Het Nederlands Kamerorkest met Goldberg en Lemkes in Alphen „Dan zal ik voortaan oppassen" Adverteert in het Leidsch Dagblad WOENSDAG 1 OKTOBER 1958 Goede belangstelling voor goed concert Cor de Groot in april, nu in september Szymon Goldberg: in Alphen: twee uitvoerende kunstenaars van wereldnaam! Of deze evenementen een voldoend sterke en duurzame culturele lokale trots zullen doen ontwaken, zal de tijd leren. De initiatiefnemers in ieder geval, in wie de goede wil brandende is, zijn voor handen. Voorts is er traditie gegroeid. We denken aan de Johannes Passion, de oratoriumzang, de harmonie-cultuur. En een grondslag voor cultureel muzikaal eergevoel is ook door Bouw Lemkes gelegd, wiens naam men in één adem noemt met het Rijnlands Orkest. Maar men mag nog niet voldaan zijn. Met name heeft de „kleine" kamer muziek een kwijnend bestaan. Gelukkig, gisteren was er eindelijk weer kamer muziek, maar „grote", belichaamd in het „Nederl. Kamerorkest" en in solospel van de leider en van twee leden ervan. In 1951 trad reeds een kamerorkest op, de „Haerlemse Musyckkamer". 60 inge zetenen togen toen naar „Het Nut". Nu in de Grote Kerk zullen het er wel 600 geweest zijn, met een verblijdende ver tegenwoordiging van de jeugd. Dit is een hoog getal. Ging men zo talrijk op vooral om de Alphense zoon Bouw Lem kes te horen en Jeanne Vos, diens vrouw, en om Goldberg, die beroemd is? Mogen we hopen, dat men ook kwam en dat blijft doen om de edele, levende, direct medegedeelde muziek zelf! Het programma was vierdelig: Han del, Haydn en tweemaal Bach. Handels 10de, Concerto grosso opende de uitvoe ring op een onderhoudende wijze: een suite van zeven grotendeels sierlijke en melodieuze speelstukken. Het inlei dende Grave klonk kleurloos en het vol gend deel plichtmatig, maar het derde bracht al zonnestraling over de instru menten. Een soepeler, speelser, minder maatzware directie leek ons nochtans mogelijk. Van Haydn werden vier delen ver tolkt uit het oorspronkelijk ontwerp voor de „Sieben Worte des Erlösers". Deze vervingen wegens ziekte van or kestleden Bach's 3e Brandenburgs con cert. Deze keuze leek ons aanvechtbaar, omdat we deze muziek weinig belang rijk achten en niet representatief voor Haydn's genie. Goldberg gaf er een op vallend rustige, weldoordachte en minu tieus uitgewerkte weergave van en weer sprak een mening, die omtrent hem ge vestigd is, dat hij zoveel mogelijkheden tot orkestrale nuancering ongebruikt laat. Die mogelijkheden heeft hij hier juist volledig uitgebuit en een waarlijk homogeen, klankgaaf en klankverza- digd spel kwam aan de dag. Echter, die hoofse stukken hebben niets gemeen met de Kruiswoorden, ze missen elke spanning en wie weet heeft men er zich reeds destijds elegant bij verveeld. Welk een afstand in artistieke poten tie tot Bachs vioolconcerten: dat in a met Goldberg als solist en vervolgens het z.g. Dubbelconcert met Lemkes en Jeanne Vos als soliërend duo. Het con cert in a is statig van allure. Goldberg stond er in aangetreden als een koning op zijn speeltuig magistraal in de breed heid van zijn diepgetrokken feilloze streek, briljant en nobel-virtuoos, wel licht wat overijld in het aanvangsdeel. Mogelijk menen sommigen, dat de gela denheid van zijn speeitrant hier niet overeenkomt met Bachs beschouwelijk heid. Maar dat belette terecht niet de nadrukkelijke bijvalsbetuigingen. Lange ovaties zouden later Lemkes en zijn vrouw oogsten in hun concert, waarin het orkest maar een begeleiden de functie toevalt. Dat lag behalve aan de populairteit van de betrokkenen in Alphen ook aan de prettige volgbaar heid van dit concert. Het vele malen herhaalde thema van het eerste deel Groene-Kruisdag 