Protest Oegstgeester verenigingen )ij Ged. Staten tegen annexatie LAMY' 27' Advertentieknipselprij s vraag Lijst van deelnemers Rechtsgevoel wordt aangetast Haringvisserij over september leverde flinke bedragen op Aanvoer 3.200.000 kg minder dan in 1957 Chr. Hanegraaff en Simon de Zee concerteerden te Sassenheim 7ste Jaargang Zaterdag 29 november 1958 Vijfde blad no. 29608 „Het onderwerp „wijziging der gemeentegrenzen van Oegstgeest" oudt reeds vele tientallen jaren de plaatselijke besturen en de opvol- ende generaties van inwoners der gemeente bezig. De huidige eneratie werd hierbij bepaald in 1955 toen u de gemeenteraad mede- eelde, dat het in uw voornemen lag tot Hare Majesteit de Koningin et verzoek te richten om delen van Oegstgeest aan Leiden en Rijns- urg toe te voegen. De reacties die hierop uit de gemeente kwamen zijn u bekend. De emeenteraad zei na uitvoerig beraad: neen. Dit „neen" was uit de arten gegrepen van het overgrote deel der ingezetenen van Oegst- eest, ook van hen die in het gebied wonen dat naar een andere emeente zou overgaan. Op velerlei wijzen is hiervan gebleken, o werd op 25 oktober 1955, na een krachtige actie van een anti- nnexatiecomité, een door zeer velen bezochte protestvergadering ge- ouden waarin elke grenswijziging werd afgewezen. Dit werd aan u iedegedeeld", aldus vangt een schrijven aan dat gericht is Ged. Staten ondertekend door bestuursleden van tal van Oegstgeester ver- nigingen. Wij zullen niet in herhaling treden in alle argumenten waarmede de door 7 college voorgestane plannen om tot n grenswijziging te komen zijn weer- gd. Wij willen u slechts vragen ze te zen en te herlezen, objectief maar in wetenschap, dat er ook andere mid den dan grenswijziging Zijn om het lor u beoogde doel te bereiken. Moge- Ic minder rationeel dan een grenswii- ;ing, maar die het individu, dat^wij rre stellen boven welke vorm van tionalisme ook, meer zullen bevredigen. Na 1955 is naar buiten een zekere rust getreden voortvloeiende uit vertrou- en in onze hoge bestuursorganen. Ook in hieraan meegewerkt hebben, dat de burgerij bekend was, dat een ructuurplan werd ontworpen voor de iidse agglomeratie door een commissie staande uit de wethoüder van Open- re Werken van Leiden en de burge- eesters van Leiderdorp, Oegstgeest, lorschoten, Warmond en Zoeterwoude de adviseurs van deze gemeenten. Het door deze commissie aangeboden ■uctuurplan werd in het begin van dit ar aanvaard door alle daarbij betrok- >n gemeenteraden. Tevens besloten ize raden maatregelen voor te bereiden 1 te doen voorbereiden op bestuurlijk om tot realisatie van dit struc- te komen. Vele inwoners onzer gemeente heb ben na dit besluit verwacht, dat het structuurplan de grondslag zou kun nen vormen voor verder gaande sa menwerking tussen de gemeenten en dat grenswijziging niet nodig zou zijn. Ook wjj behoorden tot deze optimisten. Helaas, de Rijksdienst voor het Natio- plan sprak als zijn oordeel uit, dat grenzen in de Leidse agglomeratie worden gewijzigd, omdat vol- ns uw voorstel van 1955 niet voldoen- gebied aan Leiden zou worden toe- voegd om in de bestaande behoeften voorzien. De minister van Binnen- idse Zaken, Bezitsvorming en Publiek- ühtelijke Bedrijfsorganisatie en ook uw llege overwegen nu de uitspraak van ze Rijksdienst. Oegstgeest zou een nog gebied aan Leiden moeten af- terwijl ook de