een sturka terlenka LANGEZAAL Voor de juiste VERWARMING naar LANGEZAAL HET FRUITPALEIS J. W. DIRKSE Stille Rijn 3-4 - Leiden - tel. 26545 RATTEN? WEG RAT! Dagbladreclame is niet te vervangen! MAANDAG 13 OKTOBER 1958 Stichting Oranjehotel herdacht de doden (Van onze Haagse redactie) Vele honderden waren zaterdagmor gen op de binnenplaats van de cellen barakken te Scheveningen bijeengeko men voor de jaarlijkse herdenking van hen, die vielen in het verzet, georgani seerd door de Stichting „Oranjehotel". De politie-muziekvereniging „Onderling Kunstgenot" bracht voordat de voor zitter prof. mr. R. P. Cleveringa zijn rede uitsprak, treurmuziek ten gehore. Prof. Cleveringa memoreerde dat het de dertiende keer was, dat deze herden king werd gehouden. Hij verwelkomde in het bijzonder de vertegenwoordigster van Prinses Wilhelmina, mej. mr. Gel- dens. Voorts legde spreker de nadruk op de ongebroken belangstelling van de Prinses in het lot van allen, die vielen. Zij staat ons hierin zeer na. Daarna las prof. Cleveringa telegrammen voor van Koningin Juliana Prins Bemhard en Prinses Beatrix. Prof. Cleveringa besloot zijn indruk wekkende rede met het bidden van het Onze Vader. „Onderling Kunstgenot" speelde daarna twee coupletten van het Wilhel mus, dat door de ontroerde aanwezi gen zacht werd meegezongen. Tot slot defileerden allen in lange rij langs do dencel 601, waar kransen werden gelegd namens Prinses Wilhelmina, de Stich ting „Oranjehotel", de Oorlogsgraven stichting enz. Velen' van de defilerenden legden hier ook eenvoudige boeketten bloemen neer als een stille hulde aan de genen, die van deze cel uit hun laatste gang maakten. Voor het in de muur aan de van Alke- madelaan ingemetselde monument wer den eveneens kransen en bloemen neer gelegd. Volksonderwijs in Zuid-Holland Zaterdagmiddag werd in het Beursge bouw in Rotterdam de jaarvergadering gehouden van de Federatie Zuid-Hol land der Ver. „Volksonderwijs", onder voorzitterschap van de heer M. Karse- meyer te Alphen aan den Rjjn. Deze memoreerde het overlijden van de heer L. J. Brantenaar, secretaris der Federa tie Zuid-Holland, die zeer vele jaren heeft gearbeid in de volksonderwüsge- lederen met een trouw en een toewij ding, die aller respect heeft afgedwon gen. Spr. wees op de noodzaak van het bestaan van volksonderwijsafdelingen. Waar zij niet bestaan, wordt de open bare school bedreigd. Wil het openbaar onderwijs bloeien, dan moet men zich bewust zyn, dat achter die openbare school een levend beginsel staat in de vorm van de volksonderwijsafdeling. Voorts achtte spreker het een beklem mend verschijnsel, dat in de huidige maatschappij de drang tot dienen meer en meer wordt verdrongen door de drang naar verdienen. Het jaarverslag van de wnd. secreta ris. de heer G. C. 't Hooft werd onge wijzigd vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werden de heren M. Karsemeijer en F. Rolvink, alsmede J. Volwerk te Sommelsdijk her kozen. In de vacature Vroegindewey werd benoemd de heer P. Stolker. In de vacature-Brantenaar werd tot secretaris van de Federatie Zuid-Hol land gekozen de heer G. J. A. Runsink te Benthuizen, die echter verklaarde een secretariaat door meerdere werkzaam heden niet te kunnen aanvaarden. In zijn plaats werd vervolgens benoemd mevr. Absma te Wassenaar, die als se cretaresse zal fungeren. Tot lid van de raad van advies werd gekozen de heer Arn. Boer, burgemees- tor van Zevenhuizen. Het jaarverslag van de penningmees