hie/ Flits 3-"i MASCOTTE 1 In hoofdklasse B icon Treffers met 6-4 van DOCOS BOLTON WANDERERS NEEMT KOP OVER IN le DIVISIE Nieuw Nederlands record van Sitters op 200 m. vlinderslag T Nederlandse Roeibond ziet zijn ledental sterk stijgen FLYING JUNIOR ONTLOKTE HEFTIGE DISCUSSIES MAANDAG 22 DECEMBER 1958 Tafeltenniscompetitie Slechts één werkelijke verrassing was er ditmaal in de ereklasse. Het Hilver- sumse UBTV schijnt zo langzamerhand aan het hoogste milieu te wennen, want de 6i zege op Sparta 2 kunnen we niet anders dan knap noemen. De Sparta nederlaag is voornamelijk te wijten aan Hans Onnes die driemaal verloor. De Hilversummers hebben Wibo 3 al defini tief achter zich gelaten en als zij suc cessen als tegen Sparta kunnen prolon geren is er alle kans, dat de fatale plaat sen worden overgelaten aan anderen. Sparta 1 deed het beter en won met 73 van Smash. Maar ook hier was een lid van de Onnesfamilie niet gelukkig. Bert Onnes verloor namelijk van Ha bes en Kenter, terwijl ook het dubbel voor Sparta verloren ging. Nedlloyd won met dezelfde cijfers van Scylla. Bij Scylla deed v. Zoelen het uitstekend; hij won van Schoofs en Scheffer, opnieuw een bewijs dat de zogeheten opmars van de jeugd soms wel een fictie is. Het dubbel was eveneens voor de Leidënaars. Voor de Wiboteams was er ditmaal succes weggelegd. Wibo 1 won met 91 van Wibo 3 Wibo 2 boekte een fraaie 73 zege op Luck Raek. Batswingers had het, uitspelend, zeer moeilijk tegen PSV. Alle Hagenaars wonnen tweemaal. Wegens het ontbreken van tijd gaf Bat swingers het dubbel cadeau. In hoofdklasse B komt Treffers steeds meer opzetten. De Veners wonnen de moeilijke uitwedstrijd tegen een Docos met Bakker met 64. Bakker won driemaal voor de Leidenaars, maar daar mee was het in de enkelspelen op voor Docos. Alleen het dubbel zorgde voor het vierde punt. Batswingers kwam uit spelend tegen Be lorum niet verder dan 5—5 BSM verloor met 6-^4 van Luck In overgangsklasse C blijft E.N. ook zonder Aad Klein vast aan de leiding. De verzekeringsmensen wonnen ditmaal j weer zeer overtuigend met 82 van ATTC. Wel blijft DOS 2 de EN-ers vol- gen, maar het zal moeilijk worden hen in te halen. DOS won met 64 van Wifra 3. Ook voor DOS 3 was er weer succes, ómdat de verre reis naar Vlis- singen' tegen Sorry een 6—4 zege op leverde. Verrassend was de 73 van Treffers 2 op Scylla 2. Voor Scylla wist alleen Cambier te vinnen, van Nico Heemskerk en Ton Hogenboom Vrien denschaar—Maasstad leverde een 8—2 zege voor Vriendensohaar op. VAN ZOELEN IN TOPVORM De nederlaag, die Scylla by Nedlloyd leed, was een duidelijke en stond uiter aard al van tevoren vast. Schoofs, Schef fer en Weel vormen een team van ge lijkwaardige krachten, dat heel hoge ogen gooien zal voor het landskam pioenschap. Toch is de wedstrijd in nage noeg alle partijen het aanzien volko men waard geweest Hoogtepunten m deze ontmoeting waren de partyen van „good old" Wil van Zoelen. Hoe verras send sterk deze oud-international nog spelen kan heeft de nationale kampioen Schoofs aan den lijve ondervonden. Met 2017 voor in de tweede set de eerste had hij met 2118 gewonnen leek Schoofs zeker van de zege. Maar juist in de voor hem kritieke momenten vindt de Scyllaan zyn sterkste spel. Ook nu demonstreerde hij dat tegen Schoofs. Gedurfde aanvallen nivelleerden de stand niet alleen, zij intimideerden de nationale kampioen die ging inhouden, niet meer „voluit" durfde te slaan. Die angst werd hem noodlottig. Want van Zoelen durfde wel. Hij bleef de aanval hanteren, nam de 'risico's en won onder applaus met 23—21 de tweede set. In de derde set was hij doorlopend de iets sterkere speler. 