Overwinningen van V.O., Algemene Zuiderkwartier en De Danaiden Fluks kou het tegen kampioen HKV niet bolwerken Theo Messidor gaf demonstratie van zijn grootse vorm Aantal velden van Leidse Mixed Hockey club moet uitgebreid Rondom de korf MAANDAG 3 NOVEMBER 1958 In de le klasse verliep alles volgens de verwachtingen. Hier ter stede won Vic. Oriëntis met 72 van Spangen, doch gemakkelijk ging dit aanvankelijk niet. Voor rust althans was Spangen geenszins de mindere, ook al omdat onze stad genoten in deze periode beneden hun normale kunnen speelden. Wel wist Bram Zirkzee hun al spoedig een 10 voorsprong te geven, doch van een bepaald overwicht was geen sprake. Mej. B. Vlier zorgde na 24 minuten voor gelijke stand (1—1) en van achter de paal kon Falandt 7 minuten voor rust 12 noteren. Met een zeer ver schot zorgde Kluts enkele seconden voor rust voor herstel van het even wicht. Rust 22. In de tweede helft speelden onze stadgenoten aanmerkelijk beter en toen was de zege dan ook spoedig een feit. Op handige wijze bracht K.. Sommeling de stand op 3—2 en 3 minuten later was het door J. de la Rie reeds 42. V.O. bleef sterker. W. Sommeling zorg de voor 52. Op fraaie wijze nam mej. M. Brieër het zesde punt voor haar rekening en Kluts bepaalde de eind stand ten slotte op 72. Dat Fluks het tegen de landskam pioen HKV niet kon bolwerken was te voorzien. Er zijn dit seizoen veel ster kere ploegen dan de roodwitten tegen dit team ten onder gegaan en in dit verband is de uitslag 111 dan ook nog vrij normaal. Vooral voor de rust gaf Fluks in het veld goed partij. De af werking van de aanvallen liet echter te wensen over en daar dit onderdeel bij de kampioenen goed verzorgd was, keek Fluks dan ook met de rust tegen een 50 achterstand aan door doel punten van Zwaanswijk, v. Krieken, Ratsema, Bos en Korsen. Na de her vatting was HKV beslist sterker en liepen de Hagenaars geleidelijk uit tot 10—0 door doelpunten van Zwaanswijk, mej. v. d. Knoop, mej. Houben en Bos (2x). Daarna scoorde Betcke het alles zins verdiende tegenpunt (10—1). Korsen bepaalde de eindstand ten slotte op 11—1. Een zeer spannend verloop had de ontmoeting KNS-Zuiderkwartier. Dit was een wedstrijd met een echte derby-sfeer. Fel werd er aan beide zijden om elk punt gestreden. In de beginopstelling bleef de schaal nog in evenwicht. Devilee gaf de geelblauwen de leiding en Hensen zorgde voor de gelijkmaker (1—1). Daarna volgde een periode van sterk Zuiderkwartier-overwicht. Selier, v. d. Kaay en Gressie (2x) gaven de geelblauwen een behoorlijke voorsprong (15), doch onmiddellijk kwam KNS terug. Door doelpunten van Schouten, Hensen en West-broek liepen de oranje- witten tot 45 in, waarna Selier weer voor de gasten scoorde (46. Toen Oudshoorn 5 minuten na rust weer voor KNS doelpuntte (5—6), werd het weer even spannend. Gressie en Schip per schoten echter binnen 5 minuten weer 2x raak voor Zuiderkwartier (58). Opnieuw kwam KNS terug. Mej. De Wit bracht 3 minuten later de stand op 68. De arbiter onthield ver volgens, door minder fraai verdedigen van Azier, de geelblauwen enkele straf- worpen. Wel kende hij 5 minuten voor tijd KNS een strafworp toe, die West broek benutte (78). Hierbij bleef het Advertentie. Al gerookt? M a r a t h o die had er eerder moeten zffn.,. Competitie