Sovjet-Unie doodsbenauwd voor alle buitenlandse geestelijke invloed Zeer kostbaar S' 1 oorsysteem van radiozenderszodat Russen niet naar Westen kunnen luisteren Russische „invasie" op Schiphol Engelse deskundigen voorzien succes van sovjet-maanschot De Duitse haringvangsten waren in 1958 minder dan in 1957 ZATERDAG 8 JANUARI 1959 Dat is nu vreedzame samenleving in de dagelijkse praktijk! De Sovjetrussische leiders scheppen in hun land eerst een kunstmatig kli maat van angst en trachten daarna hun volk hermetisch van de buiten wereld af te sluiten om iedere geeste lijke invloed te weren. Hiervoor passen zij twee technieken toe: radio-stoorzen ders en strikte censuur op het inkomen de en uitgaande gedrukte woord. Het aantal stoorzenders in het Sovjetblok is van een dozijn in 1948 gestegen tot ongeveer 2500 in 1958, aldus schrijft Bernard Person in „De Haagse Post" in een artikel, waarin hij gegevens citeert van het Amerikaanse Congreslid George McGregor Harrison. Dit stoor- systeem vertegenwoordigt een kapitaals investering van (omgerekend) 250 mil joen dollar en operatiekosten van 100 miljoen dollar per jaar. Dat is 5 tot 6 maal zoveel als de kosten van alle uit zendingen van de Voice of America bij elkaar, in alle talen, naar alle hoeken der aarde. En toch produceert dit ap paraat niets anders dan zinneloos lawaai. Het doel is, het Russische volk niet alleen te verhinderen ideeën van buiten te horen, maar ook de stem van de Verenigde Naties. De Russen» over treden hiermee de Telecommunications Convention van Atlantic City, die zij hebben ondertekend. Protesten hierte gen bleven onbeantwoord. De Assemblée der VN. heeft op 14 december 1950 met 49 stemmen tegen 5 (de stemmen der communisten) de praktijk der stoorzen ders opnieuw veroordeeld. Sedertdien heeft de Sovjet-Unie het aantal uitge breid van 1000 tot 2500. Ook de objec tieve nieuwsuitzendingen in de Russi sche taal van de V.N., dde 25 miniuten per dag in beslag nemen (en waarvoor de Sovjet-Unie notabene zelf de nieuws lezers pleegt aan te wijzen) worden ge stoord. Zo heeft het Russische volk niets mogen horen van de speciale spoedzitting der Assemblée in augustus j.l. over de crisis in het Midden-Oosten. De Russen stoorden alles, tot en met de rede van president Eisenhoweren van hun eigen minister van Buiten landse Zaken Gromyko in de Assem blée! Men moet wel aannemen, dat zij soms haar volk zelfs niet wil laten horen wat haar eigen vertegenwoordi gers in het buitenland tot de rest van de wereld zeggen. Geen storing in de V.S. In de eerste helft van 1958 heeft de Sovjet-radio gemiddeld 938 uren per week naar het buitenland uitgezonden, d.w.z. 5 tot 6 programma's tegelijk ge durende 24 uur per etmaal. Tweederde daarvan was in de Engelse taal op Noord-Amerika gericht. Daarvan werd in de V.S. niets gestoord. Iedereen in Amerika kan er ongehinderd naar luis teren. onverschillig welke verdraaide en vervalste voorstellingen daarin ook worden gegeven van de Amerikaanse politiek. Wij geloven in het woord van Thomas Jefferson: „Iedere dwaling moet worden getolereerd, zolang er vrijheid bestaat om haar te bestrijden". De censuur is gecentraliseerd in een instelling die Glavlit heet. Er mag geen letter verschijnen of het land binnen komen, die niet het stempel van Glavlit draagt. Een paar voorbeelden uit de recente praktijk: op 1 augustus j.l. hield de Japanse gedelegeerde in de confe