VROUWEN MEISJES vhuiiï sbbasfbil ujONSHNUim PHILIPS VERLICHTINGSORNAMENTEN Wat 'n leuke lampen! vertegenwoordiging VERKOOPSTER Bourguiba tussen twee stoelen Protestvergaderiiig tegen de terugzending der verstekelingc LIKDOORNS Fa. J. J. v. d. WIEL, Nieuwe Rijn 62. lage kousen rekening WOENSDAG 15 OKTOBER 1958 FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen. GEBOREN: BaltusAberson, d., Elisabethville B. Kongo) RoelvinkWenzel, d., (Den Haag) GETROUWD: P. H. Frankfurther en I. Fischer (Amsterdam) J. P. Reid en L. J. A. Kruik (Lunteren) F. A. van der Goes en B. Bouma (Bussum) OVERLEDEN: A. A. J. Borgman vr., 79 j., (Den Haag) J. J. M. Noordervliet, m., 83 j,. (Amsterdam) C. Ch. Witteveen-v. Rossum, vr., 68 j., (Utrecht) f89.— SPORTRIJWIELEN Eng. model met terugtrap rem. Met 3 versnellingsnaaf Sturmey-Archer enkabel- remmen f 129,50 le-kl. merk- rywielen Rudge - Joco - Burgers E.N.R. enz. Kinderrijwielen f 56. Draagbare radio's super ont vanger van f 195.- voor f 69.-. Nog enige beschadigde was machines f 155.Betaling contant of in overleg. FIRMA DUSOSWA, Turfmarkt 2 - Leiden tel. 24409 - Kerkstraat 48 Noordwijk - Tel. 2726 SHELL imnmEHi PlK de beste brandstof voor uw oliehaard! Aanmeldingen aan ons kantoor of COBETSTRAAT 68. Ter overname gevraagd kleine lonende of iets dergelijks. Brieven bur. van dit blad no. 8186a. Naam: Adres: Woonplaat»! Stuur deze bon in of zend een briefkaart met naam en adres aan Philips Nederland n.v., Eind hoven, onder letter S 1 Deze waardevolle brochure wordt u dan gratis toegestuurd! Wij vragen een NETTE LEERLING die tevens bereid is lichte administratieve bezighe den te verrichten. Daar om strekt typekennis tot aanbeveling, doch is niet vereist. Niet ouder dan 18 jr. Aanmelden 's mor gens van 1011 uur. VULPENKLINIEK Breestraat 145 Voor diverse afdelingen kunnen wy nog plaatsen en Tunesisch staatshoofd door breuk met de Arabische Liga dichter bij de Fransen Persoonlijke positie is min of meer netelig (Van onze Parijse correspondent) Niet zonder een spoortje leedvermaak volgen Franse diplomatieke kringen de verdere ontwikkeling in de betrekkin gen tussen Tunesië en de overige Arabi sche landen. Men weet, dat vorige week, tijdens een conferentie in Cairo van de Arabische Liga, de Tunesische vertegen woordiger ongezouten grieven heeft ge uit aan het adres van zijn Egyptische collega, en over diens hoofd heen jegens kolonel Nasser, die openlijk als dictator gedoodverfd werd. Sedertdien is er een ijselijke koelte in het Arabische kamp gaan heersen, berwijl de Egyptische pro paganda Tunesië en diens staatshoofd Bourguiba met laster overlaadt. In Parijs acht men het geenszins uitgeslo ten, dat Tunesië door de overige Arabi sche landen met inbegrip van Marokko in de ban zou worden ge daan om dientengevolge alle diploma tieke banden met dat land te verbreken. De warme Franse belangstelling voor die mogelijkheid vloeit vooral voort uit de omstandigheid, dat Bourguiba de laatste maanden een niet onduidelijke chantage op Parijs trachtte te plegen met het dreigement zich volledig achter Cairo te stellen, indien met zijn ver langens en eisen niet meer rekening zou worden gehouden! Een eerste stap in die richting vormde Bourguiba's toetre den tot de Arabische Liga. Nu evenwel de Arabische broeders het Tunesisch staatshoofd de deur zouden kunnen wijzen, vervalt uiteraard gelijktijdig dat chantagemiddel en er zou voor Bour guiba weinig anders meer opzitten dan weer met hangende pootjes bij Parijs terug te keren. Achter het recente vredesvoorstel aan Frankrijk