Laatste nieuws A.R. Kiesvereniging Oegstgeest vierde 80-jarig bestaan VRIJDAG 11 NOVEMBER 1958 „Beginsel veroudert niet" In de goed bezette en feestelijk ver sierde bovenzaal van de Gereformeerde Kerk vierde de A.R.-kiesvereniging gis teravond haar 80-jarig bestaan. Na het overbrengen van enkele telegrafische gelukwensen sprak de voorzitter der ver eniging, de heer J. P. Brouwer een in leidend en welkomstwoord. De vereni ging, aldus spr. moge 80 jaar bestaan, toch is zij nog niet oud, want het be ginsel waaruit zij leeft, veroudert niet. Het bestaansrecht der A.R. Kiesvereni ging in Oegstgeest is in de loop der ja ren duidelijk gebleken o.m. uit de ver tegenwoordiging in de gemeenteraad en I in het dagelijks bestuur der gemeente. De heer A. v. d. Bos had de niet ge makkelijke taak op zich genomen een historisch overzicht samen te stellen. Hij besprak de zeventige jaren van de vorige eeuw. schetste de toestanden uit die tijd, waarin allerwege aan de gods dienst de rug was toegekeerd. De ver diensten der grote voorgangers zoals Groen van Prinsterer en Kuyper wer den in het licht gesteld en gememo reerd werd dat in Oegstgeest in 1878 de kiesvereniging werd opgericht. Hij noemde dit een geloofsdaad. Na een schuchter begin kwam er zoveel groei, dat er twee verenigingen tot stand kwa men n.l. één aan de Hoge Mors en één aan de Leidse Buurt. Door de eerste an nexatie door Leiden werd een gevoelig verlies geleden. Door de toename der bevolking en een activiteit, vooral onder de jongeren, waarop men thans jaloers moet zijn, werd het verlies ingehaald totdat de volgende annexatie weer een teruggang bracht. Na de oorlog kwam samenwerking tot stand met de CHU, die tot op de huidige dag nog bestaat. Thans dreigt wederom annexatie en opnieuw is daardoor verlies voor de prot. ch. groepen te verwachten. Hij ging met een enkel woord in op de afbrokkeling in de partij en herinnerde aan het slot dat de woorden van Kuy per: „niet de vrijheidsboom, doch het kruis" nog steeds waar zijn. Ds. H. Post, Ger. Pred. te Rijnsburg bracht de gelukwensen over van de Ka mer- en Statenkieskring Centrale. Deze spreker kon de toekomst niet somber in zien en meende dat de A.R. genoeg le venskracht heeft om verliezen in te ha len. De heer F. J. v. Veen feliciteerde na mens de C.H. Kiesvereniging. Hij hoop te dat de tijd niet ver meer zou zijn dat er één grote Prot. Chr. Partij zou zijn. Ook de voorzitter merkte op dat de scheiding tussen A.R. en CHU er feite lijk niet moest zijn. Zolang die er is, is er iets niet goed. De feestrede werd uitgesproken door ds. G. van Duinen te Wassenaar, die een zeer principieel woord sprak. Hij noemde de A.R. de partij van het woord van de levende God. Als men in verantwoordelijkheid door God geroepen wordt moet men ant woord geven in gehoorzaamheid. Hij bracht dit over op de AR-partij, even eens geroepen om de politieke arena te betreden, niet om baantjesjagerij, niet om iets, doch uit iets. Als na de oor log het elan van vroeger ons verlaten heeft dan moeten wij eigen fouten er kennen en willen zien dat de achter uitgang in de partij aan ons zelf ligt. Na een slotwoord van de voorzitter sloot de heer Hortensius met dankge bed. /Idvertentip Grote collectie moderne cassettes Advertentie verlovingsringen mandersloot donkerstee; 14 STADSNIEUWS VERENIGING TOT IJSBESTRIJDING Onder voorzitterschap