1958 Bij de opening van de Groene Kruis dag 1958 gewijd aan de zorg voor de bejaarde mensheeft vanmiddag de voorzitter van de algemene Nederlandse vereniging „Het Groene Kruis", prof. mr. A. Kleijn. zich uitgesproken voor in tensivering van de bejaardenzorg en de propaganda van „Health Education" ter voorkoming van (het stijgende aantal kinderongelukken. Er is stellig een meer systematische benadering mogelijk van het be ja arden vraagstuk, aldus prof. Kleijn. Hij zei dat het algemeen bestuur van „Het Groene Kruis" hiertoe reeds stappen heeft ondernomen, welke o.m. geresulteerd hebben in de samenstel ling van een commissie voor bejaarden zorg. Prof. Kleijn sprak van het veront rustend verschijnsel, dat het aantal kin derongelukken toeneemt. Dit „universeel verschijnsel moet ook universeel bestre den worden. De zgn. „Health Education", die ove rigens een typische taak voor de Kruis verenigingen vormt, is hierbij, met het grote aspect van de huishoudelijke voor lichting, van overwegend belang. Het grote aantal vooiheelden van kinder ongelukken, in huis ontstaan, maakt in totaal een' grotere aandacht voor de .Health Education" tot een dwingende eis, aldus prof. Kleijn. wordt op slag eigendom van iedere mu ziekgevoelige. De twee violen maken het luisteren allerminst ingewikkelder: de tweede repeteert steeds wat de eerste zegt. In het begin vonden we hun zang- lijnen niet genoegzaam afgebeiteld, in het langzame en in het laatste deel schonken zij daarentegen een overtui gend pleit voor dit heerlijke, geluk ade mende meesterwerk. Lemkes' spel heeft karakter gekregen, terwijl dat van zijn partner meer ver innigd aandoet. Toen hij in de voor gaande jaren in zijn vaderstad in strijkkwartetten speelde, was er nog een restant van toonscherpte te ver nemen. Dit heeft hij weggewerkt, zijn toongeving werd sindsdien egaler, ge- schakeerder, geprononceerder en vloeiender in de virtuositeit. We blij ven met belangstelling zijn loopbaan volgen! V. VOORLICHTINGSAVOND VOOR EMIGRANTEN. Gisteravond werd in de Burchtzaal een voorlichtingeavond gegeven door het passagebureau Heeta, Crans en Co. De heer G. J. Berkhout kon een volle zaal verwelkomen, waarna hij een korte causerie hield over allee wat met pas sage te maken heeft. Hij belichtte enige aspecten, als sub sidie, bagage en hoe het op een emigran tenschip toegaat. Hierna draalde men ter illustratie enige films, die door de Canadese en Nieuw-Zeelandse ambassa des beschikbaar waren gesteld. Allereerst vertoonde men de mooie kleurenfilm Canadian Pa tem van de Canadian Railway, terwijl ook de film „Portrait of Southland" bij de aanwe zigen zeer in de smaak viel. Bijzonder aardig was de film „Met de Johan v. Oldenbamevelt naar Austra lië". Deze film gaf een uitstekend beeld over het leven aan boord, opgenomen tijdens een reis in 1952. Het programma getuigde van een goede keuze en de aanwezigen hebben zeker een mooie en leerzame voorlich tingsavond gehad. Onderzoek gelast naar studentenrel in Utrecht (Van onze correspondent) De procureur-generaal by het Ge rechtshof te Amsterdam, mr. H R. de Zaayer, heeft de Amsterdamse" Rijks recherche opdracht gegeven een onder zoek in te stellen naar het optreden van de Utrechtse gemeentepolitie bij de studentenrel in de nacht van woensdag 24 op donderdag 25 september op het Lukas Bolwerk te Utrecht. Zoals bekend had daar een ernstig incident plaats tussen leden en adspi- rant-leden van de Utrechtse Studenten vereniging Unitas Studiosorum Rlheno Trajeotina enerzijds en agenten van de Utrechtse politie» anderzijds. Resultaat van dit treffen, waarbij de politie de gummistok hanteerde, waren twee her senschuddingen van jóngens uit Zeist en