ropaganda van de VAR en Moskou verraste de Israëlische regering [vontuur van Koning: Hoessein ok profijtelijk voor buurman! E jaargang Zaterdag 15 november 1958 Zesde blad no. 29596 Brandpunt van de koude oorlog (Van onze correspondente in Jeruzalem) mand in Israël beschikt nog over voldoende gegevens om de achtergrond en trolgcn van de wonderlijke redding van de belaagde jonge Koning van nië te analyseren. Over één punt zijn echter alle politieke waarnemers het zowel Koning Hoessein als Israël hebben van deze onverwachte ontwikke- profijt gehad. middellijk na de evacuatie der Britse troepen uit Jordanië zette de Egyp- i-Sovjetrussische propaganda tegen Israël in. De radio- en persberichten een Israëlische mobilisatie en invasie van het hulpeloze Jordanië werden zo ikend gecoördineerd, dat een juiste bronvermelding hier herhaaldelijk ijkheden opgeleverd heeft. De felheid der beschuldigingen en de aanklacht iraren niet nieuw. Men had hier reeds herhaaldelijk een verplaatsing van de oorlog van het Verre Oosten naar het Nabije Oosten voorspeld. Dat de om het opvullen van het politieke en militaire vacuum in het Nabije d zo snel en in zulk een hevigheid zou plaats vinden, daar had niemand op gerekend. uit te spreken. Egypte's greep op de Irakse binnenlandse en buitenlandse po litiek laat nog veel te wensen over en in Libanon uiten velen zich openlijk te gen politieke inmenging van de VAR. Men is er hier dan ook van overtuigd, dat de nieuwe politieke actie kolonel Nasser iets van zijn verloren prestige moet teruggeven door hem als leider der Arabische wereld en voorvechter van zwakke Arabische landen uit te roe pen. Egypte hoopt op revolutie in Jordanië 'oestand is zeker iet ongevaarlijk Goerin's persoonlijke mening, hjj aan een buitenlandse persver- oordiger gaf, verwekte heftige in- ities in het parlement! Zijn unt, dat Israël bij verandering bestaande toestand in Jordanië tarisatie van het Jordaanse gebied csten van de Jordaan voorstaat, niet door alle coalitie-partijen De tegenstanders vrezen, dat rgelijke verklaring van Israël het van de VAR (Egypte-Syrië) en irij spel geeft. Bovendien gelooft ilgemeen, dat demilitarisering van bied niet te verwezenlijken is. taat dat Israël in hoge mate be leeft bij de status quo van Jorda- i regering heeft zich herhaalde- deze geest uitgelaten en tevens Iging er aan toegevoegd, dat Is- ch in een voor dat land gevaar- atwikkeling, het recht van vrij- an handelen zal voorbehouden, tn dergelijke, voor Israël gevaar- ituatie wordt gedoeld op de aan- eid van VAR - of Irakse troepen •raëls lange oostgrens. Met deze jke dreiging heeft men gemeend Hoessein een goede dienst te n. ls bekend, dat Ben Goerion twee sleden zijn kabinet niet heeft in- over de voorbereidingen van de iineerde Engels-Frans-Iraëlische op Egypte. De toestand was voor twee jaar geleden echter heel wat diger. 1 had de voordelen van een of- en een goed voorbereide cam- De politieke en militaire situatie Nabije Oosten ligt op het ogen- oor alle betrokken partijen heel igewikkelder en iedere militaire ie heeft haar hachelijke zijden, noch Israël hebben belang bij slokken van de Arabische vluch- i, die een voortdurende economi- politieke last zouden betekenen. Ingewikkeld strijdterrein Egyptisch-Russisch propaganda- tf heeft de regering hier echter verrast. Toen Ben Goerion zich in het parlement voor zijn verkla ringen te verdedigen had, bleek