van de heer N. Parlevliet jr. werd gistermiddag in Ho tel „Central" de jaarlijkse algemene le denvergadering gehouden van de Ver eniging tot IJsbestrijding. Na voorlezing van de notulen bracht de secretaris-penningmeester, de heer T. C. Sonnenberg verslag uit omtrent het afgelopen jaar en mocht de verga dering met voldoening vernemen, dat het ledental onveranderd was gebleven en de contributiebetalingen geen ach terstand vertoonden. Dank zy de zachte winter van het af gelopen jaar, werd het boekjaar afgeslo ten met een batig saldo van f. 2437,13 tegenover f. 1671,64 vorig jaar. Onder dankzegging wer de secretaris-penning meester décharge verleend, waarna een nieuw lid van de kascommissie werd be noemd en de heer Parlevliet opnieuw tot voorzitter werd herkozen. Tenslotte werd het werkfonds voor 1958/1959 ingesteld en besloten de mi nimum-contributie te handhaven, waar na de vergadering onder dankbetuigin gen voor de bevredigende opkomst van de leden, werd gesloten. KYNOLOGENVER. „RIJNLAND" Voor een vrij talrijk gehoor heeft gisteravond dr. J. van der Bosch, arts antropogeneticus te dezer stede, op uit nodiging van de Kynologenver. „Rijn land" in „Zomerzorg" een causerie gehouden over „Hond-, mens en erfe lijkheid". Zyn boeiend betoog werd met aan dacht gevolgd. De voorzitter, dr. ir. P. C. Lindenbergh sprak een inleidend en slotwoord. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 november. Veemarkt. Aanvoer: stieren 5, melkkoeien 42. vare koeien 121, vette koeien 350, pinken 25, graskalveren 17, vette kalveren 44, nuch tere kalveren 43, vette schapen 85, vette lammeren 2821, varkens (zeugen) 28. schrammen 294, biggen 746, geiten 14. Totaal aanvoer 4635 stuks. Notering: melkkoeien f 825-1100, vette koeien 2.703.20, vare koeien 500-850, pinken 350-550, graskalveren 225-350, vette kalveren 2 00-2.60, nuchtere kalve ren (sl.) levend per kg 1.30-1.60, nuchte re kalveren (fok-) per stuk 40-60, vette schapen 65-90, vette lammeren 65-90, zeugen (drachtige) 250-350, schrammen 75-105, biggen 40-45-52. Handel: melkkoeien rustig, vette koel en matig, vare koeien rustig .pinken en graskalveren kalm, vette kalveren traag, nuchtere kalveren kalm. vette schapen en vette lammeren stug, zeugen schrammen en biggen redelijk. LEIDEN, 21 november. Kaasmarkt. Goudse extra kwaliteit tot f 2.52, idem le f2.34-2.41, Leidse le kw. tot f2.38. Aangevoerde partijen Goudse 25. Leidse BARNEVELD, 20 november. Markt berichten. Prijsnotering Gelders-Over ijsselse Vereniging van Eierhandelaren. Grote eieren f 15.tot f 15.75. 63/68 gr., kleine eiren f 13.5014.25, 59/61 gr. henneeieren f 11,tot f 12.50, 52/54 gr. KATWIJK AAN DEN RIJN. 20 nov. Groenteveiling: waspeen B export (per kist) 1.602.70, waspeen binnenland (p. kist) 2.704.40. andijvie 19.0028.00. gr kool 8 3011.00, breekpeen (per kist) 1.80, uien (per kist) 1.801.90. mandersloot donkerstee; 14 LEIDERDORP Bindingsavond B.B. Gisteravond hield de BB in het Dorps huis, ter inleiding van het nieuwe sei zoen een contact-bindingsavond, voor a'lle BB-ers als mede de leden van die Brandweer met hun dames. Het hoofd Zelf-Bescherming de heer E. Kranenburg opende deze avond met een hartelijk welkomstwoord, speciaal voor burgemeester en mevrouw v. Diepe- ningen dr. en mevr. Hoefman en de heer Ros, kringhoofd van Aiphen aan den Rijn. In zij openingswoord, wees de