ter, de heer Van Straten werd goedge keurd. Bij monde van de heer Holl te Bleiswijk werd mededeling gedaan, dat kas en boeken in de beste orde zijn be- Israëlische soldaten schuldig aan moord Schandelijke executies bij actie tegen Egypte De Israëlische krijgsraad in Jeruza lem heeft zondagochtend acht leden van een Israëlische patrouille schuldig aan moord verklaard. omdat zii op de eerste dag van de actie tegen Egypte in oktober 1956 43 mensen in een bezet dorp hadden doodgeschoten, die een Vele doden door scheepsramp bij de Philippijnen Schepen hebben tot op heden^ 45 lij ken geborgen in het zeegebied bij Guin- tarcan (zuidelijke Philippijnen). waar zaterdag het m.s. "Princess Madridejos" is vergaan. De "Princess Madridejos' had meer dan 200 mensen aan boord. Volgens tot dusver ontvangen berichten zijn 163 mensen gered. Verscheidene personen worden nog vermist. De "Princess Ma dridejos" was op weg van het eiland Masbate naar het eiland Cebu, toen het bij het eiland Guintarcan lek stootte en zonk. vonden. Er resteert slechts een nadelig slot van f. 29.92. Hierna hield de heer G. C. 't Hooft te Amsterdam een inleiding over het on derwerp „Ja? Ja!" Spreker vroeg zich daarbij af, of de openbare school en volksonderwijs nog gedragen wordt door mensen die bezield zijn met een ideaal. Volksonderwijs moet méér van zich laten spreken, zij strijdt voor goed on derwijs in het algemeen- en voor open baar onderwijs in het bijzonder. Men moet leren openstaan voor de overtui ging van andersdenkenden. Een positie ve richting werd daarbij behandeld en aangewezen. Aan de daaropvolgende discussies na men om. de afdelingen Den Haag en Wassenaar deel. uitgaansverbod overtreden hadden. On der de slachtoffers bevonden zich twin tig kinderen. Drie andere leden van de patrouille werden vrijgesproken. Van daag zou de krijgsraad uitspraak doen. De beschuldigden kunnen tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld wor den. De doodstraf is in Israël afge schaft. De slachtoffers waren mensen die van hun werk naar het dorp, Kafr Kasim, nabij de Jordaanse grens terug keerden, en die niet wisten dat er een uitgaansverbod was ingesteld. Volgens getuigen zou majoor Malinki, die de patrouille commandeerde, heb ben gezegd, dat men deze mensen als overtreders van het uitgaansverbod moest beschouwen. Zijn ondergeschik ten beroepen er zich op. dat zij zijn be velen moesten gehoorzamen. De majoor zelf heeft verklaard, dat hij die bevelen van hogerhand had gekregen, doch dit is door zijn superieuren tegengesproken. Brit op Cyprus gedood Zondag is op Cyprus een Britse bur ger een 76-jarige gepensioneerde officier van de Britse Marine om het leven gekomen en zyn echtgenote ern stig gewond toen him auto op een mijn reed. Het echtpaar was op weg van hun woning in Famagusta naar hun zomer verblijf te Kantara. De Britse gouverneur van Cyprus, Sir Hugh Foot, deelde gisteravond in een voor de Cyprioten bestemde televisie toespraak mede, dat het tien dagen ge leden te Nicosia en Famagusta inge stelde uitgaansverbod voor Cyprische Grieken beneden de 26 jaar met ingang van heden zou worden opgeheven. Hij voegde hieraan toe, dat het weer zou worden ingesteld, indien zich opnieuw wanordelijkheden zouden voordoen. Gouverneur Foot verklaarde in zijn toespraak ook te menen, dat de meeste Cyprioten in rust en vrede willen leven. Zege van Belgische KVP gisteren bevestigd (Van onze Brusselse correspondent) Het algemeen beeld van de Belgische