RIJWIELPAD KANAALWEG KREEG SPOOROVERGANG „Oversteekplaats voor station is gevaarlijkste van gehele stad!" Kou. onderscheiding R. Ranselaar Franse filmers gaan niet mee met Nieuw-Guinea-expeditie DINSDAG 6 JANUARI 1959 Vanochtend kwam een belangryke verkeersverbetering tot stand bij de Kanaalweg. Reeds geruime tyd werd gewerkt aan de aanleg van een rijwiel pad langs deze weg, die tot dusver zeer gevaarlijk was. Er was onvoldoende Slaats voor het rijwielverkeer, gecom- ineerd met het autoverkeer uit twee richtingen. Dit heeft in de afgelopen jaren, nu deze weg door aansluiting naar Voorschoten zeer in belang is toe genomen, herhaaldelijk tot ernstige ongelukken aanleiding gegeven. Het rijwielpad, gelegen tussen de dub bele bomenrij aan de stadszijde, bracht hierin enige tijd geleden een belangrijke verbetering, die vanochtend voltooid werd bij het in gebruik nemen van de aparte rijwieloverweg over de spoorbaan naar Utrecht. De rijweg wordt op dit punt bij pas serend treinverkeer door bomen afge sloten, doch het rijwielpad is „onbe waakt" gemaakt in dien zin, dat er geen aparte bomen zijn geplaatst doch slechts rode knipperlichten en belsig- nalen. Dit moet afdoende worden ge acht, aangezien geen zinnig mens de overweg zal passeren wanneer de bomen ernaast gesloten zijn en rode knipper lichten en luide belsignalen waarschu wen. Gedurende de wintermaanden is het rijwielverkeer langs deze weg niet van dien aard, dat het belang van deze ver betering onmiddellijk opvalt, maar in lente en zomer, wanneer vooral het toeristische rijwielverkeer hier zeer in tensief is, zal deze verbetering onge twijfeld veel vrucht afwerpen. De foto toont de nieuwe rijwielover weg onmiddellijk na het in gebruik nemen. Foto L.D.—Van Vliet. PATER L. ZONDERLAND OVERLEDEN. Oud-leraar St. Bonaventura-lyceum. Gisteren is te Nijmegen op 64-jarige leeftijd overleden pater L. Zonderland OPM, pastoor van de Franciscuskerk te Nymegen. Hy werd in 1894 te Lichtenvoorde ge boren en trad als hoofdonderwijzer toe tot de Franciscaner orde. In 1922 werd hij tot priester gewijd. Hij was achter eenvolgens leraar aan het Bernardinus- college te Heerlen en aan het St. Bona ventura-lyceum alhier. In 1946 werd hy benoemd tot pastoor te Haarlem. De laatste jaren was hy pastoor van de zogenaamde Heiwegparoohie te Nijme gen. De begrafenis zal donderdag plaats hebben op het kerkhof van de paters Franciscaneen in Alferna bij Wychen. Aannemer uit Voorschoten ƒ10.000 boete Bij aanbesteding niet juist gehandeld Zoals bekend is onlangs in de Leidse raad uitvoerig gediscussieerd over de gunning van de bouw van 221 woningen in Leiden-Noord. Het ging daarbij over de volgende feiten: by een op 30 mei 1958 door de gemeente Leiden gehouden openbare aanbesteding voor deze bouw, was o.a.. door het Ingenieursbureau voor Bouwnyverheid te Oegstgeest inge schreven voor f. 3.767.000 en door de firma A. Ph. Kuyl te Voorschoten voor f. 3.771.500. Alle overige inschryvers lagen belangrijk hoger. Omdat ook de prijs van de laagste inschrijving nog f. 100.000 hoger bleek te liggen dan de z.g. curveprys, heeft de gemeente Leiden Voor Leidse kantonrechter Drie kantoormeisjes mochten niet lachen De kantonrechter te Leiden, mr. R. de Bruyn, en de plaatsvervan gend kantonrechter, mr. W. de Koning, hebben resp. gistermorgen en gistermiddag weer vele series verkeerszondaars terecht zien staan. Daar waren gevallen van onachtzaamheid bij, zoals bij aanrijdingen, waar geen voorrang werd verleend, voornamelijk door ongeduldige bromfietsers, die zich nu boeten zagen opgelegd variërend van £10. tot f 25.