Laatste nieuws Kon. onderscheiding C. H. van Dijk j2«e^IifLidsflp!ac.0&dL. In Rotterdam hedenochtend van een boycot niet veel te merken jV.F.F. verontrust door rechtbankvojinis MAANDAG 1 DECEMBER 1958 Vanmorgen werd de heer C. H. van Dijk, schilder 1ste klas, in het Stad huis onderscheiden naar aanleiding van het feit, dat hu veertig jaar in dienst is van de Gemeentelijke Reini- gings- en Ontsmettingsdienst. Mét echtgenote en kinderen werd de jubilaris hedenochtend in de koffie kamer van het Stadhuis ontvangen, waar hij werd toegesproken door wet houder mr. J. Drfjber, die een woord van gelukwens sprak namens het college van Burgemeester en Wethouders. Spre ker herinnerde aan de gebeurtenissen, die de dienstperiode van de heer Van Dijk kenmerkten; er is veel veranderd in deze veertig jaar, ook bij de Reini gingsdienst, waar bij de indiensttreding van de jubilaris nog paarden voor de kar stonden en het vuil verbrand werd. Als schilder bracht de heer Van Dijk kleur in het leven, ook in dat van de Reinigingsdienst, waar moderne functio nele kleuren hun intrede hebben gedaan. Spreker noemde de jubilaris een veel zijdige en opgewekte werkkracht, die bereid is op verschillend gebied zijn be kwaamheden te demonstreren. Hij over handigde vervolgens de heer Van Dijk het gebruikelijke getuigschrift van B. en W., de gratificatie en speldde hem daarna de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. Ons Grunnegerlaand opende seizoen „Ons Grunnegerlaand" hield zaterdag zijn eerste feestavond in dit seizoen in de grote zaal van „Den Burcht". In zijn openingswoord kon de voorzitter, de heer H. A. Vriend, een groot aantal leden welkom heten en er de verheugende me dedeling aan toevoegen, dat zich weer een 20-tal nieuwe leden had aangemeld. Hierna waren het woord en de daad aan de toneelclub van de zustervereni ging uit Delft, waarmee de Leidse ver eniging sinds jaren een nauw contact onderhoudt. De Delftse Grunnegers brachten het toneelstuk „De Olie Noam" van de on langs overleden schrijfster mevr. Ham stra—Vos. De intrige was nu eens niet gebaseerd op problemen op en om een Groningse boerderij, doch op de proble men van Egbert van Delden, eigenaar van een kleine verffabriek. Hij is nogal ouderwets en wil van de toepassingen der chemie niets weten. Hierdoor ver liest hij de strijd met zijn modern inge stelde concurrenten; de fabriek gaat zienderogen achteruit. Conflicten binnen zijn eigen familiekring vloeien hieruit voort. Hij ziet echter zijn verkeerde instelling in. Hij laat een modern labo ratorium, waarvan zijn kleinzoon Egbert de leiding krijgt, inrichten. De fabriek herwint haar oude glorie onder „de olie noam": „Nooitgedacht". Na een wat aarzelend begin gaven de Delftenaren een goede opvoering van dit voor amateurs niet gemakkelijke stuk. Vooral het 3de bedrijf gaf uitste kend spel te zien. Een erepalm komt toe aan mevr. Landman voor de vertolking van de rol van Marthoa, Van Deldens schoon dochter. Ook de heren Schuitema en Veldkamp, resp. als Egbert van Delden sr en de leraar Costerman en mevrouw Schuitema (mevr. v. Delden) mogen met ere worden genoemd. De overige bijrol len werden naar behoren vervuld. Een geanimeerd bal o.l.v. de heer Mekel besloot deze geanimeerde avond. Lezers schrijven Vijf punten ter overdenking 1. In het novembernummer van „Klanken" der Ver. v. Vrijz. Herv. te Leldx-Oegstgeest, las ik op blz. 5: (21 nov. Bindingsavond VPRO in de Stads gehoorzaal (Sic.!). Deze „avond" vond echter plaats in de Schouwburg. 2. Vrijdag, 21 november, 's morgens even voor 10, hoorde ik te midden van een kleine schare wachtenden vóór de Schouwburg „Hoe kom je aan zo'n volg nummer?". Het bleek mij, dat meerde ren daaromtrent niets wisten. Maar de „ingewijden" hielpen de „hulpbehoeven den". Ik kreeg no. 45. 