Vernieuwde raadhuis te Koudekerk Commissaris cler Koningin kon vanmiddag raadzaal openen Kerkelijk L even Zangersavoiid Leidse Clir. Ring in de Zuiderkerk te Alphen Werving voor Oost-Duitsland R.A.I.-tentoonstelling voor bedrijfsauto's belooft weer veel VRIJDAG 30 JANUARI 1959 Het verbouwde en geheel gemoderniseerde gemeentehuis van Koudekerk is nog net op tyd klaar gekomen om de raadszaal te laten openen door de Commissaris der Koningin in deze provincie, mr. J. Klaasesz, die vanmiddag een werkbezoek aan de gemeente brengt. Men heeft met man en macht moeten werken om alles In gereedheid te brengen en daarbij heeft men zelfs 's nachts moeten werken. Thans heeft Koudekerk weer een gemeentehuis dat representatief voor de ge meente is. Aan de buitenzijde ziet men nog niet, dat er zoveel is veranderd, doch over enkele maanden zal men ook de gevel onder handen nemen, zo deelde de heer K. van Keekem, de gemeente-architect ons mede. Eerst vanmorgen heeft men de laatste hand gelegd aan de werk zaamheden ter verbetering van de raadzaal en wie de oude kamer kent, kan zich nauwelijks voorstellen, dat er een zo fraai geheel van te maken was. VERHOOGD KREDIET Toen men enkele maanden geleden begon met de restauratie bleek pas, welke gebreken aan het gebouw kleef den. Het krediet van f. 17.000 was dan ook lang niet voldoende om alle werk zaamheden uit te voeren en daarom heeft de raad eind november het krediet verhoogd tot f. 50.000. De heer Van Keekem is de geestelijke vader van deze verbouwing en hij heeft ook het meu bilair en de betimmering ontworpen. KANTOOR EN ARCHIEF De kantoorruimte beslaat thans de gehele zuidzijde van het gebouw, omdat de burgemeesterskamer bij het werk- gedeelte is getrokken. Er is zodoende een ruimte ontstaan, die aan de eisen des tyds voldoet. Door de praktische meubilering is eveneens veel ruimte gewonnen. Het geheel is in moderne kleuren uitgevoerd. Het archief is ondergebracht in de kelder, doch de toestand daar was eveneens verre van ideaal. Ook deze RECHTZAKEN 6 jaar wegens doodslag geëist Zes jaar gevangenisstraf met aftrek is voor de rechtbank te Rotterdam ge- eist tegen een 25-jarige matroos grote vaart wegens doodslag op zyn 21-jarige echtgenote te Rotterdam in de nacht van 27 op 28 september j.l. Uitspraak over 14 dagen. NED. HERV. KERK ïroepen te Benthuizen S. Me ij ere Hoogiblokland; te Zierikzee (toez.) H. Ber< ogibl< Ooistee te AmmerstolAangenomen naar Appelscha J. Zagema, vicaris te Alphen a. d. Rijn. GEREF. KERKEN Beroepen te Nlezyi G. van Driel, kand. te Utrecht. Aangenomen naar Aalten (vac. L. BI ydorp) G. Morslnk te Huizum (Fr.). GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Middelharinis M. Heerschap te Borssele en H. Rijkeen te Vlaardingen. DS. A. W. WIJMENGA TE WILLEMSTAD OVERLEDEN Na langdurige ongesteldheid is te Willemstad op Curasao ds. A. W. Wijmenga, geref. predikant aldaar overleden. DS. H. LANNING OVERLEDEN In de ouderdom van 81 jaar is in Rusthuis .Avondrust" te Emmen over leden ds. H. Lanning, emeritus predi kant der Geref. Kerken. De teraardebestelling zal maandag middag in zyn geboorteplaats Zweeloo om één uur geschieden. Dr. W. J. de Wilde met emeritaat Dr. W. J. de Wilde, de nestor vam de hervormde predikanten te 's-Graven- hage is voornemens met emeritaat te gaan, nu hij 20 maart a.s. de 65-jarige leeftijd zal bereiken. Dr. De Wilde aanvaardde 19 oktober 1919 het predikambt te Burum. In 1922 vertrok hij naa-r Koudum en in 1925 volgde hij wijlen ds. C. A. Lingbeek op te Reitsuum. In die tijd promoveerde hij aan de Rijksuniversiteit te Groningen tot doctor in de theologie op een disser tatie getiteld: ..De Messiaanse opvattin gen der middeleeuwse