R-k. noodkerkje nadert voltooiing Laatste nieuws Op 9 november a.s. in gebruik Perspectieven van Apostolaat VRIJDAG U OKTOBER 195* Op hoek Vijf Meilaan—Boshuiserlaan Goed nieuws voor de rooms- katholieke bewoners van zuidwest- Leiden: het houten noodkerkje op de hoek van de Vijf Meilaan en de Boshuizerlaan nadert nu snel zijn voltooiing! Het is zelfs vrijwel zeker, dat de katholieken uit deze buurt reeds op zondag 9 november a.s. niet meer naar de Haagweg of naar de Kamerlingh Onneslaan behoeven om mis te horen. Zij kunnen dan terecht in het aardige en nuttige noodkerkje, waar men meteen de keus heeft gekregen uit vier missen, n.l. om 8, 9.30, 11 en 12.15 uur. Zoals men zich wellicht nog zal her inneren gingen begin september de eerste palen in de grond. Nauwelijks een week later wapperde de vlag reeds voor de eerste maal boven dit bouwwerkje, dat toen al onder de kap was. In zeer hoog tempo werden ook daar na in de fabriek te Voorburg reeds ge reed gemaakte onderdelen in elkaar gepast en kreeg het kerkje gestalte. Het is een gebouwtje onder ce verdelen in 3 afzonderlijke ruimten: de eigenlijke kerk die ruim driehonderd personen kan bevatten en waarin twee biecht stoelen zijn aangebracht een kleine sacristie en een met losse wan den van de kerk afgeschoten gedeelte, dat nu eventueel nog als vergaderruimte of iets dergelijks zou kunnen worden ge bruikt, maar dat in de toekomst ook als zijkapelletje dienst zou kunnen doen. Dan kan men in totaal aan een vier honderd personen plaats bieden. Drie grote oliekachels zullen in de winter maanden deze ruimten verwarmen. Voorlopig zal dit kerkje dienst doen als parochiekerk en als zodanig een grote verlichting betekenen voor de Leonardusparochie. Aan de Haagweg wordt op zondag het aantal missen dan ook teruggebracht tot vijf. Alleen zal men in het houten kerkje dat vermoedelijk enkele avonden tevoren plechtig zal worden ingezegend niet kunnen „dopen, rouwen en trouwen". Daarvoor blijft men nog op de Leo- narduskerk aangewezen. Overbelast Dit kleine kerkje aan de Haagweg is zwaar overbelast. Het moet als parochie- Gisteravond heeft de Harmonie kapel „Trouw en Durf" de heer J. Leget, die het feit herdacht, dat hij voor veertig jaar in dienst trad van de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij, vóór zijn woning in de Evertsensfcraat 31 een serenade gebracht. In het gisteren geplaatste verslag van de huldiging van de heer J. Legéfc bij de Kon. Ned. Grofsmederij is een zetfout geslopen. De functie van ir. H. E. Kruyt moet luiden adjunct-directeur. OEGSTGEEST Afscheidsreceptie dr. H. Varekamp Nu dr. H. Varekamp het voornemen heeft zy'n werkzaamheden als praktise rend arts te Oegstgeest te beëindigen, in verband met zijn reeds aangevangen we tenschappelijk onderzoekingswerk, heb ben vrienden, collega's en oud-patiënten te kennen gegeven dat de beëindiging van een bijna 40-jarige praktijkuitoefe ning in onze gemeente niet onopge merkt mag blijven. Velen willen dr. Varekamp op een of andere wijze dan ken. Een comité uit de burgerij heeft het voornemen, daartoe gelegenheid te geven en wel op 8 november a.s. tussen 24 uur in het Witte Huis. Daar het de bedoeling is dr. Vare kamp een onvergetelijke dag te bezor gen, kunnen via de Twentsche Bank bedragen worden gestort op rekening „Comité huldiging dr. Varekamp". WIE WIL BIJ DE RESERVE RIJKSPOLITIE. Bij de reserve Rijkspolitie alhier zijn nog enkele open plaatsen. Deze moeten zo snel mogelijk worden vervuld, aan gezien een reserve-politieman zich door flinke training en behoorlijke studie moet voorbereiden op zijn taak in oor logstijd of tijden van onrust. Als het