Kon. onderscheiding J. H. v.d. Vos Benoemingen in Leidse raad Het conflict in de K.V.P. 97ste jaargang Maandag 3 november 1958 Tweede blad no. 29585 Hartelijk afscheid van zuster F. Visser In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft mej. F. Visser, die bijna tien jaar haar krachten als nazorgzuster gege ven heeft aan de diabetici van het Acad. Ziekenhuis, zaterdag afscheid genomen van haar werkkring. Reeds eerder deed zij dit in de kring van de G.G. en G.D. Zuster Visser, die, zoals bekend, vorige week ook 25 jaar in gemeentedienst was, heeft bovendien vele malen als verzorgster de jaarlijkse tocht van het onlangs opgeheven Comité Autotocht Ouden van Dagen medegemaakt. Voor dit afscheid, dat plaats vond op de af,deling Stofwisse lingsziekten en Endocrinologie van het A.Z., bestond grote belangstelling. Be halve, dat het hoofd van deze afdeling prof. dr. A. Querido, de doktoren en het personeel van deze afdeling aanwezig waren, gaven ook het hóófd- en afde lingsbestuur van de Ned. Vereniging voor Suikerzieken, voor welke vereni ging zuster Visser honderden leden heeft aangebracht, blijk van hun be langstelling. Dokter D. Smeenk, die namens de afdeling het woord voerde, herinnerde in een geestig getint toespraakje aan de grote zorg, waarmede zuster Visser haar patiënten omringde en de vele nuttige wenken, welke zij daarbij steeds gaf. Voorts wees spreker op de prettige samenwerking met zuster Visser, waar voor dokter Smeenk haar namens de afdeling een Perzisch kleedje aanbood. De heer N. Bloemendaal, directeur van de Ned. Vereniging voor Suiker zieken, die namens het hoofdbestuur woorden van afscheid en waardering sprak, wees er o.m. op, dat zuster Visser haar belangstelling en liefde voor sui kerpatiënten mede heeft omgezet in grote activiteit voor de vereniging, waarvan zij het ledental sterk deed toenemen. Om in sportterm te spreken, was zij, aldus de heer Bloemendaal, een echte „goalgetter". Een boekenbon was de tastbare waardering van de Vereni ging voor het werk van de scheidende zuster. De voorzitter van de afdeling Leiden van deze vereniging, de heer Ja-c. Wilbrink, zeide hierna, dat zuster Visser niet volstaan heeft met haar werk plichtmatig te volbrengen, doch, dat achter haar werk een grote mate van liefde voor de aan haar zorgen toevertrouwde diabetici schuil ging. Een en ander kwam ook later bij dit afscheid tot uitdrukking toen het per soneel van de afdeling in lied en teke ning „tante Fie" hulde bracht voor haar arbeid. Na afloop volgde een druk bezochte receptie, waar ook vele diabetici zuster Dokter D. Smeenk overhandigt zuster F. Visser het geschenk (Foto L.D./Van Vliet) Visser kwamen danken voor haar trouwe hulp en goede voorlichting. Namens de patiënten werd haar een radiotoestel aangeboden. Ook vele bloe men en een fruitmand en boekenbon van de Leidse afdeling van de Ned. Ver. voor Suikerzieken, mocht zuster Visser deze dag ontvangen. Vicaris Wuister nam afscheid van herv. gemeente In verband met zijn vertrek naar Op- hemert. waar hij op 23 november tot predikant bevestigd zal worden, heeft vicaris J. D. Wuister gistermorgen af scheid genomen van de hervormde ge meente te Leiden. Deze afscheidsdienst werd gehouden in de aula van de chr. school aan de Boshuizerttade, dus in de wijkgemeenite „Boshuiaerwijk", waar hij enige maanden heeft gewerkt Tot tekst had vicaris Wuister geko zen enkele verzen uit Psalm 73, waarin de psalmist klaagt over de voorspoed' der goddelozen. Als hij echter de heilig dommen Gods binnengaat ziet hij deze voorspoed met andere ogen en tenslotte jubelt hij uit dat God de rots van zijn hart is en zijn erfdeel voor eeuwig. Ook wij, aldus spreker gaan de dingen in hun juiste verhoudingen zien als wij Gods heiligdommen binnengaan, dat is als wij ons geheel aan Hem