Rondom de korf Overwinningen van Vic. Orientis De Algemene en De Danaïden Hockey - overzicht Heren van Leiden verloren, maar dames boekten opnieuw winst Koersen op Duindigt en Mereveld MAANDAG 20 OKTOBER 1958 Vicus Oriëntis heeft met Ready meer moeite gehad dan verwacht werd. Voor de rust vooral gaven de Hage naars goed party en was er weinig krachtsverschil te bespeuren. Pas in de tweede helft konden onze stadge noten de zege veilig stellen. Door v. d. Loo opende Ready de 6core (01). Zirkzee zorgde spoedig voor gelyke stand (11). Ook in de tweede opstelling bleef het evenwicht gehandhaafd. Triep gaf de gasten op nieuw een voorsprong (12), doch De la Rie had voor V.O. eveneens spoedig 6ucces (22). Daarna liepen de gasten zelfs door doelpunten van mevr. Bos man en Wessels tot 24 uit, doch in de laatste 10 minuten van de eerste helft herstelde V.O. zich volkomen. Bram Zirkzee en Dini Wolring brachten de schaal weer in evenwicht (44) en door een doelpunt van De la Rie nam V.O. vlak voor de rust voor het eerst een voorsprong (54). Spoedig na de her vatting werd het door Triep opnieuw gelijk (55). Daarna kwamen onze stadgenoten echter sterk in de meer derheid. Dit kwam ook in de score tot uitdrukking. Kluts zorgde voor 65, S jardan voor 75 en Dini Wolring nam nummer 8 voor haar rekening. Wel kwam Ready door v. d. Loo nog een maal terug (86), doch Kees Somme- ling besliste deze partij in het voordeel van onze stadgenoten (96). IN DE LAATSTE MINUUT De Algemene vond In de 2e-klasse A in Actief een uiterst lastige tegen- party. Pas in de allerlaatste minuut konden de witblauwen na een du bieuze strafworp, die indirect benut werd, een vrij fortuinlijke overwin ning behalen.. Tegen deze fel, doch fair spelende Rotterdammers kon De Algemene moeilijk in vorm komen. Krachtsverschil was er dan ook prak tisch niet. Na 20 minuten spelen veroverden de gasten door De Zeeuw de leiding (01). Nadat een Leids doelpunt van v. Duijl door de arbiter afgekeurd was, werd het 9 minuten later door Ria v. Weesel toch 11. Twee minuten later had Actief door mej. R. Bakker opnieuw de leiding genomen (1—2) en deze voorsprong be hielden d'e gasten tot aan de rust. Direct na de hervatting zorgde v. d. Water voor gelijke score (22) en deze stand bleef tot vlak voor het einde gehandhaafd, waarna onze stadgenoten in de laatste minuut op de reeds hier boven omschreven wijze door mej. L. Fallaux de volle winst behaalden (32). KNS had rust wegens terrelnafkeuring. Zuiderkwartier kon het in de Resi dentie tegen HSV net niet klaren en verloor met het kleinst mogelijke ver schil.. Veel krachtsverschil was er niet. doch de Hagenaars waren aan vallend een tikje schotvaardiger en dat leverde hen een 2—0 voorsprong by de rust op. Door Mazure werd het na de hervat ting zelfs 30, waarna Zirkzee een verdedigingsfout by de thuisclub af strafte: 3—1. Mej. Logeman moest ver volgens vry ernstig geblesseerd (later bleek, dat zij een neusbeentje had ge broken) de strijd staken. HSV liet even eens een dame uitvallen. Baartwyk zorgde met een afstandschot voor 32 en hierbij bleef het, dank zij goed ver dedigen van Gressie c.s., want in de laatste fase van de stryd waren de Hagenaars beter. In de ontmoeting tegen De Danaïden bood Succes veel beter party dan haar plaats op de rangiyst doet vermoeden. Het werd hier een prettige en snelle party korfbal, waaihij onze stadgenoten aanvankelijk sterker waren. In de be ginopstelling zorgden de dames N. Moo- nen en E. v. Rhyn al spoedig voor een 2—0 voorsprong. Na een Schiedams tegenpunt (2—1) weer een Leids over wicht, hetgeen een drietal doelpunten, gescoord door mej. S. Verhoekx, B. v. d. Weele en mej. K. Nap, in een 5—1 rust stand opleverde. In de tweede helft was er minder krachtsverschil. Na een twee de tegenpunt maakte P. Kop aan Leidse zijde het halve dozijn vol (6—2). Het derde doelpunt van Succes werd door Bleyi direct beantwoord (73) en na dat de gasten opnieuw scoorden, werd het door W. Locher 84. Daarna werd Succes ineens zeer schotvaardig, het geen haar 3 doelpunten ooleverde, zodat onze stadgenoten nog maar net de volle buit konden binnenhalen. Crescendo kon het tegen Raven niet