—; maar ook gevallen, die men, zoals de kantonrechter dat 's middags omschreef kan onderbrengen onder de rubriek „pechzaken". Koeien tussen de graasden bollen Byvoorbeeld de zaak van een 51-jarige Amsterdamse chauffeur, die een kist verloor by het viaduct te Oegstgeest, daar het touw waarmee de lading ge bonden was het had begeven. Een vol gende vrachtauto was hierop rustig ge stopt, maar een automobilist daarachter had een aanrijding veroorzaakt, daar diens handrem niet deugde. De onfor tuinlijke chauffeur kreeg f 20 boete. Een ander geval was dat van de 24- jarige Oegstgeestemaar, die herhaalde malen door een boer was gewaarschuwd, dat hij niet in diens schuur mocht sla pen. Tot er een verbaal van kwam en de jongeman, die kennelyk iets tegen geregeld onderdak heeft, een boete kreeg van f 5. Wie reed aan? Een 18-jarige Leidenaar, die bij een aanrijding was betrokken op de hoek van de Steenstraat en de Beestenmarkt, kwam er beter af. Er was n.l. een strijd vraag of de automobilist, die van de Beestenmarkt naar de Narmstraat ging, de bromfietser had aangereden, óf om gekeerd. De autobestuurder liet zich hierop ontvallen, dat hy de wagen uit stilstand in beweging bracht om de Steenstraat te passeren, waarop de kan tonrechter opmerkte, dat hy dus zijn Lezers schrijven Van maan naar zon De laatste Russische raket werd voor een MAANREIS ingezet maar heeft verkeerd gereageerd, dus min of meer gesaboteerd. Bedacht misschien, MAANSATELLIET dat word ik van m'n leven niet. SATELLIETEN, ze gingen met RUSLAND in ZEE zoiets valt op den duur niet mee al zijn ze de LUCHT nog niet ingegaan uiteindelyk gaan ze toch NAAR DE MAAN.... Zo daoht die snuggere „rakettenkop" en zocht toen lieverDE ZON maar op. H. J. VAN NIMWEGEN Sr. Breestraat 11, Leiden. Prof. Hertzsprung onderscheiden De 85-jarige Deense en oud-Leidse hoogleraar Ejnar Hertzsprung heeft maandag de Öle-Roemermedaille en een bedrag van 10.000 kronen in ontvangst genomen. Medaille en bedrag zyn ver bonden aan een prys, die de gemeente Kopenhagen in 1944, drie eeuwen na de dood van de Deense astronoom öle Roemer, in het leven heeft geroepen. Prof. Hertzsprung werd in 1919 be noemd tot adjunct-directeur van de Sterrenwacht te Leiden. In 1935 werd hij directeur. Hy werd in 1920 buitenge woon hoogleraar in de sterrenkunde aan de Leidse Universiteit. Van 1935 tot 1944 was hij gewoon hoogleraar. Hy is lid van de Koninklijke Nederlandse Akade- mie van Wetenschappen en de Konink lijke Vlaamse Akademie van Weten schappen. CORRESPONDENTIE J. A. C. te W. Wanneer wy eraan zouden beginnen „ingezonden stukken" op te nemen naar aanleiding van radio uitzendingen, zou de stroom niet te stuiten zijn. Ieder voor zich moet uit dergeiyke uitzendingen maar zijn eigen conclusies trekken. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Gerard Jan, zn van G. J. A. Beekman en W. de Jong, Katharlna Cornelia, dr v. F. W. Bouwman en K. M. Otterspoor, Jo hannes Maria, dr van J. D. Pelgrim en C. M. j. van der Laan. Johanna Catharina Barendina, dr van H. van Hooven en B. C. Verhoog. Erick, zn van J. H. Peter en J. Blok. Cent Willem, zn van W. Hoek en T. Langmuur, Arnold Bernhard. zn van P. Abbema en H. E. Waz, Wilhelmlna Maria, dr. van J. Baak en I. L. Quartel, Hendrika Johanna, dr van T. Stoof eu H. J. Sie- bert, Petrus Hans, zn van M. van den Berg en F. E. Dekker. OVERLEDEN P. van der Heyden. 8 weken, zoon, >9 Jaar, echtgenote van S. L. H. Bron, 74 Jaar, man. M. Brouwer, Meerburg, J. L.Ir van Zetten. 22 Jaar, man, K.'den Haas, 65 Jaar echtgenote van P. van DuJJn, A. C. Schalker, 60 Jaar, man, A. F. Rosier, 79 Jaar. man, J. P. J. van Berkel, 81 Jaar, weduwe van J. Kroon. H. van Weizen. 