Pifmanschool FILMS De volkeren van India ontwaken Verdi's Requiem: groots werk, steeds onverwoestbaar levend! Spannend meesterwerk dank zij internationale samenwerking BRYLCREEM j voor mooi gezond haar! BRYLCREEM 87ste Jaargang Zaterdag 10 januari 1959 Tweede blad no. 29641 Advertentie Stuurknuppel van vliegtuig los in de lucht Uitvoering 20 januari door Toonkunstkoor Het beroemde Requiem van Verdi, dat dinsdag *20 januari door het Toonkunst koor in de Stadsgehoorzaal wordt uitgevoerd, behoort met Berlioz' Requiem tot de belangrijkste geestelijke werken van de romantiek. De première ervan vond plaats in 1874 in Rusland onder leiding van de componist. Wat de geschiedenis van zyn ontstaan betreft, deze is wel zeer wonderlijk. Op 13 november 1868 stierf Rossini; de grote Italiaanse opera-componist. Om hem te eren stelt Verdi aan zijn uitgever voor samen met de belangrijkste componis ten van zijn tijd een gemeenschappe lijke dodenmis te schrijven, die alleen tijdens de jaarlijkse herdenking van Rossini zou mogen worden uitgevoerd, in Bologna, de stad waar Rossini zijn opleiding had ontvangen. De kosten der uitvoering zouden door de uitvoerenden te samen gedragen worden als eerbetoon aan hun grote landgenoot. Direct na de uitvoering zou de muziek verzegeld in het archief bewaard moe ten blijven. Een speciale commissie ver deelt nu de tekst van de Requiemmis in 13 delen, waarvan Verdi het slotdeel, het „Libera me" toegewezen krijgt. En nu beginnen de moeilijkheden. De impressario weigert koor en orkest gra tis ter beschikking te stellen; de diri gent Mariani, de belangrijkste van zijn tijd, weigert zijn medewerking. Voorna melijk omdat hij zich gekrenkt voelt niet tot de 13 belangrijkste componisten te behoren die gevraagd zijn hun aan deel in de Rossini-dodenmis te leveren. Om het plan van Verdi te doen misluk ken aanvaardt Mariani de leiding van een ander herdenkingsconcert eveneens te Bologna. Verdi's partituur vergeelt in zijn mu- ziekkast Enige jaren later. Manzoni sterft. Verdi is geschokt door het onverwachte overlijden van de grote dichter en zijn medestrijder om Italië's vrijheid. Voor deze nationale figuur koesterde Verdi een ongekende verering. Een verering, die juist bij een gesloten natuur als die van Verdi uit allerdiepste gevoelens ontspruit. Hij noemt hem zelfs de „Heilige". Bij een bezoek aan het graf van de vereerde dichter komt het plan in hem op aan de hand van het reeds door hem geschreven slotdeel de gehele Requiem-mis te componeren. In 7 maanden tijd verricht hij dit grote werk. Het ontroerende Requiem-aeternum (Eeuwige rust) uit het Libera me voor sopraansolo met koor a cappella, wordt groots omgewerkt tot het eerste deel van het Requiem. Het Dies Irae (dag der verschrikking) door Verdi reeds met dichterlijke vrijheid in het „Libera me" ingeschoven wordt nu als centrale ge dachte voor het ganse Requiem gehan teerd. Niet minder dan vier keer wordt dit brok van ruige verschrikking in het werk ingeschoven. Hoewel het onjuist zou zijn hier te spreken van een „Leit- motief" in Wagneriaanse zin, heeft Verdi juist hierdoor een zeer grote een heid aan zijn Requiem gegeven, niet tegenstaande de grote verscheidenheid van zijn muzikale ideeën. Denken we aan de grandioze opzet met de trompet ten van het „Toba Mirum" (een bazuin met verschrikkelijke klank) de rijkdom van het dubbelkorige Sanctus, het ver stilde Agnus Dei (Lam Gods) het aan grijpende Lacrymosa (O, tranenrijke dag) het majestueuze Rex Tremenda (Koning vol ontzaglyke majesteit) de onverge lijkelijke en meesterlijke samenvoeging van solostemmen met koor en orkest. Dit alles heeft dit werk tot een dei- grootste en gaafste stukken van de koorliteratuur gemaakt. De nadruk in het werk valt op het apocalyptische. Het is niet alleen een bede voor de zielerust van de dode maar het schildert en misschien bovenal de mensheid in het algemeen, ontzet en ter neer geworpen