GRATIS een royale„Junior pot' WYBERT BRYLCREEM Kandidaatstelling voor de Tweede Kamerverkiezingen tijdelijk BRYLCREEM Expositie der ..puur-abstracten" in de gangen van Academiegebouw Koninklijk brons voor J. Trouwee 97ste Jaargang Woensdag 28 Januari 1959 Tweede blad no. 29656 Brylcr«m ilW»1 Elf lijsten in Kieskring Leiden ingediend Vandaag vond in het gehele land de kandidaatstelling voor de Tweede Kamer verkiezingen plaats. Tot hedenmiddag waren in het Stadhuis elf kandidatenlijsten voor de Kieskring Leiden ingediend. In afwijking met voorgaande Kamerverkie zingen is thans ook een lijst ingediend door de Pacifistisch-socialistische partij, de Boeren-partij en een Ijjst-Wagenaar (dissidenten CPN). P. v. d. A. I. Samkalden. Wageningen; J. Bom- mer, 's-Gravenhage; J. H. Scheps, Den Dolder; C. J. N. M. Ruygers, Rijswijk (Z.-H.); J. Blom, 's-Gravenhage; D. Heroma géb. Meilink, Amstelveen (gem. Nieuwer-Amstel)B. van den Tempel, 's-Gravenhage; J. Koopman, Voorburg; P. H. J. M. Daams, 's-Gravenhage; A. J. Schouwenaar, Bilthoven (gem. De Bilt); A. C. Verhoef, Utrecht; H. B. Engelsman Schiedam; H. van Es, Dordrecht; B. J. Stokvis, Amsterdam; Th. J. Hogendorp, Amsterdam; W. A. Kieboom, Utrecht; G. W. Hijlkema, 's-Gravenhage; T. van der Marei geb. van der Meer, Woerden; J. S. van Hessen, De Bilt; M. van der Stoel, Amsterdam; W. A. Rensen, 's-Gravenhage; J. P. van Praag, Voor burg; P. J. de Kruif, Amsterdam; C. Venzelaar geb. de Boer, Bunnik; N. H. Wiarda, 's-Gravenhage; P. S. Pels, Voorschoten; J. Grashuis, Hoogland; W. C. Wessels geb. Krens, 's-Gravenhage; W. van der Gevel, 's-Gravenhage; J. W. Masman, Utrecht. K.V.P. C. P. M. Romme, Bloemendaal; W. J. Andriessen, Bunnik; H. W. van Doorn, Rotterdam; C. J. van der Ploeg, Haar lem; J. M. A. H. Luns, 's-Gravenhage; Th. D. J. M. Koersen. Amsterdam; mej. J. C. H. H. de Vink, Utrecht; T. Brou wer, Wassenaar; A. C. M. Weijters, 's-Gravenhage; A. M. Lucas, Rotterdam; Th. Laan, Venhuizen; E. J. M. Kolf schoten, Roelofarendsveen; J. M. A. C. van Dongen, Aardenburg; mej.. A. H. Nol te, Amsterdam; C. F. Kleisterlee, Rotterdam; Ch. J. I. M. Welter, 's-Gra venhage; Th. M. J. de Graaf, Lisse; F. J. H. Bachg, 's-Gravenhage; K. Th. M. van Rijckevorsel, 's-Gravenhage; W. J. Schuyt, 's-Gravenhage; J. G.. M. Delf- gaauw, Rijswijk (Z.-H.)J. M. Aarden, Voorburg; H. M. J. Beyaert geb. Drost, Utrecht; J. A. Mommersteeg, Amster dam; E. P. Clijnk, Zaandam; M. P. A. Meissen, Wateringen; A. P. Hilhorst, Soest; Th. J. Andriessen, Ovezande; H. J. Neefs, 's-Gravenhage; C. P. Jong, Schagen. A.R. J. Zijlstra, Amsterdam; J. A. H. J. S. Bruins Slot, Aerdenhout; A. B. Roosjen, Amsterdam; C. P. Hazenbosch, Den Dol der; J. van Aartsen, 's-Gravenhage; A. W. Biewenga Wzn., Garsthuizen; H. van Eijsden, Rotterdam; J. Smallenbroek, Assen; J. van Eibergen, Utrecht; Th. A. Versteeg, Amsterdam; E. P. Verkerk, Boskoop; B. W. Biesheuvel, Aerdenhout; J. Meulink, Enschede; G. A. Kieft, Utrecht; C. van Nierop, Zeist; W. Aantjes, Utrecht; J. A. van Bennekom, Middelburg; A. Veerman, Rijswijk (Z.-H.); C. Boertien, Diemen; N. G. Geelkerken, Leiden; Roolvink, Hil versum; J. van Baal, Doorn; Tj. Wal burg, St. Anna Parochie; P. Renkema, Appingedam; A. J. Dekker, Alphen a. d. Rijn; H. de Mooij, Rijnsburg; H. Vink, Gouda; P. C. Monster, Voorburg; T. M. Gilhuis, Katwijk; C. J. Woudstra, Lei den. C.H.U. H. W. Tilanus, 's-Gravenhage; N. K. J. Beemink, Rijswijk (Z.