ENIGE TYPISTES NEMAFI MAGAZIJNBEDIENDE H. DE NIE Serie inbraken in Noordwijk vrouwelijke administratieve kracht MOTOR OIL WOENSDAG 29 OKTOBER 1958 Ontspoorde scholier op het inbrekerspad Zoals wq reeds eerder meldden had den te Noordwijk in enkele weken tqd een serie inbraken plaats. By het onderzoek viel het op, dat de dief stallen vrijwel steeds in de avonduren werden gepleegd, zodat de dader (s) waarschijnlijk in de kring van opge schoten jongens gezocht moest (en) worden. Dit vermoeden werd dezer dagen bewaarheid. De aandacht van de politie werd gevestigd op een 16-jarige scholier uit een beter milieu van wie was opgevallen, dat hij grotere uitgaven deed dan hy zich redelijkerwijs kon veroorloven. Ook de verhalen, die hij omtrent zijn doen en laten ophing, bleken niet te kloppen. Toen ook nog in zyn kast een gedeelte van de bij de juwelier Burggeman ontvreemde sieraden werd aangetroffen, volgde zijn arrestatie. Aanvankelijk diste de jongeman aller lei fantastische verhalen omtrent de herkomst van de gouden voorwerpen op maar ten laatste zwichtte hy voor het nauwkeurig verzamelde bewijsmateriaal, dat zijn fantasieën duidelijk logenstraf te. Nu bleek, dat hij te Noordwijk by een zestal inbraken en diefstallen was betrokken en dat hij ook elders had geopereerd, o.m. door samen met een vriend te Haarlem een bromfiets te stelen. Hoewel het eerst scheen alsof men te maken had met een of andere jeugdbende, bleek dit gelukkig toch niet het geval te zyn. Wel kwam duidelijk naar voren, dat deze jongen in zijn zucht om bewonderd te worden in zyn vriendenkring een heldenrol had willen spelen als een soort gentleman-inbre- ker. Beeldromans en film waren mede debet aan zijn avontuurlijke, verwarde fantasieën, die hy ook metterdaad ging uitvoeren en waarover hy tegen zijn vriendjes opschepte. Vast staat, dat de meeste jongens, met wie hy omging, zich niet met inbrekerspraktijken heb ben ingelaten. Slechts een enkele is mm of meer by de gepleegde diefstallen betrokken. De jeugdige dader thuis een niet gemakkelijk heer had het ideaal sportleraar te worden. Hy was inderdaad een uitblinker op de sport velden. Voorziende, dat hy niet aan de eisen zou kunnen voldoen, die voor die opleiding zyn gesteld, kwam hy op de gedachte om naar het buitenland uit te wijken. Om aan geld te komen, was hij gaan stelen, waarbij hij tevens de gr andseigneur speelde in zijn vrienden kring. Het ontvreemde geld heeft hij vrijwel geheel opgemaakt, o.m. aan sportartikelen en andere goederen, die hy voor zijn voorgenomen reis nodig had. De op verschillende plaatsen ont vreemde sieraden zijn voor een deel Soekarno op Jeugddag: „Imperialisme verslaan!" „Ik heb de geleide-democratie niet uitgevonden", zei president Soekarno gisteren in een toespraak tot duizen den jongeren voor zyn paleis, „het is het oorspronkelijke systeem in Indonesië". „Indonesie's democratie is niet ge- 1 ijk aan die van Voltaire. Amerika, Rusland. Indonesie's democratie is helemaal ons eigen". Soekarno wijdde een groot deel van zijn lange rede aan historische gebeur tenissen tot aan die van de huidige dag. De enige toespeling van internationale betekenis was toen hy zei: „Wanneer de Indonesische buffel samen kan gaan met de Burmese pauw, de Siamese oli fant, de Indiase os en de Egyptische sfinx, zal het imperialisme vergaan". Het was gisteren nationale jeugddag, die in steden en dorpen werd gevierd met grote bijeenkomsten van de jeugd. Op deze bijeenkomsten werd steeds de leuze herhaald: „Eén vaderland, één natie, één taal". terecht. Waardevolle gedachtenisstuk ken van een bekende Noordwykse familie zyn geheel teruggevonden. Andere gestolen voorwerpen of goede ren, die hij had verkocht, konden in beslag genomen worden. De jongeman is voor de officier van Justitie geleid en in bewaring gesteld, z Ernstig ongeval op spoorwegovergang Vermoedelijk drie doden Op een particulier overpad by St.