door de verschrikkin gen op de laatste der dagen. Bijkans visueel weet de dramaturg Verdi deze gevoelens van uiterste gevoelsontlading uit te beelden Het indringingsvermogen van Verdi is verbijsterend. De tekstwoorden Libera me (Heer bevrijdt mij) weet hij op de meest uiteenlopende manieren te belichten hartstochtelijk, smekend, lyrisch, vragend twijfelend, bezeten, bezwerend, homo foon of contrapuntisch, vanaf ppp tot en met de hevigste klankcascades. En als hoogtepunt culmineert dit alles in een stralend C-dur akkoord. Het C-dur akkoord heeft in de mu ziek een heel bijzondere betekenis. Het is de toonsoort van het licht. Beroem de voorbeelden zijn hiervan b.v. bij Beethoven, de aanvang van diens Vde symphonie, of diens laatste piano sonate op. 65, Haydn het beroemde „Es sei Licht" in zijn Schöpfung; bij Brunckner in diens 7e en 8e sympho nie. Ook hier bij Verdi. Het koor en de solisten kunnen alleen nog maar de woorden van het „Libera me" stame len. Maar de muziek spreekt uit wat de woorden niet zeggen maar wat ge hoopt wordt. Het orkest speelt het prachtige C-dur akkoord en de sta melende woorden worden overstraald door het licht der vergiffenis. Een groots werk. een monument dit Requiem van Verdi. Nog steeds onverwoestbaar levend! De aankomst van Koningin Juliana en Prins Bevnhard bij het Paleis op de Dam te Amsterdamwaar gisterochtend de nieuwjaarsrecep tie door het Koninklijk Paar ge geven werd voor de leden van het Corps Diplomatique. H. Lombert overleden In de ouderdom van 73 jaar is in het St.-Elizabeth ziekenhuis overleden de heer H. Lombert, oud-lid van de Leidse raad en in het verleden een bekende figuur in het sociale r.-katho- lieke leven van de Sleutelstad. De heer Lombert, die zich de laatste jaren, met het oog op zijn gezondheid uit het openbare leven had terugge trokken. werd 27 juli 1885 geboren. Op 16 april 1934 deed hij voor de K.V.P. zijn intrede in de Leidse raad. waar het speciaal de sociale vraagstukken en de woningbouw waren, die zijn aandacht LEGER DES HEILS Brigadier P. Deurloo brengt bezoek aan Korps Leiden Brigadier P. Deurloo, sedert enige maanden divisie-officier voor de Cen- traal-Nederland Divisie, zal morgen een bezoek aan deze stad brengen. Briga dier Deurloo was de eerste officier, die nu ruim 25 jaar geleden het commando kreeg over het Evangelisatieschip „De Febe", door middel van welke campagne hij vooral in het noorden des lands vele, thans nog belangrijke korpsen wist te stichten. Na deze functie ontving hij het com mando over diverse grotere korpsen, o.a. Den Haag, Enschede en Amster dam. Daarna volgde zijn aanstelling tot officier over de divisie Zuid-Nederland, vervolgens over Noord- en thans Cen traal Nederland. Ofschoon brigadier Deurloo enkele maanden geleden de landelijk commandant, commiss. R. Ahlberg bij diens bezoek aan onze stad vergezelde, is het thans de eerste maal, dat hij in zijn huidige functie het Leidse korps bezoekt. De samenkomsten van zondag worden door hem geleid. PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 TYPEN STENO in 4 talen BOEKHOUDEN DUITS ENGELS FRANS SPAANS NEDERLANDS MIDDENST. OPL. ,Jndiscreet" Charmante comedie Lido. Een ideaal paar, reeds op rijpere leeftijd, presenteert zich in de modern-romantische komedie „Indis creet", waarin ernst, humor en geest elkaar afwisselen. Ingrid Bergman, nog steeds gevoelig en charmant, niet overschaduwd door de Amerikaanse glamour en de thans wat grijzende Gary Grant vormen dit paar, dat langs velerlei verwikkelingen elkaar toch „krijgt". De film is gemaakt naar Krasna's tintelend toneelstuk „Kind Sir". Het is een lust de sprankelende dialogen, die het geheel echter wel eens te zeer tot verfilmd toneel maken, te volgen. Zij, een gevierde actrice, hij een veel belovend financieel expert bij de NAVO. Zij, ondanks haar charme en succes nog altijd ongetrouwd en hy?Is hij ge trouwd, of niet?Zie, daar draait alles om. U