FILMS Amerikaans team LFC opnieuw verslagen door pittig en fel spelend Roodenburg: 0-1 Kanaries tekenden protest aan „LUCIENNE" JAN ZEILSTRA Jr. ECHT! RECHTZAKEN ZATERDAG 27 DECEMBER 1958 Incident na afloop (Van onze sportredacteur) De derby LFCRoodenburg is met veel op winding geëindigd. De Haagse arbiter Oostrom moest na afloop geflankeerd door twee politie mannen en omstuwd door een opgewonden menigte naar de kleedkamers worden gebracht. De oorzaak van dit incident was een levensgroot misverstand. Onmiddellijk nadat de heer Oostrom het eindsignaal van de wedstrijd had gegeven stapte LFC-aanvoerder Neuteboom op hem af en greep hem bij de arm met de bedoeling protest aan te tekenen tegen het doelpunt, dat Rooden burg na 25 minuten spelen in de tweede helft had gescoord. Dit voornemen van Neuteboom werd, Laten wjj beginnen met het door Roodenburg gescoorde doelpunt, dat door LFC op zuiverheid betwist wordt en waarmee de narigheid is begonnen. Het werd halverwege de tweede helft gescoord door de pittige Logeman, die na een knappe combinatie over links de bal in vrye positie ontving en doelman Gijsman geen schijn van kans gaf. Volgens onze waarnemingen was dit een zuivere en zeer fraaie treffer. LFC heeft dit echter anders gezien. Nadat LFC-supporters ons vóór de deur van de kleedkamers met stelligheid hadden verzekerd, dat deze treffer uit een geheide buitenspelpositie was gescoord, was de lezing achter die deur een heel andere. Volgens de geelzwarte spelers zou bij de inleiding van de aanval, welke met het doelpunt van Logeman bekroond werd, een Roodenburg- speler op het middenveld hands hebben gemaakt. Hiertegen werd officieel gepro testeerd. Desgevraagd deelde de arbiter mede geen handsgeval te hebben gecon stateerd en wij kunnen daaraan toevoegen, dat dit ook ons ontgaan is Verdiende zege van Hensen c.s. Hands of geen hands, dat zal de pro testcommissie wel uitmaken, voorlopig heeft Roodenburg de wedstrijd met 10 gewonnen en verdiend. De Leidse Hout bewoners speelden voor de ruim 5000 toeschouwers een verrassend goede partij voetbal. Hensen c.s. hebben vrijwel de gehele ontmoeting de toon aangegeven, zij waren sneller, enthousiaster en gaven de indruk meer belust te zijn op de winst dan de LFC'ers, wier ploeg ram melde en geen moment overtuigde. Deze tweede zege van Roodenburg op de kanaries was een grote verrassing, niet alleen omdat de Leidse Houtploeg zo pittig speelde, maar meer nog omdat zy de handicap wist te overwinnen van )*et niet meespelen van Piet van Pola- nen, Van Rooyen en Bonnet. LFC slaag de daarin niet. Het reeds na vijf minu ten spelen uitvallen van rechtsbuiten Aat Heymans nog steeds last van een in de wedstrijd tegen HBS opgelopen knietje is ruïneus voor de geelzwarte aanvalslinie geworden. Het moest nu alleen van Henk Hey mans komen. De geelzwarte schutter be gon als midvoor, ging na de hervatting op de linksbuitenplaats staan en ein digde de ontmoeting opnieuw als aan valsleider. Alle pogingen van oefen- meester Jan Rolfes om door omzettingen meer stootkracht en lijn in de LFC aanvalslinie te brengen faalden. Slechts éénmaal slaagde Heymans erin doelman Keereweer te passeren. Dat gebeurde kort na de aanvang van Kerstwedstrijden te Noordwijk werden groot succes De traditionele kerstwedstrijden geor ganiseerd door de Noordwjjkse Schaak vereniging Daniël Noteboom zijn een groot succes geworden. Niet minder dan zestig schakers, uit alle delen van ons land, namen aan dit evenement deel, een duidelijk bewijs, dat de belangstel ling zich in stijgende