1+1=1 H. SCHUTTE Zn. ir. A. A. Koolhaas over het belijden [T Kerk en dienst aan de wereld <33££> ,/t Verf huis ,/t Verf huis Mr. W. J. Woldringli van der Hoop oud-burgemeester overleden imeente dient zich spiegel van iet evangelie voor te houden Van 1932 tot 1956 in Katwijk Universiteit benoemt ingenieur ter voorbereiding bouwplannen Een dartelende Lockheed Electra jaargang Dinsdag 14 oktober 1958 Vierde blad no. 29568 Leven uit Christusoverwinning deramen der Synode bracht werkbezoek Classis Leiden der Ned. Herv. Kerk was een zeer bijzondere vergadering van de classis Leiden, der Herv. Kerk die gisteren in de Zendingshogeschool in Oegstgeest iden werd. Het bijzondere was niet gelegen in de ongewone noch in de zeer grote opkomst: het bijzondere werd gevormd de aanwezigheid van het moderamen van de generale Synode, tnde uit de praeses, dr. A. A. Koolhaas, de 1ste en 2de scriba, Emmen en dr. F. H. Landsman en de assessor ds. J. Vink. de praeses van de klassikale ring. ds. D. J. Vossers. de nieuwe ds. Hoekstra uit Noordwijk aan Fokkema uit Kaag, ds. de Jong irhout en ds. Bouter uit Leiden d enkel woord welkom geheten tving dr. Koolhaas het woord, ootief tot deze werkbezoeken, al- praeses van de synode, is niet ge- de afstand, die wel eens dreigt taan tussen de synode en haar enerzijds en de gemeenten an- Nog minder is dit bezoek als dediging van het beleid van de bedoeld. Hervormd bezien is het het eigenlijke belijden van de i de dienst aan de wereld door eenten zelf wordt beoefend. Het men wil het werken der gemeen- door deze bezoeken alleen dienen Kléren. [ooihaas stond stil bij de wijze de bijbel over de gemeente van Jhristus spreekt. Ook al richt de Paulus zijn brieven niet tot idea- ienten, toch begint nij altijd te voor het wonder, dat er op een e plaats een gemeente van de God is ons te sterk geworden, eente is het teken van een nieuw q het heilshandelen Gods. Zo is taan van de gemeente een in tend gebeuren. De NOOD DER GEMEENTE blijkt er een grote tegenstelling an, wanneer we de gemeente, zo- die in de bijbel aantreffen, ver met de gemeente van nu. tond uitvoerig stil by de huidige der gemeente. Deze wordt uit- lijk niet gevormd door haar lauw haar bekrompenheid of nieuwer- leid. maar zij is hierin gelegen, ie gemeenteleden zich niet be treten door Gods heilshandelen. nbewuste ongeloof, het gebrek ivertuiging en zekerheid is de der kerk. Er is in dc Kerk ook irgenis en kritiek op ambtsdra- in de gemeente zelf, omdat men iet in het reine is met God. Dan we van anderen, wat we in ons leven missen. Doch deze kritiek Viel. NIEUWE CONFRONTATIE lijdenisgeschriften spreken het overtuigend uit, dat God nog al- a plan met de wereld heeft en Dit overtuigde, vreugdevolle zal weer opnieuw van de ge- zelf moeten uitgaan. Het gaat ds om gemeente-opbouw, om een confrontatie met het evangelie. |e ons er niet bij neer leggen, dat gelie ook in de gemeente ver wordt en dat de evangelische vaak verwrongen zijn. oorlog, ondanks de invoering Ie kerkorde in 1951, is een stuk elische dynamiek verloren ge- Dat blfjkt uit de louter negatie- tiekop allerlei opwekkingsbewe- uit het feit, dat men het be- der kerk in een vrijblijvende toestand wil brengen; uit de ver- ng van de richtingsposities; uit tnemende verwereldlijking van Wragers en gemeenteleden, noderamen van de synode had leden van de klassikale vergade- praagd, of er symptomen van een ike vernieuwing in ons ressort te en waren (zie ons blad van 9 Het is duidelijk, dat we met estelijke vernieuwing nooit klaar i gemeente zal zich, vooral