Feest Clir. Besturenbond Noordwijk Lijfarts van Pius XII ontketende schandaal ..Photoflux' Drukke receptie in Zeeleeuw bij het veertig jarig bestaan Erepromotie van de heer Tilai Vrolijkheid overstemde weemoed bij het einde van de Expo-'58 97ste jaargang Maandag 20 oktober 1958 Newyorkse agent maakt amok en schiet vier mensen dood Een Amerikaanse politieagent, die met ziekenverlof was, heeft zondagochtend amok gemaakt in een New Yorks res taurant en vier mensen doodgeschoten, voordat hij zelf ernstig gewond werd door schoten van collega's. De agent, de 136-jarige James Mcdermott. was sinds december van het vorig jaar onder dok- 1 tersbehandeling wegens een aantal hoofd- en borstwonden, opgelopen bij een verkeersongeluk. Donderdag was hij voor twee maanden met ziekteverlof ge stuurd. Hij kwam zondagochtend eerst de bar binnen en liep vervolgens door naar de restaurant-afdeling. Daar schoot hij twee revolvers leeg op de aan wezigen. van wie vier jersonen, in leef- tijd variërend van 50 tot 60 jaar, dode lijk gewond werden, allen door schoten j in het hoofd. Mcdermott rende vervolgens de straat op. achtervolgd door een aantal agen ten, van wie hij één nog in de schouder sehoot, voordat hij zelf ernstig geraakt werd. Volgens zijn collega's was hij een aan genaam en plezierig iemand. In 1951 kreeg hij een onderscheiding nadat hij een autodief had gearresteerd. Merkwaardig is, dat drie van de slachtoffers een strafblad hadden, één wegens bookmakerij en autodiefstal, één wegens inbraak en één wegens diefstal, hazardspel en woekerpraktijken. Men vraagt zich af of Mcdermott misschien schulden bij de woekeraar had. Het 40-jarig bestaan van de Christelijke Besturenbond te Noordwijk werd zaterdagmiddag officieel gevierd met een receptie in hotel „De Zeeleeuw". Velen kwamen daar de jubilerende organisatie hun ge lukwensen aanbieden. Nooit hadden de pioniers van de vakbeweging kunnen denken, dat het nog eens zou gebeuren, dat een overkoepelend orgaan van chr. vakorganisaties bij een mijlpaal in haar geschiedenis zulk een grote belangstelling zou hebben, ook uit de kring van over heid en kerk. lijkheid van een weekmarkt te Noord wijk. Hiermede beoogden wij geen soort klassestryd tegen de middenstand. Ook in deze bevolkingsgroep bevinden zich harde werkers voor hun dagelijks brood. De manier waarop de middenstand ge meend heeft op het initiatief van de vakorganisaties te moeten reageren, is ons tegengevallen, aldus spreker. Sympathieker hadden wy het gevon den als men zich in eigen kring over deze zaa/k had beraden en dan verder overleg zou zijn gepleegd met de initia tiefnemers. Nu krijgt men de indruk, dat de vergadering van de middenstand een soort manifestatie is geweest tegen het initiatief van de arbeiders- en vrouwen organisaties. In het verdere van zijn betoog wees de heer Benschop op de betekenis van het werk der vakorganisaties voor de ver heffing van de arbeidende stand. Mede zeggenschap betekent echter ook ver antwoordelijkheid. Met teleurstelling moeten wij constateren, dat dit begrip nog bij vele leden ontbreekt. Onder de aanwezigen merkten wij op de heer J. van Leeuwen, locoburgemees ter van Noordwijk, wethouder J. de Geus, de gemeentesecretaris, de heer B. Ike, de heer G. Vogelaar lid van de- gemeenteraad van Noordwijk, ds. B. Bouma en de heer W. Baalbergen na mens de Ger. Kerk te Noordwijk aan Zee. ds W. Hoekstra en de heer P. van Duin als vertegenwoordigers van de Ned. Herv. Kerk te Noordwijk aan Zee, ds. J. van Dok en de heer H. Kloos na mens de Ned. Herv. Kerk te Noordwijk- Bkinen, ds. P. Heinen en de heer J. P. Passchier als afgevaardigden van de Ger. Kerk te Noordwijk-Binnen, ds. W. W. Siddré, em predikant van de Ned. Herv. Gem. te Noordwijk-Binnen de heren P. Ph. Schenkeveld en P. Smit van de KAB, Peetoom. J. van Duyn en K. Passohier van dje NW Bestuurders- bond Noordwyk, A. L. Verhoog en