overgeven. Na afloop van de dienst sprak vicaris Wuister een afscheidswoord. Ik ben 'hier gekomen om al een herdershond de kudde bijeen te houden zolang er geen eigen predikantwas. Misschien heb ik daarbij te veel gelet op enkele schapen, die afgedwaald waren en heb ik de kudde als geheel niet in het oog gehou den, doch ik zag dit als mijn plicht. Spr dankte allen, die hem in de afgelopen maanden vriendelijk tegemoet waren getreden en hem geholpen hadden in zijn arbeid. Velen kwamen de heer Wuis ter daarna de hand ten afscheid druk ken. De gemeente zong vicaris Wuister na de zegenbede Psalm 121 4 toe. Mr. H. van Oordt officier in Orde van Oranje Nassau Bij gelegenheid van zijn afscheid als griffier van de Hoge Raad der Neder landen is mr, H. van Oordt, oud-griffier van het Kantongerecht alhier, benoemd tot officier in de orde van Oranje Nas sau. Schikking voorgesteld over verstekelingen De president van de Haagse Recht bank heeft in het kort geding, dat de 37 verstekelingen tegen de Staat der Nederlanden hebben aangespannen een schikking voorgesteld. Hij stelde voor te onderzoeken of de 37 verstekelingen, die thans met de „Johan van Oldenbarne- velt" naar Indonesië worden terugge zonden mogelijk naar Ned. Nieuw- Guinea overgebracht zouden kunnen worden. De pleiter van de verstekelingen mr. A. G. Maris, had .hierop een kort onder houd met de contactpersoon van de ver stekelingen, ir. Manoesama en deelde daarna aan de president mede. dat deze oplossing sympathiek is als de 37 uitge wezenen in vrijheid daar kunnen ver blijven. Mr Maris nam aan dat de ver stekelingen deze schikking zeker zullen aanvaarden als de Staat hierin meegaat. De pleiter voor de Staat mr. G. J. Scholten, kon uiteraard nu hierover geen beslissing nemen, maar moet eerst op de kortst mogelijke termijn overleg plegen Misbruik het materiaal van de Leidse Reddingsbrigade niet. In geval van nood moet het in goede staat beschikbaar zijn. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hans, zn van H. Swinkels en J. van der Blom, Tineke, dr van M. van der Splin ter en A. P. van der Hulst. 'Lnthoni Fre- derik, zn van A. H. van Wijnen en G. M. C. Pater, Adriana Petronella Gerda, dx v. C. de Boer en G. Nagtegaal. Cornells Hen- drlkus, zn van M. H. van Tongeren en M. E. van Steijn, Johannes Rudolf, zn van D. Bol en M. Hulsbos. GETROUWD J. C. M. van der Sluijs en H. Hidding. OVERLEDEN F. H. Teegelaar, 53 jaar, man. „De weemoed om het afscheid wordt overtroffen door de vreugde over een staat van dienst, die zowel door inhoud als door lengte een kostbare herinne ring zal vormen voor de verdiende rust van de levensavond", zo sprak vanmor gen burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot in de koffiekamer van het Leidse stadhuis tot de heer J. H. van der Vos. De heer Van der Vos zal over enkele dagen zijn 65ste verjaardag vie ren en afscheid nemen van de N.V. Diepvriesfabriek Vita, die hij 48 jaren heeft gediend. Toen de heer Van der Vos op 17-ja- rige leeftijd als blikslager in dienst trad van de firma Wouterlood, lag de diep vries-techniek nog verborgen in de schoot van een onbekende toekomst. Hij werd blancheerder en trok naar de Haarlemmermeer, waar het bedrijf een eigen erwtendorserij had en kreeg daar een leidende positie bij de technische dienst. Inmiddels had men het systeem der diepvries ontdekt; 15 oktober 1945 ging de firma Wouterlood over in de Vita en de heer Van der Vos keerde kort daarop naar Leiden terug. De bur gemeester sprak zijn grote waardering uit voor de wijze, waarop deze lange loopbaan was afgelegd en deelde de ju bilaris mede, dat het H.M. de Konin gin had behaagd hem te onderscheiden met de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Nadat de burgemeester de decoratie had opgespeld, sprak de heer J. van der