exegeten Rasji, Aben Azra en Kimchi vooral volgens hun commentaren op Jesaja". Datzelfde jaar werd hij predikant te 's-Graven- hage als opvolger van wijlen prof. dr. Joh. de Groot. Van ziin hand zyn tal van publikaties verschenen. De verdiensten van dr. De Wilde vonden erkenning in zijn benoe ming tot ridder in de Orde van de Ned. Leeuw. men door twee openslaande deuren. De betimmering van deze zaal is uitgevoerd in blank essenhout en de wanden zijn verder in pasteltinten geverfd. Het plafond is lichtgrijs, evenals de vloerbedekking, waardoor een ruimtewerkend effect wordt ver kregen. De vensterbanken van de ouderwetse kruisramen heeft men aan weten te passen aan het moderne geheel. Het meubilair is gemaakt van blank esse- hout. Rond de tafel, die een beige-zalm kleurige stof. Daar de raadzaal tevens len. De bekleding is wit. Het monumentale bureau van de burgemeester de raadzaal is tevens men en voorzien van een passende in- burgemeesterskamer en dit bureau zal richting. Het archief is nu opgeborgen worden gebruikt als perstafel is ge- op stalen rekken, die met kleine trapjes heel in overeenstemming met de overige bereikbaar zyn. meubilering. De gordijnen zijn aan de lene zijde van de zaal van een gele stof en aan de oostzijde van champagne- De gang in het midden van het 1 kleurige stof. Daar de raadszaal tevens gemeentehuis is geheel gemoderniseerd I trouwzaal is. zijn klapstoeltjes aange- en maakt direct bij het betreden een schaft om zoveel mogelijk personen prettige indruk. De raadzaal betreedt plaats te kunnen bieden. ruimte is grondig onder handen geno- RAADZAAL Diverse koren door mist niet opgekomen Gisteravond was de wereld op Hollandse bodem niet veel groter dan tien meter in het rond. Met alle voelsprieten uitgezet als een insect en de oren gespitst als een hert in de jungle, kon men dat uitgespaarde kringetje in een alles omhul lende kille mist wel behoedzaam met zich mee verplaatsen, maar men deed het eigenlijk liever niet. Daar mist de eigenschap heeft onzichtbaar te maken, school er gevaar in om gemotoriseerd te vervoeren en vervoerd te worden. Dit moet wel de reden zyn geweest dat de koren uit Katwyk, Rijnsburg en Nieuwveen niet in de Alphense Zuiderkerk present waren op de Zangersavond, uitgeschreven door de Leidse Ring van Christelijke Zangverenigingen. Alphen zelf, voor zover ingeschreven, i kans gezien zich naar Alphen te be was compleet met een kinderkoor, een geven, de penningmeester J. P. van meisjeskoor, twee gemengde koren, een i Veen nam zijn plaats met ere in. Door dubbelmannenkwartet en een smokkel- l orgelspel en gezamenlijk zingen van troep: „De Blokfluitgroep Alphen". mooie koralen heeft men de program- Met kop en schouder rees uit deze 1 ma"lacune wat opgevuld, formateis het dubbelkwartet omhoog. Dirk van Vliet heeft van dit vocaal kwartet een ensemble gemaakt dat ge tuigt van artistiek besef. Wanneer men de naam „Euphonie" draagt, behoort men ook de ..Welluidendheid" zelf te zijn. Men vindt hier acht stemmen bij een. wier timbres prachtig narmonieren en wier vergevorderde techniek in even wicht is met een boeiende voordracht. De intonatie is zeer zuiver en het nuan ceren fraai. Met het „mezzo voce" kun nen zij uitstekend omgaan. O.a. werden Schuberts Nachtgesang en het slotkoor van Mozarts Toverfluit vertolkt. Van Dirk van Vliet was nu alleen nog maar die blokfluitgroep van de partij, een merkwaardig soort zangvereniging. De vraag is of dit paar dozijn fluiters ook gezongen hebben! In het Menuet van Beethoven met méér zuiverheid en toonversmelting en orkestraier dan in dat van Bach. In de „Drsaiorgelman van Tsjaikofski" w.o. een fragment van diens Notenkraker