Gouda. Van politiezijde beweerde men, dat de studenten aan geen vermaning gevolg hadden gegeven en de agenten met een fietspomp bedreigden. De ver wonde studenten zouden niet zijn gesla gen maar gevallen, aldus de politie. Van Unitas-zijde werd uitdrukkelijk gesteld, dat de beide adspirant leden wel dege lijk met de gummistok geslagen zouden zijn en dat van dreigen met de fiets pomp geen sprake is geweest. De procu reur-generaal te Amsterdam heeft naar aanleiding van krantenberichten op dracht tot het onderzoek door de Rijks recherche gegeven. De uitslag van de nasporingen zal denkelijk enige weken op zich laten wachten. ORGELPIJPEN GESTOLEN (Van onze correspondent) De misschien wel vreemdste diefstal, die ooit in Groningen werd gepleegd, is dezer dagen aan het licht gekomen, toen men in de Gereform. Kerk aan de Parklaan ontdekte, dat er enkele j grote baspijpen uit het orgel waren ge zaagd. De' bedrijver van deze euvele daad bleek de 17-jarige hulp-organist van de kerk te zijn, die op deze wijze het orgel een schade van ongeveer f. 3000.toebracht. De knaap verkocht de pijpen als oud metaal aan een op koper. Men merkte het ontbreken van de pijpen op tijdens restauratie-werk zaamheden. Toen ergens in 'n hoek een vers afgezaagde pijp werd gevonden, be gon men door te tasten. De politie ging energiek aan de slag en al spoedig viel de verdenking op de hulp-organist, die tijdens zijn spel tot de slotsom was ge komen. dat de allerdikste en allerhoog ste pijpen praktisch niet werden ge bruikt. Na aanhouding viel de jonge man door de mand. Hij bekende van de pijpen, die doorgaans bestaan uit een j legering van lood en tin, geld te heb ben gemaakt. Nederlandse kotters voor Denemarken Machinefabriek H. Zwart te IJmuiden heeft voor Deense rekening een stalen kotter In aanbouw, die wel eens de eerste van een lange reeks Nederlandse kotters voor Denemarken zou kunnen worden. De Deense vloot bestaat nog grotendeels uit houten schepen. De Denen moeten de vis echter steeds ver der van huis halen en hebben daarvoor sterker en zeewaardiger schepen nodig. Zelf hebben zij geen ervaring met het bouwen van stalen schepen. En gelet op de resultaten van de IJmuidense kotter Swift IJM 54 en de Belgische kotter Volutas Dei Z543, die beide door de machinefabriek H. Zwart te IJmuiden zijn gebouwd, heeft Denemarken deze fabriek in de arm genomen. De werf Sörn Larsen OG Sönner in Nyköping heeft de alleenverkoop van deze sche pen voor Denemarken verkregen. Er zijn heel wat besprekingen ge voerd, voordat het zo ver was. De werf is voor de stad Nyköping van groot be lang, omdat deze aan vele mensen werk verschaft. Maar als er geen houten schepen meer gebouwd worden, komen deze mensen op straat te staan. Van daar, dat het stadsbestuur en vele des kundigen zich beijverd hebben om de werf nieuw leven in te blazen. De stad heeft een aanbod gedaan op een groot aantal aandelen van de werf, die daar door over meer geld kon gaan be schikken. De eerste kotter, die in februari van het volgend jaar geleverd zal worden, is 27.20 m. lang, 6.30 m. breed en 3.20 m. diep. Er komt een 250 pk. Bolnesmotor in, een Lister hulpmotor van 20 pk., een Bruxelles treil-winch en het visruim krijgt een capaciteit van ongeveer 600 kisten. In Denemarken wordt reeds op grote schaal reclame gemaakt voor de vervan ging van houten door stalen schepen. Zelfs in de bioscopen is deze reclame doorgedrongen. Woensdag vertrekt uit IJmuiden een stalen kotter van de „Grönland"-klasse voor een goodwillreis naar Denemarken. Wanneer het schip op 10 oktober in Esbjerg officieel door de minister van Visserijen zal worden begroet is dat het begin van een reis langs vele Deense