m Haag bracht grootse hulde aan an Otterloo, Krebbers en Olof HELIKOPTER AAN DE LIJN DE in de pijp! 4ncertmeesters zijn benoemd tot ader Orde van Oranje-Nassau iperen Wegenwacht gaat thans euw de diensten uitbreiden Opnieuw remise in de tweekamp Deslauriers Koeperman jaargang Woensdag 15 oktober 1958 Derde blad no. 29569 I ovationele huldiging is de jubilerende musici Willem van Otterloo, dirigent, tan Krebbers en Theo Olof, concertmeesters van het Residentie Orkest, ^vond in het Gebouw voor K. en W. te Den Haag ten deel gevallen ter leid van het feit dat xij 25 jaar geleden hun loopbaan als resp. dirigent [en begonnen. Staatssecretaris mr. R. G. A. Höppener deed mededeling l benoeming van het vioolduo Olof-Krebbers in één K.b. tot Ridders in de jtan Oranje-Nassau. Aan dirigent Van Otterloo bracht hU de hulde en dank |i regering over voor zUn uitzonderlijk grote gaven, die tot ver in het buiten- irdrongen. Met het orkest heeft de naam van ons land elders een zeer klank gekregen. I burgemeester van Den Haag, mr. M. T. Kolfschoten, zelde, dat het ivond alles zilver is wat er blinkt, lacht de dank van de ganse mu- jinende bevolking aan de jubile- Imusici over. Zij hebben aan Den grote diensten bewezen. Burge- |r Kolfschoten hoopte, dat de sa cking tussen Van Otterloo, Olof tebbers en het gehele Residentie [nog lang zal mogen voortduren. een waarborg zyn voor wellicht (otere artistieke prestaties en voor bi van het orkest, eigens huldigde Jhr. E. J. van i als voorzitter van het orkest de issen en bood hun een aantal ge en aan. eer J. W. A. Langenberg, directeur fsmmofoonplatenmaatschappijdie i platen van het orkest en van de drie jubilerende musici heeft uitgebracht, bood aan dirigent Van Otterloo een gou den dirigeerstok aan en aan de beide solisten een studiereis van enige weken naar een door hen te kiezen muziek centrum in Europa. -Verder deelde hij mede, dat van de door 12 Nederlandse componisten geschreven muziekvariaties voor dit speciale concert, een plaat zal worden uitgebracht. De voorzitter van de orkestcommissie, de heer H. de Roo, bracht hulde en dank van de orkestleden aan dirigent en concertmeesters. Ook hij sprak de wens uit, dat deze samenwerking, die het or kest tot grote hoogte stuwt, bestendigd zal mogen blijven. Tenslotte sprak de voorzitter van de Vereniging „Vrienden van het Residen tieorkest", mr. D. J. van Gilse, die even eens woorden van hulde en dank uitte Dienstbetoon over 2500 kilometer ndag en 's avonds meer „gele rijders onze Haagse correspondent) [«genwacht van de A.N.W.B. be thans 12% jaar en hoewel dit niet officieel zal worden vormde het feit toch aanlei- voor de aankondiging tijdens I persconferentie in Den Haag dat de „gele rijders" hun ;n op zondag en gedurende de len sterk zullen gaan uitbreiden -a him werk zullen gaan ver met motorfietsen, die een ander aanzien hebben. Een lynde „ombouw" moet name- pechbestrijders van de ANWB bescherming tegen koude en regen geven. iofd van de thans 200 man en jleden tellende W.W. de heer G. iwen, heeft meegedeeld, dat de in het toeristenseizoen (mei :r) een volledige W.W.-zon- it zal invoeren, op een aantal jke routes. Om dat mogelijk te zijn thans 25 nieuwe W.W.'ers ïg genomen, zoekingen hebben aangetoond, zo druk wordt gereden als op zondagen. De bestaande sterkte W.W.