Laatste Berichten Demonstratie op het Forum in Algiers STADSNIEUWS Pausen van 12 tot 106 jaar....! firn; Beurs van Amsterdam WOENSDAG IA OKTOBER 1958 Plechtige Requiemmis voor overleden Paus De aartsbisschop van Utrecht, mgr. I Alfrink heeft vanmorgen in de Sint icobskerk te 's-Gravenhage een pon- ficale Reqiemmis opgedragen voor de elerust van de overleden Paus Pius XII H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. rins Bernhard waren vertegenwoordigd nor H. M.'s grootmeester mr. G. C. D. iron van Hardenbroek en de adjudant in Z. H. K. de Prins, luitenant ter eerste klasse W. H. Kuyck. De echtige mis werd voorts bijgewoond jor de voorzitters der beide Kamers in de Staten-Generaal, de minister- :esident dr. W. Drees, de ministers imkaldeiv Cals, Witte, Klompé en elaers, het corps diplomatique en het ederlandse Episcopaat, de gevolmach- gd minister voor de Nederlandse An- len de heer Lampe, de staatssecreta- ssen Van den Beugel, Schmelzer, oppener en Moorman en vele andere «rgeiyke en kerkelijke autoriteiten. A.R. Partij Convent op 25 oktober te Arnhem Het Party Convent van de AR-party II ditmaal op zaterdag 25 oktober as. 10.30 uur v.m. in Musis Sacrum te rnhem worden gehouden. Tijdens de middagvergadering zal aan ere-voorzitter van het Centraal omite, dr. J. Schouten, ter gelegen- eid van diens 75ste verjaardag en ede naar aanleiding van zyn aftreden s lid van de Raad van State een indel opstellen worden aangeboden. Euromarkt en tuinbouw Grote mogelijkheden (Van onze Haagse redactie) De nieuwe voorzitter van het produkt- thap voor groenten en fruit de heer J. A. M. van Arcken, heeft te Den aag tijdens de eerste vergadering, die j presideerde, gesproken over de moge- kheden, die de Euromarkt onze tuin- iuw biedt. Het verdrag voor de Europese Econo- ische Gemeenschap zal, zo zei de heer in Arcken, van grote invloed zijn op de ederlandse tuinbouw. Door bepaalde lerplichtingen zullen automatisch de rensbeperkingen verdwynen maar geluk en dit geldt zeker voor de linbouw zün er middelen in het ver- rag aangegeven, om de gevolgen van et wegnemen van deze belemmeringen verminderen. Deze middelen, o.a. de inimumprijzen, zün weliswaar'van tü- elijke aard, maar binnen afzienbare jd zullen wy ermee worden geconfron- erd. Voorop staat, dat een gemeenschap- tijk land- en tuin bouwbeleid tot stand <oet worden gebracht Op de gemeen- happelijke markt is'zeker een goede aats voor de prod likten van de Neder- rxtee tuinbouw, maar daarvoor zal van ederland grote inspanning worden ereist. Volgens de heer Mansholt, vice- orzitter van de Europese commissie eeft ons land zelfs een voorsprong ten izichte van andere landen, omdat wy P.B.O. kennen. De heer Van Arcken rtrouwde erop, dat door samenwer- ng van werknemer en werkgever van elt, handel en industrie, de Nèder- ndse tuinbouw gediend zad worden. ievaar voor St. Laurenskerk (Speciale berichtgeving) Aan de zuideiyke gevel van de grote St.-Laurenskerk te Rotterdam, rechts n de toren is men begonnen met het uwen van een stalen stelling. Dit et ten behoeve van de restauratie laar van het slopen van het hele venstuk van deze gevel. Met deze braak heeft men niet langer durven ichten. want de tydens het heien in omgeving, in de kerkmuur opge- eden scheuren zyn steeds breder ge- irden. Het gevaar voor instorten van muur is evident. elgische hostesses in dienst van de K.L.M. (Van onze Haagse redactie) Het bestuur van de wereldtentoonstel ling in Brussel heeft de KLM bena derd over de mogelijke in dienstne ming van 12 Belgische jongedames, die thans als