rentie van het Int. Geofysische Jaar een rede, waarin hij zei, dat de meeste radio-actieve afval over Japan veroor zaakt was door atoomontploffingen in de Sovjet-Uniie. Glavlit censureerde deze mededeling in de verslagen der buitenlandse correspondenten. De censors verboden onlangs een correspondent in Moskou, een biografie van De Gaulle te seinen, die letterlijk ontleend was aan de Grote Sovjet En cyclopaedic. Toen een Amerikaanse dokters-delegatie de Sovjet-Unie be zocht en een persconferentie gaf, werd de buitenlandse journalisten alleen toegestaan de uitlatingen van de ge neesheren door te geven, die gunstig waren voor de geneeskunde in de Sov jet-Unie; wat minder gunstig was werd giesahrapt. Correspondenten worden soms zelfs verhinderd, letterlijke teksten van hoofdartikelen in Sovjetbladen te seinen. De sleutel tot dit raadsel is wellicht te vinden in deze uitlating van Palgolnow, de directeur van het Tass Agentschap: „Nieuws is agitatie door middel van feiten. Bij het selecteren van het nieuws behoort de journalist zich in de allereerste plaats op het standpunt te plaatsen, dat niet ieder feit en iedere gebeurtenis in de pers dienit te komen". Ik heb gemeend de heer Harrison enigszins uitvoerig te moeten citeren, aldus Person omdat de feiten, die hij in zün rede in de Ver. Naties aan voerde, een duidelijke illustratie geven van de waarde en betekenis, die men moet hechten aan de propagandaterm vreedzame co-existentie. Met N.Z.H.V.M. bus aan de rol (Speciale berichtgeving) Gisteravond om kwart voor acht is een onbekend gebleven man aan het rijden gegaan met een autobus van de N.Z.H.V.M., die op liet Kennemer- plein te Haarlem geparkeerd stond. Om half zeven had de chauffeur, die op de bus gereden had, zijn wagen op het Kennemerplein neergezet, en was naar huis gegaan omdat zijn dienst af gelopen was. Korte tijd later moet er iemand gekomen zijn, die met de bus uit rijden is gegaan. Uit de sporen beeft men kunnen afleiden, dat de bestuurder eerst 16 meter over het trottoir is ge reden en vervolgens een licntpaal heeft geramd. Daarna ging hij de Jansweg in en bij de Nieuwe Gracht wilde hij links af slaan, een richting overigens, die de N.Z.H.V.M.-bussen slechts zelden kiezen. Op de hoek van de Nieuwe Gracht en ae Jansweg kwam de bus, die een vrij grote snelheid had, in botsing met een trekker met oplegger, bestuurd door een 40-jarige man uit Wassenaar De carrosserie van de bus scheurde aan de linkerzijde open. De bestuurder sprong uit de bus en zette het op een lopen. De recherche heeft een onderzoek ingesteld naar zijn identiteit. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jeltje dr. van J. Wiebes en M. A. van Oort- Ivonne dr. van P. Sohlagwein en P. van der Walle; Hendrious Michielus, zn. van G A. Brandit en M. van Munsteren; Petrus Aloysius Maria, n. van P. A. M. van der Boog en C. E. van Zeil; Marga- retha, dr. van H. de Roode en M. T. de Roode; Yvonne, dr. van W. Schouten en G. Hansen; Bernardus Silvester Maria. zn. v. F. Overdijk en A. J. Schalkwijk; Klaas, zn. van W. G. de Vries en E. J. H. M. Schilder; Maria, dr. van A. de Froot en M. Meijers; Buis Cornells, zn. van C. van Duljn en P van der Bent; Wilhelmus Al- bertus Gerardus. zn. van W. L. Wijnands en A. Kroezen; Jaoobus Petrus Franclscus, zn. van F. W. M. Burgmeijer en T. M. J. Reeuwijk; Lulse, dr. van J. G. van der Made en G Hou waart; Jacobus Petrus Maria, zn. van C. Montagne en R. S. M. Walter; Leendert, zn. van L. Holshuijsen en K. Lunenborg; Ronald, zn. van J. Ar- noldus en M. Kulk. ONDERTROUWD R. T. Zuidema en L. Wachter; E. E. van Beusekom en M. I. R. Forger; S. G. Kamp- hues en C. Velthuijaen; B. Hoogkamer en A. N. Tlmmers; H. J. Telgen en C. S. On- vlee; W. van der Reljden en B. S. Buder; P. J. Schleeper en J. E. de Vreede. OVERLEDEN B. W. van Wingerden, 80 Jr., man; H. Imanse, 52 Jr.. echtgenote van P. Wijn hout; A. van Kampen. 