- Pancras, tussen Heerhugowaard en Alkmaar, is vanochtend omstreeks 10 minuten voor elf een personenauto onder de trein van 10.46 uit Heerhugo waard, richting Amsterdam geraakt. Er zyn vermoedeiyk bij dit ongeval drie doden te betreuren. Acht gewonden te Veghel Een autobus is vanmorgen om streeks kwart over zes bq Veghel op een trein gebotst. Er zqn acht ge wonden, van wie er zes zqn opgeno men in het St.-Jozefziekenhuis te Veghel. Geen van de gewonden ver keert echter in levensgevaar. Het ongeluk is waarschijnlijk te wij ten aan de dikke mist van vanmorgen, waardoor de chauffeur van de bus de knipperlichten van de overweg in de Veghelse dijk niet of te laat heeft ge zien. Leidse Schaakbond Wanneer het tweede tien tax tegen het derde speelt, zal gewoonlijk het eerstge noemde team een grote overwinning be halen. Dit geschiedde ook bij de derde klasse wedstrijd Boskoop 2Boskoop 3. Slechts één bord wist de balans in even wicht te houden, de overigen gingen voor Boskoop 3 alle verloren. De uitslagen waren: BOSKOOP II BOSKOOP III K. SlingerlandTh. Radder 10. N. v. Gemeren—C. van Veen 1—0, ir. C. BroertjesJ. Spruitenburg 10. P. Vuyk H. A. Boekraad 1—0. dr. C. H. Flim— C. A. Metselaar 10. N. P. de JongD. Lankhuyzen 10, J. ErkelensP. v. d. Tol lA—V.2. A. J. van Gemeren—Th. v. d. Berg 10, J. A. Sonneveld—N. Geerts 1—0, W. Nieuwwerf—L. Brand 1—«1. Totaal: 9lA—lA. De eerste klasse wedstrijd Boskoop I Alphen I waarvan wij reeds een voorlopige uitslag gaven is tenslotte afgesloten op een 6—1 voorsprong voor de Alphenaren. Drie partijen werden ter arbitratie opgezonden. De gedetailleerde uitslagen luiden. BOSKOOP I ALPUEN I A. BonefaasC. Brunt afgebr.: S. J. van WijkD. Posthuma afgebr.: N. Lok P. de Jong 0—1. P. van VeenA. Zweers 1—0, J. A. Loef—C. Biesheuvel 0—1, A. Sytsema jr—A. Post 0—1, W. TrapmanA. Kooy 01, P. BroerW. Gerucht om artikelen in Propria Cures Op de gistermiddag gehouden verga dering van de ledenraad der Algemene Studenten Vereniging Amsterdam, heelt het bestuur op voorstel van enkele leden besloten op de kortst mogelijke termyn een ledenvergadering bijeen te roepen, opdat de A.S.V.A. een standpunt zal be palen omtrent publikaties in het stu dentenblad .Propria Cures". Het bestuur van de Katholieke Stu denten Vereniging in de hoofdstad „Sanctus Thomas Aquinas" heeft zich in een brief aan de rector-magnificus van de Gemeente-Universiteit, afkeu rend uitgesproken over twee artikelen in .Propria Cures", die beledigend voor de zojuist overleden paus werden ge acht. Op de binnenkort te houden A.S.V.A.- vergadering wil men de ledenraad in de gelegenheid stellen zich uit te spreken over deze kwestie. Onlangs werd de steller der aange vallen artikelen door Katholieke Delftse studenten ontvoerd en in Delft op enigs zins hardhandige wijze onderhanden genomen, overigens zonder andere licha melijke gevolgen dan dat hij thans met een tonsuur rondloopt v. d. Roest afgebr.; A. Sytsema sr.