Suite te verstaan, misstond een tikkeltje tegen de toon aan helemaal niet! Men voelde al luis terend de hand meekrinkelen als om vatte zij de zwengel van een pierement Dat was leuk. Dirk van Vliet brengt dikwijls zo een of andere vondst op het programma. Met blokfluiten leert men tegenwoor dig alles: piano en vioolspelen, zang be oefenen dito. Misschien zijn die blok fluiten een list om de jeugd in de tijd van de stemmutatie vast te houden en na een meer algemene muzikale scho ling voor een of ander koor te bestem- Gevaarlijke „smog" plaagt Engeland Rookconcentratie zelfs erger dan in 1952 (Van onze Londense correspondent) De mist verspreidt weer zyn dodelijke adem over Engeland. Iedereen, speciaal in Londen en de andere industriesteden, die niet noodzakelijk de straat op moet, dient, nu de onafgebroken grijze, gele of zwarte mist weer als een muur tus sen de huizen staat en het leven in een schimmenspel heeft veranderd, binnen te blijven. Want deze mist draagt thans weer het gevaarlijke karakter van wat de Engelsen al een halve eeuw lang „smog" noemen, een mengsel van smook en nevel, dat in december 1952 gedu rende vier dagen, die meer op nachten leken, de dood van minstens 4000 Lon- denaars heeft veroorzaakt. Dit waren vooral personen, die aan ademhalings stoornissen leden en door van fabrieken en woonhuizen afkomstige zwaveldamp zijn gestorven. Het totale aantal slacht offers in de mistgebieden was veel gro ter omdat duizenden sterfgevallen in de volgende maanden eveneens het gevolg waren van de mistramp. De ziekenhui zen hebben zich thans weer op het ergste voorbereid. De dokters raden iedereen met ademhalingsklachten aan, die toch op straat moet, mistmaskers te dragen of anders neus en mond met een doek te bedekken. Volgens de me teorologische gegevens was gisteren de rookconcentratie op een bepaald ogen blik zelfs erger dan die van zeven jaar geleden. De meeste mensen lopen dan ook met een pijnlijke keel en stekende rode ogen rond. De mistgordel, welke van Yorkshire tot de zuidkust 64000 kilometer straatweg in een grauwe deken heeft gewikkeld, heeft mede door het opvriezen overal verkeerschaos ver oorzaakt. Honderden treindiensten zyn uitgevallen, alleen de strikt noodzake lijke verbindingen worden onderhouden en dan nog alleen met de grootste ver traging. Duizenden auto's staan verla ten langs de weg en leveren in mist en duisternis een extra gevaar op. Som mige automobilisten bleven in hun wa gen slapen. In Londen gebeurt er elke twee minuten een ongeluk. Autorijden is op het ogenblik een nachtmerrie. In vele districten rond Londen is het zicht nihil. Er doen zich ook eindeloze ver keersopstoppingen voor. De autoriteiten hebben een beroep op de bevolking gedaan om de open rook- verwekkende kolenvuren zoveel mogelijk te beperken en rookloze brandstof te gebruiken. De miljoenen open haard vuren, waarbij de Engelsen nog altijd zweren, hoewel ze erbij zitten te bib beren, vormen een belangryke factor by de ontwikkeling van de smog. Het luchtverkeer op London Airport staat volkomen stil, maar ten zuiden van Londen functioneerd Gatwick Airport als uitwijkplaats. De mist wordt nog be vorderd door de vochtige bodem als ge volg van de natte zomer en het regen achtige najaar. Maar langs de zuidkust hadden gisteren talrijke plaatsen zeven uur lang volle zonneschijn. Gerhard Popp kreeg levenslang Gerhard Popp. een 38-jarige auto monteur, is gisteravond te Hannover in West-Duitsland tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld wegens moord op twee zakenlieden die hij samen met zijn 18-jarige meisje, Inge Marschlowitz. buiten de stad had gelokt. Inge moet zeven jaar doorbrengen in een speciale