Toon van Dulles wel verzacht door de geslepen tactiek van Mikojan Ontdooitechniek van Rus heeft haar uitwerking niet gemist Wim de Graaff leidt in strijd om Jlir. Karnebeek-beker Olafsson en Eliskases delen de eerste plaats in Beverwijk m DONDERDAG 15 JANUARI 1959 (Van onze correspondent In Washington) Het ziet er naar uit, dat Mikojan, indien hU dat wenst, over enkele dagen de grondslag kan leggen voor een belangrijke conferentie tussen Oost en West. Drie dagen voor hij Mikojan wederom zou ontmoeten, heeft Dulles zich op een pers conferentie namelijk plooibaarder getoond ten aanzien van besprekingen met de Russen dan in lange tijd het geval is geweest. Tot op zekere hoogte kan men dit een succes noemen voor Mikojan, die, rondreizende door Amerika, een demon stratieve welwillendheid heeft betoond. Dulles ziet zeker in, dat Mikojans open hartige vriendelijkheid tot diens knappe geslepen tactiek behoort, doch de Amerikaanse minister kon niet voorkomen, dat de Rus aldus de toon heeft aan gegeven voor de conversaties van het komende weekeinde en vooral voor Amerikaanse uitlatingen in het openbaar. Bonn kennelijk ongerust over de reis van Mikojan Wanneer de afgezant van een gro te machtige mogendheid zich op sympathieke wijze richt tot de verte genwoordiger van een andere we reldmacht, dan wordt deze daardoor praktisch gedwongen zich in het openbaar eveneens van zijn welwil lende kant te doen kennen. Dit is bijna een natuurwet in het openbare diplomatieke verkeer en heeft zelfs de toon van de nogal stijve Dulles tengevolge van Mikojans ontdooi techniek kennelijk verzacht. De Amerikaanse persagentschap pen hebben teveel reliëf gegeven aan een uitspraak van Dulles, die minder zachtzinnig klonk. Adenauer had het jongste Russische vredes voorstel wreed genoemd, Dulles ken schetste het als stom. Deze uit spraak was allerminst zachtzinnig, doch de persconferentie heeft als geheel een indruk achtergelaten van ongewoon grote plooibaarheid, al zij daarmede niet gezegd, dat Dulles zich thans reeds bereid toonde con crete concessies te doen. Dulles zou geen goed onderhandelaar zijn, in dien hij thans reeds met een en an der over de brug zou zijn gekomen. Dulles verklaarde, dat de Sovjet-Unie en Amerika kennelijk één ding gemeen hadden: de wens bijeen te komen en te onderhandelen. Dulles zal vrijdag en za terdag uitvoerig met Mikojan van ge dachten kunnen wisselen. Vrijdagoch tend in het State Department (Buiten landse Zaken), vrijdagavond aan een zo genaamd „werkdiner". Zaterdagochtend vergezelt Dulles de Russische gast dan voor een bezoek aan Eisenhower, Dit is zulk een serieus en op een cliniax ge richt „vakantieschema" voor Mikojan, dat dit bezoek, alweer volgens de diplo matieke natuurwet, bijna moet uit lopen op een communiqué dat de wereld althans een vaag uitzicht biedt op een wat betere toekomst. Uitbundige lof van Dulles voor kanselier Adenauer Over de kern der problemen zal dit weekeinde nog niet worden onderhan deld, dooh het is wel mogelijk, dat er be sprekingen worden gevoerd over deelne mers en plaats ener spoedig te houden conferentie tussen Oost en West. De Russen leggen steeds meer de nadruk op het beginsel van de pariteit. Daarom is het te verwachten dat de Russen twee satellietlanden willen meebrengen naar de conferentie indien Amerika daar met de Engelsen en de Fransen wil verschij