-H.); F. H. van de Wetering, Amsterdam; C. J. van Mastrigt, Zeist; Jkvr. C. W. I. Wttewaal van Stoetwegen, 's-Gravenhage; D. F. van der Mei, Rijswijk (Z.-H.); H. Kik kert, Zeist; M. R. H. Calmeyer, 's-Gra venhage; C. F. van der Peijl, Kloetinge; I. N. Th. Diepenhorst, Epe; J. J. R. Schmal, Voorburg; J. de Ruiter, Alphen a/d Rijn; H. N. Gerbrandy, Nijland; J. T. Mellema, Nieuw Scheemda; G. Ph. Helders, 's-Gravenhage; J. W. van Gel der, Nieuwer-Amstel; W. Veldsink, Om men; J. W. van Hulst, Amsterdam; Mej. E. A. Haars, Breukelen; J. W. Beere- kamp, Hoogeveen; A. Oliemans, Dor drecht; Joh. Boers, 's-GravenzandeP. Boersma, Rotterdam; S. H. van Eyber- gen, Katwijk; F. J. Krop, Rotterdam; W. Scholten, 's-Gravenhage; G. A. Kluitenberg, Apeldoorn; W. F. Lichte- nauer. Rotterdam; A. van den Berg, Berkel; A. J. van Duist, Hilversum. V.V.D. P. J. Oud, Rotterdam; H. A. Korthals, Leiden; J. M. Stoffels geb. van Haaften, Haarlem; F. den Hartog, Hoog-Blok- land; J. G. H. Cornelissen, Amsterdam; R. Zegering Hadders, Emmen; G. Rit meester, 's-Gravenhage; H. F. van Leeu wen, Laren N.-H.; E. H. Toxopeus, Breda; F. G. van Dijk. 's-Gravenhage; C. Berkhouwer, Alkmaar; Mej. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra, 's-Gravenhage; M. Visser, Arnhem; S. Korteweg, Gro- MEDAL-TEST In tegenwoordigheid van vele ouders en leerlingen van het Dansinstituut Al- phenaar werd in de grote zaal van „Den Burcht" een Medal-test gehouden. De geslaagden voor „brons" waren de da mes M. S. Janzen, W. v. d Wijngaard, C Ruiter, A. Dreef (met lof), L. v. d. Oever, A. A. Overvliet (met lof), G. Kraan, P. Jansen, T. van Asselt, E. Pro- vily, R. Sira, N. Hoogervorst, M. C. v. d. Born. W. Blok, M. J. Spierenburg (met lof), L. Schraa. G. van Egmond. H. v. Hazendonck, M. van Egmond. M. van Gorsel, M. J. v. d. Vlugt. M. de Jong, J G Verdoes «met lof), C. Passchier, B. van Dissel, G. Maagdelijn, M. Herkens (met lof), T. Schraa, B. Lancel, J. Rem merswaal en de heren P. J Maters, B. Wolsink, P. Segaar, R. Holland, M Bouwman, G. Hoogendoorn. D. v. d. Horst, A. Kroes, J. H. van Duyvenbode, B Vis, R. W. Liebert, J. B. van Staden, N Wassenaar, W. den Haan, A. Rijns burger, J. C. A. v. d. Sluys, W. J. H. Bouwmeester, R. Bink, A. Nieboer, A. v. Deursen. Voor „zilver" waren dit de dames A. Molenaar, N. Leest, mevr. Vroegop, A. Taf fijn, T. Giessen, G. J. Gijzenij, E. Prins. L. Zirkzee, N. de Kruis, C. van Vliet. I. Blansjaar en de heren J. Phi- lippo, J. Campfens. A. Vroegop, C. G Gussekloo, S. Ossevoort, H. Honsbeek, Jac. v. d. Hoeven, J. G. de Graaf, J. D. de Booy, J. Heymans, J. Pielanen, F. H Bouter, A. G. Holland, C. M. van Loe F Pielanen, G. Schraa. Het diploma „Zilver met Ster" werd uitgereikt aan de dames: G E. Knijff, E. de Tombe (hoogste aantal punten), S J M. Melet. M. J. Kolderman. T. Segaar W Ahren.s, C Holswilder. E. Donkers- goed. M L. M nni, C Labordus. H G Kraan en de heren: J. Dincse, L. Kamp hues, J. van Heusden, P. Janssen. I ningen; J. H. Couzy, Apeldoorn; W. J. Geertsema, 's-Gravenhage: A. Kuiper geb. Struyk, Rotterdam; G. Dorsman, Vlaardingen; H. van der Houwen, Dub beldam; F. Portheine, Leiden; H. van Riel, 's-Gravenhage; J. Alers, Baren- drecht; A. van Vuure, Wassenaar; W. H. Fockema Andreae, Rotterdam; J. N. van den Ende, 's-Gravenhage; C. van der Linden, Rotterdam; W. H. Jas, Dubbel dam; J. Kruijsheer, Gouda; W. K. J. J. van Ommen Kloeke. 