Opening van Deslauriers verraste theoretici opnieuw Maar Koeperman kon er echter niets uithalen Spaanse matten... M. VERGAY zegevierde tweemaal (met Vaja en Xantlii Con Dios) Uitslagen MAANDAG IS OKTOBER 1958 Wereldkampioenschap dammen (Speciale berichtgeving) De damtheoretici in ons land sullen het nog lang hebben over de opening van de zesde, te En schede gespeelde, partij, zoals die door zwart (Deslauriers) werd behandeld. Indien zij er niet slagen een versterking voor wit te vinden, dan zal men gevoegelijk van een Enschedese variant kun nen spreken. Immers de door zwart toegepaste zettenreeks gold tot dusverre als weinig aanbevelens waardig. Koeperman kon er echter niets uithalen. Eerder was het tegendeel het geval. De conse quentie hiervan is dus: öf Koeper man heeft de opening niet goed behandeld öf men klemt zich in ons land te dogmatisch aan sommige begrippen vast. Hieromtrent nu zal theoretische „huis vlyt" een beslissing moeten brengen. Toen wij Deslauriers naar zijn mening vroegen omtrent zijn „nieuwe variant", keek hij wat verwonderd. „Indien deze variant als slecht te boek staat, is mij dat onbekend. Wij in Canada spelen nog maar zo kort het internationale 100-ruitenbord, dat wij nog geen tijd hebben gehad, uw theo rieën omtrent de openingen te bestude ren. Ik speel dus met als leidraad de Canadese spelopvatting op het 144-rui- tenbord. Doe ik dus naar uw mening gewaagde dingen, dan komt dat alleen omdat ik het niet weet en de rest mij nog gewaagder lijkt". Een eerlijke be kentenis van de Canadees. En dat hij het zich inderdaad niet opzettelijk moeilijk maakt, bleek bij de veertiende zet, toen hij onmiddellijk afwikkelde zodra Koeperman hem daartoe de kans had gegeven. Dat hij bij de zestiende zet toen weer tot zo'n voortzetting kwam, die hem opnieuw in de verdrukking bracht, versterkt nog de oprechtheid van zijn woorden. Daar Deslauriers on danks al deze avonturen toch met ge- TAFELTENNIS Tafeltenniscompetitie Batswingers gelijk tegen Sparta! Nauwelijks op dreef gekomen, is er al stagnatie in de competitie-afwerking, omdat vele verenigingen gebruik maakten van het recht om uitstel te vragen. Drie van de zeven wedstrijden in de ereklasse moesten daardoor wor den verschoven naar later datum. Het was een goede dag voor de Haagse teams. Zoals te verwachten was be haalde Wibo een gemakkelijke zege op IJBTV, maar dat het 100 zou worden, had toch wel niemand verwacht. Schitterend werk deed Batswingers, dat het Amsterdamse Sparta bedwong op een wijze, welke de Amsterdammers nog blij zal doen zijn met het gelijke spel. Bij Sparta was de zwak spelende Grij- zenhout vervangen door Hans Onnes. Hoefnagel was bij Batswingers de grote man. Driemaal kraaide zijn haan kening en alleen Gimbel, die helaas nog steeds niet in het bezit is van het nodige spor- tiviteitsgevoel, bracht het tot drie games. Bouwens en Leurs brachten het tot overwinningen op Hans Onnes, terwijl eerstgenoemde ook nog bijna Bert Onnes een nederlaag had bezorgd. PSV zag geen kans te winnen van een met twee invallers spelend Nedlloyd. Hoe verdienstelijk de zege van Schep op Soheffer