Losschietende ski berooft Prinses Irene van nationale slalomtitel Marina van de Wal enige die op de been bleef en daardoor won VVS won spannende derby van PW; HVL verloor van Reva Tour de France 1959 minstens even zwaar als die van 1958 1 Tvit'i. ZATERDAG 10 JANUARI 1959 Eindelijk son en ivintersport in Val d'Isere (Van onze speciale verslaggever) Val d'Isere, vrijdagavond. Het ranke figuurtje in het wit had zich nog maar net tevoren losgemaakt van de groep deelnemers en officials, daarboven op de Solaise, waar eindelijk een verrukkelijk zonnetje vriendelijk scheen op de hellingen, die dagenlang gegeseld waren door storm en sneeuwjachten. „De Prinses is gestart", klonk het gespannen uit honderden monden, langs de piste. Maar nauwelijks was de Prinses tussen twee scherp gemarkeerde poortjes doorgegaan, of bij een snelle draai, die zij haar lichaam moest geven om de derde poort te passeren, ging er iets mis en tuimelde zij languit in de uit voerig voorhanden sneeuw.Er klonk een kreet van teleurstelling uit al die monden, die daar net nog zo vol vertrouwen hadden getuigd van hun respect voor Prinses Irene's skikwaliteiten. Zou nu op precies dezelfde plaats, waar enkele minuten tevoren Olga Lukowski drie duikelingen achtereen had gemaakt en waar het Haagse meisje Pauli Stevens onderuit was gegaan, ook Prinses Irene haar winstkansen verspelen? Inderdaad: dat is gebeurd. Want wel stond de Prinses snel op en begon zij kordaat haar ski's in orde te maken haar gevolg was in de buurt, maar de reglementen schrijven voor, dat de deel nemers geen hulp mogen aanvaarden maar het duurde vele secon den, eer de slalom, die op een sla-om was gaan lijken, vervolgd kon worden. Ik begrijp nog niet, hoe zij zo snel haar ski's weer in orde kreeg, zei Marina van de Wal later. „Je moet tooh maar de koelbloedigheid opbrengen om dat zonder overhaasting te doen, hoewel je weet, dat de chronometers doorlopen. Ik heb daar eoht bewondering voor". Op onze beurt moeten wij zeggen, dat wij odk bewondering voor deze kleine, I r blonde, jongensachtige Marina van de Wal hebben, die technisch heus niet zo r sterk skiet, maar die ten eerste in beide manches op de been bleef, terwijl de andere drie tegen de witte vlakte gin- gen. En die vervolgens, toen zij de slalom gewonnen en de beker van de ski- f vereniging dus eigenlijk al in bezit had, j f' de sportiviteit opbracht om ons te zeg- j gen, dat zij het niet prettig vond te winnen door valpartijen van anderen. Wij hebben ons dan ook gehaast dit aardige meisje te vertellen, dat vallen i p in de sport zelden een kwestie van pech is, maar vaak iets met nervositeit, on zekerheid, het nemen van te grote risico's e.d. te maken heeft. In d'it geval sloeg het meer op de ski's, die de Prin ses en de meeste anderen droegen. Dat zijn er n.l. met veiligheidsbindingen, ijzeren stukjes vooraan de voet, die draaien bij het van richting veranderen en die hun steun aan de voet niet meer verlenen als de draaiing te scherp is ge weest. Dat heeft het voordeel, dat men niet gauw een been breekt of een knie ontwricht, maarwie even de „draai- grens" overschrijft maakt een mooie duikeling en dat overkwam nu Olga Lukowski driemaal, zodat zij even later na kranig volhouden weliswaar de finish haalde, maar daar traantjes stortte uit teleurstelling!, hoewel behalve Marina van de Wal ook de anderen er mee tobden. Pauli Stevens gaf zelfs na een val al