Tijdstip „Carillon II" lekte uit door bericht in Staatscourant Enorme pomp-installaties worden thans bij Venlo gebouwd Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 19 NOVEMBER 1958 „A-bom op legerplaats Oirschot" Tempo van opkomen niet onbevredigend (Van onze correspondent) Men heeft het de 30.000 militairen, die deelnamen aan de driedaagse alarmoefening „Carillon II", op de eerste dag verre van gemakkelijk gemaakt. In het "begin ging alles praktisch van een leien dakje. In de legerplaats Oirschot bijvoorbeeld was het zestiende bataljon vrij kort na het telegram van de Generale Staf in staat van volledige paraatheid gebracht. Vijf kwartier na dit alarm lagen de expres-oproepingsbrieven voor de kleinverlofgangers voor verzending op het postkantoor gereed, doch op het moment dat uitgerukt zou worden, verschenen vliegtuigen boven de legerplaats en deponeerden een A-bom, althans zouden dit van plan zijn. Deze door de legerleiding bedachte surprise bracht het schema in de war, want bij zulk een bericht geldt maar één order: „Lo pen wat je lopen kunt met achterlating van alle spullen voren betekende ricth verplaatsen over de grote rivieren dicht WJ de Duitse grens in de aangewezen concentratiegebieden. Omdat de plannenmakers zo dicht mo gelijk de realiteit wilden benaderen, was ook uitgegaan van een voor de hand lig gende mogelijkheid, dat enkele rivier overgangen niet meer in tact zouden zijn. Dus toen men en route was, ston den de colonnes voor de voor hun pijn lijke omstandigheid, dat de bruggen o.a. bij Arnhem en Zutphen zij het dan ook denklbeeldig; grondig waren vernield. Van het initiatief der TCP (Traffic Control Posit s) en van de voor een goede gang van zaken verantwoordelijke offi- oieren zou het afhangen of deze belem meringen ernstige vertragingen in het marsschema ten gevolge zouden hebben. Welnu, het zestiende bataljon kwam ongeveer zes uur later op de plaats van bestemming aanEen bestudering van alle rapporten zal uitwijzen of deze tijdsoverschrijding fataal is geweest en welke gebreken aan het improvisatie talent zich hebben voorgedaan. Het is na een eerste dag van een zo zware oefening als Carillon II nog te vroeg over het al of niet slagen een oor deel uit te spreken. Uit voorlopig ter be schikking staande gegevens zou de voor zichtige conclusie kunnen worden ge trokken, dat het tempo van Opkomen der klein-verlofgangers niet onbevredi gend is geweest. Het blijkt wel, dat de meesten zijn gekomen op de radio-op roep, die van zeven uur gisterochtend tot zesmaal toe om het uur werd her haald Dit radio-alarm is de enige spec taculaire kant geweest van deze oefening Door het uitrukken der colonnes van hun verzamelpunten naar de concen tratiegebieden heeft voorzover bekend nergens ernstige stagnatie in het nor male verkeer plaats gevonden. Dagen tevoren reeds nerveuze spanning Op het gezicht van de commandant viel gisterochtend nog de teleurstelling te bespeuren over deze kink in de kabel. Al dagen was men in nerveuze spanning. Dat de alarmoefening zou komen was bekend, doch niet datum en uur. Totdat een slimmerik uit de Staatscourant de vorige week een bericht opdiepte, waarin stond dat in verband met de oefening van dinsdag af bepaalde bruggen zouden worden bezet en dat er dienovereenkom stig voor de scheepvaart bepaalde maat regelen zouden moeten worden getrof fen. Toen ging men in Oirschot gewa pend met deze kennis de puntjes nog eens extra op de-i-zetten. Dinsdagochtend was de zaak prima voor elkaar. Het zo snel mogelijk naar voren brengen van de parate eenheden gold als doel van de oefening Dat naar Kerkelijk Leven NED. HERT. KERK Beroepen te Tjerkwerd c.a. B. Koole. kand. te Oud-Loosdrecht te Vorden J. J. van Zorge te Uithulzermeeden. GEREF. KERKEN Beroepen te Reitsum