Bestelt OLIE bij uw kolcnhandelaar flinke serieuze kracht I A Prins Aly Khan, eens vrolijke Frans, thans rustig diplomaat! Middenstandsbelaiig doorbraa Vierkant niet overschatten Loop der bevolking te Leiden MEMENTO MORI DAME HOGENES VERVOER Verf- en Vernisfabrieken HERFST HELDER N.V. LIKDOORNS LAAT VAKMENSEN UW VERZEKERINGEN VERZORGEN K.V.P. af d. Lefd EXTRA RUNDVLEESRECLAME! GELDERBLOM'S VLEES- EN VLEESWARENBEDRIJF Hf .iMJF m geboortfD. verlovin ondertroub,^ overlijdeü familie berichtete MAANDAG 87 OKTOBER 1958 Kampioenschappen vliegtuigherkenning Marinebeker voor Valkenburg In het gebouw van de Shell aan de Wassenaarseweg te Den Haag zijn zater dagmiddag de kampioenschappen vlieg tuigherkenning gehouden. De door de Kon. Marine beschikbaar gestelde beker voor het beste team van deelnemers der Kon. Marine ging naar het team van het Marinevliegkamp Val kenburg, bestaande uit sergeant-majoor R. Meijer, sergeant-majoor G. C. Bolk en korporaal J. Eckhard, dat 88 punten behaalde. De heer M. Karsemeyer (Alphen) voorzitter Mij. voor Diergeneeskunst Op de zaterdag te Utrecht gehou den vergadering van de Maatschappij voor Diergeneeskunde heeft de voor zitter, de heer D. Hendrikse te Gor- cum, zjjn verontrusting uitgesproken over de toekomst van de jonge die renartsen. Hij zei, dat de steeds voortschrijdende mechanisatie in de landbouw, de onstilbare landhonger der steden en de grote overschotten aan agrarische produkten het voor de jongeren steeds moeilijker zal maken, een praktijk op te bouwen. De heer Hendrikse nam op deze vergadering na een zesjarige ambtsperiode af scheid als voorzitter van de maat schappij. Hij wordt door de heer M. Karsemeyer, dierenarts te Alphen aan den Rijn opgevolgd. Hij uitte zijn vreugde over het feit, dat bij de stichting van een nieuw universiteitscentrum in Utrecht priori teit zal worden verleend aan de bouw van de instituten van de diergeneeskun dige faculteit en sprak de hoop uit, dat bet reeds lang bestaande probleem van de studentenassistentie bij de georgani seerde dierziektebestrijding, spoedig op gelost zal worden. Men is nog steeds bezig, de vertroe belde houding dierenarts-selecteur pluimveehouder te verhelderen, door ieder zijn juiste plaats te geven in de pluimveeziektebestrijding. Een ander probleem dat de heer Hendrikse aan sneed. was de coördinatie tussen de kennis van de dierenarts en de land bouwingenieur ten voordele van de Nederlandse landbouw. Deze kwestie zal nader door de maatschappij worden uitgewerkt. Grotere leefbaarheid platteland Prof. dr. Sj. Groenman, hoogleraar in de sociologie te Utrecht en Leiden, hield vervolgens een referaait over de „leef baarheid" van het platteland. Prof. Groenman wees o.a. op de wij ziging in mentaliteit, belangstellings richting en levensindeling, die het ge volg is van de industrialisatiepolitiek voor het platteland. De industriali satie heeft geleid tot een schaalver groting, die van invloed is op de leef baarheid van het platteland. Op zich zelf beschouwd kan men heel goed leven zonder radio, elektriciteit, bio scoop, auto of clubfauteuil, aldus spre ker, maar de bewoners van het plat teland gaan zich vergelijken met an dere delen van de Nederlandse be volking en een lagere materiële