eenmaal zover is, is het te laat om zich nog te melden, want het politiewerk is tegenwoordig veel-omvattend. Eenmaal per week worden de oefenavonden ge houden in het groepsbureau. Men kan zich melden bij de politieambtenaren in onze gemeente. BURGERLIJKE STAND Geboren; Ton C., zn van C. P. Lekker- kerker en M. J. Douwes Dekker, Hencirikus J zn van J. Koolmoes en T. A. Handgraaf Francina W., dr van J. N. Veerman èn J. J. van Houten, Pauline J., dr van W. Ver hagen en St. de Feijter, Geraida M. M., dr van J. C. Juffermans en C. Th. J. van der Salm. Ondertrouwd: M. A. de Vroomen, 26 jr, en M. A. W. van der Salm, 25 jaar, J. M. Schoneveld, 31 jaar en G. J. S. Ravens- bergen, 29 Jaar. P. J. van der Voort, 28 Jr en J. B. van der Maat, 23 jaar, J. C. ten Napel, 3 4Jaar en A. W. van der Lult, 24 Jaar. Getrouwd: G. J. Mlnnee, 23 Jaar en S. A. J. van Ispelen, 21 jaar. Overleden C. van Rijs. 55 Jaar, J. Braak- hekke. 53 laar H. M. Nieuwenhuizen, 87 Jr, wed. van A. van Okkerse, M. J. van RIJ, 58 jaar. kerk dienen voor een gebied, dat loopt van de grens van Oegstgeest tot aan de Kanaalweg en van de Leidse Straat weg te Voorschoten tot aan de Witte Singel. Dit probleem werd des te nij pender, toen zuidwest-Leiden zich zo sterk ging uitbreiden. Dus werd pastoor A. van Schalen O.F.M. belast met de bouw van een grotere kerk in zijn pa rochie, die in de toekomst zal moeten verrijzen op de plaats, waar nu voorlopig hét houten noodkerkje is neergezet, dus in het hartje van z.w.-Leiden. Deze kerk, die plaats zal gaan bieden aan 950 per sonen, moet in de toekomst de taak van de Haagwegkerk geheel gaan overne men. De Antoniusparochie zal dan ver schijnen en de Leonardusparochie ver dwijnen. Wanneer? Het is nog op geen stukken na te zeggen en het lijkt lang niet onmogelijk, dat ook na de bouw van de grote kerk aan de Vijf Meilaan het kerkje aan de Haagweg nog als hulpkerk dienst zal blijven doen. Het is op dit ogenblik nog toekomstmuziek. Maar de snelle groei van nieuw Lei den rond het Bevrijdingsplein zal ver moedelijk ook het houten noodkerkje, dat op 9 november in gebruik zal worden genomen, weer snel te klein maken. Men is dus voorlopig gered, maar de plannen voor de „echte" kerk blijven levendig en pastoor Van Schalen kijkt nu reeds verder dan 9 november, n.l. naar de dag, dat hij toestemming zal krijgen met de bouw van de grote Antoniuskerk te be ginnen. VOORSCHOTEN Jaarvergadering van 't Nuf AANTREKKELIJK PROGRAMMA Op de druk bezochte jaarvergadering heeft het bestuur van het departement Voorschoten der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen de plannen voor het negenentachtigste verenigingsjaar aan de leden voorgelegd. In zijn openingswoord gaf de voorzit ter, dr. J. F. Sirks, een uiteenzetting omtrent het beeld, dat in het komend seizoen mag worden verwacht in verge lijking met dat van het afgelopen ver- eniiigingsjaar, waarin, in vrhouding tot het ledental, een vrij gunstige frequen tie van het bezoek der nutsavonden werd verkregen. Het hoge niveau, welke de vooraf gaande avonden kenmerkte .stelde ook hoge eisen aan de financiën. In het ko mend seizoen meent de voorzitter niet te mogen rekenen op eenzelfde gemid deld aantal bezoekers bij handhaving van het ledental, door tal van factoren, waarvan de televisie wel één van de voornaamste is. Het bestuur is geen voorstander van contributieverhoging, omdat, zoals nog steeds het geval is, alle groeperingen van de bevolking in elke maatschappe lijke positie z.i. in de gelegenheid moe ten zijn lid van het Nut te blijven of te worden. Aangezien het op dit moment niet mogelijk is een prognose te geven van de te