's-Gravenhage; J. J. Tekelenburg, Rotterdam. C.P.N. S. de Groot, Amsterdam; M. Bakker, Zaandam; C. Borst, Amsterdam; T. Ja ger, Deventer; W. Hartog, Koog a. d. Zaan; C. Haringa, Amsterdam; B. J. Weenink, Amsterdam; H. de Vos geb. Krul, Rotterdam; S. Groenendijk, Rot terdam; E. Muller, geb. Van West, Am sterdam; T. J. de Vries, Amsterdam; G. van Praag, 's-Gravenhage; M. D. Pro per, Haarlem; T. Stuivenberg, Enschede; W. Kremer, EmmenA. Zandstra, Heren veen; H. Teeuwen, Haarlem; L. Engel, Amsterdam; G. de Vries, Andijk; S. J. Rutgers, Amersfoort; H. Schuur, Fin- sterwolde; A. van den Berg, Arnhem; F. Dragstra, Heerlen; A. A. Korlaar, Am sterdam; J. W. van de Wege, 's-Gra venhage; H. Kobus. Groningen; U. Kre- mers, IJzendijke; H. Bodde. Wieringen; J. M. van der Blom, geb. Vijlbrief, Lei den; M. Boshart, Rotterdam. S.G.P. P. Zandt. Delft; C. N. van Dis. 's-Gra- venhage; D. Kodde. Zouteiunde; P J. Dorsman. Staphorst; H. Fokker. Eind hoven; M. A. Mieras. Krimpen aan den IJssel; H. van Rossum. Zeist; J. Ver meulen Hzn.. Kinderdijk; C. Smits, Sliedrecht; D. van der Ent Braat, El- Aflvertentle Rokershoest wordt voorkomen en bestreden met speet; E. du Marchie van Voorthuijsen, Leersüm; A. de Redelijkheid, Ouder kerk aan den Ussel; A. Vlasblom, Delft A. J, Kersten, Rotterdam; A. J, Schot, Middelburg; J. Verboom, Kollumj A. Schouls, Lisse; B. van der Graaf Jzn., Ridderkerk;W. F. Mulckhuijse, Waar der; W. van Oostende, Culemborg. Geref. Politiek Verbond L. P. Laning, Groningen; L. A. F. Godschalk, Rotterdam; C. Smits, Haren A. A. Basoski. Groningen; C. Huizinga, Heerenveen; P. A. C. Schilder. Assen; H. Kooistra, Opeinde; D. C. Haak. Ber kel: J. Wijnands. Wormer; C. Spruijt, Enschede; W. Vreeken, Dordrecht; R. van Wolde, Assen: P. W. Smits, Bilt hoven (gem. De Bilt); C. C. de Vries, Hattem; W. Horinga, Grootegast. Pacifistisch-socialist. partij H. J. Lankhorst, Amsterdam: O. Noordenbos. Amsterdam; J. W. E. Rie- mens, Amsterdam; H. J. van Steenis, Utrecht; N. van der Veen. Westzaan; T. C. C. Scholten geb. van Iterson. Bilt hoven; L. J. Bot. 's-Gravennage; W. H. P. Meijer. Zwolle; D. van Bentveld, Rotterdam; G. E. van Letten van Ros sen. Vlaardingen; B. C. Brokking, s-Gravenhage; L. B. van den Muyzen- berg, 's-Gravenhage; M. van Pelt, s-Gravenhage; J. H. van Wijk, Benne- broek; N. Singer. Schiedam; F. van den broek; N. Singer, Schiedam; F. van de Eerg, Hillegom; H. Wiebenga. Bloemen daal; D. A. Noordewier, Deventer: P. van Vuure. Rotterdam; L. E. W. van Albarda, Leeuwarden; C. Boeke, Ab coude: M. W. C. Cohen Stuart geb. Franken, Bennekom: N. A. Donker sloot, Amsterdam; G. J. Geers. Gronin gen; J. de Graaf, de Bilt: A. Hoexstra. Groningen: C. Houwaard. Rotterdam; M. Jonge jan geb. Jansma. Nieuwe Nie- dorp: C. Oder kerk. Santpoort; Kr. Strijd. 