65 iaar. weduwe van B. ten Kate, H M. tuijgrok, 31 Jaar, echtgenote van C. A. van Noort. Veertig jaar brugwachter in Leiden Binnen een tijdsverloop van enkele weken had de Markt- en Havendienst vandaag wederom een jubilaris in zijn midden. Ditmaal was het de heer R. Ranselaar, brugwachter 1ste klasse, die het feit herdacht, dat hü voor veertig jaar in gemeentedienst trad. Evenals zijn collega's, de heren Van Dissel en Van Staaden, die kortgele den eenzelfde jubileum vierden, doet ook de heer Ranselaar reeds vele jaren dienst op de Schryversbrug. Ter gelegenheid van dit jubileum, dat tevens stond in het teken van het naderend afscheid: over enkele weken gaat de heer Ranselaar met pensioen, vond hedenoohtend in de directiekamer van het Waaggebouw een hartelyke huldiging plaats. Na een inleidend woord van dc directeur, de heer M. Weima, voerde als eerste spreker wet houder. mr. J. Dryber. het woord. De wethouder, die hiervoor een ogenblik de vergadering van het College van B. en W. had verlaten, wees nog eens op de sterk veranderde omstandigheden, waar onder een brugwachter in deze tijd dienst doet. Vergeleken met veertig jaar geleden zyn de werkzaamheden zeer gemoderniseerd. In het kort schonk spreker vervolgens aandacht aan de ge schiedenis van de Schryversbrug. een brug, welke in Leiden het meeste scheepvaartverkeer krijgt te venverken. In het afgelopen jaar werd zij 8742 voor dit verkeer geopend. Mr. Drijber, die vervolgens uitweidde over de grote mate van plichtsbetrachting van de jubila ris .waarvoor B. en W. bijzondere waar dering hebben, deelde mede, dat het H M. de Koningin had behaagd de heer Ranselaar. de bronzen eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau. te verlenen. Naxlat de wethouder de Koninklyke onderscheiding had opgespeld, voerde zijn. Wethouder mr. J. Drijber, speldt de Koninklijke onderscheiding op. In 't midden de echtgenote van de jubilaris. (Foto LX)./Van Vliet) de directeur van de Markt- en Haven dienst het woord. Ook spreker had zeer veel waardering voor de werkkracht en -lust van de jubilaris, die zonder veel omhaal van woorden trouw zyn plicht deed. Namens het gemeentebestuur bood spreker de heer Ranselaar de ge- bruikelyke enveloppe met inhoud en de oorkonde der gemeente aan. De heer F. van Dissel, voorzitter van de Personeelsvereniging, zocht het in zyn gelukwens in humoristisch woord, waarin enige herinneringen uit de amb telijke loopbaan van de jubilaris en diens gezinsleven werden opgehaald. De oud-directeur, de heer L A Men nes. schetste de jubilaris als een rustige man. die door zyn karaktereigenschap pen in staat was vele moeilijkheden, zo die er al waren, uit de weg te ruimen. De heer L. Segaar «opzichter bij deze dienst, bracht vervolgens in dichtvorm de jubilaris hulde voor zijn trouw aan de dienst, waarbij hij tevens zinspeelde op enkele voorvallen uit dé jeugdjaren van de heer Ranselaar, die in die tyd nog aan boksen deed. Tenslotte wees de adjunct-directeur, de heer Sonnenberg, op de voortreffe lijke teamgeest onder het personeel en op de waarde van een Koninklijke on derscheiding. welke slechts verleend wordt op grond van de verdiensten en karaktereigenschappen van een jubila ris. Na een dankwoord van de heer Ran selaar volgde nog een gezellig samen- recht op voorrang had verloren. Aange zien er geen andere getuigen van deze aanrijding waren, concludeerde de kan tonrechter tot vrijspraak. Even later leek het of deze uitspraak een andere gedaagde op een idee had gebracht, want deze voerde aan. dat hy geen voorrang behoefde te verlenen, omdat de auto in kwestie „tot stilstand was gekomen". Daar in het verbaal hier met geen woord over gerept werd en ver dachte dit ook eerder niet had aange voerd, werd hij veroordeeld tot f25 boete. Veel gepraat De 30-jarige vertegenwoordiger uit Alkmaar, die op de Aalmarkt tijdens de