dat zijn kabinet zelfs nog niet alle mogelijke politieke veranderingen of verschuivin gen besproken had. Sedertdien echter heeft men achter gesloten deuren, in de Veiligheidsraad van het parlement en op het bureau van de president de snel zich veranderde politieke situatie in het Nabije Oosten herhaaldelijk besproken, j Men beschouwt de Egyptisch-Russische beschuldigingen (die enige dagen later door Radio-Bagdad werden overgeno men) als het verkennen van het zelfs voor Arabische en Russische politici zeer ingewikkelde strijdterrein. De vele politieke vluchtelingen aan de westzijde van de Jordaan heeft men, al dus de Israëlische zienswijze, in grote ongerustheid willen brengen in de hoop, dat deze burgers uit angst voor een Is raëlische invasie openlijk voor de VAR en tegen Koning Hoessein partij zouden trekken. Men heeft hier verder in de afgelopen weken met grote nauwlet tendheid de voor kolonel Nasser ongun stige wendingen in zijn betrekkingen met andere Arabische staten gade ge slagen. In Tunesië heeft president Bour- guiba de moed gehad zich voor open lijk verzet tégen Egyptisch leiderschap In dit licht bezien komt het vlucht verhaal van Koning Hoessein niet ge heel als een verrassing. Het bevestigt de mening, dat een revolutie in Jordanië de enige gunstige oplossing voor Egypte is. Het uitroepen van een pro-Egypti sche republiek in Jordanië, na zoge naamde vrije verkiezingen, sluit iedere legale politieke of militaire interventie immers totaal uit. Diezelfde waarne mers zijn er nu van overtuigd, dat de populariteit van Koning Hoessein, voor al bij de Bedoeïen enorm gestegen is. Vastberadenheid en vooral een goed ge sternte zijn „eigenschappen", die bui tengewoon groot respect in het Nabije Oosten afdwingen. Men hoopt, dat door de jongste ont wikkeling de Arabische onafhankelijke kranten, die tegen een Egyptisch lei derschap zijn, zullen toenemen en dat verscheidene landen de herhaaldelijke uitroep van „houdt de wolf" niet tegen Israël maar tegen de VAR zullen rich ten. „Ongevaarlijk is de toestand niet. Het Nabije Oosten zal in de komende maanden weer in het brandpunt van de koude oorlog staan. Een locale oorlog met eventueel internationale gevolgen is helaas niet ondenkbaar", verzekerde ons een lid van de Veiligheidsraad van het Israëlische parlement. DNFLICT MULLENS-BUMA BIJGELEGD nstrumenten van de musici, ver- aan het Circus Mullens, die lagavond jJ. na de laatste voor- te Roosendaal in beslag werden m, zijn diezelfde avond weer geven. leer Mullens heeft een brief van gedateerd 13 november 1958, ont- waarin dit bureau zich bereid rt uiterlijk half januari 1959 met r Mullens een regeling over de irechten te treffen en voorts ver toestemming te verlenen tot het van het repertoire voor de nog ade voorstellingen in het lopende iburg stapelplaats voor lonesische produkten tn Tjokrosoeseno het hoofd van lonesische dienst voor Staatsland- Edrijven (PPN Baroe) en tevens van de instantie, die belast is tt beheer der „overgenomen" Ne- ise oulbuurondememingen in In- is in Bonn aangekomen. Ma an il hij naar Hamiburg doorreizen, iet voeren van besprekingen met mburgse Kamer van Koophandel e waag in hoeverre Hamburg als othaven voor Indonesische export- Ken zou kunnen dienen. Behalve Dg wordt ook Antwerpen als ohaven voor deze produikten ge in economische kringen in Ham- erluidt, staat men daar niet meer ijzend tegenover het opzetten van trepot