IJSTAART FA. DE LANGE TWEEDE MONTEUR AURORA Nieuwjaarsadvertenties in deze tijd! TELEVISIE Jeugdnatuurwacht in Boskoop Loop der bevolking te Leiden met slagroom J LEIDSCH DAGBLAD N.V. Kerstmis Kristalnylons KUNSTGEBIT KLEINBEHUISDEN, Leids Matrassenhuis MAANDAG DECEMBER 1958 Zaterdagmiddag heeft burgemeester Verkerk, in tegenwoordigheid van vele genodigden, onder wie enkele raadsleden en het onderwijzend personeel, ruim 600 jeugdnatuurwachters officieel geïnstalleerd. Deze voor Boskoop zeer belangrijke middag werd met een inleidend woord geopend door de heer C. Verboom. Hij heette allen hartelijk welkom in het bij zonder de genodigden. Vervolgens sprak burgemeester Ver kerk de kinderen toe, waarbij hij met een voorbeeld duidelijk maakte, dat het aanwezig zijn van een jeugdnatuur- wacht in een gemeente preventief werkt. Boskoop verwacht van jullie in de eer ste plaats, dat jullie door je gedragin gen tonen, dat de natuur met respect behandeld moet worden. Hierna speldde de burgemeester een aantal van de nieuwe jeugdnatuurwachters het insigne persoonlijk op de borst. De heer C. H. Voorhoeve, directeur van de landelijke jeugdnatuurwacht drukte de kinderen met klem op het hart ervoor uit te durven komen, dat ze bij de vereniging zijn aangesloten, die waakt tegen vernieling in welke vorm ook. Nadat de kinderen nog getrakteerd waren op een flesje limonade, werden enkele films over het natuurleven ver toond. De muzikale opluistering door de harmonie Excelsior viel zeer in de smaak. Mr. Evert Cornelis intendant der Nederlandse Opera Het bestuur van de Ned. Opera deelt mede, dat mr. Evert Cornelis met ingang van 1 september 1959 is benoemd tot in tendant en in die functie belast met de algemene leiding van de Nederlandse Opera. De heer P. J. Tiggers, die enkele jaren deze functie heeft waargenomen en aan wie grote dank is verschuldigd voor de diensten die hij de Nederlandse Opera heeft bewezen zal zjjn plaats in het bestuur weer innemen. Voorts is de heer Frans Vroons be noemd tot artistiek-organisatorisch di recteur en mr. J. den Daas tot directeur voor Personeelsaangelegenheden en pu blic relations. Deze beide benoemingen eveneens met ingang van 1 september 1959. Dé heer Piet Tiggers is thans direc teur en de heer Vroons adjunct-direc teur van de Nederlandse Opera. INDONESISCHE KLEIN-INDUSTRIE MET SLUITING BEDREIGD Een delegatie van Indonesische klein- industrielen heeft zich tot de regering in Djakarta gewend en deze medegedeeld dat zij hun bedrijven wellicht zullen moeten sluiten, indien zij niet in de ge legenheid worden gesteld grondstoffen in het buitenland te bestellen. Zij beklaagden zich dat het vaak twee tot drie maanden duurt alvorens hun aanvragen om invoervergunningen voor grondstoffen worden goedgekeurd. De secretaris-generaal van het Mini sterie van Industrie deelde aan de de legatie mede, dat de regering op het ogenblik over slechts weinig deviezen beschikt, doch prioriteit geeft aan de invoer van grondstoffen voor de klein- industrie. Burgemeester Verkerk speldt Jacquline Nieuwesteeg hel insigne op. Rechts Tineke van der Laan. De voorzitter van de Jeugdnatuur wacht, de heer Verboom ziet be langstellend toe. Indonesië koopt Italiaanse schepen Volgens het dagblad „Djakarta Post" heeft de Indonesisohe regering een con tract gesloten met de Societe Maritime Labanaise G.A. in Rome voor de aan koop van twee schepen, tot een bedrag van 2.810.067 Amerikaanse dollars. De betaling