ook was, met de drie andere overwinningen kwamen de Philipsmen- sen niet verder dan een 64 nederlaag. Spannend ging het toe bij Quick - Scyl- la 5—5. In overgangsklasse C liet DOS 3 het lelijk liggen tegen E.N. De nieuwe over- gangsklasser won hier met 91. Overige uitslagen in deze klasse: Wifra 3 ATTC 37. Maasstad 2 Rono 37, Vriendenschaar 2 Noad 4—6. Scylla tegen Quick van 1—4 op 5—5 Net als de vorige week tegen PSV heeft ook nu het dubbel van Zoelen van der Voort een gelijk spel voor Scylla tegen Quick (Hilversum) kunnen bevechten. Bevechten, want BronéBlom gaven de volle winst niet zomaar uit handen. In de eerste game ging de strijd gelijk op, met het Quick-dubbel steeds één puntje voor. Tot bij de stand 2928! voor BronéBlom van Zoelen uitschoot met zijn felle forehand-smask, 29—29. Het werd door van der Voort 3029 voor Scylla en op het eerste gamepunt voor onze stadgenoten sloeg Van Zoe len diagonaal raak, 3129 voor Scylla. Broné Blom leken dit verlies niet te kunnen verwerken. Lusteloos spelend kwamen zij in dc tweede game tegen de met een groot zelfvertrouwen operende Scyllanen 13—18 achter. Om toen inééns weer te vechten om elk punt en met die, niet meer verwachte, tegenstand van Zoelenv. d. Voort volkomen te verras sen, 2119 voor BronéBlom. De 3e game lieten onze stadgenoten, gewaar schuwd. de Quick-dubbel echter kansloos met een dóórgezetten aanval. 2110! De sleutelpartij in deze wedstrijd was de partij tussen Van Zoelen en Broné. twee oude rotten, die elkaar door en door kennen. In de eerste game was van Zoelen met zijn sterke aanval, afgewis seld met uitstekende dropshots, de ver dedigende Broné royaal de baas. En hij scheen met 1813 in de tweede game recht op een zege af te gaan. De Hilver summer wist echter niet van wijken, hij bleef stug verdedigen. Van Zoelen ging forceren en dat kostte hem niet alleen de 2e game, maar ook de partij. In de beslissende game kwam hij net dat tik keltje „extra" tekort om Broné te be dwingen. 1521, 2119. 2220 voor Bro né. Verkerk en van der Voort konden alleen maar een overwinning noteren op van der Vegt, beiden wonnen die nartij in twee snelle games. Tegen Broné en Blom waren zij niet opgewassen. lijkspel uit de opening kwam, kan hier uit wellicht de les worden getrokken dat sommige dingen nog heel wat minder positief zijn dan de theoretici aan nemen. Koeperman, die in deze opening nogal wat tijd had gebruik zonder veel te bereiken, besloot bij de 25e zet tot een algehele afwikkeling die weer licht tussen de stellingen bracht en tot een hergroepering leidde met een vrjj zwak spelbeeld. Voor de toeschou wers een teleurstelling. Eigenaardig genoeg was het juist in dat vlakke spelbeeld dat Deslauriers by de 39e zet een steek liet vallen. Koeperman was er als de kippen bjj om het spel in handen te nemen. Maar in de af werking liet ook hü een steek vallen. Voor de Canadees was het voldoende ztfn scheepje weer in veilige haven te brengen en aldus een puntje in de wacht te slepen. PARTIJVERLOOP Koeperman wit, Deslauriers zwart 1. 32—28 18—23 2. 33—29 23x32 3 37 X 28 20—24 4. 29x20 15x24 5. 39—33 12—18 6. 