-korps is onvoldoende ge- om de pechgevallen op die zon- ille tijdig te behandelen, kites, waarop ook op de zonda- het toeristenseizoen volledige Iwordt verleend, zijn: Amster- ftrecht—Arnhem en Den Bosch; namHaarlemDen HaagRot- hBredaBelgische grens; Am- lutfen—Hengelo; de Zuiderzee- straatweg; GroningenAssenZwolle en NymegenMaastricht. De tweede uitbreiding is die van de avonddiensten (tot 22.30 uur. 's zomers tot 23.00 uur». In deze dienst worden de routes RotterdamBredaBelgische grens en ArnhemNymegen opgeno men. Op het drukke gedeelte Amster damRotterdam bestaat reeds een avonddienst. Na uitvoerige proeven is men thans zover, dat weldra vijf motoren van de W.W.'ers met een ombouw kunnen wor den uitgerust. Geleidelijke uitbreiding ligt in de bedoeling. Het totale door de W.W. „bediende" wegennet is 2500 km lang. Sinds de oprichting heeft de W.W. aam 1.064.773 bestuurders van motorvoertuigen hulp verleend, onder wie byna 40.000 bui tenlanders. Deze hulp betreft niet alleen het verhelpen van technische storingen, maar ook verlening van E.H.B.O., het doorgeven vam telefoni sche boodschappen etc. Ook hebben W.W.'ers spontaan hulp geboden bU vele andere voorvallen: verkeersop stoppingen, boerderijbranden, op hol geslagen paarden, vermiste kinderen enz. voor de voortreffelijke leiding, zowel als voor het muzikale genot dat het orkest en speciaal ook de concertmeesters als solisten en als duo de vrienden van het orkest geven. Dirigent Willem van Otterloo heeft tenslotte namens de drie jubilarissen dankwoorden gesproken en de hoop ge uit, dat het orkest in meerdere mate dan tot dusver ons land ook op het in ternationale podium zal mogen verte genwoordigen. Het programma van dit jubileum-gala concert was hetzelfde als j.l. donderdag in de Stadsgehoorzaal werd uitgevoerd en waarover wij toen uitvoerig schreven. Men heeft orkest, dirigent en solisten een uitbundige hulde gebracht. Na het concert hebben B. en W. van Den Haag het orkest een ontvangst aangeboden in het oude stadhuis. Schiedammer wint 82.000 in toto (Speciale berichtgeving) Tweeëntachtig duizend vyf honderd- zevenenvijftig gulden, dat is het enorme bedrag, dat de heer W. Brand uit de Grofbaan in Schiedam wellicht over enkele dagen zal ontvangen van het Toto-comité van de KNVB, omdat hy in de jongste voetbalpool veertien van de vijftien uitslagen goed geraden heeft. Tot en met zondagavond waren er maar vijftien mensen met dertien goede uit slagen bij de KNVB bekend, doch maandagochtend meldde zich de heer W. Brand. Een kans dat Brand over troffen wordt, is wel zeer gering. Wij hebben de heer Brand in zijn wo ning aan de Grofbaan opgezocht en hem onze gelukwensen aangeboden. Hoe was de eerste reactie? Daar kan mijn vrouw beter op antwoorden, zegt hy „Wel", zegt mevrouw Brand, „hy zat zo bij de radio zijn uitslagen te con troleren. toen hij ineens een beetje bleek werd en sullig zei: „Ans, ik heb veertien uitslagen goed „Ik weet haast niets van voetbal af. Ik vul mijn poolformulier altijd op goed geluk in en wonderwel heb ik haast al tijd tien uitslagen goed." Het enorme bedrag komt wel op de juiste plaats en op het juiste moment. De heer Brand was met ingang van zaterdag namelyk werkloos geworden. Hy is ijzerwerker van beroep en on danks de gelukkige boodschap is hij de hele maandag druk bezig geweest met solliciteren naar een nieuwe betrekking. Rustig stilzitten zal het echtpaar Brand dus niet, ook mevrouw Brand werkt, in een lijstenfabriek in Vlaardingen, en ook zij is niet van plan haar