W. Veerman, resp. voorzitter en secretaris van de Leidse Chr. Besturenbond, C. van der Plas en D. Meijvogel, voorzitter en penningmeester van de Chr. Besturen bond te Katwijk, G. P. Borsboom en J. Veldman secretaris en penningmeester van de Chr. Besturenbond te Rijnsburg. G. Dekker én L. van Beelen namens dé Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond, E. van Drongelen namens de Ned. Chr. Land- arbeidersbond, G. C. Timmers namens de Chr. Bond van Politieambtenaren in Nederland, Jac van Roon en S. C. Bulk als vertegenwoordigers van de afd. Noordwijk van de Ned. Ohr. Bond van Overheidspersoneel, L. van Duin en A. v. d. Bos namens de Ohr. Meta-albewer- kersbond, alsmede zjuster Roest en de heer C. Quack namens de afd. Van den Berghstichting van de Ned. Chr. Bond v. Overheidspersoneel. De 2e secretaris van de Ohr. Bestu renbond de heer B. Waal. die reeds ge ruime tyd in het Zeehospitium te Kat wijk is opgenomen, bracht telefonisch zijn gelukwensen over. Dit actieve be stuurslid zal ongetwijfeld in gedachten deze jubileumviering hebben meebe leefd. Schriftelijke felicitaties kwamen binpen van het CNV, van de districts bestuurder Van Leeuwen en van de voorzitter bij de oprichting van de Be sturenbond. de heer B. van der Wiel, die wegens ziekte verhinderd was de recep tie by te wonen. HET BEGIN Ir. een herdenkingsrede memoreerde de voorzitter, de heer C. Benschop het oprichtingsjaar van de Chr. Besturen bond. waaraan zoveel herinneringen zijn verbonden De chr. vakbeweging had toen reeds vat op Noordwijk gekregen, want twee jaar tevoren was de Chr. Zee- liedenbond opgericht die vergaderde in het zaaltje van Dolf aan de Binnenweg. In 1918 volgde de oprichting van de Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond en de Ned. Ohr. Landarbeidersbond. Voor de arbeiders was het toen een moeilijke tijd, maar er was veel samenwerking en vooral ook veel belangstelling voor het werk van de vakorganisaties. Dat wy in deze mooie zaal nu onze receptie kun nen houden, hebben die pioniers zich nooit kunnen voorstellen. Bijzonder moeilijk waren de crisisja ren. Hulde bracht de heer Benschop aan hen, die in de loop der jaren voor het werk van de chr. vakbeweging vaak dag en nacht gezwoegd hebben Hoewel hij het noemen van namen achterwege wilde laten, maakte de voorzitter een uitzondering voor de heer D. van der Niet, die 23 jaar lang de Chr. Besturenbond te Noordwijk had geleid en wien zelfs tegenwerking en kritiek van de eigen mensen niet bespaard was ge bleven. Van der Niet heeft zijn leven gesteld voor het werk van de chr. vak beweging. Ook roemde de heer Benschop de verdiensten van wijlen de heer A. Plug, destijds secretaris van de Ned. Chr.Landarbeiderdbond te Noordwijk. Het bestuur van de woningbouwver eniging Patrimonium bestaat thans ge heel uit mensen van de chr, vakbewe ging. Ook daar heeft de Ohr. Besturen bond nuttig werk gedaan. Men had ge meend door weer te gaan bouwen een bijdrage te kunnen leveren om de wo ningnood te helpen lenigen, maar dit ideaal kon tot nog toe niet worden ver wezenlijkt. De heer Benschop herinnerde voorts aan de oprichting van de Chr. Bejaar denvereniging. In geen geval was het de bedoeling daarmee 'n andere vereniging te torpederen. Het gaat er alleen maar om iets te doen voor de eigen mensen in een eigen sfeer. WEEKMARKT In samenwerking met de andere Noordwijkse vakorganisaties waren be sprekingen gevoerd omtrent de wense- Amerikaanse De heer W. Veerman wenst na mens de Leidse Chr. Besturenbond het jubilerende bestuur geluk. Van links naar rechts de heren A. Passchier. J. P. Goudriaan. D. BerkheijC. Benschop (voorzitter) J. Oosting. W. H. Haasbroek en gedeeltelijk zichtbaar M. van Roon. (Foto L.D./Van Vliet) Dat men lid is van de ohr. vakbewe ging betekent niet dat men beter is dan een ander, oök niet dat men zich in een hokje plaatst, maar dat men in de eerste plaats