bolwerken. Voor de rust was er niet veel krachtsverschil. Wel kwamen onze stadgenoten in de beginopstelling met 20 achter, doch dank zy 2 doelpunten van H. Hogenboom kwam de rust met gelyke stand (2—2). Zelfs werd het na de hervatting nog 23 door D. v. Vliet, doch daarna was het met onze stadge noten gebeurd. Raven, dat technisch veel sterker was, overspeelde Crescendo volkomen en scoorde nog vijfmaal, waardoor onze stadgenoten een 73 nederlaag leden. Alphen te traag tegen Olympia (Van een onzer verslaggevers) In een wedstrijd, die een vrüwel door lopende veldmeerderheid te zien gaf van Alphen, heeft het Goudse Olympia, dank zij het bezit van snelle spelers op de midvoor- en rechtsbuitenplaats toch toch kans gezien de Alphenaren voor eigen publiek een gevoelige 15 neder laag toe te brengen. De wedstrijd begon direct met een duidelijk overwicht van Alphen, dat ech ter in de afwerking van de aanvallen te traag was. Midvoor Leeuwenhoek deed wei zyn best, maar tot een verrassend schot vermocht hy het niet te brengen. Toen het scheidsrechter Van Rijn na tien minuten spelen by een Goudse aan val ontging, dat de midvoor het leer in duidelijke buitenspelpositie ontving, kon Ram voor de eerste maal naar het net: 10. Niet ontmoedigd bleef Alphen aanval len waarbij de Goudse doelman enkele malen fraai redding bracht. Schoten van Boon en Ederveen hadden stellig beter lot verdiend. Toen aan de andere kant doelman Ram, die deze middag nogal eens een slipper maakte, zich met de bal buiten het strafschopgebied begaf, straften de gasten deze fout resoluut af: 0—2. Kort daarop werd het zelfs 0—3 door een schot van de midvoor. De kans om met een iets gunstiger stand te gaan theedrinken, liet Ederveen lelijk liggen, toen hy de bal uit een toegestane strafsohop hoog over het Goudse doel knalde. Na de thee zette Alphen weer een serie aanvallen op die het beste deden verwachten Gebrek aan reactievermo gen speelde meerdere spelers echter par ten. De rechtsbuiten demonstreerde aan de andere kant nog eens duidelijk hoe een kans benut moet worden, toen hij by een snelle tegenaanval keihard tussen doelman en paal inschoot: 04. Een om zetting van R Tuinenburg en Leeuwen hoek bracht wel enige verbetering voor Alphen. met gevolg, dat uit een goede combinatie van Ederveen en Tuinen burg, Enthoven de eer kon redden 14. Ui-t een ten onrechte toegekende straf schop scoorden de gasten tenslotte het vijfde doelpunt: 1—5. Zuid-Holland I Deetos 5 10 Die Haghe 5 7 HKV 4 6 't Zuiden 4 6 O. Eibernest 6 5 Vic. Oriëntis 4 4 Spangen 5 2 Zuid-Holland IIA De Algemene 5 10 Fluks Ready Regenboog Actief Zuiderkw. Zwervers HSV Olympiaan KNS Achilles 6 5 4 4 5 4 5 4 Zuid-Holland III A Sperwers 5 9 De Raven 5 9 Pams 4 6 De Danaïden 4 6 Crescendo 5 6 Wion 5 5 Charlois 5 4 DKC 4 3 Overkanters 5 0 Succes 6 0 KORFBALUITSLAGEN Zuid-Holland I: 't ZuidenDeetos 2—3; Vic. Oriëntis—Ready 9—6; HKV— Die Haghe 93; Ons EibernestSpan gen 72. Zuid-Holland IIA: De Algemene Actief 32; HSVZuiderkwartier 32; AchillesOlympiaan 25. Zuid-Holland HB: MerwedeOns Huis 3—1; Gymnasiasten—Hou Stand 78. Zuid-Holland III ADKCWion 7—7 De DanaïdenSucces 87; De Raven Crescendo 73SperwersCharlois 53; PamsOverkanters 83. Reserve le-kl.: Die Haghe 2Deetos 2 6—1; HKV 2—Zwervers 2 10—1; 't Zui den 2Ons Eibernest 2 55. Reserve A: Quick 2OSCR 2 53; Velox 2Actief 2 511; Fluks 3Gym nasiasten 2 72. Reserve 3B: Wion 2Deetos 4 23; 't Zuiden 5O. Eibernest 4 57. Reserve 3C: Sperwers 3Spangen 3 64; Trekvogels 2't Zuiden 4 81; Quick 4Phoenix 2 47. LEIDSE KORFBALBOND le-klasse: Zuiderkwartier 2Crescen do 2 82; De Danaïden 2—Vic. Oriën- tus 4 4—3. Junioren: De Danaïden aMorskwar- tier a 18. Adspiranten, 3e-kl. B: Fortuna b Fluks f 5—1. Competitie CKB Voor de eerste maal in deze compe titie hebben de weersomstandigheden roet in het korfbalmenu gegooid. Hoe wel niet alle wedstryden werden afge last was de stagnatie groot. In de hoofd klasse west werden alle wedstryden afgelast en in IA begon Pernix 2 in Scheveningen nog wel tegen KVS, maar bij de stand 34 voor Pernix 2 moest de stryd worden gestaakt. De wedstrijd wordt overgespeeld. Alleen in de 2e-klasse kwamen vier wedstryden