op. STUG DOOR Prinses Irene ging stug door en reed haar tweede rit veel en veel beter, zonder vallen en in een redelijke tijd (73.3 sec.) ten einde. Maar toen ver giste zy zich even in de grillige slin gering van de voorgeschreven piste, raakte uit de baan, sloeg een poortje over, ontdekte dat gelukkig snel en moest toen even terug om het goede spoor weer te vinden. Ook dat kostte tijd, maar lang niet zo veel als de valpartij in de eerste rit. Zij eindigde dus als tweede, achter de lang niet favoriet geachte Marina van de Wal, maar vóór Olga Lukowski en met een kleine twee minuten achterstand op de winnares.. Onmiddellijk na afloop trof haar skileraar Toni Marth de Prinses ergens halverwege de glooiende berghelling en toen zij vroeg wat hij er van vond, was hij snel met zijn troost: „U hebt verlo ren, maar uw stijl was de beste." „En heb je me niet altijd gezegd, dat stijl het belangrijkste was?" vroeg de Prinses snel. „Zeker hoogheid" haastte de Oosten rijker zich te antwoorden. „Nu, dan zal ik me daarmee maar troosten,, gflimlachte Irene en haastte zich toen naar beneden, naar het hotel. Het was ons opgevallen, dat Irene de winnares niet had gelukgewenst, maar een paar uurtjes later, in een genoeglijk babbeltje in een klein eethuisje midden in het dorp, waar de Nederlandse ploeg bijeenkwam, is dat gebeurd en toen heeft de Prinses ook gezegd), dat zij vol moed naar de dag van morgen uitkijkt, als het tweede en waarschijnlijk laatste onderdeel van de kampioenschappen wordt verwerkt ijs en weder die nende. Dat wordt dan de reuze-slalom, een nog moeilijker opgave dan deze gewone slalom, die een afstand van 400 meter betrof waarin 44 poortjes genomen moesten worden, terwijl de start hon derd meter hoger lag dan de finish. Het is best mogelijk, dat de Prinses de twee minuten achterstand, die zij nu op Marina van de Wal heeft, dan inhaalt en daar hoopt zij zelf uiteraard op. Zij is kennelijk de beste skister van dit kleine Hollandse groepje en haar fraaie stijl en soepele wendingen zou den ook bewondering wekken als zij zo maar een deelneemster was en geen Prinses van Oranje. Teleurstellend verliep de middag ook voor Jan Boon, de 48-jarige in het Oostenrijkse berglandschap wonende, Nederlandse kampioen. Hij viel net als vele anderen bij het begin van een veel belovende slalom. Aan de finish schud de hij zijn grijze manen. „Een kuil jon gens, een kui'l heeft mijn kansen ver knoeid'" zei hij triest. Zijn tijd in die eerste rampzalige ren was nog zo slecht niet, maar hij verloor toch bijna twaalf seconden aan zijn grootste con current, Peter Lukowski en in de tweede rit, toen Peter maar door één gedachte bezield was niet vallen, vooral niet vallen haalde Boon wel iets van die twaalf seconden af, maar niet voldoen de om te winnen. De jonge Wassenaarder Peter Lukowski veroverde dus de titel in de slalom voor heren; 2. Jan Boon; 3. Frits Minke; 4. v. Gun teren en 5. Hubregts, de secreta ris van de Ned. Ski Vereniging, die zijn zwarte baardje vergeefs vroegtijdig in de finishinrichting uitstak. Ongelukki ger nog dan hij was Frits Heutz, die helemaal niet in de gaten had, dat hij een poortje had overgeslagen. Diskwa lificatie was cp die zonde de zware straf. Advertentie SKI Lags Landenwedstrijd Het is thans zeker dat Peter Lukowski en Frits Minke deel zullen uitmaken van de Nederlandse ploeg voor de „lage landenwedstrijd" die van woensdag 14 tot en met vrijdag 16 januari te Val d'Isere wordt gehouden. Indien Frans van Gunsberen toestem ming krijgt om nog enkele dagen in Frankrijk te blijven zal ook de jéugd- kampioen in de ploeg worden opgeno men. Deelnemende teams aan de „lage landenwedstrijd" zijn Nederland, België, Engeland en Denemarken. Elk land mag vier lopers inschrijven. 