bij de opbouw van maatschappelyke verhoudingen handelt naar Christus gebod. Tot besluit wees de heer Bensohop op de goede samenwerking met de KAB en het NW. GELUKWENSEN Wethouder J. van Leeuwen deelde mede. dat de burgemeester verhinderd was aanwezig te zijn omdat hij buiten Noordwyk de zaken der gemeente moest behartigen. Daarom voerde hij als loco burgemeester en als voorzitter van de KAB het woord De heer Van Leeuwen zei bij de Ohr. Besturenbond steeds be grip te hebben gevonden als men de zaken bij B. en W. kwam bepleiten. Ge bleken is. dat de Chr. Besturenbond ver antwoording kan dragen. De heer C. Plug voerde het woord als lid van het eerste dagelijks bestuur van de Chr. Besturenbond terwijl de ry van sprekers besloten werd met het over brengen der gelukwensen van de NW Bestuurdersbond Noordwyk door de districtsbestuurder, de heer Peetoom. Tal van bloemen sierden de receptie zaal Storm van verontwaardiging in Italië Bijzonderheden onthuld over doodsstrijd Ook u maakt zulke leuke foto's met PHILIPS Erkenning voor zijn zowel beslist ah verzoenend en opbouwend optreden Tydens een plechtige zitting van de Academische Senaat der Vrije Unh in de WoestGuinkerk te Amsterdam is vanmiddag het eredoctoraat in de wetenschappen verleend aan de heer H. W. Tilanus, voormalig voorzitter C.H.U. en thans nog secretaris van de Onderwijsraad. Promotor was pi I. A. Diepenhorst, hoogleraar in het strafrecht en de strafvordering. Prof. mr. I. A. Diepenhorst wees op de in het verstrekken van eredoc gelegen mogelijkheid om als universiteit te bewyzen, dat men niet afzjj het leven staat en zich geenszins had teruggetrokken ver van de wereld ti zich in afzondering aan het uitspinnen van eigen gedachten over te gen Een ere-doctoraat wordt geschonken wegens uitnemende verdiensten. J trekking tot de heer Tilanus zijn deze in ruime mate aanwezig. Hjj heeft i parlementariër een eervolle plaats verworven en geldt als een goed ken onderwijswetgeving. Door beide, en door zowel in de be zettingstijd als in de daarna volgende periode, de doorbraakgedachte af te wyzen, is de heer Tilanus erin geslaagd veal kiezers voor de christelijke politiek en het christelyke organisatieleven te behouden. Als beginselvast en tegelijk oecumenisch politicus heeft hy deze zaak der hervorming in Nederland door een volksgroep van eigen structuur bijeen te houden, krachtig bevorderd. Vriend en tegenstander zien in hem een voor deze karakteristiek Nederlandse groep, repre sentatieve figuur, die op evenwichtige wyze leiding bood. Thans verkrijgt de heer Tilanus van wege hetgeen hij persoonlijk door zijn zowel beslist als verzoenend en opbou wend optreden verrichtte, het doctoraat in de faculteit, welke de gebieden waar- (Van onze correspondent in Rome) Paus Pius XII lijdt zelfs na zijn dood schade ten gevolge van de geldzucht en de harteloosheid van zijn naaste omgeving. Het is nu eenmaal een bekend feit, dat deze, in vele opzichten zo uitzonderlijke mens, verre van gelukkig was met de keuze van zijn vrienden. Zijn beste vriend was de architect Ga- leazzi, die hij, eenmaal Paus ge worden, tot architect der aposto lische paleizen benoemde en de graventitel verleende. De broer van die Galeazzi is een oogarts, Galeazzi Lisi, die tot pauselijk lijf arts werd bevorderd, wat hem geen windeieren heeft gelegd, daar heel wat rijke, streng-katholieke families hem onmiddellijk eveneens tot hun dokter maakten. Onder zijn collega's kon men vaak kritisch heren spreken over de be kwaamheid van dr. Galeazzi, wanneer het dingen betrof, die buiten zijn vak van oogarts vielen. In ieder geval heeft hij, natuurlijk bijgestaan docr specialis ten, gedurende twintig jaar voor de gezondheid van de Paus gezorgd en speelde hij ook een belangrijke rol bij diens laatste ziekte. Hij is het tevens, die inplaats van de Paus zoals totnu- toe gebruikelijk was te balsemen, het stoffelijk