ASPRO Reactie en herstel op de beurzen 2 *aspro,s ...-en Uti&itioeeh fit.' Voorzichtig met kapitaal zijn! SIR WINSTON CHURCHILL WORDT MORGEN 84 JAAR Japanse dynastie is een van de laatste vorstenhuizen in Azië 97ste jaargang Zaterdag 29 november 1958 Derde blad no. 29608 (Advertentie) Wacht niet tot Uw hoofd of keel gaat dichtzltten. Neem onmiddellijk 'ASPRO' en U voelt zich opknappen. Miljoenen mensen over de hele wereld ondervinden het dagelijk». Ook zenuwpijn, reumatische aandoeningen en gevoel van rillerigheid verdwijnen snel door 'ASPRO'. Mis niets van Uw levensvreugde. Voel U prettiger opgewekter door 'ASPRO'. 'ASPRO' Irriteert Uw maag niet. Houd het altijd bij de hand Culster naai onj prggnmmt MERHAUNG OP VERZOEK" mtt Radio buemburf (208 m.f ledtrt tondigmoigai 10.45 vu» Hoger uitgaven per werknemer in bedrijf (Van onze financiële medewerker) Het is moeilijk na te gaan welke oorzaken de scherpe reactie, welke in het begin van deze week op de Newyorkse beurs intrad, moet worden toegeschreven. Doorgaans werken, evenals by een hausse, allerlei oorzaken samen. Het heette dat de economische opleving, welke op de aandelenmarkt een van de bewegings factoren was, minder snelle vorderingen maakt dan men meende te mogen verwachten. De recente discontoverhoging heeft vermoedelijk overeenkomstig de bedoeling als een waarschuwing gewerkt tegen een overdreven beursoptimisme, dat ook wij reeds enige tjjd hebben gesignaleerd, terwijl voorts de politieke onrust rond Berlijn het hare tot de vrij scherpe koersdaling in New York zal hebben bijgedragen. Hoe dit zij, uit een markttechnisch oogpunt is die koersdaling een gezonde correctie op een koersniveau dat nog nauwelijks met rendementsoverwegingen verband hield en voor een groot deel op verwachtingen van een snel economisch herstel en mede van een verdere dollarinflatie was gebaseerd. Intussen heeft de markt zich reeds weer krachtig hersteld, waarmee zij van een groot weerstands vermogen heeft blijk gegeven. Een vraagstuk, waarmee men zioh ook in de V.S. bezighoudt maar dat ook voor Europa en ons land'geldt, Is de hand having van een verantwoord evenwicht tussen de particuliere 'bestedingen en de kapitaalvorming welke aan de uit bouw en modernisering van de bedrij ven, zowel van de industriële als van de agrarische, ten goede moet komen. Ter wijl in de V.S. een aanmerkelijke toe neming van de particuliere bestedingen kan worden geconstateerd, waarbij voor de niet-duuraame goederen zelfs een re- cordstand werd bereikt, vraagt men zich in de wereld van de staalindustrie af hoe men in de komende jaren aan de middelen moet komen, welke nodig zijn voor de vergroting van de oapaciteit, voortvloeiende uit de aanwas van de bevolking. De toekomstige ontwikkeling van de rentestand houdt hiermee natuurlijk ten nauwste verband en dit vraagstuk is uiteraard ook voor de effectenbeurzen van grote betekenis. De jongste koersstij ging hier zowel als elders, is immers voor een deel gevolg van de gedaalde rentetarieven Terwijl het disconto in de V.S. onlangs is verhoogd, ging de Neder- landsche Bank tot een verdere verlaging over, waarop Engeland met een verla ging van 4Vs% tot 4% is gevolgd. Hier door wordt de verbeterde monetaire po sitie van de Europese landen tegenover de V.S. gedemonstreerd, maar tevens dat men van hogerhand de toevloed van buitenlands kapitaal ietwat poogt af te remmen, omdat zij wegens haar tijdelijk karakter een gevaar voor de nationale economie kan opleveren; Ook de gunstige verhouding, welke er tussen de invoer en de uitvoer bestaat, is gelijk wij eerder schreven niet van blijvende aard. zoals dezer dagen nog eens door de ministers Hofstra en Zjjlstra is geaccentueerd. Ook het Centraal Orgaan voor de eco nomische betrekkingen met het buiten land vestigt hierop in haar rapport