veen, verpl., Rijnsburgerweg 22, J. de Vos-Sllg- gers, Stevenshof 8, W. F. van den Hoed, grondwerker. Varkenmarkt 7. M. T. W. Sterk-van der Louw. serveerster, Maredijk 149, F. H. Roelofs, militair, Groenhazen- gracht 12, E. H. E. Heijnekamp. db. Hoge Rijndijk 272, J. Hoogervorst, los arbeider, Varkenmarkt 7, J. Heemskerk, chauffeur, Borgerstraat 1, D. Goedhart, vitrinebouwer Nw Beestenmarkt 8, A. A. M. Vink. kin derverzorgster. Stationsweg 37. G. Welling inspecteur kinderbescherming. Vijf Mei plein 166, E. A. J. Buinlng, Zoeterwoudse- singel 47. S. de Boer, los arbeider. Molen- steeg 18, K. H. Beek, kinderverzorgster, Rijnsburgerweg 10. D. Lijnzaad. Boerhaa- velaan 28, J. E. Hage, 11 med. analiste. Rijnsburgerweg 163, G Mulder. 11. verpl., Rijnsburgerweg 10, B. B. M T J Hoyng, Pietersk. choorsteeg 12, J. H. J. Geheniau Plantsoen 9b. L. M. M. C. Frerlcks. Klok- steeg 6, A. Veraart, Doezastraat 27a, C. Koordes, de Laat de Kanterstr. 3, R. Kie- wiet, verpleeghulp, Hooigr. 38, J. van Bochove-Putuhena, J.P. Coenhof 18. VERTROKKEN A. Hoeke en fam., van Boshof 54, nr Leiderdorp, Pinksterbloem 72, J. J. Voge laar en fam., van Hoogl. Kerkgrt 39a, nr Hazerswoude, Ryndijk 48, A. A. Engelen burg en fam, van Diefsteeg 6b. nr Voor schoten. A. van Leeuwenhoekkade 1, D. F. Velthuijsen en fam, van Jul. v. Stolberg hof 4, nr Ruurlo, Beatrlxstr. 44. J. Koolj- man en fam., van Sumatrastraat 9. nr Rijswijk Z-H, B.G. Heldtlaan 81. K. Plomp en fam. van Wasstraat 13, nr Leiderdorp, Berkenkade 11, C. Ouwerkerk-Ju en fam. van Bronkhorststr. 31, nr Geleen, Rozen- laan 24, W. Hendriks en fam. van Sophia- str. 88. nr Leiderdorp, M.P. Splinterlaan 9, A. G. M. Grimbergen en fam, van Oude Rijn 67a. nr Leiderdorp, Bloemhofstr. 6. W. van Ark en fam. van M. Moonsstr 31. naar Leiderdorp, Hooftstraat 38. H. D. van Weizen en fam. van Oude Singel 220, nr Oegstgeest. W. de Zwijgerlaan 26, H. M. van der Meer en fam, van Vollenhoven- plein 96. nr 's-Gravenhage, van Trigtsstr. 80, T. Portier en fam, van Marnixstraat 46 nr Ned. Nieuw-Guinea, M. J. Peterse-Diels en fam, van Beestenmarkt 11. nr Noord- wijk, van Limburg Stirumstr. 52, P. Gee- ven en fam, van da Costastr. 5, nr 's-Gra venhage, van Speijkstr. 246, B. W. Grutte- rlnk en fam, van Akkerhof 51, nr Win terswijk, Populierenstr. 11. M. C. van der Hoorn, van Lange Mare 65, nr Oegstgeest. Borneostr. 23, H. Mulder, van Maredijk 111. nr 's-Gravenhage. Vaillantlaan 80, H. J. C. F. A. van Dijk, van da Costastr. 24. nr Amsterdam. Ie Oosterparkstr. 179, S. T. Vilders-Verlind, van Dahliastraat 11a, nr Alphen aan den Rijn. Bllderdiikstraat 41. S C. U. Boentaran Martoatmodjo, van Roodenburgerstr. 14, nr Duitsland, S. Nagtegaal-Baart van Utrechtse Jaagpad 124, nr Leiderdorp. Meijelaan 8. K. W. Vil ders. van Rapenburg 76. nr Alphen aan den Ryn. Bilderdijkstr. 41, A. F. L. van Rechteren Limpurg (Graaf), van Rapen burg 52a, nr Amsterdam, Koninginneweg 89, N. K. C. A. in 't Veld, van Herensteeg 21, nr 's-Gravenhage, van Lennepwcg 63. L. W. A. Coret, van Warmonderstr. 8, nr Warmond, Dorpsstr. 60, G. van der Heij den. van Calandstr. 