m Honderd meter hoge Euromast stunt op internationale tuinbouwexpositie Enkele Ambonese gezinnen gaan in 1959 naar Ned. Nieuw Guinea Moet in maart 1960 klaar zijn Een pittige 'jonge* RYNBENDE'S jonge Oud-hoofdagent van Zandvoortse politie sloeg en stompte scholier Hoeveel sigaretten rookt U per dag? Huwelijksdatum twistpunt bij de toewijzing van woonruimte Fraude gepleegd door ambtenaren van de Sociale Verzekeringsbank 97ste jaargang Vrydag 14 november 1958 Vierde blad no. 29595 DE TULP IN TOP (Van onze correspondent) De „grote man" van Ahoy 1950 en de E '55, Jac. Kleiboer was weer typisch „Kleiboer", toen hij gisteren op een persbijeenkomst bij zonderheden onthulde over de in 1960 in het park en het Ahoy-com- plex te Rotterdam te houden internationale tuinbouwtentoonstelling. De heer Kleiboer stond daar op zijn welbekende manier te oreren, dit maal met een vlag in de hand, 'n vlag met een vuurrode, gestyleerde tulp er op. „Die tulp", zei de heer Kleiboer, „zal straks ook te zien zijn op de top van de 15 meter lange mast, die de honderd meter hoge Eurotoren (vlak bij de Maas) zal bekronen. ontleend aan de aloude spreuk: „navi- gare necesse est". Deze toevoegingen aan het oorspronkelijke plan hebben de bouwkosten doen stijgen tot ruim drie miljoen gulden, welk bedrag geheel door particuliere instanties zal worden be kostigd. Bij het bepalen van de hoogde van de Euromast heeft men zich niet laten beïnvloeden door het feit, dat elders in Europa veel hogere uitkijktorens zijn gebouwd. De aangehouden hoog te van 100 meter voor de Euromast acht men het beste voor het uitzicht over de stad en havens, zowel overdag als 's avonds. Bij een te grote hoogte wordt alles te petieterig.. van de toren zal 800 a 900 personen kunnen bevatten. Bovenaan de 15 meter hoge mast op de toren zal een lichtbaken voor vliegtuigen worden aangebracht. Jubileum van tulp En ik wil U bij deze tevens vertellen, dat van vandaag af deze scheepvaart en uitkijktoren, dit toekomstige kente ken van Rotterdam, Euromast zal heten". En vanwaar die voorkeur van „mast" boven „toren"? Omdat het woord „mast" in niet minder dan 5 Europese •talen (Engels, Duits, Zweeds, Deens en Noors) precies gelijk is aan de Neder landse benaming. Bovendien vertoont deze zeer sterke overeenkomst met die in een achttal andere talen, w.o. Japans (masuto) en zelfs Russisch (matsjta). Het jubileum van de tulp (die 400 jaren geleden in Nederland werd ge ïntroduceerd) gaf aanleiding tot de bouw van de Euromast. Daarom zal straks de Nederlandse tulp de toren sieren. Met een: „De tulp in top, leve de Euromast, leve de tulp!", overhan digde de heer Kleiboer de vlag met de rode tulp aan de voorzitter der pers bijeenkomst, jhr. mr. dr. O. P. A. H. van Nispen tot Pannerden. Deze deed in zyn kwaliteit van voorzitter van de Kon. Alg. Ver voor Bloembollencultuur en bestuurslid van de Stichting Inter nationale Tuinbouwtentoonstelling 1960 enige mededelingen over de expositie. In 1960 zal behalve het jubileum van de tulp ook het honderjarig bestaan van de vereniging, waarvan jhr. Van Nispen tot Pannerden voorzitter is, worden ge vierd. Beide gebeurtenissen waren aan leiding tot het organiseren van de grote tuinbouwexpositie in Rotterdam, die met haar 40 ha. oppervlak en haar kleurenrijkdom haar gelijke nog nim mer heeft gehad. In het -park zullen voor een waarde van ca. een miljoen gulden bloembollen worden gepoot. De voorbereiding hiervan is reeds begonnen met het 80 tot 90 om uitgraven van grote delen van de parkgrond en het aanbrengen van de voor de tulpen ver eiste grondmelange. Ook is de afwate ring van het park verbeterd. In het park zelf behoefde slechts één oude iep te worden gerooid. Nog een oude boom zal moeten sneuvelen op de plaats, waar de Euormast zal worden opgetrokken. Over de voorbereiding en de