verwachten inkomsten aan entree gelden en gelet ook op het feit, dat de van gemeentewege verstrekte subsidie, hoe gewaardeerd ook, geen grote rol speelt, meent het bestuur zekerheidshal ve de bakens te moeten verzetten. Een en ander leidt er toe het aantal grote manifestaties in geringe mate in te krimpen, doch daartegenover als nieuw element aan het programma toe te voegen bijeenkomsten in kleiner ver band met een mogelijkheid tot discus sie en zelf werkzaamheid. Het bestuur ziet in deze bezuiniging op de uitgaven geen achteruitgang, in tegendeel, het meent, dat het bijeenko men in kleinere gezelschappen de con tacten tussen de bevolkingsgroepen zal vergemakkelijken, waarmede een van de doelstellingen, n.l. het geven van een binding in de dorpsgemeenschap, kan worden bereikt. Tijdens de op de uiteenzetting ge volgde discussie is wel zeer duidelijk naar voren gekomen, dat een vereniging als het Nut volledig bestaansrecht heeft en zelfs als een noodzaak wordt gevoeld. Men is er op bedacht, dat er, na mis schien enige jaren, een zekere televisie moeheid kan ontstaan, die doet terug verlangen naar de activiteiten zoals deze tot nog toe door het Nut werden geor ganiseerd. Als bestuursleden voor het komende verenigingsjaar zullen optreden: dr. J. F. Sirks, voorzitter, W. Duijts, secreta ris-penningmeester, mevr. M. Henkes- Schoute, G. J. Boom en W. J. H. A. Boot, leden. Niettegenstaande de moeilijkheden ziet het departement toch kans om het komende seizoen een aantrekkelijk pro gramma te bieden, dat o.a. zal bestaan uit het optreden Van toneelgezelschap pen, van het Leidse Toonkunstorkest, een voordrachtskunstenares, enz. Hier naast is een serie discussieavonden on der de titel „Mijn leven, mijn werk". WARMOND R.-K. VROUWENGILDE BIJEEN Het R.-K. Vrouwengilde hield we derom een bijeenkomst. De belangstel ling voor deze avond was bijzonder goed. Op deze avond werd het onderwerp ,een zoon pjriester" bhandeld door me vrouw M. ClarenbeekVan Klaveren en de heer Van der Meer. De presidente, mevrouw Meskers Hendriks, opende de avond met een woord van welkom. Mevrouw Olarenbeek sprak over het gezin, waarin een priesterroeping moet gedijen. De meeste moeders hebben het verlangen naar een priesterzoon. Men moet daarvoor bidden en in het gezin moet men altijd met eerbied spreien over priesters en geen kritiek uitoefe nen. God riep een jongen tot het pries terschap op heel gewoon natuurlijke wijze, bij de een is het wierook en bij de ander een prachtig kazuifel te mo gen dragen, dat bij de kleine jongen de gedachte om priester te worden oproept. In een eenvoudig arbeidzaam godsdien stig gzin zal een roeping beter uit groeien dan in een gezin, dat wel gods dienstig is, maar waar men op de eerste plaats er op uit is geld te verdienen. Na de pauze gaf de heer Van der Meer een inleiding over het Seminarie leven. Hierbij lichte hij nog toe waar om voor de toekomstige priester een opleiding op het klein-seminarie ge steld moet worden boven een gewoon gymnasium. Hierna werd een kort filmpje over het semenarie-leven en de lagere wijdingen vertoond. WASSENAAR GUNNING BOUW BRUG. De bouw van de brug in gewapend beton over de Zijlwatering is gegund aan de aannemersfirma N.V. Smallengang te Aerdenhout, welke inschreef voor de som van f. 131.920. De brug ligt in de Groeneveltlaan en verbindt de beide delen van het uitbreidingsplan Zijlwa tering. Philip Young over Netlerland-Indonesië V.S. steunen mr. Luns De Amerikaanse ambassadeur in Ne derland, Philip Young heeft gisteren bij zijn vertrek uit New York naar Neder land, verklaard tijdens de besprekin gen, die hij de laatste drie weken in