54 nr 's-Gravenhage. Cornells Jolstraat 76, C. S. Teigen-Onvlee van Zeemanlaan 51. nr Leiderdorp, Mau- ritssingel 28, A. Schutten, van Hoge Rijn- dyk 178a, nr Den Helder. Buitenhaven 5: K Hoffmann, van Hogewoerd 142, nr Duitsland. W. F. van Solinge, van Telders- kade 16. nr Rotterdam. Graaf Florisstr. 38. J H. Tisseur. van Molenstr. 34. nr Lei derdorp. Mauritssingei 10. R. Houwlnk. v. Rijnsburgerweg 10, nr Assen. Boschstr. 2: M. S. G. K. van Nierop, van Hogewoerd 81 nr Rijswijk Z-H, Eiklaan 61. J. W. Visser, van Noordeinde 2a. nr Amsterdam. Dol- haantjesstr. 19. B. J. Barende, van A. Pau- lownastr. 25, nr 's-Gravenhage. H. van De- venterstr. 6. G. Holswilder, van Boerhaa- velaan 2. nr 's-Gravenhage, Kranenburg- weg 11, E. C. van Epen. van Rijnsburger weg 10, nr Rotterdam. West Sldelinge 292. W. Kablau, van Rijnsburgerweg 22, nr 's- Gravenhage, B van Treslongstr. 47. S. Zelling, van Plet Paaltjenspad 2. nr Arn hem. Pr. Hendrikstr 11. C. Rutgers-van der Heul. van de Laat de Kanterstr. 2. nr Katwijk. Commandeurslaan 2a. A J Vos kuil. van 't Hoffstr. 42a. nr Zoetermeer, Leldsewallen 42 S. C. Ouwerkerk. van Co- betstraat 62. nr 's-Gravenhage. Zuldwal 83 A Cacucclolo van Levendaal 189, nr Ita lië. Maria Zamora zong voor „landbouwers" Gezellig jaarfeest Er heerste zaterdagavond in de grote zaal van ,Den Burcht" een byzonder gezellige stemming. De personeelsver eniging ,De Landbouw" hield daar nl. haar jaarfeest. Dat de belangstelling groot was geen stoel bleef onbezet viel niet te verwonderen: een Haarlems theaterbureau liet onder het motto „Vrolijkheid in wintertijd" een groot aantal artiesten optreden, terwijl er later op de avond volop gelegenheid was om te dansen. Voordat het doek voor de eerste maal opging, heette de voorzitter van de per soneelsvereniging, de heer L. G. Stryk, alle aanwezigen hartelijk welkom. In het byzonder begroette hij de adjunct directeur van ,De Landbouw", de heer J. Heemskerk, die met zyn verloofde het feest bijwoonde. De directeur, de heer A. Witmuts, was op deze daag juist uit het ziekenhuis ontslagen, maar kon van zelfsprekend nog niet van zijn persoon lijke belangstelling blijk geven. De voor zitter deelde o.m. mede, dat onlangs aan de heer W. Regeer, die reeds veertig jaar in het bedrijf werkzaam is, het ere-insigne van de vereniging is uitge reikt. Op deze avond voerde ook de heer Heemskerk het woord. Deze prees het bestuur van de p.v. om zyn vele activiteiten. Het met veel zorg samen gestelde programma werd in vlot tempo afgewerkt. Een van de hoogtepunten was zeker wel het optreden van de bekende radio-zangeres Maria Zamora en haar kwartet. Zy brachten afwisselend me lancholieke en opwindende klanken ten gehore, niet alleen vóór, maar ook na de pauze. Spectaculair en adembenemend waren ook de verrichtingen van de Mar- tinelli's, een acrobatenpaar, dat de spanning tot het uiterste trachtte op te voeren. Het duo kreeg een verdiend applaus! Hartelijk gelachen is er om de grollen van de muzikale clown Rexis, een artiest, die zijn vak verstaat. Peter Oran hield met enkele vlotte manipu laties de aandacht van alle feestgangers op zich gericht en maakte daarby nog de nodige grapjes. De conferencier Harry Bordon was vooral na de eerste kennis