door Donlijke omgang met de bijbel, 'eer de spiegel van het evangelie nen te houden. LEVENDE BROEDERSCHAP ij zal het er ook om gaan. of de le vergadering inderdaad in deze r functie in de gemeenten ver- imen de vragen van prediking en se, van pastoraat en apostolaat e naar voren? Doen we steeds ambtsdragers een beroep op el- 'erwachten we het rijk van God. Qt en geloven we, dat Christus' irwinnend is, óók in de classis Bidden we om bekering van assis. vormen we samen een le- I iroederschap? CHRISTUS' OVERWINNING aat niet om het bewaren van het ïrtrouwde, noch om een perfecte »tie van allerlei nieuwe vormen; t om de radicale verwondering barmhartigheid van het evan is gemeente mogen we leven uit rit van Christus overwinning. Tking van de Heilige Geest is zo dat onze moedeloosheid wordt I in een lofzang op het wonder is werk. Alle vernieuwing is mt kleine kringen geboren. „Als ™p het bestaan van de gemeente reilt en zeilt, is er alle reden «tmoediging, maar nooit tot ver- ig", aldus dr. Koolhaas, discussie kwamen vele vragen orde: over de dooppraktijk, over iteit der secten, over de omvang classis, die door zijn grootte i goede discussie benadeelt, over diëring van nieuwe kerken; een •eg naar de verwachtingen voor i na 1961, als de leerfcucht tot og uit het ambt leiden kan „Wat omde vraag", zei dr. Koolhaas, oet er in de kerk in de eerste om gaat er predikanten uit te Het gaat om de vraag wat wij Anders slaat wat er straks ge- zal, terug op ons allen", andsman wees op de grote mo- den, die de Herv. Kerk heeft ar organen Hervormd Nederland kopbladen en het ambtsdragers- oord en Dienst, organen, die kerken ons benijden. KERK EN SEKTEN cretaris van de synode, dr. stond stil bij de verhouding k en sekte. We mogen wel goed luisteren naar de kritiek, die de sekte op de kerk heeft, maar dienen goed te verstaan, waarom wij als kerk neen zeggen tegen de sekte. De sekten doen ons weer verstaan, wat de betekenis van het sacrament, speciaal van de doop is als daad van God in het leven der ge meenteleden. De heilszekerheid dient zo te worden verkondigd, dat zij samen hangt met de waarde van het sacra ment. De betekenis van het verbond der genade, waarin tekenen en zegelen gelden, krijgt groter geldigheid. De roep van de sekte om heilszekerheid is wel legitiem, maar de betekenis van dat gene, wat het sacrament schenkt, mag nooit ondergraven worden. Uit de discussie bleek, dat de Herv. Kerk zich bewust is als kerk onderweg te zijn. Het is alsof we in deze jaren door de vragen worden bestormd en een lange achterstand hebben in te halen. Het antwoord op die vragen zullen we alleen vinden, als we ook als plaatselijke gemeente verstaan, dat we samen één grote gemeenschap vormen. Van deze gemeenschap was dit werkbezoek een sprekend getuigenis. PROBLEMEN VAN DEZE TIJD Hoe de Hervormde Kerk zich bezig houdt met de problemen van deze tijd bleek in de middagvergadering bij het verslag, dat de heer J. A. Mulder, afge vaardigde naar de synode, uitbracht van de synodezittingen in juni en oktober. De zomerzitting noemde de heer Mulder een historische gebeurte nis: hier viel immers de beslissing over de opstelling van de ambten voor de vrouw. Voorts wijdde de synode veel aandacht aan de bekende verklaring, waarin een toelichting gegeven werd op belangrijke vragen t.a.v. het belijden der kerk. Hoewel de discussies in de synode soms fel en bewogen waren, hield men elkander vast en bleef, een afscheiding uit. Ook de zeer praktische vragen van woningnood en glijdende werkweek, van automatisering