staat aanvaarden zij niet meer. telijke horizon als gevolg van de toene ming der communicatiemiddelen kun- ming de rcommunicatiemiddelen kun nen nu in de grote centraal gelegen ker nen aan zeer velen, ook aan die daar buiten wonen, mogelijkheden worden geboden van economische en medische verzorging en ontspanning. Wanneer de industrialisatie zich vooral richt op de grote kernen, kumien deze dank zij de grotere werkgelegenheid, het bevolkings- surplus van het platteland opvangen. De leefbaarheid van het platteland als geheel is, volgens prof. Groenman, zon der enige twijfel vergroot door goede wegen, radio, kranten en onderwijs. Moderne vervoersmiddelen hebben stad en platteland dichter bij elkaar ge bracht. Tegenwoordig maakt de nabij heid van de stad migratie enerzijds mogelijk, anderzijds overbodig, aldus spreker. Prof. Groenman noemde tenslotte enkele objectieve punten in het na deel van met name de kleinste en meest afgelegen dorpen: de woningtoestanden zijn in bepaalde streken vaak nog zeer slecht, terwijl ook de verbindingen niet overal ideaal zijn.De werkloosheid komt volgens spreker, bij verdere schaalver groting weliswaar anders te liggen, maar er blijven zwarte plekken op de kaart. Pakistans vertegemvoordiger bij V.N. Zijn luchtig verleden werkt stimulerend Prins Aly Khan, die de meeste mensen kennen als een vrolijke Frans, Is plot seling een tamelijk rustig diplomaat geworden. Sedert 4 maart van dit jaar is hij de permanente vertegenwoordiger van Pakistan bij de Verenigde Naties, met de rang van ambassadeur. Aanvankelijk stond de regering in Pakistan aan kritiek bloot, dat zy op die belangrijke post een man benoemd had aan wie het aan praktische diplomatieke ervaring ontbrak en wiens reputatie verworven was op een wijze die de meeste kandidaten voor de baan van ambassadeur, zou hebben uitgeschakeld. Doch deze stemmen zijn thans ver stomd. Prins Aly heeft het karwei op een zakelijke manier aangepakt. Niet langer wordt hü in de wandelgangen en vergaderzalen van de Verenigde Naties als een buitenbeentje beschouwd en zijn medewerkers verklaren nadrukkelijk dat hjj het werk bijzonder ernstig neemt en dat hij heel wat uren achter zijn bureau doorbrengt. Soms zit hij er tot in de nacht te werken. Als diplomaat bewaart Prins Aly dui delijk „afstand" Zijn omgang met an dere gedelegeerden is zeer beperkt. Hij spendeert weinig tijd in de kamer voor gedelegeerden, de tijdpassering en luis terpost van vele ambassadeurs tussen de zittingen. Zij die vaak in deze kamer te vinden zijn, hebben hem nog nooit gezien aan de druk-bezoehte bar daar. Vaak arriveert hij aan de late kant op vergaderingen of bij diplomatieke zaken en gewoonlijk lijkt hij haast te hebben. Niet „populair' Maar hoewel hij niet „populair" is, mag men hem graag. Hij maakt de in druk dat hij vastbesloten is een goed stuk werk te leveren, misschien omdat hij voelt dat zijn verleden stimulerend zou kunnen werken voor kritiek. Tot dusverre heeft hij voor zijn rege ring twee grote beleidsredevoeringen.ge houden, de eerste tijdens de speciale zitting van de Algemene Vergadering over het Midden Oosten in augustus, en de tweede tijdens het algemeen debat op de gewone zitting. Er was niets opvallends in. deze rede