44—39 17—22 (een feiyktijdige beztting van de velden 22 en 4 zonder bezetting van 23. Zo'n vroege opening wordt in alle theorieboeken al geraden) 7. 28 x 17 11 x22 8. 31—26 7—12 9. 5044 1— 7 10. 41—37 10—15 11. 4641 5—10 12. 3430 18—23 (pro fiteert van de gelegenheid) 13. 30—26 23—28 (Des lauriers wil wel en zoekt de moei lijkheden) 28 x 17 24—30 19x30 12—18 14. 37—25 15 31X22 16. 40—34 17. 35x24 18. 41—37 19. 37—32 712 20. 24r—29 30—35 21. 32—28 14—19 2. 2924 (de afwikkeling wordt Ingezet. Koeperman die angstig naar de klok had zitten kijken, wilde blijkbaar tijd winnen) 22. 19 x30 23 25 x 34 10—14 24. 3429 1419 25. 44—40 35x44 26. 49 X 40 9—14 27. 29—24 19 x 30 28. 28—23 18x28 29. 33 x 35 (Ziezo, nu kunnen we weer rustig dammen moet de Rus hier gedacht hebben) 29. 12—18 30. 42—37 27 31. 3933 1419 32. 43—39 7—12 (ook 711 kwam nu in aanmerking) 33. 40—34 1923 34. 37—32 17—21 35.26x 17 12x21 36. 33—28 49 37.28x19 13x24 38. 39—33 914 39. 3631 1419 (een blundertje. Nu gaat wit het spel forceren en krijgt een sterke aan val) 40. 31—26 21—27 (ge dwongen) 41. 32x21 16x27 42. 45—50 611 43 4842 (de kleine bedreigingen waarvan het meest directe 3832 is. beheersen dus het spél) 43. 8—12 (het gebracht) 44 38—32 45. 34 x 14 46. 4238 47. 26—21 17—22 22—28 48 4034 (ook wit laat nu een steek vallen. Eerst 2116 was veel kansrijker. Nu was er. nog juist red ding) 48. 49. 38x27 50. 34 X 23 51. 27—22 52. 22—17 mise gegeven). De stand is nu 66. 28—32 2429 18 x 29 29—33 15—20 (re- Voorronde KNVB-Zaterdagbeker Ter Leede. deed het kalm aan, maar scoorde toch tien maal Lisser Bovs-RCL had merkwaardig verloop In de eerste voorronde van het toernooi om de KNVB-zaterdag- beker zijn zover het althans de clubs uit Leiden en omgeving be treft geen verrassende uitslagen uit de bus gekomen, al zouden we het scoreverloop van de wedstrijd Lisser BoysRCL merkwaardig willen noemen. Bij de rust hadden de Lissenaren namelijk een 6'—1 voorsprong en geen mens dacht meer aan een kans voor RCL. Dat pakte echter anders uit en toen de Leiderdorpers met nog twintig minu ten te spelen hun achterstand tot 65 hadden gereduceerd, leek een nederlaag voor de bollenmensen onafwendbaar. De thuisclub wist zich echter te her stellen en de 65 stand bleef tot het eindsignaal van arbiter Snel gehand haafd. RCL moest het zonder doelman Van Well doen Telgen scoorde het eerst, waarna Overwijk (4 x), Hagen en Monderiaan voor een 61 ruststand zorgden. Kore- man. Geel, Maas en Rietveld scoorden na de hervatting voor RCL. Ter Leede heeft het tegen Alphia kalm aan gedaan, hoewel het desondanks toch nog 100 voor de tweede klassers werd. Ko Molenaar stuurde de Alphense doel man vijf maal naar het net, Manus Mo lenaar en Verbiezen namen elk twee treffei's voor hun rekening en Jan Nat zijl maakte uit een strafschop de tien vol. Het klasseverschil was hier te groot. In Noordwij k was het al niet veel beter. Hier werd het Weteringse SVOW overspeeld. Voor rust kon SVOW het nog wel redden en kwam Noordwyk niet verder dan een mager doelpuntje van Haasnoot, na de hervatting werd het overwicht echter nog groter en kwamen ook de