PHILIPS .Photoflux' Romy Schneider met Alain Delon in Arthur Sehnitzlers Liebelei Eervol ontslag P. C. Maas als districtsrijksbouwkundige 7ste jaargang Woensdag 10 december 1958 Tweede blad no. 29617 Grote verdiensten voor de Universiteit Aan de heer P. C. Maas, districtsbouwkundige van de Rijksgebouwendienst te siden, is met ingang van 1 februari a.s. in verband met het bereiken van de •nsioengerechtigde leeftijd bij beschikking van de minister van Volkshuisvesting i Bouwnijverheid op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Hiermede neemt iniand afscheid van zijn werkkring, die daarin in de laatste elf jaar zeer veel eeft gedaan voor Leiden en in het bijzonder voor de doelmatige uitbreiding van huisvesting der Leidse Universitaire instellingen. De heer P. C. Maas, die op 7 januari )4 werd geboren, heeft tientallen ja- 3 zijn krachten gegeven aan de Ryks- bouwendienst. Aanvankelijk was hij •rkzaam op het centraal bureau, en :1 bij het hoofdbureau van de afdeling derhoud en uitbreidingswerken. Op juni 1943, toen er zeer hoge eisen irden gesteld aan herbouwactiviteit, ird hij districtshoofd van de Ryksge- uwendienst te Middelburg. Toen na de bevrijding te verwachten •1, dat vooral op Universitair gebied n' grote activiteit zou moeten worden .tplooid door de Rijksgebouwendienst Leiden, werd hij naar de Sleutelstad roepen, waar hij op 1 juli 1947 zijn nctie als districtshoofd aanvaardde. Ontelbaar zijn de uitbreidingen van aiversitaire instellingen, waaraan hij in aandacht heeft moeten geven, latstelyk kreeg hy hiervoor openbaar Ipenbare ulo-school viert vrolijk feest De leerlingen van de openbare ulo- hooi aan de Plesmanlaan hadden gis- ravond het hoogste woordi. Het onder- ijzend personeel en de ouders luister- in ditmaal aandachtig naar al hetgeen in feestkledy gestoken jongens en eisjes te ventellen hadden, daar op het .eine toneel van de Stadsgehoorzaal- lyer. Het was nl weer ouderavond. De mgelui zetten dan letterlijk en figuur- ik hun beste beentje voor, terwijl de ideren als bewonderende toeschouwers »n gehele zaal vullen. Onder de aan- ezigen bevond zich gisteren ook de yksinspecteur van het lager onderwys i de inspectie Leiden de heer A. Bo- tard. Verder gaven ook heel wat oud erlingen van hun belangstelling blijk, e heer L. J. C. de Wilde, hoofd der >hool, heette hen van harte welkom en >rak de wens uit dat het een gezellige rond zou worden. Deze wens is vanzelf- jrekend in vervulling gegaan. Dat het een schoolavondje niet vrolijk zou iegaan is immers vrijwel uitgesloten. Phe Swing Masters" brachten reeds in het begin van de avond jazzmuziek i dixielandstyl ten gehore, terwijl kort larop een aantal andere leerlingen op piano meer klassieke werkjes speelde, ok was er een accordeonorkest, dat u-schillende populaire wijsjes liet horen. !et oogstte terecht zeer veel succes! Van e schetsjes viel vooral die van de kus- tannequin bijzonder in de smaak. Aan llariteit heeft het waarlijk niet ont loken! Met een grappige 'klompendans n enkele voordrachten werd het eerste edeelte van de avond besloten. Na de auze volgde een aardige opvoering van en al even aardig toneelstukje. De to elisten kregen na afloop veel applaus, erwijl namens de leerlingen aan ver- ohillende leraressen bloemen werden angeboden. Eerst laat op de avond wam er aan düt alleszins geslaagde estijn een einde. Leidse Hengelaarsbond vergaderde in Alphen Op initiatief van de Leidse Henge- aarsbond is gisteravond in hotel „Cen- raal" te Alphen aan den Rijn, in amenwerking met de hengelaarsvereni- ;ingen „Tijdverdrijf" en „Ons Genoe- ;en" aldaar een druk bezochte bijeen- :omst gehouden, waar meerdere proble- nen, de sportvisserij rakende, ter sprake ajn gebracht. De voorzitter van de Leidse Henge- aarsbond, de heer De