AMSTLEVEN levensv Wat voor roker bent U? SUCROSE De burgemeester was niet van zulk soort grapjes gediend Met een enkel woord Agenda 1 S DINSDAG 11 NOVEMBER 1958 Herinnering aan 11 november 1918 Nederlands ctmateur-radiotelegrafist tvist bericht van wapenstilstand al om 5.23 uur Morsetelegrammen van de zender Eiffeltoren Vandaag is het veertig jaar geleden, dat er aan de Eerste Wereldoorlog een einde kwam door de afkondiging van een wapenstilstand. Vier jaar had die afschuwelijke krijg geduurd en de bloedige gevechten wer den afgedaan met mededelingen in de trant van „im Westen nichts neues". Maar eindelijk werden de Duitsers tot overgave gedwongen. In de zeer vroege ochtend van 11 november 1918 zonden de Franse maarschalk Foch en de Duit se politicus Erzberger (in 1921 door na tionalisten vermoord) morsetelegram men aan hun partijen, waarin de on dertekening van de wapenstilstand werd medegedeeld. Die ondertekening ge schiedde in een spoorrijtuig in het bos van Compiègne (noord-Frankrijk, de partement Oise, 40 km. ten noordoosten van Parijs). Onze tegenwoordige stadgenoot, de heer S. Lantinga, destijds woonachtig in een stad in het oosten des lands en een verwoed amateur-radio-telegrafist, slaagde er op die elfde november 1918 des ochtends om 5.23 uur in een draad loos telegram op te vangen, uitgezon den door de zender Eiffeltoren, golf lengte 1800 meter. Dat was dertien mi nuten na de ondertekening in het spoorrijtuig te Compiègne, zodat men mag aannemen, dat hij de eerste ge weest is. die hier te lande van het heug lijke feit van de wapenstilstand op de hoogte was. De letterlijke tekst van het door Erzberger ondertekende morse-te legram luidde als volgt: poz de fl - 27 wds - armistice a été signé ce matin a cinq heures dix minutes heure frangaise) et entre en vigueur a onze heures (heure frangaise) aujourd'hui - Erzberger. (Wapenstilstand werd heden ochtend om tien minuten over vijf (Franse tijd) ondertekend en treedt in werking om elf uur (Franse tijd) vandaag - Erzber ger). De roepletters fl en poz zijn resp. die van de zenders Eiffeltoren en Nauen (bij Berlijn), die toen nog uitsluitend morsetekens gebruikten inplaats van het gesproken woord. Het telegram werd nog eens herhaald in langzaam tempo. Het was zonder nadere adresomschrijving gericht aan de zender Nauen, die zich, zoals uit eerdere uitzendingen reeds mocht worden afgeleid, in handen van de revolutionairen bevond. Om half zes zond „fl" een tweede telegram van de- V oorraadvorming van koelliuisboter zelfde inhoud, doch ondertekend door Foch. Het was gericht aan „tous les sec- teurs de l'armèe frangaise et de ses al- liés" (alle afdelingen van het Franse le ger en van zijn bondgenoten) en werd gevolgd door het bevel tot beëindiging van de oorlogshandelingen met ingang van 11 uur op die dag. Hiermede kwam dus een einde aan de eerste wereldoor log. Het was begrijpelijk, dat de toen maals 34-jarige amateur-radiotele grafist het belangrijke bericht van de wapenstilstand zo spoedig moge lijk ter kennis wilde brengen van de hoogste autoriteit van zijn woon plaats, derhalve de burgemeester. Hij begaf zich dan ook ijlings naar diens woning, overhandigde het te legram aan de gedienstige, die hem na lang bellen was komen opendoen, maar beleefde een grote teleurstel ling, toen het meisje kort daarna te rugkwam met de mededeling, dat „de burgemeester niet gediend was van dergelijke grapjes" Toen het verheugende bericht in de loop van de ochtend overal in de stad werd gebuTletineerd, belde de heer Lantinga de burgemeester nog eens op en zei: „Dat bericht had U vijf a zes uur eerder kunnen weten, burgemeester". De burgervader moest toegeven, dat hij gefaald had en complimenteerde de actieve ra diotelegrafist met zijn succes. Vervolg van pag. 1 KONING HOESSEIN „Maar de twee straaljagers", aldus vervolgde Koning Hoessein in zijn ra diotoespraak: „bleven het achtervol gen, daarmee het Jordaans luchtruim schendend. Tenslotte keerde ze terug naar Syrisch gebied. Om tien voor half negen