van Ferhat Abbas, de chef van de Algerijnse rebellenregering, meent men in Parijs al de hand van Bourguiba te herkennen. Alleen het herstel van de vrede in Algerije zou de positie van Bourguiba nog kunnen red den. De Tunesische leider heeft zich in het verleden inderdaad tè intiem aan de Algerijnse rebellen gebonden dan dat hij nög langer beide partijen, de Fel- lagha en de Fransen, te vriend zou kun nen houden. Dat zijn persoonlijke posi tie in zijn eigen land inderdaad bij de dag neteliger wordt, meent men ook nog te mogen concluderen uit Bourguiba's verklaringen aan een Amerikaanse journalist, tegenover wie hij de even tuele noodzaak van een dictatoriaal regime in Tunesië dezer dagen open hartig heeft uitgesproken. Hoge prijzen op Haagse postzegelveiling (Van onze Haagse redactie) Op de postzegelveiling in de Haagse Dierentuin zijn wederom mooie prijzen gemaakt. Er was een bijzonder mooi blok van zes van de 15 cent donker-oranje eerste uitgave van Nederland met het portret, van Koning Willem III. Dit blok is on gebruikt, heeft brede randen en rechts de volledige velrand met watermerk- lijnen. Deze grote zeldzaamheid bracht f3600.op. Een blokje van 8 zegels van dezelfde waarde met randwatermerk- lijnen van de z.g. „proef" op ongegomd papier, bracht het tot f1950.—. Verder was er o.a. nog een strip van vjjf exemplaren van dezelfde waarde met brede randen, een hoogst zeldzaam stuk, dat f 1100.opbracht. Nog enige prijzen? Een 5 cent diepblauw plaat 1 met groot stempel Amsterdam (op eer ste dag van uitgifte afgestempeld) f 160.Een 15 cent donker-geeloranje met stempel Terneuzen (eerste oplage) f 130.Een 5 cent eerste kleur plaat 1 op brief met stempel 1851 (een fout, want de eerste zegel werd in 1852 uit gegeven) f 140.—. Een 5 cent blauw met volledig langstempel Fijnaart: f240. een 10 cent karmijn met volledig dag- tekeningsstempel Heerlen 1860: f225. Een 50 cent uit 1867, volkomen postfris met originele gom en prachtige goud kleur bracht niet minder dan f380. op! Voor een collectie Nederland 1852— 1950 met vele zeldzaamheden werd f2950.betaald. Proeven van Neder land en Overzeese Rijksdelen in album haalden f 1250.Verder was er een ver zameling Indonesië 18641950, een zeer uitgebreide prachtige collectie, die f 1450.opbracht en een verzameling Curasao 18731950, praktisch compleet met veel tanding-variaties, waarvoor f 1500.werd betaald. Rechtbank maant O.M. aan: De president van de tetrafkamer van de Haagse Arrondissementsrechtbank, mr. Stoffels, heeft tijdens de behan deling van de strafzaak tegen een jonge inbreker, die al sinds januari in preventieve hqchtenis zat. het O.M. tot meer spoed gemaand btf het voor brengen van strafzaken. In het onderhavige geval had de ver dachte de hem tenlastegelegde feiten welke hy volledig bekent gepleegd in samenwerking met een ander, die voor het uitbrengen van een psychiatrisch rapport naar de observatiekliniek in Utrecht gestuurd werd, terwijl nog een andere betrokkene in deze zaak voor het Gerechtshof terecht heeft moeten staan, reden waarom de dossiers tukken zich niet by de rechtbank bevonden, zodat de behandeling van de zaak tegen de jonge inbreker moest wachten. „Laat voortaan foto-kopieën maken van de dossiers, dan kan dit niet meer voorkomen. Een snelle rechtspleging is van het grootste belang", aldus de pre sident tot het O.M. De verdachte in deze zaak, een 21- jarige kok, had in de nacht van 3 op 4 januari f. 10 gestolen uit een steen fabriek aan de Zonweg te Den Haag en daarna f. 75 uit het offerblok van de r.