making goed op dreef. Met een liedje en een praatje schakelde hy de ver schillende programma-onderdelen aan een. Aan de piano zat Bas van Dalen. Na het afscheid van de artiesten was er bal. Tot diep in de nacht kon men zich op de gladde vloer begeven. De heer J. Alphenaar zorgde daarbij voor een goede gang van zaken, terwijl het orkest „Blue Moon Combo" dansmuziek ten gehore bracht. In de koffiekamer speelden „The Cornets". Zaterdagmiddag is op de Nieuwe Rijn de 30-jarige wielrijder, de heer J. de Jager uit de Oppenheimstraat. bij het passeren van een vrachtauto in aanraking gekomen met de aan de linkerzijde van de auto bevestigde ach teruitkijkspiegel. De man viel en liep een zware hersenschudding en een hoofdwond op. Ir. M. G. A. Haalebos en ir. J. A. Meylink, beiden alhier, zijn benoemd tot leden van de staatscommissie, welke in 1959 belast is met het afnemen der examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid voor het nijverheids onderwijs N VI, N XIII, N XV, N XVI en N Xlla. Afscheid bij de S.L.F. Vrydag was voor de heren H. van Heuzen, N. Luyendijk en H. G. H. Koeken het moment aangebroken om de Sted. Lichtfabrieken met pensioen te verlaten. Gezondheidsredenen noopte de heer H. van Heuzen vervroegd afscheid t? nemen van de fabrieken, waardoor afscheid een eenvoudig karakter droeg Directie en P.V.-bestuur hebben hem het beste toegewenst voor de komende jaren. De heren N. Luyendijk en H. G. H. Koeken werden in de directiekamer van de Lichtfabrieken ontvangen en toege sproken. De directeur, ir. Y. Ykema. dankte beiden, mede namens het gemeentebe stuur, hartelijk voor de wijze waarop zij hun krachten aan het bedrijf hebben gewijd en sprak de wens uit, dat beiden nog lang van een goede pensioentijd mogen genieten. Ook de chefs van de scheidende functionarissen getuigden van hun waardering voor de arbeid van de heren Luyendijk en Koeken. Namens de per soneelsvereniging overhandigde de voor zitter elk een cadeau. Hierna volgde voor beiden het afscheid in de kring van hun naaste collega's, waarbij vele vriendelijke woor den werden gesproken en enkele atten ties werden aangeboden Na afloop dankten de heren Luyendijk en Koeken allen voor de bewijzen van vriendschap en de belangstelling by hun vertrek van de SLF ondervonden. Ook zaterdag moest men van een trouwe medewerker afscheid nemen. Na een diensttijd van ruim 38 jaar verliet nu de heer J. Schouten de S.LF. met pensioen. In de directiekamer sprak ir Y. Ykema zyn dank en waardering uit voor de wijze, waarop de heer Schouten zijn taak bij de Gasfabriek had vervuld. Ook zijn directe chefs getuigden van hun waardering voor het wenk van deze scheidende functionaris. Zij memoreer den hoe gedurende de diensttijd van de heer Schouten de wijze van gasproduk- tie geheel veranderd is. Namens de personeelsvereniging werd hem als aandenken een cadeau aange boden. In de kantine volgde daarop een har- telyk afscheid van zijn naaste collega's. Een lange ry van sprekers haalde her inneringen op uit het verleden, waarbij tevens enkele geschenken werden aan geboden. Na dit samenzijn dankte de heer Schouten allen voor de bewijzen van vriendschap by zijn vertrek ondervon den en verzekerde, dat hij steeds met genoegen aan zijn werkkring bij de S.L.F. zal blijven terugdenken. Nazorg t.b.c.