gevangenis voor jeugdige personen. Een 37-jarige zakenman, Ewald Melzel. die van medeplichtigheid was beschuldigd, werd tot viereneenhalf jaar gevange nisstraf veroordeeld. Popp had beide moorden gepleegd terwijl hij als Inge's „nicht" was ver kleed. In beide gevallen reed het toe komstige slachtoffer Popp en het meis je buiten de stad in de mening dat hij ..het nichtje" thuis bracht en met Inge alleen zou blijven. In plaats daarvan werd hij doodgeschoten. Geen reden activiteit te verhinderen „Uw vrouw krijgt f 110.per week voor het huishouden en u zelf 40 Oost marken per week om op te maken". Op deze voor een metaalarbeider aantrekke lijke voorwaarden worden door een Rotterdammer, die in de Rosestraat, een kantoortje heeft, maar in het telefoonboek vermeld staat als reparateur van schepen, aanlegger van pijpleidingen enz., voor een „langdurig karwei in het buitenland" gevraagd koperslagers, fitters, bankwerkers, elektrische lassers e.d. Met „het buitenland" blijkt Oost-Duitsland bedoeld te zyn. Zondag a.s. zullen reeds een honderdtal arbeiders per bus naar Warnemünde vertrekken. Daar zullen zy te werk gesteld worden op een scheepswerf. De actie schijnt alleen de aanwerving van arbeiders te betreffen. Zij worden daar in een kamp ondergebracht en krijgen er materialen en gereedschap pen ter beschikking. De bemiddelaar, die volgens ons verstrekte mededelingen zelf 6 miljoen gulden ontvangt, is van plan nog besprekingen te gaan voeren met de Raad van Arbeid en het G.A.K. om te trachten voor de mannen, die hij aanwerft, ook alle sociale voorzieningen gewaarborgd te krijgen. Voor de uitbe- I taling van het huishoudgeld zou hij in Nederland zorgen. Het schijnt in de bedoeling te liggen, althans zo wordt het voorgespiegeld, dat men na elke 5 weken en twee dagen overwerk met een werkweek van Degenen, die zondag a.s. vertrekken, hebben hun paspoort moeten inleveren. Aan de zonegrens in Oost-Duitsland ontvangen zij hun visum. Grote aandacht voor de autobussen De voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, zal vrijdag 6 februari a.s. in het RAI-gebouw te Amsterdam de 40ste RAI-tentoonstelling van bedrijfsautomobielen en onderdelen openen, de eerste internationale expositie in deze branche in 1959. Nu de bouw van het nieuwe RAI-gebouw begonnen is, verwacht men dat dit tevens de laatste expositie van bedrijfsautomobielen in het oude gebouw zal zyn. Evenals twee jaar geleden is de gehele oppervlakte (23.000 vierkante meter) geheel bezet en wel door 185 exposanten. Er worden 76 merken bedrijfsauto mobielen tentoongesteld uit tien lan den: Engeland, West-Duitsland, de V.S., Frankrijk, Oost-Duitsland, Zweden, Italië, Oostenrijk, Zwitserland en Ne derland. Ongeveer 25 Nederlandse toe leveringsbedrijven vinden onderdak in een collectief „Nederlands paviljoen", waarin men zich vooral richt op de Euromarkt. Over deze Euromarkt c.a. zei de heer E. F. Eriksson, voorzitter van de RAI, op een persconferentie te Amsterdam o.m.: „Niet alles gaat zo prettig en ge makkelijk als men verwacht had. Het wil er echter bij mij niet in dat in Europa twee blokken elkaar gaan be concurreren. Men zal op zeer korte ter mijn samenwerking tussen Euromarkt en vrijhandelszone moeten vinden" Over de consequenties van de Euro markt voor de branche van de bedrijfs automobiel, zei de heer Eriksson, dat naar zijn verwachting de eerste vier jaar de prijzen in het gebied van de Euromarkt niet zullen dalen. Over de komende tentoonstelling is de heer Eriksson optimistisch gestemd. Er is weer een belangrijke plaats in geruimd voor de autobus, die in het reizigersvervoer een steeds voornamer functie gaat vervullen. In 1957 nam de autobus van