werkkring op te geven. Wat zal ze dan wel met het geld gaan doen? Het echtpaar Brand woont in een afgekeurde woning. De huur is dan ook maar f. 3,25 per week. Het huis staat zichtbaar scheef (wij wonen niet in nieuwbouw, maar in scheefbouw!) en onder de vloer staat wel een halve meter water, aldus de heer Brand. Het eerste luchtkasteel, dat voor de heer en mevrouw Brand dus werkelykheid zal worden is een eigen huisje. Geen nieuwbouw echter, doch ergens in een van Schiedam's eenvou dige buurten. Dan is een van de grote wensen een televisietoestel, dat dus ook binnenkort gekocht zal worden en bovendien is de heer Brand van plan SCHAKEN Schaak - Olympiade Reeds geruime tijd voor het begin van de vierde ronde van het Fide-lan- d en toernooi te München was het duide lijk dat de ontmoeting tussen Rusland en Zuid-Slavië in de finale-groep de meeste belangstelling zou trekken. De toeschouwers verdrongen zich achter de touwen, die de schaakmeesters van het publiek scheiden en ook de demonstra tieborden hadden volop de aandacht. De Russen verschenen zonder Botwin- nik en Smyslov, hetgeen men hier merk waardigerwijs sinds enige tijd, alge meen als hun sterkste opstelling be schouwt. De Zuid-Slaven hadden aan Fuderer de voorkeur gegeven boven Ivkov. De ontmoeting had evenwel een vrij teleurstellend verloop. Evenals in de wedstrijd Rusland-Amerika, eindigden alle partijen in remise. In de Nederlandse ploeg welke tegen Columbia uitkwam had ditmaal Don- ner een rustdag gekregen, welverdiend overigens. In de ochtenduren had hy op onnavolgbare wijze zijn afgebroken par ty tegen Sliwa (Polen) remise gemaakt en het scheelde maar ©en haar of hij had nog gewonnen ook. Gisteravond was Roessel aan het vierde bord het eerste klaar. Hy ver dedigde aich met een Ben-Onl-opstel- ling tegen de opening van zyn tegen stander Martin. Hoewel Roessel goed uit de beginfase kwam. kon hij toch tegen de kundige verdediging van de Colum- biaan geen voordeel behalen, na 18 zet ten werd de vrede getekend. Kramer ondernam met wit spelend wel energieke pogingen om iets tegen de Stonewall-opstelling van De Greiff te bereiken, doch ook in deze party kon GYMNASTIEK Nederland gaat in Deventer turnen tegen België De traditionele landenwedstryd tus sen de herengymnasten van Nederland en België wordt zondag a.s. in de Bui ten sociëteit te Deventer gehouden. De Belgen, die vorig jaar gehandicapt waren door het niet meedoen van hun veelvoudige kampioen Marteaux en het uitvallen van nog twee goede turners hebben er alles op gezet om de neder laag van Ath uit te wissen en zich zeer goed voorbereid. Ze komen met hun sterkste ploeg uit, waarin de bekende turners Marteaux, Mus en Hous een sterke kopgroep vormen en ook de ove rige drie turners van behooriyke klasse zyn; de Nederlandse ploeg die bestaat uit Klaas Boot jr.. Jaap v. d. Sande, Willy Jaegers, Joost Blits, Gerrit van Galen en Gerard Sallé zal op krachtige tegenstand stuiten. Vermoedelijk is de Nederlandse ploeg iets homogener en ligt daarom een overwinning op onze Zuiderburen in de iyn der verwachtingen. WATERPOLO De Leidse Watervrienden waren in de weds try d tegen BZC sterk in de meer derheid. De rust ging in met een 20 voorsprong. Doelpunten van Arend Jon ker en Joop v. d. Hulst. Na de hervat ting ging het by BZC iets vlotter, maar tot doelpunten kwam de thuisclub niet. By de Leidse Watervrienden gelukte dat beter en door treffers van