-patiënten BLIJFT NOODZAKELIJK De afdeling Leiden van de Ned. Ver. tot Behartiging der Belangen van TBC- Patiënten maakte zaterdag op populaire wijze propaganda met de organisatie van een klinkende feestavond in het Antonius-clubhuis. Deze vereniging werkt in ons land zeer intensief, in het bijzonder aan de so ciale nazorg van ontslagen patiënten. Regelmatige controle en verder alles wat nodig is om hen weer een volwaar dige plaats in de maatschappij te ver zekeren, behoort tot dit lofwaardig stre ven. De wijze waarop dit alles geschiedt, toegelicht met cijfers en voorbeelden uit de praktijk, werd deze avond geme moreerd door het lid van het hoofdbe stuur. de heer C. H. Bergh. Versterking der gelederen en belangstelling van het publiek zijn de voornaamste factoren tot het bereiken van het grote doel: gene zing consolideren en herhaling voor komen door gemeenschappelijke hlup bij de medische en sociale nazorg, aldus spreker. Behoudens dit propagandawoord stond deze avond verder in het teken der vreugde, gebracht door het Rotterdams Cabaretgezelschap „Boelero", een dap pere groep jeugdige semi-beroepsarties- ten. Het gevarieerde programma werd op kundige wijijze aaneengeregen door conferencier Leo van Brakel. Het ac cordeon-duo „Melody Makers" kreeg de medewerking van het talrijke publiek, hun artestieke makkers „Paro Dies" I hebben met muzikale kolder veel bijge- I dragen tot een succesvol geheel. Hun „Ode aan Angelica", met het vermake lijke schimmenbeeld op de achtergrond, was een originele vondst. Bijzondere vermelding verdient verder het uitste kende muzikale groepje „Los Cabano's". Boelero zelf verzorgde met Leo van Bra kel en enkele anderen uit het gezelschap de schetsjes. Een dankbaar applaus was voor deze vlotte groep een welverdiende beloning. Men bleef daarna met „The Rytihm Makers" nog enige uren gezellig bijeen. Mgr. Petrus Joannes Antonius Moors, die door de Paus als op volger van wijlen mgr. A. Hans sen is benoemd tot bisschop van Roer mond. Aanbesteding doorbraak Schoolstraat te Alphen Hedenmorgen heeft ten gemeentehuize de aanbesteding plaatsgevonden van de verbreding en doortrekking van de Schoolstraat vanaf de Julianas traat naar de Pr. Bemhardlaan. Ingeschreven kon worden in drie va rianten wat betreft de duiker voor de gedeeltelijke demping van het omlei dingskanaal. A. betrof uitvoering met normale riolen. B. uitvoering met fa- brie ksprofielen en C. een zelf gestorte duiker. Er werden 15 biljetten ingeleverd met het volgende resultaat: Fa. van Splundert te Ridderkerk: A. f. 340.000, B. f. 346.500, C. f. 349.500; Kos ter en Visser te Waddinxveen: A f. 338.900, B. f. 342.900, C. f. 344 000; Gebr. Visser en van Hees te Utrecht A. f. 331.000, B. f. 338.000, C. f. 344.000; C. A. Langeveld, Alphen A f 328.000, B f. 335.000, C. f. 332 000; Fa J. Stam, Voorschoten A. f. 320.000, B. f. 329 000 en C. f. 326.000; Fa. Holke Rienstra, Nieu- werkerk aan de IJssel, A. f. 315.000 B f. 317 000 en C. f. 319.000; Fa. Stuijfzand te Leiden A. f. 311.000, B. f. 319.500 en C. f. 316.500; Fa. Oude en de Jonge te Zie- rikzee A. f. 305.000, B. f. 313.