zal in dollars of Zwitserse franken geschieden. Voorts is volgens hetzelfde blad een contract getekend tussen Indonesië en de Societa di Navagazione Italio-Sud Africana Patrisandra SRL, te Rome, voor de bouw van twee andere schepen voor 1.335.933 dollar. Harde strijd op Cuba De Cubaanse legerleiding heeft zater dag bekendgemaakt, dat vrijdag j.l. meer dan tweehonderd opstandelingen ge dood of gewond zijn in een gevecht te Santa Rita, ten zuiden van Bajamo, in de provincie Oriente. De regeringstroe pen verloren zes man aan doden en vijf tien aan gewonden. Er was reeds enkele dagen geleden te Havana van welinge lichte zijde vernomen, dat de regering- Batista een grootscheeps offensief tegen de rebellen onder Fidel Castro had laten inzetten, dit vooral om het oogsten van het suikerriet, dat in januari a.s. moet beginnen, zoveel mogelijk ongestoord te laten verlopen. LEVENDE KERSTGROEP IN NIJMEGEN In de voormalige boterhal van het uit 1612 daterende Waaggebouw op de Grote Markt te Nijmegen is een „Stal van Bethlehem" gebouwd, waarin van 25 december tot en met 6 januari een levende kerstgroep is gehuisvest. De paters Carmelieten van de Carmelkerk namen reeds zes jaar geleden het ini tiatief tot dit kerstspel voor de jeugd uit de oude stadskwartieren van Nij megen. Dit levende kerstspel, waarin enige ouderen die de rol van Maria en Joseph vervullen, trok in vorige jaren tienduizenden bewonderaars. Het merkwaardige van deze kerstuit beelding is. dat het christuskindje in de kribbe wordt uitgebeeld door een leven de baby, en dat acht moeders uit de Carmelparochie hun baby. tijdelijk be- sohikbaar stelden, voor deze levende kerstgroep. Om beurten komen de ba by's in de kribbe te liggen. De herder tjes en de engeltjes zijn de jongens en meisjes uit de parochie, de drie konin gen zijn wat oudere jongens. Deze uit beelding van het kerstgebeuren ge schiedt in een romantische en oosterse omgeving met de grot als middelpunt. Nieuwe spanningen in de mijnindustrie (Van onze Limburgse correspondent) Tijdens de zaterdagmiddag in Geleen gehouden algemene vergadering der katholieke vereniging van mijnbeamb- ten. waarbinnen thans 6.000 van de 7.000 mijnbeambten georganiseerd zijn, die in ons Limburgse mijnbedrijf wer ken, heeft bondsvoorzitter Arnt. Henne- kens ook de moeilijkheden ter sprake gebracht, waarmede onze mijnindus trie thans worstelt. Hij vertolkte aller waardering voor het beleid, dat de mijndirecteuren in de voorbije maanden hebben gevoerd. Bondsvoorzitter Frans Dohmen van de Nederlandse Katholieke Mijnwerkers- bond. welke op weg is naar de 40.000 leden, wees erop. dat de nieuwe situatie in ons mijnbedrijf kan leiden tot ern stige interne spanningen. Maar hij hoopte, dat onder alle omstandigheden de mijnbeambten de mijnwerkers tege moet zullen treden met een warm hart, opdat de verworven uitstekende mense lijke verhoudingen in ons mijnbedrijf bestendigd zullen kunnen worden. Volkstuinders vierden feest te Amsterdam Het Algemeen Verbond van Volks- tuindersverenigingen heeft zaterdagmid dag in Krasnopolsky te Amsterdam, in hetzelfde gebouw waar het in 1928 werd opgericht, zijn 30-jarig bestaan gevierd. Ir aanwezigheid van enkele honderden leden feliciteerde de directeur-generaal van de Landbouw, ir. A. W. van de Plassche het bestuur van de jubilerende vereniging. Mr. G. van 't Huil, wethou der van openbare werken van Amster dam, sprak namens de hoofdstedelijke overheid zijn gelukwensen