Notaris verduisterde kapitalen bij afwikkeling Joodse erfenissen Het Westduitse parlement kwam in Berlijn bijeen Vier maanden geëist wegens een „misselijke dierenmishandeling" Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 1 OKTOBER 1958 Acht jaar met aftrek geëist Zijn vrouw leefde op bijzonder grote voet „U hebt een zeer vlotte bekentenis af gelegd. Dat is juist geweest", aldus de president van de Amsterdamse Recht bank, mr. J. Knottenbelt, bjj het be gin van de behandeling van de zaak tegen een 56-jarige notaris uit Over- veen, die gisteren terecht stond, be schuldigd van verduistering meerma len gepleegd (in totaal voor f338.000) en valsheid in geschrifte meermalen gepleegd. „Minder fraai is, dat u, toen de zaak ontdekt was, gezegd hebt t.ik zal af scheid van mijn gezin gaan nemen en geef mijn erewoord dat ik terug zal komen" maar niet terug kwam. On geveer een week hebt u door ons land gezworven alvorens u zich op oude jaarsdag 1957 bij de politie aan meldde". De verduistering, die volgens mr. Knottenbelt in werkelijkheid bijna een half miljoen gulden bedraagt, is ge pleegd bij de afwikkeling van boedels uit joodse nalatenschappen. De notaris was voor de oorlog als kan didaat-notaris ln dienst bij de Joodse notaris Roos, die vlak voor de bezetting naar Amerika uitweek. De verdachte nam toen het notariaat over, maar raakte dit weer kwijt omdat notaris Roos na de bevrijding terugkeerde. F.en paar jaar later overleed notaris Roos en nam de verdachte de zaak aan de Deurloostraat te Amsterdam weer over. Mr. Knottenbelt memoreerde, dat de verdachte reeds in de oorlog was begon nen geld op te nemen in de verwachting dat hij dit geld later zou kunnen terug betalen. Tussen 1947 en de ontdekking in 1957 echter volgden de gevallen, die nu ten laste waren gelegd. NAAR BUITENLAND? De president: „Het vermoeden bestaat dat u een deel van het geld naar het buitenland hebt overgebracht. Is dat zo?". Verdachte: „Neen, ik heb het geld voornamelijk in mijn huishouden ge bruikt". Mr. Knottenbelt vertelde daarop, dat de vrouw van de notaris sieraden bij de politie heeft ingeleverd en dat de auto van de verdachte verkocht is. .Maar dat zijn druppeltjes op een grote gloeiende plaat. De schuld bij uw faillissement be droeg ongeveer f 600.000. De baten wa ren nog geen f 100.000". Mr. A. Th. E. Kastein, die in zijn functie van accountant deze zaak finan cieel heeft uitgerafeld, maar ook als cu rator optreedt vertelde, dat er b.v. nog een rekening bij een grote modezaak in Amsteram open stond voor een bedrag van f 5700,van de vrouw van verdach te. „Bij het in beslag nemen van de in boedel troffen wij rekken met gloed nieuwe dameskleding aan. De taxateur schatte: daar hangt voor. f 25.000", aldus mr. Kastein. Dulles optimistisch over Verre Oosten Minister Dulles heeft gisteren op zijn persconferentie nieuwe, sterke toespelingen gemaakt, dat de V.S. de Chinese nationalisten zullen trachten te overreden, hun strijdkrachten van Quemoy en Matsoe terug te trekken als de Chinese communisten zouden instemmen met een bestand in de Straat van Formosa. Hij liet er in feite weinig twijfel over bestaan, dat de Amerikaanse regering er in sterke mate op vertrouwt dat zij Tsjiang-Kai-Sjek tot de evacuatie zal kunnen bewegen. Dulles scheen het merendeel van zijn opmerkingen rechtstreeks tot de Chi nese communisten te richten. Hij moedigde hen aan tot een be stand te komen en de V.S. in staat te stellen ongedaan te maken, wat hij zelf een „dwaas" besluit van de Chinese nationalisten noemde, nl. om zoveel van hun strijdkrachten naar schatting een derde deel op de eilanden vlak voor de kust van het Chinese vasteland te legeren. Hij verzekerde de Chinese communis ten dat het volkomen onpraktisch en verkeerd zou zijn him te vragen van het gebruik van geweld in de Straat van Formosa af te zien als zij door de natio nalisten werden aangevallen. Hij