Bonn riep een diplomaat terug wegens antisemitische uitlating Startschot gelost voor de strijd om het Westduitse presidentschap Noordwijkse middenstand sprak zicli uit tegen een weekmarkt Tien maanden gevangenisstraf geëist tegen een jachtopziener WOENSDAG 8 OKTOBER 1958 jVon Saucken beging enorme stommiteit Naam van West - Duitsland wordt ermee vergooid (Van onze correspondent ln Bonn) Er is geen twijfel aandat in al lerlei Westduitse ministeries, op hoge en op lage posten, lieden zit ten wier verleden niet vrij is van „braune Flecken", waarmee men dan bedoelt dat zij iets te maken hebben gehad met de nazi's. Het Bonner ministerie van Buitenlandse Zaken kan er van mee pratenDe zer dagen bleek dat opnieuw, toen men de Westduitse consul Hans von Saucken van het consulaat-generaal t te New York terugriep. Von Saucken wordt er door de Oos- i tenrijks-Amerikaanse journalist Max Beer, een 72-jarige met een voortreffe lijke staat van dienst, van beschuldigd, j dat hij tegenover een derde hèm (Beer) t had uitgemaakt voor een „Dreckjude". I Een Nederlandse vertaling voor dit scheldwoord lijkt ons overbodig. Beer nam dat uiteraard niet en schreef er de Westduitse president, prof. Heuss over. Tegelijkertijd stuurde hij een hoge Westduitse onderscheiding, die hij voor zijn werk bij de Volkenbond en de Ver enigde Naties van de regering te Bonn had ontvangen, terugHet ministerie van Buitenlandse Zaken liet er ook geen gras over groeien en zond een i jurist naar New York om de zaak te onderzoeken. Dat onderzoek gaf aan leiding om Von Saucken terug te roe pen. En daarmee werd Beer's klacht bevestigd. Inmiddels is men in de West- duitse hoofdstad begonnen met een officieel onderzoek in deze kwestie, prompt nadat Von Saucken hier was gearriveerd. Twee Joden gered Uiteraard is de oppositie, in dit geval de S.P.D., begonnen te graven in Von Sauckens verleden. Daarbij zou zijn ge bleken, dat de diplomaat van 1937 tot 1945 te Wladiwostok, Tokio en Tsingtau als consul voor het Derde Rijk had ge werkt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken was er snel bij om te verklaren, dat twee joden gezegd hebben, dat zij in 1945 in Tsingtau door Von Saucken voor vervolging door de Japanners zijn gered. Maar de S.P.D.. volgde een ander spoor en weet te melden, dat Ven Saucken nog na de Duitse capitulatie in Tsingtau met nazi-vlaggen had rond gelopen. En voorts dat hij zich in 1936 als lid bij de NB.D.A.P. had gemeld en was aangenomen, hoewel er toen nau welijks leden werden geaccepteerd in Hitiers party. Het geval-Von Saucken staat niet alleen in de Westduitse diplomatieke dienst. Met veel goede wil kan men van het ministerie van Buitenlandse Zaken nog wel aanvaarden, dat er na de oorlog een tekort was aan geschoold diploma tiek personeel en dat men bij de op bouw van zyn diplomatieke corps heeft moeten teruggrijpen op lieden met bruine vlekken". Maar wie zich brandt, moet op de blaren zitten: en dat doen Von Brentano c.s. met het geval-Von Saucken. Deze reeds 65-jarige diplomaat, die nu juist geen byzonder hoog ambt bekleed de, maar toch zeker op een post stond waar men tact moet kunnen gebruiken (in New York wonen immers zeer veel joden) beging met zyn uitlating over de journalist Beer een stommiteit van de eerste orde. Anders kan men 't nauwe lijks definiëren. Zowel tegenover zyn ®igen verleden als tegenover dat van zyn land maakte hy een fout, die men Dame door kolendamp overleden De 76-jarige mevrouw E. Braakhuis Wolke uit de dr. Schaepmanstraat 81 te Haarlem is vannacht tengevolge van kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Gisteravond vonden twee vriendinnen haar op de grond liggen in een kamer waar een sterke kolengeur hing. Het slachtoffer is onmiddellijk naar de