law Zwart Wit versloeg Quick Boys in eigen huis 2 - 3 Rotterdammers grepen winst in laatste minuten Ter Leede-zege bij Hoogvliet dubbeltje op zijn kant Gemakkelijke Nederlandse zege op Belgische turners iff ARC DEELDE DE WINST MET 's-GRAVENZANDE S.V.: 2-2 Koeperman won de elfde partij met grote overtuiging MAANDAG 20 OKTOBER 1958 Bauw maakte kostbare fouten (Van een onzer verslaggevers) In een snelle en uitermate boeiende wedstrijd heeft een zeer talrijk publiek zaterdagmiddag op „Nieuw-Zuid" Quick Boys met 3—2 zien verliezen van het bezoekende Zwart-Wit, door welke overwinning de Rotterdammers de leiding in de tweede klasse blijven behouden, ja zelfs in niet onbelangrijke mate hebben verstevigd. Zoals gezegd het werd 2—3, maar het had voor hetzelfde geld net zo goed 3—2 kun nen zijn, wat in die laatste helft van deze boeiende wedstrijd ook wel in de lijn der verwachting lag. Want juist als in de vorige wedstrijd tegen Ter Leede ging Quick Boys, nadat v. d. Plas 2—2 op het bord gebracht had, sterk in de aanval. En precies als tegen Ter Leede ging het ook nu: het winnende doelpunt viel aan de andere kant; door te nonchalant wegwerken kreeg de Rotterdamse voorhoede een kansje, wat niets zou hebben opgeleverd als invallerdoelman Bauw niet een fout had gemaakt. Het niet meespelen van Van den Oever en van doelman De Hollander deed de Katwykse ploeg geen goed. De nodige rust in de ploeg was zoek. De grote fout van deze wedstrijd was, voor al van Quick Boys, dat het middenveld teveel werd prijsgegeven doordat de binnenspelers niet voldoende terugkwa men. Maar ondanks dit alles heeft de Rotterdamse doelman v. d. Laan het heel wat drukker gehad dan z'n collega Bauw, en vrij zeker heeft hij de wed strijd voor z'n club gewonnen. Voor de rest heeft Zwart Wit een snel en homo geen elftal met een goede spelopvatting, maar zonder schutters, wat wel blijkt uit de totnutoe behaalde uitslagen. Het waren de kostbare fouten van Bauw, die de Rotterdammers een handje hielpen. SENSATIONEEL Het begin was sensationeel. Van de aftrap naam Floor v. Duijn de bal mee, zwenkte door alles heen naar de lin kervleugel en gaf vandaar een voorzet, waaruit het leer door de onthutste v. d. Laan voor de voeten van Nieuwenhui- zen werd geslagen en het was 10! Het ietwat ontredderde Zwart Wit was hier door in dat eerste kwartier de kluts kwijt en in deze periode had Q. Boys de Advertentie NIEUW VOOR LEIDEN TESTCURSUS WATERPOLO EN WEDSTRIJDZWEMMEN. Elke dinsdagavond van 2021 uur in de Overdekte door geroutineerde water- polospelers en wedstrijdzwemmers. L.Z. en P.V. „DE SLEUTELSTAD" Oef enwedstrij d Zaterdagelftal Op 1 november a.s. speelt een bonds- elftal een oefenwedstrijd tegen de sterke 2e divisieclub Go Ahead uit Deventer. Het bondselftal is voor deze wedstrijd als volgt samengesteld: Woudsma (DES) doel; Kriek (Huizen) en Kroesbergen (DOVO) achter; Aan- dewiel (Quick Boys), v. d. Schee (Spijke- nisse) en v. Duijn (Quick Boys) mid den; Bergwerf (Zwaluwen), Nieuwstra- ten (Zwart-Wit '28), Hm. v Dalfzen (Sportcl. Genemuiden), Schipper (SHO) en v. Hall (DOVO) voor. Zaterdagvoetbal Uitslagen standen 2e KLASSE RVVH—Excelsior M2—1 Quick BoysZwart Wit 23 HoogvlietTer Leede 34 's-Gravenz. SVARC 22 Spijkenisse—Kozakken Boys Zwart Wit Ter Leede Spijkenisse Quick Boys ARC Kozakken B. 