-k. kerk aan de Wenckenbachstraat, eveneens te Den Haag. De officier van Justitie eiste tegen hem een gevangenisstraf van een jaar met aftrek, waarvan 2 maanden voor waardelijk, met toezicht van de reclas sering en psychiatrische behandeling. Op verzoek van de verdediger, mr. P. van 't Hoff Stolk, stelde de rechtbank verdachte ter zitting onmiddellijk in vrijheid. Uitspraak 28 oktober a.s. Frauduleuze gemeente ontvanger voor rechtbank Voor de Alkmaarse rechtbank heeft terechtgestaan de gemeente-ontvanger van Oude Niedorp. Blijkens de dag vaarding had hy zich gedurende het tijdvak van september '56 tot mei '58 schuldig gemaakt aan verduistering ten nadele van de gemeente tot een bedrag vaji f. 7.983 en ten nadele van de R.-K. Gezinszorg waarvan hij secretaris-penningmeester was, tot een bedrag van f. 7.783. De Officier van Justitie, jhr. mr. A. J. Reigersman eiste 1 jaar en 3 maan den gevangenisstraf met aftrek van de sedert 24 mei in voorarrest doorge brachte hechtenis. Mr. F. Zeiler betoogde, dat zijn cliënt niet gezien moet worden als iemand, die het „goede heertje" uithing. Door zijn snelle carrière was hij de verhouding tussen tering en nering uit het oog ver loren. Hy was soms ook overwerkt. Ver dachte wil het verduisterde bedrag aan zuiveren. Hij is reeds voor leraar Engels gaan studeren. Mede daarom drong pleiter aan op een gecombineerde straf. Uitspraak over 14 dagen. 't Was zo spannend... (Van onze Haagse correspondent) De Haagse rechtbank heeft gisteren de strafzaak behandeld tegen drie jeugdige Hagenaars, die in het jaar 1955 links en rechts inbraken gepleegd heb ben en die daarbij merkwaardig genoeg vrijwel uitsluitend flessen sterke drank buitmaakten. De diefstallen zijn lange tijd onopgelost gebleven. Pas onlangs kwam aan het licht wie de daders wa ren, toen een van de jongelui in ver band met een andere zaak in aanraking met de politie kwam „Was je aan de drank verslaafd?", vroeg de president aan een der daders, een 21-jarige matroos van de Konink lijke Marine. „Neen, we gaven er niets om". „Waarom deed je het dan?" „Omdat het zo spannend was". Precies ditzelfde antwoord kreeg de president van een 19-jarige scholier. „Ik vond het toen reuze avontuurlijk. Nu niet meer. Die tyd ben ik te boven". Tegen de matroos eiste de officier van Justitie een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan zeven maanden voor waardelijk. met drie jaar proeftijd en toezicht. De eis tegen de scholier luidde vyf maanden voorwaardelijk. Als derde man stond terechit een 34- jarige kantoorbediende. Ook hij ant woordde op de vraag „waarom?" dat hy het „leuk" vond. „U bent de snotneuzen- leef tyd nou toch wel een beetje voorbij" repliceerde de president. De verdachte is door deze kwestie een zeer goede baan kwijtgeraakt. Tegen hem eiste de officier een gevangenisstraf van een jaar, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. Uitspraak 27 oktober. Redding van het gevaar alsnog mogelij Inplaats van de protestoptocht, die het .actiecomité 37" in Amsterdam zou houden, maar die door de burgemeester werd verboden, heeft genoemd actie comité gisteravond in de kleine zaal van het Concertgebouw een vergadering ge houden, waarop zes sprekers hun afkeu ring hebben te kennen gegeven over het besluit om de 37 uit Indonesië afkom stige verstekelingen naar hun land terug te sturen. De heer P. Koop, voorzitter van de afdeling Amsterdam van het Vetera- nenlegioen Nederland, betoogde dat de 37 verstekelingen, die thans aan boord van de „Johan van Oldenbarneveldt" op de terugweg zijn naar Indonesië