nen. In Washington denkt men in dit stadium meer aan een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken dan aan een topconferentie. De flegmatieke Dulles werd overigens bijna uitbundig in zyn lof voor Ade nauer. Adenauers idee om Duitsland dusdanig met het Westen te verbinden, dat het Duitse agressieve nationalisme daardoor voorgoed van de baan zal zijn, achtte Dulles nog steeds de beste oplos sing voor het Duitse probleem. De West- Verklaring van communist Hoogcarspel (Van onze Haagse correspondent De heer J. Hoogcarspel, lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland, die de communistische Bruggroep aanhangt, beeft gistermiddag in de voortgezette vergadering van de Staten een verkla ring afgelegd over zijn schorsing als lid van de C.P.N. Spreker betreurde het, dat hij tijdens de verklaring van het C.P.N.-lid S. Groenendijk over zijn schorsing niet aanwezig was en gaf toe, dat hij ge schorst was, waarna hij de bedoeling van de z.g. Bruggroep uiteenzette: zij willen een brug vormen om weer terug te keren in de partij. Spreker verklaarde, dat hij al vóór de vergadering van zondag j.i. van de Bruggroep besloten had te bemiddelen. Hij verweet de CPN, dat hij geschorst was zonder opgave van redenen en dat deze schorsing gevolgd zal worden door een royement. „Mij is verzocht", aldus spreker, „om mijn functie als lid van de Prov. Sta ten neer te leggen. Dit verzoek zal ik in overweging nemen. T.z.t. zal ik hierover mijn beslissing mededelen", aldus besloot de heer J. Hoogcarspel zijn verklaring. Behoud van oud-Nijmegen De burgemeester van Nijmegen heeft meegedeeld, dat een bespreking heeft plaats gehad met Rijksmonumentenzorg over het bewaren van de omgeving van dc Stevenskerk in de historische toe stand. De mogelijkheid is besproken eventuele waardevolle gevels of gevel- fragmenten uit de andere delen der oude stad, over te brengen naar de Pleintjes. Daaronder worden dan begrepen de Franse plaats met de overblijfselen van de 12e eeuwse Commanderie van St. Jan er. de St. Antoniusplaats. In Nijmegen is ook opgericht een zgn. twee heuve lencommissie, welke zich ten doel stelt de heuvel van de St. Stephens 1 rk (uit de 13e eeuw) en de zgn. Hoenderberg zo veel mogelijk in oude toestand te be waren en noodzakelijke nieuwe bebou wing te houden in de styi van het grij ze verleden. De burgemeester voegde hier nog aan toe dat besloten is de eeuwenoude Ot- tengas op de Waaloever volledig te res taureren. duitsers zjjn kennelijk ongerust over Mikojans reis; vandaar wellicht dat Dulles zjjn sympathie voor de Bonds kanselier extra dik onderstreepte. Toch zal ook deze persconferentie Bonn nog wel enige vleugjes nervositeit hebben bezorgd. Men weet, dat het Wes ten vrije verkiezingen doorgaans de voorwaarde acht voor een hereniging van Duitsland. Dulles liet opnieuw een sterke voorkeur blijken voor deze metho de, doch wilde haar niet als noodzake lijke voorwaarde kenschetsen. De hei ligste koe in Adenauers stal heet echter „vrije verkiezingen". Dulles denkt er dan ook niet aan het trouwe beest om hals te brengen, doch Bonn is van oor deel, dat men het dier niet eens mag aanraken. Belangrijke uitspraak Wat Dulles over Duitslands bewape ning heeft gezegd, kan Bonn eveneens lichte rillingen bezorgen. Mikojan toont zich demonstratief bezorgd over de kernwapenen, die aan Duitsland zouden