Joop v. d. Hulst (2x) werd de eindstand 04. om een scootmobile te kopen. Niet te vergeten is echter ook de hobby van de heer Brand, het fotograferen. Hy be schikt al over een goede reflexcamera en nu is hij van plan om nog een klein- beeldcamera en vergrotingsapparatuur aan te schaffen. En mevrouw Brand krygt een bontjas Goedkope" horloges in Venlo geregelde verschijning van vele e mannen en vrouwen, die hun en komen doen, heeft Venlo in atste tijd ook tot het jachtge- gemaakt van allerlei handelaars geregelde goederen. Vooral de leden in „goedkope horloges" actief en dat er muziek in deze he zit blijkt uit de schatting van enlose politie dat er 30 tot 40 dergelyke venters aan het werk lampen voorbijgangers aan op vooral Duitsers, die gemakkei yk laar zijn aan de lasten welke ze en, en doen verleideiyke aan- :n. Fraai uitziende uurwerken met armband en al geoffreerd 'Ijzen van rond f30.waarbij tordt gesuggereerd, dat het hier flwaar betreft, waaraan een valt te halen. Ook in café's een levendige handelsaktiviteit ld. Te laat ontdekken de kopers dat zij horloges van inferieure It hebben gekocht, welke met uldens al genoeg betaald zouden weest. i enige venters is proces-verbaal akt. maar blijkens de voortge- aktyken beschouwen de anderen fen maar als een verlichting van fcurrentie. Deens geschenk v Nederlandse Marine evelhebber der zeestrydkrachten, miraal H. H. L. Pröpper zal op foer, by het Nederlandse vloot- aan Kopenhagen ter herdenking «lag by de Sont 300 Jaar ge- een geschenk ontvangen ter lag van de Nederlandse hulp geblokkeerde Kopenhagen, leschenk bestaat uit een stuk tot, afkomstig van het vlagge- ►Brederode" van Admiraal De 'et schip zonk 300 Jaar geleden tóe de slag voor de kust by lr. 'rakstuk is versierd met een tógei afkomstig uit de slag. Opvolger n de heer Van Sleen pvolger van wylen de heer H. komt op de lijst van de vor mr. H. B. Engelsman, te ®L die vorzitter is van het ge- uid-Holland van de P.v.d.A. De Welsman is ook lid van de ge- ttad te Schiedam. l?t in het voornemen van de lisman, zo hij benoemd ver- *ordt, in de Tweede Kamer zit- aemen. (Van een onzer redacteuren) Een helikopter die als een hondje aan de Ujn gehoorzaamt aan de beve len van zijn baas trok gisteren op het vliegveld Zestienhoven by Rotterdam de belangstelling van vele militaire en burgelyke geïnteresseerden. De Sikorsky Aircraft demonstreerde namelijk met het nieuwste type van haar befaamde helikopterindustrie, de S-58, waarbij een nieuwe vinding voor de bestuuring van het toestel op lage hoogte door iemand op de grond ge toond werd. Het toestel kan men een vliegende kraan noemen met een ongekende wendbaarheid en soepelheid, een toes tel waarmee men bij wyze van spreken kan lezen en schrijven. De byzondere besturing van de grond af geschiedt door een enkel touw, dat uit een buiten boord aangebouwde apparatuur hangt. Deze apparatuur is verbonden met het normale besturingsapparaat. Door kleine rukjes aan het touw kan men het toes-1 tel van de grond af naar voor, achter, links of rechts leiden. Een automa tische piloot laat het toestel desge wenst zeer nauwkeurig op geiyke hoogte vliegen, ook zeer dicht by de grond. Deze combinatie van mogelijkheden maakt de S-58 tot een ideale hysinstal- latie. De S-58 kan hierdoor zeer nauw keurig zonder tydverlies en dus ook zonder brandstofverlies boven een vracht gebracht worden, veel sneller en nauwkeuriger dan de piloot