Laatste nieuws In Oegstgeest wordt spoedig met >ouw van 188 woningen begonnen George Anderson (13 jaar) speelde Mozart op concert der politie Verbetering bruggen in Hoge Morsweg spoedig te verwachten DONDERDAG 22 JANUARI 1959 Naar de superieure afdeling? Een korps met een kapitale di ipline Op de jaaruitvoering van het Leidsch Politie Muziekgezelschap in volle Stads- zaal heeft dirigent Dick Anderson een niet geüniformeerde op het podium ge bracht: zijn eigen zoon George, die we dertien Jaar schatten. George zat aan de vleugel en speelde voor piano gearrangeerd de orkestparty van het 4de hoorn- concert van Mozart. Zijn partner was de barytonhoornist van het korps P. J. v. d. Akker, die nog onlangs onderscheidingen behaalde. We hadden respect voor beider prestaties. Voor de pianist om zijn klassiek gevoel en, ondanks nog kleine toon, reeds zeer degelijk verzorgde notenbeeld, voor de hoornist om zijn gerijpte techniek en bloeiende toonvorming. Maar ook interessant scheen ons toe het „zo vader zo zoon", en wel in de liefde voor de muziek. Uit de muzikale erfopvolging in uit elkander spruitende gezinnen is menigmaal een belangrijk musicus ontstaan en niemand weet of niet ook hier een dergelijke zegen verborgen is! Anderson is een man wiens handen onophoudelijk jeuken om muziek te ma ken! De nieuwe voorzitter Egbert Beens bedoelde hetzelfde door te zeggen, dat muziek hem zelfs dag en nacht bezig houdt. Daardoor heeft Anderson de Leidsche Politie-fanfare gesteld tot een vuurbaak in de wijde omgeving, een lichtend voorbeeld voor velen. De inzet van een paar maten zijn al voldoende om de kwaliteit van dit korps te vermoeden. Met de eerste attaque al veert de klank vrij door de ruimte, een ongedeelde klank, klank als van één man in elke groep en in het hele appa raat. Een klank door niets bezwaard omdat hij rein is en de kern van de toon treft, een toon, warm van gloed, rond en welgemengd. Daarbij komt een kapitale discipline met een buigzaam reageren op alles wat de dirigent wil en met zijn sterk beeldende directie sugge reert. Zo kan een eindcrescendo als een rollende golf door heel het orkest gaan met een gave, glanzende sonoriteit. Dat daaraan een vergeschreden technische routine ten grondslag ligt, is een van- Klfsprekendheid. We willen echter niet de indruk ves tigen dat onze Politie-fanfaristen on overtroffen zijn, aangezien we drie jaar jeleden in dezelfde stadszaal Limburgse di Brabantse korpsen uit Bocholz, Bu- del, Elsloo en elders beoordelen moes ten, die alles sloegen wat maar naast hen trad! Toch is óns korps ónze trots. Was er verleden jaar, buiten de mar sen, maar één oorspronkelijk werk, nu vas alles origineel, zij het zonder over rompelende programmatische kracht. Aan de leus „programma-vernieuwing" meer dan voldaan. Desondanks heeft het concert ons op dit punt niet geheel roldaan, omdat ons tot bewustzijn kwam dat het geniale werk voor blazerskorp- nog vrijwel ontbreekt, al zijn de mo- ïrne componisten meestal handig en nardig, zo niet zelfs gelukkig in het nstrumenteren, zoals ook nu. Van de veelschrijver Boedijn was er sen virtuoze mars „Grammatique" met ?el onnodig vulwerk, op een gewilde ijze modern gekruid zonder modern an aanleg te zijn. Zijn latere „Foster- iuverture" deed veel plezieriger aan. Zij laraf'-aseert songs, w. o. „Kentucky lome", in de vorige eeuw door de Ame- ikaan Foster vervaardigd, en laat door laar geritmeerde levendigheid een frisse ndruk na. Een Symfonische Ode „Nor- nandie" van een onbekende Henry Jeehl. compositorisch soms zwak, wist boeien door de zachte stemmingen en oor een innige zangerigheid van lan- adem. De finale, getiteld „De Bevrij- ing", had veel meer doen verwachten, adanks het illustrerende klokkenspel tn George Anderson. Een „Perla de Andaluzia" vervolgens, er Spaanse wals van een zekere Coi- eux was niet onaantrekkelijk, maar we idden toch de meeste aandacht voor !P mooie piston-solo en voor