gemeenten Leider - rp, Voorschoten en Zoeterwoude grote len verliezen. alles verontrust de burgers van igstgeest. In een door ons vandaag houden bijeenkomst is aan deze on- st unaniem en onomwonden uitdruk - ïg gegeven en werd besloten daarvan tl uw college mededeling te doen in de van enige uitspraken en vragen, zijn zo vry deze hierbij ter uwer te brengen en spreken het ver- uit, dat voor de behartiging de gemeenschappelijke belangen in Leidse agglomeratie een andere op- sing zal worden gevonden dan die a een grenswijziging, die zoals de er- ring hier en elders heeft geleerd soms «r achterwege had kunnen worden laten. Grenswijziging mag slechts plaats als alle andere mogelijkheden lebben gefaald. Samenwerking die in de Haagse mogelijk is gebleken, noet ook in de Leidse agglomeratie nogelijk zijn. L Samenwerking tussen de gemeen- en zal de belangstelling voor het open- taar bestuur ten goede komen. De afstand tussen bestuur en bur- is in de steden reeds groot en zal toevoeging van grote gebieden aan de stad nog groter worden. 5. Blijkbaar wil de Rijksdienst voor het nationale plan naar een metropool ontwikkeling in dit gewest. Wij wijzen op de grote gevaren die dit inhoudt. 6. Oegstgeest en ook de andere ge meenten die aan Leiden grenzen heb ben sinds vele jaren getoond daad werkelijk te kunnen en te willen mede werken aan de oplossing van het wo ningprobleem. Oegstgeest „een woongebied in de randstad Holland" zoals het Eti-rapport deze gemeente noemt, heeft met alle mogelijke middelen de woningbouw be vorderd, niet alleen voor de eigen inwo ners en voor hen die economisch aan de gemeente gebonden zijn, maar ook voor vele anderen die hun werk in de rand stad hebben. Oegstgeest zal zijn plicht als woonge- meente blijven verstaan en een vesti gingsgemeente kunnen zijn zowel voor de Haagse „overspill" als voor de Leidse „overspill". 7. De vraag is gerezen of de prognose, dat de Leidse agglomeratie in 1980 uit gegroeid zal zijn tot 200.000 zielen sinds de recente ontwikkelingen en verwach tingen met betrekking tot de stichting van een nieuwe stad nog houdbaar is en of dit cijfer niet een maximum is dat nimmer zal worden bereikt. 8. Wij menen, dat bij de Regering aangedrongen moet worden de drang naar het westen te beperken en de ves tiging van nieuwe industrieën voor het aantrekken waarvan de gemeen ten (ook Leiden) zich vaak grote fi nanciële offers getroosten waar mo gelijk meer te richten op het oosten en zuid-westen van het land. Tenslotte nemen wij de vrijheid er bij uw college op aan te dringen geen maat regelen te bevorderen die het rechtsge voel der burgers aantasten en als zo danig wordt wijziging der gemeentegren zen van Oegstgeest door ons aangevoeld. Dit schrijven is ondertekend door de besturen van de A.R.; K.V.P.; Oranje vereniging: C.H.U.; V.V.D.; Gemeente belang; Prot. Christ. Middenstandsver eniging: R.