worden geleverd. Dulles wees erop, dat een zekere bewapeningsbeperking voor Duitsland niets ongewoons is. Boven dien zou men volgens Dulles kunnen verwachten, dat hereniging van Duits land een vermindering met zich zou brengen van de Duitse militaire behoef ten. Mikojan zal van deze laatste uitspraak stellig goed nota hebben genomen. In dien men ooit serieus zal onderhandelen over een hereniging van Duitsland, zul len de Russen vrijwel zeker concessies van het Westen verlangen inzake Duits lands bewapening en de Westerse mili taire steun aan Duitsland. Wat het laatste betreft herhaalde Dulles Ame rica's toezegging, dat hereniging van Duitsland niet zou leiden tot verder oostwaarts dringen van de NAVO- strijdmacht. Minder verkorte werktijden In de maand december werd krach tens door de arbeidsinspectie verleende vergunningen tot verkorting van de werktijd in 345 ondernemingen door 10430 mannen in totaal 466.840 uren (vorige maand 485.996) en door 1725 vrouwen 100.461 uren (vorige maand 54.631) minder gewerkt dan bij een 48- urige werkweek het geval zou zijn ge weest. Het gemiddelde aantal werkuren per week per werknemer bedroeg 37.2. In de maand december bedroeg het 'aantal uren overwerk in fabrieken en werk plaatsen, gemaakt krachtens door de ar beidsinspectie verleende vergunningen, naar raming 509.393 tegen 547.062 in de maand november. Vorig jaar bedroegen deze cijfers resp 535.792 en 819.994, aldus een officiële bekendmaking van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksge zondheid. Verzending van zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss „Zaan land" 22/1 ss „Libertad" 23/1; Australië: ss „Neleus'" 21/1; Brazilië: ss „Libertad" 23/1; Canada: ss „Atlantic" 20/1. ms „Noordam" 22/1; Chili: via New York 22/1; Ned. Antillen: ms „Aegis" 20/1; Ned. Nw-Guinea: ms „Musi Lloyd" 22/1; Nieuw Zeeland: ss „Athenic" 23/1; Su riname: ms „Medon" 21/1; Unie van Z. Afrika en Z.W.-Afrika: ss. „Winchester Castle" 24/1; Brits Oost Afrika: ss „Jean Laborde" 24/1. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren Verrassend goede tijden in Hamar Zo zag de personenauto eruit waarin vier mensen de dood von den na een botsing met een vracht auto in de gemeente Aardenburg. Trevor Ford keerde naar Engeland terug Trevor Ford, de oud-international van Wales, die anderhalf jaar tot de con tractspelers van FSV heeft behoord, is gisteren met zijn vrouw en twee zoon tjes naar Engeland teruggekeerd. Ford, die zoals bekend wegens een chronisch ongemak aan een der enkels niet meer aal kunnen voetballen, zal een functie aanvaarden in hot autobedrijf waaraan ook sedert enige tijd de oud-trainer van het Nederlands elftal en van PSV, George Hardwick, is verbonden. UVS speelt uit De voor zondag a.s. vastgestelde wed strijd UVS—Xerxes is omgezet in Xer xes—UVS. Het terrein van de blauwwit- ten is onbespeelbaar, terwijl er een kansje is, dat de strijd in Rotterdam wel doorgang zal kunnen vinden. WIELRENNEN Buchly met jonge renners naar Zuid-F rankrijk Klaas Buchly zal waarschijnlijk half februari met een aantal jonge renners naar Zuid-Frankrijk vertrekken om hen daar voor te bereiden op het ko mende wielerseizoen. Daarmee wil de sportcommissie van de KNWU trach ten de mogelijkheden voor Nederlandse coureurs in het buitenland te vergroten en de belangstelling voor de wielersport in ons land te