gemeenteraadverkiezingen van gisteren kan als volgt worden samengevat: de verkiezingsresultaten bevestigen de overwinning van de Katholieke Volks partij van 1 juni ji. In bijkans alle ge meenteraden van België winnen de ka tholieken zetels, hoofdzakelijk ten na dele van de liberale party, en ook hier en daar ten nadele van socialisten en communisten. Deze laatsten werden in de meeste centra waar zij nog vertegen woordigers hadden, door de socialisten opgeslorpt. In vier belangrijke indus triële voorsteden van Brussel behaalden de socialistische burgemeesters een per soonlijke overwinning. In Gent waar een liberaal-socialis tisch college van B en W aan de macht was, behaalde de CVP de volstrekte meerderheid, wat mee brengt, dat de liberale burgemeester van Gent zal af treden en zal worden vervangen door een katholieke burgemeester en een ho mogeen katholiek stadsbestuur. In Brugge wint de CVP drie zetels, maar de socialisten konden zich handhaven. De liberalen verloren er drie zetels. Over geheel België, zo kan men zeggen, is er een verdere verschuiving naar rechts. In de belangrijke Waalse in dustriestad Charleroi verliezen de so cialisten twee zetels, maar de socialis- tisch-liberale coalitie is hierdoor niet in gevaar gebracht. Ook in Mechelen, waar de voormalige minister van Defensie, de socialist Spinoy, burgemeester is, verliest de socialistische partij stem men, maar de socialistisch-liberale meerderheid zal er zich kunnen hand haven. Men keek met belangstelling uit naar het resultaat van Brussel-stad: de CVP wint er drie zetels, de liberalen behou den er hun dertien zetels, de socialis ten verliezen twee zetels en de commu nisten hun enige zetel. De liberaal-ka tholieke coalitie zal worden voortgezet, maar men vraagt zich af of de katholie Groot handelsnadeel voor Singapore Een bericht, volgens hetwelk Rus- y land met Indonesië een ruilovereen komst heeft gesloten waardoor Indo nesië rubber, peper, en copra tegen Chinese rijst ruilt, heeft in handels kringen te Singapore veel verontwaar diging gewekt. Men vreest namelijk dat de ruilhandel tussen Indonesië en de Sovjet-Unie voor Singapore een verlies van 13 miljoen dollar in tran sitohandel in rijst met Indonesië zal gaan betekenen Ook het feit dat de Russische handel met Malakka is uit gebreid speelt een rol. |e In 1959 zal Indonesië 200.000 ton Chi-F nese rijst geleverd krijgen, hetgeen voorin Singapore betekent dat het geen rijst, meer zal kunnen leveren aan Indonesië. F Dit is het grote verlies dat de handels-ke huizen van Singapore vrezen. l In Malakka heeft de Sovjet-Unie r reeds 400.000 ton rubber aangekocht, Ut voor ongeveer 23.3 miljoen dollar. Inw, november gaar er 10.000 ton MaleiseF rubber naar Rusland. r Drie vrijhavens van Indonesië It m „Antara" heeft medegedeeld dat de Indonesische regering de instelling van drie vrijhavens overweegt. Deze mededeling was ontleend aan de toespraak die minister Moh. Nazir van Scheepvaart te Sabang heeft uitgespro ken. Daarin verklaarde hij dat Poeloe Weh, op de noordpunt van Sumatra, door de Marine als vlootbasis zal worden inge richt voor de oorlog was het een vrij haven en dat nog niet vaststaat waar de vrijhavens zullen worden ingericht, „Het is de bedoeling dat zij met Singa pore concurreren" aldus minister Nazir. ker niet de burgemeestersfunctie zullen opeisen, waardoor voor het eerst sedert 1830 een katholiek burgemeester van de hoofdstad zal worden. Wü brengen U een keur van HAARDEN - KACHELS OLIESTOOK in de meest vooraanstaande merken o.a. Beckers - Etna - Inventa - Jaarsma - Becht Dyserinck - Hoenson - Lips en Peeters - Pelgrim - Selecta - Calmix enz. Ook in PETROLEUMKACHELS voor de küle dagen een zeer grote sortering. Leiden's oudste en meest gesorteerde adres sinds 1844 Oebr. Paes breestraat 58 naast Stadsgehoorzaal verkoop verhuu* ALLES PER 2% KG. St.