van het produktie-appa- raat, de verhouding tot de K.V.S.H. en het a.s. zendingswerk van onze kerk op het Islamitisch front in Afrika en de positie van de republiek der Zuid-Mo- lukken hielden de synode intens bezig. Een rapport over de atoombewapening kon wegens gebrek aan eenstemmigheid niet worden uitgegeven, doch op dit punt zal de synode zich binnenkort op nieuw beraden. Nadat ds. Hagen uit Katwijk een over. zicht gegeven had van de werkzaamhe den der Prov. Kerkvergadering, de scriba, ds. Honnef, de bemoeiingen van het moderamen van de klassikale verga dering de revue had laten passeren, gaf de vergadering nog haar consideraties over een aantal voorstellen van de synode. De belangrijkste hiervan was wel het voorstel, dat een aftredend praeses van de synode in deze functie voor ten hoogste 5 jaar kan worden herkozen. Dit voorstel heeft tenslotte meer continuïteit te brengen in de lei ding der synodale arbeid. Het werd met algemene stemmen aanvaard. Iedere afgevaardigde, die deze klassi- cale vergadering bijwoonde, moet diep onder de indruk gekomen zijn van het vele werk, dat de aandacht der Ned. Herv. Kerk vraagt. Advertentie Dat is de Flexa één-pot- methode! Eerst de verf ver dund erop - dan onverdund er overheen. Kleur voor jaren de verf voor het schilderfeest Vraag het gratis boekje 'Knap het op met kleur' aan FLEXA, postbus 2, Leiden FLEXA O.A. VERKRIJGBAAR BIJ: Lage Rijndijk 57 NIEUWE RIJN 49 HERENSTRAAT 34 Verfhandel SCHONEVELD De Kempenaerstr. 71 OEGSTGEEST Wijziging dienstplichtwet Commissie uit Kamer vreest verrassingen Bjj de behandeling van het wets ontwerp tot wyziging van de dienst plichtwet en de wet voor het reserve- personeel der krügsmacht werd in de vaste commissie voor Oorlog en Ma rine van de Tweede Kamer algemeen de vraag gesteld, of de minister een verklaring kan geven over het ge bleken gebrek aan zorgvuldigheid, daar men in zyn ministerie heeft na gelaten de gevolgen van een grond wetswijziging op de organieke wetten, welke in het byzonder zyn departe ment betreffen, na te gaan. Heeft de minister ter zake maatregelen ge nomen? De commissie vraagt dit in het voorlopig verslag over het wets ontwerp. (Het ging hier om de uitzending van dienstplichtigen naar Indonesië, Suri name en de Nederlandse Antillen. Uit de grondwet was de bepaling, dat voor deze uitzending de toestemming der be trokken dienstplichtigen nodig was, ge schrapt. In de dienstplichtwet kwam zij nog voor, reden waarom thans wyziging dier wet is voorgesteld.) Algemeen had men er zich over ver baasd, dat de memorie van toelichting geen andere dan juridisch-technische beweegredenen voor de indiening van dit wetsontwerp geeft. Men achtte dit in strijd met de feitelijke omstandig heden, waaronder dit nu wordt inge diend. De memorie van toelichting is dan ook te summier. Op welke wijze, vroeg men, denkt de minister gebruik te maken van de alge mene machtiging, welke hy door deze voorgestelde wijziging van de dienst plichtwet en de wet voor het reserve- personeel der krijgsmacht krijgt? Men sprak de hoop uit, dat de minis ter de Staten-Generaal ten deze niet voor verrassingen zal stellen, dit te minder waar dit soort verrassingen wel zeer kostbare consequenties zou kunnen hebben. Wanneer geen inlichtingen om trent troepenzendingen in het openbaar kunnen worden gedaan, wil de minister dan tijdig de betrokken vaste commis sies inlichten? De minister zal de garantiebepalingen inzake de hogere inkomsten gedurende het verblijf tussen keerkringen in een algemene maatregel van bestuur vast