havens, die tien dagen zal duren. De Grönland kreeg voor deze reis een dom kerblauwe romp, witte opbouw en rode schoorsteen, terwijl de masten crème geschilderd zijn. Intussen is de machinefabriek H. Zwart te IJmuiden, die in Nederland te weinig mogelijkheden heeft om stalen kotters te leveren, ook in andere landen expansiemogelijkheden gaan zoeken. Naast Denemarken zijn besprekingen gaande met Frankrijk en Argentinië, terwijl de fabriek in België reeds zeer goed staat aangeschreven. Tenslotte ligt er in Denemarken nog een indirecte mogelijkheid voor de ver koop van stalen kotters. Brazilië voert namelijk met Denemarken onderhande lingen over de levering van een grote party koffie. De Deense regering heeft echter als eis gesteld, dat Brazilië daar voor in de plaats een stuk of zes zeven stalen schepen met een lengte van 36 a 37 meter zal afnemen. Machinefabriek H. Zwart te IJmuiden zal aan Denemarken voor de nieuwe schepen het casco leveren met masten, stalen dek, enzovoort. Op de werf in Nyköping worden de schepen afge bouwd, zoals het maken van de binnen- betimmering, het plaatsen van de mo toren, het aanleggen van de elektrische leidingen, de tuigage en het schilder werk. Britse troepen vertrekken op 20 oktober Koning Hoessein van Jordanië heeft bekend gemaakt, dat op 20 oktober een begin zal worden gemaakt met de terug trekking van de 3000 Britse militairen uit Jordanië. Deze terugtrekking zal, zo zeide de koning in een rede tot het par lement, worden uitgevoerd in de tijd, die nodig is voor het regelen van het ver voer. Het kind weerbaar maken Vereniging voor Pedagogiek (Leiden) opent seizoen In de serie vxn zes lezingen door ver- schillende sprekers, die de Vereniging voor Pedagogiek dit seizoen organi seert, hield mej. M. H. Goedman gis teravond voor een goedgevulde zaal van „Het Gulden Vlies" de eerste voordracht en wel naar aanleiding van de geluidsfilm „Kinderangst", waarvan de vertoning aan haar lezing voorafging. Deze film geeft een zeer bevattelijk beeld hoe een kind, waaraan niet genoeg aandacht wordt besteed, zijn teleurstel ling afreageert en hoe de ouders het ontstaan van angstgevoelens kunnen veroorzaken. In deze film is het een vriendin, die de ouders de betekenis van de angstdroom van hun spruit doet ver staan. „Dan zal ik voortaan oppassen!" zegt de vader als hy bemerkt, dat, toen Paul de van hem gekregen teddybeer „ver dronk", hij eigenlijk zijn vader wilde „verdrinken". Als de wandeling dan weer eens langs de grot voert, waar de jongen doodsbang is om naar binnen te gaan en de vader opnieuw een opwelling heeft hem te leren „een grote jongen te zijn", bedenkt hij bijtijds, dat hij moet oppassen en de jongen niet moet dwingen de donkere grot in te gaan. Hij laat dan aan zijn zoon de keus, waarheen de schreden te richten. Mej. Goedman ging in haar bespre king na, hoe het onderwerp van de film „de angst bij kinderen" in iedere leef tijdsperiode optreedt. Het kind heeft minder spankracht dan de oudere mens. Het kan minder aan en weet slechts betrekkelijk weinig op een geschikte manier te verwerken. Spreekster noemde enkele oorzaken van het optreden van angst, zoals het liefdeverlies in het in onze tijd zo kwets bare gezin, waarin de verhoudingen zo veel subtieler en brozer zijn geworden. Een kind is licht geneigd gevaren te zien, bijvoorbeeld door een gesprek, dat het kind niet had moeten horen of het beeld, dat het niet had moeten zien. Ook zijn de eisen van thuis of van de school menigmaal te hoog. Er is een liefde, die te veel eist en te weinig be grijpt. Als de volwassene vaak zelf geen raad weet, raakt het kind nog meer verward. Hoe zal men dan antwoord, laat staan uitzicht geven? Kinderen