71 jr.. man; C. P. A Bakker 10 jr.. zoon: L. Beekman 79 Jr. man; A. C. Mieog. 48 Jr., man; S. van Tongeren. 67 Jr., echtgenote van A. Ba- velaar. Het Wolgageselschap moest overnachten In een natte sneeuwbui was gisteren een gecharterde Superconstellation van de KLM op Schiphol geland. Het toestel kwam uit Nice en aan boord bevonden zich de 78 leden van het Wolga-gezelschap, een groep Russische volksdansers en een koor met begeleiders, die een tournee van 40 dagen in Frankrijk achter de rug hadden en nu gestrand waren op de Amsterdamse luchthaven. Niet minder dan 2600 kg. bagage hadden de Russische kunstenaars bij zich, verpakt In 165 koffers en kisten: kostuums, decors, rekwisieten, muziekinstrumenten en wat niet al. De Tupolev-104 van de Russische Luchtvaartmaatschappij Aeroflot, die toch elke vrijdag op Schiphol komt voor de wekelijkse dienst, zou de grote groep meenemen, maar bij voorbaat stond vast, dat niet alle leden van de ballet groep en het koor de thuisreis naar Moskou zouden kunnen maken, omdat in het tweemotorig straalvliegtuig slechts 58 passagiers een plaats kunnen vinden en ook de bijna 3 ton bagage niet allemaal ingeladen kon worden. In verband met de slechte weersomstan digheden arriveerde de Tupolev meer dan drie uur over tijd en op het ogen blik van de landing stond er zo'n ste vige wind en was het beton van dc landingsbaan zo glad, dat het toestel, waarvan de motoren geen straalom- keerders hebben om te remmen, drie remparachutes moest afwerpen om tij dig tot stilstand te komen op de 2800 m. lange baan 19 van Schiphol. Geen amateur voetbal Even voor het ter perse gaan van dit nummer vernemen wij, dat het sectie- bestuur van het amateurvoetbal beslo ten heeft alle voor zondag vastgestelde amateurwedstrijden af te gelasten. Het programma zal in zijn geheel naar een latere datum worden verschoven. De keuring van de terreinen voor het betaalde voetbal wordt aan de consuls overgelaten. GEEN KORFBAL Het bestuur van de Kon. Ned. Korfbal Bond heeft de wedstrijden welke voor morgen, zondag, in het district Zuid- Holland waren vastgesteld, in verband met de toestand der terreinen afgelast Prinses Irene naar Val d'lsère vertrokken Prinses Irene is heden naar Val d'lsère in Frankrijk vertrokken. Gelijk bekend zal zij daar deelnemen aan enkele onderdelen van het Nederlands skikampioenschap. De Prinses, die in gezelschap is van de heer en mevrouw Bischoff van Heemskerck, heeft de be doeling ongeveer twee weken in Val d'lsère te verblijven. De wachttijd op Schiphol werd ge vuld met zang en muziek, die door een der leden van het gezelschap op een accordeon in de aankomsthal Europa ten beste werd gegeven. Uit de aard der zaak trok deze geïmproviseerde uitvoe ring veel belangstelling. De artistieke directeur van het Wolga-gezelschap Piotr Miloslavov vertelde, dat men in Frankrijk 43 uitvoeringen had gegeven en dat het Franse publiek zeer