'De resultaten van de beste drie van elk team zijn be slissend voor eindklassering. WIELRENNEN. Nieuws van Swift De uitslag van de tweede rit voor de hometrain-competitie luidt als volgt: A- en B-klasse, 1500 m.: 1. J. Riet hoven 1.07.4; 2. A. Prangers 1.09.2; 3. C. Vertegaal 1.11.4; 4. W. v. d. Berg 1.13.4. D-klasse, 1000 m.: 1. F. Leemans 50.4; 2. T. v. d. Broek 51.-; 3. H. Boelee 52.-; 4. W. Kooien 53.02. De tweede rit van de cyclecross-com- petitie gaf als uitslag: gaf als uitslag: A- en B-klasse: 1. A. v. Wetten; 2. J. v. Wetten; 3. H. Grimbergen; 4. C. Vertegaal. C-klasse: 1. A. Steenvoorden; 2. J. v. Wetten; 3. W. Wynands; 4. W. ILlger- som. D-klasse: 1. F. Brittyn; 2. F. Leemans. Zondag wordt te Noordwijkerhout de derde rit voor de cycle cross-competitie gereden. Start 11 uur aan de Schulp weg by café „De Duinrand". ZILFA PLEET modern bestek I. HOOGERVORST Morsstraat 9 P. I. MAARTENSE Hoogstraat 6 Fa. A. J. MANDERSLOOT Donkersteeg 14 1. du PON Breestraat 89 v. ROSSEM du CHATTEL Breestraat 95 DRIESSEN Volleybal - com petitie De talryke toeschouwers die gisteravond naar het Gymnasium waren gekomen om in de eerste plaats getuige te zyn van de derby VVSPVV en in de tweede plaats om te zien of HVL, met Bonnet, er tegen het sterke Amsterdamse Reva met zijn internationals v. d. Ploeg en Goedhals meer van zou weten te bakken, dan het tot dusver in de competitie deed, hebben waar voor hun geld gekregen. Beide ontmoetingen brachten alles wat het volleybalspel een publiek aan schoons kan bieden. 19 cent pe Italianode heerlijke versnapering bij hoest en verkoudheid EEN PRODUCT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK Ondanks tivee rustdagen Beslissing op laatste moment lieeft de organisatoren kennelijk voldaan De 46e Ronde van Frankrijk zal minstens even zwaar zyn als die van 1958, en de overwinnaar zal misschien pas 24 uur voor de aankomst te Parys kunnen worden aangewezen. Tot deze conclusie komt men na de bestudering van de I route die de organisatoren donderdag hebben bekend gemaakt en die we in ons blad van gisteren publiceerden. Het schema voor de Ronde van 1958, toen Gaul pas daags voor de aankomst de j gele trui verwierf, heeft de organisatoren kennelijk voldaan. Vandaar dat de Tour dit jaar wederom „om de west" gaat, terwyl de richting volgens de tra- ditie eigenlijk andersom moest zijn. Jacques Goddet heeft trouwens verteld dat met het principe van afwisseling niet definitief gebroken is. Maar hij heeft tevens opgemerkt dat hy, wat het routeschema betreft, er de voorkeur aan geeft de Pyreneeën vóór de Alpen te plaatsen. Europees kampioenschap bandstoten te Oberhausen Teegelaar verslaat René Vingerlioedt Bert Teegelaar wierp gisteravond laat in Oberhausen alle prognoses om ver door in een briljante partij titel houder René Vingerlioedt te verslaan. Omdat Johan Scherz er na een zeer spannende partij slechts in slaagde op het nippertje tegen Witte een remise te behalen, gaat de jonge Oostenrijker samen met de Duitser Lutgehetmann elk met 7 punten aan de kop. gevolgd door Vingerhoedt en Domingo, ieder