stimuleren. De sportcommissie heeft, mede in verband daarmee, contact opgenomen met organisatoren van belangrijke bui tenlandse wielerronden en klassiekers, teneinde meer en gunstiger startmoge lijkheden voor Nederlandse renners te verkrijgen. Daarbij wordt er naar ge streefd om naast routiniers verschillen de jonge coureurs af te vaardigen. De KNWU acht het tijdstip nog niet gunstig om een volledige Nederlandse ploeg aan de Tour de France te laten deelnemen. Er wordt dit jaar dan ook geen gebruik gemaakt van de „optie", die in 1958 kort voor de start van de Ronde van Frankrijk van secretaris generaal Jean Garnault werd verkre gen. Te Mulhouse vertrekt dus op 25 juni a.s. weer een gecombineerde Ne derlandse-Luxemburgse ploeg onder leiding van Jeng Goldschmidt en (as sistent-ploegleider) Klaas Buchly. Nog niet beslist is hoeveel renners van elk land in de equipe worden opgenomen. Getracht zal worden vóór de Tour te komen tot een nauwer contact tussen Goldschmidt en de Nederlandse kandi daten voor de ploeg. Hoogovenschaaktoernooi Olafsson cn Eliskases delen de eerste plaats van het klassement in het Hoogoventoernooi, maar de waardering voor hun spel is zeer verschillend. Over het algemeen slaat men de kans van de IJslan der hoger aan dan die van de Argentijn. Het spel van eerstge noemde imponeert door zijn rust en logica; de Argentijnse groot meester won bijvoorbeeld in de 5e ronde met vrij veel geluk van Van den Berg. Van den Berg-Olafsson (le ronde) was een Siciliaan, waarin wit met loper c4 (Advertentie) ...bruiloft FL. 6.45 PER FLES VOOR DE HANDELH VAN T00R 17. VIAARDINGEN De gezondheidstoestand van de secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer L. Brunt die is opgenomen in het St.-Elisabethsgasthuis in Haarlem, X naar wij vernemen, gunstig. SCHAATSEN Russische schaatsploeg voor Europese kampioenschappen De Russische schaatsploeg die deel neemt aan de Europese kampioenschap pen hardrijden die aan het einde van deze maand in Goeteborg worden gehou den, is samengesteld uit de volgende rij ders: Oleg Gontsjarenko, de huidige we reld- en Europese-kampioen, Wladimir Sjilikofsky. Robert Merkulov, Boris Ste- nin Gennady Voronin en Viktor Ko- bisohkin als reserve. Naast Gontsjarenko namen ook Sjilikofski en Merkulov vorig jaar reeds deel aan de Europese kam- en loper g5 opereerde. Zwart verdedigde zich met a6da5 en liet zich een dubbelpion op de e-lijn bezorgen. De koning hield hij in het midden. De wit- speler bleek de finesses van de stelling uitmuntend te doorzien. Hij kreeg stevig spel, doch het leek onvoldoende voor een kansrijk initiatief. Daarom besloten de spelers met nog veel materiaal op het bord vrij vroeg tot remise. Donner, die in de ochtenduren zijn hangpartij tegen Olafsson had verloren, welk feit door een misrekening werd be spoedigd, had het 's middags tegen Van Scheltinga heel moeilijk. De laatste is goed in vorm, kan zijn gedegen theore tische kennis aanwenden en blijkt zelfs voor de allergrootsten een zeer geducht tegenstander. Donner kwam in het mid denspel ongunstig te staan, verloor een pion en het zag ernaar uit, dat hij de partij zou verliezen. In het eindspel overzag Van Scheltinga echter een fines, se. die het de nationale titelhouder mo gelijk maakte remise uit het vuur te sle pen. Met dat al zijn de Nederlandse kansen op de ereplaats wel verkeken. Eliskases