dit van uit het toestel zou kunnen doen. Het hefvermogen van het toestel bedraagt 2275 kg., en deze vracht kan met een kruissnelheid van 157 km. per uur over 275 km. worden vervoerd. Ook kunnen er 12 tot 18 passagiers in vervoerd worden. Bij de demonstratie van gisteren werd de fantastische wendbaarheid duidelyk getoond. Er werden „stunten'' met het toestel uitgehaald, die zelfs by eigen waarneming onwaarschijnlyk leken voor een vliegtuig. Het toestel dartelde door de lucht, vooruit, achter uit, draaiend, alsof het een veertje was waar de wind mee speelde. Bijgaande foto toont een lid van het grondpersoneel met de helikopter aan het lijntje als een gehoorzaam hondje. Op „Zestienhoven" was by de de monstraties ook aanwezig mr. Serge Sikorsky, een zoon van de grondlegger van de helikopterindustrie Igor Sikor sky. Hij vertelde dat deze nieuwe vin dingen een omwenteling in het trans portwezen kunnen betekenen. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk met het toes tel in de fabriek vervaardigde delen van huizen kant en klaar in elkaar naar de plaatsen van bestemming te brengen. In Amerika wordt intussen gewerkt aan vier nieuwe typen toestellen, de S-60 tot en met S-63. De S-60 wordt een kraanhelikopter, die een hefvermogen van vyf ton krygt. De andere types worden toestellen met twee motoren. De prijs van de S-58, waarvan de fabriek er al ruim 800 heeft afgeleverd, bedraagt in Nederland ongeveer 1 mil- I ioen de Zuidamerlkaanse tegenstander zich behoarlyk staande houden. Op de 29ste zet was de remise een feit. Het verging Van den Berg tegen San chez in een Spaanse partij aanvankelijk goed. In het middenspel vergiste hy zich eohter eenmaal, hetgeen hem op het verlies van tempi en later van een pion kwam te staan. Desondanks bereikte ook hy remise. Prins bouwde tegen Cuellar stevig aan zyn vierde zege in successie. Het was een Slciliaanse party waarin onze landgenoot wit had. Via kwaliteits winst kwam hy een volle toren voor te staan. Hoewel Prins in de afgebroken stelling een redelijke kans op winst heeft kan men Cuellar kleine remisekansen niet ontzeggen. Na de vierde ronde luidt de stand: Finale-groep: 1. Zuid-Slavië 11 pnt.; 2. Argentinië 10 pnt. en 1 afgebroken party; 3. Rusland 10 pnt.; 4. Tsjëcho- Slowakije 9 pnt. en 2 afgebroken par tyen; 5. Ver. Staten 9 pnt. en 1 afgebro ken party; 6. Spanje 8% pnt.; 7. Oos tenrijk 8 pnt.; 8, West-Duitsland 7% pnt. en 1 afgebroken party; 9. Bulga rije 5 pnt. en 1 afgebroken partij; 10. Zwitserland 4% pnt. en 2 afgebroken partyen; 11. Engeland 412 pnt. en 1 af gebroken party12 Oost-Duitsland 4 pnt. en 1 afgebroken party. Classificatie-groep A: 1. Hongarije 11% pnt. en 1 afgebroken party; 2. Ne derland 10% pnt. en 1 afgebroken par ty 3. Zweden 8 pnt en 2 afgebroken par tijen 4/5. IJsfland en Denemarken beide 8 pnt. en 1 afgebroken party6 Colum bia 7% pnt en 1 afgebroken party; 7. Israël 6% pnt. en 4 afgebroken partyen; 8. Polen 6 pnt. en 1 afgebroken party9. Canada 5% pnt. en 4 afgebroken par tyen; 10. België 5 pnt en 4 afgebroken partyen; 11. Finland 3% pnt. en 4 afge broken partyen; 12. Frankryk 3 pnt. en 4 afgebroken partijen. (advertentie) Verstoorde rust... maar. Douwe Egberts COOPVAERT zachte geurige pijptabak ffij Wereldkampioenschap dammen Deslauriers had in de achtste partij van de tweekamp tegen Koe perman, die gisteravond in Apel doorn is gespeeld, na zijn ervarin gen van de vorige