Henri Wintermans Een uit tienduizend 97»te jaargang Woensdag 7 januari 1959 Tweede blad no. 29638 Voor de chef van de afdeling Burgerlijke Stand van onze ge meente, de heer W. C. van Zwieten die in zijn leven reeds meer dan 10.000 huwelijken voltrok: eerst in Veisen en nu al weer vele jaren in Leiden, was het vandaag een bij zondere dag. Onder de circa 500 bruidsparen, die hij jaarlijks in de echt verbindtbehoorde deze ochtend zijn jongste dochter, mej. E. Th. van Zwieten, die haar levenspad in het vervolg met de heer B. W. Poortenaar hoopt af te leggen. De heer Van Zwieten, die dit huwelijk vanzelfsprekend een meer persoonlijk accent kon geven: „Elly en Barend'' ging hem gemak kelijker af dan „mijnheer en me vrouw", vergaloppeerde zich dan ook niet toen hij voor ditmaal de huwelijksvoltrekking met een kus bezegelde. (Port» L.D./Va/n Vliet) Vier audities van ,d'Oprechte Amateur' Bevordering amateurisme Men kent de doelstelling van de Stich ting „d'Oprechte Amateur": bevorde ring van het amateurisme in de breed ste zin van het woord, het op hoger plan brengen daarvan. In de eerste plaats het stimuleren der zelfwerkzaamheid op het gebied der muziek, maar ook andere kunst wordt er in betrokken: decla matie, tot eventueel het goochelen" toe! De Stichting omvat thans ongeveer 20 afdelingen in den lande. Sinds ver leden jaar is ook de afdeling Leiden ac tief; in korte tijd breidde zij zich uit tot een dertigtal, w.o. enkele groepen. Tij dens verschillende audities gaven deze blijk, waartoe zij in staat zijn. Na het overlijden van de voorzitter der Leidse afdeling, de heer Han Zirkzee kwam er enige tijd stilstand, doch nu is men van plan onder leiding van de nieuwe voor zitter, de heer Louk Stevens, directeur der Volksmuziekschool en onder-direc teur der Muziekschool Toonkunst, weer aan het werk te gaan. De audities zullen thans worden onderverdeeld in een af deling vöor het klassieke (zwaardere) genre en een voor het moderne (lichtere) genre, hetgeen de keuze der prijswin naars zal vergemakkelijken. Men weet, dat deze uiteindelijk kunnen mededin gen aan de landelijke finale (vorige jaar te Hengelo) gehouden. Ergens op de achtergrond staat ook een Omroepver eniging, waarbij de finalisten een kans kunnen krijgen, op te treden. Doch zeker is dit geenszins. Men denkt het amateurisme naast de in de komende maanden te houden vier audities, ook in dit seizoen te bevorderen door huisconcerten, hetgeen de onder linge band ten goede komt. Op deze audities worden de prestaties beoordeeld door een jury onder voorzitterschap van de stuwende kracht der Stichting mr. Harm Smedes die tevens de optre denden goede raad verstrekt Plannen zijn in voorbereiding om con tact te leggen met diverse inrichtingen voor de verzorging van bijeenkomsten, waarop men dan van de gaven dezer amateurs zal kunnen genieten. De eer ste auditie in dit seizoen van „d'Oprech te Amateur" zal gehouden worden don derdag 15 januari a.s. in de concertzaal „Toonkunst" aan het Rapenburg. Naar wij vernemen zal hier ter stede een driedaagse campagne gehou den worden door medewerkers van OSbom. op 12. 13 en 14 januari in ge bouw .Prediker". Deze samenkomsten 6taan o.l.v. evangelist J. Maasbach, de tolk van Osborn. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN M. Klaas, zn van E. J. N. Koernap en Hofleer Hennie, dr van C. P. Glasbergen en J. Vink, Gerda. dr van D. van der Plas en W van Duin, Helena Maria, dr van L. J Heemskerk en Q. J. M. Zonneveld, Eduard Rudolf Pieter, zn van E. Kapel en F L Menot. Maria Geertruida, dr van G. W Snel en M. van Eijk, Sigria Ulrike, dr van F. W. Sijthoff en A. L. Stray, Frede- rik. zn van J. Bavelaar en M. Fasel, Jozef Theodorus, zn van P. J. van der Hoorn en J. Uijtewaal. OVERLEDEN J. C E. Rietbergen. 77 jaar. wed. van G. F Weijers, C. van Rhee, 84 iaar, man. W. Zaalberg. 