met 6 punten. Teegelaar, die in de middagpartij van Scherz had verloren, speelde met het gemak van de man, die geen kans meer heeft, en hy speelde bovendien zeer sterk. Met een serie van 23 in zijn derde beurt tastte hij voor het eerst het mo reel van de Belg aan. Toen daarop in de achtste en tiende beurt series van 17 uit de keu van de Rotterdammer vloeiden, kwam hij ruim 50 punten vóór (79—28). Vingerhoedt was nog niet ge slagen. Dat kwam pas in de 19de beurt, toen Teegelaar met een reeks van 24 de tegenstand van zijn rivaal definitief brak. „Ik ben kapot", zei Vingerhoedt ons na een van zijn vergeefse tochten naai de tafel. Doch vlak na die 24 kwam er nog een 20 van Teegelaar. Het antwoord van de Antwerpenaar bestond uit 6 poe dels op rij. Het was met hem gedaan. Teegelaar voltrok in de 34ste beurt het vonnis en hoezeer deze verpletterende nederlaag Vingerhoedt had aangegre pen, bleek wel uit de poedel van de driebandenspecialist in de nastoot. Hij bleef op 132 staan De uitslagen luiden: Domingo 200 47 37 4.25 Herve 111 47 14 2.36 Lutgehetmann 200 35 29 5.71 Waf flard 155 35 27 4.42 Teegelaar 173 51 21 3.39 Scherz 200 51 18 3.92 Vingerhoedt 200 28 28 7.14 Witte 131 28 32 4.67 Lutgehetmann 200 28 37 7.14 Herve 75 28 8 2.67 Wafflard 200 35 29 5.71 Domingo 159 35 22 4.54 Teegelaar 200 34 24 5.88 Vingerhoedt 132 34 26 3.88 Witte 200 46 25 4.34 Scherz 200 46 17 4.34 Er werden daverende smashes gesla gen, er werden fantastische reddingen verricht, er waren ups en downs aan beide zyden van het net. Dit laatste juist in die mate om de wedstrijden als kijkspel aan waarde te doen winnen. VVS begon tegen PW sterk aanval lend. Kleingeld en Van Duyn deden zich daarbij danig gelden. Bij PW liep het nog wat stroef. Sieval en Mulder, wel dè smashers bij de pupillen van Van Egmond, moesten nog op toeren komen. Onbedreigd schreef WS de eerste ronde op zijn naam, 159. Maar dan is het PW, dat de teugels in han den neemt. Een enorme dreun van Frans Sieval luidt in de tweede set, een „PW-kwartiertje" in. Achter elkaar gaan de smashes nu langs of door het WS-blok. Tot 11—3 loopt PW uit. Sieval heeft inmiddels met zijn kanon- nades steun gekregen van Frans Mul der. WS lijkt onder het PW-geweld te bezwijken. Het is het onvermoeibare sjouwen van in het bijzonder Fa/vier en v. d. Kwaak, dat de roodbroeken op de been houdt. Eerst als v. Duyn, de tegen hanger van Sieval bij WS, eindelijk op set-up van Favier zo'n diagonale poeier loslaat, waarop hij het patent schijnt te bezitten, komt VVS terug in vechthou- De stand na de tweede dag luidt: m.p. h.s. gem. Lutgehetmann (D.) 7 37 5.44 Scherz (Oostenr.) 7 34 4.46 Vingerhoedt (B.) 6 32 5.90 Domingo (Sp.) 6 37 4.24 Teegelaar (Ned.) 3 37 4.09 Wafflard (Belg.) 2 29 4.60 Witte (Duitsl.) 1 41 3.96 Herve (Fr.) 0 18 281 Nationaal kampioenschap hoofdklasse driebanden Te Den Haag werd gisteren het toer nooi om het nationaal kampioenschap hoofdklasse driebanden voortgezet met de volgende partijen: Oosterhuis 40 92 3 0,434 Lieshout 50 92 4 0,543 Van Braam 50 75 4 0,666 Metz 46 75 5 0,613 Krielaars 50 59 7 0,874 Lorist 28 59 3 0,474 Kok 50 70 4 0,714 Peters 36 70 4 0,514 Lieshout 42 66 7 0,636 Lorist 50 66 4 0,757 Peters 50 68 6 0,735 Krielaars 37 68 6 0,544 Kok 47 83 5 0,566 Metz 60 83 6 0,602 Van Braam 50 61 5 0,819 Oosterhuis 33 61 4 0,540 De stand na de tweede dag: 1. Van Braam (Amsterdam) 8 matchpnt. (alg. gem. 0,626); 2. Lorist (Amsterdam) 6 (0.698); 3. Kok (Zeddam) 6 (0,613); 4. Lieshout (Rotterdam) 4 (0,589); 5. Metz (Den Haag) 4 (0,533)6 Krielaars (Bre da) 2 (0,577); 7. Peters (Arnhem) 2 (0,525); 8. Oosterhuis (Amsterdam) 0 (0,468). ding. Het gaat prompt weer lukken met de aanval. Van 113 voor PW wordt het via 129. 