tussen de drie en vijf jaar betrekken gevaren dikwijls op zichzelf, zoals het donker, kreupele mensen e.d. De ingebeelde dreiging kan overal zijn en „vader" en „film" kan de dreiging nog vergroten. Zowel de geïrriteerdheid bij de vader als de overbezorgdheid van de moeder stoelen op dezelfde wortel. Beide zyn ze een gevolg van onprettige levensom standigheden, zoals onbegrip bij de huwelijkspartner of familie, tegenslag in het werk, enz. Het kind van 611 jaar wordt onaf hankelijker, hetgeen zich o~m. uit in een andere vocabulaire en in de clubs. Spreekster beschreef de puberteit als een tijdvak van diepere beleving van de werkelijkheid en van de zin der dingen. Het is geen ongestoord verloop, want bij het zoeken naar evenwicht wisselen overwinningen en nederlagen elkaar af. Het is zeer zeker geen kinderspel! De angst is ook in deze verschillende rij pingsfasen de meest fundamentele emotie in het leven van het kind. tegen angst! KIND WEERBAAR MAKEN De taak van de ouders is niet de angst uit te bannen, maar het kind weer baar te maken. Niet door woorden, maar door een gezonde geestelijke levenshouding, waarin de realiteit van het leven wordt gezien en het leven positief wordt aanvaard, gericht op een doel. Het kind verschaft men hiermede een goed geestelijk klimaat. Het heeft behoefte aan veiligheid, zekerheid en onverbroken verbonden heid. Het woord van de ouder is van bete nis, maar van groter gewicht is zijn zyn, waar het geloof hem stelt. Mej. Goedman besloot met een gedicht van Theo Vesseur, waarin deze gedachte tot uitdrukking wordt gebracht. Tot de uiterste grenzen der aarde MET K. EN O. OP REIS De reislust van de Leidenaars Is on bedwingbaar. Dat bleek gisteren weer op de K. en O-bijeenkomst, welke in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal werd gehouden. Op een enkele stoel na wa ren alle plaatsen bezet, zelfs op het bal kon. Spreker op deze avond was mr. Th. Regout, die op plezierige wijze vertelde van zijn autotocht van Alaska naar Vuurland, dwars door Canada, de V.S., Mexico en Zuid-Amerika. Terecht luid de het onderwerp „Tot de uiterste gren zen der aarde". De fraaie kleurenfilm, welke zowel voor als na de pauze ge draaid werd. had dezelfde titel. Mr. Regout heeft de lange reis vorig jaar gemaakt met zijn echtgenote en 2 dochters. De monsterrit begon in Fair banks en ging over de Pan American Highway, een indrukwekkende naam voor een weg waar men zich niet al te veel van moet voorstellen. De reis werd niet gemaakt om een of ander record te breken. Het kleine gezelschap wilde slechts al de overgangen in het wonder mooie landschap van nabij zien. Dat het viertal genoten moet hebben van de ongerepte wonderschone natuur in Alaska, van de wild bruisende rivie ren en de gletsjers en van het wijde land van het noorden bleek wel duide lijk uit de film. De aanwezigen zagen op het witte doek o.m. Las Vegas in de Amerikaanse staat Nevada, de grootste gokstad in de wereld, waar de huwe- lükskapelletjes als paddestoelen uit rie grond rijzen. Van Las Vegas ging de reis verder in de richtingen Mexico via de Grand Canvon. een der heerlijkste natuurmomumenten. die er bestaan. Eenmaal in Mexico aangekomen was het de zeer oude Indianencultuur, welke de aandacht van het gezelschap opeiste. De beschaving der Inca's door de Spanjaarden vernietigd, werd in Zuid- Amerika onder de loep genomen. Over de hoge Andespas na een rit door Peru en Chili langs het Christusbeeld symbool van de vrede, reden de vier trekkers naar Argentinië en vandaar dwars door de pampas naar Vuurland. De heer Regout vertelde op boeiende wijze van zijn ervaringen en gaf toe lichting op hetgeen op het witte doek te zien