de plas- ische en dwingende leiding die Ander- in erbij schonk. Daarna kwam het leest bevredigende: een Jazz-ouverture Chicago" van Fernand Ruelle, een aan- inst. Ruelle verstaat de kunst, eenvou- l maar pakkend thematisch noteriaal agvaardig en veelzijdig te verwerken, het te langgerekt. Een zucht naar MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Januari. Leidse Coöp. roente- en Fruitveiling. Prijzen per X) kg: appelen 46, peren 45, andijvie >—97. kroten 78, idem gekookt 1738 ïerenkool 1322, groene kool 2021, ero 919, prei 1227 .stoofsla 2937, iruiten A 3253, spruiten B 2550, uien -17, winterpeen 810, witlof 1347. er 100 stuks: knolselderle 315. sla A •10, sla B 1318, per 100 bos: peterse- 79—99. selderie 9—10.80. AALSMEER, 21 Januari. C.V. Cen- ale Aalsmeerse Veiling G.A. Seringen: 'epman per tak 85. Legray 44. Blauw 110 :jers: rood per stuk 2630. roze 3135 lt 2730, Rozen: Better Times 4446. osalandia 51—58, Edith Helen 49—55, tfel van Aalsmeer 5459, Geheimr. 'Jlsberg 95110. Pech told 5460. Towny old 7080, Stokman 4853, Diversen: *sla per bos 230280, Cyclamen 110 !5, Asp. plumosus 95110, Euphorbia p. A 6580, Bouvardia 2933, Gerbera p. Jk 4653, Amaryllis per kelk 4753. imustrlloba per tak 44—49, Forsythia tak 5057, Tulpen per bos 100120, ireissen 85100, Hyacinten 2430, luwe Druifjes 3036. BARNEVELD, 22 Januari. Veilingen: ïrveiling SBE. Aanvoer 354.090 stuks, mdel redelijk. Notering: eieren 56/60 gr. 80—10.60. 60/63 gr. f 10.71—11.50, 63/ gr. f 11.6512.25, eendeeieren 56/75 gr. 5010.10. alles per 100 stuks. Coöp. Veluwse Eiervelllng Barneveld- e. Weekaanvoer circa 1.000.000. Handel !m. Notering: eieren 52/60 gr. f9.51 72. 60/63 gr. f 10.87—11.41. 63/70 gr 1.5613.15, alles per 100 stuks. Prijsnotering Gelders-Overijsselse Ver ging van Elerhandelaren. Grote eieren 12512,gewicht 63/68 gr, kleine ten 56/62 gr. f 10,— tot f 11,— Eiermarkt: aanvoer 1.500.000 stuks, mdel kalm. Notering: 54/66 gr. f 10, 12.00, algemene prijs f 10.90 per 100 'Oprijs f 1.80, basis 60,5 gram. GOUDA, 22 Januari. Kaasmarkt, ingevoerd 27 partijen. Ie kwaliteit f 2.24 230, 2e kwaliteit f 2.18—2.23, extra 1312.35. Handel goed. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN 'acobus Gijsbertus, zn van J. J. Rlgter D. de Graaf. Ilma, dr van A. Houwaart H. C. Mühlbauer, Johanna Catharina, van B. J. Hoff en M. L. Been, Dirk Jan ?rk, zn van J. A. N. de Leeuw en M. J. Illkaan, Theodorus Johannes, zn van J. Kruijt en C. Sakkers, SJoerd, zn van Kejjzer en G. van Leeuwen, Willem, zn n J. van der Worp en J. Hoek, Meivin, van T. Zaal en T. M. Koning, Ruben, van R. Swaab en R. Heilig, Mario Jack |olf, zn van J. A. Arkeveld en T. Lan- OVEKLEDEN A. J. Tak. 42 Jaar, echtgenote van R. 'essen, J. H. Boon, 84 Jaar, echtgenote o W. Ie Mair, M. Dool, 3 dagen dochter, Kijk in de Vegte, 81 Jaar, man, C. J. Oler, 69 Jaar. man. koddigheid in dat verwerken maakt het vitale stuk gezellig, meeslepend en rijk aan effecten. Alle groepen vinden er gelegenheid zich te laten gelden. Het einde waren twee marsen (een van Alford), in een zodanig verfijnend klankkleed als onze oren maar weinig hadden gehoord Als gezegd heeft het Politie Muziekge zelschap in de heer Beens een opvolger voor de wegens pensionering afgetreden voorzitter Teunissen. Hij memoreerde zijn voorgangers Post, Dragt en Teunissen, wier verdiensen hij air. van moeilijk te schatten waarde schetste. Van het muziekkorps, thans in de Ere-afdeling, hoopt hij promotie naar de Superieure. „Als dat gebeurt, zal dat geschieden dank zij Anderson". Aan hem en aan mevrouw Anderson werden tenslotte door de heer Beens een aan denken en bloemen aangeboden. V. DIEFSTAL IN „DE KLEINE KOMEDIE" Uit het kantoor van het theater „De Kleine Komedie" aan de Am stel te Am sterdam is vannacht een bedrag van oirca f. 1.000 gestolen. De acteur Johan Kaart vond om half twee een der toe gangsdeuren van het theater open staan. Bij onderzoek bleek, dat de