57 jaar, man. Officiële publikaties KANDIDAATSTELLING VERKIEZING LEDEN TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op 28 Januari a.s. de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal plaats vindt. Op deze datum kunnen van 9 uur Yjn. tot 5 uur nam. bij de voorzitter van het hoofdstembureau of diens plaatsver vanger. ter gemeentesecretarie van Lei den, lijsten van kandidaten worden inge leverd. De tot invulling bestemde formulieren voor de lijsten van kandidaten en de for mulieren voor de schriftelijke verklaring van bewilliging in de kandidaatstelling zijn van lieden af ter gemeentesecre tarie van Leiden, afd. bevolking c.a.. kos teloos verkrijgbaar. Leiden, 7 januari 1959. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. ANNIE WOUD LERARES SOLOZANG TE MAASTRICHT De Maastrichtse gemeenteraad heeft in zijn gisteravond gehouden vergade ring met algemene stemmen de Neder landse altzangeres Annie Woud uit Overveen en lerares aan de Muziek school „Toonkunst" alhier benoemd tot lerares solozang aan heit Muziekcon servatorium te Maastricht. Zij volgt als zodanig de zangpedagoge Suze Luger, die per 1 september j.l. ontslag nam, op. Ernstige tramstagnatie Gedurende enkele uren ls gistermid dag het tramverkeer in de stad en in de richting Den Haag gestagneerd ge weest. Een en ander vond zijn oorzaak in het feit, dat omstreeks drie uur het laatste rfjtulg van de dienst Noordwij k —Den Haag op het Stationsplein ont spoorde, tengevolge waarvan enkele tramsporen werden versperd. Het rijtuig liep de rails uit ter hoogte van het Stationsgebouw en besohadigde circa 50 meter bestrating en een mast van de bovenleiding. Tijdens de stagnatie, welke by na twee uur duurde, werd de stadsdienst in de richting Hoge Rijndijk met autobussen onderhouden. Bovendien werd een bus pendeldienst ingelegd naar de Kore- vaarstraat, waar de passagiers konden over<<ppen in de tram naar Den Haag. Gedurende deze tijd vertrokken de trams naar Noordwijk vanaf het Station en reed de gele tram slechts tot het Stationsplein. Passagiers, die per bus uit de stad kwamen vonden eveneens op het Stationsplein een tram naar Oegst- geest. Duo Krebbers-Olof voor „Toonkunst" Op het tweede concert der jubileum serie van de Maatschappij voor Toon kunst op dinsdag a.s. in de Stadsgehoor zaal zal zich doen horen het bekende vioolduo Hei-man KrebbersTheo Olof. met begeleiding van de pianist Marinus Flipse. Uitgevoerd worden Handels So nate in g kl. t. op 2 voor 2 violen en continuo (piano), het duo voor twee violen van C. Ph. E. Bach. Boccherini's duo voor 2 violen, de Sonate voor twee \iolen van Henk Badings. Zes duo's voor 2 violen van Béla Bartok en de Sara- sate's Navarra voor 2 violen en piano. Op het derde en laatste concert der jubileumserie geeft de beroemde zange res Nan Nerriman een liederenrecital. CORRESPONDENTIE A. J. de R. te W. Peperomia cape rata is sinds enkele jaren vanuit Brazi lië hier ingevoerd en komt dus nog niet zo veel voor. U moet het maar eens op de Hortus in de stad vragen; daar heeft men ze wel en misschien dat men wel een jong plantje voor U heeft. In een normaal verwarmde kamer plaatsen, een vochtige atmosfeer onderhouden en het plantje na half maart uit de volle zon houden. Het groeit overigens vrij ge makkelijk. Het koraalmosje heet: Nertera de- pressa en dit moet 's zomers ook be schermd worden en luchtig kweken. Niet in de normaal verwarmde kamer, doch liever Iets koeler. Tijdens de bloei wel gieten, doch niet sproeien. In lage potjes kweken, dus in ondiepe potjes en veel potscherfjes gebruiken. N. A. Commandeur inspecteur volksgezondheid Onze stadgenoot, de heer N. A. Com mandeur is bij Kon. besluit var 3 de cember met ingang van 1 oktober j.l. benoemd tot inspecteur voor de volks gezondheid in het ravon Zuid- Holland (Nrd.) tevens inspec teur voor de vee arts en ij kun dige dienst. De heer Com mandeur, die reeds in beide functies adjunct directeur was. vestigde zich in 1927 te Leiden als dierenarts, waar hij de praktijk over nam van dok ter