hostesses dienst doen op de Expo. De KLM heeft het aanbod in beraad genomen. De maatschappij zal de hostesses beoordelen op haar ge schiktheid om in het korps stewardes sen te worden opgenomen. Aangenomen mag worden, dat de (lgische hostesses in principe wel de iste eigenschappen bezitten, die de chtstewardess moet hebben. Alvorens Brussel te worden aangesteld, zun zy ïerp geselecteerd. Haar geschiktheid i als gastvrouw op te treden, hebben hostesses op de wereldtentoonstelling, deze week wordt gesloten, bewezen. De KLM moet evenwel in eerste stantie bekyken, in hoeverre er be- lefte bestaat aan uitbreiding van het irps stewardessen en in hoeverre even- ele vacatures niet kunnen worden ingevuld uit het binnenlandse aanbod. Morgen Kamerdebat over de 37 verstekelingen (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag (juffrouw J. J. Th. ten Broecke oekstra (VVD) verlof verleend de mi- ster van Justitie te interpelleren de 37 naar Indonesië terugge- nurde verstekelingen. De interpellatie J morgen worden gehouden. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 14 oktober Groenteveiling: bospeen (per 100 bas) ~25; bloemkool A (per 100 st.) 2131, (m B 1018: wasp een B export (per st) 22.60. idem binnenland (per kist) -2,80; andijvie 8,2010,50; knolselderie xr 100 st.) 915; groene kool 9,4010; de kool 813; sperziebonen 5965: eekpeen (per kist) 1.50—1,70. RIJNSBURG, 14 oktober Prijzen bra: TroschrysantenW. Hope 7089; Shirley 50—70: Horwood 4568; latsworth 38—60; Samaria 4046; Shlr- 7 Crème 3758; Peter Pan 5074; Mos- ilto 20—33; Bright Eye 18—29; Bunty 1—31; Corona 4563; Delight Pool 50— >-72; Normandie 3962 per bos. Geplo- m Chrysanten; Migoli 1316; South luk 1620; Champion 1517 W. Hope 1—14; W. Hamond 1316; Millersdale 1—14; Evelyn 13—16; Day Dream 2—14; merlkaanse Anjers; Sim 1316; Lucky Irlke 1214; Harvest Moon 1618; Re- na 1215 per stuk. Elta 1625 per bos. "imax 2036; Anemonen 56.40 p. 100. WOERDEN, 15 oktober Kaasmarkt; an voer 146 partyen: eerste kwaliteit s=A. Het Comité voor openbaar welzijn voor geheel Algerije en de Sahara heeft de bevolking opgeroepen morgenmiddag om 15.00 uur (Ned. tyd) te demonstre ren op het plein voor het regeringsge bouw te Algiers. Tevens besloot het tot het uitroepen van een algemene staking op dat tijdstip. Op het plein. Forum genaamd, wer den op 13 mei betogingen tegen de rege ring ln Parijs gehouden, welke leidden tot oplichting van de beweging voor openbaar welzijn. JEUGDNATUURWACHT Zoals bekend Is onlangs en Jeugdna- tuurwaohtcomitó ln onze stad opgericht. De heer A. Bogaard, Rijksinspecteur van het Lager Onderwy6, heeft het voorzitterschap van dit comité op zich gnomen, terwyi de heer H. Oudman, inspecteur van politie, als waarnemer zitting in dit nieuwe comité heeft. In een gistermiddag gehouden verga dering van het comité werd om. beslo ten om op donderdagmiddag 6 novem ber in de aula van de Ulo-school aan de Asserstraat, een voorlichtlngsbyeen- komst voor onderwyzers van de veer tien sdholen ln het zuiden van de stad, waar men met de actie wil beginnen; te houden. Rampchauffeur veroordeeld (Van onze Haagse redactie) Het Haagse Gereehtshof heeft een hechtenisstraf van een half jaar en één jaar ontzegging van de rijbe voegdheid opgelegd aan een 34-jarige chauffeur, uit Dordrecht, die schul dig werd verklaard aan het ramp zalige verkeersongeval bij Hendrik- Ido-Ambacht, waar in de nacht van 4 op 5 mei j.l. een door hem bestuurde bestelauto met classificeerders, onder weg van Pernis naar Dordrecht, in aanrijding kwam met het betonnen muurtje langs