3. Klokke 10 gingen de deuren open. De eerste gelukkige deed de wachtenden kond: „Parterre is reeds uitverkocht". En het publiek „murmureerde". 4. Eindelijk kwam ik aan de beurt. Rij A Parterre was tot mijn ver bazing nog geheel vrij. Geen enkele plaats van rij A was doorgeschrapt. „Nos. 6 ,en 7, Rij A, Parterre, s.v.p., mevrouw!" „Kunt U niet 7 en 8 nemen, meneer?" (Ik rook lont!) „Waarom, Mevrouw?" „Ja, ziet U, als (Sic!) er nu nog een gezin van 4 personen komt, dan moeten ze geschei den zitten, hier 3 en daar 1". Ik met 'n grapje: „En als dat gezin van 4 perso nen nu eens niet komt!" Jan Publiek, achter mij staande: „Och, man, wat kan jóu dat nou schelen, of je nu 6 en 7 óf 7 en 8 hebt!" Ik nam als goed christen, die graag iemand helpt, dus 7 en 8, maar vond de zaak zeer ver dacht. 5. Vóór de opening van bovengenoem de feestavond kondigde ds. Hubeek de „verloting van een televisietoestel aan ma afloop der voorstelling". Toen het doek „viel" klopte de harten vol ver wachting! De „goed-heilig man" trad wederom naar voren en bezorgde het in spanning wachtende publiek 'n koude douche met een „Ik heb me vergist; de loten worden opgezonden naar Hilver sum en daar heeft de trekking plaats!" Ik dacht dat het bestuur de dienaar was van onze „Gemeente". H. BARON, Oud-secr. der Ver. v. Vr. Herv. te Leiden-Oegstgeest. In zijn kwaliteit als wethouder reikte mr. J. Drijber (rechts) hedenochtend in het Stadhuis voor het eerst een Koninklijke onder scheiding uit. (Foto L.D./Van Vliet) Namens de Personeelsvereniging bood vervolgens de heer C. Vermeer mevrouw Van Dijk bloemen aan en een geschenk onder couvert aan de heer Van Dijk. Tenslotte sprak de heer G. J. Ezendam, als directe chef van de jubilaris, waar na de heer Van Dijk een dankwoord sprak voor de eer die hem te beurt was gevallen. Afscheid J. Lcbordus van Lichtfabrieken Na een diensttijd van ruim 38 jaar heeft de heer J. Labordus zaterdag de Stedelijke Lichtfabrieken met pensioen verlaten. In de directiekamer sprak bij afwe zigheid van de directeur, ir. H. J. G. Klinkert zijn dank en waardering uit voor de wijze waarop de heer Labordus steeds zijn werk had verricht. Ook zijn chef getuigde van lof voor de arbeid van de scheidende functionaris. Namens de personeelsvereniging werd hem een cadeau aangeboden. In de kantine volgde nog een harte lijk afscheid van zijn naaste collega's. De heren H. Ph. Raaphorst en H. J. Erades spraken de heer Labordus toe en haalden daarbij nog enige aardige herinneringen op uit de lange diensttijd van de heer Labordus. Enige geschen ken werden overhandigd. De heer Labordus dankte allen har- j telijk voor de bewijzen van vriendschap bij zijn vertrek ondervonden en verze kerde. dat hij steeds met genoegen aan zijn werkkring bij de S.L.F. zal blijven terugdenken. In het onderschrift van een der zaterdag geplaatste foto's van de Leidse Liohtweek werd abusievelijk gesproken van het Kruithuisje aan de Jan van Goyenkade; bedoeld was vanzelfspre kend de Jan van Houtkade. JUBILARISSEN ZAGEN REVUE Er heerste zaterdag-avond een gezel lige «temming in de Stadsgehoorzaal. Het bestuur van het Jubileuimfonds van de Sajetfaibrieken P. Olos en Leembrug gen had daar nl. een feest georgani seerd met medewerking van het gezel schap Berry Kievits en Gerard Walden. Vijf jubilarissen, nl. de heren A. van Wijle (40 Jaar), G. de Jong, H. Velthui- zen, J. Seriier en F. Logeman (25 jaar) maakten deel uit van de ere-gasten. Na het welkomstwoord van de voorzitter van het Jufoileuimfonds. de heer J. Hartevelt die om. leden van de directie en afge vaardigden van zusterverenigingen mocht begroeten traden de jubilarissen en hun echtgenoten