CKB Van het programma kwam zaterdag maar de helft terecht en dat was na de natte vrijdag nog boven verwachting. In september en oktober is heel wat ge speeld en het ziet er naar uit dat men vóór het nieuwe jaar zeker op de helft van de competitie komt. Dat is wel eens anders geweest. In de hoofdkl. west heeft Ons Eiland eindelijk weer eens succes geboekt. En 'n belangrijk succes. Met 84 werd van hekkesluiter DES gewonnen nadat bij rust. met 3—2 nog alles mogelijk was. De uitslag is misschien iets geflatteerd, maar de zege is zeker verdiend Het ziet er thans iets rooskleurige voor Ons Eiland uit. Excelsior toonde Merwede zijn kracht. Met 91 klommen de Delfte naren door betere doelcijfers dan R'dam Zuid naar de tweede plaats. Pemix 7—12 Vr'schaax 6—7 Excelsior 610 R'dam Zuid 610 VES 7— 9 PKC 7— 8 Ook in IA slechts twee wedstrijden. KVS faalde ditmaal volkomen tegen Ijs vogels. De jonge Haagse „vogels" raken ingespeeld en de steun van enige oude ren gaf tegen jong KVS met maar liefst 06 de doorslag. Tonego's herstel gaat door. Met 74 werd DES 2 vaster op de laatste plaats gezet. Bekijken we de onoverzichtelijke stand aandachtig dan loopt met DES 2, KVS een kwade kans voor degradatie. Merwede Ons Eiland TOP (R) DES 74 7—4 7—2 6—0 VEO 7—14 Tonego 8—6 VES 2 7—12 KVS 8—5 Fiks 5— 7 Or. Nassau 6—4 Ijsvogels 7— 7 Pemix 2 5—3 ODI 7— 6 DES 2 6—2 Twee was zaterdag het geëikte aantal, want ook in 2A werden twee resultaten geboekt. Hier waren echter slechts 3 wedstrijden vastgesteld Tempo was veel te zwak voor Warmond, want op eigen veld werd met 112 van de Warmonders verloren. Fluks had heel wat meer moeite met VES 3, maar de Noordwij - kers blijven toch juist baas in eigen huis met 32. Warmond en Fluks blij ven dus concurrenten van het favoriete Ons Eiland 2. Ons Eiland 2 6—12 DES 3 4—2 Warmond 711 Tempo 52 Fluks 7—11 VEO 3 4—0 VES 3 6—6 Velocitas 2 5—0 UITSLAGEN: Hoofdkl. west: ExcelsiorMerwede 9—1; Ons Eiland—DES 8—4. le kl. A: KVSIjsvogels 06; Tone go—DES 2 7—4. 2e kl. A: TempoWarmond 112; Fluks—VES 3 3—2. Alle overige wedstrijden gingen wegens terrein-afkeuring niet door. en kwam o.i. de overwinning terecht bij de ploeg, die hier het meeste recht op had, i.e. Zuiderkwartier. De Algemene bleef ongeslagen door een 6—3 zege op Olymplaan. Voor rust waren onze stadgenoten wel in de meerderheid, doch de hinderlijke wind was oorzaak, dat zij dit voorlopig niet in doelpunten wisten uit te drukken. Het eerste half uur bleef de stand dan ook dubbelblank. P. v. d. Pluijm opende 10 minuten voor rust de score, doch Heinen zorgde spoedig voor de vakver wisseling. Door een doelpunt van P. Kruit besloot de thuisclub de eerste helft toch nog met een voorsprong (21). Na de thee liepen de witblau- wen spoedig tot 4—1 uit door doelpun ten van J. v. d. Water en C. Harteveld. Olymplaan kwam door Weimar nog tot 4—2, waarna mej. C. v. d. Pluijm en A. v. Duijl de Leidse voorsprong tot 62 opvoerden. Ris scoorde nog eenmaal voor de gasten, zodat de Leidenaars de partij met 63 wonnen. De ontmoeting De DanaïdenChar- lois op de open vlakte aan de Montgo- merystraat was van matig gehalte. De Leidse beginaanval was slecht op dreef. Zo kon het gebeuren, dat de gasten, die in het veld zwakker waren, toch de leiding namen (0—1). Tenslotte werd