over het derde kwartaal de aandacht, omdat bij een opleving van de conjunctuur in eerste instantie een vermeerdering van de invoer moet worden verwacht tegen waarschijnlijk snel aantrekkende grond stoffen prijzen. Het aspect van handels- en betalingsbalans kan dus in korte tijd radicaal worden gewijzigd en wij zullen daarom zuinig met ons kapitaal moeten omspringen willen wij voor de ook in ons land immers snel groeiende bevolking het peil van de materiele welvaart hand haven en veihogen. In dit verband heeft prof. Groeneveld van de Economische Hogeschool te Nij megen de zeer juiste opmerking gemaakt, dat verouderde begrippen omtrent ka pitaal en kapitaalwinst de Nederlandse economie grote schade kunnen doen. Kapitaalwinst kan niet met uitkerings winst worden gelijkgesteld, maar moet voor een groot deel middel zijn tot zelf financiering als een van de belangrijke middelen tot verdere industrialisatie. Niet alleen de bevolkingsgroei maar ook de snelle vorderingen van de technische en de technologische wetenschap dringen tot een voortdurende vernieuwing van het produktie-apparaat dat in ons land meer en meer op de kwaliteitsverbete ring de zg. fijnmechaniek, moet worden afgestemd. In die kapitaalintensieve bedrijven moeten steeds grotere bedragen per werknemer worden geïnvesteerd om de produktiemiddelen aan de eisen van deze tijd te doen beantwoorden In de V.S. komt de investering in sommige bedrij ven (petroleum, tabak, alcohol) reeds op 50.000 per werknemer en ook voor de landbouw wordt een dergelijk bedrag aangenomen. In de scheepvaart van Noorwegen komt men per werknemer op Kr 1 miljoen (f. miljoen), in de Noorse alumdniumindustrie op Kr. Va miljoen (f. Va miljoen) en daar de fiscus veelal geen afschrijving op vervangings waarde toelaat, zullen de ondernemin gen in hun grote kapitaalsuitgaven door extra reserveringen moeten voorzien. Dit is ook hierom nodig, omdat de rentabi liteit van de nieuwe investeringen veelal aanmerkelijk kleiner is dan van de oude. Men treft hiervan een sprekend voor beeld aan in het vorige week versche nen prospectus van de Ver. Machine fabrieken (Stork en Werkspoor)welke zoals men weet f. 16 miljoen obligaties hebben uitgegeven. In de jaren 1952 1957 is door dit concern voor rond f. 100 miljoen geïnvesteerd terwijl het exploi tatiesaldo in die jaren nagenoeg gelijk is gebleven en het is dus maar goed dat men de ogenschijnlijke grote winsten niet voor de uitkering van hoge dividen den heeft gebruikt, maar in genoemde jaren f. 90~ miljoen heeft afgeschreven en nog eens f. 45 miljoen heeft gere serveerd terwijl aandeelhouders de laat ste jaren 10% dividend hebben ontvan gen. De aloude misvatting dat winst kan worden verteerd, d.w.z. voor consumptie kan worden besteed, is daarom vooral in deze tijd een ernstige bedreiging voor de Nederlandse volkswelvaart en ten aanzien van de vraag welk deel van het nationaal inkomen voor de consumptie mag worden bestemd, zal men, zoals prof. Groeneveld heeft opgemerkt, uiterst voorzichtig moeten zijn teneinde te voorkomen dat een voordeel op korte termijn in een nadeel op lange termijn verkeert. In dit verband is het alleszins verklaarbaar dat tegen een vermogens- aanslagbelasting. welke bij minister Hofstra in studie is, grote bezwaren worden ingebracht, niet het minst omdat de opbrengst van zulk een belasting via de uitgaven van de Staat, dan wel via de verlaging van de z.g. vrijgezellenbe lasting zal worden verteerd. De 'betrekkelijke ruime kapitaalsmarkt kan licht tot de conclusie leiden dat we vooreerst op een nog ietwat dalende rentestand mogen rekenen, een indruk, die ook door het succes van de nieuwe staatslening is versterkt. Men zal hier bij echter moeten bedenken dat de thans door de regering gevraagde f. 250 mil joen geen deel uitmaken van het voor 