uit. Namens alle afdelingen van het verbond sprak de administrateur, de heer F. J. Weisz. Hij overhandigde het bestuur een bedrag van f. 1750 als jubileumgeschenk. Ver volgens spraken verscheidene afdelings voorzitters van het 20.000 leden tellende Verbond van Volkstuindersverenigingen. stellen van de V.A.R. verdreven. Eerste tentoonstelling „Openbaar Kunstbezit" In Apeldoorn heeft burgemeester mr. A. L. des Tombe, zaterdagmiddag de eerste tentoonstelling „Openbaar Kunst bezit" in ons land geopend. De stiohting „Openbaar Kunstbezit" heeft naar bekend ten doel via radiocursussen de kunstzinnige vorming van de Neder landse bevolking te bevorderen. Met re- produkties, gekozen uit materiaal voor deze cursus, is een reizende tentoonstel ling ingericht waarvan Apeldoorn de primeur heeft.' De opening werd bijgewoond door de heer J G. Werbheim, de grote ijveraar voor dé stichting, die meedeelde, dat de stichting reeds aan het begin van de derde campagne staat. Reeds volgen 98.000 abonnees de cursussen via de radio. Deze zijn uniek in de wereld en trekken ook in het buitenland veel be langstelling. Reeds meer dan 1.000 per sonen in het buitenland zijn abonnee. IsraëlischEgyptisch luchtincident Israëlische vliegtuigen hebben zaterdag bij een luchtgevecht boven het grens gebied met Egypte in de Negebwoestijn een Egyptische straaljager van het type Mig-17 neergeschoten. De woordvoerder van het Israëlische leger, die dit bekendmaakte, verklaarde dat twee formaties van vier Migs ten zuiden van Beersjeba boven de Negeb woestijn vlogen en veertig km in het Israëlische luchtruim waren binnenge drongen. De Israëlische jagers, die direct opstegen om de Egyptische toestellen te verjagen hadden geen verliezen geleden. Volgens de woordvoerder zijn er de laatste tijd herhaaldelijk Egyptische vliegtuigen boven Israëlisch gebied waargenomen. Intussen meldde Radio-Cairo, dat vier Israëlische jjachtvliegtuigen in de om geving van El Arisj het luchtruim van de Verenigde Arabische republiek heb ben geschonden. Zij waren door toe- GEVESTIGD In de week van 11 tot en met 17 december W. Zwikker en fam., leraar NO, J.P. Coenhof 43, J. A. van Scheepen en fam.. kantoorbediende. Rijn- en Schiekade 93, G. D. Mittchell en fam., administrateur. Duyvetidakstr. 22, M. H. Galama geb. Teeuwisse en fam., Oppenheimstr. 49, I. M. Theelen, hulp ln de huish.. Rijn- en Schiekade 32. G. W. Wienen, Kam. Onnes- laan 12, E. van der Starre, Breestraat 51a. R. M. van der Weele. Rapenburg 131. C. W. Ooms, Doezastraat 34, M. C. Ouds hoorn geb. de Hamer, de Genestetstr. 49a, M. J. M. Schulpen, Witte Singel 96—97, P. van Zonneveld geb. Schönhage. Decima- straat 41, Margono (Radén Mas), Rljns- burgerweg 28, W. J. Lew, Nw Beesten markt 30. I. Andriessen, Johan de Witt- straat 44. C. C. de Ridder. Witte Singel 81. 1. Gouweloos, kinderverzorgster, Warmon- derw. 41, W. J. Ouwerkerk, Verdamstr. 22. G. Blom, verpleegster, Witte Singel 27, I. M. L. Wolff, Rapenburg 131. E. H. Meijer 11. verpl., Rijnsburgerweg 10. M. C. den Hoed, Roodborststr. 53, A. A. Vermeulen, de M. van Streefkerkstraat 46, M. J. Kol- lau, Watersteeg 4, J. W. Rledstra, ass. Rijksuniversiteir, Langebrug 48, B. P. L. Stal, Nieuwe Rijn 34a, M. Visser, Lange Mare 71a, G. J. Hermans, doktersassisten te, Rijnsburgerweg 50, J. I. Walkate, Leeu werikstraat 16, Y. C. Klinkenberg geb, van den Hoogen, verpleegster, Cobetstraat 56, L. Becker, stuurman, Moddermanstr. 