was ik vertrokken, om kwart over tien was ik veilig terug op het vliegveld Amman". Koning Hoessein besloot met de opmerking dat zijn re gering maatregelen tegen de Syrische agressie zal nemen. De Koning heeft voorts medegedeeld, dat hij zijn be zoek aan Europa had opgegeven. Tot groot verdriet uiteraard van Ko ningin-moeder Zain, die in Lausanne vertoeft en gisteren een telefoongesprek met haar zoon heeft gevoerd. In een te lefoongesprek met de Jordaanse ambas sade kreeg zij de eerste inlichtingen over het gebeurde. Uit het restaurant, waar zij de lunch gebruikte ging zij direct te rug naar haar hotel, waar later de tele foonaansluiting met Amman doorkwam. Vrijdag zou Koning Hoessein in Lau sanne een verjaardagsfeestje hebben ge vierd, dat behalve door Koningin Zain, ook zou worden bijgewoond door het twee en half jarige dochtertje van de vorst en zijn zuster. Syrische ontkenning Het hoofd van de voorlichtingsdienst van de Ver. Arabische Republiek. Saad Afra, heeft verklaard, dat het vliegtuig van de Koning in gebreke was gebleven zijn identiteit aan de controletoren van het vliegveld van Damascus bekend te maken. Volgens Afra had het toestel geen voorafgaande toestemming gekre gen om over Syrië te vliegen en dat het op het vliegveld van Damascus had moe_ ten landen om toestemming te vragen zijn vlucht te hervatten. Het verhaal, dat het toestel van de vorst „zesmaal door Migs zou zijn aan gevallen". noemde hij volkomen absurd. Volgens een communiqué van het eerste Legercommando in Syrië, waarvan de inhoud tweemaal binnen een kwartier door Radio-Cairo werd voorgelezen, werd Dode op onbewaakte overweg Op een onbewaakte overweg in de spoorlijn Tilburg—'s-Hertogenbosch tussen Helvoirt en Udenhout is van morgen de 35-Jarige M. van de Pas uit Udenhout dodelijk verongelukt tussen twee treinen. Hij reed de overweg over in zijn auto. doch werd door een voor Tilburg be stemde vrachttrein tegen een eveneens passerende personentrein, die op weg was naar Tilburg, geworpen. Het slachtoffer was op slag dood: zijn auto is geheel vernield. De heer Van de Pas was gehuwd en vader van 5 kinderen. Weer twee DC-7C's voor de K.L.M. op Schiphol De „Noordzee" en de „Beringzee" zijn thans door de Douglasfabrieken in San ta Monica (Californië) aan de KLM af geleverd en beide DC-7C's bevinden zich reeds op Schiphol. Van de bestelling van 15 DC-7C's heeft de KLM nu dertien toestellen in haar bezit. Binnenkort zul len ook de laatste twee vliegtuigen van dit type, de „Japanse Zee" en de „Ba- rentz Zee" hun afleveringsvlucht via New York maken. De KLM beschikt dan over de groot ste vloot DC-7C's van alle internationa le luchtvaartmaatschappijen. Nationale maatschappijen als de Eastern Airlines en American Airlines hebben voor hun diensten in de Ver. Staten echter meer toestellen van dit type in gebruik. gezegd, dat de Migs slechts een escorte tot de grens hadden geformeerd voor een toestel, dat weigerde inlichtingen te ge ven over zijn bestemming. De Londense ..Times" verklaarde van daag in commentaar op de aanval op Koning Hoesseins vliegtuig, dat geen van de Syrische excuses geldig is. Het blad geloofde overigens, dat president Nasser door dit nieuwe gebrek aan discipline in Damascus opnieuw in verlegenheid is ge bracht. De "Manchester Quardian" achtte het mogelijk dat er van een echt misver stand sprake was. Begint u de dag met een sigaret of rookt u pas na het ontbijt Of bent u een na-de-koffie roker Wat voor roker u bent, juist de eerste sigaret vertelt u hoe hy is En als uw eerste sigaret een Roxy is, proeft u meteen: die is fluweelzacht, heerlijk licht en geurig. Ja, dat genoegen schenkt Roxy van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Om u dit te bieden worden voor Roxy 21 edele, milde tabak ken gebruikt. Ieder heeft zijn taak: hetzij in die eigen lichte Roxy-smaak, hetzij in het geurige aroma, de koele brand, het milde, zo zachte karakter. Koop een pakje Roxy. Rook met aan dacht die licht geurige perfect gestopte, fluweelzachte Roxy's. En u zegt ook: ,,'n Roxy Jagraag Van vroeger en van verre (Van onze t.v.