met hangsloten afgesloten laden van een schrijfbureau In het kantoor waren opengebroken. Het geld was loon, dat aan het personeel zou worden uitbetaald. Veertien dagen voor koopman die al 2 maanden zat De Haagse Rechtbank heeft een Leidse opkoper voor schuldheling ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. De koopman heeft al twee maanden in voorarrest doorgebracht. Veertien dagen geleden vorderde de officier van Justitie voor heling f. 250 boete en zeven maan den voorwaardelijk. Toen de officier van de raadsman van verdachte vernam, dat de opkoper reeds twee maanden zat, zei hij „Had ik dat ge weten, dan had ik zeker gevangenisstraf De inbraak bij Lampe Zware straffen tegen brandkastrovers Anderhalf jaar gevangenisstraf, met aftrek, legde de Haagse Rechtbank he denochtend op aan een 24-jarige 1 os- werkman uit Lelden, eveneens 1% jaar met aftrek aan een 44-jarige Leidse koopman en 1 jaar en 2 maanden, met aftrek, aan een nog niet eerder ver oordeelde 21-jarige banketbakker uit Leiden. Het drietal had in de nacht van 19 oktober j.l een succesvolle inbraak ge pleegd bij het Modemagazijn Lampe in de Breestraat, nadat het een tip had gekregen, dat achter een bureau zeven zakjes met geld waren te vinden. Zij vonden dit geld niet, maar wel ontdek ten zij een brandkast. Toen het niet gelukte deze kast ter plaatse te openen, namen zij de brandkast mee naar het huis van de reeds vijf maal veroordeelde koopman. De buit was ruim f. 11.000. Hierin deelde mee een 34-jarige Leidse spinner, die ontkende een tip te heb ben gegeven, De spinner werd nu ver oordeeld tot drie maanden gevangenis straf, nadat 14 dagen geleden een half jaar voorwaardelijk en f. 100,boete tegen hem was geëist. De eis tegen de los-werkman was 1 jaar en 9 maanden, met aftrek, tegen de koopman 1% jaar en tegen de banketbakker 1 jaar met aftrek. gevraagd". De officier viel n.l. in voor een zieke collega en kende de zaak niet. De Rechtbank steldie hierop de ver dachte onmiddellijk in vrijheid. De op koper had enige bandrecorders van een Leidenaar gekocht, die deze had ver duisterd. De man werd nu veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waar van drie voorwaardelijk. Mr. J. C. van Beusekom gezant in Paraguay De regeringen van Nederland en Paraguay zijn tot overeenstemming ge komen inzake de verheffing der weder zijdse diplomatieke vertegenwoordigin gen tot de rang van ambassade. In verband hiermee is binnenkort de benoeming te verwachten van mr. J. C. van Beusekom, thans H.M.'s buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister in de Republiek Paraguay met stand plaats Buenos Aires tot H.M.'s buiten gewoon en gevolmachtigd ambassadeur in gemelde republiek, eveneens met standplaats Buenos Aires. AUTOMOBILISME MIKE HAWTHORN BIJ AUTOBOTSING GEDOOD By een verkeersogeluk in Zuid-Lon den is de bekende Britse coureur, de wereldkampioen 1958 Mike Hawthorn, om het leven gekomen. Hawthorn was 29 jaar oud. Mike Hawthorn was kortgeleden ge stopt met de racesport, omdat hq het te gevaarlijk vond. BRIDGE Italiaans bridgeteam komt naar Den Haag Op maandag 2 en dinsdag 3 februari zal het Italiaans bridgeteam, dat in 1958 het wereldkampioenschap won. en kele wedstrijden tegen Nederlandse ploegen spelen. Alle wedstrijden zullen worden gehouden in het Kurhaus te Scheveningen. De ploegen zijn als volgt samengesteld: Italië: Chiaddia-d'Alelio, Avarelli- Belladonna, Forquet-Siniscalco. Utrecht: gebr. Kaiser en Walhout- Van Baarle. Den Haag: Van der Werf-Van Bem- mel Suyck en Boender-Lengyel. Rotterdam: gebr. Oudshoorn en Sla venburg-Polak. Amsterdam: Cats-Kramer en Filarski- Verboog. Elke wedstrijd zal uit 24 spellen be staan. Er zal bij deze wedstrijden ge bruik worden gemaakt van een elek trisch demonstratiebord, hetgeen een nieuwtje voor Nederland betekent. Vergift in mell: gedaan De rechtbank te Rotterdam heeft van ochtend een 18-jarige tuindersknecht uit Vlaardingenn veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek. Hij had op 12 september jl. een land bouwvergift in de beker melk van een andere tuindersknecht gedaan. 