markt, rijdend in de richting Boom- markt, een bestelwagen van een auto mobielbedrijf beschadigde, wijdde al zijn redekunstige talent aan de kostenreke ning welke de gedupeerde firma ad f99 indiende, aangezien hij van mening was. dat het euvel met een paar tientjes te verhelpen was. Hy betoogde, dat auto verhuurbedrijven de grootste winst ma ken op reparaties van beschadigde wa gens, maar de eigenaar voerde aan, dat er toch werkelijk wel een redelijke kos tenberekening was gemaakt. De kanton rechter veroordeelde de vertegenwoor diger tot de kosten van de schade en legde voorts een boete op van f20 of 5 dagen. Gevaarlijkste oversteekplaats Een 34-jarige Leidenaar was doorge reden by het knipperbollenpad voor het Station. Hy voerde aan, dat hij moeder en kind. die van hun knipperbollenrecht gebruik wilden maken, niet gezien had, daar een politiewagen het zicht ontnam. „Maar als U toch zag, dat deze wagen stopte, kon U toch weten, dat er iemand aankwam". Aldus de kantonrechter. Twee agenten van de Verkeerspolitie legden hun getuigenis af, waarna de plaatsvervangend kantonrechter, mr. W. de Koning, opmerkte, dat de beveiligde oversteekplaats voor het Station inmid dels de gevaarlijkste van de gehele stad is geworden, juist door de beveiliging en conform de eis tot f 25 boete veroor deelde. Ander geluid Een geheel ander geluid werd in de rechtzaal gehoord, toen de koeien van een vijftigjarige veehandelaar aan de orde kwamen. Deze beesten hadden n.l. na reeds enige malen de afrastering rond hun gebied in de Elsgeesterpolder te Voorhout doorbroken te hebben, ..sportievere neigingen getoond" (aldus mr. De Koning) en waren zwemmend een brede sloot overgestoken. Het bleek wel, dat de landbouwer min of meer het slachtoffer was geworden van de sportieve inborst van zijn vee. Hij had inderdaad enige malen de afrastering laten maken, maar zyn buurman had moeten aanzien, dat zijn gewassen wer den vertrapt en er schade werd toege bracht aan zijn bloembollen, terwijl een fabrieksarbeider uit Voorhout moest vaststellen, dat ook zyn tuin onaardig geruïneerd was. Beiden kregen een ci viele vordering van f25 toegewezen en de officier was van mening, dat de koeien, toen zy „nog meer mans waren geworden", door gedaagde verplaatst hadden moeten worden. Hij eiste f20 en de kantonrechter maakte daar f 11 van, zynde een bedrag, dat gedaagde, die veel moeite had met deze veroor deling, de kans geeft in hoger beroep te gaan. Drie meisjes Tenslotte werd er een aardige .,Drei- madel-operette" opgevoerd. Er waren n.l. drie kantoormeisjes, die hevige ver ontwaardiging toonde om het feit. dat zij rydend op de Morsweg, bekeurd wa ren door een agent, die uit de Lopsen- straat kwam. „Hij stond bijna stil, toen wij aan kwamen rijden", zei de middelste. „We wisten werkelijk niet wat hij ging doen. tot hy ons plotseling aanhield en zei dat we een bekeuring kregen, omdat wij geen voorrang hadden verleend", zei de linkse. ,.En we mochten niet lachen", zei de blonde. Het bleek, dat een van de dames in een vroegere zitting al eens vrijgespro ken was voor het rijden „met drie naast elkaar", welke bekeuring door dezelfde agent was gegeven. En ook ditmaal had den zij het geluk zonder boete door de kantonrechter hééngestuurd te worden. Hij verklaarde hen schuldig zonder toe passing van straf, „wegens de bijzondere omstandigheden". Ds. M. W. J. Geursen te Tharnbury beroepen Naar onze oud-stadgenoot ds. M. W. J. Geursen. ons uit Melbourne meldt, heeft hy een beroep ontvangen van de Presbyterian Church te Thombury (nabij Carlton) en zal hy op 12 februari aldaar in zyn ambt bevestigd worden. Ds. Geursen zal de belangen van de Nederlandse Gemeente té Melbourne blyven behartigen totdat