voor Indonesische produk- ls toen Indonesië hierover enige lieden de voelhorens uitstak. stralische Arbeidspartij intra Indonesië's eis Unspraken die Indonesië maakt 1 inlijving van westelijk Nieuw- bij Indonesië, zijn „lichtzinnig t te verdedigen", zeide de leider Positie in het Australiesche Par- dr. H Evatt, in een toespraak gisteravond hield in een televirie- Imma, waarop hij verscheen teza- met de ondervoorzitter van de lische arbeiderspartij A. Calwell. i verklaarden, dat de Australische krsparty zich scherp stelt tegen- 4e Indonesische eisen t,a.v. Ned. •Guinea. Aanslag te Weert na een feestje Familie in arrest Gisternacht tegen kwart voor drie zijn te Weert vier of vijf schoten gelost op de 34-jarige P. Verspeek. Hij is getroffen in een long. in een lies en in de maag en verkeert in levensgevaar en is opgeno men in het St.-Jans-ziekenhuis te Weert. De heer Verspeek was donderdag een avondje uitgeweest met een familie uit Weert, een feestje dat na: sluitingstijd van de café's nog werd voortgezet tem. huize van een familie in de Weerterveldstraat. Nadat de heer Verspeek de woning van de familie verlaten had werd er een straat verder op hem geschoten Men weet niet wie de schoten gelostheeft. Een vuurwapen waarmee de kogels zijn afgevuurd is niet gevonden. De familie, vader, moeder en drie zoons, is in hech tenis genomen. Een broer van het slachtoffer is enige tijd geleden slaags geweest met de vader ran het gezin. Kerkelijk Leven NED. IIERV. KERK Beroepen te Bodegraven (vac. J. C. Ter louw) H. N. v. Hensbergen te Renkum; te "s-Gravenhage (vac. dr. G. P. van Iter- ozn) F. D. Emous te Hillegersberg. Be dankt voor Wijk bij Heusden P. de Jong te Kootwijk. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Ermelo M. Baan te Dor drecht en F. Bakker te Hulzen (N-Hj. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Drietal te Nijmegen mej. da. M. de Boer te Vlissingen, L. E. G. Knlpscheer te Gro ningen en W. Veen te den Ilp-Landsmeer- Amsterdam-n. GEREF. KERKEN Beroepen te Bodegraven L. Loosman te Berlikum; te Gorredljk W. Struys te Krom menie. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Beroepen te Nieuwleusen H. J. Meije- rink te Aduard. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Capelle a. d. IJssel J. B. Bel te Krabbendijke; voor Veenendaal M. Heerschap te Borssele. Ds. J. H. DENEE OVERLEDEN In de ouderdom van 71 jaar is te As ten na een langdurige ongesteldheid overleden ds. J. H. Denee. emeritus-pre dikant der Ned. Herv. Kerk. Evatt zeide dat Australië er op *aan, dat, voor het geval de Ne- xlers de soevereiniteit over het ge- ouden overdragen, dit onder Aus- h beheersöhap zou worden gesteld het eiland Nieuw-Guinea voor een onzekere factor vormt, Australië doorlopend! bedreigd", tir Eviatt. Ook in Hongarije maar één partij In Hongarije worden zondag verkie zingen gehouden voor een nieuw parle ment, dat 338 leden zal tellen. Meer dan zes miljoen Hongaren zullen ter stembus gaan, maar slechts kunnen stemmen op één partij, n.l. het com munistische Volksfront. Men zal de kiezers verzoeken één enkele kandidatenlijst goed te keuren of te verwerpen. Waarnemers achtten het vrijwel zeker, dat de lijst, waarop als eerste kandidaat Janos Kadar staat, zonder meer aanvaard zal worden. De kiezers zullen dus niet op indivi duele kandidaten stemmen. Men kan de lijst verwerpen door een streep te zetten door een cirkel, die onderaan