voeringen. Ze gaven slechts een over zicht van de Pakistaanse opvattingen over de internationale stand van zaken. Maar zijn stem was vast en zijn Engels was zeer goed te volgen Niemand kan zeggen hoe lang Prins Aly bij de V.N. zal blijven. Hij wenste deze taak en hij komt er steeds beter in. De algemene indruk is dat hij zich er prettig bij voelt. Nog wel luchtig De luchtiger zijde van Prins Aly's le venswandel behoefde zelfs bij de V.N. niet geheel en al verbannen te worden. Hij heeft twee „informele recepties" ge geven. de diplomatieke aanduiding voor cocktail-parties, in Pakistan House, het „huis" van zijn delegatie vlak bij Fifth Avenue, in het chique deel van Manhat tan Beweerd wordt dat hij Pakistan House op eigen 'kosten heeft laten op knappen om het gebouw voor ontvang sten geschikt te maken. Hij schenkt goe de champagne en begroet zijn gasten hartelijk. Hij inviteerde 1.700 personen voor een receptie, die verleden week ge houden werd en de meesten van hen kwamen. Wat zijn feestjes onderscheidt van die van andere in kringen der V.N., is de aanwezigheid van personen uit geheel andere omgeving bijvoorbeeld, die welke men met internationale „café-society" pleegt aan te duiden. Wanneer de druk te geluwd is, gaan de aanwezigen uit dit milieu grote activiteit ontplooien Vaak gaan dan de kleden van de vloer en zoekt men zijn vertier in de richting van zang en dans. Prins Aly is behoedzaam in zijn privé- leven. Hy heeft het vrouwelijk gezel schap niet afgezworen, doch zijn omge ving zegt dat er geen meisje is dat spe ciaal zijn aandacht heeft. Slechts zo nu en dan bezoekt hij een nachtclub. Ge woonlijk verschijnt hij zonder gezel schap op V.N.-partytjes. De roddelhoekjes in de Newyorkse pers hebben zijn naam weer genoemd samen met die van de filmster Gene Tierny, een vroegere vriendin, die on langs in New York is teruggekeerd na een langdurige periode van psychia trische behandeling die noodzakelijk was na haar mislukte romance met Prins Aly maar zijn naaste omgeving betwijfelt dat hun liefde weer is opge bloeid. Lisser raadsleden over investeringei In de sectievergaderingen hebben de leden van de gemeent« van Lisse uitvoerig gesproken over het investeringsprogramma, meest opvallende hierin is wel de verschuiving van de bouw va rioolwaterzuiveringsinstallatie naar een later tijdstip, de grote van urgentie ten aanzien van de demping van de Gracht en de braak Vierkant-Grachtweg alsmede de mindere urgentie van de van het zwembad. Vele leden meenden te kunnen constateren d schijnbaar een belangrijk verschil van mening is over de vraag, prioriteit dient te hebben, namelijk öf de doorbraak via de Grac de bouw van de rioolzuiveringsinstallatie, dan wel de bouw vai zwembad. Verscheidene leden stelden, dat men het middenstandsb niet mag overschatten en zeker niet mag beperken tot de omgi van het Vierkant. Er zijn ook middenstanders, die gebaat zijn doi verlegging van de busroute. Ook heeft men in het investerings programma gemist het geschikt maken van de sintelbaan in het sportpark voor gebruik als ijsbaan. Ook was opgevallen dat in dit programma niet gesproken is van' de bouw van een nieuw kleedlokaal op de voetbalterreinen. Het college heeft op deze vragen geantwoord dat