doelpunten. Kees Marijt nam er twee voor zyn rekening, waarna inval ler Heemskerk en Haasnoot voor een 50 eindstand zorgden. Leiden heeft in de wedstrijd tegen SHS voortdurend tegen een dreigende nederlaag aangekeken. Tot de rust ging het nog best, hoewel doelman Verhoog toen al eenmaal de gang naar het net had moeten maken. Daarna werd het 02, eer De Boer kon tegenscoren. Door een fout van Verhoog kon SHS het ver schil weer op twee doelpunten brengen. Starre scoorde vervolgens weer voor Leiden (23) waarop ook de Hagenaars hun antwoord klaar hadden: 24. Uit een strafschop wegens hands reduceerde De Boer de Leiden-achterstand ten slotte nog tot 34. Rijnsburgse Boys bracht het bij SIZO niet verder dan een 11 spel, een re sultaat, dat de Rijnsburgse geelzwarten naar de volgende bekerronde bracht. Voetbal in Afdeling Leiden KNVB Dank zij de 41 overwinning, die Woubrugge wist te behalen op TAW hebben de Woubruggenaren de leiding in de eerste klasse zaterdagvoetbal van de Afdeling Leiden over kunnen nemen van Alphen, dat vrijaf had. De doelpun ten kwamen in deze ontmoeting pas in de tweede helft. Eerst was 'het Burggraaf die de roos trof en vervolgens Geerlof, waarna de Ter Aarse midvoor 2—1 op het bord bracht. Kinkel en Los zorgden voor een 4—1 eindstand. Rouwkoop wist bij Sleutels beslag op de volle winst te leggen. Harry Verrips scoorde het eerst voor de pauze, waarna de gastheren gelijk maakten en Ravensberg in deze door beide elftallen slecht gespeelde wedstrijd de Voorschotenaren opnieuw de leiding gaf die z\j ook wisten te be houden: 12. NSA en Hazerswoudse Boys deelden in Alphen de winst met 22. maar zijn wij wel ingelicht, dan is de kans op overspelen niet denkbeel dig omdat NSA met een ongerechtigde speler (ex-Alphen) zou hebben gespeeld. Kagia tenslotte kon 'het op eigen veld Advertentie 99 en appeltjes van oranje heb ik niet nodig, maar wat ik later voor mijn uitzet I nodig heb kan ik kopen als ik tijdig met de Zilvervloot meevaarweet de 16-jarige Truus R. En gelijk heeft zij, want wat de nieuwe Jeugdspaarwet nu aan de jongeren biedt, is niet gering. Wie jaarlijks minimaal f30.- en maxi maal f 200.- weet te sparen, ziet zijn spaarzin beloond, niet alleen met rente, doch na 6 jaren boven dien met een extra-premie van 10% uit 's Rijks kas. Zo wordt het sparen dubbel profijtelijk. Alle spaarbanken, postkantoren en boerenleenbanken geven gaarne een vouwblad met inlichtingen. jongeren sparen met het ideaalpian DE ZILVERVLOOT L. Oegstgeest verloor van G.W.S. (Van een onzer verslaggevers) Oegstgeest was in de eerste helft overwegend sterker en nam dan ook een 20 voorsprong tegen GWS. Toch ver loor de thuisclub uiteindelijk nog met 23 want in de tweede drie kwartier waren de rollen omgedraaid en Cor Lens en zijn mannen scoorden toen juist één doelpuntje meer dan Oegst geest. Reeds na twee minuten spelen kwam Oegstgeest vóór. De gehele GWS-defen- sie bleef staan voor vermeend buiten spel en het was Valk, die van deze si tuatie dankbaar profiteerde: 1—0. De Sassemmers kwamen zo nu en dan ook met een aanval voor de dag, maar de enkele felle schoten van Scholten