's-Hertogenbosch. Boerenpartij H. Koekoek, Bennekom: J. Fabius, 's-Gravenhage; G. W. Voortman, Eefde; E. J. Harmsen. Hoenderlo; H. E. Boisse- vain, 's-Gravenhage; P. Voogd, Stol wijk; M. J. Visser. Wassenaar; G. H. Lenselink, Zelhem; H. Tromp, Amster dam; A. Lanting, Goes; B. A. J. Over- mars, Amsterdam; W. Soetendaal, Bar- neveld. Lijst Wagenaar G. Wagenaar, Amsterdam; H. Gort zak, Amsterdam; M. E. Lips geb. Odinot, Hilversum: B. Brandsen, Amsterdam; A. Jagtenberg. Amsterdam; L. W. Grein, H oensbroek; J. de Jong, Groningen; G. Vink. 's-Gravenhage; E. H. v. Keekum geb. Coerts, Arnhem; J. S. Pieters, Am sterdam; T. Peeters, Nijmegen; H. W. Stenacker, Amsterdam L. de Vries geb. de Hondt, Amsterdam; F. John. Am sterdam; D. Smook, Nieuwe Schans; N. Bosma, Amsterdam. ij bij aankoop van de handige voordelige tube van f. 1.85 Leuk - zon unior pot voor zoonlief! Prima - zo n kloeke tube voor vader! Yoor mooi, gezond haar De inhoud van de GRATIS Junior pot is ruim voldoende om dat te bewijzen. Haast u dus naar uw winkelier om van dit unieke voordeel te profiteren Beecham (Nederland) N.V, i the perfect hairdressing B for the famil/ Voor EngrosJacq. Mot NV* Amsterdam „De Informelewijst nieuwe richting: aan Een kleine wereld van aparte kleurenrijke en gloedvolle schoonheid gaat voor U open bij de bezichtiging van de interessante expositie „Informele kunst" in het Academiegebouw der Rijksuniversiteit, georganiseerd door de besturen van de Senaatscommissie voor het Studium Generale en het Leids Academisch Kunstcentrum. Zij is bedoeld de jongeren een inzicht te geven in wat er thans onder de hypermoderne kui*,tenaars, de zogenaamde „puur-abstracten" leeft. Reeds eerder trokken twee exposities de aandacht: de eerste was gewijd aan de schilderkunst uit het begin van deze eeuw, de tweede gaf een inzicht in de ontwikkeling van het impressionisme en de nog aan vormgeving geboden abstracte kunst. Deze derde wijdt, gelijk gezegd, aandacht aan de puur-abstracten door een groep, welke zich de „Informele" noemt. De aanwezige representanten zijn Armando (wel de bekendste op dit gebied). Kees van Bohemen, Hendrikse, Will Leewens, Cor de Nobel, Henk Peeters, Jan Schoonhoven en Fred Sieger. Deze collectie is bijeengebracht door de „Vrije Academie" te Den Haag, was eerder te zien in de Mensa der Technische Hoge school te Delft en gaat vervolgens naar Dusseldorf en o.a. België. Er zijn twee soorten abstractie, name lijk die. welke oorspronkelijk gebaseerd was op het geometrische (vertegenwoor digers o.a. Mondriaan en Van der Lek), thans houdt men zich bezig met de pure abstractie, waarin van enigerlei vormge ving totaal is afgezien. Daartussen beweegt zich nog een over gangsstadium, waarvan bijv. een Van Bohemen of een Will Leewens blijk ge ven. De groep distancieerde zich echter van de Cobra-groep, waartoe een Karei Ap pel en een Corneille, die aan de vorm geving vasthouden, behoren. De puur-abstracten houden zich voor namelijk bezig met de tint, o.a. het grijs of varianten van grijs, het brandend- roestige rood. z.g „bestorven" kleuren Daarmee bereiken zij ontegenzeggelijk hoogst suggestieve en decoratieve effec ten, welke bijv. als opvullende versierin gen aan een witte wand uitnemend ge schikt zijn. Als hulpmiddelen voor hun werk. grijpen zij naar alle mogelijke at tributen. Wij noemen blokjes hout. stuk jes metaal, flarden textiel, zelfs een lap oude jute, als dit in de opzet past. De polychrome verfbehandeling - soms ver mengd met zand - is dik en zwaar, zij vereist een speciale techniek. Zij hande len bewust, laten niets aan het toeval over. hetgeen men wellicht ogenschijn lijk denken zou. Men kan in veel geval len van „toverachtig" werk spreken. Jan Schoonhoven voor wie het tweedimen- sionele onvoldoende was, maakte zelfs een opvallende constructie in papier maché in relief gedacht. Soms lijkt de schepping als een inkt- spat uitgespreid. Voorts zijn er onder deze abstracten diverse tendenzen merkbaar: Armando bereikt impressionistische-. Van Bohe men duidelijk expressionistische effec ten, met reminiscenties aan een Vincent van Gogh. Deze abstractie laat alles aan het voorstellingsvermogen van de beschou wer over: hij zal met zijn eigen fanta sie te werk moeten gaan en zien of zij hem iets „zegt". De „schilderijen" zijn dan ook naamloos. Persoonlijk werden wij herhaaldelijk door deze absoluut nieuwe uitdrukkings wijze geraakt. De heer F. .L. Mulder, ver- AANBESTEDING. In opdracht van de Rijksgebouwen dienst te Den Haag heeft het Architec tenbureau H. A. van Oerle en J. J. Schrama te Leiden onderhands aanbe steed de bouw van een koepel voor asbro-fotografie, met werkplaats, aan de Sterrewachtlaan in Leiden. Er werd als volgt ingeschreven: Gebr. G. en P. Niersman, Voorschoten f 277.213M. W. Meyer. Voorschoten f296 000 Fa. J. van Rhijn, Katwijk aan Zee f 304 000; D. J. Lucas bouwbedrijf, Rijswijk f304.975; Fa. Bik en Breede- veld. Leiden f307.500; N.V. voorh. Ne- derhorst. Gouda f307.700; Fa. H Oude nes, Alphen aan den Rijn f317.379 bonden aan het Studium Generale ver strekte er ons enkele Inlichtingen over. Een expositie als deze is uitermate geschikt om de universitaire jeugd in contact te brengen met de tem- poraire kunststromingen. De erva- i ring leert, dat zij dit zeer ernstig opvat. In het centrum van wetenschap, dat de Leidse Universiteit is, wordt de kunst, die toch aan de weten schap gelijkwaardig is, wel eens ver geten. Een manifestatie als deze doorbreekt dit. Wij hopen, dat deze hoogst inte ressante en ongetwijfeld van niveau getuigende collectie de aandacht van velen mag trekken. De werken sieren het trappenhuis en de gan gen van het Universiteitsgebouw, waar zij bijzonder gunstig uitkomen De tentoonstelling is tot en met 28 februari geopend. H. Een der abstracte werkstukken van Kees van Bohemen. Men zij voorzichtig met het uitspreken van een oordeel, omdat een der be langrijkste elementen, de „kleur" op deze reproductie is weggeval len. Veertig jaar bij de S.L.F. Vandaag is het precies veertig jaar geleden, dat de heer J. Trouwee als schildersgezel in dienst trad van de Sted. Lichtfabrieken. Na alle schil dersrangen met succes te hebben doorlopen, werd hij 1 juni 1955 aan gesteld tot werkmeester. Alvorens een huldiging in het bedrijf plaats vond. werd de jubilaris met zijn familie ontvangen in het Stadhuis. Bij deze ontvangst was ook de directeur van de S.L.F., ir. Y. Ykema, aanwezig. Wethouder S. M. Stolp, die namens het gemeentebestuur gelukwensen aan bood. ging in het kort in op de uit nemende staat van dienst van de heer Trouwee, aan wiens deskundige arbeid het te danken is. dat veel materiaal voor ondergang werd behoed. Voorts wees spreker erop. dat de jubilaris in deze veertig jaar een belangrijke ont- Mevr. Van