WYBERT Uw Wijnkelder is bij de Slijter Verlenging met minister Hofstra Hachelijke situatie op Geneefs overleg 2 jaar volgens „onvermij delijk" „NAVO-vrijwilligers" in België kunnen dienstplicht bekorten Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 10 DECEMBER 1958 In de middagvergadering had minis ter Hofstra verlenging van de tijdelijke belastingverhogingen met twee jaar „on vermijdelijk" genoemd. Een aanzienlijk hogere belastingopbrengst is in 1960 niet te verwachten en van verlaging van uitgaven zal ook geen sprake zijn. Voor een tekort op de begroting voor 1960 zal in dat jaar moeilijk kunnen worden geleend, omdat door de opleving van de bedrijvigheid het particuliere bedrijfs leven een groter beroep op de kapitaal markt zal doen. Indien de ontwikkeling anders loopt, beloofde minister Hofstra de belastingen voor 1960 te zullen verlagen, maar met het oog daarop wilde hij Juist een ver lenging van de aan de orde zijnde be lastingen met twee jaar, om rustig te kunnen bezien of het niet beter is an dere belastingen, bijvoorbeeld de vrijge zellenbelasting (punt 3 van de eisen van de P. v. d. A.) te verlagen. Het dieptepunt van de economische inzinking is voorbij. Dan is een tekort op de begroting niet toelaatbaar, oor deelde de minister van Financiën. Voor een sluitende begroting kan men natuurlijk ook denken aan verlaging van uitgaven, maar minister Hofstra constateerde, dat de Kamer bij alle begrotingen had gepleit voor verhoging van uitgaven ter vervulling van aller lei wensen, zodat er blijkbaar geen verlangen bestaat naar verlagingen van uitgaven. Dan is verlenging van de tijdelijke belastingverhogingen noodzakelijk. „Die verlenging zou er met vlag en wimpel doorgaan als zij wordt beperkt tot een jaar", repliceerde de heer Lucas (K.VP.), „maar er komt van alles bij. Ik zoek de strijd niet, maar ik hem ook niet uit de weg." Weer punt zes Er was ook nog de kwestie-punt 6 van de eisen van de P. v. d. A. Over de be voegdheid, die minister Hofstra heeft gevraagd buiten de Kamer om de ver vroegde afschrijving en de investerings aftrek te beperken of geheel op te heffen. Bij nadere overweging had hij zich 's middags bereid verklaard wette lijk vast te leggen, dat desbetreffende beslissingen achteraf door het parlement moeten worden goedgekeurd. Deze tege moetkoming bleek echter 's avonds nog niet bevredigend voor K.VP., V.VD. en C.H.U., want zij dienden een amende ment in met de strekking de gevraagde machtiging in ieder geval niet te ver lenen voor de vervroegde afschrijving. Minister Hofstra diende daarna toch nog een nota van wijziging in, waar van de „goedkeuring achteraf" is ver meld. Hierin ziet hij op dit punt blijk baar nog de mogelijkheid van een com promis. De kosten van nieuwe machines en dergelijke mogen volgens het voor stel van minister Hofstra voor een derde deel vervroegd worden afgeschre ven van de belastbare winst in twee De Russische afvaardiging naar de conferentie te Genève ter voorkoming van onvertioedse aanvallen heeft giste ren de Westelijke voorstellen tot sa menwerking in een bespreking van lou ter teohnisohe aangelegenheden ver worpen, aldus is in conferentiekringen vernomen. Deze Russische weigering kwam, toen vele diplomatieke waarnemers als hun oordeel gaven, dat de tjjd begint te drin gen. De bijeenkomst van dinsdag was de 23ste. Deze waarnemers wezen erop, dat Oostelijke en Westelijke afgevaardigden het er aan het begin van de conferentie over eens waren, dat de conferentie een vijftal weken zou moeten duren. Zater dag as. zijn de vijf weken voorbij. De impasse waarin de partijen zijn geraakt, is hachelijk. De communisten staan erop, dat er besluiten worden ge nomen over een gedeeltelijke ontwape ning en over politieke kwesties, terwijl de westelijken van oordeel zijn, dat men zich tot technische aangelegenheden moet