het totale reizigers- vervoer in Nederland (per trein, tram en bus) 55.8 voor haar rekening, dat wil zeggen: 624 miljoen personen, een stijging ten opzichte van 1938 van by na 400 ec. De totaal door alle autobussen in 1957 afgelegde afstand bedroeg 370 miljoen km., dat is 1150 maal de afstand van Tewaterlating KW 121 De voor rekening van de rederij firma D. Ouwehand te Katwijk op de scheeps werf „De Dageraad" to Woubrugge ge bouwde treiler KW 121 zal op dinsdag 3 februari om halfvier te water worden gelaten. De hoofdafmetingen bedragen 41,71 x 7,30 3.80 meter, de voortstu wing geschiedt door een 875 pk. Smit- Bolnesmotor. De elektrische Neptune wordt aangedreven door een 115 pk. Deutzmotor; voorts is er nog een 46 pk. Lister voor de hulpwerktuigen. Er is accommodatie voor 18 personen aan boord. Schipper wordt Kees Dubbelaar uit Katwyk, thans schipper van de KW 122. Het visruim krijgt een aluminium be kleding. Drie gewonden in Sassenheim bij ongelukken door mist Door de zeer dichte mist vond gisteren een viertal ongelukken plaats, waarbij in drie gevallen een mm of meer ernstig gewonde naar hét ziekenhuis moest worden vervoerd en in alle gevallen gjote materiële schade ontstond. Om ongeveer 12 uur had het eerste ongeluk plaats op de Rijksweg 4, ter hoogte van Sikkens. Tijdens het pas seren van een personenauto werd de passerende automobilist van achteren aangereden. Een kettingbotsing, waarbij drie personenauto's, een bus van de N.Z.H. en twee vrachtauto's betrokken waren, was het gevolg. De bestuurder van één der personenauto's een inwoner van Den Haag. werd uit zijn wagen ge slingerd en moest naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden vervoerd worden. Om vier uur was het weer mis op de zelfde rijksweg, maar nu ter hoogte van de Warmonderdam. Door verkeerd par keren van een vrachtwagen met aan hanger werden vier vrachtauto's en twee personenauto's het kind van de reke ning. De bestuurder van één dezer per sonenauto's moest eveneens met ernstige hoofdwonden naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd worden. Om tien minuten over vier reed de 23-jarige heer Hendriks uit Sassenheim in volle vaart op de Hoofdstraat, ter hoogte van de Vleeswarenfabriek achter tegen een stilstaande vrachtauto. Hij liep een schedelbasisfractuur op. Zijn toestand is zorgwekkend. Om half zes vlogen twee auto's achter op een stilstaande bus van de N.ZE., die van.de Rijksstraatweg linksaf wilde slaan de Warmonderdam in. Hier was alleen materiële schade. men. Het is te hopen! I 55 uur gratis per bus naar huis wordt Een zwevende figuur als koordirigent i korte vakantie. Hoe is Dirks broer Aat. die de rest van de koren onder zich had. Zijn resultaten verlopen in het meer of met minder ge luk. Het eenstemmige kinderkoor „Lof zij de Heer" wist hij best cp toon te houden, maar in het meisjeskoor van die naam de tweestemmigheid niet ge lijkwaardig te behandelen, b.v. in het Wiegelied van Brahms, ofschoon de bo venstem uitstekend gelijnd was. Een prettige sonoriteit kwam tot stand in ae Negro-traditional "Carry me back". In het zangkoor van de Ned. Protes tantenbond bevredigde het „Heilig" van Schubert zeker wel. omdat de samen klank er van goeden huize bleek. Gie- sen's „Salvem fac" leed wat doordat de ampele twee bassen hun solotrekken niet met voldoende royale klank konden uitbrengen. Van het gemengd koor „Lof zij den Heer" leek ons het kerkgezang vervoerd voor een korte vakantie. Hoe lang overigens de arbeidsovereenkomst zou moeten duren is nog niet bekend. Soekowono handhaaft haar rechten op tabak De N.V. Landbouwmaatschappij „Soe kowono" te Amsterdam deelt mede. dat zij met betrekking tot haar bedrijf