2117. Een uitstekende overwinning. Tegen Scheffer, de aan valler by uitstek hanteerde hij het wa pen van de afgestopte verdediging zo slim, dat de Nedlloyd-speler in de tweede set alle lengte in zyn smashes kwijt was, 2321, 2116 voor van Zoelen. Wanneer deze nog even langer had kunnen rus ten voor zijn party tegen Weel, dan zou hij een beste kans hebben gehad op een hattrick. Nu verloor hij met 1521, 18—21. V. d. Voort en Verkerk boden moedig tegenstand maar wisten geen overwinning te boeken. Het dubbelspel bracht tenslotte het derde winstpunt voor Scylla in een boeiend gevecht, 21—17, 21—14 tegen Weel/Schoofs. Advertentie Onnes veroverde NTTB-cup Sinds de Amsterdammer Cor du Buy als verreweg de sterkste speler van Nederland zich uit de wedstrijdsport heeft teruggetrokken, heeft de strijd om de hoogste eer in de tafeltennis sport een meer open karakter gekre gen. In het toernooi om de NTTB-cup werd dit zondag te Hilversum tussen de 10 sterkste spelers van ons land opnieuw duidelijk. Jan Hogendoom van de kampioens club Wibo (Den Haag), vorig jaar win naar van de cup, bracht er nu veel min der van terecht. Na vier ronden was alleen Frans Schoofs van Nedlloyd (Amsterdam) nog ongeslagen, met de jeugdige Paul Gimbel en Bert Onnes, beiden van Sparta (Amsterdam) en Jan Scheffer van Nedlloyd met elk één nederlaag daarop volgend. Laatstge noemde voelde zich op Hilversumse bodem blykbaar goed thuis. In een der meest spectaculaire partyen sloeg hij in de vyfde ronde de jeugdige Gimbel met 21—17 21—19. Onnes was in de vierde ronde verras send door Piet Weel in drie games ge klopt. De strijd is spannend gebleven. Ouphouder Hogendoorn herstelde zich later door achtereenvolgens Onnes en Schoofs te kloppen. De laatste, die in „tijdnood" kwam omdat hij als militair weer op tijd in zyn kampement moest zijn, speelde zijn partijen vlot achter elkaar, waardoor hij onder meer in de slotronde met 21—10 21—5 van Onnes verloor. Deze had tevoren Soheffer diens tweede nederlaag bezorgd. Tenslotte eindigde drie spelers: Onnes, Scheffer en Schoofs elk met zeven ge wennen partyen. Het gamegemiddelde besliste toen ten gunste van Bert Onnes, die 16—6 noteerde, Scheffer werd twee de met 16—8 en Schoofs derde met 14—8. De eindstand werd: 1 Bert Onnes (Amsterdam) 7 gew. part 2. Jan Scheffer (Amsterdam) 7 gew.'part.; 3. Frans Schoofs (Amster dam) 7 gew. part.; 4. Paul Gimbel (Am sterdam) 6 gew. part.; 5 Piet Weel (Amsterdam) 6 gew. part.; 6. Ton Hoef nagel (Den Haag) 3 gew. part.; 7. Wim Stoop (Rotterdam) 3 gew. part.; 8. Jan Hogendoorn (Den Haag) 3 gew. part.; 9. Wil van Zoelen (Leiden) 2 gew. part,; 10. Cor Schep (Eindhoven) 1 gew. part. Christelijke Korfbalbond In het derde Micro-korfbaltoernooi van district Zuid-Holland Noord (CKB) kwamen zaterdag junioren en 2e- en 3e-klassers in het veld. Bij de