de door braak Vierkant-Grachtweg en demping van althans een deel der Gracht de hoogste urgentie heeft; vandaar de planning onder het jaar 1959. Realise ring wordt in 1959 niet onmogelijk ge acht. Als men twee zo geheel verschil lende zaken als doorbraak in de dorps kern en rioolwaterzuivering beslist met elkander wil vergelijken, dan plaatst het college hen beide op gelijke rangorde van urgentie. Zulks geldt niet eveneens voor het zwembad, hoewel het belang daarvan niet onderschat mag worden. Zolang het uitbreidingsplan Lisse-dorp nog niet door hogere instanties is goed gekeurd kan hoogstens voorbereidend werk worden gedaan; besloten is hier mede een aanvang te maken. Er wordt momenteel een omvangrijke studie ge maakt van het zuiveringsvraagstuk voor het territoir van Rijnland. Deze com missie heeft al een voorlopig rapport EMERITAAT DS. J. VAN DALEN De classis Haarlem der Chr. Geref. Kerken heeft om gezondheidsredenen met ingang van 1 november aan ds. J. van Dalen te Slootdorp-Den Oever ver vroeg emeritaat verleend. Ds. Van Dalen werd 20 december 1942 te Wormerveer in het predikambt bevestigd. Op 5 maart 1947 zonde de kerk van Rotterdam hem als missionair-predikant naar Celebes, waar hij werkzaam is geweest onder de Toradja's. Sedert 14 maart 1954 diende ds. Van Dalen de kerk van Slootdorp- Den Oever. Een deel van de Belgische en Nederlandse delegaties van de Pa~ rijse bijeenkomst der OEES, de Organisatie voor Europese Econo~ mische Samenleving. In week van 14 t.m. 22 oktober 1958 GEVESTIGD J. W. Parlevliet. koopman, Mariënpoel- etr. la; H. J. K. Finger, timmerman, Nieuwebrugsteeg 15; J. H. de Boer, pre dikant. Hoge Rijndijk 87; J. F. H. de la Haije, ingenieur SLF. Vijf Mediaan 111; D. Klein, Surwaitrastr. 24; J. Snaathorst, win kelier 5m haarden. Vijf Meiplein 170; L. Kieviet, Rijksambtenaar. Burggravenlaan 103 E. Roth, militair, Melch. Treublaan 67;P. Nagel' geb. Veldhuijzen. Pasteur - str. 2e; P. A. Berwald, gezinshelpster, Rijnsburgerwee 86; E. M. C. Krijnen., Plantsoen 103a; E. Kapteijn, onderwijze res, Herenstr. 75; E. Balmond. ass. ster renwacht. Sterrenwacht 2; J. J. van Ste- kelenburg, verkoper. Ketelboeterstg. 7a; F. E. Tamminga. Nieuwe Rijn 9; H. G. Egt er van Wissekerke. Haagweg 38: E. Renes. Apotheker&dijk 29a; W. J. de Klein, Rapenburg 117a; G. Bnoere, Jac. Catalaan 54; J. Bruining. Kagerstr. 16; W. Claij. Leeuwerikstr. 5; H. I von Metzoh. Drie Octoberstr. 43a; J. G. van Velzen. kok. Varkenmarkt 4; P. J Blom, kleermaker. Noordeinde 2a; D. Polsky, Lammenschams- weg 7; A. C. Bouillon, verpleegster. Me- zenstr. 2; W. L. Perdeck, stuurman gr. vrt. de L. de Kamterstr. 32; W. G. Lemstra. li thograaf, Morsweg 172; M. M. Radider, verpleegster, Nieuwe Rijn 69; M. Janeen, geb. Van Ingen Schenau. Jac. Catalaan 32; A. van Eeten, militair. Noordeinde 3a; J. H. Groot, militair. Noordeinde 2a; M. A. Wïllemsen, hoofd'-verpleegsterRijnsbuir- gerweg 10; W. L. Hengeveld, P. Paaltjens- pad 5; P. M. M. Schuifelen, de M. v. Streefkerkstr. 54; M. Robaard, Vliet 3; A. H. Katsma, li. verpleegster. Rijnsbur.- gerweg 10; C. L. M. van 't Riet, T. Sie- genbeekstr. 14; H. H. C. Meiman. Kaiser- str. 3; A. Hollander. Verdamstr. 54; L. J. Hollander. Verdamstr,. 