versloeg Langeweg, of beter gezegd, laatstgenoemde bracht zelf zijn redelijke stand in wanorde. De wit- speler had weinig kunnen bereiken en o.i. was zijn pionnenstelling zelfs zwak. In de middenspelfase, waarin de 22- jarige Kick een stelling met mogelijk heden bezat, bracht hij een pionoffer, dat incorrect bleek. Toen stortte plotse ling het zwarte huis ineen. UITSLAGEN De uitslagen van de partijen gespeeld voor de zesde ronde luiden: Hoofdgroep: EliskasesLangeweg 1-0, O'Kelly de GalwayBarendregt VaVa, Toran-Larsen 01, Donner-Van Schel tinga VaVa, Van den BergOlafsson Va—Va. Stand: 1/2 Olafsson en Eliskases beiden 4Va punt; 3/4 Van Scheltinga en Baren dregt beiden 3Va pnt; 5/6 Donner en O'Kelly de Galway beiden 3 pnt. 7/8 Toran en Larsen beiden 2Va pnt9. Van den Berg 2 pnt; 10. Langeweg 1 punt. Groep la: FuesterVan Geet afge broken: KloostraBas 01; Tan—Gi- meno 01: DiemerSchneiders 10; BozicSassen afgebroken. In deze groep leidt Tan met 4Vi pnt. Groep lb: DittDonk 10: Jonkman A alders 01; VlagsmaGereben af gebroken: BranickiRemouchamps af gebroken: ApkinPerez afgebroken. In deze groep leidt Perez met 5 pt en 1 afgebr. partij. Damesgroep: mevr. Heemskerkmej. Langos 10; mevr. Roodzantmej. Bacic 01; mevr. Chaude de Silans mevr. Van der Veen 10; mevr. Bilek- mej. Szeinis 10; mevr. Vreeken was vrij. Stand: 1. mevr. Chaude de Silans. 5 punten (uit zes partijen), 2. mevr. Heemskerk, 4 pnt (5); 3. mevr. Bilek, S'/a pnt (6); 4, mej. Bacic. 3 pnt (5); 5/6 mej. Langos en mevr. Vreeken, 2Va pnt (5); 7. mevr. Van der Veen, lVa pnt (5); 8. mej. Szeinis, l'/2 pnt (6); 9. mevr, Roodzan^ pnfc (5), „Het is nog te vroeg om te juichen. De grote wedstrijden moe ten nog beginnen en de tegenstand in Goeteborg, Oslo en waar de jongens ook nog zullen rijden, zal weer enorm sterk zijn. Maar het staat als een paal boven water, dat de meeste van onze rijders betere vorm zijn, dan zij ooit zijn geweest". Dit was de voorzichtig-entbou siaste uitspraak van Klaas Schenk na de eerste dag van de strijd om het officieuze Nederlandse schaats kampioenschap, welke gisteren te Hamar begon. Op deze eerste onderdelen van de wedstrijden om de Jhr. Karnebeek- beker, de 500 en de 3000 meter, zijn bij guur weer, met een temperatuur van 10 graden onder het vriespunt, maar op goed ijs, enkele uitstekende resultaten geboekt. Henk van der Grift reed de sprint opnieuw in 43.1 sec. en Wim de Graaff bleef met 43.9 sec. een halve seconde onder zijn beste tijd tot dusver. Het was jammer, dat Cees Jan Kroon, die razendsnel door de eerste bocht was ge komen, kwam te vallen. Niet alleen dat hij met 46.3 sec. ruim boven de door hem geschatte tijd van ongeveer 43.5 sec. bleef, doch bovendien verspeelde hij met deze valpartij zijn kansen op de officieuze titel. Opvallend op de 500 meter waren voorts de derde en vierde plaats van Koeleman en Meeuwisse, beiden onder de 45 sec. De 3000 meter bracht de grootste verrassing in de vorm van het feit, dat 5 rijders onder het baanrecord van 4.51.6 bleven. Jan Pesman en Jeen van den Berg, die een matige 500 m. achter de rug hadden, reden samen. Het was een nek-aan-nek-race in hoog tempo, die pas op de laatste 100 me ter werd beslist, toen de langere, glij dende slag van Pesman de doorslag gaf: 4.48 en 4.48.4. Cees Jan Kroon reed tegen Broek man. Tot de laatste ronde bleven zij in deze rit regelmatig