's-Grav. SV Hoogvliet RWH Excelsior M. 1 4—4 16—7 19—9 21—13 16—12 14—15 11—11 13—15 11—20 6—14 7—19 3e KLASSE A WoudrichemMonster 0—2 afg. Oraas—CSVD 1—2 Noordwijk— -VVGZ 1—1 CapelleZwaluwen afg. WGZ 5—10 Rijnsb. B. 5—5 Monster 6—8 Capelle 5—5 Zwaluwen 5—7 CSVD 6—5 DOTO 5—6 Ornas 6—2 Noordwyk 6—6 Woudrichem 6—2 4e KLASSE A Hoekse Boys—JAC 1—2 KoudekerkSHS afg. AlphiaKatwijk afg. De LierRAS Katwijk VWS svow Alphia RAS 6—2 5—5 5—4 5—3 4—2 5—1 Die HagheVWS Die Haghe 5—8 SHS 5—7 De Lier 5—7 JAC 6—7 Koudekerk 56 Hoekse Boys 66 4e KLASSE B SVGT—Sportlust 3—3 GWS—RCL uitg. BodegravenSemper Alt24 LeidenOegstgeest 22 SV '35—DEVJO afg. Sportlust 69 Oegstgeest 66 RCL 5—7 DEVJO 4—4 Semper Alt. 57 Leiden 54 GWS 5—6 SVGT 6—3 Bodegraven 66 SV '35 52 4e KLASSE A (WEST 1) RobaverSNL 13 VVGA—Lisser Boys uitg. KinheimAMVJ 24 SVJ—AGT 1—8 Zandv. MeeuwenADM SNL 58 Kinheim Zandv. M. 68 Robaver ADM 4—7 Lisser B. AGT 6—7 VVGA AMVJ 5—6 SVJ winst voor het grijpen. De talrijke aan vallen leverden echter geen resultaat op: in de eerste plaats omdat er te slecht werd geschoten en in de tweede plaats voorkwam doelman v. d. Laan op prima wyze verdere onheilen. Dit goede spel van hun doelman gaf Zwart Wit weer het nodige zelfvertrouwen en na een kwartier was van een meerderheid van Quick Boys geen sprake meer. Gesteund door de wind kwam Zwart Wit meer en meer in het offensief en vele malen kwam het Quick Boysdoel in gevaar. Nog vry onverwacht kwam de gelijk maker. Bij een onschuldig uitziende aanval schoot Nieuwstraten vrij zacht en lukraak op doel: en tot z'n eigen ver bazing en vreugde was het nog raak ook: Bauw dook heel netjes over dit houdbare schot heenDaarna had Bauw geluk toen een verre schuiver van Nieuwstraten tegen de staander be landde, maar even later moest Quick Boys de leiding toch overgeven aan Zwart Wit, toen v. d. Knaap met een vrij tam, doch goed gericht schot net langs de paal 1—2 op het bord bracht. Na de rust nam Quick Boys het spel in handen en moest Zwart Wit het van uitvallen hebben, die lang niet onge vaarlijk bleken. Maar het initiatief was toch aan Q. Boys. De Rotterdamse ver dediging met de keeper aan het hoofd wist het lange tijd te houden, temeer daar Nieuwenhuizen zich weer te veel tijdrovende grapjes veroorloofde. Ver schillende malen zag Quick Boys ballen rakelings naast gaan, terwijl de opge drongen rechtshalf Korndorffer ver buiten bereik van v. d. Laan tegen de bovenlat schoot. Eindelijk kwam toch de gelijkmaker, toen een goed door Van Rooyen genomen corner door v. d. Plas in een doelpunt werd omgezet 2—2. Hierna kreeg Q. Boys opnieuw de kans op de volle winst, maar ook nu werd deze niet benut. Zoals reeds gezegd, het doelpunt viel aan de andere kant en daarmee had Quick Boys haar tweede nederlaag te pakken. De leiding was voortreffelijk. Geesink en Essink naar Japan Twee Nederlandse judoka's, de Euro pese kampioen aller categoriën Anton Geesink en Hein Essink, hebben zich zaterdagavond te Parijs gekwalificeerd voor de wereldkampioenschappen judo, die op 30 november as. te Tokio beginnen. Geesink en Essink maken deel uit van een Europees team van tien judoka's. Dat zijn de Britten Douglas Young en Dennis Bloss, de Fransen Henri Cour- tine en Bernard Pariset, de Belg Theo Guldemont, de Oostenrijker Watel Gauhs, de Westduitser Alfred Traeder en de Zwitser Sepo Burki. Het team werd samengesteld na selec tiewedstrijden die in het De Coubertin- stadion te Parijs voor 3000 toeschouwers werden gehouden en waaraan werd deelgenomen door judoka's uit negen Europese landen. Winnende goal in laatste minuut (Van een onzer verslaggevers) Met