stop te doelman Mulder voortreffelijk. Oegst geest gaf echter overwegend de toon aan en nadat vele kansen waren ge mist - een schutter ontbrak - scoorde v. d. Voort na een pass van Velo einde lijk 2—0. Na de thee waren de rollen omge draaid. Nu was GWS sterker en na 8 minuten spelen verkleinde Cor Lens de achterstand tot 21. De thuisclub pro beerde het met wat verre schoten maar doelman Platje liet zich niet verrassen. GWS bleef maar aanvallen, doch de tijd verstreek zonder doelpunten. Totdat zes minuten voor het einde Zaal 22 achter Mulder deponeerde. Kennelijk stimuleerde deze treffer GWS om door te gaan en zowaar vlak voor de finish scoorde Lens voor zijn ploeg de winnen de goal. Zo won GWS enigszins ver rassend op de valreep dus nog net met 32 van Oegstgeest. Advertentie tegen WSB nipt klaren en moest de winst (24) aan de Bavo-mannen laten. De stand is nu: Woubruigge 612 Kagia 64 Alphe n 5—10 MS A 5—2 Rouwkoop 68 Sleutels 5—2 WSB 5— 5 TAW 5—0 Hazersw.B. 55 Blauw Wit-doelman Van Heeswijk rekt zich naar dit schot van Von- hoff (DWS/A), maar hij kan er niet bij Het is het tweede DWS/A-doe1, punt. Verrassingen te Dnindigt Marialva II kampioen der 2-jarigen (Van onze medewerker) Het is een bekend verschijnsel, dat er in het najaar, als de baan zwaar is, op koersen meerdere verrassende uitslagen vallen te noteren. En hoewel dit, gezien de goede kilometertijden, gisteren te Duindigt toch niet het geval was, beleefde het talrijke publiek meerdere sensaties. In het Criterium der 2-jarige dravers, welke koers, mede door de vele galoppades van diverse deelnemers, niet bijster interessant was, bracht Martin Vergay met Xanthi Con Dios, dank zij het falen der favorieten Xitty Erebus en Xuthers T, als winnaar in 1.30.1 km-tijd niet minder dan f 23.60 en op de plaats 15.30. Dat Xema S J. de Vlieger) en X Piuto fJ. v. Leeuwen) resp. tweede en derde werden, was evenzeer een surprise. Met een volle zuster van Xanthi Con Dios, n.l. Vaja Con Dios (van Illustre Hanover uit Rita), haalde Vergay een zelfde huzarenstukje uit in de Main Ax- worthy-prijs. De favoriet Wodan (A. Si- derius) werd wegens fouten vrij spoe dig uitgeschakeld en hoewel Vlekloos Hanover (Tesselaar» hem op het laatst het vuur na aan de schenen legde, kon deze hem de zege toch niet meer ont nemen. Hier gaf de winnaar f. 24.60 en f. 6.40 op de plaats. Sietze (E. de Visser) werd derde. In de openingsdraverij had W. H. Hollandia (M. Vergay) na een halve baanronde de leiding vóór Us Erebus (Hof). Na een fout van de leider nam Us Eerebus de kop en deze zegevierde, zwaar belaagd door Whirlwind (B. de Vries) in 1.31.6 km.-tijd. W. H. Hollan dia moest met de derde plaats genoegen nemen. Ook de Meeske S-prijs gaf een ver rassende uitslag. Violetta D (Smit) gaf in den beginne de toon aan maar deze werd spoedig op haar huid gezeten door Violina Norton, gereden door de leer ling-pikeur A. Wagenaar. Voor de tri bune verzekerde Violina zich van de lei ding, met als derde Royal Stad en op de vierde plaats Victory Queen. Op het doel afgaande viel Violetta D door een fout geheel terug en hoewel Santos (v. Dooyeweerd) het