het door Elly v. Rhijn toch gelijk (11). Suze Verhoekx bracht de stand op 2—1. Na de rust'speelde De Danaï den wel wat beter, doch de straffe wind deed veel afbreuk aan het spel. B. v. d. Weele bracht de eindstand op 31. Wion en Crescendo ontliepen elkaar in de eerste helft niets. Het was in deze periode een spannende en aantrekke lijke wedstrijd, waarbij de Rotterdam- Advertentie Al gerookt? "MTrTthoj^ die had er eerder moeten zijn... mers viermaal de leiding namen en onze stadgenoten evenzo dikwijls gelijk maakten. C. Cornellsse, mej. T. Voor- dermeer, W. Ouwerkerk en A. Schouten scoorden aan Leidse zijde. Na de her vatting was Wion beduidend sterker. Zij liep uit tot 74. Na een tegenpunt van W. Ouwerkerk (75) werd het zelfs 115. Daarna scoorde W. Ouwer kerk opnieuw tweemaal voor de groen- witten, die deze wedstrijd zodoende met 11—7 verloren. Advertentie Al gerookt? die had er eerder moeten zijn., KORFBALUITSLAGEN Zuid-Holland I: Deetos—Ready 8—2; HKV—Fluks 11—1; Vic. Oriëntis— Spangen 7—2. Zuid-Holland IIA: KNS—Zuider kwartier 78; De AlgemeneOlym- piaan 63. Zuid-Holland IIB: SwiftOns Huis 62; GymnasiastenOSCR 45. Zuid-Holland IIIA: Wion—Crescendo 117; De DanaïdenCharlois 31 OverkantersSperwers 36. Reserve le-kl.: Die Haghe 2Ready 2 6—1; HKV 2—Ons Eibernest 2 8—3; Vic. Oriëntis 2—De Algemene 2 4—1. Reserve 3e-kl. A: Fluks 3Hou Stand 2 2—5. Reserve 3e-kl. B: KNS 2Ons Eiber nest 4 44; Wion 2HSV 2 54. Reserve 3e-kl. C: Achilles 3Span gen 3 25; Sperwers 3Phoenjx 2 33. LEIDSE KORFBALBOND le-klassa: Fluks 4De Danaïden 2 6—6; KNS 3—Vic. Oriëntis 4 6—2; Zui derkwartier 2Noorderkwartier 63; Crescendo 2De Algemene 4 11. 2e-klasse: De Danaïden 3Fluks 5 9—0; Noorderkwartier 2—KNS 4 3—2; Junioren: De Danaïden aVicus Oriëntis a 210; Fluks aFluks b 14—1; Morskwartier b—KNS a 3—1. Adspiranten le-kl.: De Algemene aVic. Oriëntis a 06; Fluks aCrescendo a 13. 2e-kl.: De Danaïden b—KNS b 2—8; Morskwartier aFluks b 181. 3A: Crescendo bDe Algemene b 2—0; Fluks d—KNS c (KNS n.o.); De Danaïden cZijlkwartier a 13; De Algemene cVic. Oriëntis c 16. 3B: KNS d—De Algemene d 0—11; Zijlkwartier bFluks f 10; Vicus Oriëntis dFluks e 10. Laatste zondagkoersen te Didndigt Mangala won merrie-kampioenschap (Van onze medewerker) De laatste zondag-meeting van dit seizoen op Duindigt (woensdagmiddag volgt de finale), heeft meerdere fel betwiste koersen te zien gegeven. Het hoogtepunt van de dag was ongetwijfeld de wijze waarop Theo Messidor de Grote T.U.V.-prijs, over 2500 meter, won. Nottelman had Tabor op stal gelaten en had nu met Tector het eerste startnummer, doch deze fouteerde en Vitalis (Bloemsaat) nam de leiding voor Violina Norton en Tector. Na een baanronde lag Tector op de tweede plaats achter de leider; als derde en vierde kwamen Tra via ta en Violina Norton. Aan de overzijde trokken Martin Vergay met Theo Messidor (2580 meter) en Tarantella (W. Leeuwenkamp), op 2540 meter gestart, naar voren. Wat Theo toen liet zien was verbluffend. In een minimum van tijd zette deze zijn 30 meter achterstand op de leider in een 30 meter voorsprong om en werd in 1.24.6 km.