avond kennelijk geen lust zich opnieuw als acro baat op het slappe koord te be geven. Bij de 50e zet werd na vier uur spelen tot remise besloten. De vele toeschouwers, die waar schijnlijk voor een groot deel waren afgekomen op de sensaties van de vorige dagen, hebben zich wellicht wat teleurgesteld gevoeld bij het volgen van deze achtste partij. Deze was heel wat minder sensationeel. Deslauriers speelde snel, maar rustig en ook Koeperman pakte de zaken wat kalmer aan. De party van deze avond was uit zuiver strategisch oogpunt echter een van de beste die beide grootmeesters hebben laten zien. Alhoewel Deslauriers de opening weer op een grillige manier behandelde kon hy het spelbeeld nu toch in normale banen houden. PARTIJVERLOOP Wit: Koeperman zwart: Deslauriers 1. 3.2—28 19—24 2. 3127 (de stereotiepe voortzet ting van Koeperman ln dit soort spel. Dat het echter ook geen recept voor alle kwa len is, wordt nu door ae Canadees aan getoond 2. 17—22 3. 28x 17 11 x31 4. 36x27 18—23 (dreigt nu een goede ontwikkeling te krijgen met 2329, 2430 enz.) 5. 34—30 16—21 6. 30x28 21 X 23 7. 37.-32 13—18 8. 41—37 1419 9. 4641 ÏO—14 10. 40—34 510 11. 41—36 611 12. 4440 11—17 13. 5044 9—13 14. 32—27 19—24 15. 34—29 23 X34 16. 39 x 19 14x23 17. 37—32 10—14 VOETBAL Stout plan van Rijswijk (Speciale berichtgeving) Naar wy vernemen zou het in de be doeling van de voetbalclub „Ryswyk" liggen om in de komende bondsverga dering van de KNVB een voorstel ter tafel te brengen dat onder de semi- profclubs in den lande nogal enige dei ning zal veroorzaken. „Rijswyk" zou namelyk willen, dat de semi-profclubs geleidelyk aan hun staart van ama teurs gaan verliezen. Een jeugdgroep voor eigen kweek en verder niets. Dit om de aanwas van amateurverenigingen te bevorderen. Want menige jongen die de voetbalsport wil gaan beoefenen, geeft thans de voorkeur aan een club, waar zo mogelyk later geld is te ver dienen. TENNIS De Belgische tennisploeg, die op 24, 25 en 26 oktober in Rotterdam in de eerste ronde van het toernooi om de Koning Gustaaf-beker tegen Nederland zal uitkomen, bestaat uit: Brichant, Froment, De Gronckel en Bruloot. De Nederlandse ploeg is nog niet de finitief samengesteld. Koersen Hilversum De uitklagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Prijs der Welwlllenden: 1. X Mieke Hol- landta (W. H. Geersen) (1.32.9); 2. Xal- elue; 3. Xaudro S. Tot.: w. f 1.90; pl. f 1,90, f,60; koppel f 5,40; cov. f 4.50. Kalman-prij6: eerste serie: 1. Souveralne Maire (H. C. ten Hagen) (1.25.3); 2. Thea Drabbe; 3. Vita Klnley. Tot.: w. 112.80; pl. f2,60. 2,—, 1,80; koppel f 15.40; cov. 15,40. Tweede serie: 1. Us Erebus (J. Hof) (1.28.6); 2. Uno Pronto; 3. Sllvana Han over. Tot.: w. f3.20; pl. f 1,90, 2,20; kop pel f12 10; cov. f4,30. Graf in Maritza-prils1. Valuta (M. Ver- iv) (1.31.0); 2. Victor van Oranje; 3. fcher's Lady G R. Tot w. f 1.90; pl. f 1.30, 3.40, 1.70; koppel f7.30; cov. f23.20. Czardafürstln-prijs; 1. René M (Th. H. Klarenbeek) (1.26.9); 2. Reine du Malre; 3. O Laplze K. Tot.: w. f2,40; pl. f 1,40, 2,10; koppel f9.cov. f4,60. Vellchen von Montmartre-prijs: 1. Slrona (N. J. Bloemsaat) (1.23.9): 2. Rose Marie; 3. Rina Gav. Tot w. f2.40; pl. f 1.30. 2.—, 2,70; koppel f5.90: cov. f8.90. Kalman-prijs: finale: 1 Souveralne Maire (H. C ten Hagen) (1.25.8). 2. Up- ?er Ten; 3. Us Erebus. Tot.: w. f3.20; pl. 1.20. 390. 