-medewerker) De massa-media, die ons van nieuws voorzien, hebben ieder hun eigen karak ter. De radio had de primeur van de mislukte raket, de krant gaf ons het beste beeld van werk en leven der nieuwe Nobelprijswinners, maar de t.v. toonde ons de lancering op zaterdag van het gevaarte, dat zich boven Afri ka begeven zou, doch liet alle kansen lopen om ook maar één beeld te geven van de jongste bezitters van het ere goud. De NCRV zorgde voor de actualiteit van wat langer adem en deed dat ver dienstelijk. Dat is vooral een compli ment aan het adres van Peter van Campen, die rustig met veel tact en niet zonder humor heel wat uit de doeken deed. zoals de persoonlijke kredieten, die by een paar grote banken verkrijg baar zijn, niet zomaar over de toon bank, maar toch ook niet al te ingewik keld. Er werd een poging tot verant woorde voorlichting gedaan door voors en tegens uit middenstandsoogpunt te doen belichten. Voor „Het leven begint by 40" was een heel regiment mensen in het geweer gekomen met de ini tiatiefnemer terecht aan de kop. We waren toen met de „40" nog niet klaar, Op vragen van het lid der Tweede Kamer de heer Egas over speculatieve voorraad vorming van koelhuisboter heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening geant woord, dat de veronderstelling, dat in de afgelopen weken een speculatieve voorraadvorming hoeft plaatsgehad met van het Voedselvoorzienings In- en Verkoopbureau betrokken hoeveel heden koelhuisboter, is inderdaad gewettigd. De gelegenheid hiertoe is ontstaan door een onverwacht optre den van een zekere schaarste aan verse boter, waardoor de pryzen sterk zUn opgelopen. Het verband tussen de pryzen van verse boter en koelhuisboter en het feit, dat de handel acht weken de tijd werd gegeven aangekochte partijen koelhuis boter om te pakken in „kleinverpak- king", heeft ertoe geleid, dat de handel, speculerend op een toenemende vraag naar koelhuisboter en een mogelük verdere stijging der pryzen, grotere voorraden heeft gevormd dan in het verleden nodig waren voor de directe voorziening in de binnenlandse behoefte. De vraag, of deze gang van zaken een nadelige invloed heeft gehad op de kwaliteit van de koelhuisboter, die de consument wordt aangehouden, wordt ontkennend beantwoord. Door deze han delwijze is slechts een verschuiving ont staan van de in de koelhuizen opgesla gen voorraden van het V.I.B. naar die van de handel. De boter blijft nu als voorraad van de handel in het koel huis opgeslagen tot het tijdstip van ompakken. Het is echter niet uitgesloten, dat, indien de verwachte grotere binnen landse vraag niet optreedt, hierdoor later een vermindering van de kwaliteit der aan de consument aangeboden koelhuisboter kan ontstaan, doordat deze na het ompakken niet op de juiste wijze wordt behandeld. Er zijn verschillende maatregelen ge troffen ter beperking van de mogelijk heden tot het aanhouden van voorraden op speculatieve gronden. Deze maatregel hebben betrekking op de bij inschrijving beschikbaar gestelde hoeveelheden, de termijn, waarbinnen toegewezen partijen moeten worden omgepakt deze termijn is terugge bracht tot vier weken en de p.fgifte- prijzen bij verkoop door het V.I.B. Uiteraard kan in een oplopende markt niet elke speculatie worden voorkomen. De minister is echter van oordeel, dat de genomen maatregelen voldoende zijn. Groothandelsdag 1958 In het dakpaviljoen van het Groot handelsgebouw te Rotterdam is gisteren de Groothandels- en Transitodag 1958 gehouden, georganiseerd door het Ver bond van de Nederlandse groothandel. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. Kamerleden, vertegenwoordigers van het ministerie van Economische Zaken en de rector-magnificus van de Neder landse Economische Hogeschool te Rot terdam. De Verbondsvoorzitter, dr. ir. B. bölger. hield, voordat de besprekingen begonnen, een inleiding over de beteke nis van de handel voor de E.E.G. Mr. J. van Hoorn jr., directeur van het Internationaal Belasting Documen tatie Bureau sprak daama over de fis cale aspecten van de mededinging in de E E.G.. waarna ook de derde spreker, dr. 5. L. Mansholt, vice-voorzitter van de Europese Commissie van de E.E.G. zich uitvoerig bezig hield met de betekenis van de handel voor de E.E.G. Vervoer van kabels met helikopter PROEF NOG NIET GESLAAGD (Van onze Haagse redactie) De NV Nederlandse Kabelfabrieken te Delft heeft een proef genomen met het vervoeren van kabels door middel van een helikopter. Men zou deze wyze van transporteren voornamelijk willen ge bruiken voor kabels, waarvoor de haspel of waarvan het gewicht te zwaar is om over de weg te vervoeren. Bovendien zou men bij het slagen van de proef de helikopter willen inschakelen bij het monteren van kabels aan televisieto rens. Nabij het kruithuis aan de Schieweg te Delft was met rode vlaggen een lan dingsterrein uitgezet. Gistermorgen streek daar een helikopter van de Bel gische luchtvaartmaatschappij „Sabena" neer, waarna direct werd begonnen om een stuk kabel van ongeveer 100 meter en een gewicht van 350 kilo, aan de on derzijde van het toestel vast te maken. De eerste twee pogingen mislukten, doordat de kabel al los schoot, voordat de helikopter 10 meter van de grond was. De derde poging lukte aanvanke lijk veel beter. De kabel was toen op een andere wijze bevestigd. Langzaam trok de helikopter de kabel omhoog en al spoedig zweefde zy vry van de grond Toen het toestel echter enige rondjes draaide boven het omliggende weiland, schoot de kabel opnieuw los en viel van enige honderden meters hoogte in het grasland. Gezien de uitslag van deze proef ziet het er wel naar uit, dat men voorlopig ijog geen toestemming zal krijgen om op deze wyze kabels te ver voeren. REGERINGSDINER VOOR MR. EMANUELS De Surinaamse minister-president, mr. S. D. Emanuels, die korte tijd in ons land vertoeft, is gisteravond in Den Haag door de regering een diner aan geboden.. Namens de ministerraad zaten aan vice-premier mr. A. A. M. Struyc- ken en de ministers Ph. G. Helders en H. J. Hofstra. Ook de gevolmachtigd ministers van de Ned. - Antillen en Suriname in ons land, de heer W. F. M. Lampe en dr. R. Pos, namen aan de maaltyd deel. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 KVP, pol. caus. 18.30 Metropole ork. 18.50 Boekbe spreking. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 Sport praatje. 19.30 Gram. 20.30 Ja, met mij. 20.35 Concertgebouwork. en solist. (21.15- 21.45 Aan de poorten van een nieuwe tijd). 22.20 Radio Philh. sextet. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.3524.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amateuisprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Cabaretprogr. 20.55 Gram. 21.45 Act. 22.00 Toneelbeschouwing. 22.15 Muzikale caus. 22.40 Kerkorgel. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 New York calling. 23.21 Gram. 23.35—24.00 Bedgeheimen. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Documentaire film. 21.0022 30 Speelfilm, VOOR WOENSDAG 12 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Moeilijkheden bij de N.V. Constructie, hoorsp. 12.05 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.30 Oude muziek. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Spectrum v. h. Christelijke Organisatie- en Vereni gingsleven, caus. NCRV: 18.00 Leger des Hellskwartler. 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.U.: Onze Ver houding tot de medemens, door prof. dr. H M. Oldewelt. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang. 19 30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Omr. ork 21.05 Het Materialisme, caus. 21.25 Muz. caus. 21.55 Reformatie en Pausdom, caus. 22.15 Ka merkoor. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. B.00 Nws. 8.18 De ontbljtclub. 