een viaduct. Bi1 dit ongeluk kwamen zes arbeiders om het leven. Zeven inzittenden, o.w. de bestuurder, werden zwaar bewond. Bewezen verklaard werd dat ver dachte voor deze ramp verantwoordelijk is geweest, doordat hij o.m. door het maken van overuren extra te verdie nen in zeer oververmoeide toestand is gaan chaufferen, nadat hij bijna 23 uur achter elkaar had gewerkt. Om by controle niet tegen de lamp te lopen voor ontduiking van het rytijdenbesluit, had de chauffeur herhaaldelijk zijn rij- boekje vervalst. Hiervoor werd hij nog eens tot f.25.boete veroordeeld. Op de vroege ochtend van 5 mei reed hy een ploeg arbeiders naar Dordt, die de afgelopen nacht bezig waren geweest met het schoonmaken van B.P.M.-tanks te Pernis. De verdachte, die de gehele nacht had meegewerkt, moet zo moe zyn geweest, dat hy achter het stuur van de bestelauto in slaap viel en verzuimde de booht in de weg te nemen. De ex-werkgever van de chauffeur, een 40-jarige Dordtse classificeerdersbaas, tegen wie de procureur-generaal drie maanden hechtenis gevorderd had, werd door het gerechtshof vrijgespro ken van schuld aan dit ongeluk. In het dok van Wilton Feyen- oord waar de „Willem Ruys" op het ogenblik ligt voor een uitgebrei- de revisie en modernisering staan ook de beide grote schoorstenen, welke van boord zijn gehaald. Zij worden iets verlengd en van binnen met verschillende technische voor zieningen uitgerust. Vinger verbrijzeld OM DE VERZEKERING.... De Hoge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van een 45-jarige verte genwoordiger uit Venlo-Blerik, die met een hamer zün rechter wysvinger heeft verbrijzeld om daarvoor f. 7500 van een verzekeringsmaatschappü te kunnen innen. Hij is door het Hof in 's-Herto- genbosch tot 9 maanden gevangenisstraf j veroordeeld, nadat hy in eerste instan- tie door de rechtbank te Roermond was 1 vrygesproken. VER. „ONZE LUCHTMACHT" KONINKLIJK Minister Staf heeft vanmorgen in zyn departement ontvangen de heren H. Ch. E. van Ede van der Pais, voor- zitter en E. Talstra, secretaris van de vereniging „Onze Luchtmacht". Tydens deze ontvangst heeft minister Staf medegedeeld, dat H.M. de Koningin aan de Vereniging „Onze Luchtmacht" het predikaat „Koninkiyke" heeft ver leend. GERARD HORDIJK OVERLEDEN. Te Amsterdam is vanochtend in de leef tyd van 59 jaar overleden de kunst schilder Gerard Hordyk. Hy genoot be kendheid als muurschilder en ontwerper van toneeldecors. Hy was redacteur van het maandblad „De Kroniek van Kunst en Cultuur". Dodelijk ongeluk in Lisse Gisteravond had by de Rbkstuin- bouwschool een ongeluk met dodeiyke afloop plaats. De heer Braakhekke, uit Oegstgeest, leraar aan de avondcursus voor de bloembollenteelt, verliet met zyn bromfiets het terrein van de school en stak de weg over om de richting Oegstgeest te nemen. Hy werd door een auto gegrepen en zeer ernstig ge wond. In een ziekenhuis is hy later overleden. Goud en deviezen op recordhoogte BIkens de verkorte weekstaat van de Ned. Bank per 13 oktober werd f 32,6 miljoen aan de netto deviezenreserve toegevoegd. Hierdoor werd een nieuw hoogtepunt bereikt. Goud- en deviezen tezamen stegen van f 5039,2 miljoen tot f 5071,8 miljoen. Het goud bleef onver anderd. De convertibele deviezen ver meerderden van f 842,4 miljoen tot f848.2 miljoen. Rode rijst voor Indonesië Indonesië zal dit jaar nog 75.000 ton lijst uit de Chinese Volksrepubliek importeren. In totaal zal Indonesië dan in 1958 170.000 ton rijst van com munistisch China hebben afgenomen. De overeenkomst voor deze aanvullen de levering, waarvoor een prys Is