Mariastichting overgebracht waar zij kort na middernacht is over leden. geen Duitser kan vergeven, met de her innering aan de miljoenen vermoorde joden nog in het hoofd. Het zal een eenvoudig kunstje zjjn om Von Saucken vroegtijdig te pen sioneren: gezien zijn leeftijd was de man er na aan toe. Maar Bonn mag daarmee deze penibele zaak niet als afgedaan beschouwen. De Von Sauckens In de jaarvergadering van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs gisteren in Scheveningen gehouden is de gouden speurwerkmedaille uitgereikt aan dr. L. van der Grin ten uit Venlo. Links dr. Van der Grintenrechts prof. dr. ir. J. G. Vlugter, voorzitter van de afdeling chemische techniek, en in het mid den ir. G. A. Tuyl Schuitemaker, president van het instituut. mag men geen kans laten af en toe het oude nazi-gezicht te tonen, op straffe van het vergooien van de naam, die de Bondsrepubliek met zoveel zorg na 1949 heeft opgebouwd. Derde kandidatuur voor prof. Heuss is nu onivaarschijnlijk Twee namen genoemd (Van onze correspondent in Bonn) De strijd om het bondspresidentschap van West-Duitsland is eindelijk ont brand. De fractieleider van de FDP in de Bondsdag, Mende, verklaarde namelijk in Bonn, dat zyn party de tien jaar. dat haar vroegere partijgenoot prof. Heuss volgend jaar Bondspresident zal zijn, genoeg vindt. Daarmee is duidelijk ge worden, dat de FDP geen derde kandi datuur van Heuss zal steunen en men mag aannemen, dat deze beslissing van de FDP iets te maken heeft met een be sluit van Heuss zelf, hoewel deze thans bepaald geen sterke band meer met de FDP heeft, waarvan hy eens voorzitter Prof. Heuss werd op 12 september 1949 gekozen tot Bondspresident; hij werd in 1954 herkozen en wist van zijn ambt dank zij zijn boeiende persoonlijkheid iets heel bijzonders te maken, waardoor het vandaag de dag door iedere West- duiitser in ere wordit gehouden. Artikel 54 van de Westduitse grondwet bepaalt, dat men slechts eenmaal herkozen kan worden als bondspresident en dat houdt in. dat Heuss volgend jaar niet herkozen zou kunnen worden, tenzij men, indien hij een derde kandidatuur zou aanvaar den, tevoren de grondwet ging wijzigen Het begint er nu op te lijken, dat Heuss geen derde kandidatuur wenst en zich wil terugtrekken naar zijn in aanbouw zynd huis nabij Stuttgart. FDP-leider Mende gaf met zijn uit lating als het ware het startschot voor Wie volgt hem op? de presidentsverkiezingen, die volgend jaar zullen geschieden door een ver gadering bestaande uit de leden van de Bondsdag en door de diverse parle menten van de deelstaten aangewezen kiesmannen. FDP, GDU en SPD neemt men, algemeen aan. zijn gekant tegen een grondwetswijziging, speciaal voor Heuss. Door dit alles begint thans het naar voren schuiven van kandida ten als opvolger van Heuss bijzonder actueel te worden. De laatste dagen zijn in hat bijzonder de CDU-leiders dr. Krone, rooms-katholiek fractieleider in de Bondsdag, en dr. Gerstemmaier, Evangelisch Bondsdagpresident, ge noemd. De rooms-katholieke Krone spe ciaal schijnt op het eerste plan te staan, hoewel het als een bezwaar gevoeld wordit. dat naast de rooms-katholieke Bondskanselier (Adenauer) ook nog een rooms-katholieke Bondspresident zou komen. Daarmee staat vast, dat de ver kiezingen voor het presidentschap in tegenstelling tot die in 1949 en 1954 een uitgesproken politiek partij-accent zal krijgen. De CDU, de partij van Ade nauer, meent er namelijk recht op te hebben, dat de volgende president een partijgenoot zal zijn. FDP en SPD willen, dat de nieuwe bondspresident het volgend jaar evenals in 1954 te Berlijn zal worden gekozen en wel reeds in juli De grondwet zegt, dat deze verkiezing ook nog in oktober kan pla ate vinden, maar d e beide oppositie partijen willen zo snel