leggen, zal dit o.m. geschieden om de bezoldiging soepel te kunnen aanpassen aan de omstandigheden, wanneer deze zich tijdens dit verblijf zouden wijzigen, aldus het voorlopig verslag. Wereldfederatie dierenbescherming Vergadering te Den Haag Onder presidium van zijn nieuwe voorzitter, de heer Llangwill, is het bestuur van de Wereldfederatie ter bescherming van dieren in vergade ring byeen geweest. Het bestuur nam met voldoening kennis van het feit, dat het ledental der federatie nog steeds groeiende is. Het bestuur toonde zich verheugd, dat president Eisenhower op 27 oktober een wet zal tekenen, waarbij bepaald wordt, dat aan degenen, die de Federale regering dienen, zo bijv. in het leger of op de vloot, alleen vleeswaren zullen mogen worden verstrekt afkomstig van op humane geslachte dieren. Op het ogenblik is in het Canadese Parlement een wet ingediend om te komen tot humaner slachtmethoden; Een beeld van het bezoek van mi nister Luns aan Curagao, gemaakt na de eerste vergadering in het gou vernementshuis. Van links naar rechts premier Emanuels van Suri name, minister Luns, premier Jonck- heer van de Nederlandse Antillen en de Antilliaanse gouverneur Speekenbrink. Ook benoeming van jurist of econoom Het ligt in de bedoeling, dat aan het Bureau van Curatoren van de Leidse Universiteit een civiel ingenieur wordt benoemd tot voorbereiding van de bouw van Universitaire instituten, technische medewerking aan het opstellen van de programma's van eisen etc. In de afgelopen jaren zi^ techni- De Voorhoutse beletligiugszaak (Van onze Haagse correspondent) In januari 1955 heeft een toenmalige wethouder van Voorhout in een open bare vergadering van de K.V.P., spre kende over de toestanden in zijn ge meente, gezegd: „Het gemeentebestuur is een samenstelling van list en bedrog, bruut egoïsme en plichtsverzuim, een net van sluwheid en èen gezwel van boosheid". De toenmalige burgemeester heeft daarop een aanklacht wegens belediging tegen de wethouder ingediend, die door Politierechter en Gerechtshof te Den Haag tot f.25.— boete werd veroordeeld. De procureur-generaal van de Hoge Raad te Den Haag, nam hedenmorgen conclusie in deze zaak, welke luidde, dat deze zal worden verwezen naar een aangrenzend gerechtshof, omdat hij vindt, dat aan deze zaak niet voldoende aandacht is besteed. De Hoge Raad zal op 11 november arrest wijzen. In de ouderdom van 67 jaar is gisteravond nog vrij onverwacht de oud-burgemeester van Katwijk, mr. W. J. Woldringh van der Hoop, overleden. De overledene werd op 7 april 1932 benoemd tot burge meester van Katwijk en hij heeft deze functie vervuld tot het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Met ingang van 1 april 1956 werd hem eervol ontslag verleend, doch in verband met zijn gezondheids toestand ging hij reeds op 1 maart van dat jaar met ziekteverlof, waar bij hij schriftelijk afscheid nam van de raad. Het officiële afscheid had plaats in de raadsvergadering van 16 april 1956, welke vergadering de toen scheidende burgemeester niet bij kon wonen, eveneens in ver band met ziekte. Mr. W. J. Woldringh van der Hoop werd op 19 april 1891 te Groningen ge boren. Hij bezocht het gymnasium te Zutphen en liet zich in 1911 inschrijven aan de Leidse Universiteit als student in de rechten. In zijn studententijd was hy lid van het Leids Studenten Corps en maakte als assessor deel uit van het collegium. In 1919 promoveerde mr. Woldringh van der Hoop op stellingen tot doctor in de rechten. Na* het einde van zijn studie maakte de overledene een reis om de