-K. Middenstandsvereniging; Kath. Vrouwengilde; Woningbouwver. Buitenlust; Kath. Arbeidersvrouwen ver eniging; Ned. Chr. Vrouwenbond; Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers; Vrouwen in de V.V.D. en het lid van de raad voor de P. v. d. A., de heer K. Veen. een technisch volmaakte afwerking - praktisch onverslijtbare gouden pen met spiegelgladde penpunten - 21 nivelleringskamers zorgen voor gelijkmatige inkttoevoer en voorko men lekkenExclusieve fraaie vorm - in prijzen vanaf f 19.75 LAMY schoolvulpen reeds v.a. f 9.75 ALLEENVERKOOP voor LEIDEN e.o. VULPENKLINIEK G. WOLFSLAG BREESTRAAT 145 Kerkelijk Leven NED. HEKV. KERK Bedankt voor Polsbroek en Vlist J. Spelt te Dinteloord. Beroepen te Mldsland Terschelling J. Langhout, em. pred. te Hilversum te Warffum E. Euverman te Schoonebeek. Bedankt voor Vreeswijk A. L. van der Smit te Maarssen. GEREF. KERKEN Beroepen te Harmeien C. H. van den Berg, kand. te Hilversum. Bedankt voor Vollenhoven-Sint Jansklooster C. W. de Ruiter te Visvliet (Gron.). GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Dordrecht H. Rijksen te Vlaardingen. De Stockholmse hoogleraar George de Hevesy, die de atoom-vredes prijs van 75.000 dollar verwierf voor zijn baanbrekend werk op het gebied van radioactieve isotopen. Prof. de Hevesy zal deze prijs in januari in New York in ontvangst nemen. De vorige en eerste winnaar van deze prijs was de Deense kernfysicus Niels Bohr. In het algemeen kan van een gunstige septembermaand voor de haringtreilers, treilloggers en kotters gesproken worden. De vangsten van de vleetloggers waren matig, een normaal verschijnsel voor deze maand. In de eerste 3 weken van september was het weer gunstig voor de visserij, doch aan het eind van de maand woeien er stormachtige winden uit westelijke rich tingen. De kleinere schepen waren tijdig voor de storm binnengelopen, de treilers en kotters waren gedwongen om te steken en van de drjjfnetloggers gingen veel netten verloren. Van de stoom- en motortreilers namen alle deel aan de haringtreilvisserij, de gevangen vis werd als bijvis aangemerkt. Een 40-tal treilloggers viste op diverse plaatsen op de Noordzee tot Helgoland toe, waar kabeljauw, schelvis, makreel, haring, schol en tong werden gevangen. De resultaten waren lonend, de reisduren varieerden van 412 dagen. Ditzelfde geldt ook voor een 23-tal grote kotters, de reizen waren iets korter, n.l. van 39 dagen. Voorts wisten 153 kleinere kotters van de gronden langs de Nederlandse kust tot aan de „P"-boeienlijn en Borkum. De vangst was schol, tong, schar, wijting, tarbot, bot en griet. Op de oostelijke gronden werd meer tong gevangen, op de westelijke gronden meer schol en min der tong. De resultaten van de kotters, die op de ooselijke gronden hadden ge vist, waren over het algemeen zeer be vredigend, van de andere waren de resul taten matig tot goed lonend. HARINGTREILVISSERIJ De haringtreilvisserij werd uitgeoefend door 3 stoomtreilers, 62 motortreilers en grote motorloggers plus 27 kleinere mo- torloggers. Er werd zowel noordelijk (Vi- kingbank) als zuidelijk gevist (Fame Deep en Doggersbank). Over het alge meen waren de resultaten goed. Een motortreiler uit IJmuiden wist in 8 da gen tijd f. 44.500.te sommen. De vang sten waren wisselvallig. Een aantal sche pen had dagvangsten van 1020 last haring; enige malen scheurden de net ten door te grote hoeveelheden haring en vis. De stoomtreilers en een aantal motortreilers voerden uitsluitend verse haring en vis aan, terwijl de andere sche pen zoveel mogelijk de gevangen haring zoutten. De aanvoeren van de motortreilers en grote motorloggers bestonden per vaartuig uit 400600 kantjes zoute haring, plm. 500 tot 1200 kisten verse haring en vis, waarvoor f. 22.000 tot f. 48.000.werd besomd, na een reis van 616 dagen. De kleinere motorloggers