Wit, sprak een welkomstwoord, o.m. tot de heer A. J. L. jooyen, hoofdambtenaar bij de Neder- andse Heidemij en de beide voorzitters 'an de Alphense hengelaarsverenigingen, ie heren C. van Leeuwen en P. Dongel- nans. De heer De Wit wees in het kort op ie recreatieve waarde van de sportvis- lery voor ons volk en gaf tevens een ilgemeen overzicht van de belangen, velke met een goed georganiseerde hen- jelaarsorganisatie gediend kunnen wor- len. Nadat de heer Dongelmans dank ïad gebracht voor het genomen initia- ;ief wees de heer Van Leeuwen erop, dat )ns land meer dan een half miljoen sportvissers telt, van wie er slechts 100.000 georganiseerd zijn. Spreker deed ;en beroep op de aanwezigen propaganda te maken voor de organisaties en zoveel mogelijk personen te animeren lid te worden van een vereniging. De heer Looyen sprak vervolgens over de waterverontreiniging en de reacties van de visstand daarop. De Rijn is de levensader van West-Europa. Was deze rivier een halve eeuw geleden nog een Visrijke rivier, thans is door het ver breken van het biologisch evenwicht de visstand zó slecht, dat vissen in de Rijn niet meer lonend te noemen is. Aan de hand van een serie dia's toon de de heer Looyen de biologische zelf reiniging van het water aan, waarbij hij tal van bijzonderheden op onderhou dende wijze vertelde. EERSTE STEENLEGGING DIERENTEHUIS OEGSTGEEST Zaterdagmiddag a.s. om 12 uur zal bur gemeester H. L. du Boeuff van Oegst- geest op het terrein Haarlemmervaart 24 de eerste steen leggen voor het nieuwe Dierentehuis van de afd. Oegst- geest-Sassenheim der Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren. huldebetoon bij de opening van de nieuwbouw van het Zoölogisch Labora torium, het laatste grote werk waaraan hij een belangrijk aandeel heeft gehad. Het valt te verwachten, dat hem vooral van Universitaire zijde nogmaals hulde gebracht zal worden voor zijn werk by het komende officiële afscheid. Aangenomen mag worden, dat de heer Maas tijdig genoeg voor een dergelijk afscheid zal terugkeren uit het zieken huis, waarin hij maandag werd opgeno men toen hy gewond werd bij een on geval met zijn bromfiets. ƒ.100.000 op nr. 1982 De prys van f. 100.000 in de 541ste staatsloterij, vierde klasse, elfde lijst, is gevallen op nummer 1982. Van dit lot zyn de series A tot en met F respectievelijk verkocht in Maastricht, Doetinchem, Haarlem, Amsterdam, LEIDEN en 's-Gravenhage. 100.000 viel (in stukjes) in Aalsmeer Een van de loten nummer 1982, na melijk van de serie E, waarop vanoch tend de honderdduizend van de Staats loterij is gevallen, werd verkocht door de Leidse collectrice mevr. A. van der SteenhovenDe Kat. Zij heeft het lot verkocht aan iemand, die het op zyn beurt in kleine gedeelten aan diverse clubjes in Aalsmeer heeft doorverkocht. Deze ton is daardoor terecht gekomen bij velen, die allen de kleine gedeelten ervan uitstekend kunnen gebruiken. Deze prijs is geheel in kleine bedragen verdeeld; er zijn geen grotere gedeelten van het lot individueel aangekocht. Me vrouw Van der Steenhoven heeft reeds verscheidene malen een lot verkocht, waarop de honderdduizend is gevallen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Albertus Johannes, zn van J. Hogewo- cing en W. Kramer, Nicolaas Wilhelmus Adriaan, zn van C. den Uyi en G. H. van Wouw. Jeannette Elizabeth Maria, dr van C. J. T. van Klink en C. P. van Dijk, Johannes Jacobus, zn van A. J. H. Ver berg en J. M. Molenaar, Leendert, zn van C. Bregman en W. van Dorp, Hylke, zn v. J. R. Roorda en E. van Delft, Willem Fre- derik zn van A. van der Linden en J. J. den Os, Arlejanne, dr van N. Kleen en D. Krijgsman, Jacqueline Janny, dr van A. W. Maaswinkel en B. A. Muusse. OVERLEDEN D. Voorzaat. 64 jaar, man, D. van der Kijk, 98 Jaar, weduwe van M. N. Walé, T. M. van der Voort. 