Meer, lid van de directie, een kort dankwoord voor de onderscheiding, die De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschotspeldt de Koninklijke onderscheiding op. (Foto L.D./Van Vliet) via de heer Van der Vos een afstraling vond op het gehele bedrijf. Tijdens een kopje koffie wilde bur gemeester Van Kinschot de mogelijk heden van diepvries vernemen en als tegenprestatie gaf hij een recept van spinaziecroquetten, dat de aanwezige dames zichtbaar inspireerde. Expositie Rein Dool IN DE „AUBERGE FRANCHISE". Het is een aardige gedachte geweest van „Madame" van de „Auberge Fran- gaise" aan de Kloksteeg 19, om onze stadgenoot, de 25-jarige schilder-grafi cus Rein Dool, gelegenheid te geven zijn grafisch werk in haar lokaliteiten te exposeren. Rein Dool heeft onlangs te Amster dam met een aquarel de tweede prijs gewonnen van het Willinck van Collem- fonds. Kunstenaars tot 35 jaar moch ten hiervoor inzenden. Rein Dool vestigde reeds eerder de aandacht op zich met zijn inzendingen op exposities van „Ars" en het „Leids Kunstcentrum". Thans zijn de wanden van de Auberge gesierd met tekeningen, etsen, litho's en houtsneden van zijn hand. Onderwerpen van allerlei aard, uit het volle leven gegrepen, weet hij vlot, vaardig en reëel te behandelen, waartussen de portretten een voorname plaats innemen. Zo is er een treffende beeltenis van „Madame", waarbij ook dat van zijn vader met onderscheiding genoemd mag worden. Ook zijn land schappen zijn raak en treffend. Rein Dool bezit een opmerkelijk illustratief talent, welks verdere ontwikkling wij met belangstelling zullen volgen.. Zijn voorliefde gaat uit naar de grafiek en inderdaad lijkt dit een sterke zijde van zijn kunnen, dat zeker de aandacht ver dient. De opening dezer expositie geschiedde op sympathieke wijze door onze stadge noot de heer E Leeflang in het bijzijn van vele genodigden, die met belang stelling van Rein Dool's artistieke pro- duktie kennis hebben genomen. H. Concert Residentie Orkest Donderdag 13 november zal het Resi dentie-Orkest in de Stadsgehoorzaal onder leiding van Willem van Otterloo de ouverture „Het Russisch Paasfeest" van Rimsky Korsakof en de symfonie ..Harold en Halie" van Berlioz uitvoe ren. In dit laatste werk zal de altviool solo worden vertolkt door de altist Wil liam Primrose. Primrose zal eveneens optreden als solist in „Der Schwanendreher" voor altviool- klein orkest van Paul Hin- demith, een in 1935 op oude volkslie deren gecomponeerd werk, dat Hinde- mith zelf vele malen als solist heeft vertolkt. Bestuur Ned. Instituut voor Praeventieve Geneeskunde biedt ontslag aan WEGENS „INTERNE" MOEILIJKHEDEN Het bestuur van het Nederlands In stituut voor Praeventieve Geneeskunde alhier heeft wegens interne moeilijk heden zijn ontslag aangeboden bdj het 'bestuur van het Praeventlefonds, aldus deelt men ons van de zijde van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksge zondheid mede. Het bestuur van het Praevewtiefionds zal thans twee onafhankelijke personen verzoeken, de lopende zaken te behan delen. Voorts heeft het bestuur van het Praeventiefonds de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid verzocht en kele onafhankelijke personen aan te wijzen om een rapport uit te brengen over de taak, de plaats en de status van het instituut, terwijl zij tevens een oordeel zullen moeten geven over het toekomstig beleid en een toekomstig researchprognamma. GOUDEN AMBTSJUBILEUM PROF. THIERRY In alle stilte zal de thans 78-jarige prof. dr. G. J Thierry, oud-hoogleraar aan de LeidseUniversiteit zaterdag a.s. de dag herdenken dat ïioj vijftig jaar ge leden tot predikant van de Nederlands Hervormde Gemeente werd bevestigd en wel in Oosteiihouit (Gld) door wijlen prof. dr. H T. Obbink. Ds. Thierry was ook predikant in Baamhrugge alvorens hij in 1913 werd benoemd tot hoogleraar in Leiden, eerst voor het onderwijs in de Assyrièlogie en later in het He breeuws en Aramees. In 1950 ging prof. Thierry met emeritaat. Hij zal zaterdag a.s. afwezig zijn. VIJFTIG JAAR NED. KATH. GRAFISCHE BOND Ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van de afdeling Leiden van de Ned. Kath. Grafische Bond wordt zaterdag 22 november van 3.30 tot 5 uur in het St.