voerden per vaartuig aan 200 tot 500 kantjes zoute haring en tot 500 kisten verse haring en vis. waarvoor f. 15.000.f. 20.00. werd besomd na een reis van 1123 da gen. Twee motorloggers en drie kleine loggers visten in deze maand in de Ierse Zee. Slechts één motortreiler wist een goed resultaat te behalen, doch voor de andere schepen waren de uitkomsten teleurstellend. SPAJJ VISSERIJ De snurrevaadvisserij werd deze maand niet uitgeoefend. In september visten 74 schepen in span, vanaf de Maasvlakte tot Den Hel der op sprot, zeebliek en pilchards. De resultaten liepen nogal sterk uiteen, ter wijl de vangsten niet meevielen, wat veelal te wijten was aan de grote hoe veelheid kwallen. Een Urker span stond aan de top en wist in de eerste 3 weken 117.000 kg. te vangen, waarvoor f. 28.589 werd besomd. De garnalen-visserij werd alleen om de zuid gevist. Een 70-tal schepen uit Brouwershaven, Ouddorp, Vlissingen, Veere, Breskens en Stellendam oefen den deze visserij uit. De resultaten wa ren over het algemeen gunstig. De hoeveelheid treilharing en zeevis door alle treilschepen aangebracht be droeg in september 15.677.039 kg., met een opbrengst van f. 7.168.709.(v. j. september 18.237.070 kg., opbrengst f. 6.543.602.de gemiddelde prijs was dus aanmerkelijk hoger, dit blijkt ook uit de volgende soorten: verse haring gemiddeld f. 0.37 per kg. (v. J. f. 0.22), gezouten treilharing f.0.41 (f.0.34),verse makreel f.0.28 Cf. 0.23), schelvis f.0.49 (f. 0.34), kabeljauw f. 0.82 (f. 0.72), wij ting f0.41 (f. 0.26), schol f. 0.63 (f.0.55), tong f.2.96 (f.2.76), tarbotf. 1.56 (f. 1.71). Van deze aanvoer van 15.6 miljoen kg. bestond 9.1 miljoen kg uit verse en gezouten haring. In de maand september namen 127 schepen deel aan de haringdrjjfnet- visserü en 87 aan de haringtreilvisserij. (Van Katwijk waren er 35 vleetloggers en 23 treilers). DRIJFNETVISSERIJ De drijfnetvisserij werd uitgeoefend in een vrij groot gebied, dat zich uitstrekte van 56° 20' NB tot 53° 50' NB en van 1° 40' WL tot 1° 40' OL. De resultaten waren over het algemeen genomen min der gunstig. De eerste week waren de vangsten ruim en tegen het einde van de maand matig tot slecht. De haring, welke noordelijk was gevangen bestond uit mooie volle haring, gemengd met een enkele ijle. Op de zuidelijke gronden ving met een kleiner soort haring, die gemengd was met toters. GOEDE MARKT De marktstemming voor alle soorten haring was gedurende de gehele sep tembermaand zeer goed en de handel levendig. De gemiddelde prijs gedurende het tijdvak 22 mei tot en met 31 augustus van gezouten haring bedroeg f. 45.87 per kantje tegen f. 42.06 over dezelfde periode van 1957; de prijs van verse haring be droeg over dit tijdvak in 1958 f. 0.32 te gen f. 0.26 voor de teelt 1957. De financiële resultaten van de haring visserij t/m 31 augustus 1958 waren gunstiger dan in 1957. De gemiddelde besomming van begin teelt t/m 31 augustus bedroeg f. 80.595.per vaar tuig tegen f. 74.270.per vaartuig van begin teelt t/m 31 augustus 1957. De aanvoer van verse haring bedroeg in de maand september te IJmuiden 3.336.338 kg. (v. j. 5.473.494 kg), hiervan ging 7% naar de vismeelfabrieken (v. j. 21%) en te Scheveningen 1.534.263 kg. (v. j. 1.058.224 kg.), de vismeelfabrieken kregen hiervan dit jaar 2% (v. j. 39%). We zien dus dat Scheveningen als aan- voerhaven van verse haring