1959 te dekken tekort maai- op de dek king van het 'tekort voor 1958 betrekking heeft, zodat de Staat in de loop van het volgend jaar nog tenminste f. 800 mil joen zal moeten lenen De lagere pu bliekrechtelijke organen blijven ook in de markt zoals wel blijkt uit de thans aangekondigde 4V2% lening van f. 100 miljoen a 97%% door de Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten. Voor het ko mende jaar zullen deze organen naar schatting f. 900 miljoen moeten op nemen. In een onlangs gepubliceerde becij fering van de minister van Financien heeft deze de kapitaalbehoeften voor 1959 in totaal op f. 2450 miljoen ge raamd, een bedrag dat naar zijn mening ook als besparing door spaarbanken, fondsen e.d. zal kunnen worden opge bracht. De kapitaalsbehoeften van het bedrijfsleven zijn in die calculatie echter op niet meer dan f. 550 miljoen geschat en het is zeer de 'vraag of dit bedrag voldoende zal zijn om de noodzakelijke investeringen in het komende jaar te financieren. Het feit dat de emissiestroom in ons land aanhoudt bewijst dat, naarmate de voorraden moeten worden aangevuld en de produktie moet. worden verhoogd, grote kapitalen nodig zyn. Om niet te spreken van de exportkredieten, welke moete^ worden vertrekt om buiten landse orders te kunnen bemachtigen, zoals die blijkens het prospectus ook bij de Ver. Machinefabrieken het geval is. Prof. Groeneveld heeft dus gelijk: we zullen met ons kapitaal voorzichtig moeten omspringen! Groot staatsman vindt in het zuiden van Frankrijk de zozeer verdiende verpozing Vele prinsen, sultans en maharadja's Keizerlijke verloofde in Japan uit voornaam geslacht De verloving van de Japanse Kroon prins met een niet-adellijk meisje (al komt zij uit een familie van „samoerai", de trotse krijgslieden van het feodale Japan is misschien de meest opzien barende consequentie van de moderni sering, die het Japanse keizerschap sinds het einde van de tweede wereld oorlog ondergaan heeft. Sinds 660 voor Christus zijn de Japanse keizers be schouwd als „levende goden", recht streekse afstammelingen van de zonne- godin Amaterasoe. De keizerlijke palei zen zijn als door een „gordijn van chrysanten" afgescheiden van het volk. Keizer Hirohito heeft daaraan in 1946 een einde gemaakt, toen hy procla meerde, dat hij een mens, géén god, was. Sindsdien is de keizerlijke familie het volk wat nader gekomen, ai blijft zij nog vaak en voor velen een enigs zins mysterieus begrip. Het keizerschap in Japan, eeuwen lang niet veel meer dan een symbolische instelling onder de militaire dictators, de Sjogoens, werd met de troonbestij- Ad verten tie. Leiden, Maarsmanssteeg 8 Telefoon 20685 vrijwel doof. Hij lijkt niet meer op de krachtige figuur wiens woorden acht tien jaar geleden in datzelfde Lagerhuis en ver daarbuiten met spanning werden vernomen. Meer en meer wordt hij een vaste bewoner van de Franse Rivièra. Hoezeer hij ook zijn geboorte land liefheeft, het milde klimaat van Zuid-Frankrijk biedt hem, die zijn hele leven vatbaar is geweest voor borst kwalen, bescherming tegen de ongunst van het Engelse weer. Daar, in het zuiden, is Churchill nog een actieve oude heer. Hij maakt toertjes met het jacht van de rijke reder Onassis, dineert in vermaarde restaurants en savoueert zijn legenda rische sigaren. Dit jaar heeft hij voor het eerst een tochtje per helikopter ge maakt, naar het Amerikaanse vliegdek- schip Randolph in Cannes. Hij schildert er veel, daar aan de Rivièra. maar de laatste tijd zijn geen nieuwe werken van hem tentoongesteld. Men zegt wel, dat hij geen geduld meer heeft om een doek af te maken. Het verveelt hem voor het af is, en hy be gint aan een nieuw onderwerp. Laafste kopsfukken van een landhuis ^Um^nden Er sullen be™ «SV'wïSrtSL'Ha tiidoerk hereniad geen feestelijkheden zijn, geen toe- was ernstig