westduitse ambtenaren protesteren tegen een werkweek van zes dagen aatste nieuws „Wij worden achtergesteld bij anderen met vrije zaterdag99 )7ste Jaargang Vrijdag 14 november 1958 Vijfde blad no. 29595 Verschil tussen Bonn Di andere steden (Van onze correspondent te Bonn) De Westdultse regering kondigde de- ir dagen af, dat de regeringsambtena- m in het vervolg per dag niet langer pi acht uur en per week niet meer dan (uur mogen werken. Maar de werk- fek zal zes dagen lang blijven. Van h vrije zaterdag zal niets komen. De iéstduitse ambtenarenbond heeft daar 1 tegen geprotesteerd. Hij wil, dat de teringsanibtenaren dezelfde rechten igen als de ambtenaren, die in dienst tan van de diverse deelstaten van de jndsrepubliek. De Westduitse regering wenst een trkweek, waarin vijf dagen lang dage rs acht uur en op zaterdag vijf uur U worden gewerkt. Men gaat er in re- Wngskringen vanuit, dat de ministe rs het voorbeeld voor het gehele land lieten geven en dus op zaterdag voor p ieder moeten zijn te bereiken. Het Westduitse leven is op zaterdag :h al ietwat dood. doordat een winkel- itingsverordening bepaalt dat de win- s drie keer per maand zaterdagmid- gs om 2 uur moeten worden gesloten! 'arnaast hebben de ambtenaren van deelstaten op zaterdag vrij. In vele litse steden heerst door deze maat- ;elen des zaterdags een Engelse sfeer maar niet zo in Bonn. Déar wordt zaterdagmorgen gewerkt! Niemand nder dan de Bondskanselier Adenauer zou van het standpunt uitgaan, dat regeringsambtenaar in de hoofdstad zondere plichten heeft te vervullen, dient zes dagen van de week klaar staan voor de gemiddelde staatsbur- donesië staakt kapokuitvoer naar Nederland Indonesië zal alle uitvoer van kapok ir Nederland volgend jaar staken en ie export naar West-Duitsland, Italië andere VVesteuropese landen ver- atsen, aldus meldt Antara. )it gebeurt „uit vergelding voor het ïerbiddelijke standpunt van Neder- d ten aanzien van West Nieuw-Gui- i", aldus Antara. federland was in het verleden Indo le's grootste kapokopkoper maar de estie West Nieuw-Guinea, aldus An- a, heeft een aanzienlijke daling van export naar Holland veroorzaakt. Dit r waren de V.S. de voornaamste ko- s van kapok. Zy namen 50 van Indonesische product af, Australië Nieuw-Zeeland 25%, terwyl West- ïtsland, Italië en Japan ook een rkt voor het product zijn geworden, us Antara. Ongeluk was moord Na vier jaar bekentenis (Speciale berichtgeving) De recherche te Rotterdam is een lel eind gevorderd in het onderzoek pr de doodsoorzaak van de 39-jarige pinistrateur L. P. van Wijnen - men I elders. Aangenomen werd dat deze In, een hartpatiënt, uit het raam van D woning zou zijn gevallen. De vrouw eft thans een gedeeltelijke bekentenis kelegd die inhield, dat de administra- lr met een voorhamer is gedood, voor- K hij uit het raam viel. Dit betekent Is dat de heer Wijnen uit het venster [geworpen. De politie acht nu vol- ende termen aanwezig beide ver- Ichten morgen voor de officier van fctitie te leiden. Zeer waarschijnlijk I het stoffelijk overschot van de ver- lorde worden opgegraven. Ben Bella en vier anderen beëindigen hongerstaking len Bella, minister van Staat van de nje Algerijnse regering", en vier van medewerkers, die in een gevange- te Parijs zijn opgesloten, hebben idaag hun hongerstaking, die 16 da- heeft geduurd, beëindigd en hebben tr de rechten gekregen, die zij als itieke gevangenen genoten, ioals bekend werden de vijf mannen te jaar geleden gearresteerd toen het ïgtuig, waarmee zij op weg waren ir Tunis, door de Fransen werd ge- ongen op het vliegveld van Algiers landen. Zij begonnen him hongersta- ig uit sympathie met een medegevan- ïe, die meer