nog sterk probeerde, kon deze de triomf van Violina Norton toch niet meer verhinderen. Bonne de Jong werd met Uferlooper S derde. Quick P (J. Wagenaar), die in de 2600 meter koers een uiterst voordelige start achter de auto had, fungeerde zeer lang met ruime voorsprong als koploper. Aanvankelijk volgde het veld, met Sja- kie Scott aan het hoofd, als ganzen in een rij. Na anderhalve baanronde werd het echter duidelijk dat Quick P het niet kon redden. Het veld schoof in el kaar en terwijl Quick P door het pe loton werd opgeslokt, kwam hieruit de favoriet Umberto (W. Leeuwenkamp) overtuigend naar voren en behaalde een mooie zege in een uitstekende 1.24.5 k.m.-tijd. Met een snelle eindsprint ont nam Rudi Trothan (J. Wagenaar jr.) de tweede plaats aan Querie Hanover. De internationale draverij werd een overwinning van de door haar eigenaar Raymakers gereden Rose Marie, die de laatste tijd minder nukkig is. Wel deed Jan de Vlieger met Sammy Mars nog een vertwijfelde poging de leidster de zege te ontnemen, doch dit baatte niet Betaald Voetbal vergaderde in Amsterdam De algemene vergadering van het Betaalde Voetbal van de KNVB heeft zich b(j de behandeling van de agenda voor de bondsvergadering van 25 ok tober a.s. in principe bereid verklaard de afdelingen mee te laten profiteren van de f 188.500, die als reserve voor de scheidsrechterdeclaraties op de ba lans voorkomen. In zijn openingswoord had de heer A, H. Martens, voorzitter van deze sectie, zijn vreugde er over uitgesproken, dat het aantal strafzaken niet vergroot is. Minder prettig vond hij, dat door enkele zaken de onderlinge verstandhouding tussen bepaalde verenigingen geleden heeft. De heer Martens had geconstateerd, dat ten gevolge van de inkomsten uit de toto bij de amateurverenigingen de zelfwerkzaamheid achteruit is gegaan. Hij zei dit naar aanleiding van een op merking in een der districtsvergaderin gen, waarin de amateurs hun bezorgd heid hadden uitgesproken over de finan ciële toekomst als de toto eventueel verboden wordt. „Er zijn amateurvereni gingen, die vijftig jaar lang in nood hebben verkeerd, maar altijd hebben ztf weliswaar met moeite het hoofd boven water kunnen houden. Mochten de toto-inkomsten wegvallen, dan zal de zelfwerkzaamheid ongetwijfeld weer toe nemen. Tenslotte zei de heer Martens, dat hij op de districtsvergadering van West 2 had bemerkt, dat er in de kringen van de amateurs bepaald niet prettig wordt gesproken over het betaalde voetbal. De heer Martens zei hierover: „Als ik alles wat op die vergadering gezegd werd moet geloven bestaat het betaalde voet bal geheel uit schooiers". De heer Mar tens sprak verzoenende woorden. „Wij moeten elkander de helpende hand bie den", maar liet ook een waarschuwing horen: „Als men ons aanvalt kan men verwachten, dat wij terugslaan". AMATEURS De voorzitter van de sectie amateur voetbal van de KNVB, de heer J. J. Egberts, heeft in z\jn openingswoord tot de algemene vergadering van deze sectie eveneens te Amsterdam onder meer gesproken over het terug lopen van de publieke belangstelling bij het amateurvoetbal. „Het aantal toeschouwers