23 A. F. Meijer, 11. verpl.. Witte Singel 27. W. C Timmers, medisch analiste, Rijnsburger weg 31c, E. H. Krouwers, administratrice. Hoge Rijndijk 204, G. van der Zwan, Kam- pensteeg 2, M. R. Esseveld, Kloksteeg 31, H. A. Noordendorp, docent, Jan van Goij- enkade 19, P. Smoor, da Costastr. 9, A. J. van der Ven geb. van Eek, Boerhaavelaan 2. J. Roozendaal, buffetjuffrouw, Tromstr. 29, J. A. Raad, Gerrlt Doustraat 15, J. C. D. Boot, Jan van Goijenkade 37. VERTROKKEN A. van den Berg en fam., van Gortestr. 56 nr Spijkenlsse, Jacq. Perkstraat 6, Lemkes geb. Amersfoort en fam., van Utr. Jaagpad 10a, nr Alphen a. d. Rijn, v. Boetzelaerstr. 39, H. Borst en fam., van Haarl.str. 216a, nr Amsterdam, Mariniers plein 14, S. de Jong geb. de Tombe en fam., van Ververstr. 12, nr Katwijk, Zuid- straat 18. J. van Oosten en fam., van Jou- bertstr. 21, nr Leiderdorp, Pinksterbloem 42. H. Sutterland en fam., van v. Vollen- hovenpln 56. nr Rotterdam. Svendsenlaan 34, A. J. Doets en fam.. van Sumatrastr. 106, nr 's-Gravenhage. Hoogveen 135, M. van der Meer en fam.. van Oude Vest 175. nr Leiderdorp. Mauritssingel 15. E. V W. Vercruijsse en fam., van Rapenburg 47, nr Noordw'hout. Dr. Kuyperstr. 47. S. A. M Boot geb. Vermeulen, van de M. van Streefkerkstr. 46, nr 's-Gravenhage. Haag weg 287. M. Versluis, van Rijnsburgerweg 10. nr Sittard. Edmond Jasparstr. 17. C. Dijkhuizen, van Boerhaaveln 4. nr Delft, Hof van Delftlaan 129, G. J. van Tienen, van Bronkhorststr. 43, nr Oss. Heuvel 12, J F. van Schaardenburg, van Rapenburg 4 nr Amsterdam, Velazquezstr. 3. A. L. A. van Bladel, van Noordeinde 2a. nr Heiloo, Kennemerstr.w. 464, A. E. J. Wamsteker geb. Hanenburg. van Levendaal 163. nr Vlaardlngen, Dr Schaepmanstr 6d, J W. H Smits, van de Goejestr. 47. nr Amster dam, Mariniersplein 141, J. M. Pohl. van Druivenstr. 4, nr 's-Gravenhage. Vaillant- straat 223, J. I. M. Fehrholz geb. Krijnen, van J.F. van der Lindenpoort 11 nr Haar lem, Rijksstraatweg 7. J. C. Nieuwenhui- zen, van Sumatrastr. 52a, nr Sassenheim. Floris Schuotenstr. 17, J. van Brltsum, van Os- en Paardeln 4, nr Amsterdam, Meer en Vaart 1541, W. F. Klootwijk, van Waardgracht 132, nr Amsterdam, Nw. Kerkstr. 112hs, P. G. van Amsterdam, van Nw. Beestenmarkt 34, nr Noordw'hout, Schoolstraat 34, E. C. Emmeiot geb. van Rietschoten, van Warmonderstr. 12, nr Noordwijk, Bomstraat 6, C. N. van Daalen, van Maredijk 34a, nr Emmen, Prinsenlaan 47, A. E .Martens, van Rijnsburgerweg 10. nr Hillegom, Wllhelminalaan 63, W. J. L. van La wick van Pabst, van Rijnsburgerweg 140, nr 's-Gravenhage, Malakkastr. 21, J. E. M. van den Berge geb. Kreukniet, van W. Singel 79. nr Amsterdam, Prlnsengrt 1011, M. J. van Britsum geb. van Amsterdam, van Druivenstr. 16, nr Amsterdam, Meer en Vaart 1541, T. C. Brouwer, van Hoge Rijndijk 180a, nr Voorschoten. Dillenbur- gerlaan 4. P. van Dam, van Levendaal 44, nr Haarl.'meer, Bennebroekerdijk 12. A. Pleters geb. van der Panne, van Bronk horststr. 4, nr Zwammerdam, Swadenbur- gerdam 10, S. M. Peters geb. Kloots, van V d. Waalsstr. 14 nr Apeldoorn, Jachtln 18, P. Ellers, van Rijnsburgerweg 120a, nr Rotterdam, Burg. Meineszlaan 23a, A. Romljn, van Maredijk 39a, nr Echt, Wll helminalaan 12, M. C. P. van Klnts geb. van Megen, van Maredijk 18, nr Utrecht, Gerrit Doustraat 35. N. Roest, van Sophia- straat 56, nr Alphen a.d. Rijn, Torenstr. 22 P. E. Carli, van Gasstraat 18, nr Roermond Hamstraat 37, W. C .Mark, van Os- er Paardenlaan 28, nr Oegstgeest, Hoge Mors- weg 107, J, Hoppers, van Aloëlaan 26, ni Zlerlkzee, Hulbertstr. 