nu te vertellen, wat hij wèl is, zou een deel der spanning wegnemen. Wij zeggen 't U dus niet, in het ver trouwen, dat U zó op de beste wijze van dit humoristische spel, waarin ook meer malen een levenswijze ernst om de hoek komt kijken, genieten zult. Weer en sterk komt men tot de over tuiging, dat Ingrid Bergman een supe rieure actrice is, die hier in Cary Grant een evenwaardig partner vindt. De ver warringen zijn velerlei, zowel voor haar als voor hem, zij worden met ontwape nende vrijmoedigheid op het scherm ge bracht, waarbij zich nog enkele andere voortreffelijke artiesten aansluiten. Ce cil Parker als Ingrid Bergmans zwager demonstreert een kostelijk droge humor. Cary Grant is de Amerikaan, die per sé ongetrouwd wil blijven, ondanks het feit, dat hij Ingrid Bergman liefheeft. Wanneer zij echter ontdekt hoe hij haar om de tuin leidt, belooft haar wraak verschrikkelijk te worden. Alles loopt echter goed af. Een gezellig kat- en muisspel, dat U een vrolijke en onbezorgde avond geeft, ..Hel gebeurde op klaarlichte dag Politiefilm van allure Tevens oproep tol ouders om op hun kinderen te letten Amateurcompetitie van de X.N.V.B. afgelast Het sectiebestuur van de KNVB maakt bekend, dat alle wedstrijden van liet amateurvoetbal, vastgesteld voor zondag 11 januari a.sin verband met de toe stand van de terreinen zyn afgelast. Het programma wordt naar een latere datum verschoven. De keuring van de terreinen van het betaalde voetbal wordt overgelaten aan de consuls en scheidsrechters. DE A.R. EN DE KOMENDE VERKIEZINGEN. Teneinde zich voor te bereiden op de komende verkiezingen kwam wijk I van de A.R Kiesvereniging onder lei ding van de heer J. Verduyn gister avond in „Het Gulden Vlies" bijeen. Gelijktijdig vergaderde wijk III in het wijkgebouw Levendaal. In beide verga deringen werd het advies van het Cen- H. LOMBER'l hadden. Met uitzondering van de oor logsjaren had hij in deze raad zitting tot augustus 1953. Van de vele functies, welke hij in de loop der jaren bekleed de. noemen wij die van penningmeester van de afdeling Leiden van de R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden en van secretaris van de Woningbouw-vereniging „De Goede Woning". Bovendien had hij indertijd een groot aandeel in de politieke acti viteiten van de R.-K. Propaganda-club „De Jonge Garde" en in de Katholieke Sociale Actie. Na een dienst in de kapel van het St.-Elizabeth ziekenhuis vindt de ter aardebestelling van het stoffelijk over schot dinsdagochtend a.s. om elf uur op de R.-K. Begraafplaats aan de Zijl poort plaats. traal Comité inzake de kandidaatstel ling besproken Met dit advies kon men akkoord gaan. Voorts werden in beide samenkomsten een aantal huishoude lijke zaken behandeld. Voor wijk III hield de heer G. Puchinger uit Utrecht nog een causerie over de betekenis en Invloed van de a.r.-npers. Luxor Niets is zo moeilijk als de combinatie van kunstuiting met een duidelijk omschreven moraal. Meestal is een mislukking het gevolg. Deze film van een Zwitserse schrijver (Dürren- matt, men herinnert zich zijn toneel stuk „Bezoek van de oude dame"), een Spaanse regisseur, een Duitse filmster en een Franse acteur vormt op die algemene regel een voortreffelijke ult- i zondering. Het resultaat van bovenge noemde internationale samenwerking is waarlijk indrukwekkend, vooral als men weet. dat Dtirrenmatt het scenario in opdracht schreef, wat veelal niet be vorderlijk is voor een bevredigend resul taat. De gevaarlijke klippen konden echter worden omzeild dankzij de be kwaamheid van schrijver, regisseur en spelers en ..Het gebeurde op klaarlichte dag" kan dan ook zonder overdrijving een hoogst opmerkelijke, bovendien uiterst spannende film genoemd wor den. De tendens is: ouders, let toch op Uw kinderen, want zedendelicten eisen meer slachtoffertjes onder hen dan het ver keer. Het merkwaardige is overigens, dat de moordenaar in dit geval niet handelt