Laatste nieuws F. Arnoldus kon. onderscheiden verlaat Leidse Meisjes H.B.S. Was er bijna 13 jaar concierge Kleurrijk geschenk voor Leiden Verjaardagstaart was aanleiding tot een botsing op de Breestraat DINSDAG 30 SEPTEMBER 1958 Temidden van de kring, waarin hy zovele jaren verkeerde: de Leidse Meisjes HBS, is de heer F. Arnoldus, concierge van deze school, hedenochtend een hartelijk en in vele opzichten ook origineel, afscheid bereid. Tevoren was de heer Arnoldus, die in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de gemeentedienst gaat verlaten, reeds in het Stadhuis ontvangen, waar de burge meester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, hem mededeelde, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem de bronzen ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. De heer Arnoldus, die ruim veertig jaar in gemeentedienst heeft doorge bracht, waarvan ongeveer 25 Jaar als badmeester van de zweminrichting „De Zijl", was bijna dertien jaar als con cierge aan de Meisjes HBS verbonden. Dat de heer Arnoldus zich in deze pe riode bij directrice, docenten en leer lingen zeer populair heeft weten te ma-ken, werd deze ochtend wel duidelijk openbaar. Even elf uur werd de heer Arnoldus'en diens familie ontvangen in de gymnastiekzaal van de school, waar hem temidden van de leerlingen en do centen, waarbij zich ook de oud-direc trice, mej. J. van Hoorn enkele oud docenten en de voorzitter'van de Com missie van Toezicht op het M.O., dr. K. Reisma, hadden aangesloten, een har telijk afscheid -ten deel viel. By het be treden van de zaal, welke geheel gevuld was met van spanning glunderende ge zichten, werd hem een voor deze gelegen heid vervaardigd afscheidslied toege zongen, waarvan uit iedere regel bleek hoe zeer zijn diensten aan deze school gemeenschap op prijs zijn gesteld. De directrice van de school mej. H. van der Vliet, die dit ook in haar toe spraak nog eens dik onderstreepte, ge waagde o.m. van de waardering voor het zeer gevarieerde werk van de scheidende concierge, die in deze arbeid een enorm gevoel van verantwoordelijkheid aan de LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren Cornells, an. van C. van Kleef en C. Vee lings; Hubertus A., zn. van B. A. Hoogervorst en G. J. Hockx; Henriëtte W. H. M.. dr. van J. H. Striler en P. Th. G. Wekking; Leonards B. M., dx. van J. Vlnkestijn en J. M. Schoon;Johanne6. zn. van A. Jansen en A. Borreman. Ondertrouwd: G. J. Minnee. 23 Jr. en S. A. J. van Ispelen, 21 jr. Getrouwd: W. F. K. Neumsn, 20 Jr. en A. A. Wennekers, 26 Jr. De C.J.B.T.O. „Eendracht maakt macht" hield een huishoudelijke ver gadering, waarin de heer H. W. Hei koop jr. een inleiding hield over „C.J.B.T.O.: organisatie of reisbureau". In de bestuursvacature P. v. d. .Zwan werd de heer G. Post gekozen. Het bestuur van de A.R.J.O.S. is thans als volgt: G. Dompeling (voor zitter). mej. A. Mol (secretaresse) en mej. N. Mol (penningmeesteresse). MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 september Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling: per 100 kg.: andijvie 79; augurken 78;pronkbonen 1639; snijbonen 38—100; stambonen 27 49- stokbonen 3550; kroten 69; kro ten,gekookt 1625; boerenkool 711; rode kool 10—14; groene kool 7—12; pos telein 1335; prei 818; spinazie 844 tomaten A 28—47; Idem B 30—53; Idem C 20—37 Idem OC 20; uien 