de lijst staat. Er is maar weinig propaganda voor de verkiezingen gemaakt. Er zijn alleen hier en daar kleine blauwe aanplakbiljetten aangebracht waarop staat „stem het Volksfront". Uitreiking ere-doctoraat aan prof. dr. J. F. Nuboer (Van onze Parijse correspondent). Gisteren is, tijdens een plechtige zitting van de Senaat, het eredocto raat van de Parijse Sorbonne aan de Utrechtse prof. dr. J. F. Nuboer en nog negen andere buitenlandse hoog leraren uitgereikt. De plechtigheid heeft plaats gevonden ten overstaan van de Franse minister van nationaal onderwijs, Berthoin, die president René Coty. die een bijzondere kabi netszitting moest presideren, verving, een delegatie van de Académie Fran- qaise, o.w. wij de beroemde schrijver André Maurois herkenden, het be stuur van het Parijse studentenkorps, verschillende ambassadeurs, o.w. Z.E. mr. J. W. Beyen, afgevaardigden van de Utrechtse Senaat en tenslotte na tuurlijk een grote menigte studenten, die het amfitheater tot de laatste plaats, met inbegrip van de treden van de trappen en wandelgangen, be zetten. Nadat de rector van de Parijse Sor bonne nogmaals alle gerechtvaardigde kritiek over inrichting en ruimte der collegezalen en over de levensomstan digheden der studenten, in beleefde doch dringende termen onder de aan dacht van de minister had gebracht, werd het woord verleend aan de doyens der verschillende faculteiten om de speciale verdiensten hunner onderschei den buitenlandse collega-gasten op te sommen en toe te lichten. Ten aanzien van prof. Nuboer merkte de rector van de Parijse Sorbonne op, hoe zijn onderzoekingen, publikaties en prestaties op het gebied van de long- chirurgie en de t.b.- en kankerbestrij ding hem internationaal gezag hadden verzekerd. De keuze prof. Nuboer, te- samen met zijn Stockholmse collega prof. Liljenstrand. onder alle vertegen woordigers der moderne medische we tenschap voor deze hoge onderscheiding voor te dragen, was dan ook met alge mene stemmen door de Parijse facul teit genomen. „Daily Mirror" over raketbases op Sumatra Weer een waarschuwing De Daily Mirror in Sydney (Austra lië), schrift dat een bericht van de Indonesische opstandelingen, volgens hetwelk Indonesië bezig is bases voor raketwapens te bouwen in Zuidwest- Sumatra, goed nieuws is. „Het is goed nieuws omdat het een nieuwe schakel is in de ketting van waarschuwingen aan Australië". Volgens de Mirror is het bericht dei- opstandelingen geloofwaardig, hoewel het in Djakarta officieel is tegenge sproken. „De opstandelingen op Sumatra ken nen hun eigen land. Aan hun speur ders ontgaat geen beweging". De Mirror spreekt verder de klacht uit dat Austra lië nog steeds in het duister tast wat betreft de wezenlijke plannen van de regering, voor geval Soekarno zou pro beren een invasie uit te voeren op Ned. Nieuw-Guinea. „Indien zich op Sumatra zulke bases voor lange-afstandwapens bevinden, kan Darwin gemakkelijk on der vuur worden genomen. Het kan zqn dat Australië en Indo nesië de grootste vrienden zijn in de toekomst. Maar het is even goed mo gelijk dat Indonesië, versterkt door haar Sovjet-bondgenoten, gevaarlijk kan worden. De afstand tot de Australische kust wordt verminderd, indien gedacht wordt aan de moderne geleide projectielen". De wielrenner Piet Moeskops, die onder meer vijf maal wereldkam pioen sprint is geweest, vierde gis teren zijn 65-ste verjaardag. Fiet sen doet hij niet meer, maar