Raephorst sprek voor Leidse huisvrouwen In de grote bovenzaal van „Het Gul den Vlies" hield de afdeling Leiden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen gisteren een druk bezochte middag bijeenkomst. Dat de belangstelling zo groot was er waren nauwelijks stoe len genoeg viel niet te verwonderen. Als gaste was n.1. op deze middag aan wezig mevrouw Marijke van Raephorst. een zeer vertrouwde en zeer gewaardeer de verschijning in de kring van Neder landse huisvrouwen, zoals de presidente van de Leidse afdeling, mevrouw C. HagemanVerhagen, in haar openings woord terecht opmerkte. Aan de hand van verschillende fragmenten uit de Nederlandse literatuur schetste mevr. Van Raephorst de positie van de mens op wat zij zelf de brug des levens noemde. Zij las aan het begin van de middag poëzie en proza uit heden en verleden zowej de godsdienst, de liefde als de politiek betreffende en toonde aan, dat vele woordkunstenaars de ver schillende levensbeschouwingen van de mens hebben beschreven. Wie Bertus Aafjes „Kamelen" leest kan daar uit op maken, dat er mensen zijn. die de brug lei vaar In langzaam tempo overtrekken, maar daarbij het einddoel I nooit uit het oog verliezen. Dat er lieden 1 (Foto LD./Van. Vliet) Wethouder S. M. Stolp speldt de Koninklijke onderscheding op. wikkeling van de kleurtechnlek heeft medegemaakt en dat zijn arbeid be- sparenc en verfraaiend heeft gewerkt. Wethouder Stolp, die grote waar dering had voor de plichtsbetrachting van de heer Trouwee. deelde tenslotte mede. dat het H M. de Koningin had behaagd de jubilaris de bronzen ere medaille. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. Nadat de koffie was rondgediend, verplaatste de feestvreugde zich naar het bedrijf van de S.L.F. VAN KOUS TOT KLUIS Nog ter gelegenheid van het 140-jarig bestaan van de Leidsche Spaarbank is onder de titel „Van kous tot kluis" een bijzonder goed verzorgd eti ook zeer origineel opgezet jubileumboekje ver schenen. Aan de hand van een groot aantal geestige tekeningen de tekst is zeer beknopt gehouden worden de ontwikkeling van deze bank en de di verse spaarsystemen op aantrekkelijke wijze belicht. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand.ex. I wis- en natuurkunde, de heren W. F. E Michel (Den Haag) en P J. C Nagtegaal (Lei den i; doet ex. wiskunde, de heer L. Ho rowitz (Leiden)doct.ex. natuurkunde, mevr. O G. NielsHakkenberg (Haar lem) en de heren W. A. J Verstegen en R de Bruyn Ouboter (Leiden); doct- ex. geologie, de heer G. A. Cramer (Leiden). ztjn, die het leven ln zijn totaliteit aan vaarden, maar niet de details van het bestaan, wordtb.v. treffend geïllustreerd door de dichter Guillaume v. d. Graft in zijn ..Ja en nee". Het onderwerp, dat mevrouw Van Raephorst na de pauze behandelde ..Ik zoek een huis. ik zeek 'n thuis", sloot aan op hetgeen zij eerst verteld had. Spreekster wilde zich eerst verdiepen in het zoeken van een huis, daarna het vormen van een thuis onder de loep nemen en vervolgens het geeste lijk thuis, dat de mens zoekt in dit leven of in een volgende situatie, wanneer het einde der brug bereikt Is. aan de erde stelten. O m. wees mevr. Van Raeph rst op het grete belang om van een huis een thuis te maken.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3