DR. C. A. CROMMELIN WORDT MAANDAG TACHTIG JAAR Kleinkunst van hoge orde Bonte avond Leidse Jeugd Actie trok zeer grote belangstelling Bouw nieuwe h.b.s. voor meisjes kost bijna drie miljoen 97ste jaargang Donderdag 18 december 1958 Tweede blad no. 29624 Veelzijdig geleerde met grote verdiensten vooral op natuurkundig gebied Maandag 22 december a.s. viert dr. C. A. Crommelin, oud-adjunct' directeur van het Kamerlingh Onnes Laboratorium en oprichter en oud-directeur van het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuur wetenschappen zijn tachtigste verjaardag. Ondanks deze hoge leeftijd is dr. Crommelin, die onder meer Kamerlingh Onnes, Lorentz en Zeeman als leermeesters heeft gehad, nog steeds zeer actief weten schappelijk werkzaam, onder meer op publicistisch gebied, waarvan een werk getuigt waaraan hij juist de laatste hand heeft gelegd en dat binnenkort zal verschijnen. Dr. Crommelin recipieert maandag a.s. van 1517.30 uur in Het Gulden Vlies. Meer dan 40 jaar in K.O. laboratorium Claude August Crommelin werd op 22 december 1878 te Nieuwer Amstel ge boren. In 1898 ving hij in Leiden zijn studie in de wis- en natuurkunde aan. Bij prof. dr. H. Kamerlingh Onnes pro moveerde hij in 1910 op een proefschrift getiteld „metingen betreffende de toe standsvergelijkingen van argon". Hij was achtereenvolgens als kandi daat. als assistent, als conservator en tenslotte als adjunct-directeur van 1902 tot 1944 verbonden aan het Natuurkun dig Laboratorium van de Leidse Univer siteit. dat in die tijd de naam van Ka merlingh Onnes kreeg. Van 1924 tot 1940 (bij de sluiting van de Universiteit door de Duitse bezetters) was dr. Crommelin daarnaast lector in de natuurkunde. Grote verdiensten heeft dr. Cromme lin zich voorts verworven als directeur van de in het K.O.-Laboratorium geves tigde Leidse Instrumentmakersschool, die mede door zyn werk een bijzondere faam heeft verworven. In 1944 legde hij deze functie neer. In 1932 stichtte hy, in samenwerking met anderen onder wie prof. dr. C. J. van der Klaauw het Museum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen, aanvankelijk in stichtingsvorm, na de oorlog omgezet in een Rijksmuseum. Van de stichting tot 1949 heeft dr. Crommelin het directoraat van dit mu seum gevoerd. Hij heeft daar ook na zijn aftreden een eigen werkkamer be houden, waar hij ook thans nog geregeld werkzaam is. Veel publicistische arbeid Zeer omvangrijk is zijn publicistische arbeid. Er zijn geen boeken van zijn hand verschenen, maar wel meer dan 150 verhandelingen over natuurkunde en geschiedenis der natuurwetenschappen in velerlei binnen- en buitenlandse tijd schriften. Een bijzondere plaats in deze reeks nemen de artikelen in over Chris- tiaan Huygens en de geschiedenis der uurwerken. Van deze onderwerpen heeft dr. Crommelin een bijzondere studie ge maakt, daartoe mede in staat gesteld door het rijke bezit op dit gebied van het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen. Verwant aan deze arbeid waren zijn talloze voordrachten in binnen- en bui tenland. Hij sprak onder meer in Rome, Genève, Leuven, Gent, Londen, vele ste den in Duitsland en in, 1924 achtmaal in Leningrad en Moskou. Neven-interessen Dr. Crommelin heeft naast zijn we tenschappelijke arbeid nog vele andere interessen, waaronder zeker genoemd moeten worden zijn liefde voor muziek en literatuur. Hij speelt zelf violoncel en piano en is een groot kenner van mu- Officiële publikaties GEMEENTEBEGROTING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de arti kelen ?38 en 253 der gemeentewet, dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1959. als mede de begroting voor dat dienstjaar van de takken van dienst, aangewezen krachtens artikel 252 der gemeentewet, op de secretarie der gemeente voor een leder ter lezing zijn neergelegd en tegen beta ling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn g«6teld. Lelden, 18 december. 