lijn bevindt. De Leidenaren deden het ditmaal niet zo best. Met uitzondering van de actieve W. F. Schuss (Philidor) eindigden de meeste deelnemers, behorende tot onze stadgenoten, op de derde of laatste plaats. De eindstanden luiden: Hoofdklasse: 1. R. D. Westra 3 pnt.; 2. M. D. Etmans 2 pnt.; 3. en 4. J. A. Nagtegaal (Den Haag) en G. Maryt (Noordwijk) V2 pnt. B: 1. C. v. Dijk (Wassenaar) 2% pnt.; 2. drs. A. L. Bouma (Amsterdam) 2 pnt.; 3. W. Bijl (Rotterdam) 1% pnt.; 4. F. Teleng 0 pnt. C: 1. P. J. Southard (Rotterdam) 2% pnt.; 2. W. F. Schuss 2 pnt.; 3. ds. R. C. de Lange (Noordwijk) 1 pnt.; 4. J. A. v. d. Velden (Amsterdam) V2 pnt. D: 1. A. Humer (Den Haag) 3 pnt.; 2. J. Kerkmeester (Huizen) 2 pnt.; 3. J. Koet 1 pnt.; 4. J. Sleeboom (Noord wijk) 0 pnt. E: 1. C. Huisman (Den Haag) 3 pnt.; 2. P. P. Rozenheek (Rotterdam) 2 pnt.; 3. en 4. W. Kievit (Haarlem) en Th. P. v. d. Berg pnt. F: 1. B. Smit (Voorschoten) 2% pnt.; 2. T. Slagt (Halfweg) 2 pnt.; 3. K. Plug (Rotterdam) 1 pnt.; 4. C. C. Berg pnt. Eerste klasse: 1. J. T. v. d. Geer (Hoofddorp) 2V2 pnt.; 2. H. Klinge (Jut- phaas) IV2 pnt.; 3. en 4. J. M. Volders en A. v. Egmond (Rijswijk) 1 pnt. B: 1. N. C. de Vries (Haarlem) 3 pnt.; 2., 3. en 4. P. M. Dekker (Rotterdam), A. E. Brown (Wageningen) en K.Noor- derwier (Utrecht) 1 pnt. C: 1. A. Molenaar (Halfweg) 2% pnt.; 2. M. Weyers (Rotterdam) 2 pnt.; 3. Tjarda (Den Haag) 1 pnt.; 4. Brokiet (Haarlem) pnt. Tweede klasse: 1. T. J. Ham (Leid- schendam) 2 pnt.; 2. H. Slegtenhorst Ü2 pnt.; 3. J. A. v. d. Bos (Noordwijk) IV2 pnt.; 4. H. Verstraaten (Rotterdam) 1 pnt. B: 1. G. v. Langelaan (Heemstede) 3 pnt.; 2. M. G. Binnendijk (Rijnsburg) 2 pnt.; 3. A. Bijman (Den Haag) 1 pnt.; 4. H. Holthaus (Amsterdam) 0 pnt. C. 1. en 2. A. Kohlbeck en Th. Sljjk- man (Zandvoort) 2 pnt.; 3. en 4. W v. Rooijen (Noordwijk) en J. A. G. Ver- kuvl 1 pnt. Derde klasse: 1. Dinbij Klinge (Jut- phaas) 2 pnt.: 2. en 3. J J. Bijmans (Den Haag) en J. S. Grüske (Gronin gen) m pnt.; 4. A. S. Kant (Rotter dam) 1 pnt. B. 1. J. ter Haar 3 pnt.; 2. H. de Groot (Anna Paulowna) 2 pnt.; 3. mei. E Bijman (Den Haag) 1 pnt.; 4. A. v. d Berg (Noordwijk) 0 pnt. C: 1. G C. Mariano (Noordwijk) 2 pnt.: 2. en 3 Hattink (Den Haag) en J. v d. Wiel (Den Haag) l1* pnt 4 J. Bouwmeester (Noordwykerhout) 1 pnt. Waar niets ander vermeld staat, komen de deelnemers uit Leiden. de tweede helft. Maar een fractie van een seconde vóór Heymans de bal ont ving had een andere LFC-aanvaller een Roodenburg-verdediger wegge duwd en daarom annuleerde de heer Oostrom deze treffer dan ook zeer resoluut. Terecht. De heer Oostrom leidde deze moei lijke wedstrijd voortreffelijk. Van het begin tot het einde heeft hij de zaak in handen gehad. En dat is beslist geen gemakkelijke opgave geweest. Want het spel was aan de vrij forse kant. Maar wanneer het over de scheef ging overigens was men nimmer unfair zette de Haagse fluitist onmiddellijk de puntjes op de i. zo nemen wij tenminste aan, verkeerd beoordeeld, zowel door de arbiter, die waarschijnlijk meende dat de resoluut op hem toestappende LFC-captain hem te lijf wilde gaan, als door een deel van het publiek, dat een rel rook en ijlings over de afras tering klom. En daarmee waren de poppetjes aan het dansen. Gelukkig waren de politiemannen en de officials van LFC en Roodenburg onmiddellijk ter plaatse en bleef het bij enkele niet al te ern stige klappen. Maar het was wel bijzonder jam mer, dat deze spannende kamp op een dergelijke wijze moest eindigen. doelman Mat Keereweer en de paal werd