C. H. van den Berg. kand. te Hilversum. Bedankt voor Blelswijk J. A. Wapener te Hantum (Pr.). CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Urk J. C. van Ravenswaaij te Schevenlngen. Bedankt voor Leer dam F. Bakker te Hulzen (N-H). Synode N.H. Kerk DE FIGUUR VAN DE ADJUNCT-PREDIKANT De generale synode van de Ned. Herv. Kerk, die op Woudschoten te Zeist vergadert, heeft gisteren een brief van de classicale vergadering van Alkmaar behandeld, waarin bezwaar geuit werd tegen de verklaring, die de synode deze zomer uitgaf naar aanleiding van de discussie Buskus-De Wilde. De Alk- maarse classis sprak haar verontrusting uit, omdat de verklaring tot stand was gekomen zonder overleg met de Raad voor de zaken van Kerk en Theologie, aldus de brief, en omdat er uitspraak is gedaan over de titel van een artikel van dr. De Wilde zonder dat de inhoud in beschouwing was genomen. Dr. J. Vink, accessor zei, dat de ver ontrusting, die de verklaring gewekt heeft, begrijpelijk maar onjuist is. Het stuk, zo zei hij, is bepaald niet bedoeld als leeruitspraak. Ds.. J. Goorhuis, classis Den Bosch, betwijfelde de Juistheid van het afgeven van verklaringen als deze en maande voor het vervolg tot voorzichtigheid aan. De synode besloot de classicale vergadering van Alkmaar te berichten, dat de verklaring niet als een leeruit spraak mag worden beschouwd. De synode deed vervolgens 115 her benoemingen van leden van de organen van bijstand en de synodale commissie. Nieuwbenoemd werden ds. J. M. Has selaar te Driebergen als lid van de Raad voor de Zending; mevr.. J. M. M. van der MeiZil verentan t te Rijswijk tot lid van de Raad voor de Zaken van Kerk en Samenleving; dr. J. Reyers te Zutfen en G. W. Harteanink te Utrecht tot leden van de Raad van Zaken voor de Kerk en Scholen en ds. G. de Ru te Rotterdam tot voorzitter van de alge mene diaconale raad. Tot vast docent van het Theologisch Seminarie be noemde de synode dr. W. L. Tukker te Rotterdam. Het voorstel van de commissie voor hoger onderwys om de figuur van adjunct-predikant in te voeren, zal aan een nadere beoordeling worden onder worpen. BEDIENING HEILIG AVONDMAAL De synode behandelde voorts een rapport van de commissie tot behande ling van de vragen rondom de avond- maaltoediening door ambtsdragers naar aanleiding van het feit, dat er ambts dragers zijn, die menen zich van het avondmaal te moeten onthouden. Het rapport noemt verschillende adviezen, waarom men zich onthoudt van het Heilig Avondmaal. Naar aanleiding van dit rapport vroeg het moderamen zich af of het niet gewenst is de commissie van rapport te verzoeken een herderlijk schrijven op te stellen, dat tevens een grondslag zou kunnen zijn voor het gesprek, dat zal moeten worden gevoerd met aanstaande ambtsdragers, die bezwaren hebben tegen het avondmaal. Na een discussie stelde de praeses, dr. A. A. Koolhaas, voor het rapport met enkele wijzigingen te aanvaarden en de commissies te ver zoeken een herderlijk schrijven op te stellen. DE VROUW IN HET AMBT Het te Den Haag gevestigde „Comité 1618/19 van belijdende lidmaten" heeft aan de praeses der synode verzocht aan de synode de ratifikatie van art. 10 het belijden der kerk) alsmede ordina- tie 11 (van de kerkelijke tucht) voor te leggen. Het comité verklaart het „adres tegen ambten voor de vrouw" met na druk te willen ondersteunen. Het comité heeft dr. A. A. Koolhaas tevens verzocht de nieuwere, in de schrift onbekende, rangen of ambten van vicaris niet verder te willen invoe ren, doch integendeel te willen afschaf fen. PREDIKANTEN SPELEN TONEEL Vijf hervormde predikanten en een predikantsvrouw in de ring Diever heb ben het toneelspel „Gode gelijk" van Armand Payot opgevoerd in gemeente vergaderingen, die gehouden werden in Diever, Frederiksoord, Ruinen, Uffeite, Steen wijk en Wapserveen. 