vastgesteld van 43 pond sterling per ton, is vandaag in Djakarta getekend. In september sloot de Indonesische regering een overeenkomst met de Sovjet-Unie voor de aankoop van 200.000 ton Russische ryst. De totale rystinvoeren van Indonesië zullen dit Jaar 70.000 ton bedragen. Minister Maengkom gewond De Indonesische minister van Jus titie Maengkom, die deel uitmaakt van de regeringsmissie welke een rondreis maakt door het op de opstandelingen heroverde gebied van Noord-Celebes, werd met twee van zijn medeleden van deze missie gewond, toen de auto waar- In zy gezeten waren, naby de haven plaats Bitoeng slipte en over de kop sloeg. Een vierde inzittende, een amb tenaar van het Ministerie van Justitie, kwam om het leven. Verdachtmakingen tegen Amerikaans officier Het nationalistische party-orgaan „Soeloeh Indonesia" in Djakarta heeft vandaag de beschuldiging geuit, dat de Amerikaanse kolonel Higgins een sehuilplaats zou verlenen aan de voormalig© kolonel Dahlan Djambek, de minister van Binnenlandse Zaken in de „revolutionaire regering" der opstandelingen. Tevens wees .Soeloeh Indonesia" kolonel Higgins aan als de officier, die de neergeschoten Ameri kaanse vlieger Lawrence Allen Pope naar de opstandelingen zou hebben overgeplaatst. Kolonel Djamber zou reeds twee maanden lang onder be scherming van Higgins staan. Voorts meldde „Soeloeh Indonesia", dat op de luchtbasis „Clark" 27 volge lingen van de opstandelingen tot vlieger of voor andere functies in vliegtuigen zouden worden opgeleid, en dat op de zelfde basis tal van toestellen van de opstandelingen staan. Hiertoe behoren B-29 en B-26 bommenwerpers, alsmede enkele Mustang-gevechtsvliegtuigen. Amerikaanse uitvinding van apparaat voor superrader Het Amerikaanse leger deelt mee, dat drie modellen in werking zUn van een superradar-apparaat, „Fescanar" ge naamd, dat „een der belangrükste ont wikkelingen in de elektronische ontdek king sedert de uitvinding van radar" wordt genoemd. Het apparaat, waaraan tien jaar Is gewerkt, is driedimensionale radar welke tegeiyk de hoogte en afstand van het waargenomen voorwerp berekent. „Fes canar" werkt over een grotere afstand en met grotere precisie dan de ontdek kingsinstrumenten waarover het leger tot dusver beschikte. Het apparaat is kleiner en mobieler dan normale radar- installaties en kan door één man wor den bediend. „De Hoop" helpt KW 141 De Katwükse motorlogger KW. 141 ..Willy" van de rederü Den Duik. die gisterochtend op de visgronden in de Noordzee de schroef heeft verloren, heeft assistentie gekregen van het hos pitaalkerkschip De Hoop". Gistermid dag om twaalf uur werd de Katwijkse logger op sleeptouw genomen naar IJ- muiden. waar zij vannacht aankwam. „De Hoop" maakte de ..Willy" vast op 80 mijl ten n.w. van IJmuiden. Leeftijden kardinalen van 52 tot 92 jaar Gekozen pausen uit het verleden varieerden in leeftJjd van twaalf tot 106 jaar. Maar gedurende meer dan üwee eeuwen werd geen kardinaal tot paus gekozen, die ouder was dan zeventig. Houdt men hier aan vast, dan zou deze, onof ficiële, leeftydiTigrecis thans 34 van de 55 kardi nalen van het pausdom uitsluiten. Het aantal niet-verkieöbaren zou zelfs nog groter zün wan neer men alleen het oog hield op de pausen die in de laatste honderd jaai werden uitverkoren. Sicid 1846 namelijk, werd geer kardinaal tot het paus schap verheven, die jon ger was dan 54 of ouder dan 68. Paus Pius de negende in 1846 gekozen en in 187( .gestorven (zun pontifi- oaat was het langste uit de geschiedenis), besteeg als 54-jarige de pauselijkf troon: Zijn opvolgers, Ler de dertiende, de Pius d< tiende, Benediktus dc vyftiende Pius de elfde en Pius de twaalfde, wa ren resp 69, 68. 