enthou siast was geweest. Onmiddellijk na te rugkeer in Moskou zou het gezelschap een tournee door Rusland maken. Inmiddels had Aeroflot laten mede delen, dat de Tupolev niet meer zou vertrekken wegens dc slechte weers omstandigheden. Vandaag zou men ver moedelijk met een andere Tupolev ver trekken. Zo bleef de grote groep onver wacht een nacht in Amsterdam over. De jaarwisseling in ons land wordt I straten. In Engeland is dat anders. I gekenmerkt door vrijwel verlaten zoals deze foto laat zien. Zo zag het eruit op Piccadilycircus in Londen. W oog gehele raket 145 ton (Van onze Londense correspondent) Britse raketdeskundigen zun van mening, dat de Sovjet-raket alle kans heeft om in de nabüheid van de maan te komen. Er is geen twijfel aan, dat het afschieten van de raket geheel volgens de plannen van de Russische geleerden is verlopen, omdat er anders in het geheel geen aankondiging zou zün geweest. Men is in Engelse wetenschappelijke kringen van oordeel, dat de Russen weinig moeilijkheden zullen ondervinden om een raket de afstand naar de maan te laten afleggen. Iets anders is, of zij er in zullen slagen de raket in de goede koers te houden. Maar de Sovjet-raket was gisteravond reeds door zeer snel werkende elektronische instrumenten in Engeland geregistreerd, waaruit bleek, dat het projectiel na de eerste duizenden mijlen precies in koers lag. Evenals in ons land, geldt ook in Duitsland het gezegde dat de haring de kurk is waarop de visserij drijft. In het algemeen is de haringvisserij vooral wat de treilersector betreft niet gunstig geweest. Begon de treilerharingvisserij dit jaar uitstekend, later in het jaar is deze visserij bar tegengevallen. In het le halfjaar 1958 werd door de treilers gevangen 42.000 ton (1000 kg.) haring (1957 ca. 22.000 ton en in 1956 ca. 17.000 ton). Van begin juli tot 22 nov. 1958 was de aanvoer 82.000 ton (in 1957 ca. 123.000 ton, 1956 119.000 ton). Dus een aanzienlijke vermindering de aanvoer, ka. (1957: 571.479 ka. en in 1956 474.532 ka.). De haringvisserij met de loggers is aardig op weg een jaarvisserij to wor den; de laatste jaren was het gewoonte dat verscheidene loggers van eind fe bruari tot aan het begin van het ha ringseizoen in de omgeving van Noor wegen op haring viste, die ze dan vers aanvoerden. Er zün als aanwijzingen, dat men deze visserij reeds in de maand januari wil gaan uitoefenen. In dat geval kan men dus van een visserij spreken, welke het gehele jaar wordt uitgeoefend Vergeleken met zün nabuurlanden ko men de Duitse vleetloggers gunstig voor de dag. Wü hadden met onze loggers t/m 20 november 1958 aangevoerd 581.774 ka. (1957: 690.989 ka). Dit is een vermindering van 15%. De Engelsen hadden in hun oktober-november sei zoen aangevoerd 56.937 crans (1957: 103.182 crans). Men spreekt daar van het slechtste seizoen sinds 1912. De loggers hebben het er in vergelij king met de treilers gunstiger afge bracht. Deze brachten in het voorjaar 9788 ton verse haring aan (1957: 9287 ton en in 1956: 7899 ton). De zoute haring aanvoer in deze sector vertoonde een vermindering van 6%. Er werd in totaal aangevoerd 537.964 Berekend werd. dat bij toepassing van de meest vergevorderde techniek een in etappen werkende raket van 145 ton nodig is om een projectiel van on geveer 1500 kilo naar de maan te bren gen. Het is echter mogelijk, dat de Rus sen beschikken over een nieuwe en krachtiger