22 miljoen minder deviezen Kwaliteit echter verbeterd Voor het eerst sinds vele weken ver toont de weekstaat van de Ned. Bank een vermindering van de deviezenvoor raad. Deze is afgenomen met f.22 mil joen, maar de kwaliteit van de deviezen is aanmerkelijk verbeterd, want conver- tibele valuta is met niet minder dan f95 miljoen toegenomen en beloopt thans f. 926 miljoen. De goudvoorraad bleef onveranderd, zodat de gecombineerde post nu f. 5175 miljoen beloopt. De Staat heeft f.36 miljoen aan deviezen nodig gehad voor aflossingen aan de Deutsche Vergadering Ned. Studentenraad TUdens de vergadering van de Neder landse Studentenraad die gisteren te Utrecht gehouden ls, werd ojn. de kwestie van de studentenvoorzieningen bespro ken. Geconstateerd werd, dat thans ge sproken kan worden van een situatie, die wezenlijk verschilt van die van vlak na de oorlog. Mede als gevolg van de oorlog was toen het aantal studenten dat aan TBC leed, relatief groot. Uit het verzet kwam toen het plan voort tot Stichting van het Nederlands Studenten sanatorium, dat door zijn moderne me dische- en onderwijsfaciliteiten nog steeds belangrijk werk doet in de stu dentenwereld. De raad constateerde, dat in de toe komst, als gevolg van het feit dat het aantal TBC-patiënten nog steeds dalend is, wellicht gezocht zal moeten worden naar een andere wijze van exploitatie. Gehoopt wordt, dat in de toekomst de belangstelling van de studentenwereld en de instanties, die zich bezig houden met de voorziening, voor studenten, meer gericht kan worden op datgene, wat door de raad als de grootste nood ge voeld wordt, namelijk het gebrek aan studentenhuisvesting. Van particuliere zijde wordt thans 6teun aan deze huis vesting verleend door de centrale stich ting Studentenhuisvesting. De raad was van mening, dat de grootst mogelijke steun aan deze stichting geboden is. Minister Blank: Pijnlijk verleden uitwissen De Westduitse minister van Arbeid en Sociale Zaken, Th. Blank, heeft giste ren op de conferentie van de World Veterans Federation van de World te 's-Gravenhage verklaard, dat de besprekingen zeker zullen leiden tot het bevorderen van de wil tot samenwer king om datgene, dat ons in het ver leden scheidde uit de weg te ruimen". Zoals gemeld heeft de conferentie tot doel van gedachten te wisselen over de wetgeving ten behoeve van oorlog slachtoffers en oud-stryders. Minister Blank vervolgde: „Zo lang wtf er ons van bewust ztfn aan een gezamenlijke taak te werken, dan zal, wat wij ook op enig terrein bereiken, tegelijkertijd bijdragen tot het bevei ligen van de vrede, een ideaal, waar aan de World Veterans Federation al zijn krachten wijdt. De Westduitse minister betoogde, dat men er zich in de Bondsrepubliek ten volle van be wust is, dat de Duitse bijdrage in het bijzonder belangrijk dient te zijn, „want wij moeten trachten een bij zonder pijnlijk verleden uit te wissen". Minister Blank heeft gistermiddag een lunch bijgewoond, die werd aange boden door de Nederlandse minister voor Defensie, ir. C.. Staf.. Tot de ver dere gasten behoorden de minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. Klompé en vertegenwoordigers van de W.V.F. ydvertentle Bank en heeft daartoe van onze cen trale bank valuta aangekocht. Aange zien de voorraad met f22 miljoen is ver minderd, is er in feite dus een deviezen- aanwas van f. 14 miljoen. Vergeleken met de laatste weken is deze aanwas betrek kelijk gering, maar insiders achten het niet uitgesloten dat zulks moet worden toegeschreven aan de recente verlaging van het officiële disconto. Nederlandse olie naar Duitsland 30% BESPARING OP TRANSPORT (Specale berichtgeving) Te Venlo zijn de voorbereidende werk zaamheden begonnen voor de bouw van een groot oliepompstation, waar