in Indonesië haar eigendomsrechten op de produkten van haar ondernemingen on verkort handhaaft, ondanks de door de Indonesische regering getroffen maat regelen en eventueel nog te treffen maatregelen, confiscatie en nationalisa tie daaronder begrepen. Deze maatre- SU «.v». WÊ gelen zijn, aldus de directie, vooral door „Leid door de zwarte nacht" het meest I |}un, discriminerende werking noc*} geslaagd en klankrijk, afgezien van watde beginselen van het internationale hoge nootjes van de sopranen. De groepsstemmen waren goed ge bundeld. Mozarts "Ave verum" daaren tegen was metrisch veel te sterk aange zet. Van moeiteloos vloeiende en kris- talreine zanglijnen moet hier als het ware een fosforiserend licht uitstralen dat stil maakt en ontroert. Enkele col lega's in de „Ring" kunnen dat rivali seren. Wie weet ook Aat van Vliet te eniger tijd? De Ringvoorzitter G. Goedhart, die in Hazerswoude woont, had blijkbaar geen noch met die van het Indonesische recht in overeenstemming. Aangezien de N.V. Landbouwmaat schappij „Soekowono" derhalve als al- leengerechtigde op haar tabak moet worden aangemerkt, zal elke verkoop van haar tabak door anderen dan de N.V. Landbouwmaatschappij „Soekowo no" als een verkoop door onbevoegden moeten worden beschouwd. De N.V. Landbouwmaatschappij „Soe kowono" behoudt zich tegenover even tuele kopers van haar tabak al haar rechten voor en zal rechtsmaatregelen tegen deze kopers treffen. Hoe de bemiddelaar aan deze con nectie achter het ijzeren gordijn is ge komen? Hij vertelt er zelf van, dat hy al enige tijd met een klein ploegje Nederlanders op een werf in Trave- I miinde, dus not net even in west- Aanbesteding in Voorschoten Duitsland, een karwei onderhanden heeft of had, dat echter spoedig ge- i reed zou zijn. Men heeft toen aange raden met Warnemünde contact te zoeken. Dat is op een overeenkomst uitgelopen. Er moeten in een drietal in aanbouw zijnde schepen installa ties worden aangelegd. Enkele arbeiders, die reeds enige tijd met hem in zee zijn gegaan er schijnt bij de transactie ook nog een ander be trokken te zijn hebben verklaard, dat hij totnutoe prompt aan zijn verplich tingen heeft voldaan. Ze zijn zich be wust, dat ze op eigen risico gaan. maar verklaren nog geen spijt te hebben, om dat ook de verzorging goed is. Zolang de bemiddelaar aan zijn ver plichtingen voldoet, is er. volgens aan het A.N.P. verstrekte inlichtingen, geen reden zijn activiteiten te verhinderen. KONINKLIJKE GIFT VOOR SPASTISCHE KINDEREN H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben een belangrijke gift. gedaan aan de Dr. Winthrop M. Phelps Stichting voor spastische kinde ren te Amsterdam. BEËDIGING OFFICIEREN Op vrijdag 6 februari zullen in het Marine-vliegkamp Valkenburg 33 offi cieren worden beëdigd. Onder dit aantal bevinden zich 21 beroepsofficieren en 12 officieren behorende tot de Koninklijke Marine-reserve. De beëdiging zal ge schieden door de commandant van voornoemde inrichting, kapitein ter zee vlieger W. O. P. R. Aernout. Gisterochtend vond in het gemeente huis in Voorschoten de aanbesteding plaats voor de bouw van een neutrale kleuterschool aan de Dillenburglaan. juist achter het Cultureel Centrum. Er waren 31 inschrijvers, die als volgt inschreven N. Tetteroo en Zn., Leidschendam, f. 98.400; fa. J. van Noord en Zn., Bent huizen, f. 105.955; Ing. Bur. v Bouwnij verheid. Oegstgeest. f. 108 800; Aanne mersbedrijf A. de Waard. Katwyk a. Zee f. 109.000; H. W. Meijer Aannemersbe drijf, Voorschoten, f. 109.200; D. J. Lu cas Bouwbedrijf, Rijswijk ZH, f.109.800; W. Hennipman, Leiderdorp, f. 109.976. Bouwbedrijf De Lange-v. d. Plas, Oegst geest, f. 110.900; G H. J. Niersman. Voorschoten, f. 