was. Ongewapende leden van de Liba nese "Falanx" werpen in een straat te Beiroet barricaden op om de re geringstroepen tegen te houden. Een kortemaar felle vuurwisse- ling was het gevolg van dit verzet; de regeringstroeepn doodden twee tegenstanders, terwijl twee anderen werden gewond. Twee jubilea bij P.T.T. Vandaag is het 40 jaar geleden dat de heer H. P. J. van Sonsbeek in diénst- trad bij de PTT. In Rotterdam begon de jubilaris als hulpbesteller en na enige jaren als besteller gefungeerd te hebben, werd hy overgeplaatst naar Leiden. Hier kon de heer v. Sonsbeek na eerst enige jaren expediteursdienst, promotie ma ken tot hoofdbesteller. Hedenochtend werd de jubilaris ge huldigd in de ontspanningszaal van het Postkantoor. De directeur, de heer J. Habermehl. sprak zyn waardering uit voor de grote werkkracht van de jubi laris en de hoop. dat deze de resterende jaren met dezelfde animo zyn moeilijke taak zal mogen blijven uitvoeren. Van bedrijfswege ontving de jubilaris een gratificatie en een fraaie oorkonde. Ook voor de heer P. J. Boon, employé 2e klasse, was het vandaag 40 jaar ge leden dat hy zijn intrede deed bij het Staatsbedrijf. De jubilaris begon zijn loopbaan als hulpbesteller te Noordwijk. Na enige jaren werd hij overgeplaatst naar Leiden. Hier was (hij werkzaam resp als besteller, chauffeur en expe ditie-ambtenaar, voordat hij in zijn hui dige functie benoemd werd. De directeur der PTT, de heer Habermehl, 'bradht de gelukwensen over van het bedrijf en sprak zéér waarderende woorden over de plichtsbetrachting van de heer Boon. Naast de gebruikelijke gratificatie en een fraaie oorkonde van bedrijfswege ont ving de jubilaris een geschenk onder couvert van het jubileumfonds. Tot laat in de middag kwamen vele medewerkers 'hun gelukwensen aanbieden. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 1 oktober Veemarkt: Met het oog op de viering van 3 oktober la de Leidse veemarkt van vrijdag naar woensdag verplaatst. De aanvoeren waren als volgt: stieren 4. melkkoeien 3Ql vette koelen 60. varekoeien 25. vette kalveren 13. nuchtere kalveren 9. vette 6chapen 145. fokschapen 450. vette lammeren 623, varkens (zeugen) 14. schrammen 186, big gen 357. paarden 2. geiten 4. Totaal 1.824. Notering: melkkoeien f8001050; vette koeien per kg slachtgewicht f 21.763.20; varekoeien f600850: vette kalveren per kg. levend gewicht f2—2,75: vette scha pen f 7595: fokschapen f 6696; vette lammeren f 70—90; zeugen f276325; schrammen f 7095; biggen f 4555. Han del: voor melkkoeien, varekoeien, vette koeien en vette kalveren rustig: vette i schapen, vette lammeren en fokschapen stug: zeugen, schrammen en biggen ma tig. In verband met verzette markt kleine aanvoer en rustig, slepende handel. LEIDEN. 1 oktober Kaasmarkt: Aan voer 6 partijen goud6e en 3 partyen Leidse kaas. Geen notering. KATWIJK AAN DEN RIJN,. 30 septem ber Groenteveiling: bloemkool A (per 100 st.) 3142 Idem B (per 100 et.) 10 27- bospeen (per 100 bcus) 1826: winter peen (per kist) 1.80: waspeen A export (per kist) 23.30. idem B export 1,50 1.90 idem binnenland 23.10; sperziebo nen 3040: sla (per 10 Ost 36,70: an dijvie 78 70: selderie (per 100 bos) 6.60 —7.50: prei 13; preekpeen (per kist) 90 1 90; groene kool 7.908.20. WOERDEN, 1 oktober Kaasmarkt: Aanvoer 134 partyen. Notering: kwaliteit f2.042.13: tweede kwaliteit f 1,942,03; extra kwaliteit f2,142,37. Handel goed. Muzikale klanken zullen op 3 okto ber a.s. door heel Leiden hoorbaar zijn in allerlei toonaarden. De klanken van de Westminster Abbey en de tonen van de Horse Guards zijn de typisch muzikale klanken die Old England symboliseren. Even typisch Engels zijn Clark en „K" shoes Schoenen met een traditie van oerdegelijke afwerking, goede pasvorm en distinctie, zoals alleen Engelse schoenfabrikanten deze Kunnen leveren. Alleenverkoop voor Leiden en omgeving v. Clark en „K" Shoes i.,,8,!