-tijd een grootse triomfator. Tegen dit geweld kon Tarantella niet op, die met vrij groot verschil de tweede plaats bezette vóór Traviata en Vitalis. De openingsdraverij had een zeer haast toonde en een twintigtal meters spannend verloop. Walewska Contessa van de overigen wegliep. Waarschijnlijk kon zich zeer lang handhaven tegen de aanvallen van haar 5 tegenstanders. De eindspurt van de met 60 meter handi cap vertrokken Wilschot (Jo v. d. Berg) kon zij tenslotte toch echter niet weer staan; Wilschot zegevierde in 1.28.3 km.-tijd. Wanda van Gonny (Nottel man) werd na de koers uitgeschakeld, zodat Willy's Lieveling de derde plaats kreeg toegewezen. Een mooi veld van 14 amateurs lever de weer eens een verbeten strijd. Eige naar Ruiter, met Wise Guy met 20 meter voorsprong van de kop vertrokken, werd lange tijd gevolgd door Sietze (Van Schijndel) en Vicaline. In het rechte eind gaf Wise Guy alles om zich, en met succes, Sietze van het lijf te hou den. Op het laatste moment zag Sietze zich een welverdiende tweede plaats nog ontnomen door de snel, doch in niet al te fraaie draf finishende Souve- raine Maire (Vrees). In de Orchideeprijs nam Heskes met Sunny Williams de leiding en legde zulk een straf tempo voor, dat het veld geheel uit elkaar werd gerukt. Rosa- munde volgde aanvankelijk, met Umber op de derde plaats. Tot halverwege het rechte eind leek Sunny nog te zullen triomferen. Toen sprintte de door Bloemsaat gereden Umber echter naar voren en hiertegen had de leider niet het goede antwoord. Voor de derde plaats bleef Querie Hanover nog juist een hoofd voor Rose Dear. Door de in vallende duisternis was de slotdraverij niet al te best te volgen. had hij daardoor iets te veel van] zijn paard gevergd, want op de streep werd Rose Marie nog juist geklopt door Quicksilver S, gereden door zijn eige naar-trainer J. Wagenaar sr., die deze Fried-zoon in prima conditie heeft ge kregen. De weer wat meer in vorm ko mende Ria Olivier werd derde vóór Peterhof. Delbrassinne won met de favoriet Peigne d'Or de ren om de Capriole- prijs. Van der Kraats had met Zampa zeer lang geleid, met Manitoba (H. Pije) als tweede. In de rechte lijn klopte Peigne d'Or deze twee overtuigend met VA lengte, en Zampa moest met hals lengte verschil de tweede plaats prijs geven aan Manitoba. In het door 5 paarden betwiste kam pioenschap der merriën liet Mangala (Delbrassinne) geen twijfel bestaan aan haar superioriteit. Met vele lengten voorsprong op Sans Aide (Garrington) sleepte deze succesvolle merrie het kam pioenschap in de wacht. De wat teleur stellende Irish Doll (v. d. Kraats) werd, eveneens op vele lengten, derde. In de Grote Stayersprijs (over 3200 meter) ging Van Deuren met Staats geheim met 'de beste voornemens van start. Zeer lang kon hij dit fokprodukt van de heer Frowein op de ereplaats houden, maar toen ging de afstand een woordje meespreken en Early Sun (Pex) liet hem tenslotte Wt lengte achter zich. Een verrassende Vibration (Van Dijk), plaats f. 8.10, veroverde met hoofdlengte Wel was het duidelijk dat eigenaar verschil de derde plaats op de favoriet Ravmakers (met Rose Marie) zeer veel Terratius. TAFELTENNIS Batswmgers verplettert Scylla met 91 Scylla heeft zaterdagavond in Den Haag een verpletterende nederlaag ge leden tegen Batewingers. De uitslag, 91 voor Batswingers zou doen vermoe den dat er in deze ontmoeting weinig strijd geleverd is. Dat zou echter geen recht doen wedervaren aan de verbeten