faciliteiten vroeg. De brand te Beekbergen GESPEELD MET VUUR Kaar een door de politie ingesteld tferzoek heeft uitgewezen, is de brand i het Vakantie-oord „De Kakelhof", te lekbergen, waarbij drie kinderen uit f gezin J. Riphagen om het leven zijn komen, ontstaan door het spelen met Br, zoals aanvankelijk reeds werd ver- (iersteld. „Vancouver Scott" op hol en gedood (Speciale berichtgeving) De in paardesportkringen bekende I-jarige hengst „Vancouver Scott" [eigenaar de heer M. Hauber, uit Dui- lendrecht), is op de drukke voor- pngsweg, de Gijsbrecht van Amstel- Mraat, te Hilversum, nadat hij op hol pslagen was, tegen een bestelauto ge lopen en zo zwaar gewond, dat de Mervoeter ter plaatse doodbloedde, pet ongeval verwekte midden in het per hevige consternatie. Vancouver ptt, van Stal Loosdrecht, was met een psumse leerling-pikeur op pad. De Pgst slaagde erin zich van de sulky [ontdoen en holde kilometers ver. Pi ander paard, dat aan de leidsels keiiep, rukte zich ook los, maar zag bs aan de botsing te ontkomen. Dwars door Hilversum, door het drukke stadscentrum, over de Kerk brink en de 's-Gravelandseweg holde Po 6-jarige ruin Torero langs de stu dio's van de AVRO en VPRO in de Mchting van de Schuttersweg, waar bet paard tot staan werd gebracht. De schade voor de eigenaar beloopt Pokete ttenflfi* Anachronisme Maar de ambtenarenbond wil daar niets van weten. Hij vindt de 45-uren werkweek prachtig, maar de zesdaagse werkweek een onding, een sociaal ana chronisme. Er wordt daardoor een kloof geschapen tussen gemeente- en deel staat-ambtenaren ter ene en regerings ambtenaren ter andere zijde. De rege ringsambtenaren worden uitgesloten, zegt de bond. van een belangrijk onder deel van de sociale vooruitgang: de vijf daagse werkweek. Het zal met deze klachten van de ambtenarenbond wel meevallen. In Bonn meent men, dat de regering het voorbeeld moet geven en dat de gemid delde minister of hoge ambtenaar die nu eenmaal zeker zes en maar al te vaak zeven dagen per week in touw is staat moet kunnen maken op zijn de partement. Men wil voorts voorkomen, dat het leven in de Bondsrepubliek twee dagen in de week in de bestuurssfeer volkomen onproduktief gaat worden. In de steden en dorpen is dit vaak reeds het geval, nog te meer daar ook de posterijen tijdens het weekeinde een zeer ingekorte dienst onderhouden. Wat dit alles aangaat, kan men werkelijk niet spreken van de overijverige West duitser! Integendeel, de vijfdaagse werkweek is hier ..op mars", het leven tijdens de weekeinden zal spoedig als men zo doorgaat dood dreigen te gaan. Behalve in de industrie, waar men gewoon doorploetert, overuur na over uur. Uiteraard met een goede betaling, waarover de ambtenaren met hun vijf daagse werkweek dan weer erbarmelijk klagen De vicieuze cirkel is zo weer snel te sluiten! (Advertentie) Wet economische mededinging Wet heden in werking De wet economische mededinging, die op 28 juni 1956 tot stand kwam, maar totnutoe niet van kracht was, is heden in werking getreden. De nieuwe wet treedt in plaats van het kartelbesluit en geeft de betrok ken ministers een aantal bevoegd heden met betrekking tot mededin gingsregelingen en machtsposities. Hierbij worden onder mededingings regelingen verstaan overeenkomsten of burgerlijke besluiten, waarbij de mededinging wordt geregeld, bijv. op het gebied van de produktie, de afzet, de prijzen en het zgn. exclusief ver keer (het uitsluitend leveren aan be paalde afnemers, resp. het uitsluitend betrekken van bepaalde leveranciers). De werkingssfeer van de nieuwe wet is ten opzichte van de vroegere regelin gen verruimd in zoverre, dat zij zich nu behalve over handel en nijverheid