het niet meer dan een corner LFC was verslagen. Verdiend. Want Roodenburg was in deze ontmoeting de betere ploeg. Het zal oud-voorzitter Oudshoorn, die in gezelschap van een andere oud-Roo- denburger over was gekomen uit Ca nada, deugd hebben gedaan. De elftallen kwamen als volgt in het veld: LFC Gijsman, Neuteboom jr., Nachtegeller, v. d. Heyden, Th. van Kampen, Neuteboom sr., A. Heymans (na vyf minuten vervangen door Wim Siera), W. van Kampen, H. Heymans, Franken, Dick Siera. Roodenburg Keereweer. Hensen, Guldemond, I. Weerlee. A. du Prie, Van Ginkel, J. Weerlee, Ouwerkerk, Van Heek, Logeman, Choufour. Advertentie Exclusieve Damesconfectie BOTERMARKT 17 Tel. 32765 VAN DEZE WEEK; Traditie getrouw was ook in onze stad tijdens de kerstdagen de Tiende Muze afgestemd op lidhte ontspanning, op vrolyk amusement. Men gaat er ken nelijk vanuit, dat het bioscoopgaande publiek in de kerstweek verstrooiing zoekt. Welnu, die wordt dan zoveel mo gelijk en in 'allerlei vorm geboden In LUXOR moest het nieuwe Ameri kaanse idool Pat Boone voor de gezel lige noot zorgen. Deze jongste film van de „zingende huisvader" zoals de jeugdige filosoof wegens zijn onberispe lijke levenswandel wordt genoemd be leeft deze week mede dus in Leiden, zijn Nederlandse première. Het bonte spektakel, dat Pat Boone omringt, is duidelijk aangebracht om de zo uiter mate populaire jongeling te kunnen to nen aan zijn wijd verspreide bewonder aars. De liefde tussen de serieuze cadet en de beroemde filmster wordt waar lijk niet alleen ln het verhaaltje op Hollywoodse wijze aangepakt. Het gaat er soms zo onstuimig en' zo lawaaierig itoe. dat men er draaierig van dreigt te worden. Niet in het minst door de felle kleuren. Maar er is rond de bekende en zo beminde spil Pat Boone veel vrolijkheid en een klaterval van rit mische klanken. Bovendien kan men kennis maken met de zoon van een be roemde vader nl. Bing Crosby. Als Tony bewijst Gary Crosby wel de clown te kunnen uithangen, maar niet bepaald te kunnen zingen als zijn papa. Het is ty pisch Amerikaanse vrolijkheid. In TRIANON is de Duitse romantiek, belichaamd in „Heimwehdort wo die Blumen blühn" ook tijdens de kerst week (tot en met dinsdag a.s.) gehand- OVERTUIGEND STERKER Roodenburg heeft, wij schreven het reeds, vrijwel de gehele wedstrijd de toon aangegeven. Vooral in de eerste helft waren de Leidse Houtbewoners overtuigend sterker. De lange trappen naar de snel startende Van Heek en Bart Ouwerkerk, het doorzetten van de kleine, maar zeer felle Logeman, brach ten de LFC-verdediging herhaaldelijk in moeilijkheden. Neuteboom c.s. slaagden er echter steeds in treffers te voor komen en gezegd mag worden, dat doel man Gijsman, die een goed spelinzicht toonde, zijn achterspelers, door tijdig en dapper uitlopen, daarbij voortreffelijk steun bood. De beste kansen op een doelpunt krege Roodenburg, toen na een fraaie combinatie Logeman-Choufour- Van Heek de laatste in kansrijke positie voor Gijsman kwam. De blauwzwarte aanvalsleider richtte echter te scherp en het leer ging naast. Ook een ver schot van half I. Weerlee, toen Gijsman iets te ver voor zijn doel stond, deed de LFC-aanhang verbleken. Ook in dit ge val snorde het leer rakelings over het houtwerk. En tenslotte kreeg ook de iets teleurstellende Henny Choufour nog een vrije kans. In dit geval redde Gijs man zeer kranig. Bij LFC, dat opval lend slecht plaatste, moest het in hoofd zaak van de hard werkende Henk Hey mans komen. Voor rust kreeg hij bij het trio Guldemon, Du Prie (44 jaar!) en Hensen echter