geweldig in betekenis is toegenomen. Een en ander lazen wij in het Visserij - Nieuws. Bekwaam spel op gerestaureerd orgel De Gereformeerde Kerk te Sassenheim bezit een instrument met verschillende waardevolle eigenschappen. Oorspronkelijk gebouwd door de fa. Standaard, werd het dit jaar gerestaureerd en uitgebreid door de fa. Leeflang te Apeldoorn. In dispositie en intonatie is kennelijk gestreefd naar het vermijden van uitersten, teneinde het instrument zonder bezwaren geschikt te maken voor het vertolken van verschillende stijlen. In deze opzet is men gelukkig geslaagd! Het instrument werd deze zomer reeds in gebruik genomen, doch gisteravond vond er voor het eerst een officieel concert op plaats door de organisten Chr. Hanegraaff en Simon de Zee, resp. te Leiden en Oegstgeest in functie. Het programma was populair in de goede zin samengesteld. De concertge vers hadden er kennelijk naar gestreefd door middel van werken in verschillende stijlen en van componisten van diverse landen een zo groot mogelijke verschei denheid van klankencombinaties te laten horen. Chris Hanegraaff vergastte zijn ge hoor met enkele variaties over Psalm 6 van Anthonie van Noordt, zeer karakte ristiek geregistreerd. Overigens was de kennismaking met deze tijdgenoot van Sweelinck en in de zeventiende eeuw organist in de Nieuwe Zijdskapel te Am sterdam intressant! De C-moll van Joh. Seb. Bach kreeg een waardige vertolking en demon streerde duidelijk het „degelijke" in de dispositie van dit instrument. Het lieflijk gevarieerde Noël VI van d'Aquin, waarin kennelijk de klaveci- nist aan het woord is, gaf gelegenheid kennis te maken met de gave en mooi geëgaliseerde tongwerken. Met het fees telijk Trumpet Tune van Purcell besloot Hanegraaff zijn bijdrage aan dit pro gramma. In dit werkje kwam de heldere intonatie zeer tot zijn recht. Het is ove rigens voor de orgelbouwers geen ge makkelijke taak geweest de gestelde idealen te verwezenlijken, daar de akoe stiek van het gebouw o.i. niet gewil lig is. Ten slotte hoorden we van Simon de Zee een merkwaardig stuk Mozart van een speeldoosachtig effect. Niet belang rijk, doch wel genoeglijk om de veelzij digheid van het orgel te laten horen. Van Max Reger volgden drie prachtige, korte koraalvoorspelen voor „Wer nur den lieben Go'tt laszt Walten", Herr Jesu Christ, dich zu uns wend", en „Ein feste Burg ist unser Gott". In deze laatste koraalbewerking ligt de melodie in de onderste stem. Hierop zijn har monieën gebouwd, zoals Reger dat vermag. Dat dit orgel geschikt is voor Franse werken bleek uit Francks Pré lude, fugue et variation. Met dit werk is men ten volle vertrouwd; het uitvoe ren ervan schiep geen enkel technisch probleem. Het laatste orgelwerk Dialogue sur les mixtures liet ons kennismaken met de nog in leven zijnde Franse com ponist Jean Langlais. Hier liet het in strument zich men zou haast zeggen van zijn geestige kant horen in het juiste gebruik van de fraaie vulstem- men, in gematigde moderne klanken. Het is jammer, dat een zo gering aantal leden van de kerkelijke gemeente belangstelling heeft getoond voor de toe wijding, waarmee dit tweetal bekwame organisten zich van zyn taak heeft ge kweten. In een openings- en slotzang hebben zij de luisteraars nog een aan deel gegeven in deze alleszins mooie en stijlvolle avond. W. „Atlas" niet succes gelanceerd: eerste lange-afstandvlucht Op Cajje Canaveral is gisteravond een intercontinentaal ballistisch projectiel van het type „Atlas" gelanceerd. Het was de bedoeling, dat het projectiel een vlucht zou maken over een afstand van 10.000 km, de reikwijdte van de „Atlas". Later werd medegedeeld, dat deze eerste proefvlucht voor lange afstand van de „Atlas' met succes is bekroond. i G. M. Lambrachts, Rijn- en Schiekade zijn de namen en adressen van de gelukkigen onder de ruim 2000 inzen- 108, Leiden. die tijd en moeite, besteed aan de oplossing van onze Advertentieprijsvraag, C. Brouwer, Ververstraat 10, Leiden. zien met een prijs. Hoofdprijs van f 100. vr. T. J. v. d. Neutv. d. Wolk, Groen- lovenstraat 24, Leiden. Hoofdprijs van f 75. vrouw Griekspoor, Papengracht 14a, Hoofdprijs van f 50. Tuininga, Balistraat 34a, Oegstgeest. ■ie hoofdprijzen van f 25. Aardamseweg 5, Ter Aar. M. E. JanseBuis, Celebesstr. 5, eiden. vr. H. J. C. v. WeerenNeyenhuys, Siegenbeekstraat 29, Leiden. Tien prijzen van 110. G. Berkheij, Jan Evertsenlaan 7, legstgeest. Rijnkade 2, Leiden. d. Wilk, Breestraat la, Leiden, W. Ravensbergen, Hoogl. Kerk- 4a, Leiden. E. H. LeemansTaverne, Leven aal 122, Leiden. v. Dijk, Haarlemmerstr. 274a, Leiden. 1. H. v. d. Krol, Leidseweg 202, Voor- :hoten. v. d. Hoek, Lange Mare 29, Leiden. Feitsma, Langestraat 29, Leiden. F. E. Mugie, Sporthoflaan 33, Sassen- eim. rwintig prijzen van f 5. de Tombe—Huurman, Prins Bern- ardlaan 55, Oegstgeest. v. Dijk, Mar. Poststr. 36, Valkenburg. N. Bouter, Jan van Goyenkade 15, Mej. M. Kuyt, Tyloosstr. 8, Sassenheim. J. den Os, Kamperstecg 6, Leiden. J. J. VooysKorndoffer, Duinroosstr. 2, Katwijk aan Zee. Mevr. A. de Vos, Volmolengracht 15, Leiden. P. G. A. Fleur, Roodenburgerstraat 21, Leiden. Mevr. H. C. KorsVerhoog, Plantage 14, Leiden. Mevr. J. HarloffDe Ruyter de Wildt, Schoutenburgerstraat 11, Oegstgeest. H. Hilders, Utrechtse Jaagpad 129, Leiden. L. Martijn, Prinsenstraat 104, Leiden. M. WurzerSondermeyer, De Sitter- laan 115, Leiden. J. Vochteloo, Berkenkade 27, Leiderdorp. P. Montfoort, Druckerstraat 30a, Leiden. C. Hakemulder, Morsweg 102, Leiden. A. F. v. Weeren, W. de Withstraat 51, Alphen. W. Volkert, Fr. Hendriklaan 3, Voor schoten. J. Hogewoning, Anemonestraat 5, Rijnsburg. P. v. Westrienen, Resedastraat 22, Lei derdorp. Veertig prijzen van f 2.50 Fam. W. J. Sierach, Bakh. Rozeboom- straat 29, Leiden. L. H. v. Vuuren, Waardgracht 66, Leiden. L. J. Verhoeks, Spieghelstraat 40, Leiden. J. Klcijn, Dr. de Bruynestraat 12, Lei derdorp. H. v. d. Breggen, Oude Nieuwveense- weg 97, Nieuwveen. P. Helversteijn, Sumatrastraat 26, Leiden. I A. C. Zuiderduin, Kerkplein 1, Voor schoten. Fam. Kobes, Julianalaan 13, Oegstgeest. K. Mechelse, Maredijk 41a, Leiden. Mevr. C. Schadee, Marelaan 8, Oegst geest. Hannie A. Mieloo, v. d. Waalsstraat 33, j Leiden. H. J. v. Hugten, Koningstraat 3, Leiden. Jac. v. Heijningen, Lod. v. Deijsselstr. 