de gedachten aan de zware nederlaag in het vorige seizoen voor ogen, is Ter Leede als gewaarschuwd man ditmaal naar Hoog vliet getrokken om op het effectvolle en harde veld de gelijknamige club te laten zien, dat het ook anders kan. Wel het is anders gegaan, maar daarvoor heeft Ter Leede alles en alles moeten geven en pas luttele seconden voor het eindsignaal konden de Sassemers zeggen, dat de vogel in de knip zat. Hoogvliet kwam met een verjongde ploeg binnen de lijnen en deze jongens wisten van wanten. Het werd een span nende, maar beslist geen fraaie wed strijd. De thuisclub zocht het in harde en verre trappen, waarmee de roodgelen voor de moeilijkste problemen werden gesteld. Het werd na tien minuten £\1 10 toen rechtsbinnen v. d. Berg op tijd doorliep om een pass te benutten en doelman De Vries de eerste mistroos tige gang naar het net te laten maken. De thuisclub bleef sterker en Ter Leede had alle moeite dit spel te weerstaan. Toch werd het na een half uur 11, toen linksbinnen v. Biezen zijn kans schoon zag, de bal over de uitlopende doelman heentikte om daarna rustig in te schieten. Maar opnieuw sloeg Hoog vliet toe en zelfs heel fel. Met razend snelle aanvallen kwam de Vries' doel onder hevige druk. Even hield roodgeel stand, maar eerst zorgde Melissant voor 21 en even later werd het zelfs 31, toen Langstraat uit een corner de bal Het begin was niet best fc&x Sr - fw i i. -iv k"'; J vry kreeg en prachtig hoog inschoot. Het leek een reprise te zullen worden van het vorige seizoen, maar juist op tijd en kort voor rust, zorgde Molema voor het psychologisch juiste moment. Uit een indirecte vrije schop kreeg Mo lema een vrije kans en dat betekende 3—2. In de tweede helft kwam Ter Leede steeds meer in het offensief, maar de Hoogvliet uitvallen bleven door hun snelheid uitermate gevaarlyk. Nadat Molenaar eindelijk voor 33 had ge zorgd, werd een van die uitvallen Ter Leede haast nog noodlottig, want Lang straat trof met een kopbal ver buiten bereik van De Vries de lat. Reeds had ieder zich met het gelyke spel verenigd, toen de allerlaatste Ter Leede-aanval nog succes bracht. Van Biezen kreeg hieruit een vrije kans en langs de val lende doelman heen werd voor de vierde maal Hoogvliet-s doel getroffen. Tyd voor aftrap was er niet eens meer, zo dat met recht kan worden gezegd, dat het ditmaal een dubbeltje op zyn kant was. Een gelijkspel zou de verhouding wel beter hebben weergegeven. Deze bal is voor DOS-doelman Frans de Munck. Beide Westlandse treffers presentjes (Van onze correspondent) Op een bijzonder slecht en ongelyk veld is ARC er by 's-Gravenzandse S.V» in geslaagd een 2—2 spel te behalen. Een uitslag, waarmee vooral de thuisclub wel heel tevreden zal zyn, vooral als men in ogenschouw neemt de wyze waarop de Westlanders aan de beide doelpunten zyn gekomen. Zonder meer mag vast gesteld worden, dat in beide gevallen van een cadeautje gesproken kan worden. By het eerste kregen de gastheren een strafschop van de scheidsrechter present, terwijl by het tweede doelman v. d. Mark aan het stuntelen was en een tam schot via zijn rug in het net liet springen. (Van een speciale verslaggever) Wanneer de Koninklijke Bel gische Turnbond gisteren te De venter zijn sterkste turnersploeg in de strijd gebracht heeft, dan ziet het er voor de Belgische turn- wereld somber uit. De ruime zege die onze zes beste turners in hun eerste wedstrijd van dit seizoen boekten, moet de Belgen toch wel te