111.492; Gebr. C. en P. Niersman. Voorschoten, f. 112.340; C. J. Strijk, Oegstgeest, f. 113.300; Fa. M. v. d Bent, Wassenaar, f. 114.300; Fa. Vo gels en Zonen, Wassenaar, f. 114.950; Aannemersbedrijf L. H. Mulckhuyse. Nieuw Vennep f. 118.300; Fa. G W Kramer, Amsterdam-zuid. f 119.020. Systeem Bouw en Expl. Mij, Utrecht, f. 119500; Gebr. Stekelenburg. Utrecht, f. 119.898; N.V. Pennings i.o.. Den Haag. f. 120.000; Adr. den Ouden en Zn.. Gou da. f. 121.590; Fa. J. van Rhijn en Zn.. Katwijk aan Zee. f 121.800. Braco. Am sterdam-zuid. f. 123.670; G v Osnabrug- ge. Voorschoten, f. 123.895; Fa. C. G. Weleveld en Zn.. Haarlem, f. 123.900. W. Jansen, Voorschoten, f. 124.150; O G Yperlaan, Voorschoten, f. 124.300; H N. v. Leeuwen en Zn., Katwijk aan Zee, f. 124.800; L Guys Bouwbedrijf Katwyk aan Zee. f 125 310; Van Doom's Aannemersbedrijf NV.. Den Haag. f. 136 300; Versteeg Bouwbedrijf. Voor burg, f. 138.700; Gebr. Vos. Den Haag, f. 160.569; Bouw en Timmerbedrijf Nebo, Rotterdam, f. 176.500. de aarde tot de maan. Volgens een ra ming zal de uitbreiding en vervanging van het autobuspark tot 1970 ruim 1.1 miljard gulden vergen. Het aantal een heden zal dan groeien van 8000 tot bijna 12.000. Aanbesteding in Alphen Hedenmorgen is ten gemeentehuize van Alphen aanbesteed de aanleg en verlenging van o.m. de Da Costastraat, Catstraat en Marnixstraat Er werden hiervoor 19 biljetten ingeleverd, met de volgende uitslag: Koster en Visser, Waddinxveen, f. 35.000 Gebr De Man Ammerstol. f.31 400.Hulsebosch, Bloemendaal, f. 29.900—Mens. Lisse, f. 29.000.—De Jong, Delfgouw. f. 28.850; Zanen. Bergambacht, f. 28.800.De Rooij. Badhoevedorp. f. 27.495.v. d. Voorde. Amstelveen f. 27.300.Ver sloot, Bodegraven, f 27.000.F. K. Orsel. Leiden, f. 26.800— Visser en Zoon. Wassenaar, f. 26.500—Trio, Woerden, f. 26.200.—Stuijfzand, Lei den, f. 25.800.—Oudenes, Alphen, f. 25.000.—J. Stam, Voorschoten, f. 24.888 Vissers Wegenbouw. Sassen heim. f. 24.900.—J. van Wie ringen. Al phen. f. 24.700—Van Ooijen, Gouda, f. 23.900.—C. A Langeveld. Alphen, f23.880.—. De gunning is aangehouden. MARKTBERICHTEN LEIDEN30 Januari Veemarkt: Aan gevoerd 4 stieren. 50 melkkoeien. 200 vette koeien, 25 vare koeien, 52 vette kalveren. 70 nuchtere kalveren, 45 vette sdhapen, 1813 vette lammeren, 2 zutglammeren. 23 varkens zeugen. 212 schrammen. 3-55 big gen. 4 geiten, totaal 2854. Prijzen: melk koeien 9001300; vette koelen schoon ge wicht 2 803.45: vare koelen 550960; vette kalveren levend gewicht 2202 80; nuchtere kalveren levend gewicht per kg. 1 20<1.65: nuchtere klaveren levend ge wicht per stuk 45—75; vette schapen 70 100- vette lammeren 70100; drachtige zeugen 275375- schrammen 80110; biggen 485258. Handel: melkkoeien willig, vette koelen vlug. vare koeien rus tig, vette kalveren matig, nuchtere kal veren lulerlg. vette schapen en vette lam meren willig, zeugen, schrammen en big gen redelijk. LEIDEN. 30 Januari Kaasmarkt: Aan gevoerd 17 partijen Goudse kaas. Note ring: Goudse eerste kwaliteit 2.262.33. Handel kalm. AALSMEER. 29 Januari C.V. Centr. Aalsm. Veiling G.A.: Seringen^ Stepman 90; Legray 53; Blauw 95; Sneeuwballen 50 per tak. A J Anjers: rood 30; roze 44; wit 42 per stuk. Rozen: Better Times 61; Towny Gold 65; Edlth Helen 64: Parel v. Aals meer 76; Geheimz Duisberg 105; Stok man 65: PechtoLd 66; Baccarat 90; Rosa- landla 75 per stuk. Snijbloemen; Prunus- triloba 64: Forsythia 46 per tak. Diversen: Fresia 165: Cyclamen 110; Iris 380; Asp. plumosus 190 per bos. Gerbera 66 per stuk; Euphorbia 75 per tak: Amaryllis 50 per kelk; Calla 120 per stuk. POTPLANTEN: Grote pot. kleine pot: Adlanthum 60—70; Anthuxlum 300— 500, Asplenlum 9095. 