1311. Mulder voelt het gevaar en haalt het uiterste uit een prima set-up van Zilverentand. De serve komt terug by PW. Het wordt 1411 en dan is ineens de tweede set voor PW. Een derde time-out van coach De Weyert in de tweede set doet het vijftiende punt naar PW gaan. Geprikkeld door het verlies, gaat WS in de derde set extra-fel van start. Het is weer Van Duyn, die de aandacht vraagt met een onhoudbare smash. Snel loopt VVS naar een 113 voorsprong. Een time-out brengt de zo nodige rust in de PW-gelederen. Zy zetten zich grimmig aan het inlopen van de ach tersband. En dat lukt. Weliswaar niet zonder veine, er zijn enkele dubieuze beslissingen van de arbiter in het voor deel van PW, maar het lukt. Via 1110, 1410, wordt het 1413, VVS nog steeds aan de leiding. Sieval, alweer, slaat raak voor PW en brengt daarmee de serve in eigen kamp. Kleingeld zet dan PW de voet dwars. Langs de lijn diri geert hy een voltreffer, die PW de serve kost, zonder dat die ook maar één punt heeft opgeleverd. Het is een perfect blok van Favier en v. Duyn, dat WS met 1513 een 2—1 set-voorsprong geeft. PW kan dit mentaal niet verwer ken. Zonder veel moeite wint WS de vierde set met 153. Een wat teleurstel lend einde van een werkelyk prima v olleyba lge veoht. HVLREVA Van HVLReva verwachtte men langs de lijn eigenlijk niet zoveel. Het moest wel een Amsterdamse zege wor den. Daar is het dan ook inderdaad op uitgedraaid. Maar niet op de wijze, die men zich had gedacht. Tot 5—5 in de beslissende set is het duel volkomen open. Bonnet lijkt de HVL-ploeg te in spireren. De Weijert, Van Heek en in het bijzonder Meyer, slaan smashes ever het net, die het zelfvertrouwen, het wel wat al te duidelijk gedemonstreerde zelfvertrouwen, van international Hidde v. d. Ploeg snel ondermijnen. In de eerste set met 1511 voor Reva, de tweede gaat met 159 naar HVL Om en om hebben beide ploegen momenten waarin alles lukt, waarin elke smash raak is, elke pass, elke set-up precies daar komt, waar die komen moet. Hidde v. d. Ploeg en Goedhals laten zien, dat him oranje-hemdjes waard zyn. blok of geen blok, de internationals sco ren in de derde set punten aan de lopende band. Jammer, dat v. d. Ploeg niet alleen op wil vallen door zijn smashvaardigheid. Hy doet ook aan appelleren, veelvuldig zelfs. De derde set levert een 156 winst op voor Reva. Dan is HVL weer aan de beurt met Bonnet als kansen-schepper, en Meyer, De Weyert en v. Heek als executeurs, 158 voor HVL. Hevig is de strijd om de punten in de beslissende set. Noch Reva noch HVL slaagt erin een voorsprong te nemen van meer dan twee punten. Serves gaan verloren zonder dat er een wijziging komt in de stand. Het keerpunt komt als op 55 de arbiter een Reva- ish „in" geeft, die door de lijnrech ters als „uit" is gezien. HVL fcrygt een inzinking en dat is voor Reva voldoen de om snel door te stoanen naar de set winst, 155, en daarmee naar de zege. Het is duidelijk, dat, evenals altijd, de bergen zullen beslissen wie gaat winnen. Ongetwijfeld beginnen de moeilijkheden al by de start, en mogen de klim naar de citadel van Namen, de muur van