tot een einde. In afd. A had VEO 3 tegen Fluks geen kans en verloor met 16. De Noordwykers bleven dus in de kopgroep. VES 3 versloeg Velocitas 2 met 41, waardoor de Leiderdorpers met vyf verloren wedstryden onderaan de rang iyst bleven. Ons Eiland 2 5 10 Tempo 3 2 Warmond 5 8 DES 3 4 2 Fluks 5 8 VEO 3 4 0 VES 3 5 6 Velocitas 2 5 0 SCHAKEN. Zuidslavische Lazarevic wint Danlontoernooi Mej. Lazarevic De Zuidslavische mej. Lazarevic heeft te Amsterdam ongeslagen het derde Danlontoernooi gewonnen. In de laatste ronde stelde zij zich tevreden met een remise tegen mevr. Roodzant, die in dit sterke gezelschap met een fraaie tweede plaats verraste. Eindstand: 1. mej. M. Lazarevic (Zuidslavië) 4 pnt; 2. mevr. C. Roodzant (Ned.) 3 pnt; 3, 4, 5. mevr. F. Rinder (Did), mevr. Ch. Chaude de Silans (Fr.) en mevr. F. Heemskerk (Ned.) elk 2H pnt; 6. mej. C. Benini (Italië) pnt. VVSB had penalty nodig om te scoren (Van onze correspondent) Het feit, dat VVSB in Voorburg by WP een strafschop nodig had om tot een tegendoelpunt te komenn, waardoor de einduitslag 31 voor de thuisclub werd, wijst er wel op, dat de Voorburgse achterhoede de Bavo-voorhoede vol doende" in bedwang heeft gehouden. Daar stond tegenover, dat de voor hoede van de thuisclub bliksemsnel rea geerde op elke kans, die haar werd ge boden. Zo was het ook na vijf minuten spelen, toen er een misverstand ontstond in de Noordwijkerhoutse achterhoede tussen Van Duin en doelman Peters, waarvan de WPmidvoor handig wist te profite ren: 10. Ondanks het feit, dat VVSB hierna sterker werd, viel er toch een doelpunt aan de andere kant, waar de linksbuiten, snel naar binnen komend, aan zijn bewaking wist te ontsnappen en vóór Peters er op bedacht was, het leer langs hem in het net knalde: 20. VVSB verloor de moed niet en wist op nieuw in de aanval te komen. Bij een doorbraak wist midvoor Koomen de doel man te passeren, maar de op de doel lijn staande spil sloeg de bal uit het doel, waarna de toegestane strafschop door Van Duin in een doelpunt werd omgezet: 21. De tweede helft gaf aanvankelijk het zelfde spelbeeld te zien. Toen echter na een kwartier spelen opnieuw een fout in de VVSM-defensie oorzaak was van een Voorburgs doelpunt (31), werd hec van Bavozyde een wat rommelige ver toning en voor de mannen van Koomen was er geen doorkomen meer aan. In 2B kwam VEO 2 naast leider Velo citas aan de kop. Ijsvogels 2 boekte met een 35 nederlaag een eervol resultaat. Voor TOP (S.) ook een overwinning op ASSO met 26. Door deze Sassenheim- se zege werd niet alleen de laatste plaats verlaten, maar tevens een veel betere positie ingenomen. Velocitas 4 8 TOP (S.) 4 2 VEO 2 4 8 Pernix 3 4 2 VES 4 3 6 ASSO 6 2 Fluks 2 4 4 Ijsvogels 2 3 0 (Van onze medewerker) Het komt niet zo vaak voor, dat een paard, dat als eerste de eindpaal pas seert, daarna wordt uitgeschakeld. Doch dit gebeurde zaterdagmiddag te Duin digt tweemaal. In de ren om de Stor- malongprijs onderging de eerstaanko- mende Missouri dit lot wegens het zich tijdens de koers buiten de palen te be geven, en zodoende werd de tweede aan komende Atalanta eerste vóór Ipiatius. In de draverij om de Nikosaprijs over kwam dit aan Uranus Koff (wegens on regelmatig draven), zodat Uranus, die op foto iets voor Trekduif S was, de eerste plaats werd toegewezen. De openingsdraverij werd een regel matige zege voor William's Juweel, met een stug doorzettende Vizier op de tweede plaats. Het entrainement Geer- sen beheerste de Lionprijs volkomen met Uriel en Victor Hollandia. Een ver rassing was de zege van Reine du Maire in de Mountenierprijs (w. f. 14.60), die, in overigens niet te beste draf, vóór Urban Hollandia bleef. Een mooie zege behaalde leerling Harmsen met Lord Scotch in de internationale draverij, door zijn 100 meter handicap geheel in te lopen en kort voor de eindstreep Pe ter Kamac en Radbout in 1.23.4 k.m.