tegenstand die b:v: Verkerk zowel Leurs Hoefnagel als Bouwens geboden heeft. Alle partijen gingen voor hem in drie sets verloren. En dat zegt wat tegen spelers van het kaliber als Leurs en in het bijzonder Hoefnagel. V. d. Voort was niet in vorm en kreeg 3 kansloze neder lagen te slikken. Ook een tegenvaller was ditmaal het minder zekere optre den van Wil van Zoelen. De Scylla- crack die in normale vorm toch zeker niet voor een Hoefnagel, een Leurs uit de weg behoeft te gaan, kreeg nu van deze twee een nederlaag te incasseren. Alleen tegen Bouwens vond hij weer iets van de zo gevaarlijke forehand-aanval terug en dat was voldoende voor een 3-sets zege. De eer was met dit puntje gered. Het dubbelspel bracht Batswin gers een papieren zege. Dit i.v.b. met het gevorderde uur. Scylla arriveerde n.l. te laat, waardoor men eerst tegen 10.30 uur aan het dubbelspel toe was. De zaal was evenwel slechts tot 10.30 uur beschik baar. Reglementair eiste dus Batswin gers het dubbelspel op. Maar al zou het dubbelspel voor Scylla een winstpunt hebben opgeleverd, de nederlaag zou er niet minder duidelijk om zijn geworden. Overige uitslagen: Agnes Simon wint in Oostenrijk Agnes Simon, de echtgenote van de Nederlandse bondscoach heeft zondag te Wenen, tijdens de internationale tafel tenniskampioenschappen van Oostenrijk drie titels gewonnen. Zij won zowel het damesenkelspel, als het damesdubbel spel met de Belgische mevrouw Rolland. Met de Oostenrijker Karl Wegrath ver sloeg zij in de finale van het gemengd dubbelspel de Duitsers Schlaf en Freun- dorfer met 21-10, 16-21, 21-12, 8-21, 22-20. In de finale enkelspel versloeg de Rotterdamse de Britse Diana Collins. Overgangsklasse heren: Scylla 2 Maasstad 2. 10—0. Heren 2e klasse: Scylla 3Salaman ders 4. 6—4; DSB 1—Scylla 4. 8—2 Heren 4e klasse: Meerburg 1Scylla 5 6—4; Scylla 6—AZL 2. 9—1. Dames 2e klasse: Salamanders 1 Scylla 1, 4—6. Dames 2e klasse: Scylla 2PTT 1, 0—10. P.T.T. (Leiden) - In de 2e klasse heren verloor het 1ste team met 82 de uit wedstrijd tegen MVO 1. Alleen Korenhof wist een maal te ze gevieren, terwijl het dubbelspel even eens een P.T.T.-overwinning bracht. De verdere uitslagen zijn: Dames 3de klasse: Scylla 2PTT (L.) 1 010; dames 4de klasse: Slagvaardig 1 PTT (L.) 2 8—2. Heren, 3de klasse: Salamanders 7 P.T.T. (L.) 2 7—3; P.T.T. (L.) 3—Den Burcht 4 8—2. Terreinprobleem in Oegstgeest Het is begrijpelijk dat niet alleen de Oegstgeester padvinderij opkomt voor haar belangen, ook de Leidse Mixed Hockey Club heeft een uiteenzetting ge geven van haar standpunt. Reeds voor wij de mening van de padvinders weer gaven, had het bestuur van de Hockey club een brief aan de leden van de ge meenteraad opgesteld, die inmiddels is verzonden. Men vraagt hierin aandacht voor het probleem van de veldenaccom- modatie. (Advertentie) Al gerookt? MTTTtho-L die had er eerder moeten zijn... COMPETITIESTANDEN Zuid-Holland I: Zuid-Holland IIA: Deetos 6 12 De Algemene 7 14 HKV 6 10 Regenboog 6 12 't Zuiden 5 8 Zuiderkw. 