-Antoniusclubhuis een recep tie gehouden. „ARS AEMULA NATURAE" Maandag 10 november zal de burge meester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, in „De Lakenhal" een tentoonstelling openen van werk van leden van het Leids Schilder- en Tekengenootschap „Ars Aemula Natrae". MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 3 november. Veemarkt. Aanvoer In totaal 1704, vette koeien en ossen 1089, varkens 615. Prijs in cents per kg: vette koeien le kw. 270/320, 2e kw. 270/290, 3e kw. 240/ 260, varkens (lev. gew.) 200, 198, 196. LEIDERDORP VOOR DE HARMONIE: f.3500 De in ons dorp gehouden bazaar voor de Harmoniekapel „Leiderdorp" heeft ongeveer f.3500 opgebracht. Bij een eerstvolgende feestelijke gelegenheid zullen de Leiderdorpers him harmonie kapel in uniform zien verschijnen. VOORSCHOTEN Spoorwegovergang in Papelaan verbeterd Provinciale weg in gebruik Morgenmiddag om 4 uur wordt de nieuwe Provinciale weg in de gemeente Voorsohoten in gebruik genomen en ge lijk daarmede worden ook de automati sche halve bomen op de spoorwegover gang in de Papelaan in gebruik gesteld. Totnutoe kon men de nieuwe weg reeds berijden, dooh bij de spoorweg overgang was de toestand nog verre van ideaal. De overgang is nu verbreed en wordt dus morgen in gebruik gesteld. De oude Papelaan zal gelijkertijd af gesloten worden voor alle verkeer. Men werkt dan aan de spoorwegovergang in deze laan, die eveneens wordt voorzien van automatisch bediende halve afsluit bomen. Men denkt niet deze werkzaam heden op 19 november a.s. om 10 uur gereed te zijn. De Papelaan zal uitslui tend bestemd zijn voor langzaam ver keer. Voor het verkeer is dit een belang rijke verbetering, aangezien de weg van Voorschoten naar Wassenaar v.v. tot het gereedkomen van de nieuwe weg en van de verbeterde spoorwegovergang veel te wensen overliet. WASSENAAR Geslaagde puzzelrit De Buurtvereniging „Nieuw Wasse naar" heeft j.l. zaterdag een puzzelrit uitgeschreven, waaraan alle autobezit ters (sters) uit de buurtschap konden deelnemen. Het parcours van pl.m. 60 km. liep over Den Haag, Voorburg, Wilsveen, Pijnacker, Zoetermeer, Stomp- wijk, Leidschendam en terug over Den Haag. De voorgeschreven snelheid was 30 km. per uur. Begin- en eindpunt was het Kasteel Oud-Wassenaar, vanwaar 32 teams de tocht aanvaardden. De voorzitter van de Buurtvereniging, ir. J. Steenhuis, reikte na afloop, in een samenzijn op het kasteel, met een fele- citatie de prijzen uit. De beste presta ties werden geleverd door de heer en mevr. Hoogeweegen, de heer en mevr. Peynenburg en de dames Heineman en Zegger. Een damesprijs werd toegekend aan mevr. Meeuwenoord en mevr. Smul ders. Voorts waren er nog een Volkswa- genprijs beschikbaar gesteld door Ga rage Jansen en een Kasteelprijs, welke resp. ten deel vielen aan het team mevr. Buys en de heer Borger en aan de heren Dekker en Meeuwisse. Uitbreiding leerplan Chr. Technische School Onder leiding van de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, kwam de Leidse raad hedenmiddag in vergade ring bijeen. Traditie getrouw hield de raad zich eerst weer enige tijd met een aantal benoemingen bezig. Tot gemeentelijk gedelegeerde werd dr. J. P. Duyverman in het bestuur van Mathesis Scientiarum Genitrix be noemd; idem de heer Th. H. ten Berge tot leraar in de biologie aan het Gym nasium; idem aan de Meisjes HB.S. mej. H .v. Laar, lerares