de olie pijpleiding van Pernis naar Duitsland zich zal vertakken naar Wesel en Bonn. Op een terrein met een oppervlakte van ongeler vijf hectaren, gelegen aan de Nederlands-Duitse grens bij Herun- gen, zullen hiervoor vijf enorme olie tanks. elk met een inhoud van 12V6 mil joen liter, in de grond worden gebouwd. Negen reusachtige pompen zullen daar ruwe olie die van Pernis via Nrd-Brabant per pijpleiding wordt aangevoerd, verder stuwen naar Wesel en Godorf by Bonn. De aanleg van de 285 km. lange olie pijpleiding is reeds begonnen. Voor de voltooiing denkt men ongeveer een jaar nodig te hebben. Daarom moet de bouw van het pompstation bij Venlo dan ook per 1 januari 1960 gereed zijn. Het aanlegwerk van de olaepojpleiditig geschiedt door een hiervoor speciaal op gerichte Rotterdam - Rijn - pijpleiding maatschappij. De aanleg alleen zal rond 100 miljoen gulden kosten. Zestig mil joen gulden rijn bestemd voor de pijp leiding zelf. De pijpleiding wordt door de betref- I fende oliemaatschappijen economisch j geacht omda t men zo een goedkoper transport zal bereiken Totnutoe wordt de ruwe olie via Perriis met Rijnsche pen naar West-Duitsland vervoerd, waar ze in de raffinaderijen in het Roergebied verder wordt bewerkt. Men heeft berekend, dat het transport per pijpleiding, waardoor voorlopig acht miljoen ton ruwe olie per jaar met een uursnelheid van 5 km wordt gestuwd, een besparing aan transportkoeten geeft van ongeveer 30%. De totale capaciteit van de pijpleiding, welke n-u gemiddeld met een kilometer per dag vordert, kan worden opgevoerd tot 20 miljoen ton ruwe olie. Als deze volledige capaciteit zal zijn bereikt en dat zal naar verwachting binnen afzien bare tijd het geval zijn, gezien de voort durende stijging van verbruik, zullen nog twee pompstations, ml. te Tilburg en Eindhoven, worden gebouwd. BINNENLAND De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening dr. A. Vondeling, zal zich op maandag, a.s. In besprekingen orlenteren omtrent de situatie en de ge westelijke agrarische problemen ln de provincie Zuid-Holland. De rijkspolitie te Eijsden (Limburg) heeft een 60-Jarige notarisklerk aange houden. Deze wordt ervan verdacht min stens f 10.000.ten nadele van het no tariskantoor Ch. Russel te Eijsden en en kele particulieren, te hebben verduisterd. Gisteren heeft lr. D. S. Tuynman. voorzitter van het Nederlands Instituut van landbouwkundig ingenieurs de voor de dertigste maal te houden tropische landbouwdagen in de aula van de Land bouwhogeschool te Wagenlngen geopend. De president van het Gerechtshof te Amsterdam. Jhr. mr. P. J. M. van der Does do Wlllebols, heeft om gezondheidsredenen met Ingang van 1 januari a s. ontslag uit zijn functie gevraagd. Gisteren is ln het Kurhaus te Sche venlngen door de Betonvereniging de „Be- tondag 1958" gehouden. Een zestal spre kers heeft diverse problemen behandeld. De raadgevende Interparlementaire Benelux-raad zal op vrijdag 28 en zaterdag 29 november in het gebouw van de Twee de Kamer bijeen komen. De agenda ver meldt: bespreking van het gezamenlijk verslag van de regeringen inzake de sa menwerking op het gebied van het bui tenlands beleid. Ook de samenwerking ln de Benelux op het gebied van de cultu rele toenadering zal worden behandeld. BUITENLAND De president van Joego-Siavlë. maar schalk Tito, zal ln Januari ren bezoek aan Pakistan brengen, aldus werd gisteren van een Pakistaanse regeringsambtenaar te Karatsji vernomen. Straatmakers te Rome zijn gisteren gestuit op resten van het amfitheater waarin Julius Caesar zou zijn vermoord Deskundigen hopen toestemming te krij gen op grote schaal opgravingen ln de omgeving te doen. De vondst bestaat uit vloerstenen en stukken wit marmer. „Het dagboek van Anne Frank" blijft volle zalen trekken in