—A. H. Hooyer 0-1, J. C. Bulk—J. v. d. Wyn- gaard 1. Totaal: (voorl.) 16. Bij de STEDELIJKE FABRIEKEN VAN GAS EN ELECTRICITEIT te Leiden kan geplaatst worden een Kennis van materialen en gereedschappen strekt tot aanbeveling. Leeftijd tot 25 jaar. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen aan de Afd. Personeelszaken van voornoemde fabrieken, Langegracht 70. LEIDSCH DAGBLAD N.V. Voor onze afdeling abonnementen zoeken wij een met kantoorervaring, leeftijd iL 23 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie. ELEKTRISCHE KACHELS en RADIATOREN STOFZUIGERS VLOERWRIJVERS KEUKENMACHINES WASMACHINES CENTRIFUGES BROODROOSTERS enz., enz. UitsL: Nieuwe Rijn 57 Telefoon 21155 N.V. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TOT FINANCIERING VAN HUURKOOPTRANSACTIES te Leiden, vraagt Leeftijd van 16 tot 21 jaar. Sollicitaties mondeling of schrift. Rijnsburgerweg 3, te Leiden. WONINGRUIL DEN HELDER—LEIDEN Aangeboden te Den Helder, op stand gelegen vrije woning, 1 grote woonkamer en serre, 2 gr. en 1 kl. slaapkamer, bad kamer, zolder, kelder, keuken, 2 w.c.'s, flinke tuin, 2 schuur tjes naast het huis, huur f83,60 per maand. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 670. \wj_oJ/A\ naast de Stadsgehoorzaal MODERNE MONTUREN SLEUTELTJES GEVRAAGD Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, koper. Sak sisch porselein, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer. Goegerritst. 1. telef. 22791. B Gevraagd iemand van niid- delb. leeftijd om bij bejaard echtpaar de huishouding te verzorgen, van 9 t/m. 2 uur. Verdere hulp aanwezig. Brie ven bur. v. d. blad no. 4558 k. Te koop gevr., omg. Lam- menschanswegZeemanlaan, middenst^ndswoning, die bin nenkort leeg kan worden op geleverd. Een ruilobject is zo nodig aanwezig. Brieven bur. van dit blad no. 4572 k. Te koop gevraagd goed lopende, losse Mobylette mo tor. Brieven bur. van dit blad onder no. 4573 k. In Jong zakengezin met 2 kl. k. wordt gevr. meisje of jonge vr. voor dag of d. en n. H aar 1.straat 162. Inkoop goud, zilver en ju welen tegen de hoogste waar de. Het adres waartoe U zich met het volste vertrouwen kunt wenden. Het Ringenhuis, Morsstraat 9. Leiden. Voor Oegstgeest: Geversstraat 47. H Kappersbediende gevraagd. Brieven bur. van dit blad on der no. 4599 k. Gevraagd door militair (geen beroeps), p.g-, correspondentie vriend (in). Brieven bur. v. d. blad onder no. 4602 k. Heer, m. 1., zoekt per 1 ec. gestoff. zit-slaapkamer, in bezit van meubilair. Liefst om geving Oegstgeest. Br. bur. v. d. blad onder no. 4636 k. Flinke werkster, twee och tenden per week. Mevr. Kok, j, W. Frisolaan 39, Voorscho ten. Eg Net morgenmeisje gevr. in doktersgezin met 2 kinderen. Aanmelden donderdagavond tussen 7 en 8 uur. Boshuizerlaan 8. H Nette jongeman zoekt net kosthuis te Noordwijk. Brieven bur. van dit blad no. 4640 k. gj| Ambitieuze jongen, 25 J„ zoekt een baan, onverschillig wat. doch met goede vooruit zichten. Genegen event, cur sussen te volgen. Tegenw. be roep timmerman. Brieven bur. van dit blad no. 4641 k. Net meisje gevraagd voor de huishouding, in klein ge zin. van halfnegen tot 2 uur. Aanm.: Rijnkade 12, Leiden. Gevraagd piano. Prijsopgave met vermelding van merk, kleur en afmeting aan W. Kuiper, Rijndijk 183, Hazers- woude. Huishoudster gevr., by al- leenst. zakenman. Alleen voor de dag. Geen huwelijk. Zon dags vrij. Br. H. Stikkelorum. Pr. Frederikstr. 