- tijd achter zich te laten. In de ren om de Proposalprijs klopte Winnifred Peigne d'Or verrassend met één lengte, terwijl in de amateurskoers Max Lips met Rose des Vents met één lengte de meerdere bleef van Heraut. De uitslagen lulden: Koerierprijs: 1. William's Juweel (B. U. de Jong) (1.34.1); 2. Vizier; 3. Volann Erebus Tot.: wl. f3.40. pl. f 1.90, f3.30. f2.10, gek. f9.60. cov. f5.40. Lionprijs: 1. ürlël <W. H. Geersen) (128.5); 2 Victor Hollandia; 3. Sijtje Os- so. Tot.: Wi. f2,30. pl. f170. f140. f3.20, koppel f 4.80, cov. f 4.60. Mountenierprijs: 1. Reine du Maire (A. Th. Knijnenburg) (1.27.6): 2. Urban Hol landia- 3 Truely Hollandia. Tot wl f 14.60.' pl. f 2.30. f 1.50. f 1.30. gek. f 18.50. cov. f 5.20. Nikosaprijs: 1. Uranus (W. H. Geersen) (1.26.8); 2. Trekduif S: 3. Ukas. Tot.: wi. f4,—. pl. f2,00, f2.50, f3.20. koppel f7.10, cov. f 8.40. Oranje J.-prijs: 1. Lord Scoth (A. J. C. Harmsen) (1.23.9); 2. Peter Kamac, 3. Radbout. Tot.: wi. f3,pl. f2.90, f2,30, gek. f 15.90, cov. f9.40. De rennen; Stormalongprljs: 1. Atalanta (F. Van deuren); 2 Ignatius; 3. First Trial. Tot.: wl. f4.10. pl. f3.50, f3.90, koppel f23.60, cov. f 4.90. Proposalprijs: 1. Winnifred (L. Rance) 2. Peigne d'Or, 8. Columbus. Tot.: wl. f 8 60, pl. f 2,60, f 2.30, koppel f 34.40, cov. f 5.10. Filouprijs; 1. Rose des Vents (M. Lips) 2. Heraut, 3. Dream Star. Tot.: wi. f 2.60, pl. f 1.60, f2.20, koppel f4.80, cov. f6.80. Totale omzet f41.515. Amsterdam was niet de sterke ploeg, die Leiden verwacht had te zullen ontmoeten. Het werd een volkomen gelijkwaardige strijd, wat doelrijpe kansen betreft, doch Am sterdam speelde beheerster en de 20 overwinning kwam dan ook aan de ploeg, die inderdaad de meeste aanspraken op de punten maken kon. De gastheren hadden een uitstekende spel-bouwer in hun linksbinnen Jansen Schoonhoven, die in teruggetrokken positie zijn voorhoede voorzag van talrijke, weloverwogen passes. De Leidse achterhoede gaf geen kans weg. Het doel punt, dat Amsterdam na ruim een kwar tier scoorde, kwam uit een scrimmage, na een afgeslagen strafcorner. Er werd in zeer hoog tempo gespeeld en de Leidse voorhoede zette alles in het werk om de balans in evenwicht te krijgen. Een ver bluffend slimme poging van De Haas, een zachte lob over de Amsterdamse ver dediging heen, was nog net even te hrad en miste het doel. De ploeg speelde aan merkelijk beter dan in de wedstryd te gen Hilversum, maar kon zich niet los maken van een gevoel van onzekerheid tegenover de Amsterdammers. Nog te weinig werd het spel met onmiddellijke slagen opengegooid, waardoor de aanval geen werkelijke verrassingen opleverde voor de verdediging der gastheren. Na de rust handhaafden de Leidena- ren hun hoge tempo en voortdurend werd er op de Amsterdamse helft ge speeld. Openingen waren echter moeilijk te vinden en reële schietkansen schaars. De halflinie steunde op loffelijke wijze en de gelijkmaker werd algemeen ver wacht, toen de gastheren, by een plotse linge uitval, doelman Kist in grote moeilijkheden bracht. Met de bal tussen de legguards kreeg hij een strafbully toegewezen en had geen schijn van kans tegen de geroutineerde Jansen Schoon hoven, die de score verhoogde op een moment, dat het algemeen spelbeeld dit allerminst rechtvaardigde. Leiden bleef zeer fel aanvallen en vari eerde de opbouw over de vleugels en door het middenveld. Moens en König speelden een voortreffelijke wedstryd en ruimden resoluut op, de halflinie ver zette bergen werk. De Amsterdamse ver dediging, waarin vooral de doelverdedi- ger met verre trappen een spectaculaire partij speelde, was echter oorzaak van de blijvende Leidse nul op het score bord. Vergeefs heeft Leiden gevochten voor het zo verdiende tegenpunt. DAMES BLIJVEN IN KOPGROEP In een verrassend snelle wedstryd heeft Leiden van het terecht gevreesde HBS gewonnen. Direct van het begin af ging men tot de aanval over en slechts het uitstekend doelverdedigen van de Haar lemse keepster kon redding brengen ii de moeilijke periode, die de gasten kre gen toebedeeld. De Leidse halflinie stel de alles in het werk om de goed opge bouwde tegenaanvallen af te breken en vooral mej. Kaiser en mej. Doeleman waren een constant struikelblok voor de HBS-vleugels. De Leidse verdediging hield met harde en snelle slagen de situatie in de hand en steeds weer ver huisde de bal naar de Haarlemse speel- helft. Slechts ten koste van vele strafcor- ners wist HBS het overtuigend offensief te weerstaan en