60. 65 en 63 toen zy gekozen wer den. I In vroege» (fcftdeo, echter schynt leeftyd nauweiyks van belang te zyn ge weest. De jongste paus uit de historie was Benediktus de negende. Geboren uit het grafelijk huis Tus- colo, besteeg hy de pause lijke troon op twa af ja rige leeftijd in 1032. In de kronieken staat hij be- geschreven als „bedorven en onwetend". Het was de machtige invloed van zyn geslaoht die hem op de troon had gebracht. Johannes de twaalfde, eveneens een Tuscolo, wa< 18 toen hy in 955 tot he' oausschap geroepen werd Negen jaar later stierf hij plotseling en de volks mond wilde, dat dat was gebeurd door de duivel ..met een slag tegen de iaap". Een ander uiterste in leeftyd gold de Siciliaanse raus Agathon, die gekozen werd in 678, toen hij de rezegende leeftyd van 106 ;aar had bereikt. Drie aar regeerde hy. In recenter tyden kwam het voor dat de kardi nalen een confrater op gevorderde leeftyd kozen om de mogelijkheid te vergroten dat hy slechts kost 0OU legéren In toet geval van Urban us de ze vende was de berekening in dat opzicht buiten ver wachting. Toen deze op 15 september 1590 geko zen werd was hy zeventig jaar oud. Hy stierf reeds twaalf dagen later voor zelfs te zyn gekroond. Leo de elfde, tot het pausambt geroepen in 1605, regeerde slechts 26 dagen. Innocentius de ne gende, gekozen in 1591, regeerde twee maanden en een dag. Daar staan gevallen egenover van bejaarde kardinalen die, eenmaal op de pauselyke troon langduriger pomtiflcateri kenden. Innocentius de tiende als zeventigjarige gekozen in 1644, regeerde meer dan tien jaar. Cle mens de twaalfde ook boven de zeventig toen hy de tiaar kreeg opgezet, regeerde bijna tien jaar. De leeftyden van de kardinalen uit het college zoals dat thans is samen gesteld. variëren van 52 in het geval van kardi naal Siri van Genua tot 92, kardinaal Caro Rodriquez van (Chili). LEIDERDORP Ouderavond Koningin Julianaschool Met een kort woord opende de heer J. B. Blankenstein de ouderavond van de Koningin Julianaschool, daaiby naast de ouders een speciaal woord van welkom richtend tot mej. v. d. Mortel, onderwyzeres der 1ste klasse. De voorzitter van de oudercommissie de heer R. Nieuwland. deelde o.a. mede, dat aan het gemeentebestuur een brief gericht zal worden om subsidie te vra gen voor de 6choolmelk; dat de heer Boutekan ervoor gezorgd heeft, dat er op de zolder, waar gezellige avonden georganiseerd worden, voor slechts f 164,01 een ventilatie kan worden aan gebracht, terwyi de kosten voor de branddeur slechts f85 zullen bedragen. De op het podium aangebrachte ver lichting is eveneens voordelig aangelegd. Daar de Stichting Volksonderwys fol ders wil leveren voor propaganda aan nieuw-inkomende bewoners, lichtte de heer Onrust dit nader toe. Op 28 november zal een feesteiyke ouderavond gehouden worden. Uit het jaarverslag van de secretares se bleek, dat het leerlingen-aantal groei ende is en dat er nog slechts 9 leerlin gen nodig zyn voor een 6de leerkracht. De penningmeesteres-e had een voor delig saldo van f 547,09. By de bestuursverkiezing werden de dames E. C. van Gemertv. d. Berg en J. Sterk—Van Helmondt herkozen, ter- wyi in de plaats van de heer R. Nieuw land. die wenste af te treden, gekozen werd de heer H. J. Ginjaar Na de pauze werden er door de heer W. J. van Kleef films vertoond, terwyi de heer J. B Blankenstein enige mooie dia's verzorgde. Deze eerste ouderavond had een goede belangstelling. Opbrengst De