het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft gehad, „aan beide zijden een zeer reële overeenstemming over alle Amerikaanse en Nederlandse vraagstukken" te hebben geconstateerd. Op vragen over de besprekingen over schadevergoeding voor de door de In donesiërs onteigende Nederlandse be zittingen, zeide ambassadeur Young: „Uiteraard nemen de V. S. voortdurend hun contractuele verplichtingen in het buitenland in beschouwing. Daarbij worden ook de problemen betreffende de Amerikaanse eigendommen in Indo nesië in ogenschouw genomen, en dit is weer indirect van invloed op de eigen dommen van anderen volkeren". De ambassadeur merkte vervolgens op, Betere aanduiding van de maximum snelheidsgrenzen Voordat mr. A. H. C. Gieben, secre taris-generaal van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, de Wegver- keersdag voor geopend verklaarde, zeide hij onder meer, dat binnenkort een wij ziging in het Wegenverkeersreglement .te verwachten is, waarbij een betere wettelijke aanduiding van maximum snelheidsgrenzen zal worden gegeven. Voorts ligt het in de lijn der verwach tingen, aldus mr. Gieben, dat bij het ontwerpen van de nieuwe Wegenver keerswet gestreefd zal worden naar uni ficatie met België en Luxemburg. dat de Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken mr. Luns een waarde volle bijdrage tot de besprekingen in Washington heeft geleverd. „Hij werd zeer goed ontvangen". Antwoordend op een vraag naar aan leiding van de recente verklaring van Quemoy weer beschoten De communistisch-Chinese artillerie heeft vandaag, na een onderbreking van 23 uur, de beschieting van de eilan dengroep van Quemoy, bij de Chinese kust, hervat, aldus meldt het nationa listisch-Chinese Ministerie van De fensie. Misbruik het materiaal van de Leidse Reddingsbrigade niet. In geval van nood moet het in goede staat beschikbaar zijn. BEURSOVERZICHT Heineken brandwillig AMSTERDAM, 24 oktober Aandelen Heineken's Bierbrouwerij werden vanmiddag ter beurze op circa minister Luns, dat de V.S. het ten volle 435 vernomen tegen'n laatstgedane koers eens zijn met Nederland om zich in Ned. Nieuw-Guinea tegen elk gebruik van geweld te verzetten, zeide de heer Young: „WU onderschrijven de verkla ring van minister Luns over Nieuw-Gui- nea ten volle. Conferentie in Oud-Poelgeest Het „Interkerkelijk Orgaan van Beraad over Evangelisatievragen" (I.K.O.B.E.) houdt thans in het kasteel Oud-Poelgeest een korte con ferentie met als onderwerp „Perspectieven van het Apostolaat". Het I.K.O.B.E. is een soort gesprekscentrum van officieel door de synodes der onderscheiden kerken en door de aartsbisschop der Oud-Katho lieke Kerk aangewezen vertegenwoordigers. Door overleg en samen- spreking wil men trachten iets te verwezenlijken van het oecumenisch apostolaat. Regelmatig komen de leden van de kring bijeen en van tijd tot tijd houdt men ook korte conferenties. ZIN DER GESCHIEDENIS Hedenmorgen heeft ds. Van Swigchem vragen beantwoord, die in de gister avond gevormde discussiegroepen naar voren waren gekomen. Daarna voerde prof. dr. A. A. van Ruler, hoogleraar te Utrecht het woord over het onderwerp „Het Koninkrijk Gods in de gang der geschiedenis". Spreker merkte op, dat de bijbel iets wil uitwerken in de wereld. Het is niet voldoende, dat er in de bijbel gesproken wordt over het Koninkrijk Gods, want het moet uitgewerkt worden in de wereld. De bijbel is daarbij middel. Vandaar, dat het apostolaat nodig is, in al zijn facetten. Het belangrijkste van dit apostolaat is, dat het als gloeiende kern heeft, dat wij de zin van de ge schiedenis zien. Het is duidelijk, dat dè buitenkerke lijke in de kerk