mogelijk een be slissing. Zij zijn er in tegenstelling tot de CDU voor,' dat bij de kandidatuur niet gelet wordt op partijoverwegingen, alleen op de persoon. Driejarig meisje in Bodegraven verdronken Gistermiddag geraakte het 3-jarig dochtertje van de familie Rysbergen, wonende aan de Rijnkade te Bodegra ven voor de ouderlijke woning in de Oude Rijn. Haar 4-jarig broertje liep naar zijn moeder die aan het verhaal van het kind niet veel geloof hechtte, omdat zij in het water niets zag liggen. Zy zocht aanvankelijk bij de buren naar het vermiste meisje. De buren waar schuwden onmiddellijk de politie die na een uur dreggen het lijkje uit het water haalde. Als onderdeel van een grote lande lijke BB-oefening in Zweden werd het plaatsje Trollhattan geheel met spoed geevacueerd. De inwoners kregen ergens in de openlucht hun maaltijden uit een mobiele keuken. Op de foto het uitdelen van koffie tijdens deze ongebruikelijke opera tie. S.E.R.-advies ontwerp huisarbeidswet De S.E.R. heeft op verzoek van de staatssecretaris van Sociale Zaken advies uitgebracht over het ontwerp van een nieuwe huisarbeidswet. Een wettelijke regeling van de huis arbeid wordt noodzakelijk geacht, omdat zy beoogt een groep econo misch zwakkeren te beschermen, even als dit het geval is by de Arbeidswet 1919 en de Veiligheidswet 1934. De S.E.R. acht een algemeen vergun ningstelsel voor de huisarbeid de kern van het voorontwerp van de rege ring te ingrijpend. In het departe mentale voorontwerp wordt n.l. met het systeem van de bestaande wet gebroken en staat voorop het verbod om huis arbeid te doen verrichten zonder ver gunning van het districtshoofd van de arbeidsinspectie, c.q. van de minister. De Raad wil echter in de eerste plaats bij algemene maatregel van bestuur van het vergunningstelsel uitzonderen de bedrijf sakken, waarin huisarbeid een aanvaarde produktiemethode is, zonder de misstanden te vertonen, die het ont werp beoogt te beteugelen. Voor deze gevallen dient te worden volstaan met een plich tot melding van huisarbeid aan de arbeidsinspectie. Voor de overige bedrijfstakken ziet de Raad evenwel geen andere mogelijkheid dan het systeem van een vergunning vooraf. De Raad is voorts van oordeel, dat zoveel mogelijk moet worden beproefd eventuele onjuiste toestanden op het gebied van de huisarbeid op de nor male manier te keren, n.l. door het stellen van regelen by algemene maatregel van bestuur. Het ontwerp bevat verder o.a. een verbod van huisarbeid door jongens be neden de leeftijd van 14 jaar of nog leerplichtig en meisjes beneden de leef tijd van 15 jaar. Tegen deze mogelijk heid van ontheffing van het verbod van kinderarbeid, die de arbeidsinspectie in de gelegenheid stelt zich zekerheid te verschaffen, dat voor het kind geen schadelijke gevolgen zijn te duchten, kan naar de mening van de raad geen bezwaar bestaan. BDe voordeligste auto in de kleine klasseI Standaarduitvoering 4550- lenomenala wogllgging Agent voor Leiden en omstreken: DEVILEE EN REIZEVOORT Da Costastraat 14 - Tel. k 171031200 De beslissing blijft bij de gemeenteraad Voor of tegen een weekmarkt te Noordwijk? Hierover moest de middenstand in een druk bezochte vergadering in het ,»Hof van Hol land" zich gisteravond uitspreken. Nadat talrijke sprekers hun visie op deze zaak hadden gegeven, verklaarden de neringdoenden zich unaniem tegen de instelling van een weekmarkt. De heer M. C. J. Sedelaar, voorzitter van de Noordwijkse Middenstandscen trale, deelde in zijn openingswoord mede, dat de plaatselijke besturen van het C.N.V., de K.A.B. en het N.V.V. het initiatief hadden genomen om te Noord- wijk een weekmarkt te vestigen. Men had hierover met de Noordwijkse Mid denstandscentrale van gedachten ge wisseld, daar men, bij het indienen