ook over land- en tuinbouw, visserij en vee teelt, en over het verkeers-, bank- en verzekeringswezen uitstrekt. Op grond van deze wet moeten mededingingsrege lingen binnen een maand na haar tot standkoming bij het ministerie van Economische Zaken worden aangemeld. Dit geldt ook voor uitvoeringsbesluiten van mededingingsregelingen, voorzover zy eveneens de mededinging regelen. Evenals de tot dusver geldende rege lingen kent de wet de algemeen verbin dend verklaring, de onverbindend ver klaring en als voorlopige maatregel de schorsing van mededingingsregelingen. Nieuw is evenwel de mogelijkheid, die deze wet biedt om bij algemene maat regel van bestuur tot generieke onver bindend verklaring over te gaan van in mededingingsregelingen opgenomen be palingen met een bepaalde aard of strekking. BU het zich voordoen van een econo mische machtspositie, die een overwe gende invloed op een markt voor goede ren of diensten medebrengt, kan worden opgetreden door het openbaar maken van gegevens omtrent deze machts positie dan wel door het geven van be paalde aanwijzingen. Op grond van deze wet kan worden opgetreden, indien het algemeen belang dit vereist c.q. wenselijk maakt. Tot voorzitter der commissie econo mische mededinging is benoemd prof. H. W. Lambers te Rotterdam, hoogleraar in de algemene leer der economie aan de Nederlandse Economische Hoge school te Rotterdam. Leden der commissie zijn o.a. ir. S. H. Visser te Wassenaar, algemeen secreta ris van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers: prof. mr. P. B. Kreukniet te Leiden, hoogleraar in de Staathuis houdkunde en de Statistiek aan de Rijksuniversiteit te Leiden en prof. dr. P. Kuin te Wassenaar, economisch ad viseur van de Unilever N.V. Het ligt in de bedoeling, dat op 16 december a.s. de minister van Econo mische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra. de commissie zal installeren, waarbij tevens de beëdiging van de leden zal plaats hebben. Bonus van 25% en interim- dividend (9'/4 Unilever De raden van bestuur van Unilever N.V. en Unilever Limited zijn voor nemens aan op 1. resp. 8 december a.s. te houden buitengewone algemene vergaderingen dier maatschappij voor te stellen aan de houders van gewone aandelen uit de in het bedrijf behou den winsten een uitdeling te doen van 25% in gewone aandelen, ten einde daardoor de aandelenkapitalen der maatschappijen meer in overeen stemming te brengen met het eigen vermogen. De uit te reiken bonus aandelen zullen gerechtigd zijn tot de dividenden over het boekjaar 1959 en volgende jaren. Voorts is de Raad van Bestuur van Unilever N.V. voornemens op 8 decem ber a s. op de gewone aandelen de vol gende interimdividenden, te declameren: 1. met het oog op de betaling van de over de uit te reiken bonusaandelen door de in Nederland wonende aandeel houders verschuldigde inkomstenbelas ting een eerste interimdividend van 61/4 en 2. bovendien een tweede interimdividend van 3%. Het interimdividend over 1957 bedroeg 51/4 De inspecteur der belastingen te Rot terdam heeft beslist, dat op de uitrei king van de bonusaandelen en op de uitdeling van het begeleidende dividend van 6 1/4% de wet op de herkapitalisatie 1957 van toepassing zal zijn. Onze financiële medewerker schrijft: Groot enthousiasme heeft de aankon diging van een bonus van 25% niet gewekt.. Misschien hier en daar wel een teleurstelling. Want dat er een bonus zou komen, werd op de beurs reeds lang verwacht en met een koersstijging van 306 tot 470% sinds begin 1958 is men er immers reeds op vooruitgelopen. Nadat echter in 1954 en 1955 eenzelfde bonus belastingvrij werd uitgekeerd ten laste van de agio-reserve, zullen