liet er ook geen twijfel over bestaan, dat een afzien van geweld voor beide par tijen zou moeten gelden. Waarnemers constateerden een zeker optimisme in de uitlatingen van de minister. Hij scheen de mening van andere functionarisen te bevestigen, dat de toestand in de Straat van Formosa zich vanzelf zal stabiliseren. Dulles is blijkbaar van oordeel, dat deze ontwik keling kan worden gesteund als de lopende ChineesAmerikaanse onder handelingen te Warschau op ambassa deursniveau worden voortgezet, zonder dat er pogingen worden gedaan om te komen tot een spectaculair gesprek tus sen hem en premier Tsjou-en-Lai. Hoewel hij er de nadruk op legde dat de Amerikaanse politiek tegenover China geen wijziging heeft ondergaan, noemde Dulles deze politiek toch be weeglijk. Volgens hem zou zij kunnen worden aangepast aan de situatie waar voor de V.S. komen te staan. Prijsopdrijvingswet blijft nog enige tijd gehandhaafd Binnenkort zal een ontwerp van een prijzenwet, waarbij de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939 wordt ingetrokken, bij de Tweede Kamer worden ingediend. Het laat zich evenwel aanzien, dat het nog geruime tijd zal duren alvorens dit wetsontwerp, indien het wordt aangeno men, tot wet zal zijn verheven. De re gering acht het voor de verwezenlijking van de door haar gevolgde politiek van prijsstabilisatie noodzakelijk, dat ook zolang de prijzenwet nog niet in wer king is getreden maatregelen kunnen worden getroffen, wanneer een niet ge rechtvaardigde prijsverhoging heeft plaatsgevonden of dreigt plaats te vin den. Met het oog daarop is bij K.B. van 9 augustus 1958 bepaald, dat die wet met ingang van 27 september 1958 op nieuw in werking zal treden. Dit be sluit behoeft wederom beikrachtiging bij de wet. terwijl voorts zal dienen te wor den bepaald, voor welke tijdsduur de opnieuw in werking gestelde wet ten hoogste in werking zal zijn. De regering heeft gemeend voor deze tijdsduur we derom één jaar te moeten voorstellen en heeft de Tweede Kamer nu een wets ontwerp terzake voorgelegd. OP DE HOOGTE? Aan de hand hiervan meende mr. Kastein te moeten zeggen, dat verdach- tes vrouw op de hoogte moet zijn ge weest van de zoals getuige zei „ge raffineerde" manipulaties van haar man. „De verdachte had nooit zo'n lu xueus leven men bezat twee auto's en vijf renpaarden en hield twee dienst meisjes kunnen leiden van zijn in komen als notaris". De officier van Justitie, mr. H. G. van Everdingen, zei echter, dat vrouwen vaak geen begrip hebben van wat de Inkomsten van hun echtgenoten zijn. Hij achtte de feiten bewezen en eiste acht jaar gevangenisstraf met aftrek en ontzetting uit het recht tot het be kleden van ambten. De verdediger, mr. B. W. Grosheide Jr vroeg zich af of bijvoorbeeld met een straf van drie jaar niet aan alle recht en vergelding zou zijn voldaan". De rechtbank zal in deze zaak op 14 oktober a.s. uitspraak doen. Utrecht koopt een Jan van Scorel De gelegenheid doet zich voor de ge meentelijke kunstverzameling in het Centraal Museum te Utrecht te verrijken met een schilderij van de Utrechtse meester Jan van Scorel (14951562), voorstellende de madonna met het kind. Dit schilderij, dat op de in 1955 in het Centraal Museum gehouden Scorel- tentoonstelling geëxposeerd is geweest met de aanduiding „De madonna met de wilde rozen", werd omstreeks 1529 ver vaardigd. In dat jaar begon een voor Scorel belangrijke periode, waarin hij een grote activiteit ontplooide en veel werken van hoge kwaliteit afleverde. Het stuk maakte deel uit van de ver zameling van dr. Ernst Schwarz te New York en wordt de gemeente thans door een kunsthandel aangeboden. Voor de prijs van f. 72.000, mits de gemeente be reid is een haar toebehorend schilderij van Thomas de Keyser, voorstellende .Moeder met zoon en dochter" en ver vaardigd in 1635, in eigendom aan be doelde kunsthandel over te dragen. De vereniging „Rembrandt", tot