3540; Azalea 600750. 150220; Begonia 5060; Bladbegonia 80—90, 30—40; Cactussen en vetplanten 100—180. 12—18: Calceolaria t 7ö©5: Clnnerarla 100125. 100110; Ciscus antarctlca 100140 3545; Co lli mne a 200250. 80110; Cyclamen 300 400 150200: Euphorbia splenden6 80 90 3040; Flcrus 200—300. Hedera bont) 7075; Kalanchoë 6000, 60 80: Klimplanten 60—75; Monstera 200 400 Nephrolepis 200280. Pla- tvcerlum 300—500. 125190; Primula malacaides 60—90; Primula obcouvlca 150200. 6075; Primula sinensis 40 —50; Sanseviera 200—380. 125—175; Tra- descantla 60—65. 12—16; Varens (gem.) 4552. BOSKOOP. 28 Januari Coöp. Ver. De Bcskoopsohe Veiling: Forsythia I 4743, Idem II 3433, dem m 2627. Idem IV 1814. per tak; idem per bos 10085; Hamamelis 80—55 per tak; idem per bos 400; Rhodo Nobillanum 3824 per knop; Mtahonlablad 135—105; Idem korter 85 per bos; Magnolia soulangeana 4312 per knop: Prnustrilloba 3418 per tak. Pru- nustrlloba per boa 90—76; Kersro6ea 41 2026 per tak. HOOFDDORP. 29 Januari Graan- beursnotering: Tarwe f2829.60; haver f2225- gerst f21—24.50; gr. enwten f32 56- karwyzaad f 7386; ka/pcijners f 28 38! Alles per 100 kg KATWIJK AAN DEN RUN. 29 Januari Groenteveiling: Waspeen A expert (per kist» 4 206.40 idem B export 2 804 50. Idem A binnenland 3.80—6 30. Idem B binnenland 2 20320; spruiten H 2021. Idem geschoond 34; boerenkool 1421; breekpeen (per kist) 1.40—1.80: groene kool 1216; knolseldenle (per 100 st.) 714. rode kool 1422; gele kool 814; selderie i per 100 bos) 12. Aanvoer was peen 44 000 kg. waarvan 19.000 kg. voor export werd verkocht. LISSE. 29 Januari Plantgoed veiling gladiolen De aanvoer van plantgoed by de Ooöp. Bloembollenvelling H.B.G. wordt Iedere week groter. Goede gezonde par tijen gaan vlot van de hand. Gladiolen: Abu Hassan 6/8 1.30 4 6 Acca Lau- rentia 0.80. 0 60; Alfred Nobel 1 40. 0 90; Aristocrat 1 40. Aranjuez 1.70. At lantic 185 Benaris 0.85. Bloem fontein 0 95. 0.55; Card. Spellman 1. Dr Fleming 1 10 Gold Dust 0 85. 0.60; Han van Meegeren 1 0 80; Joh. Strauss 0 95. Joh v. Konynenburg 2.30 Jo wagen aar 1.30. Lavendel Glan/t 090. Nieuw Europa 3.1.30; Pacto- lufi 0 60. 0 35; Sans Sou cl 1.80, 0.80; Sneeuwprlnses 0 50, 0.35. ROELOF ARENDSVEEN. 29 Januari Bloemenveiling: Anemonen 1-20125 Blauwe Druifjes 30—41. Narcissen: Early Glorie 7192: Portuna 6977: Am. Glo rie 7072: Maniflcense 8195; Carlton 7592; Früllngh 9294; Llnnocence 70 76. Tulpen: Early Queen 6999; Hllle- garde 67—94; White Sail 1.01—120; Kre- lage 6586; Golden Harvest 1071.17: Rose Copland 1.00127; Purper Copland 1 06—1 29; v. d. Eerden 861.06; W Inter- gdld 881.00; Br. Star 5160; Zenober» 70—75; Lustige Wit we 1201.34; Mad. Curie 1.00—1.05; Delicate 101—4.05; Ibis 80—82; E. Eddy 1.15—1 22; Preludium 90 94 per bos. Am. Anjers 1823 per stuk. RIJNSBURG. 29 Januari Bloemen veiling Tulpen: Dellze 75—00; White Sail ISO—145: v d. Eerden 100—105; Cop land roze 90120; blauw 120—435; Cor- dell Huil 145—165; Krelage 70—100: At leet 125140; Golden Harvest 115130; Danton 125130: Lustige Witwe 120140 SMvereloud 120>135; Golden Harvest 110 —130; Hillegarde 80—90; Preludium 95— 110: Paul Richter 125130; Wlntergold 100—115; Demeeter 145175; Albino 145 185; Narcissen- Golden Harvest 85105; Helios 8085; Soar Jet Eleg 7585; Carl ton 80—100; Paper White 100115: Fre sia 100105; Blauwe druifjes 4556. alles per bas Hyacinten. Ostara 21—29 Jan Bos 18—25: Pink Paerl 28—37; Delfts blauw 1930; Bismarck 22—32: Gemengd 2233 per stuk I UTRECHT. 30 Januari Kaasmarkt: Op de Utrechtse kaasmarkt werden heden aangevoerd 2 partijen. Aantal Kazen 72. 1 Aantal kilogrammen 549. Geen prysno- tering. Handel was vlug.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 13