30, Leiden. Mevr. L. Reizevoort, Rijn- en Schie kade 53, Leiden. I. J. Zwaart, Aarstraat 1, Leiden. Mej. C. E. Brandt, Bilderdijkstraat 12, Leiden. A. GutterVan Strien, Zanderjjweg 4, Katwijk a. d. Rijn. P. Mieloo, Roemer Visscherstraat 26a, Leiden. P. J. Kuilenberg, W. de Zwijgerlaan 26, Leiderdorp. C. H. Boom, Kraaierstraat 1, Leiden. H. Teske, Papelaan 90, Voorschoten. Mevr. D. de Bruin—Plasmeijer, Hendrik straat 6, Leiden. Mevr. A. Landesbergen, Verl. Nassau- straat 3, Leiden. Jac. v. d. Plas, Voorstraat 15, Katwijk aan Zee. H. VerverSteeds, Burgem. de Kempe- naerstraat 9, Voorschoten. R. Verwoerdt, Nic. Beetsstraat 3c, Leiden. Mevr. v. d. Kaajjv. Noort, Lod. v. Deijsselstraat 15, Leiden. P. J. Schouten, Buys Ballotstraat 76, Leiden. L. Hartevelt, Drieplassenweg 11, Katwijk aan Zee. J. D. Philippo, Kerkplein 10, Hillegom. J. Eikerbout jr., Koninginnelaan 36, Leiden. H. Swinkels, Jan v. Houtkade 27, Leiden. H. B. v. Zeyl, Aarkade 71 rd, Alphen aan den Rijn. J. Staverman, Fruinlaan 6, Leiden. J. Woutersloot, Schelpenkade 60, Leiden. D. R. Balfour van Burleigh, Grunerie- laan 18, Oegstgeest. Mevr. Ghijsels, Parklaan 67, Sassenheim. L de Vink, Lammenschansweg 142, Leiden. 1. A. Ladan, L. Rijndijk 28, Leiden 2. Trlandn theater, Breestraat 3. H. de Nle, Nieuwe Rijn 4. Hoogendoorn. Haarlemmerstraat 154 5. Radio Wira, Haarlemmerstraat 91 6. Sasburg, De Wetstraat 36 7. J. Schrama, Langebrug 51 8. Van Ooy, Breestraat 39 9. Hees Kantoormachines, Hogewoerd92 10. Van Tongeren, Levendaal 104 11. K. J. Nagtegaal. Cobetstraat 85 12. Dreef, Burgsteeg 13. De Graaff, Breestraat 29 14. D. Ladan. Molensteeg 27 15. Jo v. Eyken, Haarlemmerstraat 87 16. J. Labrüjère Haarlemmerstraat 59 17. Maison Domé, Haarlemmerstraat 73 18. Brinks. Haarlemmerstraat 126 19. Van Muyen, Hooigracht 54 20. Ter Wee. Hooigracht 86 21. Joh. Boelee, Morsweg 176 22. Poptie, Haarlemmerstraat 115 23. Sam v. Weesel. Hogewoerd 112 24. Nolet, Botermarkt 89 25. Wakka, Kraaierstraat 30 26. Cowboy, Hogewoerd 50 27. Film, Lange Mare 66 28. Voortman Haarlemmerstraat 20 29. v. d. Water. Haarlemmerstraat 207 30. Jan v. Hartevelt, Haarl.straat 210 31. Lampe, Breestraat 161 32. Van Manen. De Lantaarn, Leven- daal 27 33. De Groot-v. Egimond, Haarlemmer straat 145—147 34. Het Houtpaleis, Herenstraat 20 35. J. J. de Jong, Zeemanlaan 12a 36. J. H. Maas, Hogewoerd 88 37. Balkesteln. Hogewoerd 111 38. H. Landsdaal, Vrouwensteeg 3 39. Drog. De Hogewoerd. Hogewoerd 189 40 Wout Bergers, Haarlemmerstraat 232 41. M. Veerman, Hogewoerd 94 42. Discomarkt 43. Kapsalon „Michele", 5 Meiplein 80 44. J. P. v. d. Blom. Steenstraat 57 45. Dreef. Burgsteeg 46. P. v .d. Heiden. Nieuwe Rijn 35 47. Van Vliet, Haarlemmerstraat 248 48. Wijnnobel en Chevallien Breestr. 108 49. Dreef, Burgsteeg 50. Van Kempen, Breestraat 122 51. Pel, Morsweg 52. Boekkooi, Oude Vest 189 53. A. Leemans, Levendaal 122 54. Dreef, Burgsteeg 55. De Verf ton. Hogewoerd 75 56. A. Ladan. Lage Rijndijk 28 57. H. de Haan, Oranjeplein 5, Voor schoten Eradus, Haarlemmerstraat 12 Willy Kanbier, Haarlemmerstraat 52 Jan Zeilstra, Kraaierstraat 19 L. Holshuijsen, Levendaal 166b Snaathorst, 5 Meiplein 162 I. v. Weerlee, Hogewoerd 69 Adiï. v. Ooy, Breestraat 39 Regina, Hogewoerd 93 Van Deene, Breestraat 12 Leidsche Spaarbank, Oude Rijn 56 Fa. Reekers. Haarlemmerstraat 121 Overduin, Hooigracht 62 Walters, Vismarkt 1 Buurman, Breestraat 3 Hartevelt. Langegracht De Nobel. Langestraat 4 Het Broekenpaieis. Haarlstraat 54 De Pelikaan, Pelikaanstraat 27 M. v. Essen, Breestraat 37 Kanbier. Haarlemmerstraat 196 J. Sadlo, Herenstraat 18 Coppers, Maarsmanssteeg 23 De Broekenspecialist. Haart .straat 195 J. de Nie, Kort Rapenburg 10 Den Holden, Janvossensteeg 75 Kapsalon Lucien, Haarlstraat 234 Boom, Kraaierstraat 1 Dreef. Burgsteeg Schaart, Warm onder weg 24. Oegstg. P. J. Maartense, Hoogstraat 6 Fa. Lens en Co, Nieuwe Rijn 3940 Vroom en Dreesmann M. L. Sweris, Prinsessekade 4 Stol, Nieuwe Rijn 14 Dreef, Burgsteeg Casino, Hogewoerd Fa. L. A. Knegtel, HaarLstraat 218 Elami, N.V., Haarlemmerweg 24 Maison Henry. Breestraat 41 v. d. Klugt, Haarlemmerstr. 