aandeelhou ders ditmaal een deel ervan zelf moe ten betalen. Wel wordt de uiitkering van het eerste interim-dividend van 6 1/4% als compensatie voor de belasting aan geduid, maar het tweede interim-divi dend van 3% is dan 3 1/4% lager dan dat over 1957, m.a.w.: een deel van de belasting over de bonus komt nu voor rekening van aandeelhouders. En men zou dus van een verlaagd interim-divi dend kunnen spreken. Overigens zullen aandeelhouders van de Unilever niet mogen mopperen. Als iemand voor de uitkering van de bonus in 1954 een gewoon aandeel Unilever heefit gekocht en dit totnutoe heeft gehouden, zou het nominaal bedrag van het aandeel in de Unilever na de uitkering van de thans aangekondigde bonus tot rond f. 1950 zijn gestegen. Sinds 1955 kreeg hjj in feite reeds over f. 1.562.50 zijn dividend, straks zal hij over f. 1.950 nominaal zyn dividend ontvangen, m.a.w., op een basis van zijn positie in 1955 voor de uitkering van de drie bonussen ontvangt hjj dan circa 30% dividend. Op de oude aandelen zal nu nog 9 1/4% slotdividend worden betaald, waarop de bonus-aandelen geen recht hebben, omdat deze eerst in de wins-t van 1959 delen. Er zullen dus een tijd lang twee noteringen moeten zijn. Na uitkering van dividend en bonus zal de koers van de oude aandelen Unilever op basis van de huidige notering zich op circa 370% stellen. Veel Japanners bezoeken Van Gogh-ten toonstelling De Vincent van Gogh-tentoonstelling in de Japanse hoofdstad Tokio trekt grote belangstelling. Op het ogenblik staat op de pro gramma's van de excursies, die door scholen uit alle delen van Japan naar Tokio worden ondernomen, een bezoek aan de met grote borden aangekondigde Vincent van Gogh-tentoonstelling. De jeugd verdringt zich voo- de tekeningen en schilderijen en heeft kennelijk op dracht over het geziene opstellen te maken, want er worden met animo aan tekeningen gemaakt. Maar het is niet alleen de jeugd, die de Vincent van Gogh-tentoonstellinj bezoekt. Vele oude ren tonen een niet minder opmerkelijke belangstelling. De expositie de schilderijen zijn zó opgestapeld, dat Van Goghs ontwikke lingsgang duidelijk is te volgen heeft reeds 175.000 bezoekers getrokken en men verwacht dat voor de sluiting het aantal van 300.000 bereikt zal worden. Werktijdenbesluit rustgroepen Gaat I maart a.s. in Op 1 maart '59 treedt 't werktijdenbe sluit rustgroepen in werking, dat vrij wel alle in ondernemingen werkzame arbeiders, die nog niet aan arbeids- en rusttijden zijn gebonden, onder de werking van de arbeidswet brengt. In het besluit is een wekelijkse ar beidsduur van maximaal 55 uur en een dagelijkse van maximaal 10 uur vastgesteld. Voor spoedwerk of bewa kingswerkzaamheden staat het besluit bepaalde afwijkingen toe. Voorts ls een wekelijkse aaneengesloten rusttijd van 36 uur voorgeschreven. Arbeiders beneden 18 Jaar worden, speciaal beschermd: zij mogen tussen 's avonds 7 uur en 's morgens 6 uur en op zondag niet werken. Bovendien heb ben zij recht op een halve vrije dag per week. Voorts mogen arbeiders van 18 Jaar en ouder om op bepaalde dagen grote drukte te kunnen opvangen, twee dagen per week 12 uur werken onder voor waarde. dat het weekmaximum van 55 uur niet wordt overschreden. Controle zal worden uitgeoefend aan de hand van arbeidslijsten of werkroos- ters en de loonadministratie. Landbouwarbeiders, zeelieden, opvarend personeel in de binnenvaart en artiesten zijn van de werking van het besluit uit gezonderd. Evenmin is het besluit van toepassing op handelsreizigers, verzekeringsagen ten, journalisten, de bemanning van vliegtuigen, alsmede nog enkele andere groepen, voorzover deze personen 18 jaar of ouder zijn. Tenslotte