9.00 Gym. BINNENLAND De heer Jan C. Winterink (La ren), die is afgetreden als directeur van de NV Wereldbibliotheek te Amsterdam - waaraan hij een halve eeuw verbonden is geweest - is by bevordering benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau. Tijdens een diner in het American Hotel te Amsterdam, aangeboden door een huldigingscomité, heeft de heer Jan C. Winterink uit handen van de burge meester mr. G. van Hall de zilveren me daille van de stad Amsterdam ontvan gen. Bij K.b. Ls aan Jhr. mr. D. van Eyslnga, mr. J. H. O. Inslmger en mr. A. R. Tammenoms Bakker, allen ambtenaar van de buitenlandse dienst der 4de klasse, ter zake en voor de verdere duur van hun werkzaamheden aan Hr. Ms. ambassades te Cairo, Canberra en Tdklo de persoon lijke titel van ambassaderaad verleend. De 16-Jarige lasser W. Wllllngs uit Nijmegen is tijdens het laswerk op een bouwwerk te Utrecht door elektrische stroom gedood. De Jongen, die samen met zijn broer laswerkzaamheden verrichtte op een bouwwerk in Utrecht-noord, moet in aanraking zijn gekomen met een los liggende elektrische draad. Een 77-Jarige wielrijder uit Voorburg ls door een auto gegrepen en aan de ge volgen van zijn verwondringen overleden. Hij stak vanuit de Weverslaan de Park weg over en heeft daarbij blijkbaar een van llniks komende auto niet opgemerkt; hij werd door dit voertuig geschept. De boerderij „De Hoge Dam" te N1J- toerk is gistermiddag een prooi der vlam men geworden. Het 5-jarige zoontje van de familie Buitenhuis, die de boerderij bewoont, heeft, naar men aanneemt, met luoifers gespeeld op de hooizolder, waar 25 30 ton geperst hooi was opgeslagen. In een minimum van tijd stond, de ge hele boerdery ln lichterlaaie. Gistermiddag is het 8-Jarige knaapje W. ten Hove op de Zuukerweg te Epe ver ongelukt. Het kind reed met zijn broertje mee op een driewiellg meltotransportwa - gentje en sprong op zeker moment van cMt voertuigje af Het kwam terecht voor een achteropkomende vrachtauto en werd bijna op s'.ag gedood. Namens de minister heeft mr. J. H. Klatte, secretaris-generaal van het minis terie van Sociale Zaken en Volksgezond heid, gistermiddag de raad voor de drink watervoorziening geïnstalleerd. Deze raad ls Ingesteld op grond van de vorig jaar tot stand gekomen waterleidingwet, die het toezicht op waterleidingsbedrijven en de organisatie van de openbare drinkwater voorziening regelt. Voorzitter is prof. W. F. J. M. Krul en waarnemend voorzitter ir. C. Van Rooyen, resp. oud-directeur en directeur van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening De aohtste algemene (besloten) con ferentie der Nederlandse Letteren die, zo als ls gemeld op vrijdag en zaterdag J.l. in Den Haag is gehouden, heeft zaterdag avond (naar men on6 van de zijde van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gisteravond mededeelde) een aantal resoluties aangenomen betref fende letterkunde, toneel, radio, televisie, bib-Mo theekwezenuitgeverij en boekhan del. In het algemeen wordt aangedron gen op samenwerking van Nederlandse en Belgische letterkunde. BUITENLAND De vulkaan Asama ten noorden van Tokio ls gisteren tot uitbarsting gekomen en men vreest voor het leven van de groep geleerden van de waarnemingspost op de berg. Het geluid van de uitbarsting werd tot op een afstand van 250 km. gehoord en van de nabijgelegen hulzen werden honderden ruiten gebroken. Hete lava stroomde uit de krater en er werden door de vurige stroom veel bosbranden gesticht. Hete as en gesteenten vielen in een groot gebied en een dichte zwarte rookkolom steeg tot een hoogte van enige kilometers. De eruptie was verwacht en Jagers en klimmers mochten de vulkaan daarom niet betreden. Maandag zijn ln het zeegebied, waar sedert zondag een Portugese vliegboot met 36 mensen aan boord wordt vermist, wrak stukken gesignaleerd, die vermoedelijk van het verongelukte toestel afkomstig zijn, zo is gisteravond ln Lissabon bekendge maakt. De regering van Ghana heeft giste ren de arrestatie gelast van 43 mensen, die betrokken zouden zijn bij een samen zwering tegen de premier en nog twee ministers. De samenzweerders zouden pre mier dr. Kwame Ukroemah en de minis ters van Binnenlandse Zaken en Onderwijs hebben willen vermoorden. De regering ie maandag onder voorzitterschap van dr. Nkroemah ln spoedzitting bijeengeweest. I Direot daarna heeft de nationale defen- I sieoommlssie van Ghana vergaderd. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb meded. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13 20 Promena de ork. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 15.00 V. d. jeugd. 17.00 De kat van de stoel. 17.50 Regeringsultz.: Rijksdelen Overzee: Jeugduitz. De brievenbus gaat open. Correspondentieclub olv. Regina Zwart. VARA; 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Joods progr. VPRO; 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Comm. 20.15 Als de dag van gisteren, hoorsp. 21.35 Lichte muz. 22.00 Een van de veer tigduizend, klankb. 22.20 Strijkkwart. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Hammond orgelspel. 23.5024.00 Soc. nws. ln Espe ranto. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.0017.30 V. d. kind. NTS: 19.50 Interland voetbalwedstrijd 21.5022.20 Weekjourn. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lUn van 1820 uur) Lies, I'm saving myself for you. Rendez vous for two, Eddie Hey wood; Blue moon, Jo Stafford; Blaxs in a happy moodi, Hey- wood's beguine, Edidie Heywood; Careless love, Eddy Arnold; Canadian sunset, Now yuo're mdine. Eddie Heywood; September in the rain, Jo Stafford; All about you, Rain, Dearest darling, Eddie Heywood Moment mal. Albert Vossen; Dobs boogie. Promenade. Orkest Werner Miiller; Junge Junge. Rita Paul; Blue tango. Tango Ma rina, Ankest Alfred Hause; Der verliebte Jazztrompeteri, Orkest Erwln Lehn; Rum ba Cumiana, La Cucaracha, Catherine. Or kest Werner Mtiller; Macki boogie. Bully Buhlan; Dinah, Leap frog, Orkest Werner Müller; Rhythmdsche Harmonika .Albert Vossen; Hometown. My own. The Lam beth Walk. Orgest Frank Ohacksfield; That's amore. Dean Martin; Goodnight sweetheart, I've got the world on a string, Orkest Frank Chacksfield; Off shore. Or kest Axel StOrdahl; Heart of my heart, Jerry Shard: The creep. Orkest Stan Ken ton; Mad about the boy. Orkest Billy May; The Continental. Orkest Les Brown; Is tanbul. Joe Fingers Carr; Let's bop. Or kest Big Dave; Charleston, The Varsity drag. Orkest Pee Wee Hunt. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 V. d. scholen. 13.00 Dansmuz. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorsp. 14.40 Gram. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Vespers. 17.45 Voor oudere mensen 18.00 V. d. kind. 18£5 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.45 Volksdansen. 20.00 Gitaarspel. 20.30 Round Britain Quiz. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Ork. (verv.). 23.00 Wetenschappelijk overz. 23.30 Gram. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.060.36 Pianotrio. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voorelr. 12.15 mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Dansmuz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Gevar. muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.) 16.00 Verz. progr. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Ork. conc. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 17.45 Gevar. muz. 18 00 Idem. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en js- var. progr. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en verz. progr. 22.30 Nws. en gevar. progr 23.00 Lichte muz. 23 30 Nws. 23.40 Gevar progr. 0.30 Nws. en lichte muz 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 16.00 Viool en piano. 17.00 Nws. 17.35 Verz. progr. 19.00 Nws. 19.20 Lichte muz. 19.45 Klankb. 20.45 Gevar. progr. 22.10 Amus. muz. 23.15 Moderne muz. 24.00 Nws. 0.101.00 Lichte muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.25 Gram 14.20 Kamermuz. 15.10 Franse muz. 16.00 Gevar. muz. 16 55 en 18 30 Gram. 19.01 Amerikaanse ultz. 21.46 Gram. 22.45 Nws. 23.10 Idem. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 1200 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.15 Barckmuz. 