ware de doelvrouwe niet in zulk een buitengewone vorm geweest, Leiden zou zich reeds in de eerste helft een ruime voorsprong kunnen hebben verzekeren. Het bleef echter slechts by één doel punt. Mej. Van Dorp op de linkervleu gel wist met een zuivere voorzet de ac tief spelende mej. Van Randwijck te be reiken. die hard in de linkerhoek plaat ste. Weliswaar wist de HBS-keepster ook dit schot nog te raken, maar met een wonderlijk effect verdween de bal hoog in het net. HBS, dat overigens niet in volle sterk te was aangetreden, zette alles op alles om nog voor de rust gelijk te maken. Het was bij een aanval over rechts, dat een situatie ontstond, die de zeer attente I mej. Poortenaar volkomen uit positie speelde, waarna de bal uiterst links in de Leidse veste verdween. Na de rust speelden vooral de gasten een goed opgebouwde partij hockey. Over het algemeen en gedurende de gehele wedstrijd waren de HBS-aanvallen meer gedegen en van meer allure dan die van Leiden. Maar het nooit aflatend enthou siasme van de halflinie, die zich als het ware aan de HBS-voorhoede vastklamp te en het rustig optreden van de dames Goekoop en Beukema thoe Water, deden vrywel iedere uitlooppoging teniet. In de voorhoede blonk vooral de linkervleugel uit en de jeugdige mej. Staverman gaf Leiden een 21 voorsprong, die geen moment meer in werkelijk gevaar is ge weest. Wel kwam HBS enkele malen ver in de Leidse cirkel, maar de offside regel werd telkenmale overtreden. Zo hand haafden de Leidse dames zich, volkomen verdiend, door enthousiast spel en een constant hoog tempo, bij de koplopers in de 2e klasse. Overige uitslagen: Heren: Ring Pass 1Leiden 3 70, Leiden 4—Groen Geel 3 2—1, HDS 3— Leiden 6 3—0; HDS 5—Leiden 8 1—1. Dames: Leiden 2HBS 2 02; HBS 3 Leiden 3 03; Groen Geel 4Leiden 4 3—2. Jongens: Leiden BHGC C 2—1; HH YC DLeiden E 08. Meisjes: HHYC ALeiden A 15; Leiden S—VCL B 3—2. Hockey-uitslagen lste klasse heren: Delftse StudentenHHYC 22; La ren—Be Fair 0—0; BMHCSCHC 0—2; TOGOKampong 31. Overgangsklasse A: AllianceHilversum 2 12; Kieviten HDM 1—3; BMHC 2—Victoria 2—2; AmsterdamLeiden 20. 2de klasse A: Ring PasesLeiden 3 70; Hillegers- berg—Leonidas afg.; Groen Geel 2— TOGO 4 3—0. Delftse Studs 2—HGC 4 10—0; Tempo '34—Ring Pass 2 3—0; VCL—MRHC 2 32; Leiden 4Groen Geel 3 21. 2de klasse D: Kieviten 3—HDM 1—4. Dames, lste klasse: Alliance—Groen Geel 3—1; RBC—Be Fair afg.; BDHC—Kieviten 5—1; TOGO Gooi 6—0. 2de klasse B: HGC 2—Alliance 2 0—5; HDM 2— TOGO 2 0—1Kieviten 2—BDHC 32—1 LeidenHBS 21. Mereveld Nottelman won gisteren te Mereveld drie koersen, n.l. met Vulture S, Tector en Qui Suit. Victrix V zegevirrde in de prijs der 4-jarige stayers vóór Vlekloos Hanover en Vlieger D. Theo Messidor bleef in het door slechts vier paarden betwiste Herfstkampioenschap op zekere wijze de meerdere van Double Six M, die bij zijn beslissende aanval even fou- teerde, doch nog bijtijds werd gezet. Jan de Vlieger liet met Sammy Mars in de internationale draverij zulk een ver bluffende eindspurt zien, dat hij Sirona, die naar een zekere overwinning leek te spurten, nog gedecideerd klopte. De openingsdraverij werd een over winning voor Walewska Contesse, zij het na hevige strijd met Venna Axkit, het geen de foto besliste. X Hanover won de koers der 2-jarigen vóór Xylon S en Zeeman stuurde bij de amateurs Rosa Signal als eerste voorbij de rechterstoel, vóór Urania, die op foto Sjakie Scott de tweede plaats ontnam. De uitslagen lulden: Achttienhovenprljs1. Walewska Contea (N. J Bloemsaat) (1.31.1); 2 Venna Axkit 3 Vaut Mieux K. Tot.: wi. f 3 40. pl. f 1.50 f2.70. f3.90. gek. f7.40, cov. (6.50. De Biltprijs: 1. X. Hanover (A. S. Tesse- laar) (1:30.7); 2. Xylon S: 3 Xema S Tot wi. f9.70, pl. f3.20, f3.30. f 1.50, gek. f22.10, cov. f6.20. Hoenkoopprljs: 1. Vulture o (A. R. Not telman) (1.28.2); 2. Washington; 3. Thea Drabbe. Tot.: wl f 1.50, pl. f 1.20, fl.80, f 2.30. gek. f 3.30, cov. f 4.60. Prijs der 4-Jarige stayers: 1. Vlctrlx V. (W. Leeuwenkamp) (1.28.3), 2 Vlekloos Hanover; 3. Vlieger D. Tot.; wi. f2 50. pl. f 1.20, f 2.f 1.30, gek. f 9.50. cov. f 7.60 Koekengenprljs 1 Tector (A R. Nottel man) (1.26.3); 2. Uranium H; 3 Thundera Tot wl. f 1.70. pl. f 1.20. f 1.60. f 1.60, gek f4 80, cov. f4.80. Mereveld's Herfstkampioenschap: 1. Theo Messidor (W. H. Geersen) (1.24.2); 2. Dou ble Six M. 3. Ria Kitty. Tot., wi f 1.30, pl. f 1.10, f 1.10. gek. f 2.00, cov. f 2.00. Langbroekprijs1. Rosa Signal (J. Zee man) (1.26.2); 2. Urania; 3. Siakie Scott. Tot.: wl. f8.50. Dl. f2.30, f3.00, f 1.70. gek. f 7.90, cov. f 10.10 Maarnprijs; 1. Sammy Mars (J. P. de Vlieger) (1.24.7); 2. Sirona. 