1958. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris, de Burgemeester J. BOOL P. H. VAN KINSCHOT Dr. C. A. CROMMELIN (Foto L.D./Van Vliet) ziek. Voorts heeft hij grote belangstel ling voor de klassieke literatuur, voor kunstgeschiedenis en voor verschillende talen zoals Latijn, Grieks, Italiaans en de moderne wereldtalen. Zijn liefde voor de muziek leidde tot een jarenlang bestuurslidmaatschap van de afdeling Leiden van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. Voorts is dr. Crommelin sinds 1940 lid van de Hollandse Maatschappij der Weten schappen te Haarlem. Dr. Crommelin is officier in de Orde van Oranje Nassau en drager van de Museummedaille in zilver. Zijn vier zoons, die werkzaam zyn in Duitsland, Engeland, Mexico en Zwit serland komen naar Nederland om de viering van de tachtigste verjaardag van hun vader bij te wonen. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doct.ex. rechten vrije studierichting, de heer Th. H J. v. d. Kallen <R'dam>; doct.ex. Ned. recht, mej. J. N. Jans (Utrecht) en mej. M. H. L. Conradi- (Oegstgeest PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de lette ren en wijsbegeerte op proefschrift ge titeld: „De datum van het grote Hypo- gaeum by de Porta Maggiore te Rome", de heer F. L Bastet, geboren te Haar lem en thans wonende te Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de god geleerdheid op proefschrift getiteld: „Calvinus Oecumenicus (Calvyn en de eenheid der kerk in het licht van zijn briefwisseling)", ds. W. Nijenhuis. ge boren te Amsterdam en thans hervormd predikant te Den Haag. Amerikanen hebben weinig gevoel voor tuinbouw Amerikanen hebben weinig gevoel voor de tuinbouw. Hun botanische tuinen zijn vele malen'groter dan in Nederland, maar ook evenredig veel Slordiger on derhouden en slechter gesorteerd. Tot deze conclusie is de hortulanus, de heer H. Veen dorp, gekomen, toen hij in de afgelopen zomermaanden een bezoek aan Amerika bracht. Hij vertelde over deze reis gisteravond in de vergadering die de afd. Leiden van de Kon, Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde ln café-restaurant „In den Ver gulden Turk" hield. Terwijl de botanische tuinen in Ne derland perfect worden onderhouden, worden die in de VjS, min of meer aan hun lot overgelaten „De planten die er staan, zijn zo taai'dat ze niet kunnen doodgaan, de andere zijn sedert Jaren ter ziele of er nooit geweest", zo ty peerde de heer Veendorp de Amerikaanse tuinen. Hij wees nog een ander verschil aan: in ons land zyn de tuinen studie objecten. in de V.S. half-commerciële instellingen, waarin ook centra van vermaak zijn gevestigd'. De spreker ver telde van zijn bezoeken o.a. aan het abo- retum van de Harvard Universiteit in Boston en de 'botanische tuinen in Mon treal en New York. De tijdelijke voorzitter de heer J. H. Smit, deelde aan het begin van de ver gadering mee, dat het bestuur de mening van de Nederlandse Bloemisterij heeft gevraagd over het kleuren van bloemen, zoals dat in Rijnsburg veel gebeurt Na de pauze werd aan leerlingen van verscheidene cursussen het diploma uit gereikt. De geslaagden zijn: Algemene tuinbouwcursus: P. Eyk (met zeer veel vrucht)N. v. d. Mark, W. van Borssum Waalkes. Ph. A. van Ast, B. J Hesseling en C. van der Veen (allen met'veel vrucht D. Nieuwenburg en P. Winter (met vrucht). Speciaalcursus motorkennisJ. Keizer, H. v. d. Velden, J. B. N van Diemen, P. Vink, J. Hilhorst, A. Beekman, C. Door nekamp. J. Chr. Hendriks W Ammer- laan, A.' M. v. d. Poel. J. Q. Winter, C. M B. de Feyter, C. J. M. Daleman, A. Rijsdyk, J. J. van Seggelen J. van Evert. C. Scheffers, J. v. d. Bom. J. van Egmond, H. v d. Mey, G. v. d. Holst