van een daartoe strekkend verzoek aan de gemeenteraad, de plaatselijke midden stand niet wilde passeren. Van de zijde der vakcentralen was betoogd, dat men niets liever dan de eigen winkeliers op de markt zou zien, al bedoelde men hiermede niet kooplieden van buiten uit te sluiten. Het bestuur van de Noordwijkse Mid denstandscentrale wilde over deze zaak de mening der vergadering horen. Aan de discussie namen verscheidene nering doenden deel. Niemand bleek voor een weekmarkt, al gebruikten de sprekers niet alle even krachtige termen om hun afwijzend standpunt te motiveren. Algemeen bleek men niet overtuigd van de noodzaak van een markt. De prijzen te Noordwijk liggen niet zo hoog als wel eens wordt gedacht. Voorbeel den toonden aan dat deze prijzen in plaatsen als Bergen (N.-H.) en Valken burg (L.) nog hoger zijn. Er bestaat hier een gezonde concurrentie, zo merkte een der bezoekers op. Anderen noemden de instelling van een weekmarkt een catastrofe voor de middenstand, speciaal voor bepaalde branches als de groenten- en fruithan del. Marktkooplieden hebben nu een maal minder exploitatiekosten en ont vangen contante betaling. Uitvoerig sprak men over de kwaliteit der marktgoederen. Sommigen schetsten deze als inferieur, anderen wezen erop, dat het vaak overschotten zijn die snel afgevoerd moeten worden. Anderen vroegen zich af of de burgerij niet te gen zichzelf beschermd moest worden. Een spreker ageerde fel en meende dat alle winkeliers contante betaling moes ten eisen als de weekmarkt er zou komen. De voorzitter wees erop dat de bestu ren der vakorganisaties enerzijds willen bereiken, dat er meer concurrentiestrijd komt en anderzijds de Noordwijkers er toe willen brengen, mede door de instel ling van een weekmarkt, ter plaatse hun inkopen te doen. Het afwijzen van een weekmarkt door de middenstand betekent niet, dat er dan ook geen weekmarkt komt. Hier over beslist de gemeenteraad, maar deze zal zeker ook rekening houden met de mening van de middenstand. In aansluiting hierop betoogde de heer Vogelaar, dat een weekmarkt in het algemeen schade zal toebrengen aan de zaken van de Noordwijkse nering doenden. Een goed georganiseerde mid denstand heeft een belangrijke plaats in de Noordwijkse gemeenschap. Spreker meende, dat de kosten van de markt als precariorechten, de markt meester en de reiniging, op de prijzen der marktwaren zullen moeten drukken. Als de gemeente hieraan gaat bijdra gen, zouden de middenstanders indirect gaan meebetalen aan iets wat hun schade toebrengt. Besloten werd de besturen van de vakorganisaties schriftelijk mede te delen, dat de Noordwijkse middenstand met algemene stemmen zich tegen de „Waarschuwingsschot" doodde landbouwer Gisterochtend heeft de officier van Justitie by de Rechtbank te Arnhem, mr. J. van IJsendoorn, tegen een 59- jarige jachtopziener tien maanden gevangenisstraf en de ontzegging van het recht van jachtopziener te zijn voor de tijd van vyf jaar geëist. Ver dachte was de jachtopziener, die op 13 februari j.l. met een pistoolschot de 26-jarige landbouwer H. J. Heitink van het leven heeft beroofd. Verdachte had iemand op de fiets de weg naar het jachtterrein zien inslaan en wilde deze fietser staande houden, omdat bij het, gezien het nachtelyk uur, verdacht vond. Hij bescheen de man met zyn lantaarn, maar deze gaf hem een klap en reed door. Dit vond de pre- Twist om een kind (Van onze Haagse redactie) De Haagse politie schenkt thans aan dacht aa<n een affaire tussen een Amerikaans echtpaar, dat in New York een scheidingsprocedure heeft lopen en waarvan de man en de vrouw elkaar het voogdijschap over hun 10- jarig dochtertje betwisten. Dit doch tertje, Doreen Sherwood Safir, is in het begin van dit jaar met haar vader, Leo Safir, directeur