J. Roos. Tot 1 februari 1956 hij werd toen in deze functie benoemd heeft de heer Commandeur, die in ae loop der jaren de bestrijding van de runder-t.b.c. met kracht ter hand 'nam, deze praktijk uitgeoefend. MANNENKOOR „KUNST NA ARBEID" Morgen is het 65 jaar geleden, dat het Mannenkoor „Kunst na Arbeid", van welk koor Louis van Wijngaarden thans directeur is werd opgericht. Ter gelegenheid van dit lustrum geeft het koor in april in de Stadsgehoorzaal een buitengewoon concert. LEIDSCHE SPAARBANK In de maand december werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd f, 1.353.826.83 en f. 1.236.611.49 terug betaald. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 441 en het aantal afbetaalde boekjes 184. Op 6.551 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd f. 142.053,25 bijge schreven. Er werden 734 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke in houd van f. 19.106.44. Het tegoed der 42.287 inleggers bedroeg aan t eind van december f 29.877.014,44. CORRESPONDENTIE W. C. B. te L. Het thans aan het Van der Werfpark gevestigde Rijksmu seum voor Geologie en Mineralogie zal t.z.t. in het Weeshuis aan de Hoogland se Kerkgracht worden ondergebracht. Het is nog niet te zeggen wanneer dit zal geschieden; de inrichting zal nog ge ruime tijd vergen. Arnhemmer lichtte landbouwers e.a. op In samenwerking met de recherche te Arnhem heeft de Rijksrecherche aangehouden een Arnhemmer, die er van verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan oplichting op grote schaal. De man placht zich uit te geven voor ambtenaar van de verkeersinspectle of als politie-ambtenaar en als zodanig gaf hy mensen, die bij het autovervoer zijn betrokken en ook wel landbouwers te kennen, dat hij in staat was, de betrok kenen voldoende „tonnage" te bezorgen voor het verkrijgen van vergunningen. Er moesten dan zogenaamd papieren worden ingevuld en vergunningen wor den aangevraagd, waarvoor de man zich voorschotten liet betalen, die varieerden van enkele honderden tot enige duizenden guldens. Reeds een aantal benadeelden heeft de recherche kunnen opsporen, doch het vermoeden bestaat, dat er met name in de Betuwe en in de Achterhoek nog vele zijn, die de man op valse voorspiegelingen geld hebben verstrekt en die daarom wordt verzocht met de politie in hun woon plaats in verbinding te stellen. Van de vele functies, welke de heer Commandeur met grote toewijding ver vult, noemen wij o.a. die van hoofd van de Keuringsdienst te Hazerswoude, technisch adviseur van de Ver. voor Kunstmatige Inseminatie „Vita Nova" en voorzitter van de Ver. voor Vee arbitrage in de kring Leiden. Sinds 1938 heeft hij zitting in het be stuur van de 3 Octobervereeniging, waarin hij vooral bekendheid geniet als voorzitter van de Optochtcommissie. Canada nam in 1958 124.000 immigranten op Nederland vijfde plaats De statistiek heeft uitgewezen, dat de Nederlanders in 1958 de vijfde groot ste nationale groep vormden, die naar Canada emigreerde. In het afgelopen jaar kwamen, naar schatting, 7.600 immigranten uit Ne derland in Canada aan. De minister voor de immigratie, Ellen Fairclough, zei in een rede in Oshawa (Ontario), dat de Italianen de Engelsen als grootste etnische groep, die in 1958 Canada binnenkwamen, hebben vervan gen. De Duitsers waren de derde groot ste groep en de Amerikanen de vierde. De Fransen vormen, met 5.380 toelatin gen, de zesde groep. In totaal zijn in 1958 124.000 immi granten Canada binnengekomen. In ziekenhuis met slechte bedoelingen (Speciale beriohtgeving). De Hengelose politie heeft gister middag in een van de plaatselijke ziekenhuizen, een 41-jarige arbeider op heterdaad betrapt .terwijl hij met een. het ziekenhuis toebehorende looplamp. voorgaf bezig te zijn met het repareren van lichtpunten, alhoe wel hij niets in het ziekenhuis te maken had. Vorige week maandag had men de man ook reeds in de gangen van het ziekenhuis rond zien lopen, druk doen de met een