256258 J. Stam, Terweeweg 60. Oegstgeest Verheul, Haarlemmerstraat 86 Mandersloo. Donkersteeg 14 Japle, Marktkraam Harry Meijers. Haarlemmerstraat Maison Gejo. Haarlemmerstraat 33 Kamsteeg, Oegstgeest Kok v d. Mei], Hogewoerd 35 Van Zijp Haarlemmerstraat 279 Drog. Boerhaave. Haartemmerstr. 68 Cor. v, Valderen. Haarl.straat 269 ■ne Kemp, Botermarkt 12 Fa. J. J v. d. Wiel. Nieuwe Rijn 62 Jan Zeilstra Kraa'erstmat 19 v. d. Burg. Ranenburg 57 De VulDenkliniek Breestraat 145 Damesknr>caion .Mary Home", Bree straat 148 Firma De Koning, Haarlemmerstraat Gijs v. Dam Noordeinde 11 Fa. Meerpoel. Breestraat 171 Jan Wolfslag. Breestraat 123 Jan Vonk. Haarlemmerstraat 81 Van Velzen, Noordelm'o 24 A. Zwart. Hooigracht 18 Van Kampenhout, Haarlstr. 125-127 M. de Vries, Haarlemmerstraat 178 124. De Wit's Handelshuls, Oude Vest 111 125. Sporthuis v. d. Staay, Botermarkt 28 126. Fa. D. Kret, H. Rijndijk 71 127. A. Verhoog. Haarl.straat 5761 128. Van Schaick, Haarlemmerstraat 246 129. Westlandia, Kort Rapenburg 4 130. De Zwltsersche, Haarlemmerstr. 238 130.. Jongman, Geversstraat 13, Oegstg. 132. Prononce, Breestraat 65 133. G. A. Nouwens, Rhilngeesterstraat- weg 9496. Oegstgeest 134. Gé Hofenk, Haarlemmerstraat 66 135. De Nijverheid, Haarlemmerstraat 40 136. Surlngar, Breestraat 108 137. Zlegelaar, Hogewoerd 131 138. C. Walenkamp, Prinsessekade 1 139. Studio Koopman. Hooigracht 96 140. Hunkemöller Lexis. Breestraat 99 141. W. Brouwer, Haarlemmerstraat 23 142. Van Leeuwen, Herenstraat 7783 143. Matze. Hogewoerd 115 144. Haroem, Nieuwe Rijn 4748 145. Het Weense Huls, Breestraat 32 146. Vlasveld, Doezastriaat 20 147. Schoenmakerij Zierlkzee, Bakkerstg. 3 148. H. Hugens, De Kempenaerstraat 29, Oegstgeest 149. Dreef. Burgsteeg 150. De Llchthal. Haarlemmerstraat 293 151. Leidsche Autoboxen Garage, v. Ol- denbarneveltstraat 37 152. Beurse. Morsweg 30 163. Van Cleef, Haarlemmerstraat 172 154. Foto Holvast, Apothekersdijk 27 155. Jac. Arnoldus, Utrechtse Jaagp. 7 156. Dusoswa. Turfmarkt 2 157. Leldseihe Matrassenfabr. (Olga) 158. Radio Llgtvoet, Kraaierstraat 10 159. F. J. v. d. Togt. Breestraat 5 160. Het Wolhuis, Kort Rapenburg 2 161. Ah-T8jou. Korte Pleterkerkkoorstg. 10 162. De Vooruitgang. Haarl.straat. 192 163. Corver, Haarlemmerstraat 88 164. Troost, Haven 14 165. Llgthart, Terweeweg 84. Oegstgeest 166. Iemco. Nieuwe Rijn 30 167. C. Doncker. Breestraat 159 168. De Kleine Winst, Haarl.straat 51 169. Meerpoel. Breestraat 171 170. Boekh B. de Kier. Nieuwe Rijn 45 171. Jo v. Eyken. Haarlemmerstraat 87 172. Herreur Haarlemmerstraat 162 173. Van Berge Henegouwen. Aalmarkt 12 174. Vroom en Dreesmann 175. Langezaal. Stille Ri1n 34 176. Hoogeveen. Haarlemmerstraat 5-7-9 177. Gebr. Paes. Breestraat 58 178. M. de Vries, Haarlemmerstraat 149 179. Le Gourmet. Breestraat 33 180. De Keurslagers 181. Van Cleef Botermarkt" 25 187. Wakka Krsaterstraat 30 183. Dreef. Burgsteeg 184. Jan de Nie, Kort Rapenburg 10 185. Futura, Burgsteeg

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7