beperken. De Russische eerste plaatsvervangen de minister van Buitenlandse Zaken Koeznetsof zei gisteren, dat er weinig kans op vooruitgang is tenzij de Weste lijken instemmen met 'samenwerking op basis van het door de communisten in gediende werkplan. Het Westelijke voorstel over een eventueel stelsel voor toezicht op la ndstrijdkraohten werd door (hem gekritiseerd. Onbevoegde werkte vier jaar aan Amerikaanse raketten... Een zekere Michael Almasi is erin ge slaagd vier jaar lang bij een Ameri kaanse vliegtuig- en raketindustrie te werken en toegang te hebben tot fa brieksgeheimen, nadat hij zich had aan geboden als kernfysicus, die gestudeerd had aan de universiteit van Ottawa, bij dr. Einstein in Zwitserland en madame Curie in Parijs. Op 26 november JJ. is hij met vrouw en kinderen verdwenen. Almasi meldde zich in 1954 aan bij de Boeing Airplane Corporation, die hem eerst te werk stelde in het onderzoek centrum voor de Bomarc-raket in Seatt le en vervolgens bij de vliegtuigfabriek in Wichita. Men kreeg verdenking, toen hij ten slotte op geen enkele wijze bleek te be antwoorden aan zijn kwalificaties. Hij heeft later zelf toegegeven, dat zyn an tecedenten vervalst waren, nam in no vember van dit jaar zijn ontslag en ver dween toen onmiddelijk. De maatschappij heeft het geval door gegeven aan de Amerikaanse lucht macht. Poging om kerk in Texas op te blazen verijdeld Afgelopen zondag is in Houston, Te- Kas, een poging verijdeld de Lutherse kerk op te blazen. Een koster, die om negen uur '8 och tends de ronde deed in de kelders ont dekte dat in de keuken twee gasstellen brandden. Aan het andere einde van de kelder stonden acht gaskranen open, maar niet aangestoken. Het was kennelijk de bedoeling, dat vrijwel de gehele kelder en een deel van het trappenhuis zich met gas vul den alvorens dit gas de keuken zou heb ben bereikt en tot ontploffing was ge komen. Deskundigen hebben berekend, dat dit omstreeks om elf uur 's ochtends zou hebben moeten geschieden, een tijdstip waarop ca. duizend kerkgangers aanwe zig waren. 0 Vervolg van pag. 1 jaar. K.VP., CH.U., V.VD. en AP. heb ben een amendement ingediend met de strekking de mogelijkheid te openen niet alleen van vervroegde afschrijving in twee jaar, doch ook van willekeurige, vertraagde afschrijving over meer jaren. Dat amendement noemde minister Hof stra destructief, zodat hij het niet in behandeling kon nemen. De verlenging van de tijdelijke belas tingverhogingen levert dus heel wat con flictstof. (Advertentie) Bescherm Uw W keel en voorkom - Verkoudheid met K Haagse burgemeester wijst Scheveningen af VOOR EEN CONGRESGEBOUW (Van onze Haagse redactie) In de bijeenkomst van de Kamer van Koophandel te Den Haag heeft burge meester Kolfschoten Scheveningen als plaats voor een congresgebouw met be slistheid afgewezen. Indien gevolg zou worden gegeven aan stemmen, die zijn opgegaan. om het congresgebouw te combineren met de in Scheveningen aanwezige accommodatie, zou dat z.i. zoveel reconstructie aan het Gevers Deynootplein vereisen, dat dit voor vele jaren ontoonbaar zou worden. Hetgeen voor de badplaats als toeristencentrum nadelig zou zijn. Bovendien zou het congresgebouw daar kleiner worden dan in Zorgvliet en dat is onaanvaardbaar. Het zou dan beroofd worden van enkele essentiële onderdelen zoals een restaurant Fred. J. Reeske gehuldigd In het Amsterdamse Concertgebouw heeft de Koninklijke Mannenzangver- gisteravond haarvoor- •igent Fred. J. Roeske ter ge legenheid van zijn 90ste verjaardag ge huldigd. Terstond nadat het koor twee composities van Roeske had gezongen, n.l. „Gebed voor den tempel" en „Groot is de Heer", werd de grijzen musicus, die van 1897 tot 1953 het,koor heeft geleid, op het muziekpodium geroepen De voorzitter van de zangvereniging, de heer A. Renes, sprak woorden van hulde jegens de heer Roeske en