6—11; was- peen 1016; witlof 54113 .Per 100 stuks: Meloenen 6075; bloemkool A 1044. ld. B 1027, Idem C 15: knolselderij 915; komkommers A 1923. Idem B 1016, idem C 1112- sla A 4,10—17,20; Idem B LEIDEN, 30 september Vette varkens- mankt: Aanvoer 180 vette varkens. Note ring per kg. levend gewicht: zware var kens geen notering; lichte varkens f 1,85 1,90: slagersvarkens f 1,911,95; zeu gen f 1,661,72. Handel stug. BODEGRAVEN, 30 september Kaas markt; Aanvoer 119 partijen. Notering: eerste soort f3.022,10; tweede soort f 1,902,01; extra kwaliteit f2,112,45. Handel matig. ROTTERDAM, 30 septeber Veemarkt: Aanvoer in totaal 3849. Weektotaal 5761. Vette koelen en ossen 360; gebrulksvee 1416; vette kalveren 180; graskalveren 440; nuchtere kalveren 348; varkens 111; big gen 91; paarden 98; veulens 23; schapen of lammeren 752; bokken en geiten 30. Notering: vette koeien le kw. 295/320, 2e kwal. 275/290. 3e kw. 255/265; vette kal veren 290 320 255/285. 200/255 per kg.; graskalveren 425, 375, 280; nuchtere kal veren 75, 67, 57 per stuk. Slachtpaarden 2.30. 2.00, 1.90 per kg. Veulens 480, 380. 300; schapen 85, 65. 55; lammeren 85. 65, 55: kalf koeien 1150. 960. 850; melkkoeien 1160. 960. 850: vare koeien 800, 750, 600; vaarzen 850. 800. 600: pinken 600 S00. 400 per stuk. RIJNSBURG. 29 september Groente veiling: Andijvie 78; herenbonen 3045; groene kool 811; waspeen A 1018; ld. B 78; prei 1718 uien 810, alles per kg. Selderij 58; peterselie 46; radij6 1011; bospeen 2533. alles per bos. Bloemkool A 3046; Idem B 1525; Idem C 1012 per stuk. dag legde. Verantwoordelijkheid, waar aan hij een grote mate van hulpvaar digheid, een bijzonder begrip voor de in stelling van jcoge meisjes en een spe ciaal gevoel voor humor paarde. Boven dien was hij voor de leerlingen en dat wellicht onbewust een uitstekend voorbeeld van iemand, die plichtsbe trachting en ijver in zijn werk open baart. Voor al deze toewijding dankte mej. Van der Vliet hem hartelijk. Een kistje sigaren, waarin tevens een finan ciële afscheidsgroet verborgen was was de tastbare daeik van directrice, docen ten en oud-docenten. Anja Fabery de Jonge, presidente van de leerlingenvereniging „Ende dispereert zijn. De heer F. Arnoldus achteraan tweede van rechts - neemt de dank en waardering van de Leidse Meis jes HBS in ontvangst. (Foto L.D./Van Vliet) niet", liet al eenzelfde geluid horen en onthulde, dat het bestuur in de heer Arnoldus een soort vader heeft gezien, die „zijn kinderen" steeds met raad en daad terzijde stond. Een klasseboek, waarin ook al een geldelijke gift ver borgen was, was het aandenken van deze vereniging. Mej. L. Grobbe, die sprak namens de oud-leerlingenvereniging, zorgde deze ochtend voor twee envelop pen met inhoud, w.o. één met een boe kenbom Nadat de heer Arnoldus hierna in het bezit was gesteld van het september nummer van de schoolkrant, waarin eveneens over dit afscheid geschreven wordt, uitten de klassevertegenwoor digsters in lied en daad: een boom vol zilveren muntstukken en bankpapier werd aangeboden haar waardering voor het werk en het optreden van de schei dende concierge. Na een dankwoord van de heer Ar noldus volgde in de docentenkamer nog een hartelijk en ongedwongen samen- Politieman in bar ernstig gewond Reeks van arrestaties (Van onze correspondent) De Rotterdamse politie is nog naarstig aan het speuren