en F. J. van Leeuwen. Aanleg en onderhoud van tuinen: (tekencursus)P. F. M. v. d. Poel, A G. F. Borst J. Koudijs. J. H. Lexe, M. Bon, B. D. de Wit. P. Staffelen, F. J. van Leeuwen, R. Voskuil, C. G. A. Mulder en J. de Winter. Lezers schrijven Pensionprijs Bejaardencentrum In uw blad van dinsdag 16 december J.l. stond een zeer lezenswaardig artikel over een bouwontwerp van een bejaar dencentrum aan de Churohilllaan. Als voorlopig geschatte pensionprys werd vermeld f. 2625,Is dat voor 1 persoon? Zo ja, wordt dat dan voor een echtpaar het dubbele of wat minder dan het dubbele? Indien dit zo is, moet een dergelijk echtpaar op zyn oude dag wel een weekinkomen hebben van f. 125,of f. 115,een bedrag dat dat alleen de beter gesitueerden kunnen opbrengen, zeer zeker niet de gemid delde hoofd- of handarbeider. Al springt de gemeente bij hetgeen voor iemand die zelf gedaan heeft wat hy kon niet aanlokkelijk is dient men toch nog geld te hebben voor diverse vaste lasten, zoals belasting e.d. en per soonlijke uitgaven. Een lezer. (Inderdaad bedraagt de voorlopig ge schatte pensionprys f. 2625 per persoon. Het is mogelijk, dat voor een echtpaar enige reductie wordt toegepast, doch deze tarieven zijn nog niet definitiefc vastgesteld Red. „L.D.") Ongewenste belangstelling In Keulen had ik dinsdagavond mijn Volkswagen geparkeerd voor een. groot operagebouw aan een zeer druk plein. Met een kennis was ik een uurtje gaan koffie drinken. Bij terugkeer bij mijn Volkswagen bleken de afgesloten deinen met een breekijzer te zijn geopend, en al •mijn bagage gestolen. De deur was flink beschadigd. Ik ben naar de politie ge gaan en daar vertelde men mij dat dit 4 5 maal op een avond gebeurtIk zou iedereen willen aanraden, die met Kerstmis of nieuwjaar daar heen gaat, om alles uit de wagen te halen. Laat het voor anderen een waarschu wing zijn! Naar my ter ore kwam, heeft men het. vooral gemunt op buitenlandse auto's. Hartelyk dank voor de plaatsing. W. Janssen, Bakkersteeg 7a, Leiden. Vluchtelingen met Kerstmis Ook onze tweede oproep is niet onge hoord gebleven. Hartelyk dank aan al degenen, die zo spontaan reageren. Het Rode Kruis verklaarde, zich bereid de zorg voor het transport der goederen op zich te nemen, doch voor de samen stelling van een kerstmaaltijd is vóór Georgette Hagedoorn en Pierre Verdonck Naar ruwe schatting hebben honderd stadgenoten gisteravond in de Schouw burg de unieke gelegenheid verzuimd om de door K. en O, geëngageerde voor drachtskunstenares Georgette Hage doorn te horen, en vooral ook, te zien. Haér, en Pierre Verdonck, die alle emoties aan de vleugel mee belééfde, elke nuance volgde, elke intentie onder streepte. Een voorbeeld van bewonde renswaardig samenspel! Meerdere ma len stegen beider prestaties ver uit bo ven de „kleinkunst" waaronder het chanson nu eenmaal gerangschikt wordt. Na een genoeglijk openingswoord waarmede Georgette Hagedoorn al di rect het contact met de zaal tot stand bracht, begon zij met haar bekende en steeds weer gevraagde: „Madame Ar thur" en wy waanden ons in Pa rijs. Om ons onmiddellijk weer terug te voeren naar Amsterdam met Louis Da vids' laatste liedje „Klap eens in je handjes", wat hijzelf niet meer heeft mogen zingen. Via „de Franse gouver nante" van Jean Louis Pisuisse beland den wij bij de huidige auteurs, o.a. „De verjaardag" van Martie Verdenius, een geestig liedje met melancholieke inslag wat zij voortreffelijk deed uitkomen. Van Annie Schmidt „de Harp", waar- In beider samenspel gericht op de aan doenlijke eenzaamheid van de harpspe lende freule, een hoogtepunt bereikte. Van Jelle de Vries een gevoelig weer gegeven muzikale schets: „De verkochte piano" en tot slot van het eerste ge deelte een paar chansons, indertijd be horend tot het repertoire van de we