in de Engelse taal en letterkunde, en mej. C. Koeje- mans tot lerares in het handwerken; idem aan het gymnasium: de heer P. C. van der Pant, tot leeraar in de klassieke talen, en mevr. C. M. Scholte- Kolff tot lerares in de Franse taal en letterkunde; idem aan het Rembrandt- lyceum: de heer J. Charité, tot leraar in de geschiedenis; idem tot tijdelijk leraar wiskunde aan de H.B.S. voor Meisjes de heren G. J. W. Kreyenveld en H. D. R. Krauss; idem de heer J. van Leeuwen tot onderwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Plesmanlaan en de heer J. Ravensbergen tot onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Willem de Zwijgerlaan. Terwijl aan de heer A. Menalda op zijn verzoek eervol ontslag werd ver leend uit zijn betrekking van tijdelijk leraar in de wiskunde aan de H.B.S. voor Meisjes, werd mej. H. J. W. Wes- selo, leidster van de Kleuterschool aan het Elisabethshof overgeplaatst naar de openbare kleuterschool aan de Mare- singel. Zonder discussie ging de raad akkoord met het vaststellen van een exploitatie vergoeding voor bijzondere scholen voor g.l.o., v.g.l.o., u.l.o. en b.l.o. over het jaar 1955. Bij het aanschaffen van leermid delen en meubilair van de Geref. Ulo school aan de Asserstraat zal de raad zijn medewerking verlenen. Een krediet voor de bouw van en medewerking voor de uitbreiding van de R.-K. G.L.O.- school aan de Boshuizerlaan, werd ver leend. Bovendien werd een verhoging van het bedrag per leerling voor de Openbare School voor B.L.O. voor 1958 vastgesteld. UITBREIDING LEERPLAN CHR. TECHNISCHE SCHOOL Bij het voorstel om over te gaan tot uitbreiding van het leerplan van de te bouwen Chr. Lagere Technische School met de vakken metselen en stukadoren B. en W. wensen met het vak met selen nog af te wachten (Red.) vroeg de heer Van Dijk (R.-K.) naar de af wijzende houding van het college t.a.v. het vak metselen. Het is niet te zeggen, dat een dergelijk vak voor een confes sionele school geen aantrekkingskracht heeft. Najaarszendingsweek In het kader van de Najaarszendings week zullen deze week in diverse her vormde wijkcentra samenkomsten wor den gehouden, waarin o.a. aandacht zal worden besteed aan enkele facetten van het zendingswerk. Morgenavond spreekt ds. H. A. C.Hilderingin.Rniël" over zijn bezoek aan Hollandia. Ds. Joh. Sierat, thans met verlof uit Hollandia, vertelt woensdagavond in het wijkge- bouw „De Goede Herder" (Oude Vest) over zijn werk in Nieuw-Guinea. j Donderdagavond is het wederom ds. Sierat, doch dan in „Staalwijk", die in een dergelijke samenkomst voorgaat. Spreekt ds. P. J. Mackaay zondagavond in de Maranathakerk over het werk der zending, ds. D. J. Vossers doet dit deze avond voor eigen wijkgemeente in de aula van de hervormde u.l.o.-school aan de Asserstraat.. Tenslotte is het wederom ds. Sierat, die volgende week woensdag in „Rehoboth" aandacht zal vragen voor zijn werk in Hollandia. Gelet op de betekenis van deze week zal bovendien de zondagochtend a.s. in de Pieterskerk te houden kerkdienst per radio worden uitgezonden. Ds. G.. P. H. Locher te Oegstgeest zal in deze dienst voorgaan. Het Hervormd Kerk koor verleent zijn medewerking. Wethouder Van Schaik antwoordde de heer v. Dijk. In september 1957 heeft men het aan de Ambachtsschool niet verder kunnen brengen dan met één klas van. 17 leerlingen. Dit jaar hoopt men het weer tot pl.m. 17 leerlingen te brengen. Gaat de aandacht voor dit onderwijs stijgen, dan zijn B. en W. bereid ook voor een andere school een bereidverklaring af te geven. Conform het voorstel van B. en W. wordt dan besloten. Leids Merenplan toch van de baan In de hedenmiddag gehouden raads vergadering heeft de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, medegedeeld, dat van het college van Ged. Staten bericht was ontvangen, dat dit