3, Leiden. JB Spoed! Nette jongeman, 19 jaar. zoekt net kosthuis. Geen beroeps. Brieven met prijsopg. bur. van dit blad no. 4660 k. Meisje gevraag! voor halve dagen. Hoge Rijndijk 175, Lei den. Dagmeisje gevraagd, zelfst. kunnende werken. Mevrouw Wynans. Rhijngeesterstr.weg 86 Oegstgeest. telef. 23021. .Jongeman zoekt net kost huis in Leiden. Brieven bur. van dit blad no. 4679 k. ff! Nette winkeljuffrouw ge vraagd in Levensmiddelenbe- drijf. Kromhout, Kanaalstraat 38. Rfjnsburg. Werkster gevraagd, in klein gezin, voor twee ochtenden per week. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4672 k. Net meisje gevraagd. Was serij „De Arend", Herensin gel 2n g. Typewerk aan huis gevraagd (Ned., Frans, Duits, Engels), zowel adressen als manuscrip ten, dictaten, dissertaties enz.) door typiste, in het bezit van schrijfmachine. Mw. E. van den Benden, Corn. Houtman- straat 91, Den Haag, tel. 01700 - 724876. Winkler Prins eneycl., 6e druk. in goede staat ter over name gevraagd. Brieven bur. van dit blad no. 1035 k. Door jongeman wordt te huur gevraagd kamer, e.v. zol derkamer. Brieven bur. van dit blad onder no. 4680 k. Box of stallingrulmte voor Fiat 600. Omg. de Sitterlaan. Aanb. De Sitterlaan 79, telef. 21904. Gevraagd flink meisje voor huish. en winkel. Hulp van werkster aanwezig. S. Leen heer. Smidstr. 6, Rijnsburg, tel. K1718 - 2494. Net dagmeisje gevraagd. Modern huis. Oliestook. Telef. 32939. AANGEBODEN Meisje b. z. a. als leerling kapster, reeds enige tijd met het vak bekend. Sandtlaan 10. Ryneburg. Te koop aangeboden een lichtgrijze laag Èngels model kinderwagen. J. Mosch, Pr. Bernhardlaan 35. Katwijk a/d. Ryn. Eiken triplex in deurmaten en plm. 150 x 122. Wegens zeer voordelige aankoop kunnen wij deze zeer mooie platen leve ren voor prijzen, welke te laag zyn om te publiceren. „De Houthal", Hogewoerd 99. Wat ,,De Houthal" biedt, vindt men elders niet. Hout van ,,De Houhal". Board van „De Houthal". Triplex van „De Houthal'. Alles van hout van „De Houthal". „De Hout hal". Hogewoerd 99, tel. 22536. Ladders in alle maten, fa brieksprijzen, schuifladders, steekladders enz. voor schil ders, stukadoors, loodgieters, glazenwassers, timmerlieden, aannemers enz. Alles van de bekende „Wienese" fabriek, Utrecht. „De Houthal", Hoge woerd 99 ,tel. 22536. Nieuwe woonark, bestaande uit keuken, kamer, slaapka mer, alles gestoffeerd, even tueel met ligplaats, prijs f 8500 Ligplaats Leidse weg 260, 4de woonark. Voorschoten. Te koop aangeb. accordeon, pianoklavier, 120 bassen, 4- korig. Pr. f 200.Oude Rijn 22 (bovenste bel). Ford super de luxe met laadbak, 500 kg., tegen spot prijs van f 400, loopt prima, keuring toegestaan. Moet weg wegens aanschaf luxe wagen. De Genestetstraat 93. Schuifladders te huur, alle maten. Julianastr. 81, Lel den. tel. 33524. SBerlni M 21 bromfiets te x>p aangeb. Julianastr. 81, Lelden, tel. 33524. Boekenkasten met insehuit- kastjes. hangkasten, legkasten, kapstokken, luxekrukjes met schuimrubber zitting, in diver se kleuren. Houthandel ..Mors- poort". Morsstraat 58. M en kartelen 25 cent. Wegens enorm succes nog 2 dagen. Donderdag 30 en vrij dag 31 oktober van 9 tot 5 uur. Lullaert's ijzerhandel. De Kempenaerstraat 11. Oegst geest. Uw adres vuur rotan meube len, mandenwerk, wiegen -n bekleden van wiegen Fa. v. d Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24, reparatie-inrichting, tel. 30534. f100 tot f2500 krediet be schikbaar (zonder borg) voor aankoop meubelen en woning textiel, rechtstreeks van fa briek, enorme keuze, veel voor deliger. Prettige betaling. Vraagt vrijblijvend inlichtin gen. Geheimhouding verzekerd. Postbus 538, Den Haag. Ford 1950, 6 cilinder, verbr. 