20, W. M. Schrama, van Rijnsburgerweg 10, nr Sassenheim, Rijweglaan 14, N. P. Frerichs, van Rijns burgerweg 10, nr Rotterdam, Rozegaarde 5, E. H. L. Menger geb. Loewer, van Schim- melstr. 5, nr Delft. Nwe Langedijk 35, W. H. Leers v. Witte Rozenstr. 46a, nr Bruns- sum, Kerkstraat 132, A. J. J. van der MeiJ van Meldoornstr. 48, nr Oegstgeest, Ban straat 11, C. M. M. Baars, van Bakh. Roo- zenboomstr. 15, nr Rotterdam, Bergselaan 137b. Werkzaamheden Rijksweg Den Haag-Rotterdam Naar de Rijkswaterstaat meedeelt, worden op de Rijksstraatweg Den Haag- Rotterdam in maart van het volgend jaar bjj de Pauwmolen (Delft-zuid) en omtrent de Zwet (halverwege tussen Delft en Overschie) de eerste stukken van het wasbord onderhanden genomen. Er wordt steeds aan één weghelft te gelijk gewerkt. Men heeft daarvoor ech ter drie van de vier bestaande rijstro ken nodig. Er zal een hulpstrook gelegd worden, om het verkeer over twee rij stroken op gang te houden. Van de Pauwmolen. resp. de Zwet verder naar het zuiden werkend, denkt men in november 1959 over de hele lengte van het gedeelte Pauwmolen- viaduct Overschie de zes rijstroken en de middenberm klaar te hebben. Daar toe zal 16 uur per dag of desnoods nog langer gewerkt worden. Alleen zal nog niet direct de toplaag van asfaltbeton op de gereconstrueerde weg worden aangebracht. Dat zal later gebeuren, maar het verkeer zal daar dan niet veel hinder van ondervinden. Overigens zal het wegdek eind volgend jaar reeds zeer acceptabel zijn en uiter aard zonder golvingen. Volgend jaar zal het ook zover ko men, dat het verkeer tussen de Hoorn brug in Rijswijk en Delft-zuid zich ge heel over gescheiden rijbanen kan af wikkelen (zij het nog niet overal over zes rijstroken). Binnen een jaar zijn dus de gevaren van ongescheiden rijbanen en van golvingen op weg 13 geëlimi neerd. Althans tot aan het viaduct Overschie. Dit viaduct zal waarschijn lijk in 1960 verbreed worden. Het laat ste (minder gevaarlijke) stukje weg Overschie-Blijdorpsebrug zal in 1961 worden gereconstrueerd. Nederlander in Irak gevangen genomen (Speciale berichtgeving) De 21-jarige. ongehuwde heer J. de Weerd afkomstig uit Smilde, waar zijn ouders een boerderij hebben, zit sinds een week in een gevangenis te Irak. De heer de Weerd was met enige inge nieurs van de Nederlandse Heidemaat schappij in Irak bezig met het verrichten van opmetingen voor een ontginnings project. In de stad Hasemya plakte een onbekende een foto van het Iraakse staatshoofd op de voorruit van zijn auto. Daar deze foto hem het uitzicht benam, verwijderde hij deze. Dat is hem zo kwalijk genomen, dat hij werd gearres teerd en in de gevangenis gezet. De heer de Weerd was enkele weken geleden vertrokken. Daarvoor had hij ook al een periode in Irak gewerkt. Zijn ouders werden van de gevangeneming op de hoogte gesteld. Naar wij vernemen, worden officieel alle pogingen in het werk gesteld, de heer de Weerd vrij te krijgen. ZOON VOOR JAYNE MANSFIELD De Amerikaanse filmster Jayne Mans- field, echtgenote van Mickey Hargitay, heeft zondag het leven geschonken aan een jongen van ruim negen pond. Hij zal Miklós Palmer of Miklós Jeffrey heten. De filmster maakt het uitstekend en hoopt nog voor kerstmis thuis te zijn. Zij had reeds een dochter uit haar huwelijk met Paul Mansfield. Opschudding onder de nationalistische Chinezen In Nationalistisch-Chinese kringen te Taipeh is grote