naar enkele lieden, die zaterdagavond op Katendrecht een ware terreur hebben uitgeoefend. Reeds zijn vier arrestaties verricht, maar men is er nog niet precies achter wie een po litie-agent zo'n klap met een barkruk of iets van dien aard heeft gegeven, dat de agent, met waarschijnlijk een gebroken nekwervel, in het ziekenhuis ligt. Het was de gehele avond al wat roerig in een bar aan de Deltetraat. Enkele mannen, de meesten goede bekenden van de politie, vielen andere bezoekers, voor namelijk buitenlanders, lastig en voorts gaven zij de wens te kennen gratis te willen drinken. Toen die wens niet in vervulling ging, was er al spoedig een hevige vechtpartij aan de gang. Vier politic-agenten kwamen er aan te pas om te proberen de orde te herstellen, maar de mannen die de veohitparti) had den geprovoceerd, verzetten zich hevig. Er vielen over en weer harde slagen. Een van de agenten kreeg een hevige klap in de nek. Nadat er assistentie was gekomen heeft men enkele vechters bazen kunnen arresteren. In de loop van zondag en gisteren zijn er nog meer ar restaties verricht en hiermee is waar schijnlijk nog geen einde gekomen aan deze reeks. Aanvankelijk bleef de agent die de klap in zijn nek had gekregen nog even lopen, onaax na een uur is hü in elkaar gezakt. HM is toen onmiddellijk naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Arts (77) en tandtechnicus te Rotterdam aangehouden Na een lange periode van rust op dit gebied heeft de Rotterdamse politie weer een inval gedaan bij een arts, die wordt verdacht van overtreding van de wet op de tandheelkundige Inrichtingen. Dat gebeurde gisteravond bij een 77- jarige arts in een pand aan de Scherm- laan. Deze arts heeft reeds enkele ver oordelingen gekregen voor overtreding van genoemde wet. Bij de inval werden zeven Belgen aangetroffen, die door een „runner" naar Rotterdam waren gelokt. Enkele van hen hadden aan de runner een gedeelte van het bedrag betaald, dat wordt gevraagd voor het trekken onder narcose en het plaatsen van een Vacupan-, Evipan- of hoe zo'n gebit wordt genoemd. Behalve de arts werd ook een 38-jarige tandtechnicus in be waring gesteld. De Belgen gingen, om te worden gehoord, naar het bureau. Nadat dit was gebeurd, konden zij, het was reeds ver na middernacht, de terugreis naar huil land aanvaarden. De „runner", die de Belgen in een auto naar ons land heeft gebracht, werkt reeds vele jaren als zodanig. VOORSCHOTEN P. V. „DE ZWALUW" De Postduivenvereniging „De Zwa luw" hield haar laatste wedvlucht van het seizoen 1958 vanaf St. Chrislain Hornu in België. De afstand bedroeg 192.65 km. De duiven werden gelost om 7.55 uur met zuidoosten wind. Uitslag: F. C. van Heusden 1-6-9, P. N. van Wissen 2, A. G. Kleiweg 3, J. P. v. d. Assem 4-5, Fr. Hendriks 7-8-10. le kampioen navluchten werd J. P. v. d. Assem met 488,8 punt, 2e kampioen navluchten werd F. C. van Heusden met 475.1 pnt., 3e kampioen navluchten werd F. Hendriks met 472,8 punt. Kanaries en hoenders in Plantsoenvolière Voor twee Leidse verenigingen, de LPKV en „De Zanger", is 1958 een ju bileumjaar. Bestaat de LPKV een halve eeuw, de kanarieliefhebbersvereniging „De Zanger" kan met haar 35 jaar eveneens op een vruchtbare periode te rugzien. Dat de vreugde, welke er onder de leden van beide verenigingen heerst, groot is valt te begrijpen. Dat een aan tal liefhebbers op het