1 7±, geen olie. Goede wa gen. P. de la Courtstraat 9. Hj Hondebrood f 0.88 en f 0.96 per kg. Kattebrood, Hols en Felix f 0.35 en f 0.40 p. pakje. Turfmolm voor de kattebak per pak f 0.18. Grote zakken molm voor de tuin. Fa. Rob bers, Haven 24, tel. 25107. Prima verende merkmatras- sen, met winterkant, vijftien jaar garantie. Eenpers. 46.20, 62.40. 79.20, tweepers. 73.80. 93.60. 117.60. Anti-hernia matrassen, kapok-, schuim rubber- en schuimplasticma- trassen. Jac. Wassenaar. Jan- vossensteeg 60, telef. 20143. 2 Solexen aangeb. t. e. a. b. Seringenstraat 46. Allernieuwste tophits op 45 toeren overal 3.50 en 3.60. Op de „Discomarkt" betaalt U slechts 2.25, 2.50, 3.30. Op de Discomarkt kost alles min der. Doelensteeg 11, a. h. Ra penburg. Honde- en kattebrood, altijd vers! 30% vlees 88 ct. kg., 50% vlees 96 ct. kg. Spoedbhk, vol ledige maaltijd voor hond en kat 48 ct. Den Holder. Janvos- sensteeg 75/77. Tel. 26901. Gr. zonn. gem. kamer voor 2 personen, voll. 1ste klas pen sion. evt. studerend of wer kend echtpaar. Telef., bad aan wezig. Aparte bediening, f 135 p. mnd. p. p. Brieven bur. van dit blad no. 4563 k. Prima Duitse piano, desk. onderz. toegestaan. Pasteur straat 5. Lelden. R Voor het werk colberts en pantalons r,eeds v.af f2. Zo goedkoop als Slegtenhorst ver koopt, verkoopt niemand. Doe lensteeg 9. a. h. Rapenburg. Aangeboden kolenhaard, in goede staat. Prijs f35. Te be vragen 's middags na 3 uur. Javastraat 70. Lelden. m Locomotief de Luxe, 1 jaar oud, 7 maanden niet bereden. Solex de luxe In st. v. n. Leliestraat 116 A. Lelden. Wegens vertrek z. g. onderh. inboedel, o.a. huiskamer, slaap kamer, bureau met stoel, haard lampen enz. Woensdag en donderdag 3 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur n.m. v. Ronnen, Breestraat 137 (2 x bellen). Geen opkopers. Boekhouden. Opl. pvakt.- dlpl. Pltmanschool, Plantsoen no. 65. BI Nederlandse taal voor Uw algem. ontwikkeling. Pitman- school, Plantsoen 65. IB Woonarken, nieuwe, ook ruilen wij U te kleine in tegen grotere. Bevr. woonark de Ijsvogel. Maasstraat achter 8, Dordrecht, tel. K 5980 - 2359 - 2558. Te koop Duitse krulssna- rige piano, pr. Instrument, tevens een 3/4 viool. Burg- gravenlaan 137, Lelden. Pakhuis te huur, gr. plm. 25 m. Te bevr.: Haven 42. Leiden. De Overhemdenspeclaliste. Prins Frederlkstraat 2, Leiden. Specialiteit in het maken van nieuwe boorden en manchet ten. Billyke prijzen en vlotte aflevering. Als stof bijgeleverd moet worden kleine prijsstij ging. W Dames! Uw adres voor de betere permanent vanaf 6.50. Tiéde permanent (koud) 10.50. kleurspoelingen vanaf 2.50. I wassen, watergolven 2.25. mo del knippen 1.25. G. Tesselhoff I kapper. Herenstraat 54, telef 23711. Maakt van Uw wasdag een feestdag met een wasmachine en sneldroger Miele. Edy. AEG Erres enz. Stofzuigers in alle I merken vanaf f 120. Fa. de Lange, Hoge Rijndijk 74. tel. I 23425. 5.U. Quickly. Onderzoek toe- in. Te bevragen: Heren- Twee 2-pers. opklapbedden, een met ombouw, theemeubel, weckflessen, 2 liter, stoelen, inmaakpot, accordeon, pianokl. 