be houd en vermeerdering van kunstschat ten in Nederland heeft zich in beginsel bereid verklaard, een renteloos voor schot te verstrekken tot een bedrag van f. 50.000, af te lossen in vijf jaarlijkse termijnen van elk f10.000. B. en W. stellen de raad nu voor een krediet voor de aankoop van dit schil derij ter beschikking te stellen. Regering en oppositie eensgezind inzake hereniging (Van onze correspondent te Bonn) Hedenmorgen begon te West-Berlijn de Bondsdag het tweede jaar van zijn derde zittingsperiode. De regeringspartijen en de oppositie benutten dit traditionele en van trouw aan de oude hoofdstad getuigende parlementaire begin om gedu rende vier dagen juist hier uiting te geven aan haar hoop inzake de Duitse hereniging. Alle fracties hebben een motie ondertekend, welke de SPD-Ieider Wehner vandaag zou indienen en waarin de regering-Adenauer verzocht wordt mede te delen welke middelen zjj zal gebruiken tot het in stand houden en verbeteren van de politieke, economische en culturele banden tussen de Bonds republiek en de Russische zone van Duitsland (communistisch Oost-Duitsland). Voorts zal gevraagd worden welke maatregelen genomen kunnen worden tot leniging van de ellende van de vluchtelingen. De minister voor al-Duitse Zaken, Lemmer, zal de motie beant woorden. In feite wordt dit parlemen taire begin een Westduitse parlemen taire en regeringsmanifestatie tegen psychische nood, de politieke onderdruk king en de wetenschappelijke ellende, waaronder de Oostduitse bevolking ten gevolge van de communistische druk lijdt. Een ruggesteun krijgt deze West duitse manifestatie door de instemming, die Frankrijk, Engeland en de Verenig de Staten gisteren getoond hebben met het voorstel van de Westduitse regering en de Bondsdag om met een Viermo- gendhedencommissie te vormen ter voor bereiding van de Duitse hereniging. Met vreugde heeft men te Bonn en te West- Berlijn gezien, dat in nota's aan Moskou de Westelijke Grote Drie het Oostduitse voorstel om een Viermogendhedencom- missie over een vredesverdrag te laten onderhandelen hebben afgewezen. Bonn wenst eerst verkiezingen in Oost- en West-Duitsland, dan de vor ming van een regering voor geheel Duitsland en pas daarna overleg over een vredesverdrag met een Duitse re gering, die het gehele Duitse volk representeert. Deze gemeenschappelijke actie bete kent overigens niet dat tussen de groot ste regeringspartij, de CDU, en de sociaal-democratische oppositie alles ten aanzien van de te voeren eenheids- politiek in het reine is. Nog gisteren ontbrandde er een strijd, toen de SPD eiste dat te West-Berlijn besloten zou worden tot oprichting van een bureau voor „onderlinge Duitse zaken" (verkeer tussen Oost- en West-Berlyn, Justitie en Postzaken). De CDU verzette zich hiertegen. Zij vreesde dat daardoor de deur voor onderhandelingen met de communistische Oostduitse regering zou worden geopend en dat een soort derde regering naast die te Bonn en te Oost- Berlijn zou worden gevormd. De SPD, bevreesd voor een kloof in de wankele eensgezindheid bij het Berlyns Bonds dag-intermezzo, trok haar voorstel daar op in. Te verwachten is, dat de Bondsdag als een gesloten front een appèl zal richten tot de regeringen van Rus land, Engeland, de Verenigde Staten en Frankrijk, waarin er op zal worden gewezen dat dertien jaar na de oor log de eenheid en de vrede in geheel Duitsland nog altijd nog niet tot stand zijn gekomen. Men wil vermij den al te harde taal tegenover de Sovjet-Unie te gebruiken. Voor deze Bondsdagopening te Ber lijn is in West-Duitsland veel belang stelling gewekt, juist omdat zij samen valt met de steeds groter wordende nood van de Oostduitse bevolking. Zo zou de Westduitse radio vanmiddag gedurende vier en een half uur reportages geven van deze zitting. De Westduitse bondskanselier Aden auer verklaarde gisteren voor de CDU-fractie te West-Berlijn dat de Franse verkiezingen