idee is gekomen de gehele Leidse gemeenschap in deze vreugde te laten delen is echter een speciale vermelding waard. De voorzit ters van de beide jubilerende vereni gingen, resp. de heren C. J. van Roo- den en W. Oomen, boden nl. de gemeen te gistermiddag by de grote volière in het Plantsoen wat pluimvee en een aantal kanaries ten geschenke aan. Na mens het gemeentebestuur nam de heer W Barnard, technisch ambtenaar by Gemeentewerken afdeling Plantsoenen, de schenking in ontvangst. Hij sprak er uiteraard zijn grote erkentelijkheid over uit. De voorzitter van „De Zanger", de heer Oomen, was verheugd op deze na jaarsmiddag iets van de vele activitei- De voorzitter van de L.P.K.V.. de heer C. van Rooden, brengt een aantal hoenders in de volière. (Foto L.D./Van Vliet) ten van de vereniging naar bulten uit te mogen dragen. Hij sprak de wens uit, dat vele inwoners van Leiden en verre omgeving zich zullen verlustigen in de kleur en de zang der vogels. Ook de heer Van Rooden voerde gedurende deze eenvoudige plechtigheid het woord. In dit verband kan tevens opgemerkt worden, dat de LPKV met Kerstmis een nationale tentoonstelling van hoenders, konijnen en sierduiven in de hallen van het gem. abattoir zal houden als sluit stuk van de jubileumviering. Het geschenk, dat de gemeente giste ren aangeboden werd. bestaat uit een groot aantal zang- en kleurkanaries be nevens enkele paren exoten, terwyi er voorts enkele hoenders en Duitse schoonheidspostduiven in de volière ge bracht werden. Voor Leidse kantonrechter Tweehonderd gulden boete wegens het zeèr roekeloos rijden met auto in Alkemade Er zyn heel wat oorzaken van verkeersongelukken mogelijk, maar dat zelfs een verjaardagstaart daartoe behoort, ligt bepaald niet voor de hand. Toch bleek dat gisteren voor de Leidse kantonrechter wel degelijk voor te komen, want een wagenvoerder van de NZH stond terecht, omdat hij op 15 juli niet tijdig gestopt had en op de Breestraat tegen een bestelauto was aangereden, die daar stond om de taart-in-kwestie af te leveren. De officier van Justitie, mr. Van der Schans, eiste vijftig gulden boete of twintig dagen tegen de wagenvoerder en tegen de chauffeur van de bestelauto f25 gulden boete of tien dagen wegens het plaatsen van de auto op de trambaan. Een verrassing, die echt bU deze zaak hoorde, was het uitvoerig pleidooi, dat de bewoonster van de Breestraat leverde, omdat ha&r verjaringstaart de aanleiding van de botsing was geweest. Zij vroeg clementie voor verdachten, hetgeen de pl.v. kantonrechter mr. De Koning ertoe bracht haar een goede advocate te noemen. De wagenvoerder hoorde zich tenslotte tot vijftien gulden boete of vijf dagen veroordelen en de chauffeur van de bestelauto tot vijf gulden of twee dagen, waarop verdachten dankbaar en voldaan de recht zaal verlieten. Tandtechnieut uit gljiallng Naar wij vernemen is de tandteohnl- cus, die ton belangrijke rol heeft ge speeld in de geruchtmakende Evlpan- en Vacupan-affaire, uit gijzeling ont slagen. Nadat hij een gevangenisstraf van acht maanden had ondergaan, ia hij in het Haagse Huis van Bewaring in gijzeling gezet, omdat hij een belas tingschuld van vele honderdduizenden guldens had. Hij heeft acht maanden in gijzeling gezeten. Van de zijde van de belasting zei men, dat hij „een offer heeft gebracht". Zoals men zich zal herinneren, had hij zijn boekhouder