reldberoemde Yvette Guilbert. Na de pauze: Het kerstgebeuren be zongen door volksdichters, met vertalin gen en verbindende teksten van Marti- nus Nijhoff. Ook hier weer het ver bluffende samenspel van beide artiesten. Opvallend, en getuigend van Georgette ZAKENJUBILEUM WONINGINRICHTING POPTIE. Dinsdag is het 60 jaar geleden, dat de Woninginrichting Poptie, gevestigd Haarlemmens tra at 115. werd geopend. Ter gelegenheid van dit zakenjubileum wordt die middag van 3 tot 5 uur in de showroom aan de Haarlemmerstraat een receptie gehouden. Hagedoorn's veelzijdig talent was de so berheid waarmede zij wijding wist te ge ven aan deze aaneenschakeling van Ne derlandse-, Vlaamse en Franse kerstlie deren. Een dankbaar publiek bracht het artiestenpaar warme nulde. B. H. Vrolijkheid en spanning OP SCHOOLFEEST PIETERSKERKSTRAAT-ULO „C'est magnifique". Dit was het laat ste liedje, dat Greetje Filemon met be geleiding man „The Whispering Music Makers" o.l.v. Annie Schreyer, zong op het jaariykse 'schoolfeest van de Ulo aan de Pieterskerkstraat, dat gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal werd gehouden. Het was inderdaad prachtig, het was luisterrijk. Een 'belangrijk on derdeel van het programma voor de pauze was „De dans der tyden". Een viertal meisjes danste in speciaal by die dansen behorende kostuums een menuet, een Weense wals, de valeta, de charleston een tango, de rock and roll en tot sflot de oalypso. Het „Qu&rtetto Victoriano", o.l.v. Han Kapaan zorgde met het hierboven al genoemde orkest voor zeer goede muziek. Ook de harmo nica-soli van Annie Schreyer werden zeer terecht hogelyk gewaardeerd Zes meisjes brachten in een „knots" fanta sie verder nog ritmische gymnastiek. Was dit het meer vrolijke deel van de avond, na de pauze volgde de spanning in de vorm van de opvoering van een thriller, getiteld „Het Raam", geschre ven door E. Meerestein. Lien van Beek maakte van de misdadige tante in dit stuk werkelijk een creatie. Maar ook Henk Onrust. Netty AmmeTlaan, Gert Flim en Lies Verlind zorgden ervoor, dat de zaal in ademloze spanning de strijd om de veraekeringspenningen volgde. Het hoofd van de school, de heer G. Voortman, sprak aan het eind van de avond woorden van dank tot alle mede werkenden, in het bijzonder tot de heer en mevrouw Enzerink die der gewoonte getrouw en nu ai voor de zesde achter eenvolgende maal. dit jaariykse sohool- feest hadden voorbereid en geleid. 's-Middags was het zelfde programma opgevoerd voor de leerlingen van de school. „Foor de jeugd door de jeugd'' Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de Leidse Jeugd Actie werd vorig jaar onder het motto „voor de jeugd door de jeugd" een bonte avond gehouden in de kantine van de HCW. Het succes was zo groot, dat het voor het bestuur van de L.J.A. aanleiding is geweest om te overwegen van deze kinderuitvoering een traditie te ma ken. Gisteren reeds vond de tweede avond plaats. Jongens en meisjes uit het Leidse jeugdwerk verzorgden weer op enthousiaste wijze het programma en vele ouders, die een speciale uit nodiging hadden ontvangen, genoten ervan. Dat het in het St.-Antonius Clubhuis storm zou lopen daar be hoefde niet aan getwijfeld te worden! De verschillende facetten van het jeugdwerk in onze stad werden op deze genoeglijke bijeenkomst van jong en oud duidelijk genoeg belicht. Met gerechtvaardigde trots lieten de jon gelui zien wat zy op hun „club" zo al geleerd hebben en hoe zij zich in het openbaar weten te bewegen. De secretaris van de L.J.A., de heer H. Zunderman jr., die voordat het festyn een aanvang nam een woord van welkom sprak tot alle aanwezigen, legde de nadruk op het feit, dat er aan een Op de postrekening van Effatha, christelijk instituut voor cflnofsttamme kinderen te Voorburg, werd dezer dagen f371,gestort. Dit