uitvoering van dit honderd meter hoge gevaarte hebben zowel jhr. Van Nispen als ir. R. J. Brakema van gemeentewerken en de heer J. H. Oerlemans, directeur van de S.H.V., enkele nieuwe gegevens ver strekt. Scheepvaarttoren Zoals reeds bekend, komt er op circa 90 meter hoogte een restaurant in de Euromast. Deze zal overigens een sterk uitgesproken scheepvaartkarakter krij gen. Zo zal op 25 meter hoogte een complete commandobrug met een mo dern geoutilleerde stuurhut tegen de torenschacht worden gebouwd, waarvoor een grote scheepswerf en haar bedrijfs- $chooi en het Instituut voor Scheep vaart en Luchtvaart hun medewerking verlenen. Boven het restaurant, dat „Kraaiennest" zal heten, dus op 100 meter hoogte, wordt op een afzonderlijk bordes een „navigarium" gebouwd, een ruimte, waarin op velerlei wijze het instructieve element van de Euromast tot uitdrukking zal worden gebracht. „Navigarium" is een naam, welke is MEENKS POEDERS helpenJ Er rijn Meenk's Poeder^ifci hoofdpijn, kies pijn, hoest, gri«y,.Marrhee, influenza, rheumatiek.koonsj^eid bij gevatte kou, periodieke pijnen ^z. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 Reders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK <raet 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag ew drogist Jr zijn fkM EuEcl|S<:UptTtaies- rheumatieï^oortsigfiei^>ij gevatt^cou. J£rk|ijgbaar in e®is %Rfc6«(roHeRii3fer#ook in Vertraging Water van de Po vond geen uitweg naar zee Door het stuwende water van de Noorditaliaanse rivier de Po is gisteren een dijk bezweken, waardoor grote ge bieden onder water kwamen te staan. Verscheidene dorpen in de Po-delta zijn geisoleerd, terwijl de bewoners overhaast de vlucht moesten nemen. De gehele nacht door hadden duizenden sol daten en vrijwilligers de wacht gehou den bij de dijken in de hoop, dat het water zou wegvloeien naar zee. Dit ge beurde echter niet doordat woeste stort zeeën. opgezweept door hevige rukwin den. het wegstromen beletten. Door de zware regenval van de laatste dagen had het water van de Po al een gevaar lijk niveau bereikt. De verbindingen in het getroffen ge bied zijn voor een groot deel verbroken daar de telegraafpalen door wind en water tegen de grond zijn geslagen. Het eiland Nesoa is gisteren ontruimd. De vierduizend inwoners zijn met hun vee in veiligheid gebracht. Ook andere delen van Italië zijn ge troffen door het noodweer. Bij Porto Gruara, dat ten noorden van Venetië ligt, zijn 3.000 ha bouwland onder water komen te staan. In totaal staan er nu fa Italië 8.000 ha land Mao*. Als gevolg van de vertraging, ont staan door de behandeling en afwim peling van het torenproject in de Rot terdamse gemeenteraad, moet men thans nagenoeg twee maanden inlopen op de geprojecteerde bouwtijd. Met het bouwrijp maken van de grond is dit reeds gelukt, doordat de mensen van gemeentewerken dag en nacht hebben geploeterd met het verleggen van kabels en dikke buizen, waardoor drie kost bare weken konden worden gewonnen. Weldra zal met draglines begonnen kunnen worden met het graven van de bouwput. Half december hoopt men met het heiwerk te kunnen beginnen. Als de fundering gereed is, ga-at men starten met het optrekken van de 100 meter hoge, betonnen torenschactot vol gens de snelle glijbekistingsmethode. Als het met het weer meezit, kan dit werk half april gereed zijn. Dan gaat Werkspoor aan de slag met de con structie aan de voet van de toren van het complete skelet (glas- en waiterdicht) van het „Kraaiennest". Een 240 ton zwaar geval, dat omstreeks juli in één week ty'ds naar boven zal worden gehesen.. Als dit gebeurd is, kan men beginnen met de onderbouw van de toren en het aanbrengen van de com mandobrug met stuurhut. Na de bouw vakvakantie in juli is nog 7 a 8 maan den nodig voor de afbouw van de Euromast. Dan zal reeds één der twee snelle