er een opvol ger uit het vaderland is overgekomen. Hoe een en ander in zyn werk is ge gaan, vertelt zaterdag a.s. mevrouw J. Genreen—Bocsfc in dit Blad. de laagste en één-na-laagste inschrijver uitgenodigd voorstellen tot bezuiniging te doen. Uit de hierna gevolgde proce dure is bekend geworden, dat het I.B.B. op 2 juni ji. telefonisch is aangezocht om op 6 juni d.a.v. te komen praten over het aanbrengen van bezuinigingen in het plan en dat dit bureau op die datum mondeling bezuiniging tot een bedrag van f. 100..000 heeft voorgesteld. De firma Kuyl blijkt op 2 juni, eveneens telefonisch, te zijn aangezocht schrifte- lyk suggesties te doen tot bezuiniging van een bedrag van f. 104.500, zynde de voorgestelde f. 100.000, plus het prijs verschil in de inschrijving tussen het I.B.B. en de firma Kuyl. Het werk is daarop aan de laatste firma gegund. Een openbare aanbesteding werd op deze wijze in een ondershandse omgezet. Het I.B.B., dat niet akkoord kon gaan met deze wijze van handelen, heeft de zaak daarop voorgelegd aan de Com missie van Toezicht op de naleving van de ere-code in het bouwbedrijf van de Stichting Raad van Bestuur Bouwbe drijf. Deze commissie, thans uitspraak doen de, heeft de firma Kuyl een boete op gelegd van f 10.000. Tydens de behandeling van deze zaak voor de Ere-codecommissie is gebleken, dat de heer A. Th. Kuyl by een toe vallige ontmoeting met ir. Rombouts, adjunct-directeur van het IBB, aan deze verteld heeft, dat zijn firma was uitge nodigd tot het aangeven van bezuini gingen. Volgens de verklaring van de heer Kuyl heeft ir. Rombouts toen ge zegd: „Dat doet U toch zeker niet?" Waarop de heer Kuyl geantwoord zou hebben: „Ik zou niet weten waarom niet", waarna ir. Rombouts kwaad zou zijn weggelopen. Verder contact is er niet geweest. De Ere-code-commissie is in haar overwegingen van oordeel, dat beklaag de na de inschrijving doch vóór de gun ning van het werk onderhandeld heeft en onder het aanbrengen van bezuini gingen zijn inschrijvingscyfer heeft ver laagd zonder toestemming van klager (het IBB) als laagste inschrijver en zelfs zónder dat van overleg met klager kan worden gesproken; dat beklaagde in ernstige mate heeft gehandeld in strijd met hetgeen hem jegens klager betaamde en mede hierdoor een op dracht heeft ontvangen, die hy anders wellicht niet zou gekregen hebben; dat do handelwyze in strijd was met de oude en nieuwe ere-code en in dit geval een strenge correctie op haar plaats is en een boete dient te worden opgelegd. De heer Kuyl deelde ons vanoch tend mede, dat hij zyn advocaat op dracht heeft gegeven van deze uit spraak van de Erecodecommissie in hoger beroep te gaan, zodat de zaak tezrjnertyd behandeld zal worden door de Raad van Beheer van de Erecode in het Bouwbedryf van de Stichting Raad van Bestuur Bouwbedryf. Mr. Nypels Commandeur Óranje-Nassau Bij K.B. van 22 december is by be vordering benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau: mr. L. A. Nypels, vice-president van de Hoge Raad der Nederlanden te 's-Graven- hage, wonende te Warmond. Na een jaar hard werken is dezer dagen de eerste olie door de grote pijpleiding van Wilhelmshaven naar het Roergebied gepompt. Een van de controlestations in de 380 kilometer lange leiding. Philippijnen zijn bezorgd STEEDS MEER INDONESIËRS De regeringscommissaris voor de emi gratie op de Philippijnen, Emilio Galang, heeft uitdrukking gegeven aan de bezorgdheid van de Philip- pijnse regering over het steeds toenemend aantal Indonesiërs dat illegaal de grenzen van het land over schrijdt. Tenzy een spoedige oplossing van dit probleem wordt gevonden, zo zei Galang, zullen de Philippijnen zich binnen af zienbare tyd met weer een ander emigratievraagstuk