roemde zijn veelzijdige arbeid uit zijn werkzaam leven. Nadat de heer Roeske een grote fruit mand was aangeboden, dirigeerde hij spontaan het koor, dat de compositie van Lachner zong ,Das hat mus ik ge- tan". Apollo" zong onder leiding van Piet van Egmond verder werken van Rosen- müller, Franz Schubert en na de pauze het Beatus vir van Sem Dresden en het Sanctus van Verhey. Dit laatste met orgelbegeleiding van Hans de Jong. Zaak Vlissingse notaris voor de Hoge Raad (Van onze Haagse redactie) Een notaris uit Vlissingen werd des tijds door het Haagse Gerechtshof vrij gesproken van de hem ten laste gelegde verduistering van een bedrag van ruim f 4.000. Wel legde het Hof de notaris een boete op van f 5.000 wegens vals heid in geschrifte. De Rechtbank te Middelburg had de notaris veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf en ont zetting uit zyn ambt. hetgeen door de procureur-generaal by het Haagse Hof eveneens was geëist. De Procureur-Ge neraal was van het vonnis van het Hof in cassatie gegaan by de Hoge Raad der Nederlanden. Mr. A. Mout betoogde thans voor dit college, dat het beroep op cassatie niet-ontvankelijk verklaard zal moeten worden op grond van het feit, dat het Hof een zuivere vrijspraak heeft gegeven, waartegen geen cassatie mogelijk is. De advocaat-generaal zal op 16 de cember conclusie nemen. zonder welke het niet te exploiteren zou zyn. In een motie heeft de Kamer zich uitgesproken voor de spoedige totstand koming van een congresgebouw. Succes voor jonge minister van Defensie Aantrekkelijke opleiding (Van onze correspondent in Brussel) Het ls vrij goed mogelijk, dat de mili taire dienstplicht in België eerder dan voorzien was wordt verminderd. Men weet dat de regering-Eijskens besloten heeft de dienstplicht van 15 maanden op 12 maanden te brengen en dat hier voor een contingent van z.g. NAVO- vriJwilligere wordt aangeworven. Deze vrijwilligers dienen voor een periode van vijf jaar en krijgen gedurende hun termyn een beroepsopleiding als tech nicus om na hun termijn van vijf jaar direct een beroep te kunnen uitoefenen. Die opleiding zal o.m. worden ver strekt door de nijverheidsscholen en het is niet uitgesloten dat de Belgische NAVO-vrijwilligers, die in bezet Duits land verblijven, aldaar routine zullen krygen in de Duitse industrie. Ongeveer 14.000 jonge Belgen hebben zich totnutoe als NAVO- vrijwilliger gemeld. Het is een enorm succes voor de jonge minis ter van Defensie, Arthur Gilson, daar hij in de eerste maanden na zijn ambtsaanvaarding door de generale staf van het leger werd tegengewerkt. Van Üe 14.000 vrij- illigers, die zich méldden, is on geveer 40 pet. oud-militair, die enkele maanden of jaren geleden afzwaaiden en die dus na een korte militaire training direct in de Belgische operationele NAVO strijdkrachten kunnen worden in geschakeld. Van de 14.000 vrijwilligers zullen er waarschijnlijk een kleine 10.000 defini tief geschikt zijn voor de militaire dienst. De militaire dienstplicht zal in de loop van de lente van 1959 kunnen worden verminderd, inplaats van augüstus of december '59, zoals aanvankelijk werd gedacht. De eerste NAVO-vrijwilligers zullen reeds in januari en februari worden op geroepen. De administratieve diensten van het leger trachten deze versnelde aanwer ving tegen te werken daar zij voor de reorganisatieplannen van de minister allesbehalve enthousiast zijn. Ervaren militaire waarnemers zijn echter van oordeel, dat de Belgische strijdkrachten dringend reorganisatie behoeven en dat er bijv. slechts een zeer kleine minderheid officieren tot de z.g. operationele strijdkrachten behoren. De grote attractie van het statuut van NAVO-vrywilliger is het feit dat de jongeman gedurende vijf jaar naast zyn militaire opleiding een volwaardig be roep leert en, wanneer hy het leger ver laat, een afscheidspremie krijgt van fre. 100.000 (f7.600.