en de grote zege voor De Gaulle de positie van Frank rijk in de wereld belangrijk verste vigd hebben. Het resultaat van de stemming is volgens Adenauer een teleurstelling voor de communisten en de Sovjet-Unie, die gehoopt hadden dat Frankrijk zich zou verwijderen van de Westelijke gemeenschap. De Gaulle had hem, Adenauer, te Co- lombey-les-deus-Eglises verzekerd dat Frankrijk niet streeft naar het leider schap in de Europese gemeenschap. Gebedscampagne voor de „verlossing" Nieuw-Guinea Radio-Djakarta heeft gisteren meege deeld, dat op 5 oktober, de dag van de Indonesische strijdkrachten, in het ge hele land een „gebedscampagne" voor de „verlossing" van West-Irian wordt geopend. Drie ministers antwoorden S.E.R. De ministers van Economische Zaken, Sociale Zaken en Volksgezondheid en Volkshuisvesting en Bouwnijverheid hebben, in antwoord op de brief van de Sociaal-Economische Raad met be trekking tot het gevraagde advies over de prjjzensubsidies meegedeeld, dat zij zich er bü voorbaat van bewust ge weest zjjn en dus ook gaarne aanvaar den, dat een verantwoord advies over de door de ministers aan de Raad voorgelegde vraagstukken niet pege ven zou kunnen worden, los van een „beschouwing over het sociaal-econo mische beleid vrijwel in zijn geheel". De ministers schrijven er geen be zwaar tegen te hebben, als in het advies van de S.E.R. een „meer volledig oordeel wordt uitgesproken over beleidsmaat regelen, welke de sociaal-economische situatie op dit ogenblik en in de naaste toekomst vragen". De regering sou het ten zeerste op prijs stellen, zo schrijven de ministers, als de Raad er in zou kunnen slagen vóór 1 december a.s. een interim-advies te geven, dat zich eventueel zóu kunnen beperken tot de afschaffing van het consumentensubsidie op melk en een tijdelijke toeslag op de kinderbijslag. De regering heeft zich wel gerealiseerd dat het uitbrengen van een verantwoord advies over de verschillende aan de orde gestelde vraagstukken enige tijd zal vergen, hetgeen in het bijzonder geldt voor de inpassing van een verdere verhoging der huren in het totaal der sociaal-economische mogelijkheden. Gaat Philips naar 45-urige werkweek? De N.V. Philips moet namelijk nog beslissen of zij invoering van de 45- urige werkweek als onderhandelingspunt zal aanvaarden en wil deze beslissing niet nemen voordat het standpunt be kend is, dat de regering, mede naar aanleiding van het aan haar door de S.E.R. uitgebrachte advies over arbeids tijdverkorting, zal innemen. De N.V. Philips heeft zelf in dezen nog geen standpunt bepaald. Naar de N.V. Philips ons meedeelt staat het nog niet vast wanneer de onderhandelingen zullen beginnen over de door de werknemersbonden ingedien de voorstellen tot wijziging van de col lectieve arbeidsovereenkomsten bij dit bedrijf. Canadese ambassadeur in ziekenhuis opgenomen De Canadese ambassadeur in Neder land, de heer Thomas A. Stone, is gis termiddag in een ziekenhuis opgenomen, nadat hij in zijn werkvertrek plotseling ernstig ziek was geworden. Een zegs man van de ambassade deelde dit van morgen mee en voegde eraan toe, dat er inmiddels in de toestand van de am bassadeur een duidelijke verbetering is gekomen. De heer Stone, die zes jaar ambassa deur in ons land is geweest, zou eind november worden opgevolgd door de heer Charles Pierre Hebert. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV; 18.00 Idem. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Kapelkoor. 19.30 Radio krant. 19.55 Op de man af. 20.00 Radio Phllh. ork. vrouwenkoor en soliste. 20.45 De Rijn, slagader van Nederland en Euro pa, caus. 21.05 Lichte muz. 21.30 Muz. caus. 22.15 Vocaal kwart, en orgel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sport- uitsl. 23.20—24.00 Gram. VPRO: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.50 Act. 19.00 Voor de kind. 19.05 Wereld symfonie, klankb. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Comm. 20.15 Metropole ork. 20.40 Het verhaal van de kantoorbediende, hoorsp. 22.15 Sport. 22.20 Opera-herinneringen. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50—24.00 Soc. nws. ln Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 17.00—17.30 Voor de kind. NTS- 20.00 Weekoverz. NCRV: 20.30 Fllmprogr. 21.00 De wis kunstenaars of 't Gevlugte Juffertje, kluchtspel. 21.50 Dagsluiting. VOOR DONDERDAG 2 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed, en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NVRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 1100 Voor de zieken. 11.45 Chansons. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Pia nospel. 12.25 V. h. platteland. 12.35 Land en tuinb meded. 12.38 Ritm. muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Caus. 13,20 Lichte muz. 13.35 Dansmuz. NCRV: 14.00 Kamer- ork. en soliste. 14.45 Gram. 15.00 Plano recital. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Sopr. en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Lichte muz. Advertentie. Hedenavond MIES BOUWMAN de „quiz-miss" van Nederland WAARDEVOLLE PRIJZEN Morgenmiddag CEES DE LANGE met „De Boodschappentas" HOUTRUST DEN HAAG t/m 10 oktober' Entree f US Geopend: 13-17 en 19-21 uur (xondaf gesloten) „Een ongelofelijk staaltje van sadisme dat riekt naar concentratiekampen van „Edelgermanen" noemde de officier van Justitie bij de Alkmaarse Rechtbank, jhr. mr. A. Reigersman, de handelwijze van een 30-jarige analist uit de Beem- ster, die op 15 juli van dit jaar een ras hond naar zijn woning had meegelokt en daar opengesneden om een stuk van de lever af te knippen met een botte schaar. Hij hoopte op die manier gege vens te verzamelen over levende cellen. Het spreekt vanzelf, dat de man geen bevoegdheid had tot deze „operatie". Thuisgekomen had hjij het dier met een doordrenkte lap chloroform be dwelmd, tijdens welke behandeling het dier reeds stierf. Niettemin zette ver dachte de „operatie" door. Het kadaver wierp hij in een sloot langs de weg. De opperwachtmeester der Rijkspolitie, die het onderzoek had geleid, zei dat men de man in de buurt allang wan trouwde. Hij zou „rare dingen" met kat ten uithalen en ving op vreemde wijze Advertentie De Pionier-automobielen Club (PAC) welke als doelstelling heeft, auto's van historische waarde voor het nageslacht te behouden, houdt op de tweede zondag in oktober, een grote rit langs de route: Utrecht. Breukelen, Vreeland, Uithoorn, Aalsmeer, Leimulden, Nieuw Vennep, Hil- ïegom, Vogelenzang, Zandvoort. De directeur-generaal der PTT brengt ln herinnering, dat de navolgende postzegels met ingang van 1 Januari 1959 buiten gebruik gesteld en voor de franke ring waardeloos zullen worden: a de Zo- merpostzegels, uitgifte 1957; frankeer- waarden 4. 6, 7, 10 en 30 cent; b. de in 1967 uitgegeven De Ruyter postzegels, frankeerwaarden 10 en 30 cent; c. de in 1957 uitgegeven postzegels met bilslag ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis, fr,amkeerwaarden 4. 6. 7, 10 en 30 cent; d. de ln 1957 uitgegeven Europapostzegels, frantkeerwaarden 10 en 30 cent; e. de Wel dadigheidspostzegels (kinderpostzegels), uitgifte 1957, frankeerwaarden 4, 6, 12 30 cent. De Oude Kerk te Delft, met haar befaamde scheve toren, ondergaat een gnondlge restauratie. Een deel hiervan ls thans gereed gekomen en zal weer voor de dienst ln gebruik kunnen worden ge nomen. Zaterdag 18 oktober 'smiddag6 om half drie. zal het gerestaureerde ge deelte officieel door kerkvoogden in ge bruik worden gesteld. Zoals bekend wor den ln de kerk gebrandschilderde ramen aangebracht welke worden vervaardigd dooit de glazenier Joep Nicolas. Enige glazen zijn reeds geplaatst. In de benedenzaal van het Historisch Museum te Rotterdam heeft gistermiddag arts S. Spijker wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid BINNENLAND genomen als directeur