*5 VAN DONGEN BREESTRAAT I/O SLEUTELTJES AANGEBODEN Geschaafde latten ln alle maten en pry zen. Hardboard, zachtboard. clairet en botob voor bekleding van tafels en vensterbanken. Houthandel Morspoort, Morsstraat 58. Aangeb. chic brul(lstol let, wit nylon met tafteyden onder jurk, plus petticoat, kapje en sluier, maat 40. Telef. 24992. f| Austin A 40 m. st uurversnel- Irug en schuifdak. Alles in prima staat. Deskundig onder zoek toegestaan. T. e. a. b. Geen opkopers. P. A. Knaap. Koninginnelaan 73. Leiden, p Te koop aangeb. bromfiets, merk Cyclestar. Adres: Oude Singel 12. Lelden, 's Av. van 57 uur. P Wegens langdurige ziekte aangeboden Plymouth, bouwj. '50. Deze auto ls ln keurige staat van onderhoud, elk des kundig onderzoek toegestaan. Tevens een nieuwe losse Solex motor. Nieuwe Ryn 108. P Te koop aangeboden, wegens I aanschaffing van auto een I A.J.S. motorrijwiel, in staat van nieuw. Bouwjaar 1956, 500 cc. Te bezichtigen: Laramen- schansweg 74. Leiden. P f 100 tot f2500 krediet be schikbaar (zonder borg) voor aankoop meubelen en woning textiel, rechtstreeks van fa briek. enorme besparing, soe pele betaling, geheimhouding verzekerd. Vraagt vrijbiyvend Inlichtingen. Postbus 538. Den Haag. Meisje, 20 Jr. met M.M.S. en typediploma zoekt haar pas sende werkkring. Wegens stu die voor halve dagen. Telef. K1751 - 3306. P Gemeubileerde kamer te huur aan straatkant, eventueel met radio, voor echtpaar of een persoon. Brieven bur. van dit blad onder no. 2003 k. P Grote ronde eiken ult- echulf tafel. grote mahonie kast. mahonie secretaire, fraaie ladenkast met beslag, leeuwe- koptafels en dressoirs, kachels, open haard, gasfornuis, prima brandkastje, stalen ladenkas- ten, bureau enz. W. F. Koore- man, 9 Nieuwe Ryn 9, t/o. V. en D.. tel. 23261. 3 oktober grote rywlelstal- Ing bij Pluym. Hogewoerd 41, Leiden. P Taptoe-deelnemers!!! Prima wasfakkels f 0.60. Pracht lam pion met echte Goudakaars en metalen lampiondrager, com- Ïleet slechts f 0.35. Fraaie apanse lampions, diverse mo dellen slechts f 0.55. Gouda lampionkaarsen 4 ot. Papier handel Paddenburg. Nieuwe Ryn 11. ig Voor 3 oktober! Enorme sor tering feestmutsen vanaf 10 ot. Bamboe feeststokken 10 ct. Grote feesttoeters met oranje- pluim en plastic mondstuk slechts 25 ct. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Ryn 11. f3 oktoberfeestartikelen koop! stukken goedkoper bü Pad denburg, Nieuwe Ryn 11. dan tydens de feesten op straat. Ziet onze etalages. 3 oktober ls onze zaak de gehele dag ge sloten. P „Het Schuttersveld op 3 oktober". Een by zonder fraaie legpuzzel, 800 stukjes, slechts f5.95. Reclameaanbieding! Fraaie legpuzzels 245 stukjes slechts 75 ct. Zie etalage. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Ryn 11. P Ztlndapp bromfiets, geheel gereviseerd. Te bevragen i Oele- beeetraat 31. Na 6 uur, Lelden. P Avros bromfiets Super 7, scootermodel. zo goed als nieuw. km.-stand 096. Bloemstraat 6. Aangeb. gryze vouw-kin der wagen. ln aeer goede staat. RIJnsburgerweg 85. Italiaanse kla<vse-accordeon6 rechtstreeks van importeur John Kadee. Boekhorststraat 22. Den Haag. op zeer gemak kelijke betaling. WIJ komen U gaarne met onze uitgebreide collectie bezoeken. Zend brief of briefkaart. P Te koop Solex 1957. ook damessportilets by ln te rui len. Formoeastraat 14 B. P Zolderkamer te huur voor student of meisje, met gas, licht .str. water en stookgel. a f 25 p. mnd. Voor direct. Mariënpoelstr. 39, Lelden.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 13