raket-brandstof dan de be kende. De Russen zullen waarschijnlijk trachten de raket rond de maan te la ten cirkelen en haar dan naar de aarde terug te laten keren, zodat foto's kun nen worden genomen of waarnemingen kunnen worden gedaan aan de zijde van de maan welke nog nooit van de aarde af is waargenomen. De Russen zijn kennelijk afgestapt van hun aangekondigde doel n.l. om zich op aardsatallieten te concentreren en de maan aan de Amerikanen over te laten. Geloofd wordt, dat de Verenig de Staten nog in de loop van deze maand een nieuwe poging zullen doen om de maan te bereiken. Indien de Rus sen er in slagen de afstand naar de maan af te leggen, zullen zij in elk ge val een voorsprong hebben behaald op de Amerikanen ondanks de zwaarste satalliet (4 ton) welke deze op het ogen blik rond de aarde laten cirkelen. Euromarktlanden naar Amerikaanse jaarbeurzen (Speciale berichtgeving). De Euromarktlanden Duitsland, Frankrijk, Italië, België, Luxemburg en Nederland zullen dit jaar voor het eerst, tezamen met Groot-Brit- tannië. gezamenlijk aan een tweetal internationale jaarbeurzen deelnemen met een informatie- en prestige- stand, aldus biykt uit de Jaarbeurs- gids 1959 van het Centraal Instituut ter bevordering van de buitenlandse handel (Cihan). Dit eerste Europese optreden zal plaats vinden op de „International Trade Fair" te Chi cago cn de „Oregon centennial expo sition and international trade fair" te Portland. Dit grappige mandenwinkeltje is niet. zoals men wellicht zou denken te vinden ergens in Italië of Zuid- Frankrijk, maar in het hartje van Londen, in de internationale wijk Soho, MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 januari. Leid/se coöp. groen te- en fruitveiling. Per 100 kg.; andijvie 81107, kroten, gekookt 25, boerenkool 1926, groene kool 713. prei 3543, stoofsla 88, spruiten A 5969. B 5066, waspeen 2228. witlof 4778. Per 100 stuks: bloemkool A 27~-55, C 1037, knolselderle 1415. sla B 1617. Per 100 bos: pieterselie 10, selderie 812.40. AALSMEER. 2 januari C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G. A.; Rozen per stuk: Better Times 3560; Roselandla 2048; Parel van Aalsmeer 3585; Gehemlr Dulsberg 2575; Torony Gold 45110; I Verschuren 1535; Mad. Ofman 3065; Baccarat 4075; Stokman 3070. Anjers per stukrood 1540; roze 1642; wit 1957; Meiss Brenner 1236; gemengd 13—36; John Bréary 17—54; Orchid Be auty 1237. Diversen: Cyclamen per bo6 90'180; Freesia 120220; Bl. druif 10 40; Iris 180—350 per bos. Calla 40—85: Gerbera 2065; Bauvardior 1020 stuk. Seringen per tak; Stempman 110; Legray 3565; Llla/Blaauw 55135. Prunus triloba 20—70; Forsytta 1565. Euphorleia pertak 2075; Amaryllis per kelic 15—44- Tulpen 90150; Narcissen 4090 per bo:. ALKMAAR. 2 Januari Kaasmarkt: oom mlaai enoterlng f abri aks-Edammer 2.13. 4^ BIJ NOORWEGEN Dat de Britse treilers dit voorjaar on geveer het dubele vingen van vorig jaar berust op een biollogisch verschijnsel. Meestal, bijna ieder jaar komen er grote soholen haring voor dé Noorse kust Met grote en kleine schepen (in de fjor den) worden dan enorme hoeveelheden haring gevangen. Dit jaar is de haring niet in zo gTOte getale onder de Noorse kust gekomen, dooh meer op een grote afstand uit de kust tussen de 60 en 62 graden NB. Hiervan hebben de Duitse treilers en ook enkele Hollandse gepro fiteerd. die wel grote vangsten deden. Van de Noren is bekend dat zij dit voorjaar 5 miljoen