ongeveer 2 seconden onder de tijden van Pesman en Van den Berg, maar op de laatste 400 me ter kwam een kleine inzinking, waar door zy in een dead heat 2 seconden boven de tijden van de beide noordelin gen kwam (4.50.6). Intussen had Wim de Graaff in zijn rit tegen de jeugdige Arie Zee zijn goede sprinttijd met een 4.50.2 op de drie kilometer laten volgen en daarmee stelde de Rotterdammer zijn serieuze kandidatuur voor de titel en voor een reisje naar de vóór-Olym pische wedstrijden in Squaw-Valley. Vandaag worden de 1500 en de 5000 me ter gereden. UITSLAGEN 500 meter: 1. Henk van der Grift 43.1 sec.; 2. Wim de Graaff 43.9; 3. Jo Koe leman 44.8; 4. en 5. Chris Meeuwisse en Jan Vogels 44.9; 6. en 7. Jan Lourens en Kees Broekman 45.3; 8. Tom Langer- huizen 45.6; 9. en 10. Nico Houter en Jeen van den Berg 45.7; 11. Jan Pesman 45.8; 12. Arie Zee 46.0; 13. Cees Jan Kroon 46.3 (gevallen); 14. Arnold Vroege 47.9. 3000 meter: 1. Jan Pesman 4.48 (nieuw baanrecord); 2. Jeen van den Berg ZWEMMEN Ook Ilsa Konrads verbeterde twee wereldrecords ILSA KONRADS Na de schitterende recordverbeterin gen van haar broer Jon, heeft ook Ilsa Konrads zich niet onbetuigd ge laten en tydens de zwemkampioen schappen van Nieuw-Zuid-Wales even eens twee wereldrecords gebroken. In het 55 yards bad van Noord-Sydney zegevierde Ilsa in de finale van de 1650 yards vrije slag met een tyd van 19 min. 25.7 sec., hetgeen maar liefst 33.2 sec. sneller is dan het oude record dat sinds 24 december 1958 (Sydney) met 19 min. 58.9 sec. op haar naam stond. Deze prestatie betekende eveneens een verbetering van het wereldrecord op de 1500 meter, aangezien het veertien jarige zwemstertje ook dit record met 19 min.. 58.9 sec. in haar bezit had. Ilsa Konrads zwom in prachtige stijl, zonder onderbreking haar armen ver doortrekkend, met een bijkans wonder baarlijk uithoudingsvermogen. Hoe goed trainer Don Talbot haar schema had ingedeeld bleek uit de tussentijden op de 220 yards, die nauwelijks varieerden. Journalisten, die haar vroegen hoe het kwam, dat zy zo regelmatig zwom, kre gen te horen, dat zy tijdens de record poging haar slagen telde en daarby populaire liedjes neuriede. Haar 16-jarige broer Jon, die vier dagen geleden de wereldrecords op de 880 yards en de 800 meter vrye slag scherper stelde, won met groot verschil op zyn naaste rivalen de 440 yards vrije slag in 4 min. 21.9 sec. Slechts één- tiende van een seconde bleef hij boven zyn wereldrecords op de 400 meter en de 440 yards, die hy op 18 februari van het yorig jaar te Melbourne vestigde. WIM DE GRAAFF 4.48.4; 3. Wim de Graaff 4.50.2; 4. en 5. Cees Jan Kroon en Kees Broekman 4.50.6; 6. Jo Koeleman 4.56.4; 7. Henk van der Grift 4.58.4; 8. en 9. Chris Meeuwisse en Jan Vogels 5.01.3; 10. Arie Zee 5.05.0; 11. Jan Lourens 5.06.3; 12. Tom Langehuizen 5.08.9; 13. Arnold Vroege 5.14.0; 14. Nico Houter 5.16.9 (gevallen). Het klassement na de eerste dag ziet er als volgt uit: 1. De Graaff 92.267 pnt.; 2. Van der Grift 92.833; 3. Broek man 3.733; 4. Van den Berg 93.767; 5. Pesman 93.800; 6. Koeleman 94.200; 7. Kroon 94.733; 8. en 9. Meeuwisse en Vogels 95.117; 10. Lourens 96.350; 11. Zee 96.833; 12. Langehuizen 91.083; 13. Houter 98.517; 14. Vroege 100.233. Veertien spelers voor centrale hockeytraining Voor de centrale training van de Ne derlandse hockeyploeg zyn de volgende veertien