opschudding ontstaan naar aanleiding van ontvangen berich ten, dat de ambassadeur van communis tisch China in Djakarta aan de Indo nesische regering heeft verzocht om alle Chinezen, die tijdens de opstand in Indonesië werden aangehouden, naar de Chinese Volkrsepubliek uit te wijzen. In officiële kringen in Taipeh sprak men de overtuiging uit, dat de Indone sische regering aan een dergelijk ver zoek niet zal kunnen voldoen. Collectie Van Beuningen thans in Museum Boymans Met ingang van zaterdag is de collec tie Van Beuningen in het Museum Boy mans te Rotterdam te zien. Eigenlijk zou men kunnen spreken van een heropening van het museum, want de collectie is er niet als een gesloten geheel in ondergebracht. Dit zou on overzichtelijk en verwarrend zijn, aldus de directeur van het museum, de heer J. C Ebbinge Wubben, die de familie Van Beuningen dankbaar was, dat zij deze eis niet heeft gesteld. Op de schilderijen die uit haar collec tie afkomstig zijn, staat dit nu aange geven. Door de vermenging hebben ook sommige schilderijen die al in het mu seum waren, een meer logische plaats kunnen krijgen. Enkele zalen heeft men van kleur moeten veranderen voor een passende achtergrond. De pas verworven collectie Van Beu ningen omvat 104 schilderijen, 27 sculp turen, 5 zilverwerken en 16 tekeningen. Hoogtepunten worden genoemd: een Jan van Eyck, „Drie vrouwen aan het graf", een Jan Steen „Soo gewonnen, soo verteerd", een kleine Rembrandt en een Van Gogh. Ds. J. A. Tazelaar overleden In de ouderdom van bijna zeventig jaar is zaterdag na een langdurige ziekte te Rotterdam overleden ds. J. A. Tazelaar. emeritus predikant van de Geref. Kerk van Rotterdam-Centrum. Nadat ds. Tazelaar door de classis Am sterdam beroepbaar was gesteld in de Geref. Kerken werd hij op 28 september 1913 door zijn vader te Lutjegast in de classis Grootegast in Groningen in het ambt bevestigd. Op 14 mei 1916 ver wisselde de thans overledene deze kerk met die van Haarlemmermeer Oost zijde, vanwaar hij op 6 september 1921 naar die van Rotterdam-Centrum ver trok. Deze zijn derde en laatste ge meente diende ds. Tazelaar tot 1 ok tober 1954, toen hem na veertig vol brachte dienstjaren op bijna vijfenzes tig jarige leeftijd emeritaat werd ver leend. Ds. Tazelaar nam in de Geref. Ker ken in Nederland een vooraanstaande plaats in en heeft in de loop der jaren vele bestuursfucties en deputaatschap- pen vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Zijn stoffelijk overschot zal woens dagmiddag om twee uur worden bijge zet op de Algemene Begraafplaats Crooswijk te Rotterdam. COMMISSARIATEN N. S. DOCHTERONDERNEMINGEN. Naar aanleiding van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de president van de N. S., dr. ir. F. Q. den Hollander, zijn mutaties aangebracht in de colleges van commissarissen der N.S.- dochterondernemingen. De nieuwe president van de Neder landse Spoorwegen, ir. J. Lohmann, is benoemd o.m. tot commissaris van de Citoca te Boskoop en de N.Z.H.VM. te Haarlem. De directeur van de N. S.