6 6 Die Haghe 6 8 Actief 7 5 Vic. Oriëntis 6 7 Olympiaan 7 5 O. Eibernest 7 7 Zwervers 5 4 Spangen 7 2 HSV 6 4 F'luks 7 2 KNS 6 4 Ready 8 2 Achilles 6 2 Zuid-Holland IIIA Sperwers Raven De Danaïden Wion Pams Crescendo Charlois DKC Overkanters Succes 7 13 6 10 6 10 7 9 5 6 7 6 7 5 5 3 7 2 7 0 De interlandvoetbalwedstrijd tus sen Roemenië en Turkije welke de Boe karest is gespeeld, is door Roemenië met 30 gewonnen De ruststand was 0—0. (Advertentie) Al gerookt? ~M~ajTa~t h die had er eerder moeten zijn... De uitslagen luiden Orloffprijs; 1. Wilschot (J. M. van den Berg) (1.28.3); 2. Walewska Contessa; 3. Willy's Lieveling. Toto; wl. f4.50, pl. f2.10 f 1.70, gek. f5.10, cov. f3,—. Origin Henyprijs: 1. Wise Guy (P. J. de Ruiter) (1.30.4), 2. Souveralne Malre; 3. Sietze. Toto: wl. f4.60, pl .f2.20, f4, f3.20, gek. f 15.30, cov. f 14.— Grote TUV-prys: 1. Theo Messidor (M. Vergay) (1.24.6); 2. Tarantella; 3. Travia ta. Toto: wi. f 1.50. pl. f 1.30, f 1.80, gek. f3.00, cov. f2.80. Orchldeeprys: 1. Umber (N. J. Bloem saat) (1.25.9); 2. Sunny Williams; 3. Que ry Hanover. Toto: wl. f8.80, pl. f2.80, f3.20, f3.40, gek. f 11.50, cov. f9,—. Oscarprys: 1. Quicksilver S (J. Wage naar) (1.23.7); 2. Rose Marie; 3. Rla Oli vier. Toto; wi. f3.90, pl. f2.50, f 1.80, gek. f9.30, cov. f3.90. De rennen: Caprloleprljs1. Peigne d'Or (F. Del- brassslnne); 2. Manitoba; 3. Zampa. Toto: wl. f 1.80, pl. f 1.50, f 1.30, gek. f6.10, cov. f 5.80. Pocahontasprijs: 1. Mangala (F. Del brassinne), 2. Sans Aide; 3. Irish Doll. Toto: wl. f 1.50, pl. f 1.10, f 1.10, gek. f 3.30 cov. f2.90. Bergenprijs: 1. Early Sun (J. C. Pex); 2. Staatsgeheim; 3. Vibration. Toto: wi. f3.70, (stal); pl. f2.20, f2.60, f8.10, gek. t 14.cov. f8.80. Totale omzet: f 105.962, Koersen te Duindigt: een moment uit de wedstrijd om de Origin-prijs voor amateurrijders. In 1937 kreeg de Leidse Mixed Hoc key Club gastvrijheid op het velden- complex van de Kroght aan de Laan van Oud Poelgeest. De drie velden wer den gehuurd van de gemeente, terwijl de leden zelf het clubhuis bouwden. Het onderhoud komt voor rekening van de club. Het ledental is in de afgelopen jaren sterk gegroeid en thans heeft de vereniging ongeveer 345 leden, t.w. ca. 150 senioren en ca. 195 junioren. Inderdaad is het merendeel van de leden niet in Oegstgeest woonachtig, doch van de senioren is 25% en van de junioren 41 Oegstgeestenaar. Boven dien is de verwachting gewettigd, dat deze percentages in de naaste toekomst groter zullen worden, gezien de ligging van de velden, de bouwplannen van de gemeente en de vestiging van het Rijn lands Lyceum, waarvan talrijke leer lingen lid van de club zijn. Maximum overschreden De hockeyclub neemt thans met 22 elftallen deel aan de competitie, waar mede wel het maximum overschreden is, dat het veldenaantal toelaat. Slechts 242 spelers en speelsters kunnen regel matig de wedstrijdsport beoefenen, en dat betekent dus dat er slechts 100 le den zo nu en dan in een elftal kunnen worden opgenomen. Zou men ook deze spelers op de velden toe willen laten dan zou dit de kosten van onderhoud aanmerkelijk verzwaren, aangezien het veld dan te druk bespeeld wordt. Het zal dan bovendien steeds moeilijker worden het veld jaarlijks geheel te her stellen, met het gevolg dat het veld steeds minder bespeelbaar wordt. Voorziening nodig De Leidse Mixed Hockey Club vraagt dan ook dringend voorziening voor dit probleem van het gebrek aan velden. Erkennend dat ook de belangen van de andere verenigingen zwaar wegen, ver zoekt het bestuur van de Hockeyclub zijn belangen ook