-Remy (stoofperen) 45 ct. Giesermannen (stoofperen) 55 ct. Legipontperen, extra 90 ct. Legipontperen, 1ste 55 ct. Conférenceperen, extra 90 ct. Conférenceperen, 1ste 55 ct. Beurré Clazoor, 1ste 65 ct. Bonne Louise, extra 100 ct. William peren, extra 100 ct. Maagdeperen, extra 55 ct. HAND- en MOESAPPELS Seedling appels, extra 45 ct. Guldeling, pr. moes 45 ct. Goudreinetten, extra 60 ct. Goudreinetten, 1ste 45 ct. Notarisappels, 1ste 55 ct. Zoete Bloemee's, extra 80 ct. Zoete Bloemee's, klein 45 ct. Banaanappels, extra 70 ct. Banaanappels, 1ste 45 ct. Rijpe Bellefleur appels 55 ct. HAARLEMMERSTRAAT 75 ^^^^Rhoumin wordt ook door oen fevoeli(« muf uitstekend verdrafcn. 20 tabletten slechts 63 et. Notaris W. S. JONGSMA te Leiden is voornemens op vrij dagen 17 en 24 oktober 1958, 7 uur n.m. in het Notarishuis. Hogewoerd 144 te Leiden, in het openbaar by opbod en afslag te verkopen: Het in uitstekende staat ver kerende HERENHUIS met erf te OEGSTGEEST, Ryn- zichtweg 46, groot 2.10 are. Onverhuurd. Lasten ongeveer f 62.- p. j. Betaling kooppenningen 24 november 1958. Bezichtiging 14, 16, 21 en 23 oktober 1958 van 2—4 uur, Inl. ten kantore van gen. nots. Rapenburg 31, teL 25351. Letterlijk het beste van het beste: de befaamde vloeiende Sturka-coupe toegepast op de wonderstof, die plooien houdt, regenbuien welkom heet, altijd 'pas geperst' blijft! En alleen Sturka heeft deze stof in sportieve Living Colour3 dessins Sport- costuums 145.- en 149-- El' SLEUTELTJES GEVRAAGD Spoorstudente, wonend in Den Haag, zoekt kleine slaap kamer voor de keren dat zij ln Leiden wil overnachten. Brie ven bur. van dit blad onder no. 2988 k. Apothekers-assistente, 28 jaar, halve dagen werkzaam, z. z. g. g., als assistente v. d. huisvrouw gedurende de mor genuren, in ruil voor eigen ka mer en maaltijden. Brieven bur. van dit blad no. 2992 k. Te koop gevraagd schrijfta fel en boekenkast, goed onder- Gevr. net meisje, goed kunn. werken, v. g. g. v. Prinses Marielaan 10, Wassenaar, tel. K 1751 - 2089. Interne huish. hulp gevr., goed kunn. koken en zelfst. werken in gez. m. volw. kin deren, (oliestoofc). Aanb. na telef. afspraak K1751/2296. Prins v. Wiedl. 10, Wassenaar. (Bus- en tramh. Kerkdam). Dagmeisje, 2e meisje gevr., hoofdzakelijk voor slaapkamer- werk. Werktijden mondeling overeen te komen. Aanb. na tel. afspraak K1751 - 2296, Prins v. Wiedl. 10, Wassenaar. (Bus- en tramh. Kerkdam) Gevraagd hulp ln de huls houding voor 4 ochtenden per week. Dl.-, wo., vr.-. za. van 912 u. Lorentzkade 47. By grote Ned. Spaarkas- Maatschappij kunnen worden geplaatst bespraakte medewer kersisters) voor afsluiten van spaaraandelen. Geen incasso. Hoge provisie. Pracht bijver dienste. Brieven bur. van dit blad onder no. 3054 k. Nette werkster voor 1 och tend per week, liefst vrijdags. Emmalaan 15, tel. 20910. (Na 6 uur). Steno-typiste voor 2 3 da gen per week. tijdel. gevr. Ge huwd gen bezwaar. Soil tel. 30225. AANGEBODEN Autoryschool Roman, gedlpL A.N.W3. en Vakgroepinstruc teur, verhuur zonder chauf feur. S. W. Roman, Seringen straat 26, tel. 23112. P Eiken triplexaanbieding, door speciale inkoop kunnen wij deze verkopen voor prijzen wélke wij niet kunnen publi ceren. Maten plm. 250 x 73-83 en 150 x 122. „De Houthal", Hogewoerd 99. 