—). (Advertentie) 73 miljoen meer deviezen Volgens de weekstaat van de Ned. Bank bedraagt door de deviezenaanwas van f73 miljoen de totale voorraad goud en deviezen thans f. 5,2 miljard. Het goud bleef onveranderd op f.3882 mil joen. BINNENLAND - Zaterdag a.s. zal de staatssecretaris van Oorlog, de heer M. van Veen. in Pul- chri Studio in Den Haag de 7de tentoon stelling „De militair met palet en came ra" officieel openen. Aan de Maashaven N.Z. te Rotterdam ls gistermorgen de 13-Jarige Korstlaan de Groot op zyn fiets door een vrachtauto aangereden, toen hij voor een locomotief wilde uitwijken. De jongen was op slag dood. De Eerste Kamer der Sta ten-Gene raal heeft gisteren na ampele besprekin gen het eerste boek van het nieuwe Bur- gerlyk Wetboek zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Een onderzoek naar de ontploffing, die zich op 1 september J.l. in het „Tran- sitcamp" te Hoek van Holland heeft voor gedaan en waarbij twee Nederlandse ar beiders om het leven zijn gekomen, heeft uitgewezen, dat de arbeiders by het uit graven van een elektriciteitskabel op een ijzeren kist zijn gestoten. Hierin heeft springstof gezeten, die ontplofte, toen zy gepoogd zouden hebben de kist te ope nen. Over de herkomst van de kist tast men in het duister. De zuivering van het terrein wordt voortgezet. BUITENLAND - De 38-jarige Nello Mlcarelll uit Rome, die zich met het oog op de merel- Jacht bekwaamd had in het nabootsen van de zang van deze vogel, ligt zwaar gewond in een ziekenhuis. Hy floot zo natuurgetrouw dat een andere Jager zyn geweer leegschoot op het bosje waar hy zich verborgen hadl Oud-president Truman van de Ver enigde Staten heeft meegedeeld, dat hij bereid ls weer op het politieke toneel te verschynen. Hy zei de plaats van senator Stuart Symington in de Senaat te willen Innemen, indien laatstgenoemde tot ho gere functies wordt geroepen, dat wil zeg gen als hy Democratisch kandidaat voor de presidentsverkiezingen in 1960 wordt. Een aantal luxueuze bars ln Parys en andere Franse steden, dat gespecialiseerd is ln de verkoop van Schotse whisky, heeft besloten 'n week lang gesloten te zyn uit protest tegen de uitspraak van een Brit se rechtbank, volgens welke Spaanse mousserende wyn als „champagnemag worden verkocht. De Franse maarschalk Juin heeft gisteren aan een lunch te Parys verklaard dat het z.i. „dringend noodzakelijk" lsdat de NAVO gereorganiseerd wordt. Uit brieven, die generaal De Gaulle kortgele den aan president Eisenhower en premier Macmlllan van Groot-Brittannlë heeft ge zonden, biykt duldeiyk, dat de bestaande Ideeën over de NAVO „bekrompen" zyn en dat de NAVO niet meer beantwoordt aan de politieke en strategische omstan digheden in de wereld en kans loopt door de Russen overvleugeld te worden, aldus maarschalk Juin. De Siamese grenspolitie heeft in het oerwoud ln de provincie Tak aan de Blr- maanse grens de ruines gevonden van een verlaten stad met vele tempels. Op twee na hebben alle oioscopen ln Tel Aviv besloten geen Duitstalige films meer te draalen. Volgens het Israëlische blad "Jeidiot Habasjot" is dit besluit ge nomen onder druk van de openbare me ning. Verder werd vernomen, dat de film- speelsters Magda en Romy Schneider heb ben afgezien van hun plan een bezoek aan Israël te brengen. Het protest tegen de duitstalige films is ln het bijzonder uitgegaan van immigranten, die zeer on der het nazi-regime hebben geleden. Uit zo Juist door de regering gepu bliceerde cyfers biykt, dat de werkloos heid in Engeland de grootste omvang se dert 1947 heeft bereikt. Het Engelse mi nisterie van Arbeid deelde mede. dat het aantal personen, dat op de Jongste con troledatum 17 november J.l. als werkloos stond ingeschreven, 536.000 be droeg. Van dit aantal waren er 483.000 geheel werkloos en konden 53.000 tijdeiyk niet