liften (4 meter per seconde) aan gebracht zijn om de afbouw te verge makkelijken. Vanwege de hoge kosten van buisaanleg is afgezien van aanslui ting op de stadsverwarming. De toren krijgt een eigen verwarmingsinstallatie. Alles wordt erop gezet, de Euromast op 25 maart 1960, de dag der opening van de tuinbouwexpositie te kunnen openstellen voor het publiek. De top White Label f 8.35 Jonge Schiedammer f 7-50 per literfles Man viel uit raam Was „ongeluk" moord? (Speciale berichtgeving) Naar alle waarschijnlijkheid is de Rotterdamse politie een moord op het spoor gekomen, die vier jaar geleden zou zijn gepleegd. Op 19 november is de 39-jarige L. P. van Wijnen uit een raam van zijn tweede etagewo ning in het noordelijk stadsdeel van Rotterdam gevallen. De man werd dood aangetroffen op het plaatsje achter het huis. Als doodsoorzaak werd aangenomen: een ongeluk. De heer Van Wijnen leed aan een hartkwaal. Zijn echtgenote verklaarde dat haar man het benauwd had en het raam had opengeschoven. Hij zou daar na in de vensterbank zijn gaan zitten. Nog maar nauwelijks zou hij dit hebben gedaan of hij zou zijn evenwicht heb ben verloren. Dit alles was zo geloof waardig. dat niet aan misdrijf werd ge dacht. Thans echter heeft de recherche aanwijzingen gekregen, dat de heer Van Wijnen waarschijnlijk van het leven is beroofd. Als verdacht hiervan zijn ge arresteerd zijn 37-jarige echtgenote, en een 29-jarige chauffeur, met wie zij nog al veel omging. De vrouw is inmiddels met een ander hertrouwd. Wilde vechtpartij op boulevard Weer één maand gevangenisstraf geëist De procureur-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren tegen een 53-jarige oud-hoofdagent van de Zandvoortse politie wegens het slaan en stompen van de Amsterdamse scholier E. Tuinstra, bevestiging van het rechtbankvonnis van één maand gevangenisstraf geëist. De verdachte, wiens zaak door de Rechtbank te Haarlem bij ver stek was behandeld, zeide in hoger beroep te zijn gekomen omdat hij I onschuldig is. Kort na het gebeurde op 3 april 1957 had hij vrijwillig ontslag genomen uit de politiedienst en is thans bij de scheepspolitie van een scheepvaartmaatschappij in de rang van 3e stuurman. De i raadsman, mr. B. W. Stomps, concludeerde tot vrijspraak. Het Hof zal op 27 november arrest wijzen. SPOED BEPLEIT MET DE HELIHAVEN AMSTERDAM De Kamer van Koophandel te Am sterdam heeft besloten een brief te zenden aan B. en W. van Amsterdam, waarin erop wordt aangedrongen bin nenkort een aanvang te maken met de aanleg van een helikopterhaven op het daartoe bestemde terrein aan de Jan van Galenstraat, nu de instelling van een geregelde helikopterdienst tussen het vliegveld Zestienhoven en de lucht haven Schiphol ernstig wordt overwo gen. Het is volgens de Kamer van groot belang, dat de mogelijkheid wordt ge opend deze dienst door te trekken naar een helihaven in de stad. Of u nu veel of weinig rookt - let op wat u rookt Kies in de eerste plaats de sigaret die altijd fluweelzacht is en koel brandt. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Kies de sigaret met een eigen smaak, licht en geurig. Dan wordt roken geen sleur, maar is elke sigaret een genoegen, dat u ontspant, verkwikt en rust geeft. Daarom kiezen miljoenen Roxy. Want Roxy is fluweelzacht, licht en geurig. 