12 bassen. Leeuwenhoekstr. 2. Geen opkopers. Grote kolenhaard aangeb., in pr. st., t. e. a. b. v. d. Hoevenstraat 24 (Prof.- wijk). Te koop old-flnlsh tafel, dressoir, theemeubel. De Kem penaerstraat 4, Oegstgeest. Net meisje met verkooper varing b. z. a. als verkoopster voor avondverkoop in St.- Nicolaastijd. Brieven bur. van dit blad onder no. 4653 k. Te koop 2 l.blauwe teddy- Jasjes, tevens broeken èn schoenen, leeftijd 1 a 2 Jaar. Roemer Visscherstraat 30. Wegens vertrek Philips ra dio BX 511 A fioo, Efa slee stofzuiger 220 V. f 25. Fongers herenfiets f 50. Jongensfiets f 25. Acmé wringer f 25. De Genestetstraat 91 A. D.K.W. motorfiets, 125 cc., van 1951 f225, Jaarsma haard f 45. Ook genegen brommer in te ruilen. Philips platenwisse- laar. nieuw, met platen f 95. Aloëlaan 18. Te knop aangeb. bromfiets ZLS.U. gestaan, gracht 108. Aangeb. Singer handnaai machine, prima werkend f 85. Naumann handnaaimach. f 35. Naumann trapnaaimach. f 110. Verkoop met garantie. Haag- weg 172 A. Leiden. Autobox te huur. Hoge Rijn dijk 270 B. Leiden. Tel. 30969. 4 fraaie mahonie Bieder meier stoelen, pracht mahonie ladenkast met beslag, modern dressoir, grote fraaie mahonie Empire spiegel, pracht stalen vuurkorf, prima telmachine. Als nieuwe inzlnkb. Singer trapnaalm. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9 t/o. V. en D.. tel. 23261. Witte bruidsjapon met sleepje, geheel met kant over trokken, maat 42, z. g. a. n. Br. bur. v. d. blad no. 4669 k. Aangeboden een grote gem. zit-slaapkamer met stook- en kookgelegenheid, veel zon, f 50 per maand. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4668 k. Te koop aangeb. kinderwa gen en baby-uitzet, geheel compl. Oude Rijn 22. (Boven ste bel). Voor betere en goedkopere schoenreparaties „De Concur rent", Noordelnde 2 B. Bij kunstschilder T. Ooms in- en verkoop van antieke meubels, dekenkisten, kope ren lampen, ketels, doofpot ten, kristal, porselein, Sak sische groepen, Perzen enz. Keuze uit 400 schilderstuk ken. Haarlemmerstraat 93, Lelden. Tel. 26368. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214, Den Haag. telef. K 1700 11.39.91 b.g.g. 11.53.96. Foto's maken van Uw kind je? Natuurlijk naar Studio Koopman, de kinderfotograaf. Hooigracht 96. telef. 31701. Voor het lassen van alumi nium, alumlnlumlegering zink- legering. gietijzer, geelkoper, roodkoper, brons. Autogenisch lasbedrijf Chr. de Mul. Lange Scheistraat 9 a. Lelden. M Iedereen Is enthousiast als wij Uw matras overtrekken mét damast, éénpers. vanaf f 19.50. tweepers. f 26.50 Smlt's bedden-tapijtenmagazijn. Mare 98. Vrouwensteeg 9. tel. 23913 Financiering van Uw auto. bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass - I kantoor C. W. Betcke. Kanaal- 1 weg 11. Leiden, telef. 26785. g| Aangeboden een grijze krul- I teddymantel, 1 zwarte, 1 zo- mer-tweedmantel, maten 40-42 Bavelaar, Korten aerstraat 63, „SHELL X-100" Multigrade blijft de ideale motorolie om elke auto-motor steeds veilige smering en volmaakte Natst „SHELL X-IOO" Motorolie in af zonderlijke viscositeiten (rode blikken) zijn et no de ideale multigrades „SHELL X-100' 10W/30 en 20W/40 (witte blikken). De motorolie die voor elk motortype - óók bet uwe! - onder alle omstandigheden veilige smering en volmaakte bescherming geeft. Dit zijn de voordelen van „SHELL X-IOO" Motorolie 10WI30 en 20WI40: zelfs bij felle kou snel starten altijd veilige smering en volmaakte bescherming minimale slijtage zomer en winter één olie schone motor - geen corrosie economisch bescherming te geven. Houtworm- en Boktorbe- strijding met 10 jaar garantie. Zuivering van gebouwen met garantie. Levering van alle Insektenbestrydlngsmiddelen. Vraag vrijblijvend advies en offerte. Fa. v. Buuren, Soem- bastraat 63, Lelden, tel. 31559. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.50. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.25. inclusief all risk verzekering. Service Station Gebr. Hulsman, Ho gewoerd 6668. telef. 31292 Prijzen der schoenreparaties. Herenzolen en -hakken 4.50. Herenzolen 3.50. Herenhakken fl.-. Uitgevoerd ln de beste kwaliteiten leder en rubber. De Concurrent, Noordelnde 2 B Wie breit er nu nog met de hand, als U voor f250.een Knittax breimachine heeft! Knittax, de koning der brei machines. DageHJks demon stratie! 't Breimachinehuis, Haarlstraat 196 A. Leiden, tel. 23214. Hoest? Keelpijn? Natter- mann's Bronchlcum Elixer helpt, lost taal slijm op, neemt de prikkel weg. Flacon f2.—. Bij elke drogist. Alle motoronderdelen heeft motorslopery Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag .te lefoon 11.45.01. Italiaanse klasse-accordeons rechtstreeks van Importeur John Kadee, Boekhorststraat 22, Den Haag, op zeer gemak kelijke betaling. WIJ komen U gaarne met onze uitgebreide collectie bezoeken Zend brief of briefkaart. Herenkleding naar maat. Termijnbetaling. Ook halfzware winterjassen en confectlekof tuums ln het betere genre. Wollen gabardines voor f 10 p. m. Brieven bur. van dit blad onder no. 1017k en de coup sur bezoekt U. Roojjackers en naaimachi nes een begrip. Prima kwaliteit, voordelige vlotte service! Vraagt bezoek aan huis en U bent overtuigd Naaimachine handel Rooijackers. Leemans straat 31. Leiden, telef. 31324. Vertegenw. G. Vos, Calandstr. 23, telef. 23420. Geboorte-, verlovlngs- en huwelijkskaarten, moderne uit voering, keuze verschillende lettertypes op Oudhollands Jiapier gedrukt. 50 visitekaart- es bedrukt met naam en adres f3.75. A. A. Verhoog en Zn.. Haarlemmerstraat 29, tel. 22197 en 25474. Rooijackers en naaimachi nes een begrip. Wilt U verze kerd zijn van prima kwaliteit, ervaren vakmanschap en vlotte service? Naaimachinehandel Rooijackers. Leemansstraat 31, Leiden, tel. 31324. Voor Zoe- termeer en omg. H. Rooijackers Molenstraat 57, tel. 3446. a Rijschool Lowl met gedl- omeerde Instructeurs. Uw waarborg voor een goede en snelle opleiding. Coornhert- straat 63, Meerburgerkade 10, Leiden. Tel. 23113. Nieuwe auto's zonder chauf feur. Verlaagde winterprijzen. All risk verzekering. Radio en verwarming. Consul 1958. Opel Rekord 1958. Borg ward Isabella, Simca, Volkswagens. Werkhoven, v. 't Hoffstraet 11, Leiden, telef. 22300. Kredieten t/m. f4000 voor aankoop meubelen en woning textiel rechtstreeks van fa briek. Enorme besparing, soe pele betaling en onder uiter ste geheimhouding. Vraagt vrijblijvend Inlichtingen. Postbus 1083. Rotterdam. Rijbewijs? Bondsrijschool Hendriks geeft U opleiding tot rijbewys voor f 100 of f6 per les naar keuze. Theorielessen gratis. Schelpenkade 3 a. telef. 33623. D „Roslne" geeft de hoogste prlis voor goud, zilver en Ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen, gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16. te lefoon 26854. WU kunnen U leveren rui me solide hangkasten met bergruimte f54.50. leg-keuken- kasten 6 vakken f 59.50 hang/ leg f110 en diverse andere kasten. „De Timmerwlnkel". Uiterstegracht 168, b/d. Oude Rijn. Opel Rekord te huur, per dag of voor langere tijd. All risk verzekerd. Bill. cond. Inl. tel. 30256 of Hoogl. Kerkgr. 