de zaal binnen. Op het podium werden vele woorden van dank en waardering tot hen gericht. De heer Hartevelt bood behalve zijn geluk wensen ook een aantal geschenken aan. Namens de jubilarissen sprak de heer Van Wijk een woord van dank Het gezelschap, dat deze avond op zou tre den, bestaat tien jaar en voerde daarom een revue „Anders dan anders" op. Een vrolijk programma van zang, dans, mu ziek en spel werd in vlot tempo afge werkt. Alle zang- en danssolisten namen deel aan een carnavalsfeest in Venetië, terwijl er vanzelfsprekend ook een be zoek aan Parijs werd afgestoken. De verschillende schetsjes werden enthou siast gespeeld en ook aan de andere pro grammapunten was veel aandacht be steed. Een van de hoogtepunten van deze avond was ongetwijfeld de film voorstelling anno 1920. Met een bijzon dere belichtingstechniek kon een aller aardigst effect bereikt worden. Behalve Berry Kievits en Gerard Walden werk ten aan de lustrumrevue mede Harry Boda Nol Kievits, Louise de Montel, Mitzy Tieland, The Rile Brothers. John van Heu-men en het danspaar Frances and Capy. Het revue-orkest stond onder leiding van André van Wattingen. De decors (van Stephan Geerling) en de kostuums (van Co-by Stylen) waren alle zeer fraai. Na afloop van de voorstelling was er een bal onder leiding van de heer J Alphenaar. „The Woodohoppers" uit Den Haag zorgden voor de dansmuziek. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het semi-artsexamen de heer L. A. S. de Koning (Den Haag); artsexamen de heren J. van Dam (Am sterdam), E. J. Hekking (Den Haag) en J. M. F. Kroft (Noordwijkerhout). Geknoei met auto's WARMONDER AANGEHOUDEN (Van onze Haagse correspondent) De Haagse recherche heeft een 31- jarige inwoner van Warmond aange houden. De man wordt ervan verdacht vier keer een niet aan hem toebehoren de auto te hebben laten financieren door een kredietinstituut, waardoor hy in totaal ten onrechte f20.000.in handen kreeg. In het begin van het vorig jaar kocht de man een tweedehands auto voor f 1800.—, hoewel hij slechts f 1000— in zijn portefeuille had. De rest van de koopsom werd hem verstrekt door het financieringsinstituut. Toen hy op deze manier van de werkwijze van een der gelijke instelling op de hoogte was ge komen, noteerde hij alle benodigde ge gevens van een niet aan hem toebeho rende auto en vroeg daarmee krediet aan. De eerste k%gr f 1500.de tweede keer al f3500.— en vervolgens nog twee keer voor hogere bedragen. In een van deze gevallen tekende zijn moeder als borg, zodat de kredietgever althans dit geld heeft kunnen terugvorderen. WARMOND ETALAGEWEDSTRUD De middenstanders hadden ter gele genheid van de St. Nicolaasweek, een etalagewedstrijd georganiseerd, waaraan door zeer vele middenstanders werd deelgenomen. St.-Nicolaas had laten weten dat hij persoonlijk aanwezig zou z n om de prijzen aan de winnaars uit reiken. Daartoe arriveerde de goede Sint, begeleid van zijn onafscheidelijke Zwarte Piet, zaterdagmiddag op het Stationsplein, waar hü werd ontvangen De eerste dag van de boycot van sche pen, die onder de goedkope vlaggen va ren, laat weinig kans op succes zien voor de Internationale Transportarbeiders Federatie, die deze actie heeft onder nomen. Als gevolg van de uitslag van het kort geding, werkt Amsterdam nor maal. In Rotterdam werd op vier van de zeven in de haven liggende Panhon- libco-schepen vanmorgen vroeg 't werk aangevangen. Op drie schepen werd tegen het middaguur niet gewerkt, wat niet wil zeggen dat daar een taak zou zyn geweigerd. De scheepvaartvereni ging Zuid deelde mede. dat op alle sche pen, waar vanmorgen het werk moest aanvangen, dit ook is geschied. In Delfzijl wordt op één schip gestaakt. Op de vraag hoe de arbeiders hebben gereageerd