hl. haring minder hebben gevangen. Vorig jaar december en in januari van dit jaar hadden de treilers een goed seizoen nabij zuidoost Ierland (Dunmore). Januari was zelfs een topmaand met een vangst van 8676 ton. Behalve bij Dunmore werd in Juni en in oktober/november door enkele schepen nabij Noord-Ierland gevist. SCHAARSTE Het mislukken van de Noorse voor- jaarsvissery en het Duitse treilharing. zomerseizoen zün oorzaak van het ont staan van een schaarste van haring op de wereldmarkt. Deze feiten hadden tot gevolg dat de prijs van de gezouten als verse haring, zowel in ons land als in Engeland en Duitsland sterk opliep. Van de vangsten van de kotters, die hoofdzakelijk op vismeelharing vissen zün nog geen concrete oüfers bekend, ONDERZOEKINGEN Ook in dit jaar ajn door het Instituut voor de Zeevisserij veel onderzoekingen verricht. Het Duitse onderzoekingsvaar tuig „Anton Dohrn" heeft hier een be langrijk aandeel in gehad. Er zijn 42 merkproeven met iedere keer 100 ha ringen verricht. Bovendien zün e: 13294 metingen gedaan. De merkproe ven zün vooral van betekenis voor de bewegingen van de haring daar op Iedere gemerkte haring vermeld staat de datum wanneer en de positie waarop deze haring is gemerkt. Verscheidene rederijen hebben aan deze onderzoekin gen ook hun medewerking gegeven. Zo bestond büv. 67 7o van de gevangen ha ring nabü Zuidoost Ierland uit haring met een lengte van 25—28 cm en een groep van 187o met een lengte van 2324 cm De grootste haring, die gemeten werden waren 33 cm groot. LENGTE VAN DE HARING In maart. Juni en november werden onderzoekingen verricht nabü Noord- Ierland. De in maart gevangen haring was in doorsnee groter dan die bü Zuid- Ierland. Hiervan had 59een lengte van 2830 cm en 31% waren 2427 cm groot. De grootste haringen waren ook 33 cm lang. Uitgedrukt naar de leeftüd waren de percentages als volgt: 4-jari gen 17%, 6-Jarigen 29%, 7-jarigen 20% en de 10-Jarigen 11%. Opvallend was dat de in juni gevangen haring büzon- der groot was 77% had een lengte van 2832 cm. De grootste waren hier 35 cm. In november waren de grote ha ringen overheersend: 89% had een leng te van 2832 cm. Vooral in de nieuwe gebieden, waar de Duitsers de laatste jaren vissen, worden veel onderzoekingen verricht. Hiervan had 86% een lengte van 26—29 om, terwül de gTootsten 33 cm lang wa ren. Van deze haring was 76% volle rijpe STADSNIEUWS Ongevallen op de weg Gistermorgen omstreeks zeven uur vond op de Haarlemmerweg ter hoogte van de Groenoordstraat een vrij ernstig verkeersongeval plaats. Een 35-jarige motorrüder uit Noordwük en een 30- jarige Leidenaar, die eveneens op een motorfiets zat, reden daar n.l. in volle vaart op elkaar in. De juiste toedracht van hot ongeluk is nog niet geheel vast gesteld. De Noardwüker kwam uit de ridhting Oegstgeest. die Leidenaar uit tegenovergestelde richting. Laatstge noemde verbrijzelde zün linkerenkel, terwül de Noordwükse motorrijder ver wondingen aan het gelaat en vermoede- lijlk ook een gebroken been opliep. 's A/vonds om negen uur werd op de Nieuwe Beestenmarkt een 67-jarige Leidse voetganger, die onder invloed van sterke drank verkeerde en zonder op het verkeer te letten de rijbaan over stak door een auto aangereden. De man brak zyn rechte ronder bee n en moest naar het academisch Ziekenhuis wor den overgebracht. LEIDERDORP GEREF. KERKDIENSTEN ZIJLKWARTIER Ingaande zondag 4 januari as. is het aanvangsuur der Geref. Kerk in het Zylkwartier gewijzigd in 10.30 uur. ZOETERWOUDE Jaarvergadering IJsclub De IJsclub „Zoeterwoude" hield gis teravond de jaarvergadering in café Den Hollander. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer G. P. van Leeu wen, las de secretaris het jaarverslag. Hieruit vernamen wü. dat het aantal le den momenteel bedraagt 267 heren en 70 dames. Voorts bleek dat het bestuur erin geslaagd is een veldüsbaan in te richten. Uit het financiël verslag bleek, dat het seizoen 1956/1957 een batig sal do opleverde van f. 377.13. De ontvangs ten over 1957/1958 bedroegen f. 483.24 en de uitgaven f. 124.29, zodat het batig saldo bedroeg f. 736.08. De voorzitter deelde mede, dat de he ren J. Moerkerk en Th. Overdevest, we gens vertrek naar elders, als commissa rissen hadden bedankt. Tot hun opvol gers werden benoemd de heren N. van Schie en G. Overdevest. Tot commissaris werd nog benoemd de heer W. van Bohemen, die in de nieuwe woonwük zoveel mogelük nieuwe leden zal trachten te werven. Tot zün grote vreugde kon de voor zitter mededelen, dat het bestuur erin geslaagd is een terrein te vinden tot het inrichten van een veldüsbaan. Dit terrein ls gelegen tussen de oprit naar het viaduct over de Rijksweg 4A en de Miening. Voor de exploitatie is een Stichting gevormd bestaande uit de he ren C. P. J. Paardekooper sr., Th. C. Berg en Th. Opdam. De aftredende bestuursleden, de heren Th. C. Berg en J. Rodewyk werden bü acclamatie herbenoemd. WASSENAAR NIEUWJAARSRECEPTIES Na de nieuwjaarsreceptie voor de bur- gerü, die op nieuwjaarsdag gehouden werd volgde gisteren op de eerste werk dag in het nieuwe jaar de traditionele ontvangst van het gemeentepersoneel door B. en W. Nadat de leden van het personeel der verschillende gemeente diensten in de gelegenheid gesteld wa ren de burgemeester, de wethouders en oe gemeentesecretaris geluk te wensen. Bij de aanvang van het nieuwe jaar hield de burgemeester, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen een toespraak, waarin hij allereerst woorden van dank sprak tot allen die in dienst van de ge meente zijn voor de wijze waarop zij hun taak vervullen. Met de opwekking tot allen om bü de aanvang van het nieuwe jaar een goede koers te bepalen voor het te verrichten werk en met de bede tot God om zegen over de gemeente, besloot de burgemees ter zün toespraak. Men bleef daarna nog enige tyd bü- een om de goede wensen met een heil dronk te bezegelen. Medische Dienst Warmond: Dokter H. Walenkamp telef. 220. Leiderdorp: Dokter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. 22208. Oegstgeest: Dokter E. W. F van Walchren, tel. 22030. en dokter A. B J. v. d. Vliet-de Vries, telef. 22331. Wassenaar - Dokter A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en dokter K. T. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apo theek: Wassenaar se Apotheek, Scliouw- weg 32, tel. 2402. haring 11% kuitziek en een kleiner per centage bestond uit Jonge haring. Naar de leeftijd waren de cüfers: 4-Jarlgen 55%, 5-jarigen 15% en 6-jarigen 30%. Bovendien worden er ook veel tempe ra tuurmetlngen van het zeewater ver richt. Al deze onderzoekingen tezamen vormen een belangrtfke bron van gege vens voor het Duitse Instituut voor de Zeevisserü- Een en ander lazen wij in die AUgemeine Fisohwirtschaftszeitung. (AFZ.)

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7