van de Gemeente- lijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst te Rotterdam. Prof. dr. P. Muntendam, directeur-generaal voor de Volksgezond heid, deed hem mededeling van zijn be noeming tot Officier ln de Orde van Oranje Nassau. Bij beschikking van de minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenscshappen is in de commissie werkprogramma reac tor instituut Delft als opvolger van prof. dr. J. M. W. Milatz benoemd tot lid van wege het Reactor Centrum Nederland lr. W. A. de Haas, directeur van het R.C.N. De burgemeester van Amsterdam heeft gistermiddag in aanwezigheid van de commissaris van de Koningin ln Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lymden van Sandenburg, vertegenwoordigers van de commissarissen der Koningin in de provincies Noord- en Zuid-Holland en tal rijke autoriteiten van de hoofdstedelijke brandweer, de eerste opleidingsschool voor be vel voerenden bi] de brandweer geopend Elke cursus duurt twee Jaar. Er hebben zich reeds 43 deelnemers aangemeld: de opleiding is echter al voor drie Jaar vol geboekt. Voorlopig zal alleen brandweer personeel uit de drie genoemde provin cies aan de lessen kunnen deelnemen. BUITENLAND De Italiaanse minister van Defensie, Segnl, heeft in de Kamer van Afgevaar digden meegedeeld dat Italië „te zijner tijd" raketten voor middelgrote afstand zal krijgen. De startbanen zouden onder uitsluitende controle van de Italiaanse regering blijven. I De vereniging van blanken in Little Rock, die van plan was de middel bare scholen van Little Rock als particu liere Instellingen te heropenen, heeft be kendgemaakt dat zij van haar voornemen afziet. Kolonel Abdoel Sal am Mohammed Arlf ls ontheven van zijn functies van Iraaks vice-premier en minister van Bin nenlandse Zaken ad interim en benoemd tot ambassadeur in West-Duitsland. Ko lonel Arif staat bekend als iemand, die grote sympathie voor president Nasser heeft. Hij heeft meermalen het Westen krachtig gekritiseerd. De regering van de Volksrepubliek Mongolië heeft besloten de voorlopige re- ferlng van de Algerijnse republiek te er- ennen. zo meldt „Nieuw China". De Italiaanse regering heeft er in toegestemd dat de Verenigde Staten „een beperkt aantal" raketbases op Italiaans grondgebied vestigen. Minister van De fensie Antonio Segni heeft dit antwoord op vragen in het Italiaanse parlement meegedeeld. Italië is het tweede land in West-Europa dat raketbases krijgt. Enge land heeft reeds eerder toegestemd ln plannen om Amerikaanse riaketbases op zjjin grondgebied toe te laten. Segnl ver klaarde nog, dat Italië had toegestemd in NAVO-plannen om rakettenbases te ves tigen ln Italië, omdat „het onverstandig zou zijn het militaire vermogen van de NAVO eenzijdig te beperken". In Zuid-oost-Frankrijk zijn gisteren by overstromingen vijf mensen omge komen. Honderden hulzen staan in het water; er zijn drie bruggen weggeslagen. Het wegverkeer ls hier en daar onderbro ken en grote gebieden zijn zonder gas en elektriciteit. Vier mensen, wier huis ls weggeslagen, worden vermist. vlinders, die hij in jampotjes om het leven bracht. Toen de hond dan ook in de sloot gevonden werd dacht men direct aan hem. De officier van Justi tie zei in zijn requisitoir dat de zaak in de pers nogal wat beroering had ver wekt, dat oversloeg op de verontwaar digde lezers. „Terecht", meende hij, „Want deze man mist elk menselijk ge voel. Hij drilt zijn kinderen en laat hen een soort van „vuurdoop" in de zee on dergaan. Dit getuigt van een a-sociaal gedrag en onmiskenbaar sadisme", al dus de officier. Hij vroeg acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. En onder toezidhtstelling van de protestants christelijke reclassering. Tevens vroeg hij verbeurdverklaring van de instrumenten De raadsman van verdachte noemde de strafmaat „ronduit belachelijk". Hij meende dat zijn cliënt niet uit sadisme doch uit leergierigheid had