3. Sir Parisien O. Tot.: wi. f 1.70. pl. f 1 10. f 1.20, f2.60, gek. f3.20, cov. f3.30. Nigtevegtprijs: 1 C üm Suit (A. R Not telman) (1.26.2); 2. Uranus; 3. Urma Nor ton. Tot.: wl. f2.90. pl. f 1.20, f 1.20. f 1 50, gek. f 3.30, cov. f 6.70. Total* omzet t155.182^). ATLETIEK Bosloop Sportief in Leidse Hout (Van onze medewerker) Glibberige bospaden bezaaid met af- geknakte takken en vergeelde bladeren vormden gisteren in de Leidse Hout het parkoers voor de tiende en tevens laat ste bosloop-estafette voor dames en meisjes, die georganiseerd werd door de damesatletiekvereniging „Sportief". Een parkoers, waarin zich vele haakse boch ten bevonden, waardoor val- en glypar- tijen natuurlijk niet uit konden blijven. De damesploeg van Atmodes uit Haarlem, de winnaar van de twee voor gaande jaren, is hier wel in het bijzon der de dupe van geworden. Eén van die dames dacht kennelijk, dat het allemaal nog wel mee zou vallen, want ze kwam tenminste met zo'n enorme vaart op een van die gevaarlijke bochten afstui ven. dat er wel ongelukken van moesten komen. Dat gebeurde dan ook. Het on gelukkige meisje raakte haar evenwicht kwijt en stoof in plaats van naar haar gereedstaande ploeggenote regelrecht op een klein slootje afwaar ditmaal de finish lag van haar opwindende race. In haar radeloosheid wierp ze haar cli^genote het estafettestokje maar toe. Dit is helaas niet toegestaan en hoe sneu het ook moge zijn, de Haarlemse atletes werden gediskwalificeerd! Jammer, want de ploeg herstelde zich na deze ongelukkige wissel uitstekend en ging zelfs nog vóór het sterke Celebes uit Den Haag als eerste door de finish! De organiserende vereniging werd in deze race eervol derde. Tijden: 1.48.5; 1.51.4: 1.54.4. Toch ging Atmodes niet helemaal met lege handen naar huis. want de meisjes van deze vereniging behaalden ook een eerste plaats en daar was niets op aan te merken. Tweede in deze groep werd „De Meeuwen" (Den Haag), derde S. en L (Wassenaar) en vierde de jeugdige ploeg van „Sportief". Tijden: 61.-; 62,3; 62.4; 62.8. De favoriet voor de overwinning, WIK (Wassenaar), dat evenals Atmodes bij de dames reeds tweemaal de wisselprijs had gewonnen, moest ook al wegens een onreglementaire wissel gediskwalificeerd worden Nee, de Leidse Hout is toch beter ge schikt voor andere doeleinden, dan at letiekwedstrijden! Tafeltenniscompetitie Zware nederlaag van Scylla Het ging ook deze zaterdag nog alle maal erg rustig in de hoogste klassen. De belangrijkste beslissing viel feitelijk vrijdagavond, toen het hoofdbestuur be sliste. dat van 1 november af de „time- limit" regel ook voor de competitie zal gelden. Een wijs besluit, dat onze spe lers nog meer vertrouwd zal maken met de internationale bepalingen. In de ereklasse won Nedlloyd, voor de eerste maal met Schoofs, heel gemak kelijk met 10—0 van UBTV. Sparta 1, zonder Onnes, had wat moeite met PSV, maar won toch met 73. Wibo boekte een forse 91 zege op Luck Raek, al leen Jan Hogendoom verloor in een merkwaardige partij van Coumans met de score 21—10, 25—27. 21—19. Wibo 2 won met 82 van het derde team. Bat- swingers kwam tegen Wifra niet verder dan een gelijkspel, voornamelijk door een foutieve opstelling van zijn spelers. Sparta 2 won met 64 van Quick. Scylla leed een geweldige 82 nederlaag tegen Smash, hetgeen teleurstellend is. Alleen v. Zoelen kwam tweemaal tot winst, namelijk tegen Habes en Kenter. In hoofdklasse B behaalde het Leidse Docos een verdienstelijk gelijkspel tegen het sterke BSM uit Dongen. Ook Tref fers deed het uitstekend door de verre reis naar Eindhoven te bekronen met een 82 zege op Atoom. Batswingers 2 behaalde een fraaie 73 zege op OTTC. De overige uitslagen luiden hier: Bel- crumUSV 