heer Kranenburg erop, dait de zgn. vierde macht, de BB hard nodig is; het burger apparaat moet in taot blijven. Bij vele mensen in onze tijd leeft alleen de ik- giedacht in plaats van de wij-gedachte. Bij een eventuele ramp of oorlog zullen er toch ook vooral onder de burgerbe volking veel slachtoffers zijn, en dan moet er toch iemand zijn die gesteund door medearbeiders hulp kan bieden. Daarom, aldus de heer Kranenburg, moet de BB steeds reserves kweken. In de pauze was er een korte plech tigheid Als beloning voor 5 jaar dienst tijd ontvingen verscheidene brandweer mannen en BB-ers(ster) een ster. Deze werd uitgereikt door burgemeester v. Diepeningen, die allen dankte voor wat zy tot nu toe vrijwillig gedaan hadden. De volgende brandweerlieden ontvin gen de ster: J. Bosman. K. van Egmond, H. v. d. Groep, J. M. de Koning, K. Kranenburg, W. Kranenburg, F. Nagte- gaal, J. Rietveld, A. Vons, G. v d. Voort en L. G. Wassenburg. Voor de BB werd de ster uitgereikt aan: P. de Bruyn; H. P. Didden, W. Doom R Giezen, A. de Haas, J. J. de Haas. H. A. van Ingen Schenau, D. de Jong, mevr. E. de jong-Giezen, mej. G. Los, A. v. Meetoren, A. G van Osna- brugge' A. Pison, C. W. Pouw. S. J. Pret, S. A. Reijerse, J, Rietveld, C. de Ruiter, J. J. van Velzen,' A. Verbeek. W. J. Ver- wer, D. P. Weyers, mevr. G. J*. Wijnsouw- Ergelen, C. Zaal. W. v. d. Zwan, E. Zwa- nepol en A. P. Kossen Daar de heer v. d. Zwan in het zieken huis verpleegd wordt, stelde de burge meester voor hem, namens de BB te ven-assen met een fruitmandje. Het gezelschap „Speel Paladijnen" uit Alphen aan den Rijn verzorgde het fees telijke gedeelte van de avond op voor treffelijke manier met hun revue „Hallo ....BB". OEGSTGEEST Intocht Sinterklaas en middenstandsactie Morgenmiddag zal St.-Nicolaas met z'n knecht in hotel Het Witte Huis wor den ontvangen door een comité uit de beide plaatselijke middenstandsvereni gingen onder voorzitterschap van de heer J. K. Veenendaal. Vervolgens zal de Sint een rijtoer houden door de ge meente, zodat het een vreugdevolle middag voor de jeugd belooft te worden, omdat er waarschijnlijk wel rijkelijk met pepernoten zal worden gestrooid. Achter het rijtuig van de kindervriend zal zich een aantal middenstanders met voer tuigen aansluiten, om op die wijze de steeds groeiende bevolking van de ge meente te laten zien wat deze te bieden hebben. Het comité ontwikkelt voorts van maandag a.s. af een actie waardoor het de ouders mogelijk wordt gemaakt dat hun kinderen op 4 en 6 december een feestelijke bijeenkomst met de jeugd van 4-12 jaar kan bijwonen, welke bij eenkomst zal worden opgeluisterd dooi de Sint, terwijl poppenkast, goochelen enz. op het programma staan. Tijdens de kerstdagen hopen de middenstands verenigingen weer kerstbomen te plaat sen en de winkelpuien te versieren met het aanbrengen van kerstverlichting. De muziekvereniging „Concordia" uit Lei den zal morgenmiddag de rijtoer van de Sint opluisteren met muzikale klanken AUTO OVER DE KOP Gistermiddag is op de Rijksweg een kleine personenauto over de kop gesla gen. De bestuurder van deze auto, af komstig uit Den Haag, wilde twee voor hem rijdende auto's inhalen. Juist toen hij hieraan begon ging de voor hem rij dende auto eveneens inhalen. De Hage naar remde af, doch sloeg ten gevolge daarvan over de kop. De auto werd zwaar beschadigd, doch persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. INBRAAK Gisteravond is tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken in een woning in de Prins Hendriklaan alhier. Door verbreking van een grote ruit aan de achterzijde van het huis verschafte(n) de ongewenste gasteenzich toegang tot de woning. Bij hun thuiskomst troffen de bewoners een grote rommel in hun woning aan, daar kasten en laden door zocht waren en de inhoud op de grond was geworpen. Zover kon worden nage gaan wordt niets vermist. VOORSCHOTEN SCHAAKNIEUWS Uitslagen van de wedstrijden van de Schaakvereniging „Voorschoten". Groep I: dr. P. VermetM. Segaar 1—0; Maarsendr. P. Vermet SluiterWaasdorp 10: Van OsSmit 0—1. Groep II: W. Berkhuizenv. d. Akker 1—0; Hulleman—Kuneken Ewijk Kouwenhoven 0—1; Van Boekeiv. d. Marei 01; G. BerkhuizenAnker 10. De standen luiden thans: Groep IA: 1. Sluiter 76%; 2. dr. P. Vermet 106; 3. Maarsen 75%. 4. Smit 75; 5. dr. Van Schaik 54; 6. Waasdorp 8—8%: Van Lochem 2 Van Os 3—%. Groep IB: Boven 4—3%; Braggaar jr. 5—3; M. Segaar 7—3; P. Segaar 62%: Braggaar sr. 72; Maat 51%; v. d. Kooy 61%; Van Renswouw 7 Groep,IIA: N. Segaar 87; v. d. Ma- rel 9—6; Boxman 106; Grobben 95; Verstraten 5—4; v. d. Werf 7—4; Groe- Nog geen S.E.R.-advies over melk en huren (Van onze Haagse redactie) Het beraad in de S.E.R. over de door de regering gevraagde adviezen inzake de melkprijs en de huren, komt maar moeizaam op gang. Het staat reeds vast, dat niet zal kunnen worden voldaan aan het regerings- verzoek om voor 1 december althans een interim-rapport uit te brengen. Het ontwerp voor een advies aan de regering inzake gehele of gedeeltelijke afschaffing van de melk- en huursub sidies moet worden opgesteld door een commissie uit de S.E.R., de „Commissie ontwikkeling nationale economie". Deze zal op 3 december haar eerstvolgende vergadering houden. Komt het in die vergadering tot een bepaald ontwerp, dan zal dit worden voorgelegd aan de op 12 december te houden vergadering van de gehele S.E.R. Voor 12 december is dus geen ad vies over de melk- en huurproblemen te verwachten. Het is zeer de vraag, of de S.E.R. op of 11a die datum wel met het gevraagde interim-rapport zal komen. De standpunten van werkgevers en werknemers lopen im mers nogal ver uiteen. Russische kwartieren bi Oost-Berlijn ontruimd De Russen zyn op het ogenblik bezig hun kwartieren in de Oostberlijnse wyk Karlshorst te ontruimen, zo verklaarden ooggetuigen vandaag. Men heeft gezien dat slechts één van de 12 grote huizen blokken, die tot voor kort door de Rus sen gebruikt werden, nog door hen is bezet. Het is niet bekend of de Russen naar een ander deel van Oost-Berlyn zyn verhuisd. Men acht dit echter on waarschijnlijk. Waarnemers in West-Berlijn zyn van mening dat het hier wellicht gaat om een eerste stap ter beëindiging van het Russische beheer over Oost-Berlijn. Dit komt neer op terugtrekking van een kleine groep militairen en burgers uit de gebouwen waarin het Russische hoofdkwartier is gevestigd. Advertentie nenberg 4—3; R. Vermet 3—2; Kune ken 3—1%. Groep IIB: Hulleman 95; Honsbeek 104; Anker 114; W. Berkhuizen 63; Kouwenhoven 62%; Akker 6—1%: Van Boekei 3—2; v. d. Wiel 2—1; G. Berkhuizen 61; Ewijk 10 WARMOND R.-K. VROUWENGILDE In het Stationskoffiehuis hield het 41.