werken. De Veiligheidsraad van ae Verenig de Naties heeft zich gisteren uitgespro ken voor toelating van het kortgeleden onafhankelijk geworden Gulnee tot de Verenigde Naties. Alle leden met uitzon dering van Frankryk, dat zich onthield, stemden voor een desbetreffende resolu tie, die door Japan en Irak was inge diend. Deze week zal de Algemene Ver gadering zich over toelating van Guinee uitspreken. Te Norfolk (Vlrglnië, V.S.) ls dins dag een Amerikaanse tweemotorlg ma- rlnevllegtulg. dat op de luchtbasis by de stad zou landen, tegen een hoogspan ningskabel gevlogen, ontploft en bran dend neergestort op twee hulzen ln een van de hoofdstraten van de stad De vier Inzittenden van het toestel vraten de dood, evenals twee Jonge kinder' .n een der huizen. In het andere huls was op het ogenblik van het ongeluk niemand aanwezig. j WOENSDAG Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerksteeg) Opening tentoonstelling Lelds Kunstcen trum. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Rotterdams To neel speelt „Heeft iemand nog iets?" 8 u. nam. Lakenhal; Lezing Ver. „Oud-Lelden". Spr. dr. A. A. Kampman over ..Palmyra". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Ver. van oud leerlingen Ambachtsschool. Filmavond over wegenbouw. 8 uur nam. Rapenburg 8: Ledenvergadering Ver. voor Int. Rechtsorde. Spr. prof. mr. J. M. van Bemmelen over „Bescherming van de rechten van de mens". 8 uur nam. De Kleine Burcht: Ledenvergadering Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk. 8 uur nam. Rehoboth: Bond van Chr. Boerinnen en Plattelandsvrouwen. Spr. mej. M. A. Oele over textieUtoffen en hun behandeling. 45 uur nam. Oeg6tgeest Café „Konynen- burg". Ledenvergadering IJsclub Oegst- geest. 8 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek, pr. ds. J. A. Nieuwenhuizen over pro blemen rond de t.v. 8 uur nam Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert Residentie-orkest o.l.v. W. van Otterloo. Soliste Ida Handel. 8 uur nam. Station N.S.: Excursie Broederschap van oud-padvinders naar Haags Planetarium. 7.20 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Zuiderkerk: Adventsappêl. 8 uur nam. Rehoboth: Veron. Lezing dhr Van Gee- nen over de impedantie-meetbrug. 8 uur nam. Kleine Burcht: Afscheidsreceptie J. Nie- vaart. 89.30 uur nam. Warmond 't Trefpunt. Wlnter- uitvoering Warmonds Fanfare. 8 uur nam. Haagweg 14: Opening tentoonstelling „Avibus". 7.30 uur nam. Remonstr. Kerk; Spr. ds. J. van Goud oever over „De Dode Zee-rollen". 8 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. 8.30 uur nam. St. Anthonius Clubhuis: Lustrumcon cert Accordeonorkest „Neerlandla". 8.15 u. nam. Stadszaal (grote zaal): Generale repe titie „Con Amore". Weihnachtsoratorlum. 7.30 uur nam. Gulden Vlies: Ledenvergadering Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur nam. Stadszaal: Fllmreportage Osbornsamen- komst Den Haag. 8 uur nam. Warmond 't Trefpunt. Wlnter- uitvoering Warmonds Fanfare. 8 uur nam. St. Antoniusclubhuis: Uitvoering Accor deonvereniging D.V.V. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Hogewoerd 87Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorin. 10 uur nam. Haagweg 14: Vogeltentoonstelling „Avi bus". 10 uur voorin, tot 10 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Jubileumuitvoe ring Damesgymnastlekver. „Concordia". 8 uur nam. Stationsplein: Strandexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2 uur nam. Hogewoerd 87: Kanarietontoonstelllng „De Zanger". 10 uur voorm. 5.30 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 580 uur nam. Haagweg 14; Vogeltentoonstelling „Avi bus". 10 uur voorm. tot 8 uur nam. MAANDAG Stadszaal (grote zaal): Chr. Oratorium - creniglng ..Con Amore" zingt het Welh- uchtsoratorlum' van J.S. Bach. 8 uur ara. Tlt. Brandsmalaan 174: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Gram. 18.15 Boekbespr. 