0 Zelf timmeren ls een genot. Maar dan alléén als U dit met Houthalhout doet. Hout en board en alles wat U nodig heeft vindt U bij „De Hout hal", Hogewoerd 99. Heren schilders, zUn Uw ladders wel in orde? Zijn ze wel betrouwbaar? Wij hebben de „Wienese" ladders. Beter is er niet. „De Houthal", Hoge woerd 99. tel. 22536. Kapster, permanent aan huis stroomloos v.af f12.50. Cold-Wave f 15. Tel. 32351. P Te koop een nieuwe koffer- schrijfmachine met 1 j. garan tie, af te betalen met f 3.p. w. Gratia op proef bij U thuis. Br. bur. v. d. blad no. 541 k. Wegens vertrek te koop Ford Prefect, tegen billijke prijs, loopt prima. Tempo Duitse ra dio. De Genestetstraat 93. P Weg. vertrek: Phil, televi sietoestel 43 f 475, zw. emaille haard f 75, s. Eng. crème kin derwagen f 35, 1. br. wjnantel, teddy gev. f 29, gr. vloerkleed 225/325 f 14.50, zware traplo per f7.50, 1-pers. kapokbed f7.50. Haagweg 188, tel. 21781. P Engelse herensportfiets met trommelremmen en 3 versnel lingen, in nieuwe staat, van 295 voor f 115. Sleestofzuiger 125 V.. prima f 15, meisjesfiets, leeftijd 10 j. f25. Middelweg 16. P Permanenten zonder toestel, geheel compl. f 10.50, onder \olle garantie. Dameskapsalon Jac. Ramak, Haven 10. telef. 26353, Leiden. P Typen v. scholleren. Speciaal tarief. Pitmanschool, Plantsoen no. 65. P Benodigdheden voor kunst schilders, figuurzagen, fineer en houtsnijwerk, boetseerklei, pitrlet, kralen raffia, linoleum- snijmesjes druk verf, tube olle- en plakkaatverf (Talens). Rich. J. Blok, Hogewoerd 62, tel. 29123. Erkend schilder. P Schilderen, behangen, wit ten. alle materialen, 30-jarige zelfstandige ervaring, gratis in lichtingen. Grootste sortering R .en D. behang (ook schoor- steenbehang). Wonderverf 1 x verven klaar. Demonstratie Rich. J. Blok, Hogewoerd 62, tel. 23123. Erkend schilder- behanger. Luxe autoverhuur z. chauff eur. nieuwe Ford Consul. Oude Singel 206. Tel. 30372. P Opbouw boekenrekken met losse bergkastjes. Ruime leg kasten voor spotprijs, oersollde. Houthandel „Morspoort" Mors- straat 58. f 100 tot f 2500 krediet be schikbaar (zonder borg) voor aankoop meubelen en woning textiel, rechtstreeks van fa briek, enorme keuze, veel voor deliger, prettige betaling. Ge heimhouding verzekerd. Vraagt ■vrijblijvend inlichtingen. Post bus 538, Den Haag. Bureau, kasten, stalen iaden- kasten, staande licht eiken vitrine, stalen standaard met koekflessen, grote en kleine kachels, fraaie open blank- gepolijste haard, pracht laden- kastjes. brandkastje. In- en verkoop. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D„ tel. 232Q1. P Koopje. Amerikaanse kruls- snarlge Boston piano, stalen raam, prachttoon, kast is be schadigd, voor liefhebbers om zelf op te knappen. W. F. Koo reman. Nieuwe Rijn 9. tegen over V. en D. Tel. 23261. P Fiets ter overn. aangeb. voor kind van 612 jaar. v. d. Sande Bakhuyzen 1 aan 3. Lei den. P Kolenzeven, passend op Uw vuilnisbak f 2.10, kachels, kook kachels, luxe kachels, gasra- dlatoren, oliekachels, roosters, kit, vuurspecie, mica en alles voor Uw kachel. A. J. Hartwljk, Nwe. Beestenmarkt 7-9-4, Lei den. tel. 26627. Te koop een kolenkachel, merk Etna. geh. compl., z. g. a. n. f 60.Te zien na vier uur. Sumatrastraat 44. Een nieuwe niotoroverail a f 35, een p. meisjesschoenen, m. 35 f5. een paar nieuwe zwart suéde damespumps m. 37i voor f 10, heren winter Jas f25. Beestenmarkt 7 A. Leiden. P Een byzonder mooie kwali teit lichtgrijze wintermantel te koop aangeb.. tegen elk aan nemelijk bod, maat 4446. Brieven onder no. tel. K 2530 - 3542. Aangeboden wegens over compleet, dressoir, tafel, 2 stoelen, theekastje, tegen elk aannemelijk bod. Spoed. Te bevr.: W. de Zwijgerlaan 27 a. Leiden, 2 x bellen. P Rokers hoest en ochtend- hoest geneest U spoedig met Domproost. 