„ de heer D. J. Wansink is benoemd tot president commissaris van de Citoca te Boskoop. NIEUWE UITGAVEN Verschenen bij N.V. Uitgeversmaatschap pij De Bron, Zaltbommel ln de reeks „Bel- Pockets": Spaans avontuur, door Manfred Conté De ring van de koningin, door H. Rider Haggard De dubbelganger, door F. M. Dostojewski Avontuur in de wolken, door R. Carson Miljonair met verlof, door L. van Orden Gij zult het kindeke vinden, oorspron kelijke Nederlandse en Vlaamse kerstver halen van Antoon Coolen en andere be kende schrijvers. Elbrlch, door Y. Poortinga De bruid van Schotland, door J. Cox Speas Waar is Laila, door Ch. Armstrong De oude kracht, door Lode van Berchem Het verzengende vuur. door Norman Collins Amourette op ski's, door H. W. Gelssler De sprong in het duister, door B Ruck De geheime passagier, door G. House hold. Ie kerstdag en/of 2e kerstdag EEN VAN Een traktatie na Uw KERSTDINER. Gratis thuisbezorgd. Tijdig bestellen s.v.p. Breestraat 121, tel. 25551 5 Meiplein 2. In RUTECK'S CAFETARIA, Stationsweg 7—9, kunnen worden geplaatst: TOILETJUFFROUW VERKOOPSTER v. d. buffetten WERKSTER. Inlichtingen omtrent arbeidsvoorwaarden zijn dagelijks te verkrijgen in bovengenoemde zaak. HOGE RIJNDIJK 74 en HOOFDSTRAAT 26 TEL. 23425 - LEIDERDORP LEIDEN TEL. 26166 is Uw zaak met erkende PHILIPS-SERVICE. Philips en Graetz televisie- en radiotoestellen. Philips bandrecorders f 398. Gemakkelijke betaling. Gaarne demonstraties en inlichtingen. GEVRAAGD: voor ons filiaal te Leiden. Bekendheid met de ver huur van auto's zonder chauffeur, strekt tot aan beveling. Wisselende diensten. Schriftelijke sollicitaties. KÖHLER'S GARAGEBEDRIJF ZIEKEN 177 - DEN HAAG Ook in deze gemechaniseerde tijd zijn beleefdheid en hoffelijkheid gewaardeerde eigenschappen gebleven. Natuurlijk kan de zaken- man onmogelijk zijn talrijke relaties PERSOONLIJK zijn goede wensen ter gele genheid van de jaarwisseling gaan aan bieden. Maar dit behoeft ook niet! Met een nieuwjaarsadvertentie in het meest gelezen dagblad in Leiden en omstreken, het Leidsch Dagblad, bereikt U in Leiden alleen reeds meer dan 6 van de 10 gezinnen. Verzuim daarom niet bijtijds Uw nieuwjaarsadver tentie voor ons nummer van 31 december a.s. op te geven. Voor nieuwjaarsadvertenties geldt een speciaal verlaagd tarief. Advertentie-afdeling TELEFOON 25041, TOESTEL 4 MÉÉR DAN 21.000 ABONNEES! dovanda nylons... omdat u met Kerstmis bij uw mooiste cocktailjurk de mooiste, dunste nylons wenst te dragen. Gerzon... omdat u als beschaafde vrouw, die terecht hoge eisen stelt aan kwaliteit en keus nu eenmaal graag bij Gerzon winkelt. Gerzon adviseert u In 't bijzonder voor de feestdagen de dovanda Uniek, 'n zeer luxueuze avondkous: 4-.50 Jovanda Gerzon 2 X garantie I dovanda garandeert, dat elke gerechtvaardigde klacht tot uw volle tevredenheid wordt behandeld. Daar staat Gerzon u borg voor! Jovanda nylons van 2.95 - 4.95 Maandag en dinsdag tot 9 uur open v.a. f 4.—. Geen vooruitbetaling. RADIO-HOME Amsterdamsestraat 38. Den Haag - tel. 0 1700-551069 Van klein- tot grootbeeld. gebroken, gescheurd of tan den afgebeten, reparaties in enkele uren gereed. Tel. 23970 - Hogewoerd 88a LEIDEN ifcdeStadsflehootzaal MODERNE MONTUREN wü kunnen U helpen aan ruimtebesparende ledikanten, zoals wentelbedden, dubbel bedden, etagebedden, onder schuifbedden, enz. C. JEUSTER ZN., Breestraat 138 - Leiden MIDZA Te koop: burgerwoonhuis Leeg te aanvaarden. Maurits- straat 59; bezichtiging en in lichtingen dinsdag en woens dag tussen 12—1 uur. Voor woonvergunning moet zelf ge zorgd worden. Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden f 1. 130 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 let ters). Bewijsnummer f0.10 extra. Toezending nummer- brieven f0.20 meer. „Sleuteltjes" worden behou dens gebrek aan plaatsruimte, dagelijks opgenomen

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5