b\j amateunvedstryden is in het vorige seizoen gedaald met 7 procent. Bij het betaalde voetbal was een stijging met 13 procent. De heer Egberts meende dat deze terug gang by het amateurvoetbal niet in eerste instantie door het betaalde voetbal was veroorzaakt, doch door de matige prestaties van de amateurs. Bij de behandeling van de agenda voor de bondsvergadering ontstond het traditionele financiële steekspel tussen de heer Van Houten (HFC) en de bondsvoorzitter, de heer A. L. M. Schro der. Desgevraagd deelde de heer Schro der mede, dat de kaartverkoop voor de Interland wedstrij den NederlandDene - marken en NederlandZwitserland, die in de komende weken gespeeld worden, thans 16 procent beneden de raming ligt. Na een uitgebreide discussie besloot de sectie akkoord te gaan met het voor stel ook de afdelingen te laten delen in de f 188.500, die als reserve voor scheids rechterdeclaraties 1957—1958 op de ba lans voorkomen. en hij moest met de tweede plaats ge noegen nemen vóór Ria Kitty (J. Wa genaar jr). Het voor de 2-jarige volbloeds rijk gedoteerde kampioenschap, met een eer ste prijs van f. 4000.sleepte A. van Dijk met Marialva II in de wacht. Eerst moest hij een duel uitvèchten met Noorderlicht (H. Pye). Als leidster ging Marialva de rechte lijn in en op de streep bedroeg het verschil met Jolly Peter (v. d. Kraats) 2 lengten, die op zijn beurt Bararre (v. Deuren) een halve lengte achter zich hield. De verkoopsren werd een zege voor Sans Aide, gereden door de jeugdige Garrington, die zich hoe langer hoe meer als een uitstekende rijder ontpopt. Hoewel de eindstrijd hevig was, slaagde hij er niettemin in een halve lengte voorsprong te houden op Princesse Al- dis (Hermanzky). Op 3 lengten volgde Manitoba (Meynaert). Ook in de Cambridgeshire triomfeerde Garrington en wel met Irish Doll. Ook hier moest hij felle strijd leveren, doch dit is hem wel toevertrouwd en hij liet Mangala (Luypaert) lengte achter zich. De door Delbrassinne gereden Comet werd in deze nek-aan-nek-race op een halve lengte derde. De uitslagen luiden: Maarten Spencer-prijs1. Us Eerebus (J. Hof) (1.31.6); 2 Whirlwind; 3. W. H. Hollandia. Tot.: w. f4,80; pi. 11.50, 1,40, 1,60; gek. f 10.20; cov. f4,50. Main Axworth^-prljs1. Vaja Con Dios (M. Vregayy) (1.29.2); 2. Vlekl. 3. Sietze. Tot.: w. f24,60; pl. 1,10; gek. f 14.70; cov. f 3,60. Vlekloos Hanover f6,40, 1,80, (M. Meelke'S-priijs: l7 Violina Norton (A. Wagen aar) (1.263); 2. Santos; 3. Uferloo per S. Tot.: w. f 12,90; pl. f3,—, 1,70, 2,70; gek. f20.80; cov. f4,30. Criterium der 2-Jarigen-prijs: 1. Xan- - (18 w. ;ek. f 17,10; cov. f4,6 Leeuwen kamp) (1.24 .*5); 2. Ru dl Trothan; 3. Query Hanover. Tot. w. f2.30; pl. f 1,90, 2,50, 2.80 gek. f6.60: cov. f 10, Mr. Fried-prijs: 1. Rose Marie (G. Ray makers) (1.24.-); 2. Sammy Mars; 3. Ria Kitty. Tot.; w. f6.—; pl. f 1,90, 1.50. 