West-Dults- land. Voor de theaters ls het de belde laatste Jaren het grootste successtuk ge weest. Het ls in die tijd in 122 schouw burgen 3407 maal voor het voetlicht ge bracht. Een ongeveer 25 meter lang „Nava- ho"-pro1ectlel van de Amerikaanse lucht macht ls gisteren ln de lucht ontploft, één minuut nadat het van de basis te Cape Canaveral was gelanceerd. De lan cering verliep normaal, maar even later begon de „Navaho" te waggelen en ont plofte. aldus de luchtmacht. De Italiaanse politie heeft gisteren verhinderd, dat een monarchist, de Jour nalist Marmlroli, een „Montgomery" een duffelse las op het graf van de onbekende soldaat te Rome heeft ver brand. Marmlroli trachtte dit te doen uit protest tegen de kritiek op Italiaanse sol daten ln de memoires van Montgomery. De zeer besmettelijke blaasjesziekte die ln het noorden van West-Dultsland een maand geleden opdook en zich se dertdien als een epidemie door vrijwel heel West-Duitsland heeft uitgebreid, vermindert. De epidemie ls aan het te ruggaan, even raadselachtig als ze op kwam. Een oorzaak voor de ziekte heeft men niet gevonden, al vermoeden de me dici dat het een virusinfectie ls. troepen zijn in de afgelopen twee weken ruim dertig arrestaties op Noord-Cyprus verricht. Volgens Grieks-Cyprische bla den uit Nicosia hebben de Britter. op West-Cyprus Griekse Cyprioten als gij zelaars op hun patrouilletochten ln mi litaire voertuigen meegenomen om zich tegen overvallen van de Eoka te vrij waren. Nabezorging i.AGCht U een keer de krant niet ontvangen, dan verzoeken wtf U g no. 30500 te bellen vóór 7 uur n.m. Zaterdags tussen 4 en 6 uur g n.m. g g (Dus niet het in de telefoongids g vermelde nummer van onze auto- g maat). g VOOR HEDENAVOND WOENSDAG Schouwburg: Smalfilmcabaret ..Camera loop". 8uur nam. Stadszaal (grote za&l): Feestavond 50- Jarig bestaan Leldse Chr. Oranjever. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Leden verg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde. 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Lezing ds. K. C. van Oossanen „Kan een modern mens in Christus geloven?" 8 uur nam. Rijksmuseum voor Geologie: Filmavond Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Lezing mr. H. Soholte over Griekenland. 8 uur nam. Rapenburg 6: K. en O.-cursus bloem schikken door C. Krieet. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Geologie (v. d. Werf- park 1) Filmavond over aardolie in Ne derland. 8 uur nam. Stadszaal receptiekamerReceptie 50- Jarig bestaan Leldse Ohr. Oranjever. 7 7.45 uut nam. Oegstgeest: Irene. Mr. P. J. Idenburg spreekt voor herv. Poelgeester- wijkgemeente over: Afrika zoekt een nieu we houding. 8 uur nam. DONDERDAG Stadszaal (grote zaal): K. en O.-con- cert Residentieorkest o.l.v. W. van Ot- terloo. Soliste Lois Marshall. 8 uur nam. Hotel Central: Ledenverg. Ver. tot IJs- bestrijdlng. 4 uur nam. Zomerzorg; Kynologenver. „Rijnland". Spr. dr. J. v. d. Bosch over: „Hond. mens en erfelijkheid". 8 uur nam. Kerkgebouw Baptistengemeente (Oude Rijn 3): Zendingsavond U.Z.C., met kleu renfilm over de Kongo. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Levendaal 1; Cle voor Hulsh - en Ge zinsvoorlichting. Kookdemonstratie te 2.30 uur nam. Leiderdorp Dorpshuls. Bin dingsavond B.B. Optreden van de „Speel- peladynen" uit Alphen met de revue „Hal lo B.B.". 8 uur nam. VRIJDAG Clubhuls Zuiderkwartier (Anjellerstr.) Bazaar ten bate van afbouw. 711 uur nam. Hilversum I 402 m. i NORV: 18.00 Leger des Heilskwartler; 18.15 Boekbespr.; 18.30 RVU: Zwarte men- 1 sen langs de witte Nijl (Sudan), door i mevr. mr. L. Eversdijk Smulders; 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Koorzang; 19.30 Radiokrant; 10.55 Op de man af; 20.00 Radio Phllh. Orkest en solist; 21.00 Wijs gerige stromingen, caus.; 21.20 Mannen- kwart. en sol.; 2-1.50 Gram.; 21.55 Vrn als de lucht, klankb.; 22.15 Mil. kapel; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws.; 23.15 Sportuitel.; 23.2024.00 Gram. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham- mondorgelspel; 18.40 Act.; 18.50 Mannen koor; 19.00 V. d. kleuters; 19.10 Tekort gedaan of tekortgeschoten?, caus.; 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws.; 20.05 Derde Jaar Open baar Kunstbezit, caus.; 20.10 Comm.; 20.20 Dit is uw leven; 21.15 Promenade- ork., koor en sol.; 22.20 V. d. Jeugd; 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus.; 23.00 Nws.; 23.15 Gram.; 23.25 Lichte muz. 23.50 24.00 Soc. Nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 13.5515.45 Eurovisie: Inter 1. voetbalwedstrijd DuitslandOostenrijk. NCRV: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Weekjourn. VARA: 20.30 Documentaire; 21.00 Terugkeer, TV-spel. VOOR DONDERDAG 20 NOVEMBER Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nws.; 7.15 Gram,; 7.45 Morgen gebed en lit. kal.; 8.00 Nws.; 8.15 Gram. 8.50 V .d. vrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram.; 1-0.30 Het Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Spr. dr. J. v .d. Grient over: „De misda diger en wij". 8 uur nam. Schouwburg: VPRO-ensemble „Water proef". 8 uur nam. Haagweg 108: Eerste steenlegging chr. Nijverheidsschool voor meisjes. 3 uur nam. Wijkge bouw Levendaal: Ledenverg. Chr. Hlst. Unie. Spr. mej. mr. E. A. Haars over: „Vrijheid en politiek". 8 uur nam. Oegstgeest. (Patronaatsgebouw) Feestavond Speeltuinver. „Vogelenwilk". 8 uur nam. Rijksmuseum voor VolkenkundeOpe ning tentoonstelling „Wat doe Je ln de kou?". 3 uur nam. Gulden Vlies; Ned. Ver. van Hulsvrou wen. Mevr. Kerp-Schlesinger over knip- en schaarkunst". 2 30 uur nam. Oude Singel 236; Ledenverg. Leldse Chr. Besturenbond. Spr. ds. H. J. A. Haan. 8 uur nam. Koning Mohammed van Marokko heeft gisteren ln zijn troonrede gezegd dat alle buitenlandse troepen Marokko dienen te verlaten. „Wat voor de Franse en Spaanse troepen gold", zei hy .geldt'. Er zyn maandag vyftlen personen gedood en zeven ernstig gewond by een aanval door onbekenden op een politie bureau ln de Cubaanse stad Marlanao, aldus ls gisteren officieel bekendge maakt. Toen een aantal politieagenten uit het gebouw kwam. openden Inzitten den van drie auto's het vuur op hen. Vier agenten werden dodeiyk getroffen en zeven gewond. De overlevenden agen ten. geholpen door toegeschoten collega's schoten terug en doodden elf aanvallers. De 51-Jarige Chinese schryfster en Stallnprljswlnnares Ting Ling is ontsla- ten als parlemenslid van de provincie Jantoeng in het Nationale Volkscongres, aldus meldt het persbureau Nleuw- China. zy werd het vorig Jaar al heftig gekritiseerd tydens een zuivering van ..rechtse elementen" ln China. ZIJ was al eerder uit andere officiële functies ont slagen. In april werd gemeld, dat zij op het hoofdkwartier van de schrijversbond waartoe zij behoorde „de vloeren schrob de als boetedoening voor Individualis me". Ting Ling, die lang bevriend was met president Mao Tse-Toeng. was ook reeds uit de communistische party gezet. Leiderdorp Dorpshuis. Feest avond personeelsvereniging „Ouderzorg De Ridder". 8 uur nam. Leiderdorp Gebouw Eikenlaan NCVB. Spreker ds. Banga over „Het ge weten". 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Uitvoering To neelver. D.O.B. ..Suikerfreule" 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Leidse Jeugd Ac tie Scapino-ballet. 2.30 uur nam. St.-Anthonius Clubhuls: Receptie 50- Jarlg bestaan Ned. Kath. Grafische Bond 3.305 uur nam Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia" 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Gymnastiekuit- voerlng „Nieuw-Brunhllde". 