1,60; koppel f22,60; cov. f9,50. Totale omzet f 67.105,50. (Zwart Is dit keer met zeer bevredigend spel uit de opening te voorschijn ge komen) 18. 44—39 19. 33—28 20. 28 x 19 21. 39—33 7—11 -10 14x23 11—16 (hier schelden zich weer de Canadese we gen van de Nederlandse. Ons lijkt de konsekwentle van het voorafgaande eer der 21. 2722 om Iets tegen de witte lang vleugel te ondernemen) 22. 4339 39 23 49—43 1— 7 24. 3530 20—25 25. 3328; 25x34 (De eerste 25 zetten gingen voor wit lr 55 minuten, terwijl zwart slechts 28 mi nuten gebruikte) 26. 28 X 19 13 X 24 27. 39x19 914 (en niet 1822 geiyk algemeen werd ver wacht) 28. 38—33 29. 43—39 30. 42—38 14x23 8—13 17—22 (dit is een zet, die dus tien zetten te laat komt en de waarde van de aanteke ning by zwarts 21e zet nog eens onder streept) 31. 39—34 32. 36x27 33. 4843 34. 33—28 35. 28 X 19 22x31 12—17 7—12 13x24 lële zet. die voor goed uit- 36. 40—35 (de aanvalspoglngen via schakelt. Dat heeft Deslauriers dan toch maar weer bereikt) 36. 10—14 37. 4339 1419 (zwart heeft nu het Initiatief geheel overgenomen, geiyk zo vaak het geval is na een afgeslagen aanval) 38. 3430 (ziet bytyds het gevaar van het achterblijven van een stuk op 45 en speelt daarom niet 4741. Hy heeft minder angst voor 1722 dan voor 15— 20, 25 enz) 38. 15—20 19—23 24—30 23—28 18 x 9 (een grote ruil. die een gelijkwaardig eindspel toelaat) 12—10 8—13 17—21 18—22 13 X22 22—27 913 30. 30—25 40. 25x 14 41. 35x24 42. 32x23 43 3933 44. 47—41 45 4540 46. 38—32 47. 27 x 18 48. 32—28 49. 4823 50. 3329 (remise gegeven). De stand ls nu 88. Leidse Damvereniging Voor de hoofdklassecompetitie speelde LDV II tegen het sterke DCL I. Het werd een zeer spannende wedstrijd, waarby de beslissing, door enkele fout- zetten, pas laat in de avond ten gunste van DCL I viel (812). Het le-tiental der LDV-ers kwam uit tegen KWZ I en won volgens de ver wachting met 164. De uitslagen luiden: I. Teleng (LDV II)—P. Olivier (DCL I) 20; J. ZaalbergW. F. Olivier 11; M. BrinksF. Laterveer 02; J. Dreef W. v. d. Blom 0—2; W. Kleyn—C. J. Hakemuller 0—2; L. K. v. d. Vlist^W. v. d. Reyden 0—2; P. Marck—W. Nyen- hule 20; A. SladekJ. Slingerland 11; J. M. E. MasurelH. Brouwer 20; C. KlinkenbergJ. de Vink 02. J. H. v. Leeuwen (LDV I)—. Dubbe- laars 20; W. HeemskerkJac. de Best 20; W. J. KleynA. v. Duy ven voorde 20; J. KlinkenbergP. v. Duy ven voorde 20; I. LaterveerChr. Heems kerk 2—0; B. SlechtenhorstP. Mey- vogel res. 20; Th. UittenbogaardT. v. B eel en 2—0: P. v. d. Stel—B. v. RJjn 02; E. KlinkenbergA. Koning 2—0| A. ter Haar res.A. Kiewiet 0—2. Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude en Jonge duiven vanaf St.-Ghislain-Homu. Aantal vo gels 883, gelost te 7.50 uur met z.o. wind. Nulpunt 196.62 km. Ie duif te 10.20.20 uur. Uitslag: E. Smit 1; N. Oudshoorn 2, 25; A. v. Helmond 3; mej. Brederode 4; J. Passchier en zn. 5; G. v. Albada 6, 14; C. v. d. Pluym 7; F. v. Heusden 8, 40; L. Bax 9. 41; C. v. d. Berg 10, 22, 30. 34; J. v. d. Niet 11. 13, 23. 32; C. v. Cleef 12; P. Mooten 15; J. de Ridder 16, 43; P. v. Wissen 17; Borsboom—Drenth 18. 36; A. Boot 19; A. Mooyekind 20; G. Duin dam 21; A. Ruigrok 24; J. Boon 26; W. Ravensbergen 27; M. Jongeleen 28; W. Hoogervorst 29; P. Warmerdam 31; A. Kleiweg 33: P. v. d. Assem 35, 42: A. Dysselbloem 37: Th. Steen voorden 38; W. Zonneveld 39; L. de Ridder 44; J. Wolters 45, 49; L. Klein 46; P. Groenen- dyk 47, 48; P. Borst 60.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7