gehandeld. Uitspraak 14 oktober. Wanneer U al eens een reddings- haak van de L.R.B. gebruikt om Uw hoed uit het water te vissen, leg hem dan tenminste weer op z'n plaats! Aanbesteding herv. school te Katwijk aan Zee Gistermorgen werd in de* Oranjezaal van het Jeugdhuis te Katwijk aan Zee openbaar aanbesteed de bouw van een 12-klassige herv. lagere school, die aan de Zeeweg aldaar gebouwd zal worden en ontworpen is door het architectenbureau Verloop en Van der Mey, aldaar. In totaal werden 34 inschrijvingsbil jetten ingeleverd, vermeldende de vol gende aanneemsom: 1. W. Ouwehand, Katwijk aan Zee, f. 289.000; 2. Langeveld en Oosterom, Alphen aan den Rijn, f. 318.000; 3. J. J. Versteegh, Voorburg, f. 321.500; 4. J. H. Erne en Zn, Utrecht, f. 322.000; 5. C. V. Be'tonbedr. L. R. Hollema. Schuilenburg, f. 324.500; 6. C. v. d. Wiel, Noordwijk, f 325.000; 7. R.v d. Knip, Oostermeer, f. 327.000; 8. A. de Waard te Katwijk a. Zee, f. 327.720; 9. C. Boel, Voorburg, f. 328.000; 10. Aann.bedr. Bas. Sluyter, te Amsterdam, f.329.080; 11. Gebr. den Ouden, Alphen aan den Rijn, f. 330.000; 12. N. Kieft, Sassenheim, f. 330.000; 13. Jac. Slootweg, Valkenburg, Z.H. f331.800; 14. Joh. Verloop, Katwijk aan Zee, f. 331.863; 15. Jac. Parlevliet, Katwijk aan Zee, f. 334.700; 16. S. Woudstra, Arnhem, f.335.900; 17. Fr. de Lange en Van der Plas, Oegstgeest, f. 337.600; 18. W. Oos- terlee en Zn, Valkenburg, f.341.000; 19. Bouwbedr. C. van Philips, Haarlem, f. 342.000; 20. Bouwbedr. V. de Vries, Haarlem, f. 344.000; 21. Aann.bedr. N. V. Willem Geels. Amsterdam, f. 348.000; 22. G. J. Evers, Bloemendaal, f.349.100; 23. Aann.bedr. KI. Bakker, 's-Gravenhage, f. 350.000; 24. C. J. Kiebert, Sassenheim, f. 354.400; 25. M. van der Bent en Zonen, Wassenaar, f. 356.000; 26. Aannemingmij v/h. H. W. te Pas, Enschede, f. 367.000; 27. L. Schroder. Wassenaar, f. 359.000; 28. J. van Rhijn, Katwijk aan Zee, f. 381.000. De gunning werd aangehouden. NCRV: 18.15 Stemmen van Overzee. 18.30 Gram. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Volksliederen. 19.30 Radio- krant. 19.50 CHU, caus. 20.00 Promenade- ork. en sol. 20.50 De laatste dag van de Expo, caus. 21.10 Lichte muz. 21.30 Zang en plano. 22.00 T(jdschriftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 23.15 Sportultsl. 23.20 24.00 Gram. HUversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO; 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de huisvr. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Koor en koperblazers. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 V. d. huisvr. 11.15 Omr. ork. en solist. 12.00 Or gelspel. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12,50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en plano. 14.35 Causerieën over poe zen. 15.05 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Gram. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de Jeugd. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Con- certgebouwork. en solist. In de pauze 21.0021.25) Het woordenboek der Ne derlandse taal, vraaggespr. 22.15 Gram. 22.30 Act. 22.40 Gram. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen te New York. 23.1624.00 Lichte muz. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS; 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Jeugdspaarwet. 20,30 Sport panorama. 21.00 Alles gaat naar wens. 22.00 Lichte muz. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Round Britain Quiz. 13.40 Gram. 14.00 Voor de scholen. 15.00 Gevar. muz. 15.45 Voordr. 16 15 Krit. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South East. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Onbekend. 20.00 Hoorspel. 21.00 Nws. 21.15 Radio Link. 22.00 Gram. 22.30 Pol. ultz. 23.00 Nws. 23.06 23.36 Planorecital. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Orgelspel. 12.30 Nws. en Erogr. v. d. arb. 13.00 Planomuz. 