13.30 R.V.U.; Natuurbescherming en re creatie, een brandend probleem in de Nederlandse samenleving, door dr. M. J. Adriani. Derde lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radio krant. 19.55 Op de man af, caus. 20.00 Radio Phllharm. ork. en solist. 20.30 Neti herv. kerkd. 21.30 Muzikale caus. 21.55 Wijsgerige stromingen: het vitalisme, caus. 22.15 Orgelcónc. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.2024.00 Platennieuws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham mondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. en VARA-Varia. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd VARA; 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, comm. 20.15 Feiten hebben geen belang, hoorsp. 22.00 Lichte muz. 22.30 Zang en gitaar. 22.45 Tussen mens en ne velvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50 24.00 Soc. nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00—17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Weekjourn. VPRO: 20.30 Gesprek aan de schrijf tafel. 20.40 Klassieke dansen uit India. 21.00 De Misantroop, biyspel. VOOR DONDERDAG 11 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO; 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huls vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Franse chansons. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.- meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Strijkork. NCRV: 14.00 Kamerork. en so list. 14.40 Gram. 14.50 Instr. sept. 15.10 Metropole ork. en klein koor. 15.45 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Sopr., ba riton en piano. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.46 Lichte muz. NCRV: 18.15 Stemmen van Overzee. 18.30 Radio Phllharm. ork. en solist. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Periodie ken parade. 22.10 Orgelcónc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23 00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.2024.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO; 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. hulsvr. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen- wydlng. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Promenadeork. en sol. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Strykork. 12.50 Uit St. Antoniusclubhuis: K. en O.-film „De voddenrapers van Abbé Pierre". 8 uur nam. Gulden Vlies: Kerstviering Ned. R.K. Middenstandsbond. 8.15 uur nam. Oegstgeest (Warmonderweg 20)Ledenvergadering Kon. Ned. Natuur historische Ver. 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Tabarin". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Eiland der verschrikkingen". 14 Jaar. Werkdagen; 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.1b uur. Casino: „Arlane* (Love in the after noon). 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Dracula". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Kex: „Opdracht zonder genade". 14 Jaar. Werkdagen; 2.30, 7.15 en 9.16 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: ..Vryheld' TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1: Tentoonstelling geolo- Ïle van Nederland. Op werkdagen van 0-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Wat doe Je ln de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoorstelling (tot en met 1 maart 1959). Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling Lelds Kunstcentrum. Werkdagen: 25 en 79 uur nam.; zondags 25 uur (tot 24 december) Avond- en nachtdienst Apotheken Te Leiden is geopend de Zulder-Apo- theek. Lammenschansweg 4, tel 23553. Te Oegstgeest ls geopend Apotheek Oegstgeest, Wilhelmlnapark 8, tel, 26274 het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.35 Zyn Z6ven vrouwen, hoorsp. 15.15 V. d. vrouw. 16.00 Van vier tot vyf. 17.00 V. d. Jeugd. 