terdege te overwegen, niet alleen in het belang van de vereni ging zelf, maar ook van de Oegstgeester jeugd, die zulk een belangrijke plaats in de club inneemt. Leidse dames ook in bekercompetitie superieur In de ontmoeting met Randwijk in de beker-competitie heeft een snel door tastend Leiden de tegenstandsters vol komen overrompeld. Dit overwicht, dat gedurende de gehele wedstrijd voort duurde, blykt wel uit het feit, dat er slechts één enkel schot op het Leidse doel gericht werd. Aanvankelijk speelden de Leidse dames in een veranderde opstelling. Met mej. 's Jacobs op de midvoorplaats, mej. Knaap als rechtsbuiten en mej. v. Dorp als midhalf bleek de voorhoede mogelijk aan snelheid te winnen, maar de aanvallen liepen op niets uit en met was juist over de linkervleugel, dat mej. Staverman de score voor Leiden opende met een fraai en beheerst schot. Terug gekomen op haar vertrouwde rechtsbui tenplaats voegde mej. Van Dorp een puntje aan de score toe en uit een straf- corner wist mej. Knaap haar ploeg een 3—0 voorsprong in de eerste helft te geven. In dit eerste half uur van de wedstrijd bleek de verdediging geen problemen te hebben bij het stoppen van de Rand wijk-aanval. Het enige schot, dat de Amstelveense dames produceerden, werd op de doellijn door mej. Goekoop weg gewerkt en verder is de Leidse veste geen moment meer in gevaar geweest. Het is gebleken, dat mej. 's Jacob en mej. Van Dorp ook in de veranderde opstelling goed op hun plaatsen waren en de halflinie had weinig moeite de I Randwijk-voorhoede in haar aanval te belemmeren. De tweede helft gaf iets sterker spel van Randwijk te zien. maar de aanval kwam zelden tot de Leidse slagcirkel en langzamerhand werden de gasten weer in de verdediging gedrongen. Met een tweede doelpunt van mej. Staverman en een door mej. Knaap gewonnen straf- bully kreeg Randwijk na een machte loze strijd een 50 nederlaag toege wezen. Verdere LMHC uitslagen: Heren: Leiden 2Randwijk 1. 54 na verlenging; Leiden 5Randwyk 2 3—2; Hudito 3—Leiden 6 3—2; HGC—Leiden 7, 4—2. Door de drassige terreingesteldheid werden alle overige thuiswedstrijden af gelast. Ook het LMHC Jeugdtoernool, waarvoor tien elftallen uit diverse ste den waren uitgenodigd, heeft geen door gang kunnen vinden. Veldlooptitel voor Frans Kunen Frans Kunen uit Breda is de Ne derlandse veldloopkampioen 1958! In de omgeving van het natuurtheater te Oisterwijk versloeg hij zijn grootste concurrenten, Joep Delnoye van het Maastrichtse Kimbria en de Zeeuw Hein Cujé, met een voorsprong van meerdere meters. Kunen legde de 5000 meter het parkoers had een lengte van plm. 1740 meter en moest drie maal gelopen worden af in 15 mi nuten en 1,3 sec. De tijd van Delnoye, die als tweede eindigde, was 15.03.5. Cujé's achterstand was groter. Dat blijkt ook wel uit zijn tijd: 15 min. en 9,8 sec. Frans Kunen gaat als de nieuwe nationale veldloopkarflpioen door de finish. Normaal worden de nationale veld loopkampioenschappen altijd in het be gin van het seizoen gehouden. Ditmaal echter werden ze Steeds uitgesteld en uiteindelijk werden ze nu als slotstuk van het jaar en reeds midden in de tijd der veldlopen gehouden. Frans Kunen, die de laatste tijd weer goed in vorm was, getuige zijn recente overwinningen op tegenstanders van naam, was