college geen toestemming geeft aan Leiden tot zandwinning uit de Zwamenburgerpol- der. Naar aanleiding van deze mede deling vroeg de heer Piena binnenkort een speciale raadsvergadering aan deze afwijzing te besteden. B. en W. verklaarden zich daartoe bereid. BEURSOVERZICHT Unilever willig Amsterdam, 3 november. De eerste beursdag van deze week bracht voor Unilever een vaste tot wil lige stemming. De opening was op 471 dit betekende een koerswinst van circa 13 puniten vergeleken bij de slotkoers van vrijdag jJ. in de niet-officiele handel van maandagmorgen werd als hoogste prijs f. 475 betaald. Geruchten over een 25% bonus bleven aanhouden. Londen was groot koper terwijl tevens ruilingen plaats vonden door verkopen van Philips in aankopen Unilever, verkooplimdtes waren voor laatstgenoemde aandelen vrijwel niet meer aanwezig of werden, vanwege de bonusgeruchten, geannu leerd. Hierdoor was het begrijpelijk, dat de papieren, tengevolge van een flinke vraag, een grote sprong omhoog maak ten. Philips onderging een reactie op de vaste tendens voor deze stukken van de laatste tijd Het buitenland liet verstek gaan en hét publiek was eerder aan de markt. Voorzichtige kopers waagden zich op een prijs van 386 en 285 tegenover een slotprijs van vrijdag j.l. op 391. De con verteerbare obligaties Philips verloren circa 3 punten. Aku's hadden een koers winst van 2 punten. In aandelen Kon. Olie ging bitter weinig om; de koers be paalde zich op f. 186.60, een verlies van circa f. 1.50. De olie-aandelen bleven circa f. 1,— onder pariteit New York. KLM werd f. 1,— lager op f. 98 gead viseerd. De Scheepvaarten hoger. Vraag voor Amsterdam Rubbers resulteerde in een (koerswinst van circa 2 punten. Certifi caten Deli circa f. 0,80 in reactie, HVA een punt lager Staatsfondsen gedrukt, vooral voor dé Staffellewing. Verder werd o.a. vernomen Leidsche wol op 203 (195), Cobra 4 punten lager op 255, Na tionale Handelsbank 115 (120). Ketjen N.V. onveranderd op 264. Deze vennoot schap bouwt in het Botlekgebied bij Rotterdam een nieuwe fabriek voor de vervaardiging van Carbon Black, waar mee een bedrag van f. 13 miljoen ge moeid is, welke gelden uit eigen mid delen zullen worden gefinancieerd. Dit bericht had nog geen invloed op de koers. Hoogenbosch werd vernomen op 160 (155) op de verwaohting van een gunstig eindresultaat voor 1958. WISSELKOERSEN Amsterdam, 3 november Londen 10.56%—10.57; New York 3.76%3.77%Montreal 3.88%—3.89V8; Parijs 89.75—89.85; Brussel 7.58%— 7.58%; Frankfort 90.37—90.42; Stock holm 72.99—73.04; Zürich 86.44%— 86.49%; Zürich (vr. fr.) 87.75%—87.80% Milaan 60.54%—60.59%; Kopenhagen 54.60—54.65; Oslo 52.81%—52.86%We nen 14.59y4—14.60y4: Ankara 3.80%— 3.80%; Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%—13.28. Hangende het beroep nog geen oplossing Vrijdag j.l. kwam de KVP afd. Leiden in de „Harmonie" in vergadering bijeen. Na opening van de vergadering door de voorzitter, mr. J. van de Poel, her dacht deze in een kort woord wijlen Paus Pius XII. Vervolgens deed de voorzitter mede deling van het bedanken van het be stuurslid mevrouw LindenhofHop en van de binnengekomen berichten van verhindering van de heren Kortman en De Bree. De eerste wegens werkzaam heden; de tweede op nadrukkelijk me disch advies. Hierna ging de voorzitter over tot het voorlezen van een verklaring. Een ver klaring, die, naar hij mededeelde, een persoonlijke verklaring zijnerzijds was, maar die toch de volledige instemming van de overige leden van het bestuur had. Er was enig verzet uit de vergade ring tegen het feit, dat geen notulen van de vergaderingen van februari en' maart j.l. aanwezig waren. De voorzitter zegde toe dit nog met het bestuur te bespreken Later opperde hij een voor stel, om de zeer lange verklaring als notulen van de beide