zijn personen, wier werk- en rusttijden zijn geregeld volgens de rij- tijdenwet, aan het nieuwe werktijden besluit onttrokken. Residentie-Orkest' naar V.S. en Lissabon? Het Residentie-orkest heeft een uit nodiging ontvangen om tijdens het seizoen 19591960 een tournee van 48 concerten door de Ver. Staten van Noord-Amerika te maken. De tournee zou met 6 concerten per week 8 weken duren en geheel onder leiding staan van Willem van Otterloo. Bestuur en directie van het Residentie-Orkest overwegen thans in hoeverre het or kest in staat zal zijn deze op zichzelf bijzonder aantrekkelijke uitnodiging te realiseren. Het festival van Lissabon heeft het Residentie-Orkest uitgenodigd in juni 1959 in totaal 4 concerten in Lissabon te geven. Mede in verband met het op treden van het orkest in het Festival van Bergen (Noorwegen) in juni 1959 moet thans overwogen worden of er nog gelegenheid zal zijn eveneens met het oog op het Holland Festival 1959 ae uitnodiging van Lissabon te accep teren. Reeds eerder heeft het Residen tie-Orkest een uitnodiging van het Fes tival van Ravello in verband met het Holland Festival niet kunnen accep teren. STADSNIEUWS Bazaar Maredijk VOOR EEN GLIJBAAN! Het bestuur van de Speeltuinvereni- ging „Rondom de Maredijk", die tien jaar bestaat, heeft de laatste tijd hard gespaard en wel voor een glijbaan. Men komt nu echter nog een bedrag van on geveer duizend gulden tekort. Teneinde dit grote bedrag zo spoedig mogelijk bijeen te krijgen heeft het actieve da mescomité een bazaar georganiseerd in het clubgebouwtje. Deze bazaar is be halve vandaag ook morgen van twee tot elf uur nam. voor iedereen toegankelijk. De presidente van het damescomité, mevrouw S. M. Bavelaar-v. d. Zeeuw, die ook zitting heeft in het bestuur van de speeltuinvereniging, opende vanmid dag de bazaar met een kort woord van dank en waardering. In het bijzonder wilde zij de naam van de 14-jarige Hans Weerlee noemen. Deze jongen heeft n.l. alle houten poppen, die ter verkoop worden aangeboden, in elkaar gezet en geverfd. Op deze wijze heeft dus ook Hans een belangrijke steen bij gedragen tot het welslagen van deze verkoopdagen. Er is op de bazaar van alles te krijgen en ook aan gezelligheid ontbreekt het niet. Ongetwijfeld zullen velen in het clubgebouw aan de Mare dijk een kijkje komen nemen. De glij baan is reeds in bestelling en zal zeer waarschijnlijk ln het komende voorjaar geplaatst worden. Nederlandse bloembollen in Engeland De president van de Board of Trade, sir David Eccles, heeft gisteren in het Engelse Lagerhuis verklaard, dat een opheffing van de invoercontingenten voor Nederlandse bloembollen heel wat van de Engelse betalingsbalans zou vergen. Een conservatief Lagerhuislid bracht de opheffing van de contingenten ter sprake, welke, naar hij zei, de betalingsbalans met niet veel meer dan een miljoen pond sterling per Jaar ten ongunste zou be ïnvloeden. Sir David Eccles antwoordde, niet te weten wat de kosten zouden zijn als men de contingentering voor Nederlandse bloembollen zou opheffen, doch dat het belangrijk bedrag zou uitmaken. Verder merkte hij nog op, dat men hem bij op heffing van de contingentering voor de Nederlandse bloembollen dan bijvoor beeld ook zou kunnen gaan vragen de beperkingen op de invoer van appelen te laten vervallen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 november Veemarkt: Aanvoer: 2 stieren, 40 melkkoeien, 290 vette koeien, 119 varekoelen, 10 pinken, 19 graskalveren, 47 vette kalveren, 60 nuchtere kalveren, 130 vette schapen, 2.427 vette lammeren. 