getrokken moet worden. Hèt buitenkerkelijk behoeft niet in de kerk getrokken te worden, al moet er nog wel veel mee gebeuren. Of het buitenkerkelijke wel onder begeleiding van de kerk moet gaan, is weer een andere kwestie. De kerk moet zich wel voegen in de gemeenschap van de ver schijningsvormen van het Rijk van Christus. Er kan veel in de wereld gebeuren, waarbij Christus niet direct inhoude lijk nodig is. De techniek, de weten schap, de kunst en ten dele ook de Staat kunnen zonder Christus, maar Christus kan er niet buiten blijven als men by de ethiek komt en de vraag dus naar voren komt wat wij met bijv. techniek moeten doen. Geschiedt de gang van het Koning schap door de geschiedenis als een blj- produkt? Wat zou dan het hoofdpro- dukt van het apostolaat zijn? Het is de bedoeling gestalte te geven aan het Koninkrijk. We volstaan niet met Christus te prediken, maar we zoeken dan ook maar de oprichting van het Rijk. In de discussie werden vele door prof. Van Ruler opgeworpen vragen nader behandeld. Een van die conferenties is gister avond geopend door de voorzitter van het Orgaan, ds. H. C. L. Schütz uit Haarlem, die er nog eens op wees, dat het IKOBE geen gezagsorgaan, noch een arbiter in geschillen, geen groep specialisten en ook niet enkel een cen trum van inlichtingen voor evangelisa tie is. Het gezamenlijk gesprek staat op de voorgrond. Onmiddellijk na de opening van deze door personen uit verschillende kerken bezochte conferentie hield dr. D. van Swigchem, geref. predikant te Kampen een inleiding over „Het Koninkrijk Gods in de bijbel". Spreker wees er op, dat er in de bijbel twee lijnen te vinden zijn. De ene gaat over het koningschap van Eén, die uit Israël zal voortkomen en gerechtigheid en vrede brengt aan Israël en de volken en de andere lijn is het Koningschap van God de Vader (Jhwh). Telkens vindt men deze twee lijnen terug, zowel in het Oude als in het Nieuwe Testament. Hierbij is een merkwaardige tweeledigheid te vinden: enerzijds het gegeven, dat het Konink rijk Gods gekomen is en anderzijds, dat het nog moet komen.. In Jezus Christus is het gekomen, doch het zal volmaakt zijn als de Vader de heerschappij over neemt en als Koning heerst over de ge hele schepping.. Aan de hand van vele teksten toonde spreker beide lijnen door de gehele bijbel aan. Nieuwe verkeersregeling B. en W. hebben de navolgende ver keersregeling vastgesteld Een verbod wachten (wachtverbod) voor de noordoostelijke zijde van de Van de Van Zuylen van Nijevel'tstraat, gele gen tussen De Lus- en de Sandhorst- laan; 3. de noordoostelijke zijde van het gedeelte van de Zijdeweg, gelegen tus sen de Rijksstraatweg en de Wittenbur- gerweg; 4. de oostelijke zijde van het gedeelte van de Kerkstraat, gelegen tus sen de Langstraat en de Molenweg. Een verbod wachten (wachtverbod) geldend aan die zijde, waar de huizen een huisnummer hebben, gedurende de eerste week van het jaar en geldend aan die zijde, waar de huizen een oneven huisnummer hebben, gedurende de twee de week van het jaar enzovoorts, om de andere week voor de Wassenaerstraat, de Hugo de Grootstraat, de Hogerbeets- straat, de Molenweg, de Schoolstraat, het gedeelte van de Middelweg, gelegen tus sen de Hofkampweg en de Clematislaan. Zij hebben gesloten verklaard voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en wel het gedeelte van de Schoolstraat, gelegen tussen de Achter weg en het Plein in de richting noord oost-zuidwest; 2. de gedeelten van de Langstraat, gelegen tussen het Plein en de Achterweg en tussen de Kerkstraat en de Molenstraat in de richting noord west-zuid-oost. Zij hebben vastgesteld een verbod