grote doos. Na zijn bezoek toen, bleek f 10.uit een portefeuille en een portemonnee met f7.50 te zijn gestolen. Men koes terde argwaan en toen de man terug kwam en zich als elektriciën voordeed, werd de politie gewaarschuwd. De ar beider is thans aangehouden, verdacht van diefstal van geld, portemonnee en looplamp. Nederlandse muziekweek in Stockholm In Stockholm is gisteren een Neder landse muziekweek begonnen ter viering van de 40ste verjaardag der Zweeds-Ne derlandse Vereniging. Koningin Juliana en Koning Gustaaf van Zweden zyn be schermvrouw en -heer van dit evene ment. Het openingsconcert was gewijd aan Nederlandse orgel- en koorwerken van religieus karakter. Er werden werken uitgevoerd van Ockeghem, Sweelink.Van den Kerckhoven, Cornet en des Prez. De komende dagen volgen nog een con cert door het Stockholms Filharmonisch Orkest met Nederlandse solisten (Her man Krebbers, viool, en Tibor de Ma- chula, cello), een gastoptreden van de sopraan Erna Spoorenberg in „La Tra- viata" van Verdi, een pianorecital van Cor de Groot, een concert van Neder landse muziek door het Stockholms Ka merorkest met medewerking van de Ne derlandse solisten Willem Noske (viool), Hans Schouwman (klavecimbel) enElea- nora Collin (zang) en tenslotte een con cert door het gezelschap Sonata di Ca mera. Studentenhuis naast Anne Frankhuis De kans is zeer groot, dat naast het Anne Frankhuis aan de Prinsen gracht te Amsterdam nabij de hoek van de Westermarkt een studenten tehuis tot stand komt. Dit heeft de burgemeester van Amsterdam mr. G. van Hall vanmiddag onthuld in zyn nieuwjaarsrede, die hij uitsprak aan het begin van de raadsvergadering. Zoals bekend, is er een actie gevoerd om de aan het Anne Frankhuis gren zende percelen aan Prinsengracht en Westermarkt aan te kopen, teneinde te voorkomen dat dit huis zou worden in gesloten door een hoog kantoor- of flatgebouw. Tot dusver is ciroa twee derde deel van het voor deze aankoop benodigde bedrag (f350.000) bijeenge bracht .Het plan is toen gerezen om in samenwerking met de Stich-feing studen tenhuisvesting op dit terrein een stu dententehuis te doen oprichten, dat in de beide zomermaanden beschikbaar kan worden gesteld voor jeugdige bui tenlanders. De burgemeester zei verheugd te zyn, dat dit plan grote kans heeft op verwezenlijking; naar zijn mening zal dit een intensief gebruik van het Anne Frankhuis bevorderen. Dit huis wil men inrichten tot ontmoetings- en recreatiecentrum voor jongeren. MET PAPA'S SPAARCENTEN AAN DE HAAL.... De Bergen op Zoomse politie heeft een 16-jarige Duitse jongen aangehou den, die de aandacht van een caféhou der had getrokken toen hij een bankbil jet van 50 mark wisselde en de indruk maakte meer geld by zich te hebben. De jongen vertelde op het politiebureau dat hij met toestemming van zijn ouders in Essen op vakantie was gegaan met "O mark, zelf verdiend geld. Na informatie bij de politie in Essen bleek, dat de jongen zaterdag het geld kistje van zijn vader had opengebroken en met diens spaargeld aan de haal was gegaan. De jongen wordt door de politie vast gehouden en zal door zyn vader worden afgehaald. JEUGDIGE DIEFJES IN NIJMEGEN. Door de recherche te Nijmegen zijn heden gearresteerd een 15-jairige leer ling-slager en een 15-jarige leerling- zeilmaker. Beide jongens worden ervan beschuldigd medeplichtig te zijn aan meer dan 25 grote en kleine diefstallen. De laatste tijd werd Nijmegen ge plaagd door zakkenrollers en dieven, die in garderobes binnendrongen en daar portemonnees en portefeuilles stalen. Vaak werden grote bedragen buit gemaakt. Beide jongens hebben nu een bekentenis afgelegd. Bolbloemenexpositie in Krelagehuis „Tulpenkoningin" Leni Quant zal de Haarlemse Winterflora openen ZWARE STORM OP DE NOORDZEE Op een klein gebied van de Noordzee is vanochtend plotseling een zware storm opgestoken, die zich langzaam naar het oosten be weegt en vermoedelijk over het zuiden en het midden van ons