denken geven. Te meer wan neer we bedenken dat onze lan denploeg ook nog niet best op dreef was: de eerste vier van de zes te verwerken onderdelen wer den zonder vuur, zonder geestdrift verwerkt. Pas tijdens het voor laatste toestel viel zeer goed werk te genieten, en het rekturnen was daarna een waardige climax. Van enige spanning is vanzelfspre kend geen sprake geweest. Reeds bij het springen demonstreerden de Belgen een schrikbarend tekort aan techniek: de aanloop van hun sprongen was, op kam pioen Marteaux na, zó onregelmatig en verwaarloosd, dat een goede sprong er onmogelijk uit kon volgen. De Neder landers sprongen ook niet briljant, maar toch op redelijk niveau, met Klaas Boot als uitblinker met een schitterende hecht (waardering 9 80!). Het tweede toestel, ringen, had vooral te lijden van het matte wei-k der tur ners. De afsprongen waren niet fel. wanneer er gestut werd was het niet tot handstand, maar slechts tot buig- steun, waarna eindeloos gedrukt moest worden om toch maar tot de vereiste handstanden te komen. Onze gasten toonden hier opnieuw een zwak punt in hun werk: een tekort aan uithoudings vermogen, waardoor sommigen hun oefeningen slechts met de grootste moeite tot een min of meer goed einde konden brengen. De beoordeling liet op dit onderdeel wel eens te wensen over: voornamelijk de Belg Reynaert ver toonde merkwaardige ups en downs in zyn cyfers. Onze mannen deden geen grootse dingen, maar faalden ook ner gens: dankzij de jury verloren de gasten op dit onderdeel slechts 0,50 punt. Over het voltigeren kunnen we beter zeer kort zijn: slechts Boor slaagde erin een gave oefening te produceren, alle overige elf man mislukten één tot vele malen aan dit toestel. Vooral onze Zui derburen zullen eens flink wat extra uurtjes op het paard moeten klimmen, willen ze niet bij voorbaat kansloos zijn in elke komende wedstrijd. Gedurende de eerste helft van de wedstrijd was de grote vooruitgang in het werk van Joost Blits opgevallen, ter wijl Jaap v. d. Sande een duidelijke ach teruitgang vertoonde. Hij werkte zwaar en zonder het vuur van vorige jaren. Bij de vrije oefeningen werd nog sterker geaccentueerd: Blits toonde een prach tige, vlot lopende oefening, van zwaar gehalte maar meesterlijk van stijl, juist Vierde klassers Zaterdagvoelbal In de vierde klasse van de zaterdag competitie bleken heel wat terreinen de overvloedige regenval slecht ver werkt te hebben en er waren dan ook no?al w?.t afkeuringen. In 4A kreeg VWS bij Die Haghe met 62 klop. De Hagenaars nestelden zich tevens aan het hoofd van de ranglijst. In 4B ontfutselde SVGT een puntje aan koploper Sportlust en ein digde ook de ontmoeting Leiden Oegstgeest in een draw. Teleurstellend was de nederlaag van Bodegraven te gen Semper Altius. Op eigen terrein nog wel Die HagheVWS Wederom een zware nederlaag voor de wolmensen, die ook nu weer bij de rust een voorsprong hadden, namelijk 12 door doelpunten van L.Ecluse. Na de hervatting was het spoedig gelyk en toen Die Haghe een vrije trap en een strafschop mocht ne- men, keek VWS tegen een 42 achter stand aan en was de genadeslag uitge- deeld. Voor het eindsignaal hadden de i Hagenaars nog twee treffers aan hun totaal toegevoegd. Een verdiende neder laag van een teleurstellend VWS, dat kennelijk in de tweede helft adem te- kort komt. LeidenOegstgeest Al had Oegst geest wellicht iets meer verdiend - ge zien de meerdere kansen - toch is de 22 uitslag van deze zeer matige wed