-K. Vrouwengilde afdeling Warmond een ledenbijeenkomst. Bijzonder jammer was het dat deze bijeenkomst, die toch zo'n interessant onderwerp behandelde, n.l. 't Goede Kinderboek", door zo wei nig leden werd bezocht. De presidente, mevrouw Meskers-Hen- driks opende de vergadering met een woord van welkom speciaal tot de gees telijk adviseur, pastoor J. Gussenhoven, en de spreker, de heer Bresser. De heer Bresser sprak over het onder werp ,,'t Goede Kinderboek". Hij be sprak hier het boek in het algemeen en het kinderboek in het bijzonder. Op een prettige en interessante wijze vertelde hij wat het boek in het kinderleven be tekent. Namens I.D.I.L. te Tilburg was op deze avond ook een groot aantal kin derboeken tentoongesteld. WASSENAAR I Toneelavond Buurtver. „Oostdorp" De Buurtvereniging Oostdorp en om geving heeft de leden gisteravond in het Verenigingsgebouw een toneelavond aangeboden, die verzorgd werd door de eigen toneelgroep. Zoals de heer G. Looyestein. die namens het bestuur de leden en de afgevaardigden van ver schillende plaaselijke verenigingen ver welkomde, in zijn inleidend woord zeide, is de toneelgroep enige jaren op non- actief geweest, nadat twee van de beste krachten, de heer en mevrouw Moer kerk, afscheid moesten nemen wegens emigratie. Al heeft het wel enige tijd geduurd, het is toch weer gelukt de oude kern van tonelisten, aangevuld met en kele nieuwe krachten, bijeen te bren gen en het eerste resultaat van hun sa menwerking is gisteravond getoond. De kennismaking met de vemieuwe toneel groep, die onder leiding staat van de heer P. Vermeulen, is voor de leden een zer prettige geworden. Het toneelspel „Een schip vaart uit" werd op zeer ver dienstelijke wijze over het voetlicht ge bracht. Cor van der Kroef, die een van de hoofdrollen speelde, bleek een zeer goede aanwinst van de groep. Er werd de dames en heren van óe toneelgroep een hartelijke hulde ge- braoht. waarmee alle aanwezigen in stemden. Na afloop was er een gezellig samen zijn met muziek, onder leiding van J. Knijnenburg. ST.-NICOLAAS KOMT PER SCHIP Zaterdagmiddag halfdrie wordt Sint- Nicolaas per schip in de Haven ver wacht. Hij brengt een bezoek aan Was senaar in verband met de door de plaat selijke middenstand georganiseerde actie „Spaanse weken". De Sint zal verwel komd worden door de loco-burgemees ter. mr. dr. J. Hazenberg, en daarna een lange rondrit door de gemeente i maken. Voor de aankomst van het schip van de Sint zal de muziekkapel van de 1 Marine Luchtvaartdienst van Valken - burg vrolijke muziek ten gehore bren- 'gen; tijdens de rijtoer zal gemusiceerd worden door de Wassenaarse Muziek vereniging Excelsior en door St.-Lau- rentiue, uit Voorschoten. Oudste Nederlander „Opa Kip" overleden In Dreischor is vanmiddag overleden de oudste mannelijke inwoner van Nederland, de heer J. Kip. Op 18 maart j.l. vierde htf zijn 107de ver jaardag. Ziekenfondspremie wordt 4.5% De voorzitter van de Ziekenfondsraad heeft vanochtend op een persconfe rentie te Amsterdam meegedeeld, dat de minister voor Sociale Zaken en Volksgezondheid, overeenkomstig het advies van de S.E.R., besloten heeft de premie voor de verplichte zieken fondsverzekering voor het jaar 1959 vast te stellen op 4.5%. Dit as 0.1% meer dan de premie die gold voor dit jaar. CONCERT DOOR WASSENAARS JONGERENKOOR Het Wassenaarse Jongerenkoor, onder leiding van Gerard Akkerhuis, de orga nist van de Zijllaankerk, zal zaterdag