1R- "ai, ge- tot tien maanaen gevangenissirai, waar- oouwvergiio in ae oeser mem vai ïn, dan had ik zeker gevangenisstraf van drie voorwaardelijk. andere tuindersknecht gedaan. tv WONINGBOUW. iriHTOPii in HSrf-knr** Onder voorzitterschap van burgemeester H. L. du Boeuff kwam de gemeenteraad gisteravond voltallig bijeen. Na de gebruikelijke opening verhieven de leden zich op verzoek van de voorzitter van hun zitplaats om de nagedachtenis te eren van de onlangs overleden heer T. van Egmond, oud-wethouder der gemeente. Zijn sympathieke per soonlijkheid maakte dat hij bij een ieder die met hem in aanraking kwam, bemind was, aldus de burgemeester. De voorzitter begon deze eerste vergadering in 1959 met een korte nieuwjaarsrede, welke werd beantwoord door het oudste lid van de raad, de heer J. den Ouden. In zijn nieuwjaarsrede merkte de burge meester allereerst op verheugd te zijn dat de gemeente nog onge schonden is. De grenswijzigingsplannen vroegen weer veel tijd. die beter voor opbouwend werk besteed had kunnen worden. De hoop dat het vastgestelde structuurplan voor de Leidse agglomeratie de grondslag zou worden voor een goede intercommunale samenwerking, waardoor grenswijziging overbodig zou worden, is helaas niet in vervulling gegaan. De gemeente telt thans 13365 inwo ners hetgeen 537 meer is dan aan het begin van 1958. Er kwamen 139 wonin gen gereed, terwijl 123 woningen in aan bouw zijn. Het aantal woningzoekenden verminderde van 321 tot 305. Ondanks de bestedingsbeperking konden vaste geldleningen worden aangegaan tot een bedrag van f2.088.605 ten behoeve van belangrijke kapitaalswerken. In het afgelopen jaar kwamen 84 verkeersongevallen op de Rijksstraatweg voor, waarbij 2 personen werden gedood en 43 gewond. In het overige deel van de gemeente werden 165 aanrijdingen geregistreerd, waarby één dode en 56 gewonden waren te betreuren. De heer J. den Ouden sprak er in zijn antwoord eveneens zijn vreugde over uit dat de grenzen der gemeente nog on gewijzigd zijn. De groeiende bouwactivi teit heeft bijgedragen tot vermindering van het woningtekort. De voorzitter deelde mede, dat G.S. hun beslissing op de begroting 1959 heb ben verdaagd. Voorts dat in verband met door de heer Blansjaar in de raads vergadering van 17 dec. 1958 gestelde vragen, het ongewenst geacht wordt vóór de invoering van de werkclassifica- tie nog wijzigingen in de groepsindeling der gemeentewerklieden aan te brengen. Overeenkomstig, de gedane toezegging dat in het raam van een zo ruim mo gelijke interpretatie van de bestaande functie-indeling bevorderingen zouden plaats vinden, deelde de voorzitter mede. dat behalve de bij de begroting reeds genoemde bevorderingen ook nog an dere personen naar een gunstiger loon- groep zijn bevorderd. BENOEMINGEN Voor de benoeming van een lid van de gemeentelijke commissie voor maat schappelijk werk waren voorgedragen de heren W. H. G. Reilingh en mr. F. E Ohlenroth. Op verzoek van de heer J. den Ouden ging de raad korte tyd in geheime vergadering, waarna werd ge stemd en de heer Ohlenroth werd ge kozen met 9 van de 15 stemmen. De reglementair aftredende leden van de commissie van toezicht op het Be jaardencentrum n.l. de heren D. M. van Nes en A. L. Demenint werden als zo danig herkozen. Een perceel land in de Polder Ouden hof nabij het Oegstgeester kanaal werd opnieuw voor een jaar verhuurd aan de heer J. J. Macdaniel. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten de tuingedeelten, die nodig zqn in verband met de ver breding van de Warmonderweg over te nemen, waarvan het gevolg is, dat nieuwe hekwerken door de gemeente zullen worden aangebracht. BELANGRIJKE WERKEN Bq het voorstel tot verbetering van de Valkenburgerweg en de vernieu wing van de brug aan de Hoge Mors weg, waarmede resp. f 30.000.en f 25.000.gemoeid zqn, maakte de heer mr. Slingenberg ernstige bezwa ren tegen het feit, dat deze voorstellen nu komen, terwyi de behandeling van de begroting pas achter de rug is. Hq maakte aanmerking op het beleid van B. en W. Deze zaken hadden volgens spr. op de begroting vermeld moeten staan. De voorzitter gaf dit in principe toe. Uitvoerig werd toegelicht waarom deze voorstellen nu ter tafel komen. Het bleek dat de gemeenten Valkenburg en Rijnsburg veel belang hebben bij de ver betering van de Valkenburgerweg en dat het tenslotte uiteindelijk minder kost baar is deze weg nu goed onder handen te nemen, dan voortdurend hoge onder houdskosten te maken. Overigens blijft het de vraag of uitvoering van dit werk mogelijk zal zijn, daar eerst dekkings middelen gevonden moeten worden. Ver schillende leden vroegen zich af hoe de gang van zaken moet worden als deze dekkingsmiddelen lang uitblijven met de vernieuwing van de brug aan de Hoge Morsweg. Immers deze brug is zeer slecht. De heer Steenmetser, wethou der van Openbare Werken, verklaarde geen voorstander te zqn van tijdelijke reparatie Hij had de hoop, dat het geld er wel spoedig zou komen. De volgorde der werken zal dan als volgt zqn: half maart aanbesteding van de verbreding van de H. Morsweg. In april vernieuwing van de eerste brug en hopelijk direct daarna de tweede brug. Bij de uitvoering van het werk zal de scheepvaart geen belem mering ondervinden. Mevrouw P. H. Smits-Witvliet en de heer K Veen juichten het toe. dat nu eindelijk kan worden overgegaan tot het dempen van de sloot langs de tuin van de R.-K. pastorie, hetgeen door B. en W. was voorgesteld. Er wordt op vertrouwd dat de hogere kerkelijke instanties hun goedkeuring zullen geven en bij voor keur zo spoedig, dat gebruik kan wor den gemaakt van de grond, die beschik baar is door de verbreding van de War monderweg. De regeling omtrent de gemeentelijke artsenhulp werd aanvaard, zij het dan dat vooraf door mr. Slingenberg aan merking werd gemaakt, dat de gemeente afziet van het verhaalsrecht indien ten behoeve van een verkeersslachtoffer kosten voor medische hulp worden ge maakt. Hij meende, dat deze kosten toch wel gedragen mogen worden door de patiën ten. De voorgelegde destructieverorde ning werd Bonder discussie aanvaard. WONINGBOUW. Over het voorstel tot verkoop van grond in het Floraplan werd lang gedis cussieerd. De heer G. Blansjaar ver klaarde zioh hiertegen omdat thans wo ningbouw tot stand komt, waarmede het grootste deel van de personen, die op de lijst staan voor een woning, niet ge holpen worden, omdat de huren te hoog komen te liggen. Voorts was zijn be zwaar dat alle beschikbare bouwgrond, die de gemeente in handen heeft met dit voorstel wordt verkocht. Hoe, zo vroeg hij zioh af, komt de Woningbouw vereniging Buitenilust ooit nog eens aan een bouwplan voor woningwetwonin gen? Nadat tal van vragen over te ver wachten huurprijzen, het aandeel dat de Marine zal hebben in de bouw van de 30 woningen, die door Buiten-lust worden gebouw volgens het nieuwe plan en het contact met deze woningbouwvereni ging .waren gesteld, gaf de voorzitter een uitvoerig antwoord, waaruit bleek, dat met tal van instanties was gecon fereerd en ernstig was gepoogd aan Buitenlust zoveel mogelijk toe te wijzen. Het bouwplan voor 60 woningen voor Buitenlust moest vervallen en vervan gen worden door het plan voor 30 wo ningen. Anders zou men niets krijgen. Over de toekomstige huren van deze nieuwbouw kon de voorzitter geen mede delingen doen. Verwacht, worden prijzen van circa f100.— per maand. In het bouwplan komen naar de mening van mr. Slingenberg te wei nig garages. De hper Den Ouden vroeg de aandacht van B. en W. om zo spoe dig mogelqk bouwgrond in handen te krqgen. Het voorstel tot verkoop van grond aan het Algemeen Mqnwerkers- fonds werd tenslotte aangenomen, zo dat binnenkort begonnen kan worden met de bouw van 158 woningen en 30 woningen voor Buitenlust. zodat een aanzienlijke woningtoename in de naas te toekomst te verwachten is. De eni ge tegenstemmer was de heer G. Blansjaar. LENING EN GARANTIE Nadat besloten was de aangeboden geldlening ad f 171.000.