ÖOO en C f. 310.000; K. K. Orsel te Leiden A. f. 304.800 ,B. f. 306.800 en C f. 307.800; Gebr. Schouls, Leiden A. f. 295.000 B f. 299.000 en C. f. 303 000; Fa. J. 'van Wieringen, Alphen, A. f. 292.000, B f. 299.000 en C. f. 296.000; De Vries en Loeve, Delft, A. f. 288.940, B. f. 296.940 en C. f. 293.940; Fa. de Vries en Zn te Delft. A. f. 286.800, B. f. 294.800 en C. f. 289.800; Trio, Woerden, A. f. 276.000, B. f. 284 000 en C. f. 280 000; H. Oudenes. Alphen. A. f. 275.000, B. f. 283.000 en C. f. 279.000. De gunning Is aangehouden. Lugubere vondst in het Zeisterbos (Speciale berichtgeving) Zaterdagmiddag deed de leider van een groep padvinders een lugubere vondst in het Zeister bos achter de Stuifheuvel. Hy vond namelijk het lyk van een man. Onmiddellijk deed hij aangifte bij de politie. Het in vergevor derde staat van ontbinding verkerende lijk werd overgebracht naar het lijken huis van het Zeister ziekenhuis. Aan de hand van gevonden papieren en opgave van vermiste personen, bekend bij de politie, bleek het een 44-jarige man te zyn, die werd verpleegd in de psychia trische inrichting in Eindhoven. In november is de man, die een zekere bewegingsvrijheid genoot, op familie bezoek in Utrecht geweest. Waarschijn lijk is hy hierna gaan zwerven en in het Zeister bos door uitputting neergezegen. By de op het lijk verrichte sectie door dr. Zeldenrust van het gerechtelijk laboratorium in Den Haag werden geen tekenen gevonden, die op misdrijf wezen. RICHTLIJNEN VOOR BEDRIJVEN. In de staatscourant van vandaag is een beschikking van de Staatssecreta ris van Economische Zaken gepubli ceerd, waarin voor die bedrijven, waar voor per 1 januari jl. een vestigingsbe- sluit is afgekondigd op grond van de vestigingswet bedrijven 1954. richtlijnen zijn opgenomen voor de afgifte van verklaringen van handelskennis of van \-akbekwaamheid. Deze verklaringen, die bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken moeten worden aangevraagd, kunnen in de plaats treden van de in de vestigingsbesluiten aangewezen di ploma's. Deze richtlijnen bepalen o a. dat degenen, die de leeftijd van 40 jaar hebben bereikt een bekwaamheidsproef kunnen afleggen. Voorts houden zij een overgangsmaat regel In (tot 1 januari 1964) t.b.v. de genen, die hetzij als ondernemer hetzij in loondienst op het tijdstip van in wer king treden van het betrokken vesti- gingsbesluit reeds rechtmatig de functie van bedrijfsleider of beheerder ver vullen. Aan deze personen zal op hun verzoek zonder meer. dan wel wanneer aan eenvoudige voorwaarden wordt voldaan een verklaring kunnen worden uitgereikt. Deze broche van platina met een Ceylon-saffier. afgezet met Kim- berley-diamant. werd als geschenk van de Federatie Goud en Zilver aangeboden aan de 21-jarige Prin ses Beatrix. Nieuwe Tweede Kamer 19 maart bijeen (Van onze Haagse redactie) De nummering der lijsten voor de ver kiezingen voor de leden van de Tweede Kamer zal door de kiesraad zo goed als zeker geschieden op 14 februari. Het hoofdstembureau zal op 14 maart de officiële uitslag der verkiezingen vast stellen en de Tweede