strijd wel aanvaardbaar. Leiden nam de leiding, toen de bezoekers aan een pe- Het begin was voor ARC, dat met snelle aanvallen het doel van de thuisclub onder druk zette. Slechts met kunst en vliegwerk wist men daar de zaak ge sloten te houden. Het verdiende succes kwam voor de rood-zwarten in de 17de minuut, toen Verbokkum een scherpe voorzet lanceerde en midvoor L. Krijgs man, na een handige schijnbeweging, de bal in vrije schietpositie kreeg en bij een tweede poging hard en laag kon inschieten: 01. Ook daarna kreeg ARC de beste kansen, maar door slechts schieten en anderzijds door goed werk van de 's-Gravenzandse doelman, ble ven verdere doelpunten in de eerste helft uit. Reeds in de eerste minuten van de tweede helft kreeg De Bruin een haast niet te missen kans, toen hij door een misverstand in de achterhoede van de thuisclub oog-in-oog met de Westlandse doelman kwam. De ARC'er faalde ech ter hopeloos. Uit een strafschop, waarbij alleen de scheidsrechter de overtreding zag, die spil Mooij begaan zou hebben, wist midvoor Kleijn de stand gelijk te maken: 1—1. ARC door dit tegenpunt geprikkeld trok daarna fel ten aanval en met succes, want reeds binnen twee minuten na de gelijkmaker, nam ARC riode van groot overwicht bezig waren G. v. d. Kwaak schreef deze treffer op zijn naam. Good-old Kees v. d. Kraan trok nog voor de rust de score weer recht. Direct na de pauze scoorde Hes- husius 21 voor Leiden, maar opnieuw zorgde v. d. Kraan voor het evenwicht: 22. Daarbij bleef het, want Leiden- doelman Verhoog en aan de andere kant stopper v. d. Voort bleven heer en meester van het terrein. BodegravenSemper Altius Vrijwel de gehele wedstrijd hadden de Hage naars het initiatief. Bodegraven scoorde desondanks voor rust uit snelle uitval len twee maal. Treffers van W. en N. Kooistra. Na de rust kon Bodegraven het echter niet meer houden en liet Semper Altius vier treffers aantekenen, waarvan er twee van de schoen van de oud-prof Van Lent kwamen: 24. Wereld kampioenschap dammen Russische robot leidt thans met 13-9 Klaas Boot tijdens het De tweede helft van de twee kamp om het wereldkampioen schap tussen tussen Deslauriers en mer Koeperman is op dezelfde wijze vrije oefening in de landen wedstrijd als de eerste helft begonnen. Dat Nederland-België werd aan brug begonnen, en het leek wel of onze mannen door de grondoefe- ningen hun vorm weer hadden terug gevonden. Vooral Jaegers excelleerde hier en logenstrafte gelukkig de mening, dat zijn vorm van vorjg jaar verdwenen was door zijn verblijf in militaire dienst Ook Blits was geweldig op dreef, maar Van Galen werd onder het mes van de jury in repen gesneden en voor de zwij nen geworpen: het was meer dan bar, zoals hij beoordeeld werd b.v. ten op zichte van de Belg Cappaert! Klaas Boot bewees opnieuw in buitengewoon goede conditie te verkeren in een fijne oefening van hoge klasse: een hand stand van Boot is toch altijd wat an ders dan een gewone handstand! Het sluitstuk, rek. was eindelijk een zoals v. d. Sande dat de voorgaande 1 demonstratie van keurturnen over de Jaren zo briljant wist te verrichten. Ook gehele linie. Ook by de Belgen was nu de oefening van Jaegers was bijzonder geen gehaper of misgrypen, kortom het knap van bouw en uitvoering, maar zou werd een goed besluit met als hoogte- nog iets kunnen winnen wanneer hy I punten drie magnifieke oefeningen van niet zo aan één plaats gebonden bleef. Jaegers (prachtige rugwaartse salto), - - - - - - 9.70. 