spelers uitgenodigd: De Beer (Tilburg), Van Dyck (Kampong). Van Erven Dorens (Laren), Gooswilligen (SCHC), Honnebier (BMHC), Hoog- hiemstra (SCHC), Van 't Hooft (Hil versum), Kristen (DKS), Marres (La ren), Overdijkink (Delftse Stud.). De Ruiter (DKS), J05 Terlingen (Be Fair). Theo Terlingen (Be Fair) en Zwier (SCHC). De conditietraining onder leiding van Chris Berger wordt woensdag 21 jan. in het Ol. Stadion hervat. SKI Engelsman won wedstrijd te Val d'lsere Gisteren is te Val d'Isère een inter nationale reuzenslalom gehouden, die werd georganiseerd door de Belgen en waaraan verder Engelsen en Nederlan ders deelnamen. De Brit Gardner won deze reuzenslalom over 1300 meter met een hoogteverschil van 400 meter Gardner had 1 min. 43.6 nodig'om de 40 poortjes te nemen. De Belg Hot ter mans werd tweede in 1.44.- en de Brit Grimley derde in 1.48.-. Peter Lukowski, die door een val tijd verspeelde, was de snelste Nederlander. In 2.03.6 werd hy 9e. De snelste Neder landse dame was Olga Lukowski, die in 2.54.- 18e werd. Sportsplinters De y shockeywedstry d tussen een ploeg, bestaande uit in Europa woon achtige Canadezen en het nationale team van Amerika, welke dinsdag 3 februari op de Hoky te Den Haag zou worden ge speeld, gaat niet door. De Amerikanen hebben hun tournee, welke zy op weg naar het toernooi om het wereldkam pioenschap maken, nL gewyzigd. Op 4 februari wordt nu een wedstryd gespeeld tussen het Hoky-team en de Fourth Ca nadian Infantery Brigade. Op vrydag 30 januari zal in Tivoli te Arnhem een tafeltenniswedstrijd wor den gespeeld tussen een Nederlands bondsteam en Luxemburg (heren) Voor deze ontmoeting zyn de ploegen als volgt samengesteld Nederlands bondsteamGimbel Schef- fer en Weel. Luxemburg: Jaminet, Feiten en Krekke. Ook onze landgenoot Willem Maris zal in het heren enkelspel van de inter nationale tenniskampioenschappen van Duitsland te Keulen niet meer uitko men. Hij werd nl. in de tweede ronde uitgeschakeld door de Zweed Torsten Johansson met de cyfers 4—6 6—3, 6—1 Leicester City en Newport County hebben zich gisteren geplaatst voor de vierde ronde van het toernooi om de FA- cup. Zij komen daarin uit tegen respec- tieveiyk Luton Town en Tottenham Hotspur. Leicester City won met 20 de uitwedstrijd tegen Lincoln City on New port County versloeg Torquay United op eigen veld met 1—0. De Australiër Ashley Cooper heeft zyn eerste partij als tennis professional gewonnen. Hy zegevierde te Melbourne over Ken Rosewall met 6—8, 63, 64. De Nederlandse Boksbond heeft Theo Baars, kampioen van Nederland in het wel terge wicht, kandidaat gesteld voor een gevecht om de Europese titel tegen de Italiaan Emilio Marconi. De EBU heeft de kandidaatstelling open gesteld tot eind januari. Het Belgische voetbalelftal heeft woensdagavond zyn oefencampagne, waarin sterke buitenlandse clubs tegen-' stander zyn van de nationale formatie, te Gent voortgezet met een wedstryd tegen Vasas uit Boedapest, De Honga ren wonnen de ontmoeting met 32 By de rust leidden de Belgen met 2—0. Zaterdag 14 en zondag 15 februari a.s. Worden in het. Krelagehuis in Haar lem de internationale Badmintoc-kam- pioensohappen gehouden. De wereldkampioen vedergewicht Hogan Kid Bassey (Nigeria) zal op 18 maart in Los Angeles zyn titel verde digen tegen de Amerikaan Davey Moore

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7