40 tabletten f 1.45 BIJ Apoth. en drogist. Wat ik voor z'n verjaardag feef? Flits slllpringen voor z'n hillshave. f 2.75 voor li Jaar. Vraagt Uw kapper of winke lier. Hoest Uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taal siym op, smaakt goed. Flacon f 2.bij elke drogist. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.50. Solex de Luxe f399.50, p. m. f20.25. inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman. Ho gewoerd 6668. telef. 31292. P Kredieten t/m. f 4000 voor aankoop meubelen en woning textiel rechtstreeks van fa briek. Enorme besparing, soe pele betaling en onder uiter ste geheimhouding. Vraagt vrijbiyve--* Postbus p Italiaanse klasse-accordeons rechtstreeks van Importeur John Kadee. Boekhorststraat 22, Den Haag, op zeer gemak kelijke betaling. Wij komen U gaarne met onze uitgebreide collectie bezoeken. Zend brief of briefkaart. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, te lefoon 11.45.01. p Iedereen ls enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's bedden-tapijtenmagazijn. Mare 98, Vrouwensteeg 9. tel. 23913. Te koop aangeboden witte a. maat 38. bevragen: 70, Zoeterwoude. M€T ENIGE (LATTIN «ESTWIDINGSMIODE». OAT ONGEVAAALOK O OlEftEN EN MENSEM' Als U meer wilt weten over dagblad reclame, geef ons dan even een berichtje of telefoontje (no. 25041). Onze vertegenwoordiger komt U gaarne zonder enige verplichting volledig inlichten. P Uw adres voor rotan meube len, mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen .Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24, reparatie-inrichting, tel. 30534. P Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes: volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214, Den Haag, telef. K 1700 11.39.91 b. 11.53.96. P Luxe autoverhuur. WIJ ver huren o.a. Mercedes-dlesel, Simca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman, Voorhout, tel. 02532 7433. Klokken, horloges, gouden ringen, cassettes, keukenult- zetten van roestvrij staal enz. vanaf f 1 p. w. Inlichtingen: Kersenstraat 22. Hardboard, zachtboard, te gelboard. geperforeerd board, brandvrij board, plasticboard, zowel aan de plaat als op maat gezaagd. Grote sortering in diverse lengten en breed ten. Vraagt prijs. Voordijks Houthandel. Leiden, L. Mare 106, telef. 22017. Grote sortering geschaafde vuren latten, planken en rib ben. plm. 60 verschillende af metingen. Eiken, beuken er parana pine, triplex-meubel plaat en spaanderplaat. Voor dijks Houthandel. Leiden, L Mare 106, telef. 22017. B Doe het zelf met onze bouw pakketten. Kleutertafels i f725. Kleuterstoelen f5.50. Kapstokken a f 12.50. Geheel Ïiasklaar met werktekening, Ijm, draadn. enz. Voordijks Houthandel, Lelden, L. Mare 106, telef. 22017. P Tafelbladen In diverse dik ten en afmetingen. In multi plex-meubelplaat of spaander- plaat. In elk gewenst model gezaagd. Voordijks Houthan del, Lelden. L. Mare 106. telef. 