land zal trekken. Enkele schepen zyn door deze storm reeds in moeilijkheden komen te ver keren. Een Nederlandse kustvaarder heeft op twintig myl uit de kust om assistentie gevraagd. De sleepboot „Hum- ber" en de reddingboot .President Jan Leis" zijn uitgevaren om hulp te ver lenen. Een Engels schip, de 900 ton metende „Borthwick", moest om sleepboothulp vragen op een myl ten noordwesten van het lichtschip Corton en 110 myl ten westen van IJmuiden. Een Engelse sleepboot uit Great Yarmouth en de reddingboot van Lowestoft gingen on middellijk op weg. De kustvaarder „Sont", die in moei lijkheden verkeert, bevindt zich op een mijl voorbij het lichtschip Goeree. Het scheepje, dat 200 ton meet, was op weg naar Rotterdam. De kapitein heeft ge- seind, dat het schip water maakt. De „Sont", die wordt bevracht door het cargadoorskantoor „Gruno" te Gro- ningen, heeft een lading ijzer aan boord. Het Duitse schip „Carl Fisser" heeft thans ook koers gezet in de richting van de „Sont". (Van een speciale medewerker) De Winterflora, die van 16 tot 25 januari in het Haarlemse Krelage huis zal worden gehouden, zal niet ivorden geopend door een autoriteit met een klinkende naam, maar door een meisje, dat zich voor de bloem bollenexport zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De „tulpenkoningin" Leni Quant, zal deze plechtigheid verrichten. Zij heeft een propagan- dareis door de V. S. en Canada gemaakt om overal te vertellen hoe goed het toch is om bloembollen te planten. In haar openingsrede zal zd iets vertellen van haar belevenis sen met de pers, radio en televisie in Amerika. Op deze grote bloemententoonstelling zullen de kwekers elkaar de allerbeste produkten tonen. De tentoonstelling zal laten zien, dat de broeiers in staat zijn ook in de moeilijkste periode - de twee- do helft van januari - met bloemen van goede kwaliteit voor de dag te komen. De Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, die deze tentoon stelling organiseert, houdt om de tien jaar een grote buitenexpositie. In de tussenliggende periode wordt dan een binnententoonstelling gehouden. De Nieuw spoor in moordzaak Maria Kriek Twee deteotives van de polit-.e van de County Essex zijn in een dorp by Col chester (Engeland) gearriveerd, om net een jaar geleden begonnen onderzoek naar de onopgeloste moord op het 19- jarige Nederlandse meisje Maria Kriek te heropenen. Zij willen een nieuw en misschien belangrijk spoor onderzoeken. Alle bijzonderheden betreffende het nieuwe spoor worden echter geheim ge houden HOLLANDSE KOE BEROEMD IN ITALIË. De Italiaanse veehouder Ettore Lui is de gelukkige bezitter van een koe. die in wijde omtrek beroemd is geworden. In 1957 bracht deze koe een stierkalf van 60 kg. ter wereld. In 1958 wierp zij een tweeling: twee koe-kalveren, die 40 kg. elk wogen. En dit jaar werd het een drieling: drie jonge koetjes van 30 kg. elk! Via de plaatselijke pers is Lui's koe in de grote bladen van Italië en daar na in de wereldpers gekomen. Daarbij wordt eervol vermeld dat de koe in Nederland geboren en getogen is. vakmensen zien al belangstellend uit naar de resultaten van de broei, die op de expositie zullen worden getoond. Tus sen half januari en begin februari blijkt het namelijk moeilijk bloembollen te krijgen. De prestaties zullen worden be loond met bekers, plaquettes en medail les. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard hebben een medaille met dub bele beeltenaar toegezegd. De ontwerper van de Winterflora, de heer C. Geer- lings, trachtte de nadelen van het ge bouw door een aantrekkelijke aanleg zo veel mogelijk te niet te doen. Tussen de grote bloem enparty en van tulpen, hyacinten, narcissen, en krokussen zul len grasperken worden aangelegd. In het midden van de grote zaal komt in een fraai decor een vijver te liggen met een paar exotische flamingo's en spui tende fonteinen. De vakmensen zullen behalve honderden bloeiende bloemen, ook machines