overschot met aromatische kruiden heeft behandeld, bewerende, dat het dan zeker honderd jaren intact zou blijven. Reeds onmiddellyk na de dood gingen er verontwaardigde stemmen op over zekere foto's, die werden gepubliceerd, waarby men de Paus in zijn doodsstrijd zag en andere foto's van het stoffelijk overschot, gehuld in een grote zak van cellofaan. Daarna hoorde men, dat de behandeling van het stoffelyk overschot met de aromatische kruiden, verre van een succes was geweest. Dr. Galeazzi heeft toen in de zetel van de buiten landse pers en de buitenlandse jour nalistenkring een persconferentie belegd waarbij hij zo pijnlijke bijzonderheden vertelde, dat het grootste deel van de journalisten de zaal verliet en niet één verantwoordelyk journalist zyn woorden heeft gepubliceerd. Daarmee heeft deze man een handeling begaan, die jrote verontwaardiging heeft gewekt. Het blijkt, dat hy gedurende de vier laatste levensdagen van de Paus een soort dagboek, bijna een rapport, uur voor uur heeft bygehouden, waarin hy alle bijzonderheden over de ziekte, ook de meest intieme, heeft aangetekend. Dat dagboek heeft hij voor een onge hoord groot bedrag verkocht aan enkele en Franse weekbladen vergezeld van enkele bijzonder pijnlyke foto's. Tegelijk bood hy het ook aan, nog steeds voor een grote som geld, aan een paar vooraanstaande Italiaanse dagbladen. Het beste blad van Italië, de „Stampa" uit Turyn, kocht de tekst ongezien en kondigde de publikatie aan, maar meldde de volgende dag, dat, ge zien de inhoud, dit onkiese document, naar de mening van de redactie, niet voor publikatie in aanmerking kwam. De „Stampa" is een radikaal links liberaal en vaak anti-clericaal blad. De clericale en min of meer tot het fascisme overhellende „Tempo" te Rome heeft daarentegen de tekst wel gepubli ceerd, maar de redactie schaamde er zich toch blijkbaar een beetje voor, want ze deelde mee, dat bepaalde gedeelten waren weggelaten en dat ze eigenlijk alleen maar tot publikatie was overge gaan omdat de tekst in het buitenland toch zou verschijnen. Dit alles gebeurde zaterdagochtend. Er ontstond onmid dellijk een schandaal, dat groot opzien baarde. De orde der Italiaanse medici heeft Galeazzi gedagvaard om zich te verant woorden wegens schending van het beroepsgeheim en noemt zijn handels wijze beledigend voor de gehele klasse der medici, en schending van de juridi sche en zedelijke verplichtingen van de geneesheer. Het zal ons niet verwonde ren wanneer Galeazzi uit de orde zou worden gezet. In het parlement is de zaak reeds zaterdagmiddag ter sprake gekomen en 's avonds heeft de eerste minister via een persbureau bekend laten maken, dat „afgezien van alle maatregelen, die de wet mochten toe staan te nemen, de ongehoorde smake loosheid van dit geval door de regering ten zeerste wordt betreurd".. De minis ters van Justitie en van Volksgezond heid houden zioh nu met de zaak bezig. Het is mogelyk dat Galeazzi, zich voor de rechter zal hebben te verantwoorden wegens belediging van de Paus, een in Italië strafbaar feit- Prof. Galeaza-Lisi beweert zelf. dat hij voor zijn publikaties geen honora rium heeft ontvangen. „Ik ben eraan gewend, dat men mij van allerlei be schuldigde. Ik heb zolang de Paus leefde gezwegen. Doch die speciale positie waarin ik mij bevond bestaat nu niet meer en dus ook niet de plicht tot ge heimhouding. Ik heb de laatste dagen van de Paus beschreven als een vrij burger en een vrije medicus en ik heb er geen betaling voor ontvangen", aldus prof. Galeazzi- Lisi. Zijn uitspraak staat in scherpe tegenstelling tot een mededeling in „Tempo", dat beweerde, dat het artikel „voor een hoge prijs" aan andere Euro pese bladen was verkocht. De zaak Galeazzi-Lisi heeft intussen de pers in heftige beroering gebracht en bladen van de meest uiteenlopende kleur pu'ten zich uit in bittere aanval len, waarin men niet bepaald omzichtig in