weinig kans om zijn schutterstalent te tonen. Eerst na de hervatting kwam hij er een paar maal goed langs. In de eerste minuten kwam hij dank zij een mistrap van stopper Andries du Prie vrij voor KeereweerT Dat wordt een doelpunt!, dacht iedereen. Maar, eilacie, ook Hey mans richtte te scherp en rakelings langs de voor LFC verkeerde kant van de paal dreunde de bal achter Kort daarop scoorde Heymans de door de heer Oostrom afgekeurde treffer en in de 25ste minuut volgde tenslotte het door Logeman gescoorde winnende Roo- denburg-doelpunt. Daarna volgden twin tig zeer enerverende minuten. Wanhopig vocht LFC voor de gelijkmaker en in de laatste fase van de strijd leken de kanaries daar dichtbij te zijn. Wéér kwam Heymans in schietpositie. Hard verliet het leer zijn gevreesde schoen, maar via de snel reagerende vuist van Een LFC-aanval op het doel van Roodenburg: v.l.n.r. I. Weerlee (R), Van Ginkel (R). doelman Keereweer (R). H. Heymans (LFC) en Siera (LFC). (Foto L.D./Van Vlle-t) Leidse Korfbalbond Het programma voor zondag luidt: Senioren, le-klasse: De Algemene 4 Vic. Oriëntis 5 (2 uur); Noorderkwartier Zuiderkwartier 2 (12 uur).. 2e-klasse: Fluks 5Vic. Oriëntis 6 (2 uur)Zuiderkwartier 3De Algemene 5 (12 uur). Junioren: Fluks bMorskwartier b (12 uur); Vic. Oriëntis bCrescendo a (12 uur), De ad5pirantencompetities liggen stil tot februari ajs. MICROKORFBAL In de Energiehal te Rotterdam vindt zondag de tweede ronde van het micro- korfbaltoernooi, dat de RKB organi seert, plaats. Zoal> men weet wordt hieraan van Leidse zijde deelgenomen door achttallen van Vic. Oriëntis, De Danaïden en Crescendo. SPORTAGENDA Wassenaarseweg (2.30 uur) UVS De Valk. IBIW) haafd. Lidhte romantiek omlijst met liedjes van ,Die Mozart Sangerknaben". Alleen al het meesterlijke rolletje vaci Paul Hörbiger maakt een tocht naar de Breestraat de 'moeite waard. Zoete, zor geloze ontspanning. In REX zorgt het „Legioen van Zorro" nog enkele dagen voor de avontuurlijke sfeer, die het ook tijdens de kerstdagen heeft opgeroepen. Wij moeten voor deze geschiedenis en de historie een flinke stap terug doen. Om precies te zijn tot 1824, toen Juarez als eerste president van Mexico het verre van gemakkelijk had tegen de voortdurende activiteiten van de opstandelingen en de medewer king van een onverschrokken koene, door en door betrouwbare anonieme held als Zorro best kon gebruiken. Wij zullen hier niet de avonturen, die onze held be leeft in dat anderhalf' uur film, opsom men, maar het zijn er heel wat en de liefhebbers komen dan ook best aan hun ■trek. In CASINO is het dubbelop met de vrolijkheid. Iedere middag komt George Formby weer op het witte doek in zijn bijna onvergetelijke doldwaze klucht „Het zit in de lucht". Maar in de avonduren moet deze komiek plaats maken voor drie lieve meisjes, die al lif tend door het mooie Italië gezellige avonturen beleven, waarbij ook Vittorrio de Sica nog van de partij is. June La- verick, Isa belle Corey en Inge Schöner vormen het lieftallige trio. dat de hoofd rol speelt in deze vrolijke, luchtige co- medie, waarin voor de liefde een bijzon der ruime plaats is ingeruimd. Hoe kan het anders met zulke meisjes in dit zonnige Italië? In LIDO draait thans een nieuwe film met Norman Wisdom in de hoofdrol: De vierkante rekruut (The square peg). Er zijn er. die deze Engelse komiek ..niet kunnen zien", omdat zijn grapjes hen niet aanstaan. Anderen daarentegen slaan geen werk van Wisdom over. Wel nu, wij veronderstellen, dat deze film het aantal van de tweede categorie be langrijk