17.45 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Gevar. mu*. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Ge var. progr. 20.00 Nws. 20.05 Radio Phllh. ork. en sol. I. d. pauze: Boekbespr. 20.50 De dood van de oude dame, hoorsp. 21.20 Gitaarrecital. 21.50 Boekbespr. 22.10 Lich te muz. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.25— 24.00 Discotaria. TELEVISIEPROGRAMMA NTS; 20.00 Journ. VARA: 20.20 Spiegel der kunsten. 21.00 Rep. 21.25 Cabaretprogr. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330. m. 12.00 V. d. scholen. 12.15 Marsen en walsen. 12.30 Klankb. 13.00 Testmatch- ber. 13.10 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 Gram. 15.00 Ork. conc. 16.00 Lichte muz. 16.45 Caus. 17.15 Kritieken. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East20.00 Lichte muz. 20.30 Interviews. 21.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Radio Link. 23.00 Latyns-Amerikaanse muz. 23.30 Caus. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. 0.060.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Orgelspel. 13.30 Nws. en V. d. arb. 14.00 Pianospel. 14.16 Gevar. muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 16.30 Nws.). 16.00 Lichts muz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichts muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 17.45 Ork. conc. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 sport. 20.30 Nws. en wedstr. tussen scholen. 21.00 Lichte muz. 21.30 Nws. en brieven- beantw. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en Voordr. en muz. 23.00 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.4o Jazzclub. 0.30 Nwb. en lichts muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Filmmuz. 16.25 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Gram. 18.20 Orgelspel. 19.00 Nws. 19.20 Lichte muz. 20.00 Hoor spel. 21.10 Planorecital. 21.45 Nws. 22.10 Lichte muz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws 0.101.00 Dansmuz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Operamuz. 13.80 Gram. 14.05 Kamermuz. 14.25 Hoorsp. 16.40 Lichte muz. 17.10 Gram. 17.15 Orgelreci- tal.. 18.30 Gram. 20.00 Ork. conc. 22.23 Gram. 23.35 Fluit en klavecimbel. 23.53— 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Amus. ork. 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.11 Orgelrecital. 14.00 En gelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.45 Duit se les. 16.00 Koersen. 16.02 Kamermuz. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Vlaamse volksliederen. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gram. 20.10 Idem. 20.40 Verz. progr. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Int. Radio-Universiteit. 2.30 Experimentele muz. 22.50-23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 12.80 Hammond orgelspel. 13.00 Nws. 14.15 Gram. 15.80 en 16 05 Idem. 16.30 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Vlooi en plano. 17.45 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Gevar. muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). 9 •o P.9 rsl. um 3 5* as 4J t S 2r- ëg! Helsinki geh. bew. nnw 6 - 5 18 Stockholm onbew. zw 3 - 9 9 Oslo onbew. zzw 1 -11 0 Kopenhagen sneeuw zzw 4 - 0 2 Aberdeen onbew. w 5 0 2 Londen geh. bew. nnw 4 2 13 Amsterdam regen ono 6 2 9 Brussel half bew. 8 6 9 Luxemburg regen zw 9 3 9 Parys onbew. zw 7 5 2 Bordeaux regen wzw 5 10 1 Grenoble geh. bew. windstil 1 1 Nice zw. bew. n 5 6 0 Berlijn zw. bew. zw 5 3 2 Frankfort sneeuw zw 8 2 8 München geh. bew. z 4 0 3 Zünich geh. bew. zzw 2 4 3 Genève regen wzw 6 4 0.1 tiOcarno licht bew. windstil - 4 0 Wenen half bew. n 1 3 O Innsbruck zw. bew. w 4 3 0.1 1 Rome zw. bew. windstil 9 AJaccio zw. bew. on o 2 9 0 Algiers zw. bew. 4 10 3 Madrid mist windstil 3 0 Mallorca aw. bew. windstil 6 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2