9,70 en 2—2 Eén der Belgen had een ongelukkige dag door tydens het „indraaien" vóór de wedstrydoefening te vallen, waardoor de gasten nog maar vijf man tot hun 66 beschikking hadden. Ook de Nederland- 43 se ploeg werd toen tot vijf deelnemers 32 ingekrompen, hoewel Sallé de wedstryd pt.; 2 Marteaux (Bi 56.25 pt.: 3 Jae- 41 I toch uitturnde. gers 55,75 pt.; 4. v. d. Sande 55,30 pt.; 50 1 Met een voorsprong van 6,90 punt I 5. Blits 55,10 pt. Marteaux en Boot, resp, 9,60 punt. He eindresultaat was dus een royale, hoewel niet erg bevredigende overwin ning met 276.50 tegen 264 40 punten. Persoonlijke resultaten: 1. Boot 56.85 wil zeggen, met een nederlaag van de titelhouder. De man uit Mon treal verloor de elfde partij vrijwel op gelijke wijze als de tiende. Daaruit kan blijken dat de nacht voor hem geen raad had geschaft en hij het probleem van de Rus sische robot nog niet heeft kunnen oplossen. Moeite daartoe heeft de titelhouder zich zeker gegeven, want voor het eerst zagen wij hem meer tijd gebruiken dan Koeper man. Het moet gezegd dat de Rus zaterdag avond met een overtuiging speelde die niets dan bewondering verdient. De wijze waarop hij een kleine aanvals- kans, in de opening verkregen, wist uit te buiten en te vergroten, om ze ten slotte in winst om te zetten, was een schoolvoorbeeld De partij had het volgende verloop: Deslauriers Koeperman: 1. 3228. 1923 2 28x19, 14x23: 3. 31—27, 10—14; 4. 37—32. 14—19; 5 .41—37. 6—10; 6. 33—28, wit zeer vroegtijdig bezet); 10. 4641. 7—11; 11. 44—39, 8—12; 12. 49—44, 17—22 (de konsekwentic van de zevende zet) 13 41—36, 22x31; 14. 36x27, 12—17; 15. 33—28 17—22; 16. 28x17, 11x31; 17. 37x26, 2—8; 18. 39—33, 8—12; 19. 42—37, 6—11; 20. 4439 (Naar onze smaak een zwakke zet. Wit speelt veel te passief tegen de Rus sische stoomwals. 3429 en 40x29 om een tegenactie op touw te zetten leek ons hier aangewezen). 20. 16; 21. 4741. 1217; (dezelfde opzet als in de 10e par tij. Krijgen we een herhaling of heeft wit een versterking gevonden?); 22. 4842. 17—22; 23. 32—28, 23x32; 24. 37x17, 11x22 (wit zoekt naar lucht, maar zijn lange vleugel blijft een zorgenkindje); 25. 5044 611; 26. 3429 (Over deze voortzetting heeft de Canadees 20 minuten nagedacht. Begrijpelijk daar hier de principiële beslis sing moest worden genomen omtrent een eventuele tegenactie 3328 en 39x28 kwam zeker meer in aanmerking). 26. 19—24; 27. 40—34 veel beter ls 39—34); 27. 13—19 met dreiging 28. 2430, 29. 25x13, 14—19; 30. 30x24, 1823 enz. met dam); 28. 3430 (vrijwel gedwongen, maar brengt weinig opluchting); 28. 2025; 29. 29x20, 25x34; 30. 39x30, 14x34; 31. 44—39. 1923; 32. 39x30, 1520; (zwart ls de heerser ln het centrum en nog steeds is wit's lange vleugel bedreigd Het geheel biedt hetzelfde beeld als de 10 partij); 33. 4540. 1117; het Juiste moment. 34. 3832 wordt nu Indirect weerlegd door 34. 20—25 35. 40—34 (of?) 23—29; 36. 34x21, 16x36 en zwart wint); 34. 4237 20—25; 35. 40—34, 23—28; 36. 43—39, 3—8 (alles sluit als een bus. Strategisch ls wit nu reeds weer geklopt)37. 4136, 1621 38 36—31, 21—27; 39. 37—32 (ook hier mee raakt wit de indringer niet meer kwyt); 39. 28x37; 40. 31—42, 18—23 41. 30—24. 8—13. 42. 