38 varkens (zeugen) 246 schrammen., 655 biggen, 1 paard, 10 gelten. totaal 4.094. Notering: melkkoeien f8001050; vette koeien per kg. schoon- gewicht f2.703.20; varekoeien f600 850; pinken f350550; graskalveren f225 350; vette kalveren per kg. levend ge wicht f22,60; nuchtere kalveren per kg. levend gewicht fl.301.60; nuchtere kal veren per stuk f 4060; vette schapen f6595; vette lamineren f6595; drach tige zeugen f 250350; schrammen f 70 95: biggen f4045 en f.52. Handel: melk koeien stil; vette koeien goed; varekoeien en pinken kalm; graskalveren en vette kalveren kalm; nuchtere kalveren willig; vette schapen en vette lammeren rustig; zeugen, schrammen en biggen redelijk. LEIDEN, 14 november Kaasmarkt: Aanvoer 11 partijen Goudse en 3 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse eerste kwa liteit f2,262.31; Leidse eerste kwaliteit tot f 2,34. Handel goed. BEURSOVERZICHT Bonus Unilevers reeds verdisconteerd AMSTERDAM, 14 november. In een overigens zeer kalme beurs stonden vanmiddag aandelen Unilever in het punt van de belangstelling. Het gepubliceerde voorstel van de raad van bestuur van de Unilever N.V. aan de gewone aandeelhouders ten aanzien van een bonus, de derde in vijf Jaar tijds. van 25 plus interimdividenden en een te verwachten slotdividend, heeft een einde gemaakt aan de maandenlange spanningen en geruchten te dien aanzien ter beurze. Direct na het bekend worden van genoemd voorstel daalde de koers van de margarineaandelen in de niet-of- ficiele avondhandel van 475 tot 465. Men beschouwde het als een. zij het geringe, tegenvaller, dat de verschuldigde belas ting over de bonusuitkering door het be schikbaar gestelde dividend van 3 slechts gedeeltelijk gecompenseerd wordt. Al met al was men van mening dat het koersavance van de laatste we ken. op de bonusverwachtingen, in de huidige koers van de aandelen volkomen ls verdisconteerd. Er hadden vanmiddag hoegenaamd geen winstnemingen plaats, doch de vraag kon ook niet Gommeren. Vandaar dat de koers op 465 waarop ge handeld werd. slechts een puntje be neden de vorige slotkoers lag. In aandelen Kon. Olie was Zwitser land aan de markt. Het fonds noteerde vrijwel onveranderd bij gisteren, doch lag ruim een gulden beneden pariteit New York. In aandelen Philips ging het eveneens rustig toe en het koersverlies bedroeg hier circa 1 punt. De flauwe tendentie voor aandelen Aku bleef ook vanmiddag voortduren. Het kunstzijde fonds moest met een koersverlies van 3 punten genoegen nemen. KLM werd onveranderd vernomen. In verband met het naderende weekeinde bleef de ar bitrage inactief. De straffe daling in de koersen van de Scheepvaartaandelen van gisteren vond men blijkbaar te geforceerd. Ge ringe vraag zorgde er vandaag voor dat over vrijwel de gehele linie in deze sector een koerswinst van 1 tot 3 punten werd behaald. De eerste claimprjjs van Sikkens Lak kon heel moeilijk getaxeerd wor den. Men noemde een prijs van f 1250 tot f 1300 per claim tegenover een theoretische waarde van f 1233 bij een koers van 575 voor de aandelen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 14 november Londen 10.58%—10.59%; New York 3.76H—3.77-A: Montreal 3.88%—3.88%; Parijs 89.8089.90; Brussel 7.58%-7.59%; Frankfort 90.49Va—90.54%; Stockholm 73.09—73.14; Zürich 86.53—86.58; Zürich (vr. fr.) 87.78—87.83; Milaan 60.65%— 60.70%; Kopenhagen 54.72%—54.77%; Oslo 52.91—52.96; Wenen 14.6114.62} Ankara 3.80%3.80%Praag 52.84 52.94; Lissabon 13.26%—13.28. Advertentie glaasje LEIDERDORP De dankstondcollecte in de gerei kerk bracht f. 1770.78 voor de kerk op WARMOND TAFELTENNIS Steeds Vooruit Uitslagen wedstrij den: Dames: Steeds Vooruit 1—ATTC 55. Heren: Den Burcht 2—Steeds Vooruit 1. 