op de oproep tot boycot, ant woordde de heer Laan. secretaris van de NBV, vanmorgen met een veelzeggend „lauw". Op de verzamelpunten was vanmor gen al te constateren, dat de animo onder de havenarbeiders om het boycot parool uit te voeren, bijzonder klein was. De ongeorganiseerden en de leden van de christelijke bedrijfsgroepencen trale, de rooms katholieke bond, OVB en EVC, hielden zich aan de orders van hun bond om aan het werk te gaan. Het gevolg was, dat op vier van de in de haven liggende Panhonlibcoschepen het werk werd aangevangen. Voor wat de drie overige betreft/ deelde de SVZ mede, dat deze schepen nog niet op het laad- en losschema waren ingedeeld voor werkzaamheden, die vanmorgen moes ten beginnen. Er lag nog een zg.n contractschip In de haven, de Liberiaan Batis, waarvan de opvarenden onder een collectief con tract werken Op dit schip werd het werk gewoon voortgezet. Te Vlaardin- gen-oost wordt vanavond nog een con tractschip verwacht, dat eveneens bui ten de boycot zal vallen. In het hoofdkwartier van de boycot, het kantoor van de Centrale van Zee varenden aan de Heemraadsingel, ver klaarde de heer R. Laan vanmorgen, dat de Rotterdamse haven de boycot „louw" opvat. Hij weetdit aan 't feit dat organisatorisch de verhoudingen in de Rotterdamse haven niet gemakkelijk liggen, ook al omdat het overgrote deel van de arbeiders niet is georganiseerd en de R.-K Bond van Transportarbei ders Sint Bonifacius te elfder ure zijn medewerking aan de boycotactie heeft ingetrokken. Hierdoor is er een grote verwarring ontstaan RECHTBANKVONNIS De president van de rechtbank te Rotterdam heeft hedenmiddag de Raad van bestuur voor de Zeevaart niet ont vankelijk verklaard in zijn vordering te gen de Centrale van Zeevarenden ter Koopvaardij en Visserij, het Bureau Weismuller te IJmuiden echter wél. Het IJmuidense Bureau had de president eveneens gevraagd de aanzegging in te trekken, die op 24 november van de Centrale was uitgegaan naar haar bon den te IJmuiden, werkzaam op sleepbo ten van het Bureau Weismuller, om zich niet beschikbaar te stellen voor het verlenen van sleepboothulp aan Pan honlibcoschepen in de Buitenhaven van 1 tot en met 4 december. Een dergelijke oproep moet volgens de rechter vóór morgenmiddag 1 uur ingetrokken zijn. Wanneer gedaagde in gebreke mocht blijven deze oproep in te trekken of een nieuwe oproep zou doen uitgaan, moet zij een dwangsom betalen van f. 25.000 voor iedere dag. VERONTRUST Het dagelijks bestuur van het NVV heeft - zo deelt het mede - in zijn ver gadering van heden kennis genomen van het vonnis, dat de president van do rechtbank te Amsterdam zaterdag jJ. heeft gewezen inzake de boycotactie te gen de Panlibhonco-schepen. Het is ernstig verontrust door de uit de overwegingen van dit vonnis spre kende ontkenning van de vrijheid van actie, welke de vakbeweging behoeft om haar taak in de maatschappij - na tionaal en internationaal - in het volle besef van haar verantwoordelijkheid naar behoren te kunnen vervullen. Het spreekt als zün oordeel uit, dat - zo deze ontkenning geboden zou zün door het geldende recht - ten spoedigste een voorziening moet worden getroffen opdat in de rechtsorde ruimte voor die noodzakelijke vrijheid van actie wordt geschapen, zulks in het belang van die rechtsorde zelf. Ook in de haven van Londen was er vanochtend niet veel te merken van een boycot van de schepen, die onder de vlaggen van Panama, Honduras, Libe ria of Costa Rica varen. Zoals bekend zijn de wetten in het laatste land zoda nig veranderd, dat 233 schepen - tot nu toe onder goedkope vlag - zich zullen moeten laten registreren. Onder de vlaggen van de andere drie landen va ren dan nog ruim 1550 schepen, die in de komende vier