54; J. C. A. M. Havermans. Hoge Rijndijk 85; P. Vexmey- den. Leeuwerikstr. 27; A. van de Water, militair, Noordeinde 2a; W. A. Boogaerdt, Nieuwe Rijn 10; J. E. Dekker, Vondellaan 10; C. van LeliveJd, havenarbeider, Lelde - str. 26; T. J. A. Oomens, lokettdste NS, Hoge Rijndijk 182a: J. Sjardijn, schoen maker, H. de Vriessfr. 69; F. Dam, R. Visscherstr. 13; L. G. A. Tliijssen. Noord einde 39; M. P. Reineke. Rijksambtenaar, Rapenburg 80; J. G. Arendzen, verpleeg hulp. Zoeterw.slngel 67; M. de Tyssonsk, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. Honcoop, ass. accountant. Botermarkt 24. VERTROKKEN S. W. van. Gastel en fam., Haarlemmer-* str. 218 nr. Oegstgeest, Regentesseln. 44; G. Lotte en fam.. Lange Mare 39 nr. Maassluis. G. A. Brederoln. 75a; M. van der Linden en fam.. Hyacinthenstr. 11a nr. 's-Gravenhage. Het Zicht 48; J. W. M. Smit en fam.. Calandstr. 14 nr. Zwolle, Ferd Bolstr. 17; J. H. M. Wösten en fam., Plantsoen 97 nr. Breda. Heemskerkstr. 50; M. Boelee en fam., Hoefstr. 34a nr. Gilze cas K. Doormanstr. 38; H. Kruijshaar, en fam., Breestraat 19 nr. Hengelo (O). Tol- lenstr. 8; J. B Postel en fam., Bernhard- &tr. 23 nr. Oegstgeest. Pr.. Irenelaan 62; H. T. van Schaik en faim.. Utr. Veer 4 nr. Waddinxveen. Kon. Wilhelminaweg 45; W. van Stiet en fam., Prmsenstr. 98 nr. Velsen, de Noostr. 55; R. Boers en fam. Parkstraat 2 nr. Dwingelo, Westeinde 30; G. M. van Emmerik geb. Verhoog en fam., Bankastr. 2 nr. Alkemade, Zuideinde 124; P. M. M. Op de Kamp geb. Welschen en fam.. Pa vil joe nishof 26 nr. Ngeria; G. A. van Erk en fam.. Plantage 6 nr. Arn hem. Huissensestr. 121 IV; K. H. Llm, B. Ballots.tr,. 19 nr. Oegstgeest. Wilhelmina- park 29; J. J. Wessels geb. Boer.sma, Schel penkade 34 nr. Eindhoven, Veldan. Mont gomery ln. 569; M. A. van Peski, Boerhaa- velaan 49 nr. Rottendam, Av. Concordia 117; H. A. Becker, Oude Vest 35 nr. 's-Gra venhage. van Sbölkweg 29a; D. M. Kramp, W. de Zwijgerln. 101 nr. Zutphen, Lam- merstr. 17; J. van Rijn, Os- en Paarden- ln. 30 nr. Gilze oa, Rijksweg 204; R. E. Blanken, Tit. Brandsmaln. 41 nr. Wate ringen. Pr. Bernhaindistr. 14; M. Rosen- quiist. Prinsenstr. 8 nr. Rotterdam, Pieter Postlaan 6; A. .Crama. Madoerastr. 23 nr.. 's-Gravenhage, Kranenburgweg 61 a; M. J. T. van Koppen, Rijnsburgerweg 10 nr. Delft. Oostsingel 11(2; T. M. Vlugman, Rljn-en Schiekade 54 nr. 's-Gravenhage, Badhuisweg 226; J. A. Scheltema, Groen- hoven&tr. 21 nr. Haarlem. Zonnekade 1; J. R. Smit. Bilderdijkstr. 1 nr. Rotterdam, Heemraad?ingel 88; L Taverne, de M. v. Streefkerkstr. 49 nr. Noordwijk. Golfbaan 14; A. Ravenstein, Pieterskerkgrt. 16, nr. Utrecht. Oudenoord 26; P. van den Oever Nieuwe Riin 49 nr. Katwijk. Havenstr. 16; P. van der Kraats. F. v. Mieris str. 9 nr. Schiedam, Nassaulaan 75; C. de Leen. Tas- manstr 56 nr. Vlaard'ingen. Hofsingel A; A. Geense. Oude Vest 35 nr. 's-Graven hage, v. L. Stirumistraat 50; A. C. Deuss geb. Ocstrom,. Janvossensteeg 16a nr. België; M. C. Spring in 't Veld, Hout markt 13 nn. Alkemade. Past. v. d. Plaat- eitr. 109; M. F. Beij, W. Rozenstr. 54a nr. Woubrugge, Kerkstr. 14; J. A. Cras, Rijn en Schiekade 110a nr. Oegstgeest. Pr. Ire- neln. 54; J. R. H. Hoogervorst, Schelpen- kade 36 nr. Amsterdam, Fr. v. Mlensstr. 