— voor de ver breding van de Hoge Morsweg te aan vaarden en B. en W. werden gemach tigd tot 1 jan. 1960 kasgelden te lenen tot een maximum van f 1.000.000.- kwam het aan de agenda toegevoegde punt ter sprake om te besluiten f 150.000.— in rek.crt. te lenen aan het bestuur van het Bejaardencentrum. Mevrouw P. H. SmitsWitvliet meende, dat de geld markt thans wel zo is dat dit bestuur wel zou kunnen lenen bij anderen. Waarom, zo vroeg de voorzitter zou dit moeten gebeuren? Wij hebben thans kasgeld en laten we eerst „onze eigen mensen" daarmee van dienst zijn. „Sommige leden meenden, dat door het toestaan van deze lening de raad eigenlqk al vast zit aan de garantie, die straks gevraagd zal worden wan neer genoemd bestuur een vaste lening gaat sluiten van f400.000. Dit werd van de bestuurstafel wel beaamd doch B. en W. zyn van oordeel, dat deze garantie noodzakeiyk zal zqn. Mr. Slingenberg merkte nog op, dat deze zaak voor hem reëel was en dat tegen aanneming van het voorstel tot het aangaan van een rek.crt. overeen komst geen bezwaar bestaat. Zodra de garantie aan de orde is, aldus de voorzitter, is er gelegenheid de ex ploitatie van het bejaardencentrum ter sprake te brengen. Alle voorstellen het onderwijs betref lende werden zonder discussie aangeno men. Bij de rondvraag werd geïnformeerd of reeds overeenstemming was bereikt met Monumentenzorg inzake herstel in het Kasteel Oud-Poelgeest. In de vol gende vergadering komt hierop ant woord. Tenslotte drong de heer Van der Hulst aan op betere accommodatie van het stemlokaal aan de Hoge Mors. Hogere straf voor gemeente-ontvanger De inmiddels ontslagen gemeente ontvanger van Oude Niedorp, die in eerste aanleg door de rechtbank te Alk maar wegens verduistering en valsheid in geschrifte tot een Jaar gevangenisstraf was veroordeeld, waarvan die maanden voorwaardelijk, echter zonder aftrek van het voorarrest, is in hoger beroep door het Gerechtshof te Amsterdam, tot een aanzienlijk hogere straf veroor deeld: twee jaar met aftrek van het voorarrest, dat nu 8 maanden geduurd heeft. De verdachte zal dus nog 16 maanden in de gevangenis moeten doorbrengen. TAFELTENNIS De tafeltenniswedstryd BelgiëNeder land (heren), welke te Geel in België is géhouden, is in een 63 overwinning voor de gastheren geëindigd. LEIDERDORP Raadsstukken De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim zijn per 1 januari jl. aftredend, wegens het aflopen van de termijn van hun benoeming, zo delen B. en W. mee in een schrijven aan de raad. De heren C. Meerburg, P. C. F. de Jong, R. van den Hoek en mevr. A. J. E. J. Persant SnoepVan Binnen dijk komen niet in aanmerking voor herbenoeming. In hun plaats hebben B. en W. dubbeltallen opgesteld, t.w. D. Groeneveld en E. Sleeboom, mevr. J. G. J. M. EversVerbeeten en J. H. R. Wessels, W. Spek en M. Moraal en mevr. J. SterkVan Steenwijk en mevr. B. SeretCruden. De heer J. B. Blan- kenstein is wel herkiesbaar. Naast hem op het tweetal staat de heer W. J. v. d. Nat. Ook de leden van de Culturele Raad zijn op 31 december afgetreden. De heren A. van Dorp, D. de Graaf, B. G. Kiers. G. v. d. Krol, A. Kruidenier, A. van Poelgeest. J. Spaargaren, P. Ver- wey en mej. M. v. d. Voort willen wel voor een herbenoeming in aanmerking komen. Zij staan dan ook als eerste ge noemd op de tweetallen, die B. en W. aan de raad aanbieden. Voor twee va catures hebben de verenigingen zelf kandidaten voorgedragen, resp. ir. F. P. J. v. Straten namens de tennisclub en L. van Duren namens de buurtver. „Zijlkwartier". Ook zij staan als eerste op het dubbeltal. Voorts staan als zo danig aangegeven de heren W. D. C. van de Wijngaard AJzn., F. J. van Da len, H. L. E. v. d. Reyden