42—37, 23—28; opnieuw de leiding, dit keer door De Bruin, die de bal kreeg doorgekopt van Krygsman: 12. ARC bleef hierna de toon aangeven en het zag er naar uit, dat de winst verdiend naar Alphen zou gaan. Toen echter linksbuiten Nieuwer- kerk een tam schot inzond wist doel man v. d. Mark met de bal geen raad, waardoor het leer via de paal en zijn rug in het net rolde: 2—2. Hierna heeft de roodzwarte defensie het zwaar te verduren gehad, maar met Mooy aan het hoofd wist men stand te houden en tenslotte toch nog een puntje te be houden. Advertentie Noordwijk speelde gelijk tegen YVGZ (Van een onzer verslaggevers) Het heeft er een tijdlang inge zeten, dat Noordwijk de volle winst zou halen tegen koploper VVGZ. Vooral het begin van de tweede helft, gespeeld in de stro mende regen, was rijk aan rood witte aanvallen. Later verplaatste het spel zich enigszins, maar in de 1 1 score, die voor rust tot stand was gekomen, kwam geen veran dering meer. VVGZ heeft totnutoe danig van zich laten spreken en het ziet er naar uit dat deze ploeg kampioen gaat worden. Met deze wetenschap gewapend, kwamen de mensen uit Zwijndrecht dan ook naar Noordwijk toe. En inderdaad, het begin was overrompelend. Noordwyk wist geen antwoord op het snelle aanvalsspel van VVGZ. Na drie minuten lag de bal al achter Van der Niet in het doel, toen midvoor De Waard een fout van de Noordwykse goalie had afgestraft. VVGZ rook winst en bleef in de aan val. Passchier c.s. kregen echter steeds meer vat op het spel van Zwyndrecht. Het was jammer dat de kanthalves van Noordwijk hun taak niet helemaal ver stonden. Zij vergaten de aanval en leg den zich toe op verdedigen en dit was niet nodig. Vooral ook omdat Noordwijk het voordeel had van een sterke wind. Door onvermoeid terugkomen van Haas noot en Rodenburg ontstonden langza merhand gevaarlijke roodwitte aanval len. Vooral Haasnoot, die goede passes uitdeelde, was in deze periode uitstekend op dreef. Gestimuleerd door de kansen, die nu telkens voor het grypen waren, begon Noordwyk op volle toeren te draaien. De buitenspelers werden in het spel betrokken en er ontstonden tal van gevaarlijke situaties voor het doel van WGZ. Keeper Nouwen loste alles echter met groot gemak op. Toch kwam het verdiende doelpunt en wel door een misverstand in de VVGZ-achterhoede. Marijt zag zijn kans en scoorde 11. VVGZ beet terug en vaak op onelegante wyze. Keeper aanvallen, natrappen, dis cussie met de scheidsrechter, dit alles past niet by een ploeg, die de leiding heeft in haar afdeling. Na de rust speelde de roodwitten een enthousiaste partij voetbal. Te weinig stootkracht was de oorzaak, dat Noord wyk de winst niet heeft kunnen grijpen. Zelfs werd VVGZ weer gevaarlyk. Maar Van der Niet was in schitterende vorm en de stand bleef tot het einde gelyk. Een prestatie van Noordwijk, een waar schuwing voor WGZ. Zij nog vermeld, dat de wedstryd door een groot aantal toeschouwers werd bygewoond en dat er technisch behoorlyk voetbal gespeeld werd. 1014; (Een klassiek spelbeeld, o.l. een taktische fout van Deslauriers. aangezien hij ln dit laveergenre zeker niet de sterkste 3429. 1319; 44 24x13, 9x18; 45. 26- ls gebleken)- 7. 39—33, 17—22; 8 28x17 17x26; 46 38—32, 27^38: 47 a?v42 22—27 11x31; 9. 36x27, 12—17 (zwart maakte een 48 42—38, 18—22; 29. 29—24, 27—31. reeds vaker door hem toegepaste ruil om I Wit staakt de strijd. De stand is nu daarna storm te lopen op het punt 27 door 1 139 in het voordeel van Koeperman. Henk Soholte uit Eindhoven heeft hot invitatie biijartrtoernooi ereklasse 47/2 gewonnen, dat te Eindhoven is ge houden. Hy behaalde evenals Van Oos terhout 8 matchpunten. Metz eindigde op de derde plaats.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6