2,90; gek. f4,80; oov. f5,40. De rennnen: Kampioenschap der 2-Jarigen: 1. M&- ialva II (A^W. van Dijk); 2. Jolly Peter; thl Con Dios (M. Vergay) (1.30.1); 2. Xe ma S; 3. X Pluto. Tot.: w. f23,60: pl. f5 30, 2,30, 6,40- gek. f 17,10; cc Miss A-prijs1. Umberto (W. kamp) (1.24.5); 2. Rudl Trothan; f 1,60. rial va II (A. W. van Dijk); 2. Jolly 3. Ba/garre. Tot.; w. f2,90 (stal); pl. 1,70, 2,20; gek. f5.30; cov. f4,30. All Ablaze-prijs1. Sans Aide (A. J. Garrington); 2. Prlnsesse Aldls; 3. Mani toba. Tot.: w. f2,90; pl. f 1,30, 3,10 2,—; gek. f 10.20; cov. f9,20. Cambrideshire-prijs: 1. Irish Doll (A. J. Garrington); 2. Mangala; 3. Somet. Tot.: w. f 4,60; pl. f 2,50, 2.60; gek. f 19,—; cov. f3,30. Totale omzet f 124.375,51. Koersen Hilversum De uitslagen van de zaterdag gehouden draverijen lulden: Theater-prijs1. Wendy Hollandia (P. Heynen) (1.34.5); 2. Wilna Illustra; 3. Willy's Lieveling. Tot.: w. f 1,70: pl. f 1,30, 3,10, 6,60; gek. f6,—; oov. f8,80. Operette-prijs: eerste serie: 1. Uranus Kofr (N. J. Bleemsaat) (1.24.4); 2. Rou lette Hanover: 3. Vanity Hanover. Tot.: w. f4.40 (stal); pl. f 1,80, 1,80, 1,40; gek. f5.60; cov. f 13,80. Tweede serie: 1. Vitalls (N. J. Bloem- saat) (1.25.7); 2. Sir Spencer; 3. Rita Rosa. Tot.: w. f8,60: pl. f2.—. 1,60, 1,60; gek. f 12,70: cov. f 5,40. Finale: 1. Vltalis (N. J. Bloemsaat) (1.24.1); 2. Truely Hollandia: 3. Uranus Koff. Tot.: w. f8.60: pl. f2,40. 2,30, 2.—; gek. f 10.30: COV. 4.80. Richard Strauss; 1. Souveraine Maire (H. C. ten Hagen) (1.28.3); 2. Thea Drab- be; 3. Vita Kinley. Tot w. f28.80; pl. f6.40. 2.60, 4.60; gek. f 16,20; cov. f 11,30. Der' Rosenkavalier-prys: 1. SJakie Scott (Q. Joosen) (1.24.6); 2. Sunny Williams; 3. Umberito van Oranle. Tot.: w. f520; pl. f 1,60. 1,90, 1 30: gek. f7,20; cov. f9,—. Die Schóne Galatee-prils; 1. Slta (M. Ver gay) (1.25.6)2. Rosa Signal; 3. O Mc Gregor. Tot.: w. f3.10: pl. f 1,60, 2,60, 18,10 gek. f5,60; cov. f9,30. Totale omzet f63.444,50. Dressuurwedstrijden te Lage Vuursche De Vereniging van Dressuurruiters heeft zaterdag te Lage Vuursche een grote dressuurdag gehouden. De uitsla gen luiden: Jeugddressuur: 1. mej. Backer (Rotterdam) met Hu- bert 260 p't.; 2. mej. E. Pierson (Baam) met Palma 2501/£ pt. L dressuur afdeling A: 1. P. A. Voorsluys (Leusden) met Sieg fried 26712 pt.; L dressuur afdeling B: 1. mevr. J. MellemaToppinga (Wes- teremden) met Bio 277 pt. M-dressuur: 1. H. Biener (Den Dolder) met Elan 294 pt.; 2. J. Pot (Hilversum) met Schwanhard 290 pt. Prix St. Georges: 1. mevr. P. Benedic'tusLieftinck (Put- ten) met Lorbas 363 pt.; 2. mevr. I. SiemRoderwald (Bilthoven) met Bar celona 326 pt. Vrije proef; 1. Tini van Doorne (Deurne) met Favory Elbina 138 pt.; 2. mevr. F. Bene dicts—Lieftinck (Putten) met Kobold 130 pt. Zaterdagvoetbal Voorronde Zaterdagbeker: Lisser Boys—RCL 6—5; Leiden—SHS 34; Ter LeedeAlphia 10—0; Noord- v ijkSVOW 5—0; SIZO—Rynsb. Boys Competitie: 4de klasse B: OegstgeestGWS 23. 4de klasse A (West 1): AMJV— Zandv. Meeuwen 03; AGTVVGA 51; SVJRobaver 45. De Tsjech Pavel Kantorek heeft zondag de 28st,e Marathon van Kosice naar Sena vice versa gewonnen. De 28- jarige dokter liep de 42.195 meter in 2 uur 29 min. 37,2 sec. Onze nationale marathonkampioen Piet Bleeker van Ly- curgus uit Krommenie eindigde op de 16de plaats in 2 uur 44 min. 37,- sec.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6