zijn werk als timmerman geeft hij er nog niet aan. En hij draait er kennelijk zijn hand niet voor om, wanneet hij Aantal eerstejaarsstudenten met 9% gestegen Uit voorlopige cijfers, welke het Cen traal Bureau voor de Statistiek heeft ge publiceerd, blijk1: dat zich medio oktober bij de gezamenlijke Universiteiten en Hogescholen 5.750 eerstejaarsstudenten hadden laten inschrijven tegen 5.250 een jaar tevoren, een stijging met 9 %'der- halve. Bij de meeste faculteiten nam het het hii dit werk eens /moer on moet aantal eerstejaars toe. Een daling gaven net dj air werk eens noget op moet le zien. godgelt.erdheid (12 en op. 1 voedkunde (14 zoeken. Het prijsmaken van de „Nyugat" voor Hoge Raad Niet in strijd met Volkenrecht? (Van onze Haagse redactie) Gistermiddag heeft de Hoge Raad de revisie van het arrest in de zaak van het prijsmaken van het onder Hongaarse vlag varende vrachtschip „Nyugat", dat op 14 april 1941 plaats had door de „Kortenaer", behandeld. Nadat 's morgens mr. P. Loeff en mr. W. Blackstone uitvoerig gepleit had den voor de Zwitserse maatschappij „Maritime et Commerciale S.A.". aan wie het schip indertijd zou toebehoord hebben en die aan de Nederlandse rege ring schadevergoeding voor het verlies geëist had, nam mr. H. J. Scholiten 's middags het woord, pleitende voor de Staat der Nederlanden. Voor het eerst in 65 jaar, zo zei mr. Scholten, behandelt de Hoge Raad een eigen arrest in revisie. Vervolgens ging spreker uitvoerig na of de „Nyugat" inderdaad een „vijandelijk" schip was geweest. Hij nam daarbij de rechtsover wegingen van de Hoge Raad, die tot het arrest van 1955 geleid hebben en waar bij de eis tot schadevergoeding van de Zwitserse N.V. was afgewezen, onder de loep. Hongarije, aldus pleiter, nam indertijd zodanig deel aan de activiteiten van Duitsland, dat het voeren van een Hongaarse vlag op een schip reden genoeg was om zulk een schip prijs te maken, ondanks het ontbreken van een oorlogsverklaring tussen Neder land en Hongarije. Hierna ging hij uitvoerig de bezwaren van eiseres na ten aanzien van de rechtsoverwegingen in het bewuste arrest. Ook het volkerenrecht werd door spreker nauwkeurig bezien, als mede de factoren, die het prijsrecht bepalen. Het prijsrecht, aldus mr. Scholten, is grotendeels een nationaal recht, met een zekere volkeren-rechte lijke inslag. Men moet zich echter hoe den, dat dit volkerenrechtelijk deel gaat overheersen, want dat zou een bepaalde beperking van de soevereiniteit beteke nen. Na een langdurig betoog kwam spre ker tot de conclusie, dat wat gebeurde met de „Nyugat" niet in strijd was met het volkerenrecht. De Procureur-Generaal van de Hoge Raad zal op 28 november a.s. in deze revisie-zaak conclusie nemen. Afzet van gedistilleerd Tijdens de gisteren te Den Haag ge houden openbare bestuursvergadering van het Produktschap voor Gedistilleer de dranken heeft de voorzitter, mr. dr. P. J. Witteman, medegedeeld, dat de afzet van gedistilleerde produkten in de eerste 8 maanden van 1958 ca. 149.000 hl tegen 142.300 hl in dezelfde periode van 1957 bedroeg. Vergeleken met dezelfde periode in 1956, blijkt er een teruggang van ruim 9% te zijn. De totale accijnsopbrengst in de eer ste 9 maanden van 1958 bedraagt f. 101.566.000 tegenover f. 99.471.000 in die periode van 1957. De raming was 112% miljoen gulden voor negen maanden (f. 150 miljoen over geheel 1958). „Onverhoedse aanvallen" nog geen stap