junioren C4 werd Permx H winnaar door betere doelcijfers dan KVS C, terwijl in een iets oudere groep (B 4) eveneens door doelcyfexs KVS B boven Warmond A als eerste eindigde. Van de 3e-klassers bleek Be Fair I de sterkste. Het liet ASSO 2, Fluks 3 en Velocitas 3 achter zich. Fluks 2, TOP 1, Velocitas 2 en VES 3 betwistten elkaar de eer in 2B. Het Sas- senheimse TOP won alle drie wedstry- den en liet Fluks 2 (3 punten) met ruim verschil achter zich. Pernix 5 kwam als winnaar uit de bus in 2E waar het VEO 2, KVS 2 en Pernix 4(!) als tegenstanders had. Per nix 5 behaalde 5 punten. Het volgende toernooi wordt op J januari gehouden met junioren, 3e-, 2e- en le-klasseTS. Het Hokv-team heeft zaterdag avond te Luik in een vriendschappe lijke wedstrijd de ijshockeyploeg Stan dard Luik met 11-5 verslagen. Zondag versloegen de Hagenaars in Antwerpen de Antwerpse IJshockeychib met 93. Uw JvA 1 philishave-apparaat SL'JPEN i iedere maand voor weer vlijmscherp. Alom verkrijgbaar een produkt van GEMA-leiden HVL - kwartiertje „vloerde" Turnlust (Van onze handbalmedewerker) Toen HVL gisteravond in de goed gevulde Houtrusthal zaalhandbal heeft het pleit by het Haagse sport publiek overtuigend gewonnen zyn voorsprong in de tweede helft tegen een hevig aanvallend Turnlust van 10-7 tot 10-9 zag slinken, had het nog maar heel weinig nodig om volledig door de knieën te gaan. Dat moment kwam angstig dichtbij, toen de Turnlust-defensie 'n ingeschoten bal afblokte en daarna linea recta door zond naar de wegsprintende groen zwarte aanvalsleider. Helemaal alleen verscheen die voor doelman Cor Bronk. Dat moest een doelpunt worden, de ge lijkmaker. Maar de Leidse doelman stopte de kogel en verrichtte vlak daarop een nog grotere safe, toen de bal opnieuw werd ingeschoten. De rood- baadjes putten uit dat huzarenstukje, dat door de tribune met een open doekje werd beloond, de nodige inspiratie om terug te slaan. Kagie en Bonte combi neerden snel en Kagie misleidde de Haagse verdediging daarna met zó'n magnifieke schijnbeweging, dat de goed meegekomen Rijnsburger als het ware een „vrij" wandelpad kreeg naar het Turnlus't-doel. Die kans liet de gerou tineerde HVL-capton zich natuurlijk Jeugdtoemooi van Europese Voetbalunie in Bulgarije Het jeugdtoerooi van de Europese Voetbalunie zal in 1959 van 28 maart tot en met 10 april in Bulgarije worden ge houden. Deze beslissing heeft de jeugdcommissie van de Europese Voet bal Unie te Parijs genomen. De moge lijkheid bestaat nog dat de sluitings datum wordt gewijzigd. De 18 landen die hebben ingeschreven werden Ingedeeld in vier groepen. Deze groepen zien er als volgt uit; Groep A: Tsjeoho-Slowakije, Polen, België. Frankrijk en Oost-Duitsland. Groep B: Turkije, Roemenië, Italië, Engeland en Griekenland. Groep C: Zuid-Slavië, West-Dults- land, Nederland en Bulgarije. Groep D: Hongarije, Luxemburg, Spanje en Oostenrijk. de schrik niet bekomen, toen Singerling het op de heupen kreeg. In drie minuten tijds vond hij driemaal een gaatje in de Haagse defensie (14-9). Verver en Duursma (2 maal) voerden het HVL- totaal tenslotte nog op tot 17. De Turn- lust-aanvallers konden daar nog maar twee treffers tegenover stellen. Topscorers by HVL waren Duursma (4 maal) en