avond 22 november om 8 uur een con cert geven in het Deyleiihuis. Medewer king verlenen het Kinderkoor .Jubi late", de mezzo-sopraan EUy Verhagen en de pianisten Gré Akerhuis—Kuiven- hoven en Elly van Malde. Er zullen werken worden uitgevoerd van Mozart, Mendelssohn, Franck, Brahms, Badings en anderen. Verkoopmiddag De Hervormde Vxouwenclub „Ora et Labora" houdit op woensdag 26 november van 14 tot 17 uur in de achterzaal van het Dorpscentrum de jaarlijkse verkoopmiddag. Er zal ook een stand van een zendingskrans aan wezig zijn. ZOETERWOUDE Begrotingstekort van f 113.935 Op woensdag 26 november a.s. komt de raad dezer gemeente in vergadering bijeen voor de behandeling van de be grotingen voor het jaar 1959. De begroting van de gemeente geeft een nadelig saldo in de gewone dienst aan van f. 129.420,94. Tot dit bedrag wordt beschikt over de saldi-reserve, waardoor de begroting sluit. Door het aanbrengen van enkele bezuinigingen kan dit tekort worden teruggebracht tot f. 113.935,64. Alle gevolgen van uit te voeren kapitaalswerken zyn echter niet in laatstgenoemd bedrag begrepen. Van de uit te voeren kapitaalswerken wor den genoemd aanleg sportvelden langs de Nieuweweg, bouwrypmaken van De Loethe, verlaging Nieuwewegsbrug en de Bakkersbrug, bouw R.-K. meisjes school Zuidbuurt en de bouw van kleu terscholen, aanleg verbindingsweg Om- medijkseweg-Noordbuurt, aankoop van sneeuwschuiver en aankoop van grond voor een gem. opslagterrein. Verder zal aan de orde worden ge steld de verpachting van de vuilnisstort plaats aan de Ommedijkseweg aan D. N. Bekker te Leiden voor f. 100 per jaar. In een vorige vergadering werd be sloten aan mej. Bleijs te Leiden verko pen een perceel grond in de Kruisbuurt aan de Hoge Rijndijk o.a., onder voor waarde, dat het terrein binnen drie jaren moest zijn volgebouwd. Als zeker heid moest hiervoor een bankgarantie van f.5000 worden gesteld. Mej. Bleijs kan met deze ongebruikelijke voorwaarde niet akkoord gaan. Zij acht deze voor waarde ook overbodig, omdat de bouw plannen in een gevorderd stadium zijn en zo spoedig mogelijk met de bouw zal worden aangevangen. Aangezien deze voorwaarde uit de raad is voortgeko men, stellen B. en W. voor zich hier over nader te beraden. B. en W. vragen verder machtiging om in het jaar 1959 kasgeldleningen aan te gaan en bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten gelden in rekeningcourant te mogen opnemen tot een bedrag van f. 1.100.000 maximum. Tenslotte wordt nog voorgesteld aan de bijz. middelbare landbouwschool te Voorhout over het cursusjaar 1957/1958 een subsidie te verlenen van f. 300 voor zes leerlingen uit deze gemeente, die aldaar onderwijs genoten, en aan de Fok- en Controlevereniging „Zoeter- wouds Glorie" een wisselbeker beschik baar te stellen voor de door deze vere niging te houden jongveedagen. Veertigjarig jubileum van de heer P. v. Bemmelen Vele leden van de Fok- en Contrble- vereniging „Zoeterwouds-Glorie" hebben de gelegenheid aangegrepen om de heer P. v. Bemmelen te huldigen ter gelegen heid van zijn 40-jarig ambtsjubileum als hoofdmelkcontroleur der vereniging, in café Landzicht alhier. De voorzitter van „Zoeterwouds Glorie" sprak de jubilaris hartelijk toe. Spr. wenste hem geluk met deze dag en roemde zyn activiteit. Hij memoreerde de verdiensten van de heer Van Bemmelen ten bate van de