101 III; M. A. C. Boelee, Hoge Rijndijk 110 nr. Rotterdam. Schoolstraat 29; A. A. M. Cras geb. Frissen. Hogewoerd 132 nr. Oegstgeest. Pr. Irenelaan 54; W. A. F. Kreukniet, Plantage 8 nr. Amsterdam, Hartenstr. 19 bov.; H. T. van 't Erve. H. Geesthofje 6 nr. Coevorden. Burg. Feith- slngel 52; T. J. A. Hosman, Breestraat 111 nr. Duitsland; G. Schuring, Grevenstr. 7a nr. Apeldoorn, Burglaan 35; H. G. van der Kolk geb. Casteleln, Lage Rij d ijk 9 nr. Zoeterwoude, Schenkel weg 44; W. G. Wiesslng. Roodborststr. 46 nr. Nijmegen, Tooropstr. 28; L. A. C. Hansen. R. Vis- scherstr. 10a nr. Groot-Brittannië; P. J. Smink. v. 't Hoffstr. 26a nr. Amsterdam. Leidsegracht 57; A. Schaafsma. Plantsoen 93 nr. De Bilt (U), Gr. v. Prinstererweg 4; M. J. Smits geb. Polman. Rapenburg 96 nr. Arnhem. Johannastr. 146; J. Kar stens, Apothekersdiik 34 nr. Amsterdam, W. de Withstr. 62 hs.; M. H. J. van der Wielen. Apothekersdijk 11a nr. 's-Graven hage. Pletterijstr. 3: T. B. Adler, Boer- haavelaan 47 nr. Oegstgeest, Piet Heinlaan 28; E. M Ruyg. Rijnsburgerweg 10 nr. Noorwegen- H. van Leuveren. Morsstr. 62 64 nr. Barneveld. v. d. Bleekstr. 16; A. Idzes geb. Niks. de Wetstr. 25 nr Delft. Oostsingel 5; E. van Slooten, Rijn- en Schiekade Lil nr. 's-Gravenhage. Stad houdersplantsoen 154; S. H. Radius, Leu- vensbr. 32 nr. 's-Gravenhage, Celebesstr. 44 C. K. A. Remmerswaal. Utr. Jaagpad 16a nr. Vaals. Heuvel 22: J. A. Dijsselbloem, Hogewoerd 128 nr. Rotterdam. Slaghek- straat 132a. uitgebracht. Vermoedelijk zullen hoogheemraadschap Rijnland zuivt inrichtingen verrijzen, die voor de omgeving van waarde zijn. De stichting heeft geen plan vooi nieuw kleedlokaal ingediend. He schikt maken van de sintelbaai het gebruik als ijsbaan is niet investeringsprogramma opgenomei dat nog geenszins vaststond, da plan daartoe redelijk, ook in firn opzicht, is op te zetten. INDUSTRIALISATI WERKGELEGENHE De prognose ten aanzien van volkingsaanwas spreekt over een name van Lisse met ongeveer 60(tei len en van de gehele bollenstref ïe< pl.m. 25.000 zielen. Volgens bereün gen in het rapport „Lisse" zal op de in Lisse geprojecteerde industrieën nen werkgelegenheid kunnen oi vol voor pl.m. 1000 mensen. Zal een gi ms der beroepsbevolking werkgeleg I moeten zoeken buiten de BollemRo Indien pogingen tot aantrekkii gei industrie in de naaste toekomst zouden slagen ziet het college d «w: gevaar ontstaan van verstoring ter beidsmarkt, zo vragen vele lede feü indruk bestaat, antwoordt het i bij dat in de bloembollenbedrijven ïma toenemende intensieve schuurarbi hie grotere arbeidsspreiding over de vrij nen plaats vindt, zodat de se het werkloosheid, het bollenstreekspa voc voorheen, niet meer zulke hoge zal bereiken. In verband met aan! lijkheden der industrieën in de stad Holland is een voortgaande van arbeidskrachten zeer zeker rede. Verzadiging aldaar zal te? werkloosheidstoename alhier beti Amerikaanse kardinali^ blijven Amerikaan kii iei pu nil Em Het Amerikaanse ministerie va(f£' tenlandse Zaken heeft verklaard, drie Amerikaanse kardinalen huiiny rikaanse staatsburgerschap niet verliezen door deelneming aan >oi kiezing van een nieuwe paus. DO Deze uitspraak was vervat in ee -V' van de rechtskundige adviseur v Ini State Department, Loftus E. 1 )Si aan