van de N.V. Groenlosche Vleesexport Maat schappij, naar Nederland gekomen en gaat in Scheveningen op de Ameri kaanse school. De moeder reisde naar ons land om te trachten haar kind mee te nemen naar de V.S. Zodra een vriend van de vader, welke laatste zelf in Rome vertoefde, dat hoorde heeft hij het meisje van school gehaald en verborgen. De vader nam intussen het eerste het beste vliegtuig en keerde terug naar Schiphol... Bijna hadden beide echtelieden elkaar daar ontmoet, maar de man weigerde zijn vrouw te zien, stapte in een auto en verdween. Voorzover de politie thans kan bezien is er voor haar nog geen reden om in te grijpen. De echtscheidingsprocedure loopt nog, mede omdat de man in beroep is gegaan tegen een eerder scheidings vonnis. Pas bij de definitieve uitspraak zal worden uitgemaakt of de moeder dan wel de vader de zorg over het kind krijgt. Daarom kan de politie nu niet ingaan op de verzoeken van de moeder, om haar bij het vinden van het kind behulpzaam te zijn. Bovendien schijnt het volgens de Amerikaanse wet zo te zijn, dat de vader, indien hij het kind tegen een rechterlijk vonnis in bij zich houdt, toch niet van het onttrekken aan het wettig gezag kan worden be ticht. sident van de rechtbank, jhr. F. O. W. van Nispen tot Pannerden, zeer van zelfsprekend. Verdachte trok toen zijn pistool en loste waarschuwingsschoten. De fietser, werd getroffen en overleed kort daarna. Verdachte was er van overtuigd de grootst mogelijke voorzich tigheid in acht genomen te hebben, het geen de president echter in twijfel trok. De raadsman, mr. Donath, betoogde, dat de klap het vermoeden van de jachtopziener versterkte, dat de fietser iets op zijn kerfstok had. Tevens kon verdachte door de slag duizelig zijn ge worden, waardoor hij niet meer wist wat er precies gebeurde. Hij wilde niets anders doen dan waarschuwingsschoten lassen, aldus pleiter. Er is geen sprake van opzet. De ver dediger vroeg vrijspraak. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Opticiens protesteren (Van onze Haagse redactie) Wettelijke maatregelen om te voorko men, dat Ziekenfondsen nog langer eigen opticiënbedrijven in het gebouw van de Fondsen uitoefenen, dat is de wens, die de Federatie van Nederlandse Opticiëns Organisaties uitspreekt in een vandaag aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en ambtge noot van Economische Zaken aangebo den petitie. Dit geschiedde door een stroom van honderden opticiëns, uit alle delen van Nederland, zy hadden hun zaken vandaag gesloten om deel te kunnen nemen aan een pro testbetoging in de Dierentuin te Den Haag tegen het optreden van Zieken fondsen, die in hun eigen gebouwen opticiënsbedrijven beginnen en daarmee de vrije ondernemers beconcurreren. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Stella Corita, dr van H. M. v. d. Meer en L. C. Citroen, Ignatia Agatha Wilhel- mina, dr van C. R. W. van Velzen en M. A. A. van der Hoeven, Abraham, zn van A. van der Vis en A. C. Corts, Ronald Eduard, zn van T. van der Meij en M. Zwaan, Johanna Alida Maria, dr van H. J. Warmerdam en A, M. Versleijen, Marl- nus Franciscus, zn van H. Kroeze en H. Haan, Wllbert Maria, zn van H. J. Goosen en S. W. Kershof, Robertus Johannes, zn van J. van Diest en M. van den Berg, Marcelle Ferdinand Rudolf, zn van J. H. van Dam en C. T Prins. OVERLEDEN M. Smittenaar, 83 Jaar, echtgenote van W. F. Valentgoed, D. Schuuring, 78 Jaar, weduwe van H. Link. instelling van een weekmarkt had ver klaard, omdat deze de belangen der middenstanders zal schaden. Naar de mening van het bestuur der NMC zal de markt niet opleveren wat de initia tiefnemers beogen. Advertentie STADSNIEUWS BOETE EN VOORWAARDELIJK VOOR HET „VINDEN" VAN EEN TRAPLOPER Twintig gulden boete of vier dagen