wereld, waarna, hy als volontair ging werken ter secretarie van Voorschoten. De heer Woldringh van der Hoop woonde in die tijd in Noordwyk en werd in 1923 als vertegenwoordiger van de CHU geko- zen als raadslid van die gemeente. BURGEMEESTER VAN KATWIJK Op 9 november 1923 werd de overle dene benoemd tot burgemeester van de gemeente Westkapelle op Walcheren, welke functie hij waarnam tot zyn be noeming tot burgemeester van Katwüb op 7 april 1932. Hy volgde toen mr. dr. J. Schokking als burgemeester op. De in stallatie had plaats op 21 april 1932. Burgemeester Woldringh van der Hoop zag de bevolking van Katwyk ty- dens zijn ambtsperiode by na verdubbe len, hetgeen uiteraard talrijke proble men met zich meebracht Katwyk heeft deze ontwikkeling echter uitstekend kunnen volgen, niet het minst door de werkkracht van de burgemeester onder wiens leiding veel tot stand kwam. Een van de belangrijkste punten tydens zyn verblijf in Katwijk was de bouw van het nieuwe raadhuis, terwijl verder genoemd kunnen worden de bet-ere verbinding tussen Katwyk aan Zee en Katwijk aan den Ryn, de aanleg van de provinciale weg naar Noordwijk en de nieuwe woon wijken. De oorlog heeft Katwyk zware klappen toegebracht, maar als een phoe nix is het uit zijn as herrezen, een groots werk, waaraan de naam van burgemees ter Woldringh van der Hoop voor altijd verbonden zal blijven. Helaas heeft de heer Woldringh van der Hoop niet meer mogen beleven dat er een aanvang wordt gemaakt met de aanleg van een eigen haven voor Katwyk. Gedurende vele jaren heeft hij geijverd voor deze haven. Hoezeer men in Katwyk zyn werk ge waardeerd heeft is wel gebleken tydens het officiële afscheid en uit het feit dat de nieuwe brug in de verbinding tussen BEGRAFENIS IN KATWIJK De gezondheidstoestand van de heer Woldringh van der Hoop liet de laatste maanden reeds veel te wensen over. En kele malen werd hij opgenomen in het ziekenhuis, doch gisteren is hy te zünen huize in Oosterbeek overleden. De be grafenis zal vrydagmiddag plaats heb ben op de algemene begraafplaats ,,Duinrust" te Katwyk aan Zee. 150.000 leden der Wereldfederatie uit 40 landen hebben er op aangedrongen, dat deze wet zou worden aangenomen. Aan de Spaanse regering zal worden gevraagd de stierengevechten zodanig te doen wyzigen, dat het wrede karak ter hiervan wat gaat verdwynen. Engelse leden van de Wereldfederatie zullen hun regering vragen gelden beschikbaar te stellen om het onder zoek van het elektrisch harpoeneren van walvissen voort te zetten. Met leedwezen heeft het bestuur kennis genomen van de mededeling zijner Spaanse leden, dat in Spanje gevechten van kalveren worden gehou den, waarbij deze dieren zwaar gewond worden of de dood vinden en dat kleine kinderen door hun ouders worden mee genomen om deze schouwspelen te zien. In 1959 zal het bestuur der Wereld federatie in het voorjaar in Londen vergaderen en in het najaar in Rome. Twee stewardessen vielen bewusteloos.... De eerste demonstratievlucht met genodigden in Europa, die het proto type van de nieuwe Lockheed Electra gisteren boven ons land zou maken, is met pech begonnen. Nadat foto grafen, camera-operateurs en journa listen het ruime viermotorige schroef- turbine toestel op Schiphol waren binnengegaan, bleek dat de start motor van een der motoren onklaar was. Na enige wachten verlieten de geno digden op verzoek van de gezagvoerder de machine en keerden terug naar de Ica-hal. Zo snel mogelijk werd het euvel verholpen en een uur later snelde de Electra, waarvar de K.L.M. er 12 be steld heeft, getrokken