Rijnsburger, Lucas, Singer- niet ontglippen. Turnlust was nog van ling en Bonte (allen 3-maal). Riek Leibrand en Blits winnen Steenwedstrijd Tydens de jaarlijkse steenwedstrijden in de Amsterdamse Turnhal heeft Riek Leibrand revanche genomen op zich zelf en dat betekende een verdiende zege en haar naam in de „steen". Dolly van der Meulen en Nel Sallé hebben het Riek niet cadeau gegeven. Zij werden respectievelijk tweede en derde. Bij de heren zorgde Joos Blits ervoor, dat zijn naam weer eens in de „steen" kwam door een overtuigende zege op Gerard Sallé. De uitslagen luiden: Dames: 1. Riek Leibrand (KDO) 46,90 pnt; 2. Dollie van der Meulen (Hercu les) 46,35 pnt; 3. Nel Sallé (DOS) 46,25 punten. Heren: 1. Joost Blits (Olympia) 57.-; 2. Gerard Sallé (Olympia) 54,75; 3. Van Noord (Olympia) 54,10. Voetbal in Engeland Bolton Wanderers, speciaal doelman Eddie Hopkinson, heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Leeds United gespeeld met de geruststellende zekerheid „de sterke arm van het gezag" achter zich le weten. De geweldige doelmanscapa citeiten van Hopkinson, die vele malen voor het Engelse nationale team uitkwam, verdroten enkele fervente Leeds-aanhangers zozeer, dat zy met allerlei voorwer pen begonnen te gooien. Toen Eddie Hopkinson zich hierover bij de scheidsrechter had beklaagd, werden enkele stevige politie-agenten achter zyn doel geposteerd om verdere ongeregeld heden te voorkomen. Geïnspireerd door deze „rugdekking" wisten de mannen uit Bolton een zwaer bevochten 43 zege te bevechten, die hen aan de top van de Engelse eerste divisie bracht. Leider West Bromwich Albion zag zijn wedstryd tegen Luton Town na 69 minuten gestaakt, omdat de voortdu rend vallende regen het veld in een soort zwembad had veranderd. Toen de wedstrijd werd afgefloten was de stand gelijk: 11. De ontmoeting moet echter worden overgespeeld. Arsenal zakte werder af. De Gunners leden zaterdag hun derde achtereenvol gende nederlaag op eigen terrein. Dit maal tegen Preston North End (1—2). Preston North End dankt de overwin ning vooral aan de 16-jarige doelman John Barton, die uit het vierde elftal „promoveerde" naar de topploeg en een geweldige wedstrijd speelde. In de eerste Kraak, weer onder de lat van het Elinkwijk-doel, kijkt wat angstig bij deze DWSjA-aanval. minuut werd Barton bijna met bal en al in het net gewerkt door een wat al te robuuste Arsenal-aanvaller. De jon ge doelverdediger herstelde zich echter buitengewoon en werd in de tweede helft met drie fantastische saves match winnaar. Hoe Arsenal ook aanviel, langs Barton kwamen de voorwaartsen niet en zo werd de 21 voorsprong, die Preston bij rust had, ook de eindstand. De stand in de eerste divisie ziet er, wat betreft de vijf hoogstgeklasseerde teams, als volgt uit: 1. Bolton Wande rers 22 wedstr. 