bedrag is afkomstig van de inmiddels opgeheven Leidse Chr. Jeugdveren. „Uit Kameraadschap Sa men". De promotie van de heer M. Mul der, verbonden aan het Ned. Instituut voor Praeventieve Geneeskunde, tot doc tor in de letteren en wijsbegeerte ge schiedde gisteren cum laude. alles geld nodig. Over slechts enkele dagen vertrekt de mede-ondergetekende naar het Oostenrijkse vluchtelingen kamp. Mag zy daarom voor de laatste maal de aandacht vestigen op haar girorekening nr. 285812 ten name van dr. E. ~A. Franken—Duparc, Lammen schans weg 71 te Leiden? Bij voorbaat heel hartelyk dank. Namens het Comité voor Vluchtelingenhulp te Leiden: E VAN ASBECK—JONCKHEER. E. A. FRANKEN—DUPARC. A RUTGERS—VAN DER LOEFF. C. GOSSES-AZINGS-VENEMA. Leidenaar won in New York f 38.000 Een niet te versmaden buitenlflansje had dezer dagen onze stadgenoot Pi eter Bekooy, varensgezel op een zeesleper en momenteel verblyvende in New York. In deze stad kocht hy voor een halve dollar een lot van een liefdadigheids instelling. Groot was zyn verrassing toen hy hoorde, dat op dit lot een prijs van 10.000 dollar (f. 38.000) was gevallen! WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren; Gerda. dr van G. van Mastrlgt en C. Plug. Ronald B„ zn van A. Blok en B. Peterl. Getrouwd: J. C. van der Horst, 25 Jaar en M. Th. van Diepen, 26 Jaar. uitvoering zoals deze. heel wat voorbe reidende arbeid vast zit, Hy sprak de wens uit, dat deze bonte-avond een stimulans zal zijn voor de jeugd om actief aan het clubwerk deel te blijven nemen en voor de leiders om hun beste krachten er aan te blijven geven. Het zeer gevarieerde programma bood voor elck wat wils. Zo brachten bijvoorbeeld de kleine meisjes van het Clubhuis „In de vrolijke Arke" enkele liedjes op grappige wyze in beeld en gaf de Prin ses Irenegroep van „De Nederlandse Padvinders" een spectaculaire demon strate „Jakar draaien". Meisjes van de Speeltuinvereniging „Rondom de Maredyk" deden op deze avond aan ritmische gymnastiek, terwyl twee jonge leden van de meisjesgroep „De Morsfluiters" een eenacter opvoer den. Spectaculair was het maskerspel van de A.J.C. De zeer jeugdigen onder de aanwezigen vonden het zelfs wel een beetje griezelig Het Jeugdorkest „De Burcht", juist teruggekeerd uit Haarlem, waar het muzikale medewerking heeft verleend aan de opening van een nieuwe ver keersweg. deden op „luidruchtige" wijze van zich horen en ook het accordeon orkest van ,X>e Sperwers" onder leiding van de heer P. Stutterheim bewees op het terrein van de muziek een woordje mee te kunnen spreken. Zeer charmant waren de „Twee wiefkes uit Wedde", die met hun voordrachtje veel succes oogstten. Terecht! Leden van „De Bijenkorf". een meisjesclub, gaven een vlotte opvoering van het toneelstukje „Hoogmoed komt voor de val". Ook dit optreden was alleraardigst. Later op de avond kwam de Meisjesclub „Irene" op de planken. De komische opera „Eula- lia". welke pp het programma vermeld stond, werd van het begin tot het eind een klucht. Zy tot slot nog vermeld, dat Thelma Kruisman en Michiel v. d. Kwartel met hun dialogen de verschillende nummers inleidden. Afgezien van enkele minder gelukkige momenten viel er op deze bonte avond weinig aan te merken. De jongens en meisjes zowel op als voor het podium hadden het best naar hun zin. Is dat niet het voornaamste? ALG. BOND VAN OUDEN VAN DAGEN De afdeling Leiden van de Algemene Bond van Ouden van Dagen hield gis teren in de grote zaal van „Den Burcht" een gezellige ontspanningsavond die ze ker by iedereen in de smaak is geval len. De avond werd geopend door de voor zitter. de heer J. G. v. d. Zeeuw, die in een beschouwing over het afgelopen jaar een optimistisch geluid liet horen over het wel en wee van deze bond. De landelijke bond telt momenteel 75.000 leden, en