vergaderingen te doen gelden. De verklaring van mr. Van de Poel bevatte een verkorte inhoud uit de be- stuursverklaring, gericht tegen de heer Van Dijk, uit de vergadering in februari en mededelingen van diens bevindingen in deze zeer onaangename zaak. De vergadering sprak veel en lang over deze verklaring. Het eigenlijke royement van de heer Van Dijk kwam niet aan de beurt. Waarschijnlijk, om dat deze zaak nog in beroep is bij het partijbestuur van de KVP. In een kort persoonlijk woord ter ver dediging sloot de heer Menken wel even uit zijn slof, toen een van de vragen stellers opmerkte, dat hü meende, dat de heer Menken verzuimd-had zijn in vloed aan te wenden, toen in het begin van het conflict er zeker nog mogelijk heden moesten zijn geweest om de na righeid te voorkomen. Om half twaalf ging de vergadering uiteen. Aan een oplossing van de moeilijk heden kwam zij niet toe, of het moest zijn, dat de opmerking aan het slot vm de verklaring van mr. Van de Poel, dat hü alsnog op een schikking hoopte, wer- kelükheid zou worden. Beurs van Amsterdam Maandag 3 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 9393 Grootboek obl. 3% 79 Ned. '47 3% (3) 90A 90 Ned '51 3% 93% Ned. '53 (3%) 91% 91% Ned '56 3% 91A 91% Ned '48 3% 85% 85% Ned '54 3% 87H 87% B Ned. '55 I 3% 87A 87% Ned. '55 II 3% 89y4 89 L Ned. '37 3 88% 88 Dollarlng '47 3 90 91 Investeringscert. 3 95% 95% Ned. 62-64 3 93% Cert. NWS 2% 59% 59% Indië '37 A 3 89% 90% Grootboek '46 3.... 108% Ned. WB 6% 108y4 108% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 30% 31 Nat. Handelsbank 120 110 Ned. Handelmjj 180% 180 Amst. Rubber 71% 72% Deli Mij.en (Ver.) 131 130.50 H.V.A123% 122% Java Cult26 25% Senembah 97% 99 a; Vorstenlanden 11% A.K.U251% 254% Berkel's Patent (v.) 194 Calvé Delft cert. 359 360 Kon. Pap. v. Gelder 192 194% Hoogovens cert332 334 Müller en Co. NB. 323 325 Ned. Kabelfabr298 299 Philips 390% 388% Philips pref.180 i82B Umlever 458% 4fiqu Wilton Feyenoord 213 21? Biliton 2de r17044 100 Dordtse Olie gew. 776% 7o, Kon Petr Cf. 20.188.70 {2™ Idem (50 A f. 20.188 15 187 40 Hou. Amer «n {53 JÏÏ50 Java Chtaa Paket {35 HJjJu. QQ QQ Ned Stoomv Mi) i60y4 158% Kon Paket My joa/J J™* Stoomvaart My Ned ,40?? Nievelt Goudr cert ioni! Tofs/ v Ommeren cert. Son Rott. Lloyd ÏZ fJJ,, Ned Scheepv Unle gj* NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 91% 91% Den Haag 1854 3% 87A 85 Leiden 1947 3% 94B R'dam *37 I-m 3% 91 91% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94 Premieleningen 94% 941/4 88% 90 A'dam '56 I 2% 84% 85% A'dam '56 II 2% 94% 94% Eindhoven '54 2% 84 85 Enschede '54 2% 82% 82% Den Haag '52 I 2% 93% 94% 94% R'dam '52 I 2% 94% 94% B 94 94 106% 106% Utrecht '52 2% 95% Z.-Holl. 1957 2% 103% 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 245 246% HB.U. cert220 220% Rott. Bank 205 206% Twentsche Bank 191 190 Industrie Ondernemingen Albert Heyn266L Borneo Sum. H. Mij 44 44 Ned. G. en Sp. fabr 220 225 Kon. Ned. Grofsm 119% 119% Internatio86 86 Rott. Droogdok Mi). 539 535 Tieleman en Dros 7% Ned. MiJ. Walv.vrt. 79% 79% Spoorwegen Dell Spoorweg MiJ. 6% 6% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 28tf 28% Intern. Nickel88H 88% Anaconda 60 58% Bethlehem Steel 51% 50% Cities Service 58% 58% General Motors 48% 48A Kennecott97% 97% Republic Steel 65y4 65% Shell OU 82y4 82% Union Pacific 30% 31% Un. States Steel 84% 85% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen Edelmet. Kon AA Pref. wa idem Electrolas B Holl Constructie Ing bur v Bouwnyv Int Kunststof! Ind Leidsche Wolsplnn Sikkens Lakfab '53 Ver Touwfabrlefcen Wernink's Betonm Van Wijk Textiel Zaalberg V-K 31/10 46% 59 445 exd. 475 exd. 160B 148 41% 41 %GB 191GB l95GBexd 545GB 548 194 194 91 92 62 63% 97% 99

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3