verder De conferentie ter voorkoming van onverhoedse aanvallen, die te Genève wordt gehouden, is er gisteren niet in geslaagd de impasse over de doelstellin gen van de bijeenkomst en de agenda te doorbreken. De vertegenwoordigers van het Oosten en Westen kwamen voor de eerste maal in besloten zitting bijeen. De Canadees Dana Wilgress voerde het woord namens de landen van het Westen en de Rus Koeznetsof legde een verklaring af namens de Sovjet-Unie. Van gezaghebbende zijde is medege deeld, dat de impasse zo volstrekt is dat de vertegenwoordigers van het Westen gevraagd hebben de besprekingen tjj- dens het weekeinde volledig stop te zet ten. Discontoverlaging De met de aanhoudende stijging van de deviezenvoorraad verband houdende ruimte op de geldmarkt heeft de Ne- derlandsche Bank doen besluiten haar rentetarieven met ingang van heden, over de gehele linie met een half pro cent te verlagen. Bedoelde tarieven zijn met ingang van genoemde datum als volgt vastgesteld: wisseldisconto 3% (was 3%); promes- sendisconto 3%% (4); rente voor voor schotten in rekening-courant en bele ningen: voor particulieren 4%% (5); voor anderen 3%% (4). Onder „particulieren" zijn te verstaan alle natuurlijke en rechtspersonen, be halve: de Staat der Nederlanden, de in gevolge de wet toezicht kredietwezen in het register der kredietinstellingen in geschreven handelsbanken, centrale kre- I dietinstellingen, landbouwkredietbanken 1 en algemene spaarbanken, zomede de leden van de verenigingen, die aange sloten zijn bij de Nederlandse Organi- I satie van het Effectenbedrijf en de leden van de Vereniging van Valutamakelaars en Discontohandelaren. Gisteren is aan de Universiteit van Parijs het eredoctoraat in de medi cijnen toegekend aan de Utrechtse hoogleraar prof. dr. J. F. Nuboer. Rector Sarrail hangt de eredoctor de kappa om. Nieuwe verordeningen voor melkhandel Het bestuur van het bedrijfschap voor de detailhandel in melk en melk en zuivelprodukten heeft gistermiddag in zijn openbare vergadering te Utrecht richting zuivelhandel en bedrijfsinrich ting melkhandel goedgekeurd. In de nieuwe verordeningen wordt ojn. bepaald dat de verkoopruimte uit sluitend als zodanig mag worden ge bruikt, dat zij in zindelijke en goed on derhouden staat dient te verkeren en dat deze ruimte niet mag worden ge bouwd of ingericht in de direkte omge ving van andere lokaliteiten of ruimten, die voor een zodanig doel worden ge bruikt. of die in een zodanige toestand verkeren, dat de kwaliteiten van de in de verkoopruimte aanwezige produkten nadelig kan worden beïnvloed. De verordeningen treden onmiddellijk in werking. Voor reeds gevestigde onder nemers is de datum van inwerkingtre ding vastgesteld op 1 januari 1962 zodat deze drie jaren hebben om hun bedrij ven bij de nieuwe bepalingen aan te MARKTBERICHTEN RUNSIBTTRG. 14 november Bloemen veiling Flora: Troschrysanten: Golden Sail 50—72; Jozef 58—70; Flory King 60—68: Bacchus 5860; Erco 8000; Blïlandel 90 il00; Kaufmann 6576; Little American 6070; Caroline 5067: Indianapolis 90 100: Goudkust 5562; Pr. Irene 120—426; Pelina 110120; Oranje Zon 85—95; Fn. Dame' 5060 Freesla 80115, alles per bos. Gerberra 2027. Geplozen chrysan ten: Indianapolis 1619; Kaufmann 9 10; Little American 8—9; Boutih Pink 18— 20; Jozef 1416; Am. Anjers: Sim rood 1824. rfoze 2023, wit 1824; Harvest Moon 1619: Luky Stricke 1748; Regl- na 2022: Elisabeth 1820. alles uer