Geraadsbergen, de klinkers van het noorden ene. niet onderschat worden. Er zal hard gevochten worden tijdens de negen „vlakke" etappes, zoals ook het geval was in 1958 op de 12 dagen die aan de eerste bergetappe vooraf gingen. Maar de rangschikking begon zich toch pas goed af te tekenen na Bayonne. Ditmaal krijgen de renners tussen Bayonne en Bagneres de Bigorre de Tourmalet te beklimmen, waarvan het hoogste punt dicht by de finish ligt. De tweede Pyreneeën etappe omvat de Aspin en de Peyresurde. Na een over gangsetappe (St.-Gaudens-Albi) worden dan in het centrale massief nieuwe wegen ingeslagen. Achtereenvolgens zullen Aurillac (voor het eerst), Cler mont Ferrand en St.-Etiemne etappe plaatsen zyn. Op deze drie dagen zullen tal van moeilijkheden moeten worden overwonnen: de cols van Vieillevie, Puy Mary, La Roche Vendeix, die Diane, de Puy de Dome, les Fourches en la Croix de l'Homme Mort. De Puy de Dome (1415 meter) is on getwijfeld de voornaamste hindernis, te meer omdat de col in een indivi duele tijdrit moet worden beklommen, met start te Clermont Ferrand. Het stijgingspercentage is hier en daar indrukwekkend en men verwacht, dat de Puy dit jaar dezelfde rol zal spelen als de Mont Ventoux in 1958. Van St.-Etienne leidt de ronde naar Grenoble over de cols van de Republiek (bij de start) en de Romeyere (bij de finish). Dan volgen de twee zware Alpen etappes. De eerste voert over de Lautaret (gemakkelijk in deze riohting), de Galibier, de Iseran en de kleine St.- Bernhard, met St.-Vincent d'Aoste als finish. Misschien zal de start voor deze 18e etappe, teneinde de afstand wat te bekorten, in de vallei voorbij Grenoble geschieden. In de tweede Alpen-etappe, van St.- Vincent d'Aoste naar Annecy, zijn de grote St.-Bernhard kort na de start en de Forclaz.. Jaren geleden hebben som mige renners, die niet over het vereiste „verzet" beschikten, deze laatste col te misschien het zwaarste, vooral omdat de renners dan nog de klimpartijen van de vorige dag in de benen hebben. In de etappe AnnecyChalon sur Sa one zullen zij kunnen bekomen van de vermoeidheid enzich tevens kunnen voorbereiden op de tijdrit over 71 km tussen Chalon en Dyon, waar men 24 uur voor de finish in Parijs, aankomt. Het parcours voor 1959 is geëigend om een felle stryd te ontketenen. En met ditzelfde doel voor ogen heeft de wedstrijdleiding, in afwijking van het vorig jaar, de rustdagen hersteld. Zater dag 4 juli te Bayonne en zondag 12 juli te St.-Etienne stopt de karavaan. En ongetwijfeld zal de maatregel door alle renners, en volgers, gewaardeerd wor den. Hij brengt evenwel mee, dat het aantal etappes gereduceerd moet wor den: van 24 in 1958 tot 22 in 1959. De totale lengte van het parcours is onge veer gelijk gebleven en dit is de reden, dat in 1959 twaalf etappes langer zijn dan 200 km. t - iJïiy*- i Hoogovenschaaktoernooi IJslandse grootmeester Olafsson imponeerde door zijn stijl De IJslandse grootmeester Olafsson heeft nu reeds duidelyk getoond dat hij zijn plaats in het kandidatentoernooi voor het wereldkampioenschap schaken stellig verdiend heeft. Hy nam na de tweede ronde van het 21ste Hoogoven- i schaaktoernooi de leiding met de volle winst uit beide partijen. Nadat hy in de ochtenduren zonder veel moeite de afgebroken partij tegen Barcndregt had gewonnen, versloeg hij later op de dag de Nederlandse toernooi-benjamin Langeweg. Maar niet zyn overwinningen maakten de