43 jaar. echtgenote van T W. van der Salm. P. C. Kauffman, 73 Jaar, man, A. van Ofwegen, 53 jaar, man, A. van Iterson, 74 Jaar, man. Het beroemde wassenbeeldenspel i winsten is de premier van Ghana van Madame Tussaud in Londenldr. Kwame Nkroemah, aan wie wordt voortdurend aangepast aan hier de laatste hand wordt gelegd, de tijd. Een van de nieuwe aan- Dr. W. C. Braaf sprak in Rijksmuseum van Oudheden Gisteravond hield dr. W. C. Braat in het Rijksmuseum van Oudheden aan het Rapenburg een lezing over het da gelijks leven in de ijstijd. Gedurende een groot deel van de oudere steentijd, met name gedurende het jong palaeo lithicum en ook reeds tijdens het eind van het oud palaeolithicum, heerste in Europa een arctisch klimaat. Met be hulp van ethnografische parallellen en op grond van studie van alles wat ons uit die verre voortijd is overgeleverd, ontwierp spreker een beeld van het da gelijks leven in die periode. Hoe de mens zich toen voedde en kleedde en ook hoe hij zich zijn wereld voorstelde. Op grond van het grafritueei en van de kunstwerken, die de mens van het jong palaeolithicum ons heeft nagelaten in een groot aantal grotten in Frankrijk en Spanje, kan men zich, ook weer door vergelijking met ethnografische paral lellen, in grote trekken voorstellen, hoe hij tegenover de omringende natuur stond en wat voor voorstellingen hij bad met betrekking tot het mysterie van de dood. Precies zoals dat nu nog bij enkele zeer primitieve volken het geval is, stond zijn hele leven in het teken der magie. Hij was er bijvoor- Tumult in Lagerhuis Vroegere verkiezingen De Britse premier, Macmillan, heeft gisteren tijdens een rumoerig debat in het Lagerhuis boos uitgeroepen, dat er mogelyk vroeger dan men denkt verkie zingen zullen worden gehouden. De kiezers zullen dan kunnen kiezen wie van ons populair is, de leider van de oppositie of ik, zo verklaarde hij. Het debat ging over artikelen van Randolph Churchill (Sir Winstons zoon) over de gebeurtenissen tijdens de Suez- crisis. Macmillan verwierp het denkbeeld van instelling van een parlementaire enquêtecommissie voor deze kwestie, waarop tumult ontstond op de banken van de oppositie. De Labourleider Gaitskell verklaarde, dat Churchill Jr had geschreven, dat er verstandhouding tussen de regeringen van Frankrijk en Israël en tussen die van Engeland en Frankrijk over de ac ties in 1956 tegen Egypte had bestaan. De kwestie kon volgens hem alleen door een volledig parlementair onderzoek opgehelderd worden. De Labourafgevaardigde Hughes meen de, dat men in het land de indruk had, dat indertijd voornamelijk Macmillan voor de expeditie tegen Egypte verant woordelijk was geweest. Een parlemen taire enquête zou Macmillan de gelegen heid geven zijn reputatie te verdedigen, zei hy. Macmillan zei, dat er indertijd geen verklaring is geweest waarover niet ge debatteerd was en die niet op dat ogen blik was weerlegd. De vrouwelijke conservatieve afge vaardigde Florence Horsbrough merkte nog op, dat Macmillan juist aan de ge beurtenissen in verband met de Suez- kwestie zijn populariteit had te danken. Ook u maakt zulke leuke foto's „De keizerin in Parijs aangekomen beeld vast van overtuigd, dat het on mogelijk was om op de jacht een dier cnder schot te krijgen, als nij het niet van tevoren onder zijn macht gebracht had door het in afbeelding, onder het uitspreken van bezweringsformules, symbolisch te doden. Ook de voortplan ting der dieren werd door magische praktijken gestimuleerd. Hiervan getui gen de monumenten onomstotelijk. Uit hetgeen wij weten van de Zuni India- nen en andere primitieve volken, kun nen wij met reden aannemen, dat op alle gebieden des levens voor de ijstyd- j mens de magie een overheersende rol speelde. Spreker toonde