opdracht gegeven aangifteformulieren onjuist in te vullen. Over sommige jaren was er zelfs geen aangifte gedaan. Naar verluidt is de man nu naar Frankrijk vertrokken. waar hij op het ogenblik aan de Rivièra vertoeft. Behalve zoutzuurbad nog twee jaar met aftrek (Van onze Haagse correspondent) De twee Haagse inbrekers, die eind 1957 en begin van dit Jaar een uitge breide serie inbraken en diefstallen in de Residentie hebben gepleegd, zijn vandaag door de Haagse Rechtbank leder tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek veroordeeld. De beide inbrekers, een 36-jarige lasser en een 25-jarige machine-bankwerker, waren reeds door de voorzienigheid voor hun misdaden gestraft: tijdens het plegen van een inbraak zakten zij samen door een eternieten afdakje en vielen ln een zoutzuurbad. Het heeft weken geduurd, voordat zij van de brandwonden her steld waren. Ondanks deze verschrikke lijke ervaring was het tweetal doorge gaan met het plegen van inbraken. De officier van justitie had tegen de lasser een gevangenlstraf van drie Jaar met aftrek geëist en tegen de Jongste verdachte twee jaar met aftrek. Vele verkeersovertredingen werden berecht Minder goed kwam een Rotterdamse bloemist er af, die op 26 mei met zyn auto met tachtig kilometer snelheid op de Provinciale weg no. 6 te Alkemade had gereden, een zeer roekeloze hande ling, omdat deze weg ter plaatse smal en druk is, zodat het verlaten van de file levensgevaarlijk was geweest. De Rotterdammer was dan ook met een tegenligger in botsing gekomen. De offi cier van Justitie eiste dan tweehonderd gulden boete of zestig dagen en intrek king van het rijbewijs voor de tijd van één jaar onvoorwaardelijk. Tegen een Rotterdamse schilder, die met zijn auto onvoldoende afstand had bewaard en eveneens een tegenligger had aangere den, luidde de eis f. 25 boete of tien dagen. Kantonrechter mr. R. de Bruljn was ook van mening, dat eerstgenoemde verdachte op zeer onverantwoordelijke wijze had gereden. Hij veroordeelde hem dan ook tot f. 200 boete of zestig dagen en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van twee jaar voorwaardelijk. De tweede verdachte hoorde zich tenslotte tot f. 10 of vier dagen veroordelen. Een Leidse student had op 7 augustus met zyn auto onvoorzichtig gereden te Zoeterwoude, waardoor een botsing met een motorrijwiel was ontstaan. Eis f. 50 boete of vijf dagen. Nadat verdachte had verklaard, dat het uitzicht was be lemmerd door een hoge brug, veroor deelde de kantonrechter hem tot f. 25 boete of tien dagen, met toewijzing van de civiele vordering k f. 85. Een inwoner van Wassenaar had op 1 juni met zijn auto op de Hoge Rijndijk onvoldoende ruimte overgelaten voor een bromfietser, waardoor een botsing was ontstaan. Eis en uitspraak f. 25 boete of tien dagen. Veertig gulden hoorde een Inwoner van Sassenheim tegen zich eisen, omdat hij op 7 augus tus met zijn vrachtauto een personen wagen had aangereden. Uitspraak f. 25 boete of tien dagen. Sneller dan veertig kilometer had een jeugdige Leidenaar enige maanden ge leden met zijn bromfiets op de Haar lemmerstraat gereden. Eis f. 20, uit spraak f. 15 boete (of vijf dagen). Een andere Leidenaar had op 10 juli met twee bromfietsen, met een touw aan elkaar verbonden, met 75 km snelheid in de Lusthoflaan gereden en by het kruispunt de snelheid niet verminderd. Eis f. 60, uitspraak f. 35 boete. Voorts hoorde een Valkenburger zich veroorde len tot 1. 