zien. Nieuw zijn de drie rooimachines, die in de keuringszaal zullen worden opgesteld. Men is bijzon der verheugd deze te kunnen tonen, 2M; jaar nadat men het Instituut voor Tuinbouwtechniek in Wageningen op dracht had gegeven zo'n machine te ontwerpen. Voorts zullen de vorderingen op het gebied van het arbeidsmethoden- onderzoek worden getoond. Jonge bin ders krijgen de kans te laten zien wat zij met hyacinten in het schikken kun nen bereiken. Het resultaat van hun kunde en artistiek inzicht zal in de hal te zien zijn. De vraag is thans of de Winterflora om de tien jaar moet worden gehou den of na een kleinere periode moet worden herhaald. De Spoorwegen en de NZHVM verstrekken gecombineerde toe gangskaarten, die tevens toegang geven tot het Frans Hals Museum. NIEUWE UITGAVEN „Nederlandse kunstenaressen rond het exllbrls", verschenen bij de Wereld-Biblio theek N.V. te Amsterdam en Antwerpen. Gesprekken met jongens, door M. Ja- kobs, uitg. Spruyt, van Mantgem en De Does N.V., Leiden. De directeur van het jongensinternaat „Leevliet" te War mond schreef een bijzonder openhartig en uiterst nuttig boekje over een onder werp, waaraan de meeste ouders zich tot schade van het leven hunner kinde ren meestal niet wagen: het seksuele element in het menselijk bestaan. Het is een beknopt boekje, uitstekend ver lucht met tekeningen en foto's, waar van de stof in een vyftal „gesprekken" is ingedeeld. Op kiese, maar tevens on verbloemde wijze wordt het onderwerp behandeld. Het boekje is bestemd voor jongens vanaf ongeveer twaalf jaar, al OEGSTGEEST Begrafenis T. van Egmond Onder grote belangstelling is giste ren op Rhijnhof het stoffelijk overschot van wijlen de heer T. van Egmond ter aarde besteld. De heer T. van Egmond was o.m. ere-burger van Oegstgeest en bekleedde tal yan funoties in het open bare leven, waaronder die van wethou der van Oegstgeest. Op verzoek van de overledene werd de plechtigheid zeer sober gehouden. Al leen ds. H. Heule, gereformeerd predi kant te Leiden, voerde het woord. Hij wees er op dat de heer Van Egmond zovele activiteiten had kunnen ontwik kelen, omdat hij zo'n groot geloof had. Een schoonzoon van de overledene, de heer N. den Os, sprak een woord van dank. waarna ds. Heule het Onze Vader bad. De droeve plechtigheid werd o.m. bij gewoond door burgemeester H. L. du Boeuff, vertegenwoordigers van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, afdeling Oegstgeest, de Groen van Prinsterer- school aan de Mors en tal van andere verenigingen. Verkeersongevallen Gistermiddag omstreeks kwart voor vijf had op de Haarlemmertrekvaart nabij de Kwaakbrug een aanrijding plaats tussen een bestelauto, bestuurd door een inwoner van Warmond en een wielrijder uit Oud-Ade. De wielrijder liep bij dit ongeluk vrij ernstige ver wondingen aan het gelaat op. Een op de Rijnsburgerweg rijdende personenauto, waarvan de bestuurder vannacht omstreeks kwart over twaalf, tijdens zware regenval, rechtsaf de Warmonderweg in wilde, kwam op de tramrails te slippen en vloog tegen de betonnen mast van de bovenleiding van de tram. De mast kwam terecht op de plaats waar de bestuurder, een Oegst- geestenaar, zat. Deze kwam er met en kele inwendige kneuzingen nog vrij goed vanaf. Een andere inzittende bleef ongedeerd. De vernielde auto moest per kraanwagen worden weggesleept. zullen ook oudere jongens, wie het aan goede voorlichting totnutoe ontbroken heeft, er ongetwijfeld hun voordeel mee kunnen doen. Hartelijk aanbevolen. Route Kodak, door P. G. Bins, uitg Kodak N.V., Den Haag. Dit boekje is deel I (Westelijk Nederland) van een serie reisgidsen, waarin 25 interessante fototrajecten om en bij de grote wegen zyn uitgestippeld. Uitstekend geïllus treerd met kaartjes en foto's. Voor de fotograaf, die op zoek is naar char mante hoekjes en fraaie landschappen, een onontbeerlijk gidsje, dat tal van waardevolle tips bevat.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3