8 uur nam. Stieltjesstraat: Receptie 35-1arlg bestaan Fa. Th. Burgerhout en Zoon. 35 uur nam. Clubhuis Zuiderkwartier (Anjellerstr Bazaar ten bate van afbouw. 311 uur nam. ZONDAG Hooigracht 84: Humanlstlscn Verbond. Spr. dr. B. W. Schaper. 10.30 uur voorm. Stadszaal (grote zaal): Feestavond 50- jarig bestaan Ned. Kath. Grafische Bond. 8 uur nam. Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Stadszaal (grote zaal): LKK „Voor Al len". Sopraan Lois Marshall. 8 uur nam. De Doelen: Jaarvergadering Leidse Ama teur Fotografenveren. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus over de Islam door prof dr. G. W. J. Drewes. 8 uur nam. Titus Brandsmalaan 174; Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.S0 uur nam Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. J. H. C. Kern „Griekse plastische vazen". 8 uur nam. Korevaarstraat 30: Ned. Coöp. Vrouwen bond. Spr. mevr. J. v. d. Akker over „Om gang met mensen". 2 uur nam, Universiteit (filmzaal): K. en O.-film- studiekring „Calabuig". 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon ..Fanfare". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30 7 en 9.15 uur. Casino „Hyzyen de petti- coatl" 14 jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Donde-rdagcyolus„Eén zomer slechts heeft zil gedanst". Lldo De ondergang van de Titanic". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Dorp aan de rivier". 14 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Tien van het Vreemdellngenle- TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- rle van Nederland. Op werkdagen van Breestraat 19: Tentoonstelling Kees Buurman en Jan Wessendorp. Werkd. 7 10$ uur nam (tot 22 november). Lakenhal: Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae". Werkd. 10 uur voorm.4 uur nam.; zond. 14 uur nam. (t/m 8 de cember). De avond- en nachtdienst der apothe ken te Lelden wordt waargenomen door: de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31. telef 21313 en de Haven-Apotheek. Haven 18 telef. 20085. Te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest. Wllhelminapark 8. tel. 26274. B(j geen gehoor btf Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. Morgendienst. KRO: 11.00 V .d. zieken- 11.4o Gram.; 12.00 Middagklok - nood klok; 12.03 Gram.; 12.25 Wy van het land 12.3o Land- en tuinbmeded.; 12.33 Gram. 12.50 Aot.; 13.00 Nws.; 13.15 Zonnewyzer 13.20 Lichte muz.; 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Kamerork. en sol.; 14.45 Gram.; 15.35 Sopr,. en orgel; 16.00 Bybellezing; 16.30 Strijktrio; 17.00 V. d. Jeugd; 17.30 Gram. 17.40 Beursber.; 17.45 Lichte muz. NORV: 18.15 Fries progx.; 18.30 Gram.; 18.50 Sociaal perspectief, caus.; 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Op de man af; 10.15 Gram.; 19.30 Radiokrant; 19.50 A.R.. pol. caus.; 20.00 Gevar. progr.; 22.00 Tydschrlf- tenikron.; 22.10 Orgelconc.; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws.; 23 16 Sportuitel.; 23.2024.00 Gram. Hilversum II 298 m. AVRO: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 720 Gram. VPRO: 7.40 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram.; 9.00 Gym. v. d. vrouw; 9.10 De groenteman; 9.16 Gram.; 9.40 Morgen wijding; 10.00 Gram.; 10.50 V. d. kleuters 11.00 Kookpraatje; 11.15 Gram.; 11.40 Michelangelo, hoorsp.; 12.00 Orgel en zang 12.30 Land- en tuinbmeded.; 12.33 Dans- muz.; 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus.; 13.00 Nws.; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Poldtie-kapel; 13.55 Beursber.; 14.00 Kla rinet an plano; 14.30 Welsprekendheids- concours; 15.00 Strijktrio; 15.40 Voordr.; 16.00 Gram.; 16.30 Metropole ork.; 17.66 V. d. Jeugd; 17.45 Liohte muz. AVRO: 18.00 Nws.; 18.15 Lichte muz.