40 boete of veertien dagen wegens het rijden met een auto zonder in het bezit te zijn van een rybewijs en een andere inwoner van dezelfde ge meente kreeg een boete van f. 25 wegens het niet verlenen van voorrang. Een inwoner van Bodegraven was op 7 augustus door sluitende spoorwegbomen en rood knipperlicht gereden aan de Herenstraat in de spooriyn Leiden— Woerden. Eis en uitspraak: resp. f. 5 en f. 10 boete of twee en vier dagen. Een inwoner van Noordwykerhout, die op 26 juli met zyn gehuurde auto op de Gooweg aldaar achter een vrachtauto reed, was bij het linkspasseren met een tegenligger in botsing gekomen. De officier van Justitie eiste f. 50 boete of 20 dagen. Daar verdachte de schade moet betalen, werd de uitspraak f. 30 boete of 10 dagen. Een Rotterdamse chauffeur was op 7 augustus met zijn vrachtauto, komen de uit de koffietent „De Uiver" te Sas senheim, plotseling zonder op het ver keer te letten, de Rijksweg overgestoken, waardoor hij een inwoner van Sassen heim, die rechts in de richting Haarlem reed, had aangereden, die ondersteboven op het rijwielpad was terecht gekomen. Ook had hy een bromfietser geraakt. De officier van Justitie eiste f. 80 boete of 20 dagen. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 60 boete of 20 dagen. Een chauffeur uit Rypweterlng stond terecht, omdat hU op 7 augustus met zijn vrachtauto op de Vrouwenweg een autobus had aangereden. De officier van Jusitie eiste f. 75 boete of 25 dagen; uitspraak f. 50 boete of 25 dagen. Een Leidenaar had op 7 augustus met zijn auto op de Lammenschansweg niet rechts gereden en was tegen een fiets, die tegen een hek stond opgereden. De officier van Justitie begreep niet, dat verdachte op een zeven meter brede weg niet rechts had gehouden. Dit kwam volgens verdachte door spelende kinde ren. Eis f. 50 boete of 20 dagen. De kan tonrechter veroordeelde verdachte tot f. 40 boete of 20 dagen. BEURSOVERZICHT Staatsfondsen en Scheepvaart vast AMSTERDAM, 30 september De stemming voor de Staatsfondsen was vandaag wederom vast voor de Staffellening. Deze papleren werden bij de opening op 92 8/4 grif uit de markt genomen. Hierna werd nog 92 7/8 ge daan, doch in het verdere beursverloop viel de koers terug tot 92 5/8 A 92 3/4. Deze vaste stemming werd wederom veroorzaakt door de verplichte f. 200.000 vraag in een zeer dunne marict. De koerswinst t.o.v. de vorige dag bedroeg 3/8 tot 1/2 pet. De overige obligatie- markt was prijshoudend. De N.V. Ex- port-Financierings-Maatschappij komt met een 5 pet 15-jarige obligatielening 1958-11 ten bedrage van f. 40 miljoen tot de koers van 99% pet. Dit ia, aldus de beurs, ongetwyfeld een atreep door de rekening van de Bank voor Neder- landsche Gemeenten, die, aldus geruch ten ter beurze, tracht onderhands lenin gen te plaatsen. Vast ge6temd waren vandaag even eens de Scheepvaartwaarden. Aangezien het bericht over een 8 pet dividend van de KPM door de directie van deze maatschappy nog ateeds niet bevestigd is, waren de aandelen vandaag in her stel. De aandelen liepen op van 135 tot 136% tegen de vorige slotprys 1341/4. Scheepvaartunies verbeterden van 12814 tot 129 en boekten een koerswinst van 3 pet. Voor de internationale waarden, be stond vandaag zeer weinig belangstel ling. Hiervan ging nog de meeste inte