aan. dat van die magische wereldbeschouwing tot in recente^ tijden nog sporen zijn aan te tonen, dat het primitief geestelijk pa troon zeer geleidelijk is geëvolueerd via het traditionalistisch geestelijk patroon (dat tot aan het begin van de 19de eeuw is blijven heersen) naar het mo dern geestelijk patroon, dat vrijwel alle contact met het verleden heeft verbro ken. Het verleden, dat geen vaste nor men meer kent, geen stijl en geen van zelfsprekende schoonheid, maar dat alle krachten vrij gemaakt heelt voor een schier onbegrensde technische en mate riële ontwikkeling. „Vrijheid": boodschap aan de wereld „Het volk van Afrika heeft een bood schap aan de wereld te brengen. Dit zal zijn in de vorm van een toneelstuk. Het zal opwellen uit hun hart en hun ervaring. Het zal voor Afrika doen wat „De negerhut van oom Tom" voor Ame rika heeft gedaan". Dit was de gedachte, die bij dr. Buchman, de bekende leider van de wereld-omvattende acties voor morele herbewapening, opkwam, toen hij in juli 1955 te Caux in Zwitserland op een conferentie van M. H. vertoefde. Dr. Buchman ontvouwde in deze kring zijn gedachten en reeds na 3 dagen was het stuk, waaraan men de tiel „Vrij heid" gaf, geschreven. Vier dagen later vond de première plaats. Sindsdien is „Vrijheid", ontstaan en geboren uit de opofferingsgezindheid van mannen en vrouwen, met een brandend verlangen om hun volk vrij te maken en om aan de wereld vrijheid te geven, haar loop over de wereld begonnen. De belangstel ling voor „Vrijheid" werd zó groot in een paar maanden werd het stuk voor 30.000 Europeanen opgevoerd dat er ook een film van werd gemaakt. Deze film draait morgenavond in het kader van de donderdagcyclus in het Rex- theater. PROMOTIE DS. W. NIJENHUIS Op 17 december zal aan de Leidse Universiteit bij prof dr. J. N. Bakihuizen van den Brink promoveren tot doctor in de theologie ds. W. Nijenlhuis, herv. predikant te 's-Gra venha ge- Loosduinen, op een proefschrift getiteld; „Calvinus Oecumenicus". Paranimfen zijn ds. J. J. Meuzelaar en ds. H. Bremer, resp herv. en doopsgezind predikant te Amster dam. Herdenking totstandkoming Sta'ft voor het Koninkrijk Maandag a.s. zal het 4 jaar geleden zijn, dat H.M. de Koningin haar handtekening zette onder het Statuut van het Koninkrijk. Dit feit zal ook dit jaar in ons land niet ongemerkt voorbijgaan. Zo zal o.m. de televisie de bevestiging van het Statuut in een speciale uitzen ding van de NTS herdenken. De Ko ninklijke Vereniging „Oost en West" neemt ook thans een groot deel van de herdenking voor haar rekening. Op de herdenkingsdag zelf (15 decem ber) zal de afdeling 's-Gravenhage van deze vereniging een avondby eenkomst houden, die geheel aan Suriname en de Ned. Antillen gewyd is. ,,De Keizerin is in Parijs aan gekomen Deze en soortgelijke opmerkin gen kon men in groten getale aan treffen in de kranten van de Franse hoofdstad, toen Romy Schneider in de Lichtstad arri veerde. Daarmede maakten zij niet al leen een toespeling op de Sissi- films, waarmede de jonge Duitse actrice haar naam voorgoed had gevestigd, maar eigenlijk ook de enorme populariteit van deze doch ter van het bekende artiestenpaar Wolf Albach-Retty Magda Schneider. Overweldigend was de belangstelling by Romy's eerste bezoek aan Parijs. Het begon reeds op het vliegveld Orly. Een grote menigte belangrijke en minder be langrijke personen was samengestroomd om het jonge meisje te zien en te ver welkomen. Romy zelf was er beduusd van Ze raakte er gewoon de draad een beetje van kwijt. Zo zelfs, dat zy ieder ogenblik vergeten was aan wie zij een moment tevoren was voorgesteld. Om de haverklap vroeg zy haar eeuwige bege leidster moeder Magda of iemand an ders: „Wie is dat?". Dat telkens her baalde „Qui est-ce" bezorgde haar on middellijk het