stuk. Anemonen 520580 per 100. Groenteveiling: Andijvie 110—20: gele kool 812; rode kool 10—47; waspeen A 1020 B 8'10: uien 1013; spruiten 40 45 per kilo. Selderij 58; peterselie 5 7: kervel 67 per, bos. Bloemkool A 20 38. B 1520. C 1011; knolselderij 5—'12 per stuk. BOSKOOP 14 november ..De Bos- koopsche Veiling": Grootbl. rozen: Pecht- old 360180: Butterfly 280240: Duis burg 280240300: gemengd 160180: Beter Times 260220. Babvrozen: Nvrnnf 3002R0; Sweetheart 170150: ElsePoul- sen 12046- Wolf Glorie 4024; Gloria Mundi 5526; Juweeltjes 5527. Diver sen per stuk: Calicarna 11036: Gene- rlunvoluimen 10- Kaufmann 1613: Little American 1415: Pernettva wit 11090, Jdprn roze 95130 idem rood 370300 *>ftO. Tn not- Kaïanohoë 3<i; Azalea 9580; Sanserera 9-5.55. Diversen net bos: Per nettva gemengd oao300; idem rood 270 130- Idem wit 130—160- Calicarna 200— 100- Iris met bes 130«6; Sneeuwbes 22; genlozen ohrvcanten 260210: trdso.shrv- santen roze 7005: Kaufmann 4280; T.'ttle American 3285; Golden Sail 60 70: Suncrform 50—40: Hex J. C. v. Tol 140—120. TER AAR, 14 november. Groenteveiling: Tomaten A export 5594, idem B 5596, idem C 2535; tomaten A 2045. idem B 2047 idem C 2025. idem bonken 2028: witlof I 6481 idem II 3964, idem stek 220: kassnilbonen 1 36; spi nazie 46; uien 56; kroten 78: rode kool 12; sav. kool 610; andiivie 1418; snruiten 3643: idem afw, 18, alles ner stuk. Bosneen 16?4- selderij 45: alles per bos. Boerenkool 801.00 ner kist. An- nelen Onu^e'r^tton 15- 7uccalmagllo Renette o11- Druiven 1.22 alles per kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 14 novem ber Groenteveiling; Waspeen B export (per kist) 22.80; Idem binnenland (per kist) 2.303.80: gele kool 1314; rode kool 1016: groene kool 10 2011.90; spruiten 2036; andiivie 1118:; breek - peen (ner kist) 801.90: bloemkool A (per 100 st.) 27—55 idem B 10—14: uien (ner kist) 2: witlof I 3135, idem II 15 16: knolselderij (per 100 st.) 1144,50: to maten 2223. Aanvoer waspeen 50.000 kg. waarvan 6.000 kg. voor export werd ver kocht. ROELOF A RENDS VEEN, 14 november Bloemenveiling: Freesla 602.60; Cycla men 4791; Troschrvsanten- Golden Sail 4068: Chairman 4052: Bacohus 43 74: Red Petrol 5561: Ina Steents 36 45: Chocod 38—56; Sultana 3244: Man- dv 2128- Thelma 7078; Exmouth Pink 5669; Carolina 4460: Little America 48«7- Kaufmann 5172- Perfection 40 58: Sunerform 4551: Mlllersdale 2329, ner bos. Idem eeplozen* Paris 1516: Rrleitta 1920: Lovellners 712: Evelyn Busch 915- Am. Aanwinst 1218: Long Tsland 1320- Monument 1113: Orchid. Benutv 1517. Am Anlers 2129 per st. Groenteveiling- Tomaten A 6374, idem B 58—78. idem C 20—38 idem afw. 20— 48: krone!3—9* gin «si a T 9—13 idem II 5—7- andiivie 10—14: bloemkool 10—24 no» 100 k<r LEIDEN. 15 november Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling: Per 100 kg.: Appelen 816; andijvie 884; pronkbo- nen 53; snijbonen 168169; stambonen 2,06: kroten 9; idem gekookt 1325; boe renkool 716; rode kool 916; gele kool 11; groene kool 1114; witte kool 911; postelein 22; prei 1018; spinazie 4069; stoofsla 1216; spruiten A 2951; idem B. 22—52; tomaten A 2047. idem B 29 37; idem C 1133; idem CC 23; uien 3 13; waspeen 1421; winterpeen 4: witlof 33100 Per 100 stuks: bloemkool 29. id. B 1039 idem C 428; sla A 10.8016.60 idem B 6,3010,90. Per 100 bos: bospeen 1332: peterselie 4,70; selderij 3,806,40.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 17