22017. „Novatex", de ideale plas- ticbekledingsplaat voor Uw tafels .vensterbanken, meubels enz. Prachtige frisse kleuren. Op maat gezaagd f16 en f 18.50 p. m2. Alleen by Voordijks Houthandel. Lelden. L. Mare 106, telef. 22017. P Schoorsteenplaten, rood of geel. Afmeting voorplaat 105 x 120. zijplaten afmeting 105 x 40 cm. Geheel brandvrij- Compleet 3-delig f32.00. Ook per stuk verkrijgbaar. Voor dijks Houthandel. Lelden. L. Mare 106, telef. 22017. P Grote sortering gedraalde eiken en beuken tafelpoten, met houten klos of met meta len kraag. Lengte 15. 25, 32, 40, 50, 60 en 75 cm. Voordijks Houthandel, Lelden, L. Mare 106, telef. 22017. P Rotan meubelen. WIJ bieden U een collecte van meer dan 30 modellen stoelen, alles van uitmuntende kwaliteit en af werking. Prijzen reeds vanaf f24.50. Hachmer Kraaierstraat 15. tel. 31500. P Pracht nieuw tafelblljart. 160 x 90. compleet met toebe- i horen, aangeboden .van f275 voor f 125. Brieven bur. van dit blad onder no. 3001k. 1 P Bijzettafels, klapstoelen, strijktafels, wringerboxen, huis- houdtrappen, keukentafels, ka chelrekjes enz. enz. enz. Ver laagde prijzen. Voordijks Hout handel. Leiden, L. Mare 106. telef. 22017. Wie breit er nu nog met de hand. als U voor f 250.een Knittax breimachine heeft! Knittax, de koning der brei machines. Dagelijks demon stratie! 't Breimachinehuis, Haarl straat 196 A. Leiden, tel. 23214. P Erres radio van 1954, in pri ma staat, prijs f 95. Schrijfma chine met brede wagen f 65. Inklapbaar tafeltje f 3.50. Teddy damesmantel (bruin), maat 44 f 15. Pakkist f2. Rijnsburgerweg 149, tel. 25819. P Te koop aangeboden 1 witte bruidsjapon, 3/4 met sluier, maat 40 en 2 haarden, tegen elk aann. bod. Beatrlxstraat 11. Aangeboden een z. g. a. n. kinderwagen, merk Pedigree, kleur blauw, ultneembare bak. Te bevragen: Jacob Catslaan 24 (2 maal bellen). Na 2 uur. P Versterker, c.p.u. niet luid spreker, z. g. a. n., met of zon der kast. Meidoornstraat 13, Leiden. P Te koop relsnieg, lichtgrijs» 3 maanden gebruikt. Te bevr.: P. J. WetseTaar. Haarlemmer straat 254. P Ford Prefect '50 te koop, 1. z. g. st.. wegens aanschaf be stelwagen. Proefrit en desk. onderz. toegest. Gerrit Dou- straat 1, Leiden, p Te koop Etna wit geëmail leerd byzetkolenfornuis, 57 x 34J om., hoog 81i cm., als nieuw, met pyp. Prijs f75. Hofbrouckerlaan 42, Oegstgeeet DIVERSEN Verloren tussen Koninginne- laan en Nieuwsteeg, slange leren portefeuille. Tegen belo ning terug te bezorgen: Turf markt 7 a. A Terpstra. P Wil de dame die Ik zondag avond in Wassenaar sprak over 7 en 5 zich nader in verbin ding stellen. Brieven bur. van dit blad no. 3058 k. P Woningruil. Welk gezin ln Katwijk aan Zee of Katwijk a. d. Rijn wil naar Leiden omg. Kool. Inl.: Malefytstraat 100, Katwijk aan Zee. Heb duplex woning aan de Meerburgkade, huur f7.50 p.w. Wie ls genegen deze te rullen tegen 3-k .flat of andere wo ning. Hogere huur geen be zwaar. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2991 k. Woningruil. Aangeboden ruime zonnige bovenwoning op de Pieterskerkgracht. 5 kamers en grote zolder. Gevraagd bene denwoning of heel huis, min stens 4 kamers, onverschillig waar in Lelden. Brieven bur. van dit blad no. 3024 k. P Rullen benedenhuis a. d. L Rijndijk voor ander huis. Br. bur. v. d. blad no. 3028 k. Bijverdienste. Ervaren thuls- brelsters gevraagd. Vergoeding f 3 per 100 gram. Aanmelden met medebrenging naalden li en 3, dinsdag 14 en donderdag 16 oktober van 1012 en 24 u. Café Royal, Doezastr&at,

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 10