Leiden neemt onder de ande re steden een vooraanstaande plaats in. Verder sprak de voorzitter over de toe zegging van de gemeenteraad om in de toekomst met de ouden van dagen reke ning te houden, in verband met de af wijzing om een afgevaardigde van deze bond in de adviescommissie van Sociale Zaken op te nemen. Voor hen, die in het bejaarden Cen trum opgenomen willen worden, maar financieel daartoe niet in staat zijn, zul len van het gemeentebestuur steun kry- gen. Hierna hield het cabaret „De Witte Raaf" o.l.v. Jan Tielenburg en Nard Boer de vele aanwezigen een paar uur tjes bezig. Bouwplan reeds goedgekeurd en financiering van project verzekerd B. en W. hebben de raad thans een uitvoerig voorstel doen toekomen voor de bouw van een nieuwe h.b.s. voor meisjes aan de Kakerstraat. In hun toelichting op dit voorstel wijzen zij erop, dat het huidige gebouw aan de Garenmarkt al enkele jaren onvol doende ruimte biedt om de groeiende schoolbevolking te huisvesten. Bij het bepalen van de grootte van het gebouw De maquette van de aan de Kaget- straat te bouwen hbs voor meisjes. In dit gebouw zijn o.m. 15 les- en 10 vaklokalen, een gymnastiek lokaal. een aula en een overblijf lokaal geprojecteerd. Op de voor grond de Maredijk, met geheel rechts hoek Maredijk-Kagerstraat. (Foto LD-Van Vliet) in 1883 is uitgegaan van een bezetting van 100 leerlingen. Sedert werd de sohool uitgebreid door het aanbouwen van een vleugel en door het bijplaatsen van twee houten hulplokalen. Thans moet m de school aan ruim 400 leer lingen les worden gegeven. Ondanks de uitbreidingen is het tekort aan Jokalen zeer nijpend. Aangezien bovendien de inrichting van het gebouw sterk ver ouderd is en elke mogelijkheid tot uit breiding ontbreekt, is vervanging van het oude gebouw urgent. 9chool aan de te verlengen Kager- Voor de bouw van een nieuwe straat is een plan ontworpen, dat 15 leslokalen. 10 vaklokalen, een gym nastieklokaal, een overblijflokaal, een aula. een aantal byruimten en een woning voor de concierge omvat. Het gebouw zal ruimte bieden aan 500 leerlingen, terwyl de mogeiykheid open is gehouden om de school zo nodig met 6 lokalen uit te breiden. De totale kosten van de bouw en inrich ting zullen naar raming f. 2.918.300.— bedragen. In dit bedrag zyn begrepen de kosten van het terrein, groot f. 325.070,en van de paalfundering van het gymnas tieklokaal. groot f. 20.200.Laatstge noemde kosten zullen moeten worden gemaakt, indien het instructiebad. on der dit lokaal geprojecteerd, niet wordt uitgevoerd. Omtrent de vraag, of het verantwoord is dit instructiebad in de bouwplannen te handhaven, beraden B. en W. zioh nog. BOUWVOLUME IN 1959 Dat B en W. de bouwplannen, voor zover deze op de school en de conciër gewoning betrekking hebben, reeds thans aan de raad voorleggen, houdt verband met de van het Rijk ontvan gen toezegging, dat, indien de raad nog dit jaar tot stichting van het gebouw besluit, het nodige bouwvolume in de loop van 1959 zal worden toegewezen. Gezien deze voorwaarde en de urgentie van de bouw der sohool is het van groot belang, dat nog dit ïaar het no dige krediet wordt verleend B. en W. merken hierbij op dat de minister van Onderwijs. K. en W het bouwplan heeft goedgekeurd en dat de financie ring van het project is verzekerd: een gedeelte van het nodige bedrag, n 1. een bedrag van f. 1800.000,— is hiertoe reeds door de Bank voor Nederlandse Gemeenten'verstrekt. Over de verkoop aan het Rijk van het bestaande gebouw aan de Garenmarkt is in principe over eenstemming bereikt. In overeenstemming met de adviezen van de commissies voor het Onderwijs, voor de Openbare Werken en voor de Financiën, geven B en W. de raad in overweging om in bovenstaande geest 1 een besluit te nemen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3