uit perversiteit, maar als psy chopaat. die de vernederingen van zijn vrouw op gruwelijke wijze op kleine meisjes afreageert. Het resultaat is overigens gelijk: wéér werd een kind op beestachtige wijze door een geheimzin nige hand vermoord. Wie is de dader? De boeren in het kleine dorp nemen voetstoots aan. dat het de marskramer is, die aangifte deed en zich op die ma nier wil vrijpleiten. Zij dreigen hem zelfs te lynchen, maar hoofdinspecteur Matthai slaagt erin de woedende me nigte tot rede te brengen. Matthai zelf gelooft niet in de schuld van de zwer ver Jacquier. zelfs niet als deze tijdens het zware verhoor een bekentenis af legt en zich door zelfmoord aan de aardse rechter onttrekt. De gedachte, dat de werkelijke moordenaar nog al tijd op vrije voeten is. laat deze politie man met zijn weergaloze intuïtie en grote intelligentie (een knappe rol van Heinz Rühmann!) geen ogenblik meer los. En als hij reeds in het vliegtuig zit, dat hem naar Jordanië zal bren gen, waar hij de politie zal gaan reor ganiseren. neemt hij een onverwacht besluit: hij stapt uit en begint op eigen gelegenheid naar de werkelijke dader te speuren, ook al beschouwen zijn voormalige superieuren de zaak als af gedaan. Het zou ons te ver voeren en trou wens een deel van de spanning wegne men. indien wij het verhaal op de voet zouden volgen. In het kort komt het hierop neer. dat Matthai na een gron dig onderzoek, dat hem al enig hou vast geeft, een val zet. waarbij hij een ongehuwde moeder en haar kind die zich geen van beiden bewust zijn van haar rol als medewerksters laat optreden. Een zeer gevaarlijk experi ment. zoals hij met spijt toegeeft als de dader hem nog bijna ontsnapt en ook dit kind nauwelijks aan een gru welijke dood ontkomt. Maar hij slaégt en bewijst daarmee, dat de politie die hem overigens op het laatste mo ment het leven redt te voorbarig in haar conclusie was. Dtirrenmatt heeft als schrijver een alleszins geloofwaardig verhaal weten op te bouwen en de Spaanse regisseur Vajda komt de eer toe er een filmisch meesterwerk van gemaakt te hebben. Ook al kan men de afloop enigszins vermoeden, de spanning blijft tot het laatste ogenblik bewaard. Het flitsende camerawerk zorgt voor ononderbroken belangstelling in de afloop van dit poli tieel onderzoek, dat op de voet wordt gevolgd. De keuze van de spelers laat niets te wensen over. Rühmann ont popt zich als een acteur, die ook wat anders kan dan grappig-zijn en Michel Simon in de rol van de tragische mars kramer is alleen al een gang naar Luxor waard. Zo ontstond een werk, dat zelfs de allerbeste Franse politie films naar de kroon steekt en tegelij kertijd een aangrijpende oproep tot de ouders betekent om het leven van hun kinderen nauwlettend gade te slaan. VAN DEZE WEEK: mii:uiyiimiiuiiiB.i;!.iui;!UiioaiUHMHii..i j» met de beste herinnering aan Ingrid Bergmans zuivere menselijkheid, waar van een onverflauwde aantrekkings kracht uitgaat! Paris Palace Hotel Vrolijkheid en romantiek Casino Ook voor Charles Boy er be horen de jaren, waarin hij mot verve en allure het mannelijk gedeelte van het filmliefdespaar vormde, tot het verleden. Het stijgen der jaren en het grijzen der haren maken hem dat on mogelijk. De Franse filmmakers heb ben naar andere, meer passende rollen moeten uitkijken. In „Paris Palace Hotel" komen wij hem dan tegen als een heel wat bezadigder persoon met negentien jaren huwelijks ervaring. Doch al spoedig blijkt, dat het bezadigde maar schijn is. De vos ver liest wel zijn haren, maar niet zijn streken. Na negentien maal K- in de inbieme, maar saaie familiekring te hebben doorgebracht, verzint hij een list om voor eenmaal niet zijn vrouw naar haar ouders te hoeven volgen en alleen te kunnen achterblijven. Nu ja, alleen Maar ongelukkig voor hem, richt hij zijn avances juist op een lieftallige jon gedame uit de kapsalon, die hem wel aardig vindt, maar haar gevoelens toch laat uitgaan