Kamer zal in haar nieuwe samenstelling reeds op 19 maart in vergadering bijeenkomen. Nederlands smaldeel in Mayport (Florida) Een Nederlands smaldeel met. het vliegdekschip Karei Doorman, dat in fe bruari gaat deelnemen aan vlootoefe- ningen voor de Amerikaanse kust, bracht dezer dagen een bezoek aan Mayport in Florida. Aan boord van de Karei Doorman be vonden zich twee Amerikaanse schip breukelingen, wier jacht „Atair" zonk tijdens een tocht van New York naar Puerto Rico. Mayport bereidde de 121 officieren en 1.300 manschappen van het smaldeel een vorstelijke ontvangst met twee harmonie-orkesten. Er werden di verse feestelijkheden gehouden. Het smaldeel bestaat uit de Karei Doorman, de torpedobootjagers Amster dam en Gelderland en de onderzeeër Zeeleeuw. Bevelvoerder is de commo dore A. van Karnebeek. Verontrusting over Duitse maatregelen De Kamers van Koophandel en Fa brieken voor Amsterdam en voor Rot terdam hebben aan de hoge autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, een schrijven gericht. Zij zeggen daarin met verontrusting kennis te hebben genomen van de maat regelen van de Duitse regering met be trekking tot de invoer van kolen van buiten de E.G.K.S., welke achteraf zijn gehomologeerd door de Hoge Autoriteit en waarbij voor deze invoeren, met uit zondering van een tariefcontingent van 4.25 miljoen ton, een invoerrecht van 20 D. M. per ton is ingesteld. De Kamers spreken het vertrouwen uit. dat de Hoge Autoriteit alsnog een beslissing zal nemen waarbij de ge meenschapsbelangen tot hun recht wor den gebracht. Een adres in dezelfde geest hebben beide Kamers gericht tot de minister van Economische Zaken in Den Haag. Kleinzoon van ex-keizer Wilhelm in Huize Doorn (Speciale berichtgeving) In hotel „Des Pays Bas" in Utrecht hebben vannacht gelogeerd Prins Louis Ferdinand von Preussen, de tweede zoon van wijlen ex-kroonprins Wilhelm van Duitsland. Hij is dus de kleinzoon van de in 1941 te Doorn overleden ex-keizer Wilhelm II. De echtgenote van Louis Ferdinand von Preussen is de Russische Prinses Kyra. Deze prins is thans het hoofd van het Huis Hohenzollern. Hy woont op het landgoed Bremen-Borg- feld in Duitsland. De rentmeester van Huize Doorn. H. J. baron van Nagell, kwam het echtpaar vanmorgen halen voor een bezoek aan Huize Doorn. Oud- burgemeester Van Nagell begeleidde zyn gasten bij de rondgang door het histo rische huls. SIGARETTENSMOKKELAARS AANGEHOUDEN (Speciale berichtgeving) Na een achtervolging van een perso nenauto met een politieauto van de Waalhaven naar het Brabantsedorp te Rotterdam, kon de politie gisteravond twee sigarettensmokkelaars aanhouden. Zij waren in de Sprundelstraat uit de auto gevlucht, waarin zich 25.400 ge smokkelde sigaretten bevonden. Beide verdachten zullen worden overgegeven aan de dienst invoerrechten en accijn zen. De Sociaal-Economische Raad zal in zijn vergadering van vrijdag 13 februari a.s. in het openbaar behande len een ontwerp-advies. dat de sociale commissie van de raad heeft vastgesteld over de in een verordening van het landbouwschap geregelde arbeids- en rusttyden in de landbouw.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3