73 en Wira 2Luck Raek 2, 7—3. In overgangsklasse C. won E. N. fraai met 82 van Scylla 2. Ook DOS 2 won met 73, maar daar hier het 3e team als slachtoffer fungeerde, willen we aan deze zege geen al te grote waarde hech ten. Hier zijn de overige uitslagen: NO ADWifra 3, 37: Sorry (vervangt DHC)— Rono 3—7 SCYLLA Alleen good-old Wil van Zoelen kon zaterdag tegen Smash voor punten zor gen. Habes moest de Scylla-captain een ondubbelzinnige revanche toestaan voor de in de vorige competitie tegen hem geleden nederlagen. De nieuwe ta fel waarop onze stadgenoten deze com petitieontmoeting speelden, was wat aan dc trage kant. Dat had routinier Van Zoelen snel gezien. Hij begreep dat een doorlopende aanval op deze tafel niet mogelijk was. Hij liet de talentvolle, maar niet altijd even slim spelende Ha bes de aanval, maar zijn verdediging varieerde hij uitstekend zowel in lengte, plaatsing als in het effect. Hij bereikte er precies mee. wat hij hoopte te berei ken. De Amsterdammer ging forceren en toen dat missers aan de lopende band bracht, verloor hij gaandeweg zijn zelfvertrouwen. Verdedigen lukte tegen een geduldig zijn kansen afwachtende en dan raak slaande Scyllaan nog min- dei en zo werd het een trieste nederlaag voor Habes en voor Van Zoelen een glo rieuze zege, 21—14, 2112. Cijfers, die er niet om liegen. Kenter, de no. 2 van de Amsterdamse ploeg, die het notabene speciaal van de defensie hebben moet en voor wie juist de trage tafel een voor deel betekende kon Van Zoelen evenmin bedreigen. Ook hier een 2 games-zege voor Van Zoelen, 21—16, 2115 Jam- mer, dat Van Zoelen juist tegen Scho- j nemeyer, de derde man, sneefde. Nu moet worden gezegd dat de jonge Am sterdammer een uitstekend partijtje ta feltennis weggaf. Beheerst en op de I juiste momenten met durf de aanval, vooral op de backhand, hanterend. Toch I kwam hij in de 3e game, na met 19—15 I de leiding te zijn geweest, 2019 achter. I Hevig was de strijd om het volgende punt. Een strijd waaruit tenslotte de i jongere speler zegevierend tevoorschijn I trad. Het bleek de beslissing. Van Zoe- len kon dit punt verlies mentaal niet meer aan. Tegen Habes en Kenter had hij zich al tot het uiterste gegeven. Schonemeyer won 2321. Van der Voort en Verkerk hadden be paald hun dag niet. Van der Voort die doorgaans van Kenter wint moest zich nu in twee games aan de Amsterdam mer gewonnen geven. Trouwens de bei de Scylla-spelers slaagden er geen van beide in om in deze wedstrijd zelfs tot game-winst te komen. De dubbel, an ders een vast punt voor Scylla, had der halve weinig betekenis meer en dat was aan het spel van v. d. Voort-Van Zoe len tegen Habes-Kenter duidelijk te zien. Laatstgenoemde wonnen gladjes in 2 games. vijfde Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Reserve 2e divisie B: Baronie 2Velox 2 6—3; RBC 2—Fortuna VI. 2 1—1; DOS 2—ONA 2 4—1; Xerxes 2—DHC 2 4—5; UVS 2—Elinkwijk 2 1—0; DOSKO 2N'AC 2 6—1. AMATEURS Res. 2e klasse A: ADO 4Quick 2 61; VCS 2HW 2 2—1; RVC 2—HBS 2 3—1; Celeri-tas 2LFC 2 4—2; VUC 2— DHC 3 3—3. Res 3e klasse A: SHS 4Lisse 2 61; Blauw Zwart 2—WSB 2 2—2; LFC 3— Alphen 2 10; UVS 3Lugdunum 2 afg.; Laakkwartier 2ASC 2 52. Res. 3e klasse B: Laakkwartier 3— UVS 4 2—2; Postduiven 2—VUC 3 6—3; Westerkwartier 2HW 3 33; HBS 3 DHL 2 11; Archipel 2Wassenaar 2 3—1. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e klasse: Zwaluwen 2NSW 2 20; Quick Boys 2Zwart Wit 2 13; Kozakken Boys 2DOTO 2 afg.; ARC 2 TSB 2 3—2. Res. 3e klasse A: Ter Leede 2Quick Boys 3 3—2; SHS 2—Ornas 2 afg.; JAC 2—RCL 2 1—5; Rijnsb Boys 2—Leiden 2 7—0. Piet Bleeker breekt record op 25 km. Piet Bleeker, de 32-jarige magazijn meester uit Krommenie, heeft zondag te Den Bosch een internationale 25 km loop, die tevens over het Nederlandse kampioenschap besliste, gewonnen in 1 uur 21 min. 13,4 sec., hetgeen 46,2 sec. sneller is dan het Nederlands re cord van Janus van der Zande (Olym pia Halsteren), die op 9 juli 1954 in Assen 2 uur 21 min. 59,6 sec. voor deze afstand nodig had. De uitslag luidt: 1. Piet Bleeker (LycurgusKromme nie) 1 uur 21 min. 13.4 sec.; 2. Frederiks (Daventri-Deventer) 1,24,02; 3 Schoenig (Essen( Did) 1.24,52; 4. Schnepp (Essen) 1.26.03; 5. Van Hoorn (Schaesberg) 1.26.33. HANDBAL HYL boekt tegen Activitas zege in successie Onze stadgenoten hebben gistermiddag op Roomburg ervaren dat het moeilijker is een leiderspositie te handhaven dan te veroveren. Het Rotterdamse Activitas, belust op een goede prestatie juist tegen de koplopers, bood in de eerste helft zo'n hevige tegenstand, dat de ditmaal van wegen de gelijke kleuren van de bezoe kers, in een groenwit tenue gestoken mannen van Rijnsburger niet in hun normale spel konden komen. De 3—2 voorsprong, die zy bij rust hadden was, gezien het het vertoonde spel, dan ook een verre van geruststellend. Na de hervatting moest Brouk eerst nog tweemaal zijn veilige handen om een paar kogels van de Activitas-links- binnen sluiten, die hij, zonder voor zijn reputatie te vrezen, rustig had mogen laten gaan. Zijn doelverdedigen werkte inspirerend op de gehele ploeg. De ach terhoede greep resoluut in. Burleigh, Lancel en Hoekstra gingen daarbij zelfs zover, dat zy de Activitas-aanval al op het middenveld onschadelijk maakten. Voor handbal een ongewone figuur. Met een dergelijk „steuntje" moest de Leidse voorhoede wel tot daden komen. Bonte, door een weer handig spelende Kagie, van een afgemeten pass voorzien, knal de laag en hard de vierde HVL-treffer langs de Activitas-doelman. Nog geen minuut later schoot Rijnsburger uit een snelle switch met Bijleveld en Lucas, zuiver in de rechter bovenhoek, 52. Toen weer een minuut later Lucas zelf met een solo twee verdedigers én de doelman het nakijken gaf, 62, was Ac tivitas een geslagen ploeg. Nog vijfmaal vonden de HVL-voorwaartsen het Acti- vitas-net. Daar konden dé bezoekers geen enkel tegenpunt tegenover stellen: 11—2. Overige uitslagen: Atlas 2HVL (dames) 15. AnimoHVL (juniores) 64. AUTOMOBILISME Ernstige ongelukken tijdens Grote Prijs van Casablanca Tüdens de Grote Prijs van Casa blanca is de Belg Olivier Gendebien zwaar gewond bij een botsing waarby twee of drie wagens betrokken waren. De Fransman Francois Picard en de Engelsman Tom Brigger werden even eens gewond. Zowel de toestand van Gendebien als die van Picard is zorgwekkend. Beiden hebben schedelblessures opgelopen. Er gebeurden nog meer ongelukken vóór en tijdens deze wedstrijd. Bij de training verongelukte de Marokkaanse coureur Rager hij overleed in het ziekenhuis terwijl de Brit Evans zware brand wonden opliep toen zijn wagen in brand vloog. De Britse Vanwal-rijder Stirling Moss won de grote prijs van Casablanca, de laatste race die meetelde voor het 'we reldkampioenschap der coureurs. Hoewel Moss ook de snelste ronde reed en zijn totaal in de competitie op 41 punten bracht gaat de wereldtitel toch naar zijn landgenoot Mike Hawthorn, die met een Ferrari tweede in de wedstrijd werd en in-totaal 42 punten vergaarde. Schaak - Olympiade Nederland heeft in de zevende ronde van het FIDE-landen toernooi te Mün- chen de belangrijke wedstrijd tegen de Hongaren met 30 (voorlopig) verlo ren. In de 8e ronde speelden onze land genoten tegen Finland. Deze ontmoe ting werd afgebroken bij een M—1M stand. Waarschijnlijk gaan onze land genoten met 3*2winnen. In de finalegroep leidt Rusland thans met 23 punten voor Zuid-Slavië 20'2 p. en 1 afgebr. partij) en Argentinië (20 p). In de classificatie groep A leidt Hon garije met 2112 pnt. en 4 afgebroken partijen, vóór Nederland, dat 18'2 punt vergaarde en 3 hangpartijen heeft Sportsplinters Het Rotterdamse schermstertje Nina Kleyweg heeft te Geneve op de eerste plaats van een internationaal flo- rettoernooi, waaraan o.a. door Franse en Duitse florettistes is deelgenomen, beslag gelegd. In de finalepartij zegevierde zij niet 85 over de in Parijs woonachtige Ne derlandse mej. Mahaut. De Italiaan Defilippis heeft de 52e Ronde van Lomtoardije gewonnen de laatste wedstrijd welke meetelde voor de Desgrange-Colombo beker. Zijn tijd voor de 243 km van het parkoers was 6 uur 7 min 12 sec gem. snelheid 39 735 km 'u. De Belg Debruyne is voor de derde maal in successie winnaar geworden van de Desgrange-Colombo beker. België werd ook eerste in het eindlandenklas sement.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 10