stilstaan (stopverbod) voor het gedeelte van de Langstraat, gelegen tussen het Plein en de Molenstraat, geldend aan die zijde waar de huizen een even huisnum mer hebben, gedurende de eerste week van het jaar en geldend aan die zijde, waar de huizen een oneven huisnummer hebben gedurende de tweede week van het jaar enzovoorts om de andere week. Zij hebben de kruising gevormd door de Storm van 's-Gravesandeweg in de Duin- rellweg aangewezen als voorrangskrui sing, in dier voege, dat het verkeer op de Duinrellweg voorrang moet verlenen. De president van een juwelen- heel bijna honderd kilo woog. De importfirma in New York bekijkt hier een enorme opaal, een derde gedeelte van de grootste opaal, die ooit werd gevonden en in zijn ge steen, waarvan de waarde wordt geschat op 650.000 gulden, werd door inboorlingen gevonden in een verlaten Australische mijn. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 oktober. Veemarkt. Aan voer; 2 stieren. 54 melkkoeien, 290 vette koelen, 112 varekoeien, 62 graskalveren, 36 vette kalveren, 33 nuchtere kalveren, 120 vette schapen, 150 fokschapen. 1537 vette lammeren, 38 varkens (zeugen), 420 schrammen, 543 biggen, 11 geiten. Totaal 3408 stuks. Notering: melkkoeien f800, tot f 1050, vette koelen per kilogram schoon gewicht f2,55 f3.15, varekoeien f 550, tot f850, graskalveren f 225, tot f 325, vette kalve ren per kilogram levend gewicht f 1,80 tot f 2.60, nuchtere kalveren per kilogram le vend gewicht f 1.20 f 1.60, nuchtere kal veren per stuk f 40. tot f 65, vette scha pen f 65. tot f 82,50, fokschapen f 70. tot f 90, vette lammeren f 65. f 92.50, drach tige zeugen f 250, tot f 350, schrammen f70 tot f95, biggen f45, tot f55. Handel: voor melkkoeien rustig, vette koeien en varekoeien matig, graskalveren stil, vette kalveren en nuchtere kalveren stroef, vette schapen en vette lammeren flauw, fokschapen lui, zeugen, schrammen en biggen zeer kalm. LEIDEN. 24 oktober. Kaasmarkt. Aanvoer; 29 partijen Goudse en 6 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwa liteit tot f2.52, Goudse eerste kw. f2.15 tot f 2.22, Goudse kwaliteit f 2 05 tot f 2.13 Leidse eerste kwaliteit tot f 2.28. Handel rustig. UTRECHT. 24 oktober. Kaasmarkt. Op dc Utrechtse kaasmarkt zijn heden aangevoerd 6 partijen kaas. Aantal kazen 234. Aantal kg's 1942. Prijs per kg.: f 1.90 f 2.12. De handel was vlug. van 391. Deze kolossale stijging houdt verband met de herkapitalisatiebonus in aandelen plus dividendbelasting en nieuwe emissie. Verder heerste een zeer vaste stem ming voor de internationale waarden, behalve voor aandelen Kon. Olie. Dit fonds kan min of meer als Amerikaans worden beschouwd. De discontoverho ging van 2 tot 2% door 5 Federal Reserve Banks in Amerika ten doel hebbende, om een te grote investerings activiteit aldaar af te remmen, zou wel eens ongunstig kunnen zijn voor Wall Street. Om die reden waren aandelen Kon. Olie in Amsterdam op f. 188.20 aan de lage kant bij een minimale affaire. De vorige slotprfjs bedroeg f. 190 en de pariteit Amerika f. 190.20. Ook de lening van Rusland aan Egypte be schouwde de beurs als een ongunstige factor voor de oliewaarden. Philips steeg van 376 tot 379 en boekte een winst van circa 6 punten vergeleken bij gisteren. Ook de converteerbare obli gaties Philips waren hoger. Na 164 3/4 bij de opening stegen deze papieren tot 1671/4 tegen donderdag 163%. Unilever boekte een koerswinst van circa 7 pun ten. De aandelen stegen van 436% tot 440% en Aku's hadden circa 5 punten winst. De kunstzijde-aandelen stegen van 236 3/4 tot 2391/4. De vorige slot- koers was 235. KLM verlaten. Scheepvaarten deden niets. Aandelen