29 pnt; 2. Wolverhamp ton Wanderers 2228; 3. Preston North End 2328; 4. West Bromwich Albion 2127 en 5. Arsenal 2327 pnt. Als gevaarlijkste „outsider" geldt mo menteel Manchester United, dat zater dag zyn vijfde achtereenvolgende over winning behaalde. Onderaan in de eerste divisie werd de positie van Tottenham Hotspur, on danks het gelijkspel tegen Blackpool (00) nog wat ongunstiger. Leicester City won namelijk met 10 van Everton en deed daarmee de voorlaatste plaats over aan de „Spurs", die nu 17 punten uit 22 wedstrijden hebben. Aston Villa sluit de rij met 16 punten. De uitslagen in de eerste divisie luiden: ArsenalPreston North End 12; Birmingham CityAston Villa 41 Blackburn RoversNewcastle United 30; BlackpoolTottenham Hotspur 00; ChelseaManchester United 23; EvertonLeicester City 01Leeds UnitedBol bon Wanderers 34; Man chester CityBurnley 14; Nottingham Forest-Wolverhampton Wanderers 13; West Bromwich AlbionLuton Town 1—1 (gestaakt na 70 minuten); West ham UnitedPortsmouth 60. Robben behouden Moeder Triebelsbeker De Robben hebben zaterdag avond in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam de Moeder Triebelsbeker voor een jaar be houden. Ook het tweede kleinood dat op deze wedstrijden te verove ren is, de Hannie Termeulen Wis selbeker, de wisselprijs voor de 100 meter vrije slag dames, bleef in het bezit van de tijdelijke eige nares, want opnieuw bleek Cockie Gastelaars veruit de snelste te zijn. De topprestaties kwamen ditmaal niet van de dames maar van de heren in het byprogramma. In de eerste plaats zwom Bert Sitters op de 200 meter vlinderslag naar een nieuw Nederlands record in 2.32.5. Hij had volstrekt geen tegenstand want toen voor hem na 100 meter een tussentijd van 1 min. 12 sec werd afge drukt, lag Mensonides al ver achter. Het verschil aan de finish was byna 15 se conden Opvallend was voorts de 1 min 5.5 sec van de 18-jarige Jiskoot (Merwede) op i derlands record); 2. Mensonides (ZIAN) prestatie zonder noemenswaardige te genstand te hebben gehad. Bij de dames stonden de 1.04.1 van Cockie Gastelaars op de 100 meter vrije slag, de 2.55.5 van Rita Kroon op de 200 meter schoolslag, de 2.37.3 van Lenie de Nijs op de 200 meter rugslag op een rede lijk niveau. De eindstand van de Moeder Triebels beker was: Robben 48 pnt.; HDZ 35 pnt.; ZIAN 25 pnt.; Het Gooi 22 pnt.; SZC 17 pnt.; ADZ 15 pnt. De uitslagen luiden: 200 meter rugslag dames: 1. Lenie de Nijs (Robben) 2.37.3; 2. Rini Dobber (HDZ) 2.38.6. 100 meter vlinderslag da mes: 1. Atie Voorbij (Robben) 1.14.8; 2. Corrie Schimmel (Gooi) 1.15.1. 100 meter vrije slag dames: 1. Cockie Gastelaars (SZC) 1.04.1; 2. Tine Tenkink (HDZ) 1.06.1. 200. meter schoolslag dames: 1. Rita Kroon (Robben) 2.55.5; 2. Loes de Jonge (ADZ) 2.57.4. 4 maal 100 meter wisselslag estafette dames: 1 Robben 5.08.6; 2. HDZ 5.14.7; 3. Het Gooi 5.21.4 By nummers: 100 meter vrye slag he ren: 1. Prins (HPC) 59.9; 2. Delwel (RZO) 61.2. 100 meter rugslag heren: 1. Jiskoot (Merwede) 1.05.5; 2 Weteling (Nereus) 1.10.0. 200 meter 'vlinderslag heren: 1. Sitters (IJ) 2.32.5 (nieuw Ne- (Advertentie) WAAROM is Mascotte 3 x beter? DAAROM is Mascotte 3x beter Sportsplinters Het Amerikaanse tennisteam heefc in de tweede interzonefinale van het toernooi om de Davis Cup te Perth (Aust.) met 50 van Italië gewonnen. In de challengeround, die op 29, 30 en 31 december in Brisbane wordt ge speeld, zal Amerika uitkomen tegen Australië, de houder van de beker. In Den Bosch is zaterdag een Federatie van Zuidelijke Wielerclubs op gericht, die zich ten doel stelt binnen het kader van de K.N.W.U. de belangen van de wielerclubs en de renners te be hartigen. Sugar Ray Robinson