en W. C. Hen- driksen. WASSENAAR JAARVERGADERING K.A.B. In het Verenigingsgebouw heeft de afdeling Wassenaar van de KAB de jaarvergadering gehouden. De voorzitter de heer A. C. Duyvestijn, richtte zich ma een inleidend woord tot de heer F. van Leeuwen, die ruim twintig jaar de afdeling heeft gediend als penningmees ter, maar nu zijn functie om gezond heidsredenen heeft moeten neerleggen en tot de heer G. Gordijn, die zich even eens om gezondheidsredenen niet meer beschikbaar kan sbellen als voorzitter van de culturele commissie. De heer Van Leeuwen ontving als aandenken aan zijn activiteiten voor de KAB een fraai polshorloge met inscriptie. Aan de heer Gordijn zal later nog een af scheidsgeschenk worden aangeboden. Het jaarverslag van de secretaris gaf een overzicht van de activiteiten van de afdeling en van de verschillende instel lingen en onderafdelingen. Het ledental der afdeling bedraagt ongeveer 700. Ook een financieel verslag en de begroting voor 1959 kiwamen in behandeling. Bij de bestuursverkiezing werden de heren C. van Kuijen, H. v. d. Boog en A. Noordover herkozen. In de plaats van de heer Van Leeuwen werd tot be stuurslid gekozen de heer N. Oudshoorn. ZOETERWOUDE RAADSAGENDA De raad komt op woensdag 28 ja nuari a.s. om 7.45 uur nam. ten ge meentehuize in vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende pun ten vermeld: Voorlopige vaststelling van de gemeenterekening, de rekenin gen van bet waterleidingbedrijf en het grondbedrijf en goedkeuring van de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1957; voorstel tot het bijplaatsen van een lantaarnpaal in de Rijnegom- merstraat; alsvoren tot wijziging van de naam „Burgerlijk Armbestuur" in „Instelling van Maatschappelijk Hulp betoon"; alsvoren tot intrekking van het raadsbesluit van 22 december 1958 tot aankoop van grond, alsvoren tot verhuur van een perceeltje grond nabij de Geerbrug aan J. Slingerland; als voren tot vaststelling van een destruc tieverordening; alsvoren tot vaststelling van een nieuwe verordening op de keu ringsdienst van slachtdieren en van vlees; alsvoren tot toepassing van arti kel 55quater van de Lager Onderwijs wet 1920 voor het jaar 1959; alsvoren tot vaststelling van het bedrag per leer ling voor het jaar 1959 ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor het gewoon lager onderwijs en het voortge zet gewoon lager onderwijs; alsvoren tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding Ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1959; alsvoren tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding voor de vakleerkrachten over 1959. alsvoren tot vaststelling van de vergoeding over 1958 ingevolge de Kleuteronderwijswet en van het voor schot op die vergoeding over 1959; als voren tot het verlenen van een subsidie aan de Chr. Landbouwschool te Alphen aan den Rijn; alsvoren tot wijziging van de gemeentebegrotingen voor 1958 en 1959. BEURSOVFRZICHT Kon. Olie vast AMSTERDAM, 22 Januari Gemeten naar de omzetten van de laatste tyden, was er vanmiddag een flinke handel in aandelen Kon. Olie bij een vaste stemming. De forse koersstij ging in Wall Street voor deze aandelen was oorzaak, dat Amsterdam tot dek kingsaankopen overging. Daarnaast was er vraag van de beroepshandel en het publiek tengevolge van ruilingen door verkopen van certificaten Unilever en aandelen Philips in aankopen aandelen Kan. Olie. Tevens deed het gerucht de ronde, dat aandelen Kon. Olie op We6tduitse beurzen zullen worden geïntroduceerd. De prijs schommelde vrijwel de gehele middag rond de f. 181 tegen gisteren als slotprijs f. 172.30. De aandelen no teerden een paar gulden boven pariteit New York. Ook in de overige interna tionale waarden was een behoorlijke affaire, die zich voltrok op een lager niveau vergeleken bij de slotprijzen van de vorige dag. Unilever, die morgen op de Westduitse beurzen worden geïntro duceerd, verloren circa 4 punten. Ook