naar een heel wat jonger en dus voor haar aantrekkelijker jon geman. Dit jeugdige tweetal meet on bewust Charles Bo.ver de rol toe van papa en een soort kerstmannetje, het geen wel niet geheel van harte, maar noodgedwongen toch geaccepteerd wordt. Dit op zichzelf niet zo geheel origi nele gegeven is op een zeer genoegelijke wijze uitgewerkt tot een allerprettigst filmpje. Op luchtige wijze is in dit verhaaltje vrolijkheid en romantiek ge mengd. Voor pretentieloze, maar plezie rige ontspanning kan men deze week aan de Hogewoerd uitstekend terecht. Behalve in het weekeinde echter alleen 's avonds. Jacht op ontvoerde vrouwen Eddie Constantine als stoere jager Trianon De „allernieuwste Eddie Constantine" (Jacht op ontvoerde vrou wen) kan men moeilijk de beste noe men in de zo langzamerhand respecta bele serie Constantines. Nu is het ook wel moeilijk iedere keer een verhaaltje te ontwerpen, waarin onze held listig en lustig langs gevaarlijke boeven en dito vrouwen kan stappen zonder dab hem voorgoed het zwijgen wordt opge legd. Ditmaal zijn de "ontwerpers van Constantines filmisch maatkostuum niet zo erg best geslaagd. In deze film holt Eddie erg druk van de ene gele genheid naar de andere, als stoere ver dediger van een ontvoerd meisje, maar waarom hij daar nu allemaal heen moet, wordt niet helemaal duidelijk en de actie en de spanning, die juist de andere verhaaltjes, waarvan Eddie de spil is, zo aantrekelijk maken, blijven ditmaal aan de magere kant. Deson danks, de liefhebbers kunnen nog wel aan hun trekken komen, er wordt en kele malen een stevig robbertje gevoch ten. al zijn de filmmensen soms ^en beetje slordig geweest in hun opnamen, het lijkt toch wel echt. Er valt boven dien flink veel kruitdamp te ruiken en men kan heel wat vrouwelijk schoon bewonderen. Dat zijn de ingrediënten, waaruit ieder Constantine-mënu is sa mengesteld. Het wordt alleen nu niet zo smakelijk geserveerd als anders. De terugkeer van de onzichtbare man Glimlachen en griezelen Rex De onzichtbare man. die al flink wat jaartjes geleden ook in de Sleutelstad de bioscoopgangers deed lachen en griezelen, is weer terugge keerd. Men kan aan de Haarlemmer straat deze week de kennismaking her nieuwen .Weer kan men plezier beleven van het kostuum, dat rondwandelt zon der inhoud en dat verband, dat om de lucht was gebonden. En weer kan men in spanning zitten door de avonturen van dat wonderlijke wezen, dat overal kan komen, waar iemand anders niet komt, dat kan doen, wat anderen niet kunnen en dat alleen omdat hij niet zichtbaar is. Op geraffineerde wijze hebben de filmers hier gebruik ge maakt van technische mogelijkheden Ze creëren hierdoor een zeer bijzondere sfeer, die velen zeker niiet onbekend zal zijn en die menigeen nog eens zal wil len proeven. NED. COÖP. VROUWENBOND. De gisteravond in het gebouw van de Coöp. Vooruit gehouden bijeenkomst van de afdeling Leiden van de Ned. Coöp. Vrouwenbond stond ditmaal ge heel in het teken van de peulvruchten. De heer B. P. van der Post hield een causerie over de voedingswaarde der diverse soorten peulvruchten en gaf enkele waardevolle tips voor de berei ding van een smakelijk maal. Een en ander werd nog verduidelijkt met een film „Van producent tot consument", waarbij het eveneens de peulvruchten waren, die hier tot onderwerp waren gekozen. Ir. F. B. Carbasius Weber sprak voor K. en O. Op uitnodiging van K. en O. hield gisteravond in de foyer van de Stads gehoorzaal ir. F. G. Carbasius Weber een bijzonder boeiende en interessante lezing over de meer dan verschrikkelijke toestanden, welke er nog steeds in het uitgestrekte India heersen. Ir. Carba sius Weber heeft voor de Verenigde Na ties als deskundige van de F.A.O. (Food and Agriculture Organization) in India en dan voornamelijk in de Himalaya, gewerkt en hy hoopt er nog deze maand weer naar terug te keren. Op zyn reizen leerde hy land en volk grondig kennen. Dat bleek