14.00 Schoolradio 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.10 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Zang en plano. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Leken- moraal en filosofie. 18.30 V. d sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram, 20.00 Christel, operette. 21.30 Gram. 22 00 Nws 22.15 Volksmuz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23 00 V. d. zeelle den. 484 ni. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram 14.10 en 14.15 Idem. 15.15 Koor zang. 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Kamermuz 18.30 Jazz. 1930 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Vrye t\Jd. 22.55 Nws. (Advertentie) Voor diabetici en slanke lijn! d« nieuwe in Amerika ontdekte zoetstof, waarover men in de hele wereld onthousiast isl DINSDAG Petruskerk (K. Onneslaan)Lezing pa ter Sluys over Lourdes. 8 uur nam. Breestraat 19; Broederschap van oud- padvindera(-sters). Spr. C. P. A. Kanters over Politlespooronderzoek. 8 uur nam DoelenkazerneHaags Operettegezel schap. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden; Lezing Mad. G. Faider over De heilige Gallisch Romeinse nederzetting van FontaineVal- mont". 8 uur nam. WOENSDAG Den Burcht (grote zaal)Toneelavond Selsklp Fryslan. 8 uur nam. Rehoboth; Najaarszendingsweek. Spr. ds. Joh. Slerat. 8 uur nam. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Chr. Bond van Plattelandsvrouwen en Boerinnen. 7.45 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum". „Verdwijningen en verschijnin gen". 8 uur nam. ZomerzorgContactavond Vespa-club Leiden. 8.15 uur nam. Doopegez. Kerk: Lezing ds. K. C. van Oossanen. „Kan een modern mens ln de bijbel geaoven?" 8 uiur nam. DONDERDAG Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum". „Verdwijningen en verschijnin gen". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Resldentle-ork. o.l.v. W. van Otterloo. Solist W. Prim rose. 8 uur nam. Rijksmuseum van Volkenkunde: Excur sie Ned. Ver. van Huisvrouwen 2.30 uur nam. Gerecht 10: Voorlichtingsbijeenkomst Werkgroepen Anonieme Alkoholisten. 8 u. nam. Rehoboth; Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. ds. A. G. Barkey Wolf. 8 uur nam. Prediker: Zang- en toneelavond „Mar griet". 7.30 uur nam. Gulden Vlies: Contactavond Cle Kin derbescherming. Spr. mr. J. Zwanenburg over de ondertoezichtstelling ln de prak tijk. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus modern toneel door Erik Vos. 8 uur nam. Wlikgebouw Levendaal: Jaarverg. A.R. Wykklesver. 8 uur nam. C vam speelmateriaal Clubhuis „Maredyk"Bazaar ten bate al. 211 uur nam. Rapenburg 6Oprichtingsvergadering Liberale Studentenver. Spr. prof. mr. P. J. Oud: „De student ln de politiek". 7} uur nam. Breestraat 19: Tentoonstelling Jan Wes- sendorp en Kees Buurman. Werkd. 710} uur nam. (tot 22 november). Leiderdorp Dorpshuis. Film avond Ouden van Dagen. 7.30 uur nam. Leiderdorp: Zaal Ger. Kerk. Arjos. Spr. P. Huisman en G. Dompeling. Ond.: ..Bedrijft de A.R. nog evangelische poli tiek". 8 uur nam. ZATERDAG St.-Antonius Clubhuls: Jaarultvoering Mondaccordeonorkestver. „Crescendo". 8 uur nam. Clubhuis „Maredyk": Bazaar ten bate van speelmateriaal. 211 uur nam. Halte Posthof HTM: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Voorllnden. 1.56 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Het Nieuwe Toneel speelt „Wie wint de pot?" 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum". Verdwijningen en verschijningen". 