heeft van de National Boxing Association opdracht gekregen om vóór 11 januari a.s. be kend te maken tegen wie hij zijn we reldtitel in het middengewicht zal ver dedigen. De reglementen van de N.B.A. verplichten een wereldkampioen zijn titel tenminste eenmaal per half jaar op het spel te zetten, maar Robinson heeft dat nog niet gedaan sedert hij op 25 maart jl. Carmen Basilio versloeg en (opnieuw) wereldkampioen werd. Kandidaten voor het Nederlands hockey-elftal hebben de centrale bijeen komsten van 1958 zaterdagmiddag be sloten met een goede en nuttige oefen wedstrijd. Op het drassige en lang niet gemakkelijk te bespelen veld van SCHC in Bilthoven wonnen de onder de naam .Pioniers" uitkomende A-spelers met 4-0 van een elftal van de Batavieren, dat voor deze gelegenheid met o.a. De Ruiter, Keulen, Van Grimbergen en Kristen in het veld kwam. Nederlandse schermploeg won van Spanje De Nederlandse schermploeg heeft de tweedaagse schermwedstryd, die in Ma drid gehouden werd, gewonnen. De Ne derlanders kwamen 38 maal tot een overwinning. De Spanjaarden konden hier 26 overwinningen tegenover stellen. Dit eindresultaat is het gevolg van de goede prestaties die onze floret- sohermers en schermsters de eerste dag leverden. De heren wonnen toen name lijk met Ï06 en de dames met 14—2 Op de tweede dag zegevierden onze landgenoten op sabel met 97, maar de degenschermers moesten met een 11—5 nederlaag genoegen nemen. Op de Hokij-baan in Den Haag werden zaterdag twee wedstrijden ge speeld tussen jeugdteams van de Hokij en de Duitse club Krefeld. De Neder landse jeugd verloor beide ontmoetin gen. Hét team, dat samengesteld was uit spelers tot 16 jaar, met 1-4 en de ploeg met spelers van 16-18 jaar zelfs met 19. De Zuidslavische grootmeester Tri- funovic, die oorspronkelijk was genoemd als deelnemer aan het 21ste Hoogoven schaaktoernooi, dat van 8 t/m. 18 januari te Beverwijk wordt gehouden, zal niet komen. Hij wordt vervangen door de Ar gentijnse grootmeester Erich Eliskases. Een voetbalwedstrijd tussen de teams van Duitsland en Bulgarije zon dag voor 56.000 toeschouwers te Augs burg gespeeld, is met 30 door de Duitsers gewonnen. De ruststand was 1-0. Debatten over wedstrijdagenda Ruim 5% uur hebben de verenigingsafgevaardigden zondag nodig gehad om, onder leiding van de heer C. E. van der Ploeg, de niet al te omvangrijke agenda van de jaarlijkse algemene vergadering van de Nederlandse Roeibond af te werken. Langdurig vooral waren de debatten, die ontstonden by de samenstelling van de nationale wedstrijdagenda voor 1959 en bij een bestuursvoorstel inzake wijziging van de overgangsbepalingen van de lichte klasse naar andere categorieën. Het probleem ten aanzien van de Nadat de voorzitter van de Koninklijke wedstrijdagenda was dat Aegir de K on in klijke /Holla n d -b ekercomm iss i e hun wedstrijden op dezelfde data had den geprojecteerd, t.w. 20 en 21 juni. De Koninklijke kon de oudste rechten laten gelden, Aegir kwam met het argument, dat het in verband met de lustrumvie ring geen andere data kon accepteren. Zeilers vergaderden te Amsterdam de 100 meter rugslag. Ook hij leverde die I 2.47 X). (Van onze zeilmedewerker) De jaarlijkse vergadering van de Koninklijke Verbonden Neder