vereniging. Spr. bood de jubilaris een armstoel aan en overhandigde hem een enveloppe met inhoud als blijk van waardering namens alle leden. BEURSOVERZICHT Lichte winstnemingen door de politiek Amsterdam, 21 november. De markt stond vandaag enigszins onder invloed van winstnemingen i.vm. de flauwe tendentie op de Duitse beur zen tengevolge van Russische stappen, om aan de viermogendheden status van Berlijn een einde te maken. Zij werden mede in de hand gewerkt door het voor uitzicht van het lange weekeinde. Kon. Olie werd van Zwitserse zijde aangebo den en vonden alleen steun bij een koers van circa f 198, tegenover een prys van f 198.70 als slotkoers van de vorige dag. De pariteit Amerika bedroeg f 200.20. Ook Aku's, met een groot be lang in de Ver. Glanzstoff, had van de zwakke tendentie op de Westduitse beurzen te lijden. Hierdoor beliep het koersverlies voor de rayonaandelen van middag ruim 4 Na een opening op 241%, tengevolge van middenkoers aan bod, liep de koers van de Aku-aandelen op tot 243; de handel bleef kalm. Uni- De Rykszuivelconsulent, de heer Ver hoeven, was eveneens aanwezig en sprak over heit begin van de melkcontrole. Hy memoreerde hoe moeilijk dit werk op gang is gekomen. Hy constateerde, dat 40 jaar geleden slechts 6 k 7 leden aan gesloten waren, dat in de provincie Zuid-Holland plm. 6000 runderen in controle waren en dat dit aantal thans is gestegen tot plm. 92.000 stuks. Als bijzonderheid vermeldde de spreker nog, dat vijf zoons en een schoonzoon van de jubilaris als melkoontroleur door hun vader zijn opgeleid, wat als een unicum in Nederland kan worden beschouwd. De burgemeester van Zoeterwoude, de heer Smeets, memoreerde de Konink lijke onderscheiding, welke hij de jubi laris namens H.M. de Koningin heeft mogen opspelden, waarmee de verdienste van de jubilaris voor de vereniging is gewaardeerd. Vervolgens sprak nog de heer Aandeweg als bestuurslid van de Vereniging van Melkcontroleurs in Nederiand, die de gelukwensen van de organisatie overbracht. Daarna dankte de jubilaris in een voudige maar welgekozen woorden het bestuur en allen, die hem hebben toege sproken en ook alle aanwezige leden voor hun wensen en belangstelling. De receptie-zaal was versierd met prachtige bloemstukken o.m.v. de afd. Zoeter woude, het hoofdbestuur en de Bond van Melkcontroleurs, die door de heer Aandeweg een Delftsblauwe asbak had doen aanbieden. Deze ruïne is alles wat nog rest van het Nederlandse paviljoen op de ExpoAlleen de grote koepel staat nog overeind, wachtend op demontage; de rest is een trooste loze vlakte geworden. lever hield zich goed staande en kon zelfs byna een punt winst boeken. We derom ging de grootste belangstelling uit naar Philips, waar de aankopen voor buitenlandse rekening weer de hoofdschotel vormden. De prys voor de aandelen liep op van 415% tot 417%, waardoor een koerswinst werd behaald, t.o.v. de vorige dag, van 8 punten. De kopers trokken zich van Berlijn totaal niets aan. De omzetten lagen beneden die van de vorige dag. De 5% conver teerbare obligaties Philips boekten even eens een paar punten winst. KLM werd onveranderd vernomen. Ook de Scheepvaarten stonden onder verkoopdruk, zy het in kleine mate. doch dit was reeds voldoende voor een koers verlies, over vrijwel de gehele linie, van een tot drie punten. Van de cultures verloren Deli f 1.30 en HVA's een