steeds in de kopgroep te vin den. In de laatste ronde viel de beslis sing. Het nationale kampioenschap junioren dat over 3800 meter ging, werd gewon nen dooor de Nijmegenaar Gidi Fleuren (Union) in 11 min. 45,8 sec. De uitslagen luiden: Senioren 5000 meter: 1 en kampioen van Nederland: Frans Kunen (Sprint, Breda) 15 min. 13 sec.; 2. Joep Delnoye (Kimbria Maastricht) 15 min. 3,5 sec.; 3. Hein Cujé (EMM Middelburg) 15 min. 9,8 sec.; 4. Anton Jonkers (Sprint, Breda) 15 min. 13 sec.; 5. Dik de Bruin (Minerva, Rotterdam) 15 min. 25.0 sec.; 6. Theo Versteegen (PSV, Eindhoven) 15 min. 41.0 sec. Junioren 3800 meter: 1. en kampioen van Nederland: Gidi Fleuren (Union, Nijmegen) 11 min. 45,8 sec.; 2. C. Keunings (A.V., Zaandam) 11 fin. 49 sec. Advertentie Al gerookt? "~M~a~ra~t h o die had er eerder moeten zjjn... HENGELSPORT Visclub KNG hield in de Ringvaart te Aalsmeer een wedstrijd. De vangst was matig. De uitslag luidt: P. Neuteboom 19 st. 920 gr., winnaar 2 wisselbekers; 2. W. Hamerling 13 st. 685 gr.; 3. J. Wassink 13 st.; 4. F. Flip- pc 10 st.; 5. A. Flippo 10 st.; 6. C. W. v. I Es 7 st.; 7. J. v. d. Leek 5 st.; 8. W. Gasman 6 st-M*- J- Roman 5 st.; 10. K. Nederlandse turners wonnen van Winterthnr Een gymnastiekwedstrij d tussen de herenploegen van Winterthur en Ne derland, welke zaterdagavond te Win terthur is gehouden, is in een Neder landse overwinning geëindigd. Het Ne derlandse team verzamelde 331,35 pun ten tegen Winterthur 327,55 pnt. Onze landgenoten hadden reeds een grote puntenvoorsprong na de vrije oefeningen en de ringen en deze voor sprong werd behouden. In het indivi dueel eindklassement bezette Klaas Boot jr de eerste plaats met 56.90 punten. Bij het nummer brug deelde hJj de eerste plaats met de Nederlander Jaegers. Bei den noteerden 9.60 punten. Boot won het paardspringen met 9.60 punten en werd tweede aan de rekstok met 9.50 punten. Jac van der Sande werd tweede in het individueel eindklassement met 56.30 punten vóór Jaegers (Ned) met 56.05 punten. Huber (Wint) 55.80 pun ten, Blits (Ned) 55.40 punten, Tir.ner (Wint) 55.15 punten Mueller (Wint) 54.80 punten, Vanza (Wint) 53.90 pun ten, Van Galen (Ned.) 53,85 punten, Moser (Wint) 53.80 punten Walder (Wint) 53.75 punten, Salle (Ned) 52.80 punten, Savenye (Ned) 50.60 punten en Hottinger (Wint) 49.50 punten. Het onderdeel ringen werd gewonnen door Bliits met 9.45 punten en de Zwitser Mueller bezette de eerste plaats bij het nummer paardvoltige met 9.70 punten, die over enkele weken plaats vindt, alle duele resultaten waren: VOLLEYBAL De Nederlandse ploegen voor 15 november Voor de volleybalwedstrijden tussen de dames- en de herenploegen van Frankrijk en Nederland, die op zaterdag 15 november te Parijs worden gehouden, zijn de Nederlandse teams als volgt samengesteld: Dames: Anneke van Beelen (Celebes), Tilly Boer, Hetty Kok (beiden Boeme rang), Corrie van der Horst-Van Daalen (TOG), Ine Hoff (Concordia), Corrie Blijleven. Gerda van Zweeden (RVC), Toos Buchner (VC Den Bosch), Riet van den Heuvel (Be Fair) en Ine Gie- lens (SOS). Heren: Tuinman (RVC), Zimmerman (DES), H. M. R. van Wijnen (SOS), Dassen (Mavoc), Van der Ploeg (Luth), Goedhals (Reva), Van der Stoep (Sport centrum) en Tonkhof (DDS).

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7