ziek van januari tot eind r.japt k neremga juichingen. Zelfs zal er geen bood- maart. Op 2 april echter had de 83-ja- Er stonden tranen in Winston schap van Churchill aan de wereld rige zich hersteld, die dag ontving hy Frankryks president Coty als zijn gast. Het menu vermeldde champagne en sigaren: „Winnie" was beter. Op 12 september vierden de Chur- chills hun gouden bruiloft. Het plan was een groot feest te geven, waarop tal van beroemdheden aanwezig zouden zyn, maar het werd veranderd, omdat dit te vermoeiend geweest zou zyn. In plaats daarvan was er een intiem familiediner. De liefste gasten waren voor Churchill ongetwijfeld zijn kleinkinderen. Op 6 november jJ. reisde Sir Winston naar Parijs op uitnodiging van De Gaulle, die hem de versierselen van de Orde der Bevrijding uitreikte, een late hulde aan zyn grootse werk in oorlogs tijd. Daarmee kwam ook officieel een einde aan de tegenstelling, die de be trekkingen tussen deze twee staatslie den zo dikwijls gekenmerkt heeft. Zó vaak dat Churchill eens schreef: „Van alle kruisen die ik te dragen had, was het kruis van Lotharingen het zwaarst". In de terugblik vanuit de ouderdom was die gedachte verdwenen. Churchill en De Gaulle omhelsden elkaar. De laatste groten van een tijdperk hadden zich herenigd. landhuis buiten Londen Er zullen geen feestelijkheden zijn, geen toe juichingen. Zelfs zal er geen bood schap van Churchill aan de wereli Churchills ogen toen hij. op 6 no- zVn- De staatsman handhaaft strikt vember, voor het eerst sinds de zVn stilzwijgen en houdt zijn ge- tweede wereldoorlog generaal De dachten voor zichzelf. Gaulle ontmoette. „Wij zijn de laatst Sommige vroegere medewerkers be- overgeblevenen", moet Sir Winston j weren, dat Churchill zwijgt, omdat hij gedacht hebben. „Alle anderen zijn het betreurt zo oud te zyn. Hij was te heengegaan, en ook ik heb geen „ilfi p te geven in de eerste fnrrtip mppr" Rnnvpnelt Stalin Ko- wereldoorlog, al probeerde hy het wel. junctie meer Kooseveu, mann, no HlJ wa& op zyn best in dg tweede we_ ning George, en andere grote lei- reldoorlog, maar hij was te oud om aan Resolutie Bond van Huis- en Grondeigenaren Geblokkeerd geld terug en huren optrekken De Ned. Bond van Huis- en Grond eigenaren, gevestigd te Den Haag, heeft in de te Utrecht gehouden ver gadering een resolutie aangenomen, waarin hij er bij de regering en Sta- ten-Generaal o.a. met klem op aan- dringt als eerste stap (zo mogelijk met ingang van 1 januari a.s.) de Wet Grootboek voor Woningverbetering in te trekken en de geblokkeerde gelden aan de eigenaars te restitueren. Voorts dringt de bond er op aan in de loop van 1959 met een verdere aan passing van het z.i. te lage huurprijs- peil der vooroorlogse woningen aan te vangen. De bond spreekt in de resolutie als zijn mening uit, dat de kapitaalvoor ziening voor de woningbouw bij herstel van het vertrouwen in het overheidsbe leid met betrekking tot het gebouwd onroerend goed door de erkenning van deze sector als sociaal-economische categorie, geen onoverkomelijke moei lijkheden zal opleveren. De pogingen om het woningtekort te overwinnen uitsluitend door de bouw van nieuwe wonige zullen, aldus de, Bond. een sisyfus-arbeid blijken, zo lang niet aan de onderwaardering van de woondiensten een einde wordt ge maakt. Daartoe zal allereerst een aan pasing moeten plaatsvinden van de prijzen der woondiensten aan het alge mene prijspeil. Dit betekent, aldus de Bond, dat de huren van de vooroorlogse- en daar mede gelijk te stellen na-oorlogse wo ningen op zo kort mogelijke termijn, étappes-ge wij ze, zullen moeten wor den opgetrokken tot het peil van de niemv-houw-huurprijzen op even- wlchtsniveau, met inachtneming van de kwaliteit der verleende woondien- ging van Keizer Meijo, in 1867 een factor van betekenis in het land. De