zal doen toenemen, want wat Wisdom in De vierkante rekruut in de dubbele rol van door de Duitsers gevan gen Britse soldaat en Duits Ortskom- mandant te zien geeft, is meermalen zeer verrassend en doet de lach door de zaal schateren. Op onverwachte wijze I kemt alles natuurlijk op zijn pootjes te- I recht, maar voor het zover is is Norman i er in geslaagd heel wat komieke situa ties te scheppen en de toeschouwers enige onbezorgde uren te verschaffen. Onze bridgerubriek Het team der USA dat in februari a.s. deel zal nemen aan de stryd om het wereldkampioenschap, is na har de bridgestryd in New York, tenslotte aangewezen. Het zijn de heren Fish- bein, Hazen, Fry, Harmon en Stakgold Hazen speelde reeds mee in het wei nig succesvolle Amerikaanse team dat in begin 1956 aan het wereldkam pioenschap meedeed, terwyl verderde naam Fishbein ook hier te lande een bekende klank heeft wegens de naar hem genoemde conventie. De winnaars hebben het overigens niet gemakkelijk gehad en wonnen in de finale slechts met een paar matchpun tjes verschil. Het volgende spel had hun de overwinning kunnen kosten: Sch A H V 5 Ha V B 9 Ru V 6 5 KI A H 7 Sch 7 3 Sch 10 9 8 2 Ha 8 6 4 3 2 ,„N .Ha 7 5 Ru H B 7 3 w Ru KI 52 L KI VB 10 9843 Sch B 6 4 Ha A H 10 Ru A 10 9 8 4 2 KI 6 Ten aanschouwe van een talrijk pu bliek, dat de verrichtingen op een groot demonstratiebord volgde, boden Harmon en Stakgold de nz-kaarten uit tot groot slam in ruiten. Dat was een wei nig fraai contract en het ging natuur lijk kansloos down. Aan de andere tafel deed de tegen- party het als nz beter tenminste in Advertentie LFC-doelman Gijsman in de verdrukking bij een aanval van Roodenburg. Op de [oto van links naar rechts Gerrie Nachtegeller Dick Siera, Logeman, keeper Gijs man en Van Heek. (Foto L.D./Van Wet) brand het beste voor uw oliehaard of kachel en... uw portemonnaie. KRAAERSTR. 19 - LEIDEN TELEFOON 20556 het bieden. Oost had daar met 3 klave ren geopend en het eindcontract werd tenslotte 6 sansatout, te spelen door noord Oost kwam uit met klaver vrouw wat is het juiste spel met dichte nz- kaarten? De noordspeler dacht zéér lang na, nam tenslotte de eerste klaver met de heer en speelde ruiten 5 na; dat bete kende één down, want het was nu niet meer mogelijk méér dan twee ruitensla gen te moeten maken, zonder ook twee slagen in die kleur te moeten verliezen. De aanwezige experts waren het er over eens, dat de volgende speelwijze de meest aanbevelenswaardige was: klaver vrouw met klaver heer nemen en dan vier malen schoppen spelen. Op zichzelf lijkt dit spelen van schoppen weinig zin te hebben, daar de slagen in die kleur „nooit weglopen". Het voordeel van de speelwijze is echter, dat noord meer te weten komt over de kaartverdeling. Bij de 3e schoppentrek ziet hy, dat oost een j vierkaart had en daar oost zeker 6 of 7 klaveren moet hebben voor zijn bod. is het niet meer moeilijk uit te rekenen, dat oost weinig kaarten in ruiten kan hebben. Zuid moet aan slag worden ge bracht met harten en de ruiten 10 moet worden gespeeld het beste is als west een kleine bijspeelt. Zelfs als noord nu de ruiten vrouw zou nemen, kan hij het spel toch nog winnen. Hoe? dat lijkt my nu echt iets, om eens tijdens een rustig uur uit te zoeken. Veel succes met uw pogingen, om de Amerikaanse expert te overtreffen in speeltechniek! Kiespijn... maar ook andere plagende pijnen stilt u het snelst met WITTE KRUIS. tabletten, poeders of cachets! Tekort Indonesische begroting 8 miljard Het Indonesische Parlement heeft de ontwerp-begroting voor het jaar 1959 goedgekeurd. Het tekort voor dit jaar bedraagt 8 miljard roepiah. op een totaal aan uitgaven van 29 miljard. Premier Djoeanda heeft in het par lement niet medegedeeld, hoe het tekort zal worden opgevangen. ONTSNAPTE KRUGT 3 JAAR (Speciale berichtgeving) Een 29-jarige man uit Laren, die be gin december uit het Dordtse Huis van Bewaring ontsnapte, stond dezer dagen voor zijn rechters. Hij hoorde zijn von- H. W. FILARSKI. 