Glenn L. Archer, president !m: Vereniging van Protestanten en }ui Amerikanen, die scheiding van k )W staat wensen. )e Archer schreef op 13 oktober a IV1 ministerie of de drie katholieke ,aa ten hun burgerschap zouden v« FCS door aan het conclaaf deel te Archer wees hierbij op de Mc< Walter immigratie- en nationalit< jjje( volgens welke een Amerikaan d een buitenlandse politieke ver .F(- deelneemt automatisch zijn Amei lu| staatsburgerschap verliest. ,jai De drie Amerikaanse kardinal IV aan de verkiezing van een nieuv zullen deelnemen, zijn Francis ka|oo; Spellman, aartsbisschop van Ne1 James kardinaal Mclntyre, a schop van Los Angeles, en Edwaï IK^ dinaal Mooney, aartsbisschop Detroit. In zijn brief aan Archer verl liec Becker, dat „de ware zin van e^C kiezing van een paus religieus merkte daarbij op, dat de paus incidenteelkrachtens zijn als hoofd van de katholieke kerk hoofd is van de staat van Vat stad". „Dienovereenkomstig is het mil van mening, dat de pauselijke zing geen politieke verkiezing is, Becker. I Ki Hat IV\ Jas voor BEGRAFENISSEN Hoofdkantoor: Oosterdwarsstraat 17 (A. LUYK) (Zijlsingel) Telefoon 21416 GEVRAAGD: voor de huishouding bij alleen wonend heer, hulp aanwezig. Prof. dr. J. DROSTE, Cronesteinkade 16 - Leiden Bij vonnis van de Arrondis sementsrechtbank te 's-Gra- venhage d.d. 23 oktober 1958 is uitgesproken het faillisse ment van A. L. M. SONTROP, wonende te Leiden aan de Johan de Wittstraat no. 19, met benoeming van mr. C. Stolk tot Rechter-Commis- saris en ondergetekende tot curator. Curator: Mr. W. M. A. Kalkman, Rapenburg 11, Leiden, LEIDEN vraagt voor haar verfmagazijn een Aanmelden: kantoor Hogewoerd 10, Leiden. verwijderd met WONDEROLIE Weg met onhandige lik- doornringen engevaarlij ke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplek- ken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. Algemeen Assurantiekantoor IM. NOOMEN - Rapenburg 1 - Leiden De uitgestelde LEDENVERGADERING^ gehouden op VRIJDAGAVOND 31 OKT a.s. in Café-Restaurant DE HARMONI 8 uur precies. de ipr )lvn rvs oor YE )lj r Free VF ?ele Filti Iph lel li .II1L "ijsv Er biedt zich aan een NET MEISJE voor administratief werk en typen. In het bezit van type diploma. Brieven bureau van dit blad onder no. 469. naast <fo£tadsflehoorzaal MODERNE MONTUREN BIEFSTUK, per 250 gram NU 1.25 MAGERE RUNDERLAPPEN per 500 gram NU 1.80 RIBLAPPEN, per 500 gram NU 1.98 Pracht LAPPEN, per 500 gramNU 1.70 DOORREGEN RUNDERLAPPEN, per 500 gram, NU 1.60 I-WOENSDAG 1 500 gram RUND- EN VARKENSGEHAKT 1.19 500 gram DOORREGEN ROOKSPEK 1.— 100 gram PEKELVLEES of 100 gram HAM0.39 DIT ALLEEN BIJ: NOORDEINDE 37 A A 4 N.V. LEVENS VERZEKERING MIJ. AAi: ■ytoo ->1*0 :j| |H DIEJ)AfrLEEFT, DIE JMHTZORGT! UTRECHT i| l,iv 1 LEIDSEWEG 2 wm. ,i «ft praat eens met lliilil een onzer vertegenwoordigers 'li l in uw woonplaats ON] osk< zijn gebeurtenissen, het noodzakelijk kennisgevingen familie, vrienden bekenden te verzei Schakelt u om zeke 'add te hebben, dat u nie%j vergeet, het LEI DAGBLAD in. Mi ruim 21.000 abonnei lode het verreweg de gelezen courant in b en omstreken en dus aangewezen adverte^EP medium voor AVi DS- DS- BB- isse tille 'ore! «Lc >onc

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8