door een motor vermogen van viermaal 3750 pk, door het wolkendek heen de blauwe lucht en de zon tegemoet. Zowel klimmend naar 20.000 voet als op de terugweg, dalend naar het vliegveld, toonde de chef- invlieger van de Lockheed vliegtuigen- fabriek Herman Salmon waartoe de machine in staat is. Aangezien het toestel toch al met veel remous te kampen had, dartelde de machine met een snelheid van 650 km per uur zo speels door de lucht, dat de magen van ettelyke inzitten den op zyn minst gezegd zwakjes be gonnen te protesteren. Nog voor de Engels vlootbezoek aan Rotterdam Van onder zware wolkengevaarten uit kwamen vanmorgen vier Engelse oor logsbodems, die een bezoek aan Rotter dam brengen, Hoek van Holland aanlo pen. Voorop het hoofdkwartierschip Tyne, daarachter de mynenlegger Apol lo, het onderzeebootfregat Zest en de onderzeeboot Seneschal. Nadat de vaar tuigen waren beloodst daverden 21 saluutschoten van de Tyne over de grauwe zee naar land, vijf minuten later klonk het martiale saluut van de Nederlandse kustbattery. Aan de in de Zeeweg en de Noord-Boulevard zijn j gang van de Waterweg stond een naam draagt. Bij de opening van deze peloton mariniers met gepresenteerd brug kon de heer Woldring van der Hoop i geweer opgesteld. Tegen elf uur liepen zelf tegenwoordig zyn. rog 4 Engelse vaartuigen binnen. kruishoogte was bereikt vielen als eerste slachtoffers de beide Ameri kaanse stewardessen machteloos in stoelen neer. Zy waren voor de rest van de reis uitgeteld en vlogen ook niet meer met de drie volgende de monstratievluchten mee. Om 12 uur gleed de Electra, steil dalend, over de hoofdstad naar een landingsbaan, maar op enkele meters hoogte daarboven en met de minimale snelheid liet de vlieger daarop de ma chine met de neus weer naar boven richten en uitermate snel klimmend wegtrekken, waarna een bocht volgde, die menigeen zal heugen. Tenslotte volgde de echte landing, waarby de Elektra zonder gebruik te maken van de wielremmen bewees op welke korte landingsbanen zy tot stilstand kan komen. Het interieur is met 3,25 meter breder dan van de meeste andere viermoto rige toestellen. Het maximaal aantal passagiers bedraagt 76. De vier mo toren „fluisteren" slechts. In de machine heeft men er hoegenaamd geen last van. Djakarta wijst verzeek van Ceylon af TE VEEL NEDERLANDS KAPITAAL De Indonesische regering heeft een verzoek van Ceylon om toekenning van volledige verkeersrechten aan de Cey- lonese Luchtvaartmaatschappij Air Cey lon International voor haar oostelyke lynen afgewezen. Aanvankelyk had Ceylon van het ge zantschap in Djakarta bericht ontvan gen, dat Indonesië geen bezwaar had tegen toekenning van deze rechten. Na dat haar echter gebleken was. dat in de Ceylonese Luchtvaartmaatschappij een sche vraagstukken, welke daarby optre den, mede door de steeds groter om vang van de bouwplannen dusdanig toe genomen, dat men reeds geruime tijd het plan koesterde, tot een dergelijke benoeming over te gaan. Dat was ook reeds het voornemen voordat s. -ake was van de benoeming van mr. J. Drij- ber, de waarnemend secretaris van cu ratoren, die een belangrijk deel van zyn werk wijdde aan bouwkwesties, tot wet houder van de gemeente Leiden. Nu voor mr. Drijber de gebruikelijke regeling is getroffen voor iemand in overheidsdienst, die zich in het open bare politieke leven begeeft, namelijk het op non actief stellen als waarne mend secretaris van curatoren, is de be noeming van een civiel ingenieur een dringender aangelegenheid geworden. Tevens wordt mede voor de andere werkzaamheden, welke