landse Watersport Verenigingen, zaterdag j.l. in het Carlton Hotel te Amsterdam, werd beheerst door twee belangrijke punten van be spreking. In de eerste plaats was dit het voorstel van het bestuur de in 1956 gemaakte uitzondering voor de Valkenklasse ten aanzien van het gebruik van zeilen van kunst vezels met ingang van 1 januari 1959 te laten vervallen. Vooral de noordelyke zeilers waren hier sterk op tegen. Zij stelden, dat de eenheid in de klasse hierdoor bedreigd werd. Als een sterk punt konden zij aanvoeren, dat het Verbond door zijn voorstel de overheersende mening van de Valkenzeilers doorkruiste, hetgeen uit enquêtes gebleken was. De warme pleidooien van de voorstanders van handhaving van katoenen zeilen moch ten evenwel niet baten. Het bestuursvoorstel werd met 68 te gen 39 stemmen aangenomen. Van ge wicht bij deze stemming was, dat vele verenigingen blanco stemden, en de grote hoeveelheid stemmen, die vereni gingen als De Kaag, Loosdrecht en de Koninklijke inbrachten, voor het be stuursvoorstel. Naar onze smaak had ook De Kaag zich beter van stemming kun nen onthouden, daar in deze vereniging evenveel Valkenzeilers voor en tegen kunstvezel zyn. Een enigszins verwarde toestand ontstond, toen een voorstel van de YV.S.V. „Het Witte Huis" ter sprake kwam. Dit voorstel luidde: het instel len van een nieuwe klasse. In een toelichting op dit voorstel maakte „Het Witte Huis" duidelijk, dat het hiertoe doelde op de Flying Junior. Het bestuur ging zich nu op het standpunt stellen, dat men alleen te maken had met het voorstel om een nieuwe klasse in te stellen. Verschil lende sprekers stelden zich hiertegen heftig te weer en meenden, dat het een ieder wel duidelijk was, wat de bedoeling van „Het Witte Huis" was. Vooral de heer Semeyn als vertegen woordiger van de W.S.V. „Het Venne- meer" stelde de zaken zeer scherp. Ken nelijk wilde het bestuur niet aan de Flying Junior. Ir. J. Loeff bracht de eertijds geopperde bezwaren van de technische commissie naar voren. Hoe het echter geplooid werd, de vertegen woordigers, die geporteerd waren voor de Flying Junior, een scheepje, dat on danks het feit, dat het geen nationale klasse is, toch vele aanhangers gevon den heeft, lieten zich niet uit het veld slaan. Er werd dus besloten een nieuwe klasse in te stellen en dat de Techni sche Commissie zal nagaan of er hier toe voldoende eenheid is in de thans varende Flying Juniors. Waarschijnlijk zal de zeilwereld dus in 1959 verrijkt zijn met een nieuwe goedkope eenheidsklasse. Voor de laatste maal hanteerde de heer Ernst Crone op deze vergadering de voorzittershamer. Voor zyn veeljarige activiteit als verbondsvoorzitter werd hem grote dank gebracht. Zowel de Uniepenning als de Lucassenpenning werden hem als blijk van waardering aangeboden. Tevens werd hij tot erelid benoemd. De heer Crone wordt opge volgd door de heer A. J. Dragt, notaris te Amsterdam. In de andere vacatures werden benoemd de heren V. P. Coe- verden, P. J. v. d. Giessen, ir. N. E. Servatinus, L. v. d. Steur, D. H. Rein- ders en A. E. Dudok van Heel jr. Het voorstel van de W.S.V. ,De Braassemmermeer" en het bestuur met nog een lid uit te breiden, werd niet aangenomen. De vaststelling van het zo- merprogramma verliep