alhier gehouden col lecte voor het PIT. heeft f 174,65 op gebracht. WARMOND De burgemeester van Warmond ls 'erhlnderd op donderdag 23 oktober ijo wekeltJkse spreekuur te houden. BEURSOVERZICHT Vaste markt AMSTERDAM, 15 oktober Aandelen Kon. Olie noteerden van middag wederom hoger. Op f. 188.70 lag de prijs voor deze aandelen f. 2.boven de slotkoers van dinsdag en ongeveer geiyk aan de pariteit New York. Gezien het marktbeeld van Wallstreet van gis teren en de reeds aanwezig zynde vaste koersen voor de internationale waarden op het Damrak, moet ook vandaag van een vaste tendentie gesproken worden. De berichten uit Amerika biyven voor 800 miljoen kopjes thee per dag Wy Nederlanders dachten misschien een aardig figuur te maken onder de theedrinkende volkeren met ons kopje thee 's morgens by 't ontbyt, 's middags en in sommige kringen 's avonds, om streeks acht uur. Maar van de 800 mil joen kopjes thee, die er per dag over de hele wereld worden gedronken, schen ken wy er slechts een bescheiden aan tal uit. Engeland neemt byna de helft van al die miljoenen koppen thee voor zyn re kening: 1800 per jaar per persoon, ofwel ruim vier kopjes per dag voor iedere Britse man, vrouw, kind en zuigeling op de Britse eilanden. Natuuriyk zyn de Chinezen en Ja panners de traditie getrouw nog goede theedrinkers, terwyi ook de Rus sen hun eigen Kaukasische thee alle eer aan doen, maar de landen van het Britse Gemenebest biyven toch de beste theeklanten; 65% van de hele thee- produktie nemen zy voor hun rekening. Trouwens: 80% van de thee-produktie komt ook van de landen uit dat ge menebest als Ceylon en India, zodat de thee voor het merendeel „in de familie" biyft. Dit wetende, kan een zinsnede als „Dank God voor de thee; wat zou de wereld zonder haar?" niet anders dan uit een Britse pen zyn gevloeid. Het was Sydney Smith, die het vyftig jaar gele den opschreef. Sindsdien is het theever- bruik in Engeland nog met de helft toe genomen. Die liefde voor de thee biykt ook uit hetgeen men in Engeland altyd en overal hoort zeggen, in oorlog en vrede, by vreugde en verdriet; .Let's put the kettle on and have a nice cup of tea". (Laten we de ketel maar opzetten en een lekker kopje thee drinken). Burgemeester Van Hall van Am sterdam gaf gisteren het goede voorbeeld, toen hij een flinke bestel ling plaatste voor kinderzegels de aandelenmarkt in het algemeen zeer gunstig. Deskundigen van de Ameri kaanse regering verwachten, dat de produktie van goederen aldaar tegen het einde van het jaar het hoogste peil in de geschiedenis zal bereiken. Van zelfsprekend zyn deze berichten gunstig voor de koersvorming van de aandelen in Amsterdam. Toch bleef men vandaag gereserveerd en gaf er de voorkeur aan, de posities te consolideren en de kat uit de boom te kyken. In dit licht bezien waren aandelen Unilever op 424 (423) aan de vaste kant. Deze aandelen ste gen de laatste twee dagen reeds 16 pun ten. Gezien de gehele marktconstellatie lagen aandelen Philips op 358% (onv.) vry vast. Zonder de steun van Amerika was de vraag voldoende om aan het aanbod uit Parijs en Londen, het hoofd te kunnen bieden. Aku's monteerden anderhalve punt. KLM een paar dub beltjes hoger. Op de Scheepvaartmarkt was ook vandaag de belangstelling zeer gering en bracht licht afbrokkelende koersen. Certificaten Deli biyven de aandacht op zich vestigen. Berichten over belan gen van deze maatschappy in Paraguay werden ter beurze gunstig opgevat. De koerswinst van de certificaten beliep circa 70 cent. HVA's plus één en Am sterdam Rubber fractioneel lager. Staatsfondsen