punt. Staatsfondsen prijs houdend en voor de nieuwe lening prijs houdend tot vast. WISSELKOERSEN Amsterdam, 21 november. Londen 10.58%—10.58%; New York 3.77^3.77A; Montreal 3.90-iV-3.90H Parijs 89.75—89.85; Brussel 7.58%-7.58% Frankfort 90.46—90.51; Stockholm 74.09 —73.14; Zürich 86.48%—86.53%Zürich (vr. fr.) 87.95%—88.00%; Milaan 60.64% 60.69%; Kopenhagen 54.69%54.74%; Oslo 52.88%—52.93%; Wenen 14.60%— 14.61%; Ankara 3.80%—3.80%Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%—13.28. Beurs van Amsterdam Vrijdag 21 november ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. ltfDO. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 33/, 93 93% Grootboek obl. 3% 79% fced. '47 3% (3) 90% 90% Ned. '51 3% 94% 94% Ned. '53 (3%) 92% 92A Ned. '56 3% 92 A 85% Ned. '48 3% 85% 88% Ned. '54 3% 88% 87% Ned. '55 I 3% 87% 89%B Ned. '55 II 3% 89% B Ned. '37 3 88% 88% Dollarlng '47 3 91% 95% Investeringscert. 3 9594A Ned. 62-64 3 94 Cert. NWS 2% 60% Indië '37 A 3 91% 81% Grootboek '46 3 88y4 Ned. W.B 6% 110 110 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 35 35 Nat. Handelsbank 125% 128 Ned. Handelmij184 182% Amst. Rubber 69% 68% Deli My.en (Ver.) 131.80 130.10 H.VA132% 129% Java Cult26 25% Senembah121% 120% Vorstenlanden12 12 A-K.U247% 243 Berkel's Patent (v.) 205 204 Calvé Delft cert. 355 361 Kon. Pap. v. Gelder 190 190y4 Hoogovens cert340 342 Müller en Co. N.B. 344a- 345 Ned. Kabelfabr3951, 304 PlJÜ'Ps 409% 416H Philips pref.184ii 188 Unilever 461r 461 Wilton Feyenoord iori,? Biliton 2de r {95 190% Dordtse Olie gew 830 826% Kon Petr (f. 20.19720 196.50 idem (50 f. 20.198 70 197.65 Holl Amer lUn JgK0 i55y4 China Pake!.. 137 K-Ij-M108 Ned Stoomv Mi) 160% Kon Paket Mi) 133£ Stoómvaart My Ned 1W Nievelt Goudr cert 134y 2347^ v. Ommeren cert 0fil ogi Kon Rott. Lloyd 14c 146% Ned Scheepv Unle NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 94 95% Den Haag 1954 3% 86 Leiden 1947 3% 94B - R'dam '37 I-HI 3% 92% 92 Industr. Obligaties Philips Dollarlng »51 96 96 Premieleningen A'dam '53 3 99B 100B A'dam '51 289% 89 A'dam '56 12% 86% 87 A'dam'56 H 2% 95 96 Eindhoven '54 2% 85% 86% Enschede '54 2% 82H 83 Den Haag '52 I 2% 96% Idem H 2% 96 96% R'dam '52 I 2% 97% Idem n 2% 96% 96% idem '57 2% 107 107% Utrecht '52 2% 99% 98 3.-H01L 1957 2% 105 105 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank248% 247% HB.U. eert215 213% Rott. Bank 207 204% Twentsche Bank 184 186 Industrie Ondernemingen Albert Heyn271 Borneo Sum. H. Mij. 43% 42% Ned. G. en Sp. fabr. 234% 235 Kon. Ned. Grofsm 118% 118% Internatio87 86% Rott. Droogdok Mij 565 561 Sikkens Lakfabr '53 570B Tieleman en Dros 7% Ned. Mij. Walv.vrt. 83%. 83% Spoorwegen Deli Spoorweg Mi) 6% 6B Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 29fg 29% Intern. Nickel87A 87^ Anaconda 59 y8 59% Bethlehem Steel 50% 50% Cities Service 59% 59% General Motors 49^ 48% Kennecott101 100 Republic Steel 69% 69% Shell OU 79% 79% Union Pacific 35% 34 U Un. States Steel 89% 87% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 20/11 Edelmet. Kon. AA 55% Pref. w.a. Idem 62 Electrolas B302 298 HoU Constructie 320GB 318 Ing. bur v Bouwnyv 159 159 Int. Kunststof! Ind 45 45GI Leidsche Wolspinn 194 Ver Touwfabrieken 193y4 193 Wernlnk'f Betonm 102L 96 Van Wijk Textiel 60% 60% Zaalberg 102%GB 102%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9