'nis onbewogen aan: 3 Jaar gevangenis- Na snelheidsbeperking 242 verkeersdoden minder in 1958 Uit de voorlopige cyfers van het centraal Bureau voor de Statistiek blykt, dat in de periode van 1 novem ber 1957 tot en met 31 oktober 1958 in ons land 1.502 personen bij ver keersongevallen werden gedood, tegen over 1.744 in het tijdvak van 12 maan den vóór 1 november 1957. Sedert de invoering van de maxi mum-snelheid voor motorvoertuigen in de bebouwde kom daalde het aan tal doden dus met 242 of bijna 14%. Vóór 1 november 1957 bedroeg de stij ging ten opzichte van 1956 ongeveer 9%. In de grote steden 12 gemeenten boven de 100.000 inwoners was het resultaat van de snelheidsbeperking nog belangryk gunstiger. Hier daalde in 1 jaar tijd het aantal verkeersdoden van 423 tot 279, dus met 144 of 34 In deze groep stond hier tegenover vóór 1 no vember 1957 een sty ging van 20%. Het totaal aantal geconstateerde ver keersongevallen tenslotte, dus inclusief de ongevallen met uitsluitend materiële schade, dat vóór 1 november 1957 bijna 7 toenam, geeft daarna een daling te zien van slechts 1.7 (in de grote ste den 3.6%). De snelheidsbeperking heeft dus voor al de ernstige afloop van de ongevallen in gunstige zin beïnvloed. Vette „inbreker" (Speciale berichtgeving) Verontwaardiging heerste in een kleuterklas van de Hengelose Willem- school. de juffrouw had ter gelegen heid van de laatste schooldag van het jaar, waarop de kleuters tevens het kerstfeest zouden vieren, de avond tevoren 24 tafeltjes en stoeltjes om de versierde kerstboom gezet. De zelfge maakte kerstbakjes had „juf" onder meer gevuld met een kerstkransje en vier schuimpjes. De lekkernijen waren echter verdwe nen, toen zij dienst moesten doen. De kleuters begrepen niet, waarom juf zo boos was, maar het was vast héél erg, want het hoofd van de school moest er ook aan te pas komen. Ja, er bestond geen twijfel, alle bakjes waren leegge haald en het wonderlijke was, dat de schalen met andere traktaties op de les senaar van de juffrouw onaangeroerd waren. „Er is vast ingebroken", dacht het hoofd van de school hardop, en er werd besloten de politie te waarschuwen. Even later arriveerde een rechercheur in de klas met verbaasde peuters. Hij nam de situatie ernstig in ogenschouw, stelde enige vragen en verdween toen in de gang om ramen en deuren te con troleren. Er was geen spoor van inbraak te vinden.... of tóch? Plotseling trok de rechercheur een vuilnisvat een eind van de muur en daar zateen vette hamster. Het dier, dat kans had gezien met een soortgenoot te ontsnappen uit een lokaal, waar zjj vrij rond mochten lopen, had ongeveer een pond snoep op gegeten en weggesleept! Er is na het vinden van deze oplossing nog nooit zo gelachen tijdens een kerstviering op een kleuterschool. straf met terbeschikkingstelling van de regering, zoals ook de eis was geweest. Verleden week kon hij op de Larense hei, juist toen hij zijn vrouw 's nachts heimelijk zou ontmoeten, worden gear resteerd. Hij heeft meer dan 60 inbra ken door het gehele land op zijn ge weten.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5