28. Programma voor de volgeniie week: Dames: RTC—Steeds Vooruit 1. Heren: Steeds Vooruit 1—Batswingers 3. Benoemd De beev a Ter bee* Ie door burgemeester en wethouders be noemd tot gemeentearbeider. De wandelsingel rond het gemeen telijk sportpark zal van 15 november tot 15 maart voor publiek gesloten zijn, ten einde de beplanting gelegenheid te ge ven zich gedurende deze maanden te ontwikkelen. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Nlcolaas M. J.. zn. van N. M. J. van der Koolj en H M. van Zomeren. Ondertrouwd: J. H. J. Rijebergen en C. N. J. ^ovelgJKleif C. G. Wagenaar «n M. De Noorse ijsbreker ..Polarhav" in de haven van Ostende. Met dit schip zal de tweede Belgische Zuidpoolexpeditie naar de Antarc tica worden vervoerd. Getrouwd: B. C. B. Voorham en J. A. M. van Kuijen; K. J. Hulsman en A. A. M. Groen; A. Looijeetyn en L. H. de Jager; G. A. Pieters en M. J. A. Bongers; J. Colijn en H. J. M. Rochat; T. A. Meijer en J. C. I. N. M. Dlspa; M. R. Baars en N. I. M. van Heusden; H. F. Peters en L. J. van der Oord. Ovenledeni A, J. M. van der Burg, 60 jrj - 43 fea* Beurs van Amsterdam Maandag 17 november ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 92% 92% Grootboek obl. 3% 79 Ned. '47 3% (3) 90A 90% Ned. '51 3% 93 Ned. '53 (3%) 91% 91% Ned. '56 3% 91% 91% Ned. '48 314 85% 85 Ned. '54 3% 87 H 87% Ned. '55 I 3% 87% 87% Ned '55 II 3% «8% 88% Ned. *37 3 87A Dollarlng '47 3 9i 92 Investeringscert 3 95% 95% Ned. 62-64 3 94 93% Cert NWS 2% 59% 59+i Indië '37 A 3 91 Grootboek '46 3 88% Ned W.B 6% 1U9 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind B 34% 33% Nat. Handelsbank 134 1?5 Ned. Handelmij 189 187 Amst. Rubber 66 t>b% Deli Mij en (Ver.) 129.55 128.60 H.V-A129 131% Java Cult28 28 Senembah109% 109% Vorstenlanden12 A.K.U 248% 245% Berkel's Patent (v.) 204 205 Calvé Delft cert 358 363 Kon Pap v Gelder 192 190 Hoogovens cert 350 345 Mliller en Co NB 341% 342 Ned. Kabelfabr 297% 299 Philips 393% 391% Philips pref 182 179 Unilever 465% 463% Wilton Feyenoord 215 215 Biliton 2de r 197% 194% Dordtse Olie gew 805 805% Kon Petr (f 20.—) 192.70 194.50 idem (50 a f 20.—193.70 193.95 Holl Amer lijn 159% 162% Java China Paket 138% 138 K.L.MIQ7 107 20 Ned Stoomv MU ig2% 166% Kon Paket Mij 137% 138% Stoomvaart Mij Ned jgO i60 Nievelt Goudr cert 149% 147% v. Ommeren cert 260 265 Kon Rott. Lloyd 146ia 146 Ned Scheepv Unie JJJ3 146% N1ET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 92% Den Haag 1954 3% 86 Leiden 1947 3% 94B R'dam '37 I-m 3% 91% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97 96% Premieleningen 96 97% 87% 88 A'dam '56 I 2% 85% 85 A'dam '56 II 2% 94% 94% Eindhoven '54 2% 84 84% Enschede '54 2% 81% 82% Den Haag '52 I 2% 95% 95% 94% 95 R'dam '52 I 2% 96 97% 95% 95B idem '57 2% 106% 96 Utrecht '52 2% 96% "!.-HoU. 1957 2% 105 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Amst. Bank 249% H.B.U. cert219 Rott. Bank 209% Twentsche Bank 185y4 Industrie Ondernemingen Albert Heyn269% Borneo Sum. H M(j 43 Ned G. en Sp. fabr 238 Kon. Ned Grofsm 120% Internatio 89 Rott. Droogdok Mij 541 Sikkens Lakfabr '53 570B Tieleman en Dros 7%L Ned Mij Walv.vrt. 80 Spoorwegen Dell Spoorweg My 6A Amerik fondsen Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 248 219% 207 186% 43% 235 121 29% 89% 60% 51 59% 49% 99% 67% 82 y4 33% 88% 29, 89% 59% 59% 49% 98% 66% 81% 33% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 13/11 Edelmet Kon AA 50B 55B Pref WA idem 60 62 GBexd.)12GBexd. Holl Constructie 318 318GB Ing bur v Bouwnijv 154% 158 Int Kunststof! Ind 44G 44% Leldsche Wolsptnn 195% 195 Ver TouwtabrleKer 194% 194 Wernink'f Betonm 104%GB 104 Van Wijk Textiel 62% 62% Zaalberg 100GB 101 %GB

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7