21 edele, milde tabakken vor men de unieke Roxy-melange. Stuk voor stuk dragen ze bij tot die eigen lichte Roxy-smaak, tot het geu rige aroma, de koele brand, het milde, zo zachte Roxy-karakter. Koop een pakje Roxy. Proef aandachtig deze licht geurige zachte sigaret. En u zegt ook: ,,'n Roxy? Jagraag!" Op de avond van de 3e april 1957 was Tuinstra met zijn 19-jarige vriend G. Blok op diens motorfiets naar Zand- voort gereden. Toen de jongelui, na een strandwandeling, bij de op de boulevard geparkeerde motorfiets terugkeerden en doende waren deze te starten kwamen er twee mannen aanlopen, die vroegen waar de jongens vandaan kwamen en wat ze deden. De jongens vertelden voor het hof, dat zij dit verdacht vonden en geen antwoord hadden gegeven. Toen de onbekende mannen mededeelden dat zij van de politie waren en de jongens hen vroegen zich te legitimeren werd dit geweigerd, en dit vreemde optreden van de inderdaad politieagenten in bur ger zijnde mannen werd de aanleiding tot een vechtpartij waarbij zelfs twee schoten vielen. De jongens, die nu nog meer argwaan kregen en meenden dat het tweetal het op de motor gemunt had om er mee te kunnen verdwijnen of iets anders ver keerds in de zin hadden, poogden weg te komen. Blok liep op een de groep naderende man toe en vroeg om hulp omdat hij dacht dat ze overvallen wer den. Deze derde man bleek ook een agent te zijn. Tuinstra kreeg een klap op zijn hoofd in de volgende vecht partij en liet zich op de grond vallen. Hij slaagde erin even vrij te komen en hield een auto aan waarvan hij de chauffeur om hulp vroeg. Pas toen had de derde agent zich in het licht dei- koplamp gelegitimeerd. Inmiddels was ook een politieauto verschenen en de jongelui werden daarmede naar het po litiebureau overgebracht. Klap en stamp Tuinstra was daar zo verklaarde hy door de verdachte mee naar een kamer genomen en had. voordat deze het licht had aangedraaid, een klap tegen zijn hoofd cn ccn stomp in de maagstreek gekregen. Hjj was in elkaar gezakt. De hoofdagent had hem, aldus de scholier, toen gezegd te gaan zitten en hem vervolgens ver hoord. Verdachte bleef, ondanks deze verkla ring van de jongen ontkennen, en zei, dat hij op de boulevard niet de gelegen heid had gekregen om zich te legitime ren, omdat Tuinstra een gevechtshou ding had aangenomen en hij zich moest verdedigen. „Verdedigen tegen deze tengere jon gen?", zo merkte de president op. „Het klinkt niet erg waarschijnlijk" zo voegde een der raadsheren er aan toe. De derde agent verklaarde dat er een vermoeden bestond, dat er die avond of nacht ingebroken zou worden in een strandtent. De politie was n.l. getipt, dat er twee zware jongens uit Amsterdam die dag op een terrasje waren gesigna leerd en de eigenaar had de politie om assistentie verzocht. Ook was er een Te Wassenaar heeft dr. W. Drees gisteren geluncht met de heer H. Krekeierhet Duitse lid van de Euratomconfeientiedie op het ogenblik in ons land vertoeft. signalement van de vermoedelijke da- der raadsheren op. ders opgegeven. De agenten hadden daarom in de buurt postgevat. De als getuige a decharge gehoorde korpschef, hoofdinspecteur H. P. Huys- man, zei dat zijn oordeel over verdachte buitengewoon gunstig is. Hij noemde hem een van zijn meest gewaardeerde mensen. Hij vond hem geen agressieve man en achtte K. voor 100 procent be trouwbaar. Niet betrouwbaar Op dit laatste reageerde een der raadsheren met de scherpe vraag of de hoofdinspecteur een man (verdachte) betrouwbaar vond, die een verklaring had opgemaakt van iemand, die hij in werkelijkheid niet had gehoord. Dit be trof, zo bleek uit de discussie daarover, een vals proces-verbaal in een zaak over woonruimte. „U weet hoe ernstig dat is als er een fout proces-verbaal wordt opgemaakt", zo merkte de presi dent op. En hij vroeg zich ook af of het juist was, verdachte, die tweemaal we gens mishandeling was veroordeeld als „niet agressief" te kenschetsen. Vervolgens kwam de brief die de vader van Tuinstra had geschreven ter sprake. De hoofdinspecteur zou tegen hem hebben gezegd: „De politie hoeft zich tegenover snotneuzen niet te legitimeren". -De vader had aldus zijn brief weinig waardering voor de houding en het optreden van de korpschef van de Zandvoortse politie. De hoofdinspecteur ontkende, dat hij de genoemde en andere opmerkingen tegen de vader had gemaakt. Ik