zijn terminologie is. Ongeveer 42 miljoen bezoekers kwamen in zes maanden tijd naar het Heizel-terrein (Van onze correspondent in Brussel) De Brusselse Expo-'58 is vannacht met een groots vuurwerk besloten. Kort daarvoor wandelden wy een laatste maal van het Amerikaanse paviljoen langs de Beneluxlaan naar het Nederlands paviljoen, waar om 3 uur in de middag de „machtsoverdracht" had plaatsgevonden. De commissaris-generaal, de heer Van Walsum, benoemde ir. A. G. Tuyll Schuitemaker tot liquidator. Er was gisteravond een reusachtige menigte op de been en vannacht om 2 uur, toen wij naar het centrum van Brussel reden, schoven de auto's nog heel langzaam in drie files naast elkaar de Brusselse lanen af! Toch verliep alles nog vlot, dankzij de uit stekende organisatie van de Belgische Rijkswacht. En zo is het prachtige feest van de volkeren op het twee honderd hectare grote Heizel-terrein afgelopen. Baron Moens de Fernig is tot graaf verheven Reeds in de ochtenduren rook het op de Expo naar verhuisproblemen en was de operatie-„lege kisten" in feite al be gonnen. Het stemde velen weemoedig, ook ons, die hier bijkans zes maanden veel heb ben meegemaakt. Dr. Marcel Thienpont had gelijk, toen hij ons enkele dagen geleden verklaarde, dat de balans van de Expo indrukwek kend zou zyn. Waarschijnlyk zyn van nacht de op het laatste moment nog verwachte 42 miljoen bezoekers bereikt, maar de grote verdienste van de Expo is, dat zy miljoenen mensen by elkaar bracht in het teken van de menselyke vooruitgang, de wetenschap en de ver broedering der volkeren. Koning Boudewijn heeft baron Moens de Fernig, die de stuwende kracht van de Expo is geweest, tot graaf benoemd. De Koning deelde het hem persoonlyk mede via de telefoon tijdens een recep tie ter zijner ere in het Brusselse pers huis. Graaf Moens de Fernig werd door de Belgische en buitenlandse journalis ten luid toegejuicht. Met weemoed zagen wij voor de laatste maal de vlaggen in de druilerige regen hangen, een laatste maal de grote massa mensen in Vrolyk België, waar vannacht om vyf uur nog werd nagefeest. In het Congopaleis raakten wij verzeild by een groot bal. Daar dansten ten afscheid de inheemse artiesten, die het paviljoen hadden versierd met Brusselse fair- hostesses. In de restaurants werden nog goede zaken gedaan, en tot op het laatste ogenblik zyn duizenden „hot dogs" ver kocht. f 1500 in kleine munten Naar wy vernemen, is vanochtend de gebeeldhouwde stier in het Nederlands paviljoen met een daverend bierfeest afgehaald, terwyl de Nederlandse com missaris-generaal, de heer Van Walsum. de f 1500.in kleine munten, die in het vyvertje van het paviljoen werd ge gooid, aan de president van de Neder landse Vereniging voor Weldadigheid te Brussel heeft geschonken. De Amerikanen hebben hun paviljoen gesloten met een schaterlach. Gister middag werd daar namelyk een ge baarde en getulbande Oosterse prins ontvangen, die een beeld van het Brus selse manneke in de arm hield en ver gezeld was van de gebruikelyke cour tisanes met hun amandelvormige ogen. De prins werd ontvangen door de com missaris-generaal, de heer Cullman, die hem het paviljoen toonde. Het geheel bleek echter een grap te zyn, welke het publiek veel plezier bezorgde en besloten werd met een musical, waarvan het eigenaardige was, dat alle acteurs by het einde van hun optreden in het wa ter terecht kwamen. De heer Cullman verklaarde gister avond dat het aantal bezoekers van het Amerikaanse paviljoen op dertig miljoen kan worden geschat. Daar het gebouw van het paviljoen veertig uit- en ingan gen heeft, was het niet mogelijk het juiste aantal bezoekers te tellen. Maai de heer Cullman noemde nog enkele andere belangrijke cijfers. Circarama, de 360 graden kleuren-bioscoopvoorstel- ling, kreeg in totaal 1.800.000 bezoekers! Op ieder der zeven dagen van de week werden 23 vertoningen gegeven. Ook de studio voor kleurentelevisie kreeg by- kans twee miljoen bezoekers. In het „brass rail"-restaurant werden twee miljoen Hamburgers verkocht en 915.000 kopjes koffie. De fair hostesses van het paviljoen gaven een miljoen landkaarten van de Verenigde Staten cadeau. Gedurende de zes maanden van de Expo zagen naar schatting 175.000 men sen de Amerikaanse culturele voorstel lingen in het mooie en moderne theater, dat helaas niet door de Belgische rege ring zal worden overgenomen en dus zal moeten worden afgebroken. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 20 oktober Veemarkt. Aanvoer in totaal 1731. vette koeien en os sen 1100, varkens 631. Prijs in cents per kg vette koelen le kw. 295/325, 2e kw. 270/290. 3e kw 250/ 26Ó, varkens (lev. gew.) 200, 198, 196. op hij zich bewoog, meer dan faculteiten bestrjjkt. Nadat prof. Diepenhorst kn Senaatsbesluit het doctoraat had .sprak hij een woord van wens, eraan herinnerend, hoe di nus tot wie hij zich moeit „jonge" doctor kan richten geleden gekoesterde wens om ree studeren teneinde de meesten behalen, op geheel ongedachte vervulling had zien gaan. De hoe wees op de betekenis van deze p heid die ongezocht, ook bij versé heid van overtuiging en ondanks verleden geslagen wonden, de van het reformatorisch chris deed uitkomen. De promotor besli de hoop uit te spreken, dat dr. nog verscheidene jaren zijn arb behoeve van land en volk zal zetten. Na de plechtigheid dankte dr. de faculteit voor dit eredoctorai leend aan „een volgeling van wijl mr. A. F. de Savorin Lohman, 6 juni 1884 tot 1 oktober 1896 faculteit als hoogleraar siaa strafrecht en strafvordering da Na een overzicht te hebben van de politieke ontwikkeling dl ste 40 jaren, zei dr. Tilanus o m., zich in de jaren na de tweede oorlog heeft verzet zowel tegen een keuze voor de christelijke beg afwezen als tegen hen die van waren dat het christelyk orga: leven voor staat, maatschappij en niet meer nodig was. Hij zei te g dat het Nederlandse organisati in overeenstemming is met de cw nele gezindheid door de eeuw van het Nederlandse volk. Niet in ons land. maar ook in België, Noorwegen en West-Duiteland (bliikens de verkiezingsuitslag nolitieke groeperingen, die op ef fessionele grondslag steunen, de jaren in vertrouwen bij de bevoft „Dat de kerk niet al het orgai leven van de vriie burgers kan men en dat men ook in geestel richt dankbaar moet zijn voor hel teliik oreanisatieweren. dringt thi lukkie wel tot het bewustzijn do meende spreker. „Het is merkwaardig te const dat bii onze rooms-katholieke mi gers, waar toch de kerk een d rend» slaafs Inneemt, in nn7e da' nnfwilrlfplirxr hiisf in and*»rp heTïo- ?s 7i>>'i *p voltrekken en nu op onderw"'i«gehi«»d in sterkere j burgers erbü betrekt, gezien de tonorganisatie. die voor het r.-k. wijs met uitzondering van het onderwijs wordt geconstrueerd, in kerk. onderwijs en ouders gd|Tr: zijn vertegenwoordigd". Het christelijk organisatiewezen dr. Tilanus niet alleen van grote Ijïf nis voor het eigen land, maar nemende mate ook voor de steedi ende Europese samenwerking Europese' organen. De christelijk tieke organisaties hebben zich verenigd in de ..Nouvelles equip ternationales", weer niet om i afgesloten groep te isoleren, ma om vanuit het christelijk denken i te oefenen en met anderen vanuii visie te zoeken naar de oplossing1 staatkundige en maatschappelijk blemen", aldus dr. Tilanus. SECRETARIS ARKA ONDERSCHEIDEN De heer J. J. Loerakker, s* van de Arka (Algemene Room&J oi- lieke Ambtenaren Vereniging),v te ter van de landelijke groep g® let ambtenaren en voorzitter van df lemse afdeling, is benoemd tot de orde van Gregorius de Grote. D seestelk adviseur van de afdelii* dr. O J L. Albers O.E.S.M.. he« i mededeling vanmiddac cedaan een receptie ter geleeenheid van I jarig bestr inder afdeling Haarlq»< de Arka. he Tc Al

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8