geconfronteerd zien, een vraagstuk, dat „veel ernstiger" zal zijn dan dat van de op ongeldige papie ren op de Philippijnen verblyvende Chinezen. Geschat wordt, dat thans 10.000 Indo nesiërs, wier verblyf strijdig is met de voor dc Philippijnen geldende emigra tiebepalingen verspreid over het ge hele land leven. Kasmagneten Een opiniepeiling bij meer dan 700 van de Amerikaanse bioscoopexploitan ten heeft als resultaat opgeleverd, dat Glenn Ford in 1958 de beste kasmag neet kan worden genoemd. Naar het oordeel van de exploitanten heeft deze acteur het grootste aandeel in de bioscoop-toeloop voor zijn rekening ge nomen. Elizabeth Taylor werd nummer twee op de ranglijst, en na haar volgden Jerry Lewis, Marlon Brando, Rock Hudson, William Holden, Brigitte Bar dot die nog geen enkele Amerikaanse film heeft gemaak Yul Brynner, James Stewart en Frank Sinatra. John Wayne, Pat Boone, Elvis Pres ley en Gary Cooper, die vorig jaar hoog op de ranglijst stonden, moesten in 1958 verstek laten gaan. Bing Crosby is nog steeds de kam pioen van de bioscoopkassa's. Van 1944 tot 1948 is hij eerste geweest, en negen andere keren kwam hy op de lyst van kasmagneten bij de eerste tien voor. Shirley Temple heeft het maar vier jaar volgehouden op de eerste plaats, en Mickey Rooney maar drie jaar. RECHTZAKEN Surinaamse moordenaar krankzinnig bevonden (Van onze Haagse redactie) De Haagse rechtbank heeft vanmor gen, overeenkomstig de eis van de offi cier van Justitie, bepaald, dat de '19- jarige Surinamer die op de avond van 30 december de gruwelijke moord heeft gepleegd op zijn 52-jarige hospita uit de Joh. Gramstraat te Den Haag, van rechtsvervolging wordt ontslagen en voorts dat hij ter beschikking zal worden gesteld van de regering, om van haarent- wege in een krankzinnigengesticht te worden verpleegd. Zoals bekend heeft de Surinamer zijn hospita een avond voor oudejaar 1957 met een broodmes in de borst gestoken. De vrouw wist nog naar het portiek op de eerste etage te strompelen, waar zij tengevolge van bloedverlies in elkaar zakte en overleed. De berechting van de dader heeft lang op zich laten wach ten omdat de man, die al eerder in een krankzinnigengesticht opgenomen Is geweest, eerst langdurig moest worden onderzocht in de psychiatrische obser vatiekliniek Hulp en Heil te Leidschen- dam. De terechtzitting vond 14 dagen geleden plaats achter gesloten deuren. Geld is vrijwel bijeen De geruime tijd geleden begonnen be sprekingen tussen het bestuur van de Stichting Wetenschappelyke Expeditie Nieuw-Guinea en een Franse filmgroep hebben niet tot resultaat gehad, dat de Franse filmers met de Nederlandse expeditie zullen meegaan voor het maken van een documentaire over het te exploreren onbekende gebied in het Sterrengebergte. De Franse filmers heb ben de honderdduizend gulden, die de organisatoren van de Nederlandse ex peditie als voorwaarde stelden voor een gecombineerde expeditie niet op tafel gebracht, zodat de expeditie een uit sluitend wetenschappelyke Nederlandse j-- WOIX^i Dank zy een intensieve financiële actie zijn thans de gelden voor de expeditie vrijwel bijeen. Er rest momen- teel nog een tekort van ongeveer f. 70.000 op een totaal begroting van meer dan een miljoen. De voorzitter van het stichtingsbe stuur. prof. dr. H. J. Lam uit Leiden, deelde ons mede. dat binnenkort het contract zal worden getekend met de N.V. Aero-contractors in Den Haag voor de charter van twee Amerikaanse Bell- helikopters, die eind januari per schip naar Nieuw-Guinea zullen worden ver zonden. Reeds eerder vertrekken andere materiaaltrans-porten. De meeste Neder landse deelnemers vertrekken twee maanden later.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5