wel zeer duidelijk uit al het geen hij gisteren in een stampvolle zaal wist te rapporteren. India, aldus spreker, is een groot land, dat momenteel ongeveer 400 miljoen in woners telt. De bevolking neemt toe met niet minder dan vijf miljoen zielen per jaar, d.i. 1,25%. Met zeer grote nadruk wees ir. Carbasius Weber er echter op, dat India niet overbevolkt is, maar wel onderproduktief De Nederlandse landbouwexpert heeft tot taak meer voedsel te produceren voor meer mensen. De moeilijkheden waarmede hij te kampen heeft zijn niet gering. Het gezonde verstand is immers by de meeste Indiërs zoek. Zo verbieden Beecham (Nederland) N.V Voor engros Jacq. Mot N.V. Amsterdam Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. the perfect hairdressing Zolang de voorraad strekt! Kloeke tube van ft 85 met daarbij speciaal verpakt een alleraar digste ..junior pot' geheel GRATIS! Vraag uw winkelier De Raad voor de Luchtvaart heeft gis. teren uitspraak gedaan in een aantal door hem op 12 december jl. in een open bare zitting nader onderzochte ongeval len met Nederlandse vliegtuigen, o.a. in zake het ongeval, dat op zondag 25 mei 1958 is overkomen aan een Piper-„Cub"- vllegtuig van de Nationale Luchtvaart- school, tengevolge van het los geraken van de stuurknuppel. De bestuurder, de heer A. M. Dwinger uit Amsterdam werd daarbij ernstig gekwetst. De Raad kwam tot de conclusie, dat de controle tevoren niet voldoende was geweest. Voor het ongeval met het vliegtuig was op 25 mei geen dagelijks bewijs van luchtwaardig heid afgegeven Het feit dat de vliegtuigmonteur en de werkmeester de stuurknuppel ongeborgd op zijn plaats hebben achtergelaten, waardoor het vliegtuig in niet-lucht- waardige staat kwam te verkeren als mede de nalatigheid van verscheidene andere personen om de nodige controle uit te oefenen, acht de raad ernstige te kortkomingen, welke uiteindelijk tot het ongeval hebben geleid. De raad wil bovendien niet verhelen tijdens het onderzoek de indruk te heb ben verkregen, dat de controle die voor de veiligheid nodig is, met name door de technische dienst van de Nationale Luchtvaartschool, ernstig in gebreke is gebleven. bijvoorbeeld de publieke sentimenten een nuttiger gebruik van het vee. Er kan bijna geen dier genoemd worden of het is heilig. Zowel de koeien als de apen en slangen vormen een groot gevaar voor de welvaart in India, dat boven dien steeds meer vruchtbaar land kwijt raakt. o.m. door overstromingen. De In diër is onvoorstelbaar arm: men leeft van twintig gulden per hoofd per jaar! Dat de toestanden erbarmelijk zijn valt niet moeilijk te begrijpen. Saamhorig heidszin, zoals men die in het Westen veelvuldig kan vinden, kent men in In dia in 't geheel niet. Er worden in dit land zoveel kinderen geboren, dat men er geen raad mee weet. Sprekende over de vraag hoe men in India aan meer voedsel kan komen, zeide ir. Carbasius Weber dat er twee wegen zijn, n.l. die van het onderwijs en die van de menselijke activiteit. Voorts schetste de landbouwkundige de figuur van Nehroe met wie hij goed be vriend is. India's premier is de man, die op het ogenblik zoveel als hij kan orde tracht te scheppen in de chaos. Een zware taak, welke hij met liefde en toe wijding voor zijn volk zoveel mogelijk vervult. Veel van wat spreker vertelde werd na de pauze in beeld gebracht. Ook kon er muziek uit de Himalaya be luisterd worden. Al met al een avond waarvoor men K. en O. niet dankbaar genoeg kan zijn! GEBR. HUISMAN OFF. DEALER voor Leiden en omstreken. Tijdelijk showroom HOGEWOERD 66 - TEL. 31292 REPARATIES: HOOFDSTR. 159 - LEIDERDORP Telefoon 21708 Morgen geen hockey (Speciale berichtgeving) In verband met de weersomstandig heden en de toestand van de terreinen heeft de competitieleider van de Ko ninklijke Nederlandse Hockey Bond alle voor heden en morgen vastgestelde com petitiewedstrijden afgelast.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3