zonder veel dis cussie. De voornaamste evenementen kregen de volgende data toegewezen: 29 en 30 maart: Loosdrecht Int. Flying Dutchman- en Int. Finnjollen- klasse; 27, 28 juni en 4, 5 juli: West einder zeilwedstrijden; 3 juli: aanbreng- wedstrjjd IJmuidenDen Helder; 12-16 juli: Braassemweek; 18-22 juli: Kaag- week; 25-27 juli: Nieuw Loosdrecht- week; 30, 31 jjuli, 1 aug.: Zeelandwed- stryd; 31 juli, 1-3 aug.: Hollandweek 1 6-9 aug.: Hollandweek 2; 14-16 aug.: Flevorace; 15-20 aug.: Sneekweek; 22-25 aug.: Alkmaardermeerwedstrijden29-30 sept.: reservedagen nationale kampioen schappen; 26-27 sept.: Na-Braassem. Nederlandse Studenten Roeibond vergadering voor een voldongen feit had geplaatst door mede te delen, dat de studenten-roeiverenigingen in ieder ge val aan de wedstrijden van Aegir zou den deelnemen, werd tenslotte een com promis bereikt: Aegir kreeg de gevraag de data en de Koninklijke verplaatste de wedstrijden naar 4 en 5 juli, de oor spronkelijke data der nationale kam pioenschappen. De wedstrijden om de Koninklijke/Holland-beker zullen nu tevens gelden als wedstrijden om de nationale titels. De kwestie van overgang van de lichte klassen naar andere categorieën werd op voorstel van het bestuur voorlopig opgelost door de bepaling, dat een lich te roeier door het behalen van een nationaal kampioenschap senior wordt, voor één jaar te „bevriezen". Deze be slissing geldt alleen voor nationale wed strijden. Op de algemene jaarveigade- ring in 1959 zal de kwestie definitief worden geregeld. De Nederlandse Roeibond maakt op het ogenblik een periode van bloei door. In zijn openingsrede deelde de heer Van der Ploeg mede, dat het ledental in 1958 was gestegen van 9535 tot bijna 10.000. Het bestuur kreeg van de afgevaar digden de toezegging, dat zy een zekere mate van „dirigisme" zullen accepteren op het punt van voorbereiding op Euro pese titelwedstrijden. De heer Van der Ploeg zei in dit verband, dat de organi satie van deze wedstrijden mogelijk in 1963 of 1965 aan Nederland zullen wor den toegewezen. Hij pleitte voorts voor een andere mentale instelling van de Nederlandse roeisters op dergelijke top wedstrijden. „Het is bij onze dames nog teveel een sportief spel, geen harde concurrentiestrijd". In het bestuur kwamen twee wijzi gingen. Dr. J. W. Hingst en de heer D. Willebrand, beide aftredend en regle mentair niet herkiesbaar, werden opge volgd door drs. W. S. Sohmoutziguer (Aerdenhout) en J. Meyjes (Amster dam). Roeikalender De algemene vergadering van de Ne derlandse Roeibond heeft de nationale wedstrijdkalender voor het seizoen 1959 definitief samengesteld: De belangrijkste wedstrijden zijn: 5 april: kampioenschap van de Amstel (heren). 26 april: kampioenschap van de Amstel (dames) 2 mei: Benelux-jeugdwedstryden op de Amstel. 3 mei: Varsity. 9-10 mei: wedstrijden van de Zaan- landse. 22-23 mei: wedstrijden van Hollandia. 30-31 mei: nachtwedstrijd van Willem 3. 6-7 juni: Amsterdamsche Roeibond. 14 juni: Bumpingrace Naarden. 20-21 juni: Lustrumwedstrijden Aegir (te Delfzijl). 4-5 juli: Koninklijke/Holland-beker, te vens nationale kampioenschappen en nationale jeugdkampioenschap pen. 7-8 juli: Telegraafbeker.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 12