grotere macht der keizers hield evenwel niet lang stand en toen Hirohito het bewind aanvaardde, was het opnieuw de militaire kliek, die de lakens uitdeelde. De nederlaag in de tweede wereld oorlog heeft aan die nieuwe militaire dictatuur een einde gemaakt. De Keizer bleef, maar onder een sterk gedemocra tiseerd bestel. De verloving van de jeugdige Kroonsprins lykt deze demo cratische lyn verder door te trekken. De Japanse dynastie is nog een van de weinige regerende huizen in Azië. Er zijn weliswaar nog talloze prinsen, sul tans, maharadja's en anderen met vor stelijke titels, maar de meesten hebben alle macht verloren. Er zyn op het ogenblik nog vijf regerende Koningen in Azië (in Laos. Cambodja, Siam, Nepal en Afghanistan) plus enkele maharadja's en wat sultans. Tenslotte nog de Dalai en Pants jen Lama's in Tibet. Verdwenen zijn o.a. de oude dynastie in Korea, de Yi-dynastie, die ten val kwam toen Koning Kojong onder druk van de Japanse bezetters en de Chinese Mantsjoe-dynastie, die verdween toen Soen Jat-sen in 1912 de republiek vorm de. De laatste Mantsjoe-afstammeling, Henri Poe-ji heeft nog 'n korte glorietijd gekend, toen hij in 1934 optrad als de door de Japanners geïnstalleerde keizer van Mandsjoekwo. Hij leeft nu in Peking vrijwel als gevangene van het commu nistische regime. Een andere ex-keizer, Bao-Dai van Vietnam, drie jaar gele den afgezet, heeft een beter verblyfsoord gevonden, namelijk aan de Franse Rivièra. De 94-jarige dynastie in Afghanistan is in 1929 na een burgeroorlog wegge vaagd. De revolutionaire leider, generaal Mohammed Nadir Khan heeft zich toen zelf tot Koning uitgeroepen. Hij werd na vier jaar vermoord, maar zijn zoon Mohammed Zahir Sjah is nog altijd regerend vorst. Tot de gevallen koningshuizen beho ren verder die van Birma, Indo-China en Mongolië. Tal van vorsten in India verloren hun machtsposities bij de oprichting van de nieuwe staat in 1947. Niettemin zijn er nog verscheidene in functie, zij het dan onder supervisie van de Indiase rege ring. Tot hen behoort de fabelachtig rijke Nizam van Hyderabad. Sultanaten zijn er nog op verscheidene plaatsen, bijv. in Broenei op Brits-Bomeo en op de Maladiven-eilanden. Een van de meest stabiele en ge respecteerde vorstenhuizen in Azië, bui ten de Japanse dynastie, is het Koningshuis van Siam. waar thans Phoemiphon Adoeldet regeert, afstam meling van Rama 1, die in 1782 de Tsjafcri-dynastie grondvestte. Hr. Ms. Groningen woensdag in Den Helder Hr. Ms.' jager Groningen, van Neder lands Nieuw-Guinea op thuisreis naar Nederland, zal op woensdag 3 december a.s. te omstreeks 12.30 uur in de haven van Den Helder arriveren. Voor de aankomst van het schip zal de com mandant Zeemacht Nederland, de vice- admiraal G. B. Fortuyn, zich aan boord begeven om de commandant en opva renden van Hr. Ms. Groningen te be groeten. Dorpsgenoot met opzet aangereden Een 36-jarige man te Garijp, die I ervan werd verdacht in de nacht van I zondag 16 november j.l. met opzet zyn j 21-jarige dorpsgenoot Jouke P. Kloos terman met de auto te hebben aangere den, als gevolg waarvan deze om het leven is gekomen, heeft tijdens een ver hoor door de substituut-officier van Justitie te Leeuwarden, mr. H. W. Kuipers, bekend opzettelijk te hebben gehandeld. Hy heeft toegegeven zijn slachtoffer 's avonds te hebben opge- sten. Het huidige huurprijspeil dezer wacht met het voornemen hem aan te woningen zal diensvolgens nog met circa 50 a 60 moeten worden ver hoogd. Deze huurverhogingen beho ren onverkort en rechtstreeks aan de eigenaren toe te komen. Het Bondsbestuur heeft de resolutie ter kennis gebracht van o.a. de rege ring, de Raad van Staten en de beide Kamers der Staten-Generaal. ders uit Churchills tijd zijn niet meer. Alleen hij en De Gaulle zijn over gebleven. De laatste heeft