Philips moest een drietal punten prijs geven. Voor beide fondsen liet het bui tenland vrijwel verstek gaan. Aku's min 2. KLM werd, ingevolge de lagere koers udt Wall Street, een halve gulden lager geadviseerd. De Soheepvaartaandelen waren 1 tot 2 punten hoger. Van de cultures werden Amsterdam Rubber ruim 4 punten hoger verhandeld. De beurs verwacht gunstige cijfers over de maatschappij in het binnenkort te verschijnen jaar verslag. Deli's liepen op van f. 156 tot f. 157.50. HVA's lagen goed in de markt. De beurs verwacht van deze cultuur maatschappij binnenkort een dividend- voorstel van 9%. De Staatsfondsen- markt eerder iets hoger. WISSELKOERSEN Amsterdam, 22 Januari. Londen 10.58%1058%; New York 3.76%—3.77%; Montreal 3.89%—3.89% Parijs 76.85—76.95; Brussel 7.53%— 7.54%; Frankfort 90.22—90.2T; Stock holm 72.86—72.91; Zürich 87.41%— 87.51%; Milaan 60.58%—60.63%Ko penhagen 54.61%—54.66%; Oslo 52.85% —52.90%; Wenen 14.53%—14.54%: An kara 3.77%—3.77%; Praag 52.84—52.94; Lissabon 1329—1320%. Beurs van Amsterdam Donderdag 22 januari ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 99A 99A Ned. '53 3% 93% 93% Grootboek obl. 3% 80 Ned. '47 3% (3) 91H 92A Ned. '51 3% 94% 94%B Ned. '53 (3%) 92% 92% Ned. '56 3% 92% 92% Ned. '48 3% 86Ü 87% Ned. '54 3% 88% 89 Ned. '55 I 3% 88% 88% Ned. '55 II 3%89B 89% Ned. '37 3 87fJ 88% Dollarlng '47 3 92% 91% Investeringscert. 3 96% 96% Ned. 62-64 3 96-^L 96% Cert. NWS 2% 60% 60% Indië '37 A 3 96 t 97% Grootboek '46 3 88% Ned. W.B. 6% 110% 111% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 37 37 Nat. Handelsbank 154% 152 Ned. Handelmy206 203 Amst. Rubber 92% 96% H.V.A148% 150% Java Cult25 26 Senembah129 128% Vorstenlanden11% 10% A.K.U291% 289% Berkel's Patent (V.) 234 235 Calvé Delft cert448 440 Deli Mij .en (Ver.) 155.55 158.40 Kon. Pap. v. Gelder 225 225% Hoogovens eet354 354% Müller en Co. N.B. 300 300 Ned. Kabelfabr332 340B Philips 498% 494% Philips pref213 212 Unilever 482 476 Wilton Feyenoord 209 210 Biliton 2de r199 202 Dordtse Olie gew. 685% Kon. Petr. (f.20.—) 172 182 idem (50 A f.20.—) 172.35 180.90 Holl. Amer. lijn 163% 165% Java China Paket 137% 138 KLM122.50 121.50 Kon. Ned. Stmv.Mij. 159% 160% Kon. Paket Mq126 128% Stoomvaart My. Ned. 163 2 164 Nievelt Goudr. eert. 132% 132 v. Ommeren eert. 244 246 Kon. Rott. Lloyd 144 150 Ned. Scheepv. Unie 130% 141% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 94 94% idem '48 (3%) 94 94% R'dam '52-1 (4%) 99 99 Idem W I-III (3%) 95 94% idem *38-1 (3%) 93% 93% Bank N. O. »58 (5%) 105% 105% id. N. W. B. '52 (4%) 97% 97% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 96% 96 Premieleningen A'dam '53 3 98% 99 90 89 A'dam '56 I 2% 89% 89% A'dam'56 n 2% 98% 99 Eindhoven '54 2% 84% 84% Enschede '54 2% 85 Den Haag '52 I 2% 95 Idem II 2% 95 94% R'dam '52 I 2% 93 92% 97% 98 109% 109% Utrecht '52 2% 96% 96L Z.-HoU. 1957 2% 107% 107 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 396 307% 274 276 228% 230 230% 234% Twentsche Bank 202 204% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 288 Borneo Sum. H. Mij. 52 52% Ned. G. en Sp. fabr. 270 265 Kon. Ned. Grofsm. 129% 128 Internatio 100 103 Rott. Droogdok Mij. 597 585 Sikkens Lakfabr. '53 483 484 Tieleman en Dros 9% Ned. Mij. Walv.vrt. 90 90 Spoorwegen Deli Spoorweg My. 5% 5% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 31 31A Intern. Nickel 88A 87 H 66% 66% Bethlehem Steel 51% 52% 60% 63% General Motors 50% 50% 102% 102% Republic Steel 73 73% 83 84% 36 35% Un States Steel 95% 96 Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V.K. 21/1 Edelmet. Kon. AA 60GB 62GB Pref. w.a. idem 63 65 Electrolas B318GB 318GB Holl. Constructie Ing. bur. v Bouwnijv ld. div. 1958 Int. Kunststof! Ind Leidsche Wolspinn Ver. Touwfabrieken Wemink's Betonm. Van Wijk Tetiel Zaalberg 336 177 167 46G 215GB 212 110% 62% 107% 180L 175B 46% 214 210 110% 65 110

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7