KPM waren op 130 bijna 2 punten lager. Ter beurze deed het gerucht de ronde, dat de KPM over het boekjaar 1957 een dividend van 6zal uitkeren. Van de sultures brokkelden certifica ten Deli verder af bij een koers van f. 125.40, waardoor het verlies f. 1.30 bedroeg. HVA's verbeterden ruim één punt, terwijl Amsterdam Rubbers prijs houdend waren. Staatsfondsen gemak kelijk. Claims Ver. Glas werden op f. 85 f. 90 vernomen (f. 89). Aandelen Sikkens' werden onveranderd op 540 ge adviseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 24 oktober Londen 10.56%—10.57%: New York 3.773.77%Montreal 3.88H—3.88H; Parijs 89.75—89.85; Brussel 7.5778 7.58%; Frankfort 90.40%—90.45%Zu rich 86.4686.51 Zürich (vr. fr.) 87.70%87.75%Milaan 60.55%—60.60% Kopenhagen 54.61%54.66%: Oslo 52.81%—52.86%; Wenen 14.59%—14.60% Ankara 3.80%—3.80%; Praag 52.84— 52.94; Lissabon 13.26%—13.28. Advertentie Beurs van Amsterdam Vrijdag 24 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Industr. Obligaties Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% Ned. '47 3% (3) Ned. '51 3% Ned. '53 (3%) Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned. '54 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55 II 3% Ned. '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Vorige Slotkoers koers v. heden 91% 93A 79 79 94% 81A 92% 94% 92%. 92% 86 %B 92A 88% 86 %B 88 88A 90 88A 89A 90% 90 89 H 95H 90 94% 95% 94 A 94% 91-H 91% 91H 108% 93A 108% Cert. NWS 2% Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 Ned W3 6% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmij Amst. Rubber Deli MiJ.en (Ver.) H.VA Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens cert Müller en Co. NJ Ned. Kabelfabr Philips 372% Philips pref Unilever 433 Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon Petr. (f. 20.— idem (50 A f. 20.— Holl Amer lfjn Java China Paket K-L.M Ned Stoomv Mij Kon Paket MIJ Stoomvaart Mij Ned NieveltGoudr cert v. Ommeren cert Kon Rott. Lloyd Ned Scheepv Unle NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 93% Den Haag 1954 3 «4 87A 87A Leiden 1947 3% 94B R'dam *37 I-HI 3% 93 31% 31% 94% 95 185% 186 74% 92% 126.85 125.10 116 116% 24% 23% 93% 93% 11% 11% 234% 237% 193 343 349% 185 183% 335 335 324 323 292 294% 372% 377% 173 170% 433 438% 196% 197% 173 173% 784% 770% 189.30 188.10 189.95 187.75 150 149% 130% 130% 100 98.50 161% 162% 131% 129% 143 143% 132 131 249% 249% 127% 127 130% 129% Philips Dollarlng *51 95% 95 Premieleningen 94% 94% 87% 86% A'dam '56 I 2% 95 85 A'dam '56 H 2% 94% 94 Eindhoven *54 2% 85% 85 Enschede'54 2% 82% 82% Den Haag '52 I 2% 94 93% 93% R'dam '52 I 2% 94« 94% 94% 94 104% 104-fJ Utrecht '52 2% 96 96% Z.-Holl. 1957 2% 103 103 NJET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 249% HJ3.U. cert220 3ott. Bank 204% Twentsche Bank 185 Industrie Ondernemingen 245 221 200 184 Albert Heyn Borneo Sum. H. Mij. Ned. G. en Sp. fabr. Kon. Ned. Grofsm. Internatio Rott. Droogdok Mij. Tieleman en Dros Ned. Mij. Walv.vrt. Spoorwegen Deli Spoorweg 265B 41 204% 118 88L 511% Mij. 5% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 29A 91 61A 51% 59% 49% 99 63% 81% 30% 83% 270B 41 205 117 87L 520 79% 5% 28% ■89 60 51% 59% 48A 98 63% 82% 30|i 83A Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VR 23/10 Edelmet Kon AA 46 45 Pref w.a idem 57 57% Electrolas B 423 426GB Holl Constructie 454 456 Ing bur v Bouwnljv 160B Int Kunststof! Ind 41% 41% Leldsche Wolsplnn 163%L 166%B Sikkens Lakfab 53 516G 540B 'Ver Touwfabrieken 191 192% Wernmk's Betonm 90% 90% Van Wijk Textiel 61% 60% Zaalberg 99% 99%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5