resse uit naar aandelen Philips, die op 345% een puntje hoger waren. In Uni levers ging weliswaar minder om, doch de koerswinst bedroeg bijna 3 punten. Aku's één punt hoger, terwijl aandelen KLM onveranderd werden vernomen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 30 september Londen 10.55%—10.56%; New York 3.77%3.77%; Montreal 3.86%—3.87 j Parijs 89.82»=—89.92%; Brussel 7.58%— 7.59%Frankfort 90.32—90.37; Stock holm 72.90—72.95; Ztirich 86.49—86.54; Zürich (vr. fr.) 88.07%—88.12%; Milaan 60.57%—60.62%; Kopenhagen 54.61— 54.66; Oslo 52.80—52.85; Wenen 14.59— 14.60; Ankara 3.79*43.Ö0; Praag 52.84— 52.94; Lissabon 13.26%—13.28. Beurs van Amsterdam Dinsdag 30 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoera koers v heden 93% 92% 93% 93 85% 87% 87 91 88% 91 95% MA 92% Ned. '53 3% 93% Grootboek obl. 3% 79% Ned. '47 3% (3) 92 A Ned '51 3% 94 %B Ned. '53 (3%) 93% Ned. '56 3% 93A; Ned '48 314 85% Ned '54 3% 87% Ned '55 I 3% 87% Ned '55 II 3V4 91 Ned. '37 3 88% Dollarlng '47 3 91 Investeringscert. 3 95s- Ned. 62-64 3 94% Cert. NV.'S 2% eqL Indië '37 A 3 Grootboek '46 3g8% ✓Ned WB 6% 109^ ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmy Amst. Rubber Dell My .en (Ver.) H.VA Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens cert Müller en Co. NB Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Bill ton 2de r Dordtse Olie gew. Kon Petr. (f.20.— idem (50 A f.20.— Holl Amer Ujn Java China Paket KLJÜ Ned Stoomv My Kon Paket My Stoomvaart My Ned Nlevelt Goudr cert v Ommeren cert. Kon Rott. Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATE Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 93% Den Haag 1954 3 87% 87% Lelden 1947 3% 95B R'dam '37 I-m 3% 93% 93% 35% 37 89% 89% 177% 176% 67 67 117.60 116.60 105% 105% 25% 25% 90% 90 13 13% 211 211% 190 319 319 190 189% 323 324 312 310 285 284 344% 345% 164% 168 399% 402% 190% 191 169 169 706 765% 170.— 169.30e.d. 169.75 145% 146% 131 131 99.50 99.80 144% 146 134% 136% 137 137% 125% 127% 234% 235 125 126 126% 129' Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94% Premieleningen A'dam '83 3 94% 95% 96% A'dam '56 I 2% 84% 84% A'dam'56 U 2% 94 94% Eindhoven '54 2% 84% 85 Enschede '54 2% 84% 84% Den Haag '52 I 2% 93% 93% 93% 93 R'dam '52 I 2% 94% 95 94% 95% Utrecht "52 2% 97% Z.-Holl 1957 2% 100 100% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Amst. Bank 238 238% 207% 195% 175 HB.U. cert207% aott. Bank 196 rwentsche Bank 174% Industrie Ondernemingen Albert Heyn254 Borneo 8um. H. My Ned. G. en 8p. fabr Kon. Ned. Grofsm. Internatio Rott. Droogdok My. Tleleman en Dros Ned. My. Walv.vrt. Spoorwegen Dell Spoorweg My. Amerlk. fondsen Canadian PaclHo R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities 8ervice General Motors Kennecott Republic Steel ,,M Shell Oil Union Pacific Un. States Steel Nog enkele fondsen ait Lelden 43 43% 206 206 120 122 83% 82% 508 8 80 501% 80% 6% 8% so SOA 84% 84Aexd. 55A 55« 47% 48 58% 59% 47 A 47% 95% 96Aexdfc 60% 61% 82 82exd 31 31A 77% 76% en omgeving Aandelen V-K 29/9 £delmet Kon AA 44 43% 'ref WA idem 51 52 434 430 -loll Constructie 458 456 ng our v Bouwnyv 147 nt Kunststof! Ind 42 42% .eldsche Wolsplnn 155 155 ïlkkens Lakfab '53 490L 485 Ver Touwfabrleker 192% Wernink's Betonm 86 86% 1 Van Wijk Textiel 62 62 %G 98L 99

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9