42. m Accordeon kopen? Eerst kij ken Korevaarstraat 5. Alle soorten accordeons, nieuwe en ingeruilde, 120 bassers vanaf f 175.met registers. Korevaarstraat 5. n Leidse Rijschool v. d. Mev, Hooigracht 66 ,tel. 21280. Mid den in de stad. Opleiding voor alle rijbewijzen. Het bekende adres waar Uw vader reeds leerde rjjden. Prijzen der schoen reparaties. Dameszolen en -hakken 3.50. Dameszolen 8.00. Dameshakken 50, 75, 1.00. Ook nylonhakken voor bovenstaande prijzen. „De Concurrent", Noordelnde 2 B. Een Gerogeschenk is blij vend. Cassettes 28-delig v.af 48.60. Lepeltje in doosje fl.10. Lepelrekken 19.50. Messen .le pels en vorken, óók p. st. ver krijgbaar. Fa. de Lange, Hoge Rijndijk 74. tel. 23425. Te huur luxeauto's. (Al leen nieuw materiaal). Huls man, Oude Singel 206. DIVERSEN R Nette Jongeman, 27 J., wenst ngs deze weg ln contact te ko men met nette Jonge vrouw, liefst van bulten. Een kind geen bezwaar. Doel huwelijk. Br. met foto (retour), bur. v. d. blad onder no. 4559 k. Wie wil ruilen. Aangeb. om geving Haagweg, zonnig bo venhuis. bev. 3 kamers en berghok, huur f6.70 p. w. Gevr. 4-kam erf lat of heel huls. Br. bur. van dit blad onder no. 4621 k. Wie wil rullen met boven huis. bevat kamer, slaapka mer. keuken met bergruimte en w.c.. huur f 5.70 p. w Ge vraagd grotere woning. J. B. v. Mijgaarden. Anna Paulowna- straat 44 A. Lelden. Ook Uw ollekarhel of -haard is Caltex olie waard. Caltex edel haardolie. meer warmte voor minder geld. Absoluut reukloze roetvrlje verbranding. Fa. Sasburg, De Wetstraat 35, tel. 21523, Leiden. Huweiyk. Nette man, r.-k., met 4 kinderen van 5 tot 11 Jaar, zoekt nette vrouw, leef- tyd tussen 4045 Jaar. Brie ven bur. v. d. blad no. 4561 k. Verloren, 28 okt., pop met zwempakje aan, op Herenstr., belangstellenden op vrijdag as. 8 uur. Spreekster: mevr. nu. J. M. Kunst. Onderw.: Dezelfde God ln alle godsdiensten. Gereoht 10. Engels Examenoplelriing L.O jdI *--- hoofdcorrespondent. han- >rrespondentie, spreek- igheld, Cambridge. Emi- -O., ho< delscorres vaardigheid, Cambridge." Emi grantenclubs. Dagelijks In schrijving. W. Verboog, Leraar Engels, beëdigd Tolk/Vertaler, Prof. Cert. Cambridge Univer sity, Steensohuur 18, Lelden, telefoon 25335. Poppentheater „De Zwarte Kat" geeft kindervoorstellln- >n in zaal en hulskamer. St.-Nlcolaasvoorstelllng tl Utr. Jaagpad 37. teL muraiujB 1 Beleefd aanbevelend: H. Hulst, Dorpsstraat 90. Gescheiden vrouw, 37 Jaar, eigen woning, zoekt kennisma king met ontwikkeld beschaafd heer, plm. 40 Jaar, om op ka meraadschappen ke wijze vrije tijd door te brengen. Huwelijk niet uitgesloten. Brieven met foto bur. v. d. blad no. 4639 k. Luxe permanent tegen nor male prijs. Vraagt gratis ad vies voor de beste haarverzor ging. Kapsalon Luclen. Haarl.- straat 234, tel. 20714. By bus- en tramhalte. Voor elke permanent kap salon Luclen. Watergolf spe ciaal f2.50 incl. wassen. Haar lemmerstraat 234. tel. 20714. Bij bus. en tramhalte. Woningrull. Aangeb. 4-k.- woning. flat. Gevr. 3-kamer- woning of klein heel huls. liefst met tuin, liefst omge ving W. de Zwijgerlaan. Brie ven bur. v. d. blad no. 4336 k

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9