vroeger door mr. Drijber werden verricht, binnenkort een jurist of econoom aan het Bureau van Curatoren verbonden. Sloper (Speciale berichtgeving) Toon, een 30-jarige inwoner van Gouda, kan uit een klein glaasje de kracht van een Simson halen. Dat weet de Goudse politie maar al te goed! In het oude politiebu reau was zyn liefhebberij, wanneer hy er zyn roes moet „uitzitten", de toiletpotten te slopen. Daarom werd in de bouwplannen voor het nieuwe bureau vastgesteld, dat de toiletpotten muurvast moesten zit ten. Dat komt in orde, werd er ge zegd, de potten komen met keil- bouten vast te zitten. Wie weet wat keilbouten zijn, weet dat de potten onwrikbaar werden bevestigd. Maarnauwelyks zat Toon dit weekeinde ingesloten, omdat hij dronken van zyn brommer was ge haald, of in het nieuwe politiebu reau klonk het geluid van vallende scherven. Eén van de toiletpotten had hy uit de grond getrokken en aan splinters gegooid Toon werd daarop geboeid. Maar ook als geboeid man biykt hy tot veel in staat. Hy rukte met ge boeide handen de waterleidingbui zen van de muur, waardoor de kel der blank kwam te staan. Toon's beroep? Sloper! 60 jaar Nationale Vrouwenraad (Van onze Haagse redactie) Op 29 oktober zal het 60 jaar geleden zijn dat in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht de Natio nale Vrouwenraad werd opgericht. In 1898. het jaar waarin Koningin Wiihel- mina de troon besteeg en waarin de ten toonstelling „De Vrouw" werd gehouden, groeide de samenwerking tussen de ver-' schillende vrouwenorganisaties, die bij het organiseren van deze tentoonstelling tot stand was gekomen, uit tot de op richting van de Nationale Vrouwenraad. Dit was tien jaar na de oprichting van de Internationale Vrouwenraad. Tijdens de herdenkingsbijeenkomst in Utrecht zal mevrouw C. C. Bakker-van Bosse, oud-hoofdbestuurslid van de Raad spreken over „Die goeie oude tijd". Voorts zal tydens deze byeenkomst het voord worden gevoerd door de presiden te mej. mr. Ten Bruggecate. die een her denkingsrede zal uitspreken, door ma dame Maie Hélène Lefaucheux, presi dente van de Intrnationale Vrouwenraad en mevr. G. H. Keyser-Hardick. presi dente v. d. Internationale Vrouwenraad wen namens alle aangesloten organisa ties. De jubileumviering wordt besloten met een show van Nederlandse klederdrach ten uit het openluchtmuseum te Arn hem. Schade aan rijstvelden met Nederlands belang Tydens het noodweer, dat begin okto ber heeft geheerst in het departement Gard in Zuid-Frankryk, zyn de dijken van de rivier de Vidourne doorgebroken, tengevolge waarvan de rijstvelden, toebe horende aan de S.A.R.L. „Les Pre# Neufs", waarin J. M. W. van Dusseldorp en Co. N.V te Amsterdam alsmede enige met haar gelieerde cultuurmaat schappijen een overwegend belang heb ben, overstroomden. Hoewel de dientengevolge voor ge noemde Société ontstane schade nog niet geheel te overzien valt, moet er mede rekening gehouden worden dat de nog te velde staande oogst schade heeft geleden, terwijl met het herstel van de dijken en het irrigatiesysteem van de bedryven zekere kosten gemoeid zullen zyn. De Franse regering heeft om. de streek, waarin bedoelde bedrijven zijn gelegen, tot noodgebied verklaard: Hoop bestaat dat zekere schadever goedingen door de regering daar te aanzieniyk bedrag aan Nederlands ka- pitaal is geïnvesteerd, besloot de Indo- lande aan de getroffen bedrijven zullen denische regering tot afwijzing van de worden betaald zo deelt de firma van aanvraag. I Dusseldorp mede.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7