dagen ook de Noorse haven niet zullen kunnen binnenkomen. De loodsen nemen daar namelijk deel aan de boycotactie. In New York en de andere Amerikaanse havens wordt ge- postbij de schepen-onder-goedkope-vlag. Nader vernemen wij. dat de president van de Rotterdamse rechtbank o.a. heeft overwogen dat de oproep die gedaagde voornemens is te doen uitgaan, tenge volge kan hebben dat haar leden zullen weigeren bepaalde aan hen opgedragen werkzaamheden te verrichten en dat daaruit bedrijfsstoring kan ontstaan. Gedaagde is volgens het bepaalde ln de tussen haar en eiseres geldende cao verplicht zich van het voeren van een dergelijke actie te onthouden. Gedaag de. aldus de president, is gehouden haar verplichtingen uit voormelde cao na te komen, ook al zou zfj daardoor in con flict komen met de bepalingen van de ITF (Internationale Transportarbeiders Federatie). Gedaagde heeft dan dit conflict aan zichzelf te wijten nu zij heeft nagelaten destijds het nodige voorbehoud dienaangaande to maken. door afgevaardigden van de midden stand. Voorafgegaan door een drumband maakte hij een rondgang door het dorp. Tijdens deze rondrit bracht de goede Sint een bezoek aan alle deelnemers om zich op de hoogte te stellen van de door hen gemaakte etalages. Hierna begaf hij zichnaar het voormalige gemeentehuis. Vanaf het bordes sprak hij de vele aan wezigen toe. Hierna deelde de Sint mede dat de uitlag van de gehouden etalagewedstrijd als volgt was: 1. groenten- en fruithan del de „Meloen", 2. manufacturenhandel „DeMagneet", 3. woninginrichting van de firma S. G. van Stijn. Voor de prijsvraag voor het publiek werd de volgende uitslag bekend ge maakt: 1. Mw. Van Winsen, 2. Mw. v. Grieken en 3. Nico Stijnman. KOPEREN JUBILEUM De heer D. J. van der Beek herdacht dezer dagen het feit dat hij 12% jaar geleden in dienst kwam bij het bloem- bollenbedrijf van de heer J. C. v. d. Voet. De heer H. v. d. Voet, die de ju bilaris een goed werker noemde, bood een enveloppe met inhoud aan. Van het personeel kreeg de jubilaris een ge schenk. NEGEN JAAR CHR. KORFBALCLUB. De Chr. Korfbalclub „Warmond" heeft op waardige wijze haar 9-jarig bestaan gevierd in ,,'t Trefpunt". De voorzitter, de heer H. Dekker, opende deze avond met allen een hartelijk welkom toe te roepen. Hij las een telegram voor van twee der oprichters van de vereniging, de heer en mevrouw MasurelDekker te Wolfheze. Financieel staat de vereni ging er goed voor. Hierna kwamen de junioren voor het voetlicht, die onder leiding van de heer P. van Huis enkele zeer verdienstelijke gymnastiek-demon- straties ten beste gaven. Na afloop kreeg namens de jongens Jan Bertram het woord, die de heer Van Huis bedankte en een boekwerk over handigde; namens de meisjes gaf Dickie Roest een geschenk aan de heer Van Huis. Hierna trad de Toneelgroep voor het voetlicht, die het stuk „De dochters van de Baas" opvoerde. Het werd met en thousiasme gespeeld. De heer Heine uit Leiden had de regie in handen. DE TAAK VAN WARMOND IN DE RANDSTAD De Jongerenorganisatie KVP afdeling Warmond hield een bijeenkomst in hotel De Stad Rome. In zijn openingswoord heette de voorzitter de heer G. v. d. Kroft alle een hartlijk welkom, in het bijzonder dr. M. P. A. Meissen burge meester van Wateringen en lid van Pro vinciale Staten die een inleiding hield over: „De taak van Warmond in de Randstad Holland. Ook het bestuur van de plaatselijke WV was aanwezig en na nogeens gewezen te (hebben op het belangrijke van (het onderwerp van deze avond gaf de voorzitter (het woord aan de spreker. Sprekende over het Deltaplan be toogde de heer Meissen dat hierdoor een groter gebied tot volle bloei zou komen en dat de sociaal economische structuur zich aanmerkelijk; zal gaan