zojuist een hoogtepunt in zijn leven bereikt, de eerste leeft de laatste jaren van zijn leven in teruggetrokkenheid, in een rust die stellig ten volle ver diend is, maar die hem wel eens zal kwellen in een tijd waarin de som bere wereldgebeurtenissen om een man als Churchill schijnen te roe pen. Morgen, zondag 30 november, wordt Sir Winston Churchill 84 jaar. Hij zal de dag doorbrengen in zijn het roer te staan bij het aanbreken van het atoomtijdperk. Het moet soms bit ter zijn voor hem dat zijn woorden vergeten raken bij de uitlatingen van een Nikita Kroesjtsjef. Churchill werkt aan zijn geschiedenis van de Engels-sprekende wereld, koes tert zich in de Rivièra-zon, schildert, inspecteert zijn renstal. Verscheidene keren per jaar pleegt hij onofficiële be zoeken te brengen aan de minister, die in Downing Street nr. 10 zetelt, maar nooit heeft men vernomen of hij dan enig advies omtrent staatszaken geeft. Een enkele maal woont hij een zitting van zijn geliefde Lagerhuis bij, doch alleen om te luisteren. Hy is gebogen onder sdjn jaren, en rijden. De Justitie gelooft echter niet, dat het de bedoeling is geweest de jongeman te doden. Grootvader legde zijn kleinkind te vondeling In de vroege morgen van 22 maart j.l. vond een Amsterdamse koopman, wonende aan de Archimedesweg, be neden aan de trap in zyn huis een pasgeboren kind. Hij deed deze vreem de ontdekking toen hij zijn krant uit de bus wilde halen. Op last van de politie werd het vondelingetje, een jongen, overgebracht naar het O.L.V gasthuis, waar het ter verpleging werd opgenomen. Het is de recherche van de Leeuwar der gemeentepolitie thans gelukt de da ders te achterhalen. Gearresteerd zijn de 25-jarige moeder van het jongetje, haar 48-jarige vader en haar 48-jarige moeder, allen wonende te Leeuwarden. Het drietal heeft voor de Officier van Justitie, het tenlaste gelegde bekend. Het kind is op de avond van 21 maart geboren. De grootvader heeft het kind nog diezelfde avond, samen met een 45- jarige man, die om andere redenen reeds is gedetineerd, naar Amsterdam gebracht en het daar aan de Archimedes weg te vondeling gelegd. Kinderbescherming werkt met verouderde cijfers Op de algemene vergadering van de Nationale Federatie voor Kinderbe scherming, die gisteren te Utrecht gehouden werd, heeft de voorzitter, de heer H. L. s'Jacob, het overlijden herdacht van mr. J. Overwater, die voorzitter i9 geweest van de Federatie en die veel tot stand gebracht heeft op het gebied van de kinderbescher mingswetgeving. De heer s'Jacob wijdde voorts enkele woorden aan de steeds stagende ver- pleegkosten van de inrichtingen. Hij verklaarde, dat de besprekingen met de minister van Justitie hierover belem merd worden door de achterstand in de geldhuishouding van de inrichtingen, waardoor men genoodzaakt is met ver ouderde cijfers te werken. Ondanks de bevolkingsaanwas daalt in Nederland het aantal kinderen, dat onder de kinderbescherming valt. De penningmeester, de heer Feiten zei, dat het jammer zou zijn, wanneer deze gun stige ontwikkeling in het tegenoverge stelde zou omslaan doordat met te lage subsidies niet genoeg aan het kinder- beschermdngswerk kan worden gedaan. Hij zag als de enige mogelijkheid om te komen tot een subsidie die de kosten dekt, het geven van een juist beeld van de kostenstructuur in de inrichtingen, en hy riep dan ook de medewerking in van alle betrokkenen. ^rote i^beur tenissevi welpen kun schaduw vocvwt Leidse Amateur Foto grafen Wadden jaar vergadering, 0 en de Cö'op. Vrouwenbond besprak netteomqanq met de menden oNieftxtAftSiMoesje snStadszaal ionq Wet fVed.Madriqaal- Uoor scVuMe liederen Voorschoten gaat weer aan jeugdsthaak doen ...na'stNicokaas Leiden opende de Lfc kt week., (om Uw in koven te verlichten}

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11