heb de mishandeling niet ontkend, hem mede gedeeld het voorval te betreuren en als chef mijn excuses aangeboden. Achteraf bezien is de politie volkomen fout op getreden doch men moet zich aldus de hoofdinspecteur ook even ver plaatsen in de spanning waarin de rechercheurs verkeerden. „Maar men moet toch een beetje re kening houden met de belangen der bui-gerij, en ik ben bang dat dit hier een beetje vergeten Is", zo merkte een PORTEMONNAIES PORTEFEUILLES Garantie op ieder ZEKA artikel Volgende week antwoord op vele vragen (Van onze parlementaire redacteur) Na het antwoord van minister Samkalden op de beschouwingen over de begroting van Justitie, heeft de Tweede Kamer gisteren een aan vang gemaakt met de behandeling van de begroting van Maatschap pelijk Werk, waarbij de voornaamste aandacht werd besteed aan de gerepatrieerden en de positie van de Ambonezen, wier aantal in ons land in 1951 ongeveer 12.500 bedroeg en thans 20.000. Van diverse kanten werden nadere inlichtingen gevraagd over het plan van de regering in 1959 enkele Ambonezen naar Nieuw-Guinea te zenden. Hoeveel gezinnen zullen er heen gaan? Wat voor werk zullen zij krijgen? Is er een onderzoek ingesteld naar de mogelijke of onmogelijke verhoudingen tussen de Ambonezen en de Papoea's? Is het een proef? Betekent dit een wijziging in het beleid ten aanzien van de Ambonezen? Het antwoord op de vele vragen zal minister mej. dr. Klompé volgende week geven. De gerepatrieerden uit Indonesië heb ben een voorschot gekregen op de kos ten van de overtocht. Voor een gezin met vijf kinderen betrft dat een bedrag van f.6000 a f.8000. Met klem werd er van alle kanten op aangedrongen ob jectieve normen op te stellen voor ge hele of gedeeltelijke kwijtschelding van de overtochtsschuld, want de terugbe taling is een rem op de mogelijkheid zich aan te passen bij de omstandighe den in Nederland. Onbillijk De woonruimteverdeling was totnutoe gemeentelijk geregeld. In september heeft minister Klompé echter een be schikking uitgevaardigd, volgens welke alle gemeenten huwende mannen moe ten inschrijven als gegadigde voor een woning. Hierin zag de heer Kikkert (C.H.U.) bevoorrechting van een be paalde bevolkingsgroep. Hij doelde op katholieken, die een burgerlijk huwelijk sluiten, dat voor hen toch geen waarde heeft, waarna zij pas voor de kerk trou wen als de man een woning toegewe zen heeft gekregen. Wie langer op de lijst staat, komt allicht eerder in aan merking, al blijven de gemeenten vrij in de toewijzing naar urgentie van de ge vallen. Het is een kwestie met vele kan ten, maar de heer Kikkert achtte der mate onbühfkheid aanwezig, dat hjj overwoog door middel van een motie een uitspraak van de Kamer te vragen oin de bepaling ongedaan te maken of te wijzigen. Als men de burger lijke huwelijksdatum als eritcrium laat vervallen is er geen minimum-eenheid meer, en een andere oplossing ligt niet voor de hand. Dure gezinsoorden? Evenals vorig jaar verzette mevrouw PloegPloeg (P. v. d. A.) zich weer tegen de dure gezinsoorden (f20.000 per gezin per jaar) en zij drong er bij de minister op aan een plan op te stellen tot opheffing van de gezinsoorden in de loop van drie jaar. Met deze opvatting was ds. Fokkema (A.-R.) het eens, maar zijn partijgenoot, de heer Smallenbroek, vond de proef met de gezinsoorden volkomen verant woord. Er zijn in ons land 100.000 on maatschappelijke gezinnen en het is daarom voor de gemeenten van groot belang, dat wordt onderzocht hoe der gelijke gezinnen in het goede spoor kunnen worden gebracht. De kosten moet men zien als studiekosten. Men kan wel klagen, dat 60 ambtenaren voor 60 gezinnen in verhouding schromelijk veel is, maar die ambtenaren moeten 24 uur per dag gereed staan. Het gaat om de ervaring, die het experiment op levert en die kosten moet men beschou wen in