- 18.45 Sportpraatje; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 V. d. kleuters- 19.05 Gevar. progr.; 20.00 Nws.; 20.05 Ork.conc. 21.10 Gustav Streseman, vechter voor Europa, hoorsp.; 22.40 Act.; 22.50 Sport- act.; 23.00 Nws.; 23.15 Beursber. te New York; 23.25—24.00 Discotaria. TELEVISIEPROGRAMMA NTS; 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Kunstoverz.; 20.50 Filmprogr.- 21 10 Gevar. progr.; 22.00 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 V. d. scholen; 13.00 Ork.conc.; 18.66 Weerber.; 14.00 Nws.; 14.10 Round Britain Quiz; 14.40 Gram.; 15.00 V. d. scholen; 16.00 Gevar. muz.; 16.45 Discussie; 17.15 Krit.; 18.00 V. d. kind.; 18.55 Weerber.; 19.00 Nws.; 10.15 In the South-East; 20.00 Gevar. muz.; 20.30 Hoorsp.; 22.00 Nws.; 22.16 Discussie; 23.00 Lichte muz.; 23.30 Voordr.; 23.45 Pari, overz.; 24.00 Nwb.; 0.060.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr.; 12:16 Mrs. Dale's Dagb.; 12.30 Nws. en lichte muz.; 13.00 Orgelspel; 13.30 Nws. en progr. v. d. arb.; 14.00 Pianomiuz.; 14.15 Liohte muz.; 14.30 Nws.: 14.45 V. d. kind.; 15.00 V. d. vrouw; 16.30 Nws.; 16.00 Gevar. muz. 16.30 Nws.; 16.45 Lichte muz.; 17.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb.; 17.45 Lichte muz. 18.30 Nws. en gevar. progr 19.45 Hoorep.; 20.00 Jounn.; 20.25 Sport; 20.30 Nws. en wedstr. tussen Jongens- en meisjesscholen: 21.00 Lichte muz.; 21.30 Nws. en vragenbeantw. 22.00 Gevar. progr.; 22.30 Nws. en Where are you now?; 23.00 Gevar, muz.; 23.30 Nws 23.40 Jazzmuz.; 0.30 Nws. en Mid night ln Mayfalr; 0.551.00 Nws. Xordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Volksmuz.; 13.00 Nws.; 13.15 Omr.- ork. en sol.: 16.00 Solietenconc.: 16.30 Ba- rokmuz.; 17.00 Nws.; 17.50 Liohte muz.; 19.00 Nws.; 19.30 Amus.muz.; 20.35 Hoor spel; 21.45 Nws.; 22.10 Lichte muz.; 22.30 Muz.progr.; 23.16 Lichte muz.; 24.00 Nws. 0.10 Amus.muz. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws.; 13.30 Gram.; 14.05 Kamermus. 17.10 Gram.; 17.15 Orgelconc.; 18.30Gram. 20.00 Ork.conc.; 22.26 Gram.; 23.36 Ka- mernvuz.; 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Amus.ork.; 12.30 Weerber. 12.34 Gram.; 12.55 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 Engelse les; 14.15 Jeugd en muziek; 14.30 Franse les; 14.45 Kamer - muz.; 15.00 Schoolradio; 15.45 Duitse les; 16.00 Koersen; 16.02 Koorzang 16.50 GTam. 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.15 V. d. kind. 18.15 Gram.; 18.30 V .d. sold.; 19.00 Nws. 19.30 Rep.; 19.40 Gram.; 19.50 Pol. caus.; 20.00 Gram.; 20.10 Brabantse kron.; 20.40 Verz.proer.; 21.30 Jazz; 22.00 Nws.; 22.15 Int. Radio-Universiteit; 22.30 Experimen tele muz.; 22.5'528.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram.; 12.30 Hammond- orgelspel; 13.00 Nws.: 13.15 V. d. Jeugd; 14.30 Kamermuz.; 16.30 Gram.; 16.05 ld.; 16.30 Lichte muz 17.00 Nws.; 17.10 Gram. 17.20 Cello en plano; 17.40 Gram.; 19.30 Nws.; 20.00 Gevar. proer.; 22.00 Nws. 22.10 Gevar. muz.; 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). V d!3 rel. afg. uur 5 3 03 Sr- 4> cS Helsinki onbewolkt -3 0 Stockholm mist windstil -2 0 Oslo geh. bew. nno 2 -1 0 Kopenhagen geh. bew. ozo 10 7 0 Aberdeen geh. bew. zzo 5 9 0.5 Londen licht bew. ono 3 6 0 Amsterdam geh. bew. ono 3 4 0 Brussel zw. bew. zzo 1 6 0 Luxemburg geh. bew. o 3 6 0 Parijs mist ozo 1 1 0 Bordeaux mist wlndsti 4 0 Grenoble mist windstil -3 0 Nice onbewolkt nnw 7 8 0 Berlijn ?eh. bew. o 4 3 0 Frankfort ;eh. bew. o 2 7 O München reh. bew. windstil 2 0 Zürich geh. bew. z 1 4 0 Genève geh. bew. o 1 5 0 Locarno onbewolkt windstil 1 0 Wenen mist no 1 0 0 Innsbruck mist w 2 -3 0 Rome licht bew. ono 2 8 0.4 Alacclo onbewolkt no 2 5 0 Madrid zw. bew. windstil 3 0 Mallorca zw. bew. no 5 12 0 Algiers wa. bew. BW 2 10 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2