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatiebyeen komst Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. want vier decennia terug spande het rondom onze constitutionele monarchie. Uitgaande van de tweede Wilhelm, kwam het verhaal via het Malieveld in de vrijwilligers terecht en hoewel het allemaal een beetje lang duurde (een 93-jarige kan men nu eenmaal niet te- zeer haasten), het zat goed in elkaar. Wat ons vooral trof, was de sympa- thiek-objectieve benadering van Troel stra. Op dit niveau gebracht, krygt t.v. een nationaal karakter. Het is bekend, dat het uur van de Baliem-vallei heeft geslagen. Al heeft Nederland er een halve eeuw voor ge nomen, het is nog alles behalve zo, dat de klok daar onze tyd aanwyst. Het op timisme van een bekwaam en intelligent man als dr. Van Baal kwam dan ook een beetje in de lucht te hangen. Hy polemiseerde tegen de twijfelmoedigen, maar verzuimde zijn verwachtingen over een grote economische toekomst basis te geven. We kunnen als ondeskundigen alleen maar hopen, dat die ergens in de grond schuilt, doch de onzekerheid op dit punt moest de oud-gouverneur zwy- gend bevestigen. Als we het by deze constateringen zouden laten, zou daarmee onrecht wor den gedaan aan de mensen, die de boeiende reportage in elkaar hebben ge zet, met name aan Leen Valkenier. Het was vooral bijzonder te waarderen, dat de wonderbaarlyke redding van Marga ret Hastings en haar twee metgezellen in 1945 nog eens op het scherm kwam. We zijn zo gewend bij dergelijke stunts bii de neus te worden genomen, dat we ons willekeurig afvragen waar de wer kelijkheid ophoudt en de fopperij be gint. Het is daarom verdiend hier nog eens uitdrukkelijk hulde te betuigen aan de Canadees Alexander Cann, die wel een filmer was, maar geen para chute-springer. Toen hy zich vanuit de gapende mond van zijn toestel aan de wolken toevertrouwde, wist hy primo niet of hy levend op de aarde zou arri veren en secundo nog minder of het zweefvliegtuigje, dat door een Dakota aan een iyn zou worden opgepikt, van de grond zou komen. Was een en an der niet gelukt, dan had hy de boot ge mist en wij een huzarenstukje. Pi Scheffer was weer present en enthousiast als steeds, zo erg, dat hy zichzelf meesleurde en een stel Jongens, die aardig en goed muziek maakten, „beroemd" noemde. Het was overigens een melodieuze propaganda met goede muziek en voor de grammofoonplatenindustrie en -han del, een lekkere reclame in onze t.v., die wars van de commercie is. MAANDAG Stadspaal: Prijsuitreiking Vebo. 7} uur nam. Rapenburg 61. K. en O.-cursus over de Islam door prof. dT. G. W. J. Drewes. 8 uur nam. Rapenburg 6: K. en O.-cursus moderne woninginrichting door mej. M. G. Veraart. 8 uur nam. T. Branidsmalaan 174: Vol'le Bvang. Kerlk. Spr. B. W. J. Robert. 7} uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „Fanfare". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: "The brave One". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lklo: „Jacht op een schaduw". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jerry maakt weer herrie". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: "Jailhouse Rock". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: "Les Glrls'14 Jaar. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen vaa 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling „Portretten uit de Gou den Eeuw" (Werkd 25 uur nam.; tot en met 15 november) Breestraat 19: Tentoonstelling Keee Buurman en Jan Wessendorp. Werkd. 7 10} uur nam. (tot 22 november). Lakenhal: Tentoonstelling „Ars Aemuia Naturae". Werkd. 10 uur vöorm.4 uur nam.; zond. 14 uur nam. (t/m 8 de cember). De avond- en nachtdienst der apothe ken te Lelden wordt waargenomen door: Apotheek Van Drlesum. Mare 110, tel. 20406 en te Oegstgeest door: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminaparlk 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlin Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Alaccio Madrid Mallorca Algiers 3 P.S iï t SS geh. bew. ono 3 5 2 zwaar bew. windstil -1 0 regen n 2 2 2 licht bew. z 4 3 0 onbewolkt windstil -4 0 zwaar bew. nnw 4 3 0 onbewolkt windstil 0 0.3 mist ozo 1 2 0 regen nno 4 3 10 zwaar bew. n 4 4 0.2 weerlicht nw 1 3 3 regen nw 2 5 0.1 zwaar bew. nnw 4 9 2 geh. bew. o 1 4 0 geh. bew. o 2 4 0.6 geh. bew. o 2 4 7 motregen windstil 3 10 geh. bew. ono 1 5 0 regen w 3 7 14 geh. bew. zo 8 0.8 geh. bew. windstil 4 3 zwaar bew. zzo 4 13 14 geh. bew. windstil 9 4 half bew. windstil 7 0 zwaar bew. nw 5 12 0.1 regen WZW 6 12 18

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2