verhouding tot de veel hogere kosten, die 100.000 onmaatschappelijke gezinnen in ons land veroorzaken. De behandeling van de begroting en der diverse Rijksdepartementen ge schiedt dit jaar zeer verbrokkeld en door elkaar. Volgende week dinsdag wordt eerst weer verder gegaan met de begroting van Justitie (derde week), waarna minister Zijlstra antwoordt op de beschouwingen over economische za ken. In de loop van de week zal dan minister Klompé haar beleid van maat schappelijk werk verdedigen. Drie verdachten voor de Rechtbank Inden met vervalste formulieren geld non dertig verschillende postkantoren Gisteren heeft voor de Rechtbank te Amsterdam de zaak gediend tegen twee ambtenaren van de Sociale Verzekeringsbank uit Amsterdam en tegen een meisje uit Dordrecht, dat op 7 en 8 juli jl. met vervalste for mulieren van de bank bij 30 ver schillende postkantoren in totaal een bedrag van f 22.560 inden. Alle drie zijn sinds juli gedetineerd. Het plan tot deze fraude, zo werd ter zitting medegedeeld, was ontstaan, toen de beide ambtenaren van de Sociale Verzekeringsbank een cursus voor het personeel volgden, waarin de cursusleider o a. zeide. dat de wijze van betaalbaarstelling aan postkantoren door middel van op de bank ingevulde formulieren, ietwat riskant was, omdat iedereen op de bank de cheques kon invullen. Het meisje inde bij 30 postkantoren in twee dagen 30 maal een bedrag van f 752.16 met een betalingsopdracht, waarop een der verdachten getikt had „wegens salaris juni '58. vakantiegeld". Hij had enkele dagen tevoren de dupli- katen van deze formulieren aan de be trokken postkantoren verzonden. Zijn collega had met dit alles minder uit te staan, doch had de blanco formulieren op zijn eigen afdeling weggenomen en aan zijn mede dader ter hand gesteld, wetende wat deze er mee zou gaan doen. Van de totale opbrengst ontving het meisje uit Dordrecht f2256. De rest werd tussen de twee ambtenaren verdeeld: ieder ongeveer f9400. Uiteraard kwam al heel spoedig uit dat deze uitbetalingen ten onrechte wa ren geschied. De postkantoren retour neerden aan de Sociale Verzekerings bank de door het meisje afgegeven for mulieren en terstond bleek dat aan een en dezelfde persoon 30 maal het zelfde bedrag was uitgekeerd. Alle amb tenaren, die met deze formulieren iets te maken hebben, werden gehoord en al spoedig kwam de waarheid aan het licht. Ter zitting hield het meisje vol te goeder trouw te zijn geweest. Wel be greep ze dat deze wijze van geld innen wettig gezien niet door de beugel kon, doch zij zei geloofd te hebben, dat de bank zelf aan deze merkwaardige vorm van uitbetaling meewerkte. De Officier van Justitie eiste tegen de hoofdverdachte een gevangenisstraf van 2 jaar en 3 maanden met aftrek van voorarrest. Tegen zijn handlanger eiste hij een gevangenisstraf van 1 jaar en 9 maanden met aftrek. Wat het meisje betrof, de Officier kon zich niet voorstellen, dat een zo intelligent meis je, dat niet verliefd was op een van de andere verdachten, zich zoveel op de mouw heeft laten spelden. Bovendien moet zij geweten hebben, dat het innen van zulke cheques strafbaar is. Zij hoorde dan ook 9 maanden waarvan 3 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar onder toezicht tegen zich eisen. Van het onvoorwaardelijk deel wilde hij dan eerst nog de tijd ln voorlopige hechtenis doorgebracht laten aftrek ken. De raadslieden bepleitten clemen tie. Uitspraak 27 november. Vroeg vers brood op 5, 24 en 31 december In verband met de drukte vóór St.- Nicolaas, Kerstmis en Nieuwjaar heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid vergunning verleend om in broodbakkerijen op vrydag 5, woensdag 24 en woensdag 31 december eerder met de arbeid te beginnen en reeds van acht uur af vers brood te verkopen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 13