wijzigen. Ook het Europoortplan zag hij als zeer be langrijk in Beneluxverband en vrijhan delszone. De bevolkingsgroei noemde hij als eerste oorzaak voor het plan Randstad. De drie grote agglomeraties Amsterdam Den Haag en Rotterdam zuigen een enorm aantal mensen naar zich toe. In verband hiermede krijgt iedere gemeente in de Randstad een eigen taak, die niet alleen van technische aard is maar ook van een grote maatschappelijke orde. De recreatie behoefte zal toenemen. De mens zoekt de beleving van zijn vrij heid,, ruimte en ongereptheid. Hdj noem de in dit verband de verdere ontwikke ling van strand en duinen, de bossen en het water. Speciaal de watersport staat in de belangstelling hetgeen wel blijkt uit de over het plan uitgebrachte rap porten. Warmond zelf wordt in dit verband altijd gezien als een luxe-paardje, met een zekere plechtstatigheid en rust. Hdj vraagt zich af of er aan Warmond: wel voldoende bekendheid wordt gegeven. Samenvattend is hij van mening dat de rust van Warmond niet geschaad moet worden. Na de pauze werden nog diverse problemen uitgewisseld, waarna de bij eenkomst werd gesloten, met een spe ciaal woord van danik aan de heer Meis sen. WASSENAAR „Irene" gaf uitvoeringen In de grote zaal van het Dorpscen trum heeft de Chr. Gymnastiekvereni ging „Irene" de jaarlijkse uitvoeringen gegeven. Op de eerste avond was als gast aanwezig de heer Van Lummel, voorzitter van het Chr. Gymnastiekver- bond, district Den Haag. Hij werd ver welkomd door de voorzitter, de heer J. Valkenburg. Daarna begon het pro gramma, dat, op de eerste avond althans, tot na middernacht voortduur de. Traditiegetrouw openden de kleu ters, onder leiding van mej. Zijlstra, het programma met een spel in sneeuw- land. Jongens van 79 jaar toonden hun kunnen op het paard, de meisjes van dezelfde leeftijd werden verrast door de komst van Sint-Nicolaas. Een van de meest geslaagde num mers van de avond was het optreden van meisjes van 10 en 11 jaar met een ritmische oefening onder leiding van mej. Bouma. Uitstekend was ook het slotstuk van het gedeelte voor de pauze: het optreden van de ritmische afdeling voor meisjes. Na de pauze kwam een nieuwe afde ling van Irene voor het eerst voor het voetlicht: de jiu jitsu-afdeling, die val- breken en kata's demonstreerde. Dames gaven goede demonstraties aan brug, op het paard en op de lange mat. Vooral dit laatste nummer stond op een hoog peil. De heren traden op aan de hoog- brug. Het programma werd afgewisseld met het optreden van de „Boerenkapel" van Irene, terwijl aan het slot de drumband enkele nummers verzorgde. Bankschuld autobouwer bedraagt ruim f425.000 Ongeacht talrijke andere schulden (Van onze Haagse redactie) De schuld, die de gearresteerde Haag se autobouwer met behulp van valse wissels bü zün bank heeft gemaakt, bedraagt f. 427.000, zo is bij het poli- tie-onderzoek in deze ingewikkelde affaire gebleken. Daarbü komen nog talrüke persoonlijke schulden voor geld, dat hü links en rechts heeft ge leend, rekeningen, die niet Bün be taald enz., zodat het vermoeden ge wettigd is, dat de totale schuld van de 31-jarige race-auto-idealist nog enkele tonnen hoger zal blüken te zün. De Haagse recherche heeft een enor me voorraad documenten voor het onderzoek in beslag genomen en ook de fraaie donkergroene „Citeria" berust thans, goed ingepakt, bü de politie. Tito naar Djakarta President Tito van Zuid-Slavië zal vanavond uit Belgrado vertrekken voor een reis naar Azië en het Midden-Oos ten. Zijn eerste reisdoel is Indonesië, waar hü de gast zal zijn van president Soekarno. Deze laatste bracht in 1956 een staatsbezoek aan Zuid-Slavië, en in het begin van 1958 nog eens een kort particulier bezoek. Na Indonesië zal Tito naar India en ■de V.A.R. reizen. In Egypte zal hü ver moedelijk enige rijd vakantie houden. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 1 december. Veemarkt Aanvoer in totaal 1758. Vette koelen en ossen 1127. Varkens 631. Prijs ln cents per kg.: Vette koelen le kw. 295/325, 2e kw. 285/295. 3e kw. 250/ 266, varkens (lev gew.). 1S6, 193 190. LEIDERDORP Spreekuur burgemeester woensdag ochtend 910.30 uur. ST.-NICOLAAS BIJ „LIMEIKA" St.-Nicolaas bracht dit jaar een vroeg bezoek aan de Buurtvereniging „Li- meika". In „Irene" werd zaterdagmid dag het jaarlijkse feest gevierd. De kin deren van de Buurtvereniging hadden verschillende stukjes ingestudeerd en ook werden er enkele films vertoond. Bij het naar huis gaan kreeg ieder kind een zak vol lekkers. BURGERLIJKE STAND Geboren: Anthony St., zn van S. J. Pret en J. G. A. van Winkel, Nellie, dr van G. J. de Haas, 29 Jaar en C. Geerlof. Ondertrouwd: J. Dijkstra, 26 jaar en W. C. G. van den Wijngaard, 26 jaar, L. van den Berg, 25 Jaar en W. Jonkers, 20 Jaar, Geerouwd: P. J. M. Vreeburg en I. M, van Berge Henegouwen. VOORSCHOTEN Van de eerste cursus Veilig Verkeer in dit sizoen, georganiseerd door de plaatslyke afdeling van Veilig Verkeer, hebben alle zestien deelnemers een ver- keersexameoi afgelegd. Zij zijn allen ge slaagd. De uitreiking van de diploma's zal binnenkort plaats vinden. AANRUDING Zaterdagavond om halftien is een personenauto, komende uit de richting Den Haag, ter hoogte van de Parkschool uit de booht gevlogen en tegen een lan taarnpaal opgerden. Auto en lantaarn paal werden volkomen vernield. De inzittenden van de auto, twee he ren. een dame en een 13-jarig meisje, allen uit Amsterdam, werden naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden ver voerd. De bestuurder was bewusteloos. Toch hebben allen zondag het zieken huis kunnen verlaten en zijn zij naar Amsterdam vervoerd. Schaken Uitslagen wedstryden Schaakvereniging „Voorschoten": Groep I: Boven—Maat 01; Van Renswouw—P. Segaar 0—1: Waasdorp Van Os 10; SluiterBraggaar sr. l—O. Groep II: Van Ewijk-v. d. Geer 10; Verstraten—Hulleman 1—0: Grobben— R. Vermet 1—0; Anker—Van Boekei 0—1; v. d. Akker—v. d. Werf 0—1; v. d. MareiG. Berkhuizen 10; Verstraten v. d. Werf 1—0. Nederland erkent Soedan Op 30 november heeft Nederland de nieuwe regering van de Soedanese Re publiek erkend. De minister van Bui tenlandse Zaken van de Soedanese Re publiek is op die datum te Kartoem op de hoogte gesteld van de Nederlandse beslissing. GESCHENK VOOR KARDINAAL GIOBBE Gistermorgen heeft de ambassadeur van België te 's-Gravenhage, baron Van der Straten Waillet, namens vele leden van het Corps Diplomatique, aan de intrnuntius kardinaal Giobbe een ge schenk aangeboden naar aanleiding van diens vertrek uit Nederlad. Zoals be kend is mgr. Giobbe onlangs benoemd tot kardinaal. llllllllllllllMlinillllllllllllllllllllllllllllinitllllllllllllllllllllllllllN Onze knipselprijsvraag De bekendmaking van de namen der winnaars van een extra-prijsje in onze advertentieknipsel prjjs v ra a g zal inplaats van heden, eerst morgen geschieden. BEURSOVERZICHT Kalme markt Amsterdam, 1 december. De beurs was vandaag kalm. De in ternationale waarden vertoonden een goed prijshoudende tendentie vergeleken by de slotkoersen van vrijdag J.l. Dit was merendeels een navolging op de ho gere slotkoersen van vrijdag j.l uit Wall Street. Middenkoers aanbod was oorzaak van een lage opening voor Philips, die het vandaag zonder de steun van het bui tenland moesten stellen. Al spoedig bleek de openingskoers op 410% te laag te zün want op slechts geringe vraag steeg zü tot 412%, vrijwel onveranderd by vrydag. Unilever opende een puntje hoger doch viel terug op de vorige slot- prüs. Aku lag