bijnaampje „Mam'zelle Qui est-ce". Men kon het prompt daar op in de kranten aantreffen met vele andere bijzonderheden omtrent haar persoon en familie. Zo werd er vanzelfsprekend ook bij verteld, dat Romy in Amerika was ge weest. Op allerlei manieren en in tal van standen had zij daar voor foto's moeten poseren. Maar ze had nadruk kelijk geweigerd zich in badpak te laten fotograferen: ,Jik weet niet hoe ik voor pin-up moet spelen De Amerikaanse filmmensen vonden dat eerst een beetje naïef zrij snapten er niets van. Maar later zag men toch wel in, dat de romantiek, die Romy uit Europa meebracht, toch ook zeer aan- I trekkelyk was. En heel wat centjes in I het laatje kon brengen! Men denke maar I eens aan de drie Sissi's En dergelijke argumenten verstaan ze ih Amerika uit stekend Kenmerkend werd trouwens ook haar antwoord genoemd, dat Romy gaf. toen haar gevraagd werd. wat de grootste in druk in dit machtige land op haar had gemaakt. Het was het stukje Paradijs, dat Disneyland heet Voor verlovingsfeest In hot voorjaar kwam „de Keizerin" in Parijs aan om aanwezig te zyn by de verloving van haar halfzuster Evelyne, die in Parijs studeert. Voor de verwoede Romy-enthousiasten is het wellicht aar dig te weten, dat haar verlovingscadeau een gouden poederdoos in de vorm van een hart was en dat zij op het vliegveld o.a. werd afgehaald door haar broer Wolfgang. Van dit bezoek aan de Lichtstad maakte Romy echter ook gebruik om de kostuums te passen, die zij zou dragen in de film „Liebelei" naar het toneel stuk van Arthur Schnitzler Het is een van de eerste werken van deze auteur, die medicijnen gestudeerd heeft aan de universiteit van zijn geboortestad We nen, daarna tot zyn veertigste jaar als arts de medische wetenschap heeft ge diend en zich sindsdien geheel aan de letterkunde heeft gewijd tot hij in 1931 op 69-jarige leeftijd overleed. Zijn werk blinkt vooral uit door de voortreffelijke milieuschildering van het Wenen van voor de oorlog. Van zyn bekende „Rei- gen" werd al reeds een film gemaakt, die onder de titel „La Ronde" werd uitge bracht. Jong acteur Regisseur Pierre Gaspard-Huit liet zijn oog vallen op „Liebelei". Voor de hoofdrollen koos hij naast Romy Schneider, de jonge Franse aoteur Alain Delon, Miaheline Presle en Jean-Claude Brialy Alain Delon de charmante Fran se „jeune premier", die men in Frankrijk gaarne de Europese James Dean noemt, is nog maar 23 jaar oud. Hy is geboren in een der Parijse voorsteden. Hij werd voor de film ontdekt door niemand min der dan Yves Allégret. Overigens juist op het goede moment, want kort tevoren was een Amerikaanse talentenjager op hem attent gemaakt. Doch toen Allégret hem een rol aanbood in zijn film „Quand la femme s'en mêle" was de keuze voor de jongeman niet zo moeilijk. Hij bleef in Frankrijk. Daarna speelde hij nog onder Mare Allégret een broer van Yves en zal ook nog in andere films te zien zijn die kort geleden zijn gereed gekomen. MiCheüne Presle werd in een klooster opgevoed Onmiddellijk na tear schoolopleiding deed zij pogingen om tot het hart van de Franse filmpro- duktie door te dringen. Toen zij eenmaal haar eerste 'kleine filmrolletje had be machtigd, was haar naam snel gemaakt. In tientallen films vervulde zij belang rijke rollen en zij speelde met bijna alle Franse regisseurs van naam Jean-Claude Brialy had al een veelzijdige carrière achter de rug. toen hij zijn keus defini tief bepaaldeen filmacteur werd. Hij had vaudeville gespeeld en was de com mentator van een serie militaire inT structiefiims en na de oorlog van docu mentaire films. verspreiden. In de Oostenrijkse hoofd stad danst het leven voort in het brui sende tempo van de driekwartsmaat. De cavalerie-officieren veroveren de har ten van jonge vrouwen. De vrouwen lachen het leven