vorderde de officier van Justitie bij de Haagse politierechter tegen een 54- Jarige koopman uit Leiden, die op 20 mei een traploper zou hebben weggeno men ten nadele van de bewoonster van de Burggravenlaan. „Die heb ik gevon den naast een heg", vertelde de ver dachte, die er met een lorrenwagen langs was gekomen. „Ik dacht, dat ze dat ding hadden weggegooid. Hij was slecht en hij lag op een stuk land. Daar in de buurt gooien ze diverse dingen maar zo weg", zo vertelde hij. De eigenares zegt evenwel, dat de loper minstens vijftig gulden waard was, merkte de rechter op. Toen de politie was gekomen had verdachte de trap loper al aan een buurvrouw gegeven. ,Ik heb het niet bewust gedaan en als mijnheer zelf was gekomen in plaats van de politie te sturen had ik de loper ook teruggegeven". De rechter veroor deelde de koopman tot vijftien gulden boete of drie dagen en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. TAFEL EN EEN STOEL DOOR RUIT GESLAGEN Nadat de officier van Justitie dertig gulden boete of zes dagen had geëist veroordeelde de Haagse politierechter een niet verschenen Leidse opperman wegens vernieling van een ruit tot tien gulden boete of twee dagen en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd, alsmede tot betaling van de aangerichte-schade. Op tien mei j.l. had verdachte 's mid dags in het gebouw Lange Pieterskerk- koorsteeg 23, waar de afd. Leiden van de R.-K. Bouwvakarbeldersbond zitting hield, een tafel en een stoel door een ruit gesmeten. De verdachte was kwaad geworden omdat hij van werkloosheids uitkering werd uitgesloten wegens het niet opgeven van inkomsten, zo las de rechter uit de stukken. De administrateur van de R.-K. Bouwvakarbeidersbond werd als getuige gehoord. Deze vertelde, dat de uitkering weliswaar nog niet was stopgezet, maar dat verdachte met de voddenwagen was gezien en dat hiervan wat gezegd was. „De verdachte is werkschuw", vertelde de getuige. Het was een ruit van twee meter bij twee en een halve meter ge weest. KERKDIENST VOOR GEREPATRIEERDEN Hoewel de kerkdienst, welke as. zon dagochtend in de aula van de Hervorm de school aan de Boshuizerkade wordt gehouden, een normaal karakter draagt, is deze dienst speciaal bestemd voor ge- repatrieerden. Ds. A. W. Brink te Zeist, secretaris van de Commissie Pastorale Zorg aan zelfstandig gehuisveste gerepatrieerden van de Raad voor de Herderlijke Zorg, zal in deze dienst voorgaan. Ds. Brink is vele jaar op Java en Sumatra werk zaam geweest. AMBTSAANVAARDING PROF. Dr. A. SCHABERG. Vrijdag 17 oktober om 4 uur zal prof. dr. A. Schaberg, benoemd tot gewoon hoogleraar in de Faculteit der Genees kunde om onderwijs te geven in de al gemene en bijzondere ziektekundige ont leedkunde, zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium der Leidse Universiteit. NIEUWE UITGAVEN Als er oorlog komt gaan wij de woestyn ln, door Henno Martin. Vltelllus, door Palle Laurlng en. De wonderbaarlijke avonturen van Bartjo Kokliko, door Johan Fabrlcius uitgaven van H. P. Leopold, Den Haag. De ontvoerde Sultane en andere ver halen, door Antoon Coolen (3e druk) Afrikaanse Venus, door W. H. van Eem- landt (2e druk) Zwarte kunst, door W. H. van Eemlandt (2e druk) De kus en andere verhalen, door A. P. Tsjechof (3e druk) Deze 4 deeltjes verschenen ln de Antl- lope-reeks by uitgevery Het Wereldven ster, Baarn. De Eilander, door Klaas Toxopeus. Ultg.; Het Wereldvenster. Baarn. Psychologie van de sexen, door Have- lock Ellis. Ultg.: Het Wereldvenster, Baarn. liet kaartenhuis in Dixie; blanken en negers ln Amerika's "Deep South" door mr. H. L. Leffelaar. Ultg.: Scheltema en Holkema N.V„ Amsterdam. De Soete bazlnne, door M. Werheim. Ultg.j Elsevier, Amsterdam,

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5