goed in de markt, plus 2 punten, mogeiyk op een samenwerking van dit concern met de N.V. Nivovlas voor de vervaardiging van linnengarens. KLM werd onveranderd vernomen. Kon. Olie bleef goed prijshoudend. Van de cultures kon HVA de hoge koers van 135 die in de ochtendhandel werd betaald niet benaderen en werd 1 punt hoger dan vrydag verhandeld. Het Ethiopische bedrijf van de HVA zal in een aparte onderneming worden onder gebracht. Deli was f 1.hoger. De scheepvaar ten waren eerder lager. Vermoedelijk vonden verkopen plaats om straks te kunnen inschrijven op de a.s. emissie van Van Ommeren, die gunstig wordt beoordeeld. Aandelen Van Ommeren Prijshoudend tot eerder iets lager gead viseerd. Staatsfondsen waren iets beter. Advertentie WISSELKOERSEN Amsterdam, 1 december Londen 10.57%—10.58; New York 3.76%—3.77%; Montreal 3.90rir—3.90A; Parijs 89.82%—89.92%: Brussel 7.58%— 7.58% i Frankfort 90.40%—90.45%; Stock holm 73.06—73.11; Zürioh 86.40%— 86.45%; Zürich (vr. fr.) 87.92-^87.97 Milaan 60.58%60.63%Kopenhagen 54.67—54.72; Oslo 52.84—52.89; Wenen 14.59%14.60%; Ankara 3.803.80%; Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%— Beurs van Amsterdam Maandag 1 december. ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 92% 91% L Grootboek obl. 3% 79% 80 Ned. '47 3% (3) 89H 90ft Ned. '51 3% 94L Ned. '53 (3%) 9134 9Ï% Ned. '56 3% 91% 9114 Ned. '48 3% 85 85 Ned. '54 3% 87% 87% Ned. '55 13% 87% 87% L Ned. '55 II 3% 89B 88% Ned -37 3 87% 86% Dollarlng '47 3 90% 90% Investeringscert. 3 95% 95% Ned. 62-64 3 94 94 Cert. NWS 2% 95% 59% Indie '37 A 3 89% 90% Grootboek '46 3 88% Ned. WB, 6% 109% no ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 35 35 Nat. Handelsbank 129 125% Ned. Handelmy180% i8i Amst. Rubber 67 3A 65% Deli Mij.en (Ver.) 130.70 131.50 H.V.A128% 1*9% Java Cult25% 25 Senembah11914 120 Vorstenlanden12% !2% A.K..U237% 9771/. Berkel's Patent (v.) 200 204 Calvé Delft cert. 355 Kon. Pap. v. Gelder 188 ,0= Hoogovens cert332 Muller en Co. N.B 34014 Ned. Kabelfabr£3 Ta,* Philips «274 Sï„ Philips pref185 J" Onliever IS Wilton Feyenoord 210 Biliton 2de r186% ir<i Dordtse Olie gew. Kon. Petr. (f. 20.-1 idem (50 a f.20.-) j^O 100 70 Holl. Amer. IUn JïTT "°70 Java China Paket.. 133% Ned. Stoórnv.'My."I Jjjt- !9X Kon. Paket My!=2 Stoomvaart My. Ned Nievelt Goudr. cert. JsL v. Ommeren cert. ,T?* Kon. Rott. Lloyd f??,, 2" Ned. Scheepv. Unie j*7* NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 93% 93% Den Haag 1954 3% 86% Leiden 1947 3% 94 B R'dam "37 I-in 3% »1% 91% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 2% A'dam '56 I 2% A'dam'56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% 96% 98 88% 87 95% 84% 84 96% 95% 97A 97% 106 98% 105% 96% 97 L 89 87 95% 84% L 84 95% 96% 106 98% 105% NIET-ACTIEVE AANDELEN 1 Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank244 240 HB.U. cert210 211 Rott. Bank 199% 197 Twentsche Bank 182 183 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Borneo Sum. H.Mij. Ned. G. en Sp. fabr. Kon. Ned. Grofsm. Internatio Rott. Droogdok Mij. Sikkens Lakfabr. '53 Tieleman en Dros Ned. MÜ. Walv.vrt. Spoorwegen Deli Spoorweg MU- Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 228 117% 30 85% 57% 48% 59A 48 A 95% 67% 79% 34% 84% 271 40% 227 116% 86% 548 29 Li 86% 58% 49 59% 48% 96% 68% 80% 35% 85% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 28/11 Edelmet. Kon. AA 52% 52GB Pref. w.a. idem 62 Electrolas B295B Holl. Constructie 206B 310B Ing. bur. v Bouwnyv 156 Id. dlv. 1958 148 149GB Int. Kunststof! Ind 45 45 Leidsche Wolspinn 183B 188B Ver. Touwf a brieken 192 194% Wernink's Betonm. 102% 103 Van Wük Textiel 61% 61 Zaalberg 106GB 105 %GB

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7