na hun aankomst voortdurend in levensgevaar zullen zijn Hy vond de uitwijzing van deze personen, die enige tijd op de Kruisberg nabij Doetinohem hebben vertoefd, in lijnrechte tegenstelling met de Nederlandse mentaliteit. Mevrouw T. Koster, presidente van de jongerengroep „De jonige leeuwen" keerde zich eveneeru tegen het uit wij- zingsbesluit van de minister van Justitie. In heftige bewoordingen richtte zij zich tot de ruim 100 aanwezigen, toen zij op merkte, „dat de minister de plaats waar toe hij gekozen is, niet waard zou zijn als het genomen besluit zijn opvatting van recht en democratie was" Namens de Stichting „Door de ecu trouw" sprak de heer W. de Vries, betoogde dat er in tegenstelling tot de minister had gezegd, wel degelijk binding bestaat tussen de uitgew verstekelingen en Nederland. Velen zgn. Indische Nederlanders. Hy ho dat de minister alsnog bereid zou een oplossing te vinden om de 37 sonen van het gevaar, dat hen z. a Indonesië te wachten staat, te redi Vervolgens spraken nog de heer Kaya namens de Molukse de heer H Tromp voorzitter Amsterdamse Bond van oud:-B! r Laatstgenoemde vergeleek de metf£ waarop de verstekelingen Kruisberg naar de „Johan van O: barneveldt" waren gebracht met 1 nazi-methoden uit de oorlog. Tot sprak ir. J. A. Manusama, mii1 president van de republiek der 2 Molukifcen zijn afkeuring uit ov« gebeurtenissen rondom de 37 verstf lingen. Ër werd een telegram de Minister van Justitie, waarin klem werd geprotesteerd tegen dienf! slissing. en een telegram aan de 37 stekelingen aan boord van de „Ji van Oldenbarneveldit". verwijderd met WONDEROLIE Weg met onhandige lik- doornringen engevaarlij ke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplek- ken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. Bij zieke kinderen hoort de dokter èn - als ze niet helemaal In orde zijn, hangerig, koortsig of verkou den. als ze pijntjes hebben of onrustig zijn - óók prettige en veilige SINASPRIL zuig- tabletjes. Hetzelfde als de beroemde, van ouds beproef de grote-mensen-tabletten, maar ln speciale kinderdose ring met frisse limonade- smaak. Een oranje Sinaspril- tabletje gaat er zó in en helpt uw kind er zo prettig en vlug weer overheen. Gauw even naar apotheker of drogist, u kunt het morgen al nodig hebben. KINDER- TABLETTEN V 6 I 1 m l SScent I oongenoow] GEVESTIGD IN ELK POSTKANTOOR Dit boekje GRATIS het geheim van een In onze zaak vindt U de bekende Danlon-kousen- Selector. Kousen,pech' wordt vaak veroorzaakt door een minder over wogen aankoop. Kies bij ons zélf Uw nylons. Dat ver lengt hun levensduur. DE WILDE in 't hartje van de stad BREESTRAAT 93, LEIDEN DE ZAAK MET EXTRA SERVICE .Ja, het NIEUWE kleurige boekje „Philij ornamenten" voor betere en gezel liger huisverlichting is verschenen! Het staat vol vondsten en ideëen en toont u heel veel toepassingsvoorbeelden van d prachtige, nieuwe Philips verlichtings ornamenten. Stuk voor stuk zijn ze een lust voor het oog! Philips ornamenten zijn smaakvol, gemakkelij te onderhouden, lichttechnisch verantwoord en... niet duur! NT 18. Plafond-.of wand- ornament met geperfo reerde metalen schaal en j afscherming van draad plastic. Voor kopspiegel- j lamp 100 W. Prijs f 36.- j NT 20. Ornament aan trekpendel met schaal van polyester en schort van draadplastic. Voor „Argenta" lamp tot 150 W. Prijs f 53.50 NX 15. Open glasorna ment van gedecoreerd satijnglas op drievoetje, voor „Argenta" lamp tot 75 W. Compleet met snoer en steker. Prijs f 17.50

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8