en de iiefde toe. Maar een van de officieren is niet vrolijk. Hij heeft omgang met een barones, maar zou een einde aan deze verhouding wil len maken. Hij durft echter niet goed. Dan leert hij een jonge, vrolijke vrouw kennen en spoedig bloeit hun romance. Maar de barones is niet van zin haar liefde zo spoedig op te geven. En het het noodlot helpt haar een 'handje, zo dat aan al de goede voornemens van de jonge officier om een streep onder zijn verleden te zetten een abrupt einde wordt gemaakt. Hij ziet geen uitweg meer en maakt een einde aan zijn leven, Christine verbijsterd en niet begrypend achterlatend De vrolijkheid van het uitbundige Wenen vormt de levendige achtergrond van het drama, dat zich afspeelt, en waarin de jonge Romy Schneider nu dus de hoofdrol vervult. Eens vierde haar moeder triomfen in hetzelfde stuk. Maar toen op de planken van het Wiener Burgtheater. Allemaal verliefd/ Hij was het, die tegen een journalist tydens de opnamen toegaf: „Wij zijn al lemaal verliefd op Romy", Men vertelt haast altyd alleen maar, dat zij de doohter is van de beroemde Magda Schneider, dat zy nu twintig lentes telt, dat zij hoopjes geld verdient en dat zij er uitziet als een lieve pop. Maar men praat er niet of nauwelijks over. dat zij een charmante en uiterst gevoelige ac trice is, die zioh geheel weet in te leven in de rol die zij te spelen heefit „Romy en Alain Delon vormen het ideale liefdespaar in „Liebelei" en wij zyn allemaal een beetje jaloers op Alain, omdat zij zo byzonder charmant is". Doordat Romy Schneider en Alain Delon ook buiten de studio's vaak sa men waren, b.v. op terrasjes in St.- Germain des Prés te paard in het Bois de Boulogne, by balletuitvoeringen of in exclusieve Paryse nachtclubs, duurde het niet lang of de volksmond had al uitge maakt, dat Romy en Alain ook in wer kelijkheid verloofd waren. In een inter view verklaarde Alain echter „Toen ze ons voor de eerste maal samen zagen, sprak men al over onze verloving Maar Romy is niet mijn type. Zij is voor mij te jong, al zou dat geen onoverkome lijke hinderpaal behoeven te zijn. Maar hoe dan ook wjj zijn niet verloofd!" Dramatiek Binnenkort komt „Liebelei" in Neder land uit. Het is dus naar heit patroon van de roman van Arthur Schnitzler volgens een scenario van Charles Spaak een broer van de secretaris-genera al van de NAVO een geschiedenis die zich in het begin van deze eeuw in het keizerlyk Oostenrijk afspeelt vanwaar de klanken van de meeslepende walsen van Johann Strauss zich over geheel Europa ALAIN EN ROMY Ontsnapte gevangene in Haarlem gegrepen De Haarlemse politie heeft in de af gelopen nacht omstreeks één uur in ea\ woning aan de Scheepsmakerdijk de 23- jarige Haarlemmer aangehouden, die maandagmiddag ontsnapt was uit de Haarlemse gevangenis waar hij met be hulp van een medegevangene over een muur was geklommen en verdwenen. De man is aangehouden bij kennissen, die op een afstand van nauwelijks 200 meter van de gevangenis wonen. Dodelijk bromfietsongeval in Alphen INWONER VAN ZWAMMERDAM OVER HOND GEVALLEN Vanmorgen omstreeks hallaeht is de 31-jarige T. Kranenburg, uit Zwammer- dam, met zyn bromfiets rijdende op de Kortsteekterweg te Alphen, over een dwars de weg overstekend hond komen te vallen, waarby hij een schedelbasis- fractuur opliep. Dokter Gill, uit Zwam- merdam, verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer overbrengen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar de man in de loop van de morgen aan de gevolgen is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en laat een vrouw cn twee jeugdige kinderen achter. De man was op weg naar zijn werk en reed achter twee andere bromfiet sers. die de hond nog juist konden ont- wyken.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3