lui. De laatste verhandeldag van claims L. van der Grinten bracht een taxatie- prys voor de claims van f. 510, uitko mende op 350% voor de nieuwe gewone aandelen van de emissie groot f. 560.000, waarvoor de inschryving vandaag plaatsvond. Dit betekent, dat de bin nenkort te verwachten introductie ter beurze van deze aandelen als een groot succes kan worden beschouwd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 15 oktober. Londen 10.56%—10.57%; New York 3.773.77%; Montreal 3.88A—3.88 A; Parys 89.77%—89.87%; Brussel 7.58%— 7.58%; Frankfort 90.41%-90.46Stock holm 72.90—72.95, Ztlrich 86.55%— 86.60%; Zürich (vr. fr.) 87.85%—87.90%; Milaan 60.61%—60.66%Kopenhagen 54.65—54.70; Oslo 52.84—52.89: Wenen 14.59%—14.60%; Ankara 3.79%—3.80%; Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%— 13.28. Woensdag 15 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% Ned. '47 3% (3) Ned. '51 3% Ned. '53 (3%) Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned. '54 3% 87% Ned. '55 I 3% Ned. '55 II 3% Ned. '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Cert. NWS 2% Indië '37 A 3 Grootboek '46 3.... Ned. WH. 6% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. enlnd.B, Nat. Handelsbank Ned. Handelmy Amst. Rubber Dell My .en (Ver.) H.V.A Java Cult koers v. heden 93% 93% 78 91% 93% 92% 92% 92% 92A 84% 85%B 87% 88 87% 87% 90 iè 91 89% 89% 90 90% 95 A 95% 93{J 93% 58% 92% 92 y4 89 109% 109% Vorstenlanden A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens cert Milller en Co. N.B. Ned. Kabelfabr Unilever Wilton Fey en oord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon. Petr. (f. 20.— idem (50 ét f. 20.—) Holl. Amer. iyn Java China Paket KIM Ned. Stoomv. My. Kon. Paket My Stoomvaart My. Ned Nievelt Goudr. cert v. Ommeren cert. Kon. Rott. Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% Den Haag 1954 3% 87% Leiden 1947 3y4 95B R'dam «7 I-m 8% 93 £3 34% 34% 95 96% 183 180 70% 69% 124.85 125 116 117% 26 25 91% 92% 12% 12% 223% 225% 191B 335 337 186 185 332 335 319% 320 294 294 358% 358 171% 172% 423% 422% 196% 197% 179% 179% 780% 784% 134% 188 186.70 189.30 151 150% 131% 130% 100.60 101.50 152% 153% 135 135 141% 141 131% 132 248 248% 128 129 129% 129 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 98% 94 Premieleningen 94% 95% 95% 94 L A'dam '56 12% 84% 84% A'dam'56 II 2% 93% 94 Eindhoven '54 2% 84% 85 Enschede'54 2% 83% Den Haag '52 I 2% 93% 94 94% R'dam '52 I 2% 94% 96 94% 95% 104% 105 Utrecht '52 2% 96 96 Z.-Holl. 1957 2% 102% 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 240 239% H.B.U. cert218% 218% Rott. Bank 199% 199% Twentsche Bank 180 181 Industrie Ondernemingen Albert Heyn257% Borneo Sum. H. My. 46% Ned. G. en Sp. fabr. 253 Kon. Ned. Grofsm. 119 Internatio 90 Rott. Droogdok My. 514 Tieleman en Dros 8% Ned. My. Walv.vrt. 79% Spoorwegen Dell Spoorweg My. 6y4 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 29H Intern. Nickel92% Anaconda 62% Bethlehem Steel 52A Cities Service 59% General Motors 49 A Kennecott103 Shell Oil 66% Republic Steel 92% Union Pacific 31 Un. States Steel 84A 45% 205 117 90% 512 79% 6% 29% 91 61% 52% 59% 48% 101% 64 81% 30% 82% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VX. 14/10 Edelmet. Kon. AA 43% 44 Pref. w.a. idem 53%GB 56 430 Holl. Constructie 456 456 B Ing. bur. v Bouwnyv 147 Int. Kunststoff. Ind 42% 42% Leidsche Wolspinn 172GL 171% Sikkens Lakfab *53 507 510GB Ver. Touwf a brieken 192 192 Wernlnk's Betonm 89 91 Van wyk Textiel 61 %L 60%GL daalberg 96

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5