13.15 ichte muz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14.30 Nws 15.00 Lichte muz. 15.25 Sport. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb. 16.45 Mil. ork. 17.30 Nws. en gevar. muz. 18.15 Planomuz. 18.30 Nws. en gram. 18.45 Hoorspel. 19 00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en wedstrijd tussen Jongens en meisjesscholen. 20.00 Lichte muz. 20.30 Nws. en vragenbeantw. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en licht progr. 22.00 Muz. pro gram. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws en lichte muz. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 16.00 Fllm- muz. 16.25 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.20 Lichte muz. 19.55 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Amus. muz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.101.00 Dansmuz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Concert. 13.05 Gram. 14.05 Idem. 16,21 Idem. 17.16 Orgelconc. 20.00 Gram. 20.05 Ork. conc. 23.10 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Harpmuz. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Gram 16.30 Sollstenconc. 17.00 Nws. 17.10 We reldtentoonstelling. 20.00 Pol. caus. 20.10 Gram. 20.15 Caus. 20.30 Gram. 20.40 Verz. progr. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Radio- Unlverslteit. 22.30 Kamermuz. 22.55 23.00 Nws. 484 m. 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Atomium-cocktall. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18.30 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Gevar progr. 22.00 Nws. 22.10 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Jazz. 23.55 Nws. WOENSDAG Gerecht 10. K. en O.-cursus bloemschik ken voor beginners. 8 uur nam. Breestraat 19. Evangelisatie voor alle richtingen. 8 uur nam. Pieterskerk. Zangdienst „Ex Animo" ter Inleiding 3 Oktoberfeest. Spr. dr. J. Rie- mens. 8 uur nam. Prediker: ds. J. A. Smlnk. 8 uur nam. Warmond, Hotel „Stad Rome"Pro- paganda-avond ANWB. 8 uur nam. DONDERDAG Hooigracht. Openluchtsamenkomst Leger des Heils. 7.30 uur nam. Schouwburg; Potasch, Parlemoer en de Pekinees. 7.30 uur nam. Schouwburg: R.K. Toneelgroep „de Gast- spelers" speelt „Onder één dak". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 3 uur nam. MAANDAG Gulden Vlies; Ledenverg. V.VJD. 8 uur nam. Titus Brandsmalaan 174: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7-J uur nam. Gulden VliesFilmmiddag Ned. Ver. van Huisvrouwen van de Caltex. 2} uur nam. Hoge woerd 41: Receptie 6 O-Jarig Jubi leum P. J. H. v. d. Pluym. 25 uur nam. DINSDAG Stadszaal (kleine zaal)Ned. Chr. Reis- ver. Dia's van Centraal Europa en Neder land. 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „De Circusheid". (A.l.) Werk dagen; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het kamp op het Bloedelland". 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9 15 uur. Donderdagcyclus ..Rose Marie". Casino: „Hamlet". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 6.45 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 6.45 en 9.30 uur. Lido: „Overtreding art. 251 bis". (18 Jaar). (Die Ehe dr. med. Damwitz). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. I.uxor: „Als de dauw hangt komt er re gen. (18 jaar). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.ejn. 11 oktober) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d'. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Prentenkabinet Kloksteegfotoexpo sitie H. H. Baudert t/m 4 oktober dage lijks 25 uur n.m., zondagen en feest dagen gesloten De avond- en nachtdienst der apothe ken te Leiden wordt waargenomen door Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552 en Apotheek Haven. Haven 18. tel. 20085. Te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest, I Wilhelminapark 8. tel. 26274. Bij geen gehoor by Uw huisarts of I specialist, bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2