grootste indruk. Meer nog waren de toeschouwers geïmponeerd door de Capablanca-styl van de IJslander, die vanzelfsprekend tot winst moest leiden. In de partij tegen Langeweg had de I Spaanse partij. Hij speelde daarom op jonge grootmeester vry spoedig in Donners Siciliaan de Beverwijk-variant, een Gruenfeld-Indiër enig initiatief, zonder te pogen met c3 en d4 tot een dat hy uitbouwde tot een keiharde druk- i centrum-duel te geraken. De party kreeg stelling op wits onontwikkelde dame- een sterk positioneel karakter. De pro vleugel. blemen waren vele. misschien voor zwart Langeweg poogde zyn stelling door j in iets sterkere mate, doch onhoudbaar voet beklommen. Van Ohamonix gaat i dame-ruil te verlichten, doch hij moest werd Dormer's stelling geen moment, het over St.-Gervais naar Megeve. De I toestaan dat het zwarte positionele Een remise was dan ook het resultaat, finish te Annecy wordt voorafgegaan j overwicht gestalte kreeg in een ver op- I Pe Nederlandse grootmeester stelt zich door de beklimming van een niet hoge gerukte vry-pion. Dit nadeel kostte vry "i ^et begin van het toernooi kennelijk maar zeer steile col: de Forclaz de spoedig materiaal en de party. met remise tevreden en speelt duidelyk i Monümin. Deze tweede Alpen etappe is I De Spanjaard Toran hield het by de met 6611 negatieve inslag. Hy blijft echter duidelyk kanshebber voor een hoge plaats. UITSLAGEN De uitslagen van de partyen die wer den gespeeld voor de tweede ronde waren: Hoofdgroep: Eliskases (Arg.)—Larsen (Denemarken) afgebroken; Barendregt (Ned.)Van Scheltinga (Ned.) li Langeweg (N.)Olafsson (IJsland) 0-1 O'Kelly de Galway (België)Van den Berg (N.) afgebroken: Toran (Spanje) - Donner (Ned.) Hli. Groep la: Ditt (West-Dld.)—Gereben (Hocyg.) lili; Aalders (Ned.)Re- mouchamps (Ned.) lili; Van Donk (Ned.)Perez (Spanje) afgebroken; Jonkman (Nedu)Apki (Ned.) afge broken; Vlagsma (Ned.)—Branicki (Po len) 1—0. Groep lb: Fuester (Canada)Gimeno (Spanje) 1—0; Bas (Ned.)—Schneiders (Ned.) HU; Van Geet (Ned.)Sassen (Ned.) 1—0; Kloostra (Ned.)—Bozic (Z.-Slavië) uitgesteld; Tan (Ned.)— Diemer (West-Dld.) 1—0. Damesgroep: mevr. Heemskerk (Ned.) mej. Lazarevic (Z.-Slavië) uitgesteld; mej. Bacic (Z.-Slavië)mevr. Van der Veen (Ned.) liU; mej. Langos (Hong.) —mej. Szeinis (West-Dld.) 1—0; mevr. Roodzant (Ned mevr. Bilek (Hong.) 01; mevr. Vreeken (Ned.)mevr. Chaude de Silans (Fr.) afgebroken. De resultaten van de afgebroken of Twee Spaanse vissers zagen dezer dagen hun vloot onverwacht uitge breid met een duikbootZij haalden het vaartuig op in hun netten! De duikboot werd enige jaren geleden naar Engeland ge sleept voor de sloop, doch zonk onderweg. Nu werd het schip zon der veel moeite door de vissers ge borgen, nadat toevallig hun netten er aan waren blijven haken. De vissers wachten nu op een aardig kapitaaltje als bergloon. uitgestelde partyen uit de eerste ronde waren: Olafsson (IJsland)Barendregt (Ned.) 10; Van Scheltinga (Ned.) Larsen (Denemarken) UH. Damesgroep: mevr. Bilek (Hong.) mej. Langos (Hong.) liU. Na de tweede ronde luidt de stand in de hoofdgroep: 1. Olafsson (IJsland) 2 pnt.; 2. t/m 4. Toran (Sp Donner (Ned.). Van Scheltinga (Ned.) allen 1 pnt 5 t m 8. Van den Berg (Ned Larsen (Den.). O'Kelly de Galway (Belg.), Eliskases (Arg allen H pnt. en een afgebr. par tij: 9 en 10. Langeweg en Barendregt (Ned.) beiden U pnt.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5